Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) Wolverine válasza gabranek (#37399) üzenetére


Wolverine
félisten

A jelek szerint kb. egyforma a másodlagos statok értéke hitcapig; utána a hit/Spirit már nem érdekes. Viszont az Intellect mindent visz.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37402) F-ECT$ válasza H.O.D. (#37400) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát nem teljesen, még a lock 3 ágának sem ugyanazok a preferenciái. Persze nagy különbség nincs, de ha valaki a max dps-re törekszik, akkor nem mindegy, hogy a hastre vagy a masteryre gyúr.

Dive ever, work never.

(#37403) F-ECT$ válasza Wolverine (#37401) üzenetére


F-ECT$
titán

Az Int mindent visz persze, de egy adott szintű cuccon mindig ugyanannyi int (és ugyanannyi stami) lesz. Ergó csak a másodlagos statokkal lehet játszani, ahol persze a hitcap a fő szempont, de utána meg kell nézni EJ-n a számolt értékeket, és abból már látszik, hogy haste, crit vagy mastery kell. Itt is általánosan elmondható, hogy a haste általában nyerő, de a hastnek vannak kulcsszámai, amikor 1-1 DoT már +1 vagy +2 ticket is sebez, ezek elérése a cél, utána ha nincs közel a következő ilyen kulcsérték, akkor a haste helyett mást kell gyűjteni. Általában második a mastery és harmadik a crit, de ezt minden dps talentnél pontosan ki van számolva, és vannak kivételek.

Dive ever, work never.

(#37404) Wolverine válasza F-ECT$ (#37403) üzenetére


Wolverine
félisten

Enchantokkal és gemekkel is számolva az Int is játszik :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37405) H.O.D. válasza F-ECT$ (#37403) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Abban igazad van, hogy a nagyjábül hasonló ebben a játékban elég komoly különbségeket is takarhat. Csak abból indulok ki, hogy a mágusomnál mindent rend szerint csinálok, de mastery helyett mondjuk haste-et stackelek, akkor sokkal szarabb dps-t kapok.

Where do you want to go today?

(#37406) Wolverine válasza H.O.D. (#37405) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez mage-eknél is spectől függ; de mivel nem DoT-olós kaszt, nincs haste-küszöbje.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37407) H.O.D. válasza Wolverine (#37406) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Igen, a channeled spellek pedig egyszerűen csak gyorsabban peregnek.
Az régebben is így colt, hogy a DoT spellek többet tudtak tuckelni, ha elég haste volt? Nekem úgy rémlik, mintha a tickek gyorsultak volna...

Where do you want to go today?

(#37408) Wolverine válasza H.O.D. (#37407) üzenetére


Wolverine
félisten

Az első kísérletek a 3.3.5-ben voltak, glyphekkel; a 4.0 óta hat a haste minden spell DoT-ra és HoT-ra. A fizikai sebzésű DoT-okra nem.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37409) Gabor343


Gabor343
tag

Sziasztok!

Ki szerettem volna próbálni a PTR szervereket, de van egy kis problémám.
Szóval letöltöttem külön a PTRes klients és felraktam, illetve battle.neten csináltam egy PTRes accountot és át is másoltam az egyik karakterem az Arathorról.
A probléma ott van, hogy ha belépek az accounttal, nem mutat semmilyen realmot, teljesen üres a realmlista.
Néztem a realmlist.wtf fájlt a játék könyvtárában de úgy néz ki hogy az rendben van.
Nálam lehet valami probléma vagy nem mennek a PTR szerverek esetleg?

Illetve ha nem mennek akkor valaki meg tudná mondani hogy mikor lesznek vagy hogy hol lehet megnézni, hogy épp mennek-e?

[ Szerkesztve ]

(#37410) Wolverine válasza Gabor343 (#37409) üzenetére


Wolverine
félisten

Most nincs PTR. Elvileg hamarosan lesz megint - ezt a hivatalos oldalon és fórumon bejelentik, és ilyenkor a wow.hu-n is megírjuk.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37411) Gabor343 válasza Wolverine (#37410) üzenetére


Gabor343
tag

Értem köszönöm, akkor figyelni fogom a wow.hu-t :)

(#37412) GoTReX


GoTReX
őstag

Na végre sikerült addig letöltenem a trialt ,hogy már játszható.Dx9 alatt felhúztam a grafot amennyire lehetett,a régi vizet nem tudom visszahozni? Mert most elég "főzelék" az egész...Vagy ez csak a részleges letöltés miatt lehet?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#37413) Wolverine válasza GoTReX (#37412) üzenetére


