Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) Khelben válasza Viktor77 (#37948) üzenetére


Khelben
nagyúr

De a lecsatoláshoz is kell az authenticator, nem? Mi van, ha elromlik/elveszik?

(#37952) Wolverine válasza lakisoft (#37949) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem árt, és a mobilra készült verziója gyakorlatilag ingyenes.

Khelben, ilyenkor írni kell a Supportnak egy ticketet és több-kevesebb szívással lekerül az Authenticator az accountról. Viszont elvesztés ellen jó a mobilos verzió.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37953) Cathfaern válasza Khelben (#37951) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha elromlik, akkor van egy form, azt kell kitölteni (vanilla WoW serial számot kérnek be, vagy ha nincs meg, akkor személyi másolat), blizznek elküld, és 1-2 napon belül (vagy pár órán belül) leakasztják az authenticatort. Kétszer jártam így, figyelmetlen telefon restore miatt, egyik esetben még aznap leakasztották, másiknál pedig másnap reggel mire felkeltem.

(#37954) ígyvanferi válasza Viktor77 (#37946) üzenetére


ígyvanferi
addikt

És így most továbbra is ugyanolyan biztonságos authenticatorral? Fogalmam sincs, változik-e az IP-m időről-időre, viszont csak erről az egy helyről játszom.

(#37955) Cathfaern válasza ígyvanferi (#37954) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ugyanolyan. Egyedül az lehet problémát, ha lakótársak ellen (is) használtad eddig az authenticatort, mert nyilván ha hozzáférnek fizikailag a gépedhez, akkor ezzel a változtatással nem véd már...

(#37956) F-ECT$ válasza ígyvanferi (#37954) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem ugyanolyan biztonságos, legalábbis elég kicsi az esélye, hogy az, aki megszerzi a belépési adataidat meg tudja szerezni az IP címedet is magának.

szerk: Megelőztek. Az még kérdés, hogy IP címet lehet-e "hamisítani", de szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#37957) ígyvanferi válasza Cathfaern (#37955) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor megnyugodtam. Másodjára már nem is kérte a kódot ma délután. Szerencsére "csak" a kínai goldfarmerek ellen kell védenem az accountomat (ezúton is elnézést a más nemzetiségű gf-ektől, semmi rasszizmus).

(#37958) whitezo88


whitezo88
nagyúr

azon gondolkoztam: most végülis amit anno hirdettek h path of the titans azt nem vezették be mi? mert annyit reklámozták, de szerintem nem lett semmi.

(#37959) Wolverine válasza whitezo88 (#37958) üzenetére


Wolverine
félisten

Igen, végül kivágták és helyette megújították a glyphrendszert.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37960) birno


birno
addikt

Nemreg felraktam a legujabb nvidia drivert s azota sokszor jon input lag, szaggat a jatek, pedig az fps es a ping is a szokasos.
A korabbi driver legalabb masfel eves volt, de semmi ilyesmi gond nem volt.
GTS 250-es kartyam van.
Mas tapasztal ilyet?
Mit lehetne tenni?(sajna nem emlekszem a korabbi driver verziojara)

(#37961) ZozzHUN válasza birno (#37960) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Drive rollback van, proba :)

(#37962) birno válasza ZozzHUN (#37961) üzenetére


birno
addikt

Nalam nem aktiv az a gomb.
Az nem gond, hogy siman csak leszedtem es felinstallaltam?
Mert remlik, hogy regebben le kellett szedni az elozot, aztan valami progival kitakaritani utana es ugy felrakni az ujat, de olyan reg csinaltam mar, hogy total nem emlekszem ra, hogy is volt pontosan.

(#37963) ZozzHUN válasza birno (#37962) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Driver uninstall, aztán reboot safe mode-ba, ott driver sweeperrel letakarítod a maradékait. Reboot normal mode-ba, ott felrakod az új drivert

Itt a legújabb Driver Sweeper, keresőben csak a 2.1-es verziót lehet megtalálni.