Wolverine
félisten

A régi vízhez állítsd a beállítást a minimumra. (egyébként jobb a DX11-es módot használni régebbi VGA-val is, mert gyorsabbnak tűnik a mérések szerint)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37414) GoTReX válasza Wolverine (#37413) üzenetére


GoTReX
őstag

Ilyen opcióm még nincs.Nekem egy HD 3850 OC van...A legjobb hogy gondoltam a beállítások miatt újraindítom a gamét,erre most megint úgy veszi hogy nem jött le "playable" szintre,így nem tudom elindítani...Érdekes...

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#37415) kenwood válasza Wolverine (#37406) üzenetére


kenwood
veterán

Fire-on van dot es haste softcap-ek is.

Mas.
Voltam ma egy icc 25/hc.
Egy 80-as pap ICC Hc gearben lehealelte a 85-osoket.
Gondolom,valami jatekmechanika is lehetett a hatterben (amelett,h nyilvan tud jatszani az illeto) ,mert olyat is megfogott,aki LVL 85 heroic raideket healel :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#37416) ígyvanferi válasza Wolverine (#37398) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem vettem automatikusnak, sőt igazán örültem, amikor megkaptam a pozitív választ. Más baja meg nem érdekel.

(#37417) Viktor77 válasza kenwood (#37415) üzenetére


Viktor77
titán

Nem lehetett nehéz dolga. 80-ason szinte ingyen vannak a healek, míg 85-ön 20-25mp alatt elburnölheted a manád.

Emlékszem, még annó 70-esen néztem Brutallus miatt, hogy mennyi ideig tudom megállás nélkül spammelni a healemet (már nem emlékszem, hogy a HL-t vagy a FoL-t), és 3 perc körüli idő jött ki.

Ez most 85-ösön durván 40mp max (nyilván nem HL spam, mert azzal meghal a tank semmi perc alatt).

Most nézem, a 80-ason lévő 46K manámra került a HL 400-ba (és akkor ez volt a jó heal). Most durván a duplája van, viszont ez a legkisebb heal kerül most 2.1K-ba.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37418) Sanya válasza Viktor77 (#37417) üzenetére


Sanya
nagyúr

80-on nem tudtam kihealelni a droidom manáját. és még ott volt az innervate. :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#37419) Khelben


Khelben
nagyúr

Ha már heal: ha 326-os item levellel nem tudok normálisan healelni normal cata instákban, akkor béna vagyok vagy kevés ez a gear oda? Heroicban nem is mertem próbálkozni... Leginkább a sebességgel és a manával van gondom, nem tudom lereagálni a hirtelen bekapott nagy sebzéseket, mert lassan castol. A mana meg néha még sima moboknál is elfogy. 80-ason tök ász healer voltam teljesen átlagos gearrel, de most nagyon nem megy. Resto druid amúgy.

(#37420) F-ECT$ válasza Khelben (#37419) üzenetére


F-ECT$
titán

326-tal nem is mehetsz HC-ba, oda min 329 kell, de ha nem akarod szivatni a többieket, akkor 335-340 körül mész csak be (JP-ből lehet 346-ot szerezni, sima instából esik 333, repuból/craftból/AH-ból pedig 346/359-et lehet venni.)

A sima instákba is kell cc, főleg ha a tank sem túlgearelt (valószínűleg nem, mert ha az lenne, akkor HC-ba menne), emelett nem árt ha az elkerülhető sebzést elkerüli, és ő is folyamatosan használja a defenzív képességeit cd-re.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#37421) kenwood válasza Khelben (#37419) üzenetére


kenwood
veterán

Nyomj egy inspectet a tankra ha 2-3-nal tobb dd itemje van,vagy nem tank talenten nyomul, nem nyitott arra,hogy 1-2 mob cc-zve legyen,akkor probald meg eltavolitani a groupbol ( sajnos tobb,mint 50%,hogy nem fognak a tobbiek reagalni,vagy teged rugnak ki).
Nezd at alaposan a spellek es a talentek leirasat,mert lehet,h csak a rotad rossz,
pl olyan healt kasztolsz naturban,ami csak akkor effektiv,ha fent van egy adott hot a targeten.

326-os ilvlel mennie kell tol virnek es grim batolnak is.

Tol Virben a bossok nem veszesek heal szempontjabol,ha nem hibazik sokat a dd/tank,grim batolban a masodik boss kicsit izzaszto,ott azert nem art,ha van eleg dps.
A trashek mindket helyen rejtenek nehany olyan mobot,amelyik nagyon durva sebzest tol,sokszor aoeban,ezert meg akkor is erdemes cczni,ha mondjuk GB-ben az a trashgroup minden tagja 10% koruli hpn van a sarkanyok miatt.
Eleg,ha csak 1X toljak el az aoet tobben egyszerre es mindenki fexik.
Rootot es a ciklont rakd ki konnyen elerheto helyre,gombra.
Elobbi a melee mobok ellen,utobbi veszhelyzetben tud hasznos lenni.
Ha a dd azert hal meg,mert nem a tankra assistol,szolj neki egyszer,aztan hagyd meghalni,mig ossze nem all neki a kep.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#37422) H.O.D. válasza Khelben (#37419) üzenetére


H.O.D.
senior tag

A Lich King érában mindenki megszokta, hogy csak rohanni kell, mint a birka és most ezt szívják a PuG-oks erősen.
Ahogy előttem is elhangzott, ha a tank nincs képben és a tagok túl sok felesleges sebzést kapnak, nem fogod tudni kezelni ezekez a szitukat és ez nem is a te hibád lesz.
Én is a minap kezdtem el a papomat szintezni 80-ról és nem egy sétagalopp. Mikor a fél banda áll a trutyiban, mert a recounttól nem látja a talajt, akkor hamar elfüstölöd a manát, ha egyáltalán lesz még valaki áletben, mire ez bekövetkezik. Az első 2-3 pack után már lehet érezni, hogy kikkel hozott össze a sors, sajnos több a figyelmetlen ember. Azr pedig meg kell szokni, higy a wipe-ot úgyis rád kenik.

Kicsit olyan ez, mint mikor bejött FoS, PoS, meg HoR a Lich Kingben. Főleg a legutübbinál voltak komoly koordinációs problémák és ott is mondog a healerre fogták.

Where do you want to go today?

(#37423) Cathfaern válasza H.O.D. (#37422) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért sokszor előfordul az is, hogy a látszólag nem healer hiba mégis csak az. HoR tipikusan jó példa ide, főleg druid healereknél jött elő a dolog:
Látszólagos események:
Jön a wave, tank nem tudja felvenni őket, rámennek a healerre, szétcsapják.
Látszólag mi a gond? Szar a tank, nem tud aggrot tartani.
Valóságban meg mi történt? Hülyére hotolta a tankot a druid előre, így annyi threatet belepakolt az addokba, hogy a tanknak esélye se volt leszedni róla azonnal, 1-2 ütéssel meg szétütötték a healert.

Khelben:
Druiddal nem egyszerű healelni jelenleg. Ami fontos, hogy lifebloomot folyamatosan tartsd fent valakin (tankon 5 fősben), és lehetőleg ne essen le, hanem mindig frissítsd be (akár lifebloomal, akár nourish/regrowth). Továbbá a healelésedbe mindig számítsd bele a hotjaidat. Azaz felesleges valakit felhúzni 100% HP-ra, ha várhatóan nem fog újabb sebzést bekapni, és van rajta hotod. Sokszor elég 60-70%-ra felhúzni őket, aztán majd felhealelődnek.
Amennyiben hirtelen kell heal, akkor alapvetően két lehetőség van: swiftmend, illetve regrowth. Regrowth-nak is van elég erős HoT része, szóval azt se érdemes addig spamelni, amíg maxon nincs az illető.

[ Szerkesztve ]

(#37424) H.O.D. válasza Cathfaern (#37423) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Nem állítom, hogy a healerek nem hibáznak. amít írtál, az alap, hogy a 0 threates tankot nem HoToljuk fel egy trash pack előtt. Papnál a Renew etért jó, mert 0 casting time van, aztán mehetnek a healing spellek.
Pit of Saronban a gauntlet előtti 4 pack is ugyanez a téma, sok a mob egyszerre, a tanknak eleve nem egy élmény összeszedni őket.
Láttam már olyat is (akkor dd voltam éppen), hogy a healer a Shackle Undeaddel szarakodott, miközben ették a dps-t :DD

Where do you want to go today?

(#37425) F-ECT$ válasza H.O.D. (#37424) üzenetére


F-ECT$
titán

Egy shackle nem árt, de persze az elején, és nem akkor, amikor már healelni kell.