(#37964) birno válasza ZozzHUN (#37963) üzenetére


birno
addikt

Kozben megtalaltam a C:\Nvidia konyvtarban a regi driver installeret, visszaraktam s most azzal jo, de koszi a segitseget.

(#37965) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Az valami feature lehet, hogy ha kilép valaki, többnyire azonos class jön helyette? Ez főleg DPS-re igaz, az esetek nagy részében így történt mostanában.

A spellek cast time-jánál a matematikai kerekítés szabályai az irányadóak? Tehát, ami 2,249 sec elvileg, azt 2,2 sec alatt castolja? Csak kíváncsi lennék, mennyi hasteval csökken le a cast time 2,2-re.

(#37966) Viktor77 válasza ígyvanferi (#37965) üzenetére


Viktor77
titán

1. Igen, feature. Próbál úgy válogatni a DF, hogy ne kerüljön több ugyanolyan ruházatot viselő a groupba, mert ezek ugye egymás elől vinnék a cuccokat.
Ezért nem lesz 5 platehasználó vagy 5 priest egy groupban.

2. Nincs kerekítés. A 2.249-es spellt ennyi idő alatt kasztolod. Sajnos az új castbar addonok nem mutatják ennyi tizedesjegyig a casttime-ot, ezért is használok még mindig Quartz-ot, mert az igen.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37967) ígyvanferi válasza Viktor77 (#37966) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Aha, így világos. (Meg is kaptam most az álomteamet, DK, rogue, hunter, warrior, szeretem, ha nem kapok semmi buffot.)

Az jó, mert én is Quartzot használok, csak 1 tizedesjegyig mutatta, most beállítottam a 3-at (bár lényeges szerepe nincs...).

(#37968) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok, kaptam 10órája egy levelet, ami sajnos így kezdődik:

"A request for a new password for this World of Warcraft Account has been received".

Kérdésem az lenne, hogy ha nekem van egy merge-elt account-om, hozzá tudnak e férni, úgy h kihagyják a titkos jelszót? Egyenlőre semmi változást nem tapasztaltam, a wow még mindig frozen státuszban van. Lehet h ez csak kamu levél, vagy tényleg valaki szórakozni akar az accountommal csak nem fér hozzá?

# ANTAL Tuning #

(#37969) whitezo88 válasza L4D1K (#37968) üzenetére


whitezo88
nagyúr

phishing.

(#37970) L4D1K válasza whitezo88 (#37969) üzenetére


L4D1K
őstag

Oki, akkor hagyjak úgy mindent ahogy van? Gondolom ha megszerezték volna az accountomat, az elmúlt 10 óra elég lett volna nekik aktiválni a wow-ot.

# ANTAL Tuning #

(#37971) whitezo88 válasza L4D1K (#37970) üzenetére


whitezo88
nagyúr

már többen kaptunk ilyen levelet, töröld ki azt hello.

(#37972) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Ma végre meglett a guildünknek a Hun 3. Sinestra kill :C

Jöhet Firelands :R

[ Szerkesztve ]

(#37973) Viktor77


Viktor77
titán

Hátha valakinek még segít.
Írtam ugye, hogy ha DX11-re rakom a játékot, akkor nem tudok alt-tabolni (nem tudok visszalépni). Tegnap lett DX11-es kártyám, gondoltam megnézem megint.
Még mindig nem volt jó. Aztán találtam ezt.
A megoldás pedig, hogy a config.wtf fájlból töröljük ki ezt a sort: "SET ffxglow "0".
Nálam megjavította a hibát.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37974) dilipok válasza Viktor77 (#37973) üzenetére


dilipok
veterán

hahh, kosz. Mar teljesen kiidegelt...

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#37975) ZozzHUN válasza Viktor77 (#37973) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nálam gond nélkül visszalép bármikor, viszont DX9be átcsapja a játékot :D
Nem hinném, hogy ALT+TAB után rögtön, hanem a következő indításkor már DX9ben virít. Bár lehet ez az ablakos üzemmód miatt van. Régebben csak ablakban futtattam a játékot :)

szerk.: igen, nálam az alt+tab dx9be rakja a játékot ... utálom :P

[ Szerkesztve ]

(#37976) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

/cast [target=mouseover,help,nodead] Guardian Spirit
Ez a macro pontosan mit is csinál (van még előtte egy stopcasting rész, de az világos)? Valami olyasmi esetleg, hogy ha nem hal meg épp cast előtt az illető, akkor nem castolja el? Vagy ha nem, akkor azt hogy lehet megoldani (megelőzendő, hogy ilyen esetben magamra tegyem)?

Továbbá úgy általában a mouseover macro annyit tesz, hogy egy raid frame addonon aki fölé húzom a kurzort, arra castolja a spellt? Nem vagyok nagy raider, de azokon a ritka alkalmakon meggyorsítaná a folyamatot.

Most találtam egy érdekeset, a lényege, hogy ha a Prayer of Mending rám kerül, elcastol egy SW: D-et a friendly target targetjére, amivel ugye ugrik tovább a PoM. Ez vajon tényleg hasznos lehet?

[ Szerkesztve ]

(#37977) birno válasza ígyvanferi (#37976) üzenetére


birno
addikt

Ez elvileg annyit csinal, hogy amennyiben egy friendly, nem halott target van a kurzorodnal, akkor arra elcastolja a spell-t, ez lehet raid framen, de lehet ugy is, hogy nameplaten vagy magan a jatekos karakteren all a cursor.
Mouseover macrokkal szerintem vigyazni kell, mert konnyen valaki masra mehet egy spell.

En ajanlanam a Vuhdo addon hasznalatat, alapbol is iszonyat hasznos cucc, plusz abban meg lehet adni local keybindingokat, amik csak akkor mukodnek ha valamely vuhdo framen all a kurzor, igy sokkal kisebb az esely ra, hogy rossz helyre menjen, plusz duplan tudsz hasznalni egy keyt.
Most jatszogatok egy disc priest-el(42-es), Atonement talentet is hasznalva s itt is pl. nagyon jo, hogy minden healing spell a vuhdo-ra van beallitva, de amennyiben nem afolott van az eger akkor ugyanazokkal a keyekkel tudok tamado spelleket hasznalni, s igy konnyen megesik olyan, mint tegnap este, hogy boss fight vegen mindenki full HP-n, plusz a healer a 2. legjobb dps az adott fighton s mikor ezt belinkeltem poenbol a sertodott mage aki mogottem volt elhagyta a party-t. :D

SW: D castolasa PoM-nel pedig eleg okos dolognak tunik, mert mondjuk ha rad kerul masodjara s nem kapsz semmi sebzest, akkor elveszik egy csomo plusz heal, igy meg keves sebzes aran tovabb ugrik.

[ Szerkesztve ]

(#37978) Xirtam


Xirtam
veterán

Én ezt az ALT+TAB-os dolgo úgy oldottam meg 2 napja, hogy Windowed(Fullscreen)-ben játszok.

(#37979) Viktor77 válasza Xirtam (#37978) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, az a másik, elterjedtebb megoldás. Én viszont nem szeretek úgy játszani, és kicsit mintha kihatna az irányításra és fps-re is. Legalábbis furcsán más volt.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37980) Xirtam válasza Viktor77 (#37979) üzenetére


Xirtam
veterán

Igen, sajnos az FPS tényleg esik valamelyest.

(#37982) lakisoft válasza Xirtam (#37980) üzenetére


lakisoft
veterán

Mennyit esik? %-osan kb? Én csak Window módban játszok így nincs viszonyítási alapom.

(#37983) kenwood válasza Xirtam (#37978) üzenetére


kenwood
veterán

Nekem az a mod nem tetszett.
Nagyon gyakran alt-tabolok es sokszor bent maradt a start menu,ha visszavaltottam asztalrol meg hasonlo grafikai katasztrofak.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#37984) lakisoft


lakisoft
veterán

Arathor horda oldal Ogrimmarban az AH előtt tevékenykedik egy csávó:

[11:53:53] [Blìzzardz] whispers: [Game Master]GM:hello blizzard game system scan to your game account for potential safety hazard,please visit:[warcraft.net.in/] to lift restrictions,or we will suspend your account.