Egyébként asszem vanillában még nem generált threatet ha a hot off combat került fel a tankra, vagy csak ügyesek voltak a tankjaink, mert akkor minden bossra 3 hot + pajzs kombóval mentek.

Dive ever, work never.

(#37426) H.O.D. válasza F-ECT$ (#37425) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Lecseszte az egyik dps a healert, hogy pap létére nem CC-zi az undeadeket.. Azztán ugyanez a csodabogár törte is a CC-t az AiE skilljeivel, a pap meg heal helyett nekiállt cc-zni, a nagypofájút meg közben összecsukták :)

[ Szerkesztve ]

Where do you want to go today?

(#37427) GoTReX


GoTReX
őstag

Na megoldódott a probléma szerencsére!:) Gondolom még mindig a BM a legjobb Hunter Build szintezésre,akár 80-ról 85-re is:)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#37428) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Elvileg elértem a Rankahen quest chain végét, legalábbis elküldtek az instába :)
Így most 3300/12000 a repum, viszont a Fire from thw Sky daily még mindig nincs meg, pedig kivégeztem a Harrison Jones chaint is, ha annak a repülős üldözés a vége. Az a helyzet, hogy pont a repülés közben kaptam egy DC-t és mikor visszaléptem, RanKahenben voltam. Ez a normál ending, vagy benéztem valamit?

Where do you want to go today?

(#37429) Viktor77 válasza H.O.D. (#37428) üzenetére


Viktor77
titán

Nem az a vége.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37430) H.O.D. válasza Viktor77 (#37429) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Minden esetre Jones már nincs ott, ahonnan indult a repülőút.
Elvileg hol lenne a vége ennek a mókának?

Where do you want to go today?

(#37431) Viktor77 válasza H.O.D. (#37430) üzenetére


Viktor77
titán

Már nem emlékszem. De ha minden igaz, nem messze a repülőtértől kell lennie egy nagyon-nagy földalatti piramisszerűségnek, amiben nagy szobrok vannak. Talán ott. De mérget ne vegyél rá.
Esetleg ha rémlik az utolsó q neve, nézd meg wowhead-en.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37432) GoTReX


GoTReX
őstag

Gondoltam csinálok egy teszt builded WoWheaden.Beállítottam hogy lvl80...Rakosgatom a pontokat szépen beosztva,mert ugye csak egy fát lehet már használni...És végül látom tök felesleges mert mindenre rakhatok maxon,és még csak lvl 80 vagyok.Ez most mi? Utána mire megy a talent? És mindenki ugyanolyan buildel megy akkor? Nemtudtam hogy ekkora változások voltak... :(((

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#37433) Viktor77 válasza GoTReX (#37432) üzenetére


Viktor77
titán

Érthetőbben pls.

Akkor rakhatsz másik ágra pontot, ha egyre már raktál 31 pontot.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37434) GoTReX válasza Viktor77 (#37433) üzenetére


GoTReX
őstag

Kiosztottam a lvl80 szintre összegyűlt talentpontokat. BM ágon kezdtem el kiosztani.De igazából felesleges taktikázni,mert mindegyiket maxra tehetem.És még csak lvl 80 vagyok.Vagy mit nem írtam érthetően?:)

Ohhh elnézést!:) Én azthittem csak egy telenttree lehet.(Balance miatt)Ezért volt ez a bőség zavara:)

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#37435) H.O.D. válasza GoTReX (#37432) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Nem csak egy fára tehetsz.
Amint eléred a preferált fán egy adott pontszámot, oda teszel, ahová kedved tartja, akát mindkét másikra is tehetsz.

Where do you want to go today?

(#37436) GoTReX válasza H.O.D. (#37435) üzenetére


GoTReX
őstag

Köszönöm a gyors választ.Azthittem a Cata bevezetésével egy tree-re redukálták a választást! Nemtudtam hogy 31pont után szabaddá teszi a másikat is:)

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#37437) F-ECT$ válasza GoTReX (#37434) üzenetére


F-ECT$
titán

Olyan nagy változatosság így sincs. Kb minden fán 3 féle talent van: általánosan jó, csak pvp-re jó, csak pve-re jó. Ha nem akarsz 31-33 pontnál többet költeni egy fára (és nem akarsz, mert akkor a másik kettőre nem jut), akkor csak az általánosan jó + vagy a pve vagy a pvp talentekre jut pont.