:C , Röhej.

(#37985) dilipok válasza lakisoft (#37984) üzenetére


dilipok
veterán

aki megcsinalja, meg is erdemli... :U

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#37986) lakisoft válasza dilipok (#37985) üzenetére


lakisoft
veterán

Azért bejelentettem :D

(#37987) Xirtam válasza kenwood (#37983) üzenetére


Xirtam
veterán

Hát, igen. De régen ha alt+tab-ot nyomtál nem volt DC (~ 2 éve )

(#37988) robyroby


robyroby
tag

Most jön 29-én a 4.3? vki tud linkelni egy patch guideot? :R

(#37989) Viktor77 válasza robyroby (#37988) üzenetére


Viktor77
titán

Most. Patch guide van az MMO-n, csak most épp karbantartás van.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37990) Wolverine válasza robyroby (#37988) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha nincs MMO-Champion, akkor irány a Wowhead.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37991) SE_Fan


SE_Fan
tag

Bloodscalpen 14:30-kor spawnolt Aeonaxx, le is öltem, teljesen véletlen, ha valaki vadássza hasznos lehet az időpont.

U.i.: Naná hogy a fejlődős altommal találtam rá... :/

(#37992) F-ECT$ válasza robyroby (#37988) üzenetére


F-ECT$
titán

4.2 jön ;)

Dive ever, work never.

(#37993) F-ECT$ válasza SE_Fan (#37991) üzenetére


F-ECT$
titán

Teljesen random, az időpont nem jelent semmit. Van egy allis sámli Arathoron (Velvet Glove-os), akit mindig a spawn helyen látok, ahányszor arra járok már tavaly december vége óta, és nincs még meg neki. (Mondjuk én főleg estefelé járok arra, gondolom ő is akkor, mert ha 7/24-ben campelné, akkor már meglenne neki is.)

Dive ever, work never.

(#37994) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Hali nemtudja valaki véletlen hogy a wow os serverekben mien proci van ?

El. Psy. Congroo.

(#37995) lakisoft válasza adamkaa777 (#37994) üzenetére


lakisoft
veterán

Ez egy elég régi és elég hozzávetőleges adat:

"While it has seemed at times like it’s running on a old TRS-80, Blizzard is using some very cutting-edge equipment to keep us entertained. Apparently, in order for you to be able to log in whenever you want, it takes roughly 20,000 computer systems, over a petabyte of storage, and over 4600 people. Using multiple data centers around the world, this works out to a total of 13,250 server blades, 75,000 CPU cores, and 112.5 terabytes of blade RAM. They even monitor the weather in the areas where the data centers are, just to ensure that the servers don’t go down in the middle of that Naxx raid."

Részletesen itt

(#37996) SE_Fan válasza adamkaa777 (#37994) üzenetére


SE_Fan
tag

Minimum egy ilyen van alatta :D 8 mag tuti..

(#37997) Wolverine válasza adamkaa777 (#37994) üzenetére


Wolverine
félisten

Képzeld el a legjobbat, amit erre a célra meglehet venni - na, valami ahhoz közeli.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37998) whitezo88 válasza adamkaa777 (#37994) üzenetére


whitezo88
nagyúr

egy szerverparkos gépe(ke)t ne úgy képzelj el mint egy pécét, de már linkelték is :)

(#37999) func93


func93
senior tag

Üdv! Fury Warrior vagyok és ui ügyben kérnék tanácsot:)
Aki teheti ossza meg velem esetleg screenshot vagy leírás módjában.
Nagyon megköszönném.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#38000) Wolverine válasza func93 (#37999) üzenetére


Wolverine
félisten

Azért ez elég vékony. Mivel nem vagy elégedett az alap UI-ban? Mit szeretnél másként megoldani? Mit hiányolsz, amihez addont keresel?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.