Dive ever, work never.

(#37438) whitezo88


whitezo88
nagyúr

5500 a 2 havi gc. lehet vissza kéne néznem? érdekes módon bő 3 hónap alatt még a guildből sem tettek ki. :)

(#37439) LucifeI2 válasza Khelben (#37419) üzenetére


LucifeI2
őstag

Gear nem hiszem, hogy probléma lenne. Én 84-esen healeltem végig az összes normál instát. Kb. 310 körüli ilvl-em volt.

(#37440) Cathfaern válasza LucifeI2 (#37439) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Alapvetően szar gearben insta healelésnek az a lényege, hogy senkit sem kell maxra húzni, legfeljebb a tankot időnként. Egyrészt iszonyat sok mana, másrészt nagyon sok olyan heal, hot van, ami befejezi az ember dolgát, miközben nincsenek olyan sebzések, amik a hp-k 80%-t lekapnák, szóval ha valaki kap két kisebb sebzést anélkül hogy akár healelnél bele, az se gond. Ráadásul a dolog valamennyire öngerjesztő, a dps-ek sokkal jobban odafigyelnek az aoe-kre ha 50% HP-n vannak, mint ha 100%-on ;] Így kevesebb heal is kell beléjük.

(#37441) H.O.D. válasza Cathfaern (#37440) üzenetére


H.O.D.
senior tag

A 60%-on tartést is meg kell tanulni. Jó példa volt erre Anub'arak P3, ahol 10% alarr volt célszerű tartani a raidet.
Nem is az a legfontosabb, hogy milyen szinten tartja őket, mert 60%-on is ugyanannyi energia megtartani a oartit, mint 100%-on, hanem az, hogy ne legyen overheal, illetve felesleges spell. Sokszor mutogatták nekem a recountot, hogy ilyen gearben miért ilyen alacsony a HPS-em, aztán mikor látták, hogy az overheal 5% alatt van a többiek 20%-ával ellentétben, akkor csönd volt.
Én mióta healelek a WoW-ban, soha nem tartottam a topon a csapatot, kivéve, ha a fight mechanizmusa ezt mgkívánta.

Where do you want to go today?

(#37442) Cathfaern válasza H.O.D. (#37441) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem is az a legfontosabb, hogy milyen szinten tartja őket, mert 60%-on is ugyanannyi energia megtartani a oartit, mint 100%-on, hanem az, hogy ne legyen overheal, illetve felesleges spell.
Pontosan, valahol ez lett volna a lényege annak is amit írtam, bár a tied jobb megfogalmazás :) Illetve annyit tennék hozzá, hogy ne csak felesleges, hanem nem megfelelő spell se legyen. Pl. ha tank leesik valamiért 10%-ra, onnan nyilván fel kell rántani 1-2 gyors heallel, de 70-80% HP-ról már ráér az ember lassú (de alacsony költségű) heallel is felhúzni. Ha fel kell egyáltalán. Pl. shaman ilyen szempontból elég ütős, mert ott van a healing stream totem, az earthliving weapon, plusz a riptide is. Ezek fel tudják húzni a dps-t 100%-ra 70-80%-ról, úgy hogy semmi plusz healt nem kell beléjük tolni. Holy Priest dettó. Ha valaki felhúzza a többieket 100%-ra, akkor ezek mind mennek szépen overhealbe... totál feleslegesen.
Amúgy az a probléma, hogy wotlk-ban nagyon nagy (új) réteg előtt nyílt meg a raidelés lehetősége, legyen szó akár kisebb guildekről, akár pugokról. Nagyon sok ember tanult meg ekkor healelni, mert korábban amit tudott csinálni (napi questelés, farmolgatás, pvp) arra jobb volt dpsként lenni, viszont így hirtelen felugrott az igény a healerekre. Viszont wotlk-ba, a healerek manája végtelen volt, ráadásul a különböző AoE-k és raidsebződések olyanok voltak, hogy ha valaki nem volt max manán, akkor ha nem tank volt, belehalt. És emiatt nagyon sok healer abba tanult bele, hogy mindenkit maxolni kell, mindegy mennyi overheal árán, és mindegy milyen spellel (tehát a leggyorsabb/legdrágábbal), mert mana úgyse fogy el. És most ez a széles réteg szív mint a torkosborz. Aki régebben tanult meg healelni, még BC-ben vagy korábban, annak nincs ilyen problémája. Emlékszem még BC-ben a stopcastingos macrokra, meg hogy arra játszott az ember, hogy ki tudja tolni ezzel azzal az 5seces szabály adta lehetőségeket... :)

(#37443) F-ECT$ válasza Cathfaern (#37442) üzenetére


F-ECT$
titán

Elég sokszor olvasom, hogy régebben így, régebben úgy. Ezek a "régebbenek" szinte mindig a BC-t jelentik, pedig szerintem vanillában, amikor minden új volt, alig volt korábbi tapasztalat, alig voltak videók/leírások, akkor nehezebb volt a dolga az embereknek, mint BC-ben. Vagy csak én látom így?

Dive ever, work never.

(#37444) Cathfaern válasza F-ECT$ (#37443) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Részben igen, részben nem. Az esetek többségében azért hallod leginkább BC-vel kapcsolatban az ilyeneket, mert egyrészt nagyon sok ember akkor kezdett WoW-ozni, másrészt a theorycraft akkora forrott ki igazán. Másrészt meg annak idején vanilla-ban igaz hogy nem volt ennyire jó theorycraft, nem volt ennyi addon, viszont a fightok sokkal egyszerűbbek voltak, mint jelenleg. Pl. Ragnaros fight, mai fogalomrendszer szerint kb. tank&spank fightnak számít. És akkor az bonyolultnak számított. Az akkori raidek alapvetően arra építettek, hogy a sok ember közül (a nagy számok törvénye alapján) sok gyengébb is volt, gearelődés se volt megoldott, így a raideknek szar gearben is le kellett mennie, stb. Tehát összességében sokkal egyszerűbb fightok voltak. Plusz a 40 fő miatt 1-1 emberre (healerre) sokkal kevesebb feladat hárult, ha picit slackelt vagy elrontott valamit, az fel se tünt.

(#37445) Wolverine válasza F-ECT$ (#37443) üzenetére


Wolverine
félisten

Egyetértek Cathfaernnel: a BC-re kiforrt a theorycraft, ráadásul akkorra a Blizz is elkezdett adatokat csepegtetni ehhez. A vanilla teljesen más szemléletű játék volt még, és az akkor durvának tűnő mechanizmusok ma maximum átlagosak (pl. hány guild szenvedett szó szerint hónapokig Vaelastraszon?).

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37446) H.O.D. válasza F-ECT$ (#37443) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Ha a healerek szemszögéből nézzük, a classic volt messsze a legfurvább. Minden ls mindenki kiforratlan volt, de emellett nagyin észnél is kellett lenni, nagy luxusmak számított, ha egy olyan playerbe healelrél bele, aki előtted 0.3 seccel kapott egy healt pl. Most az addonok mutatják az incoming healt is, ezért könnyebb ilyenekre figyelni, de akkor kifolyt az ember szeme az alap raid UI-t kattintgatva :)

Ez most úgy módosult, hogy a rakat addonnal megtámogarva is kemény meló ez, mert a healek rátája a sebzásekkel és a HP növekedéssel szemben sokkal kisebb méerékben emelkedett, ha emelkedett egyáltalán.

Where do you want to go today?

(#37447) F-ECT$


F-ECT$
titán

Akkor végülis alátámasztjátok amit mondok. A vanillában az akkori körülmények között igenis nehéz volt raidelni. Persze a körülmények azóta sokat változtak, így ami akkor nehéz volt az ma már könnyű.

És a BC sem minden tekintetben volt nehéz, pl emlékszem a BC lockra: 0/21/40, sbolt spam -> Top 1 dps :)

Dive ever, work never.

(#37448) whitezo88 válasza F-ECT$ (#37447) üzenetére


whitezo88
nagyúr

régi szép idők :O
:U

(#37449) Wolverine válasza F-ECT$ (#37447) üzenetére


Wolverine
félisten

Ne felejtsd el, hogy akkor azért működtek olyan dolgok, amiket azóta kinyírt a Blizz, például a klikkmentes Decursive vagy HealBot :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37450) Viktor77 válasza Wolverine (#37449) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, MC első boss úgy nézett ki holy pala szemszögből, hogy álltam egyhelyben és veszettül nyomkodtam a decursive gombját. Automatice targetelt és tisztított. :)
A heal addon is tudta ezt, bár azt soha nem használtam. Sorolta kinek hiányzik hp-ja, csak rá kellett nyomni és automatikusan azt a healt nyomta ami a legoptimálsabb volt a hiányzó hp függvényében.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.