Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) Viktor77 válasza Ribi (#38447) üzenetére


Viktor77
titán

Plusz ugye az új napikból 365-ös cuccokat lehet szép lassan kivenni, a kezdő q-ért is 365-ös back jár, Firelands trash farmolásból meg 378-as back, öv.
Bossölés nélkül meglehet simán a 360. Sőt, ha odaérnek az első emberek, 365-ös epic fegyót lehet craftoltatni, szinte nulla alapanyagból.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#38452) lumpen_stex válasza bbela0999 (#38440) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

hát 85-ön a honor-os pvp gear gyak egy kalap kaki. inkább keress valakit és kezdj el conquest pontra gyúrni, azt már 70-től is lehet. egyébként se árt a caplimitet feltolni...

(#38453) lumpen_stex válasza Ribi (#38450) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

grat.

(#38454) Buddhha


Buddhha
tag

Wolvi!

Nálatok láthattam két csitti-fitti háttérképet?
Alliance és Horde oldal volt, fegyvereket tartottak rajtuk... Esetleg ismerős??

Üdv!
Buddhha(@Bloodscalp)

----O---- PSN: FrAnYo_Buddhha ----O---- Battlenet: Buddhha#2122 ----O---- Infrablútut van-e benne??? I'm hard as a rock, and wise as a mountain!

(#38455) F-ECT$


F-ECT$
titán

Utolsó percekben próbáltunk occu-t ölni 2 puggal: dk tolt 5k dps-t, hunter 7.5k-t. Nem ment le...

Dive ever, work never.

(#38456) Wolverine válasza Buddhha (#38454) üzenetére


Wolverine
félisten

Hírben nem, de nézz szét a Kukkerben, ott volt ilyesmi.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38457) Hekanna válasza F-ECT$ (#38455) üzenetére


Hekanna
csendes tag

Mi leöltük puggal. Kell a dps nem kérdés... nomeg aoe formájában. Azok a szemek mocskos kemények. Hunter vagyok 10k körül. 3 lövésre van időm és mivel az aoe szélén vagy kívül állok, általában marad is rajtam egy szem, de a melee leöli, mint kb utolsó szem.

Mellesleg a honorból kivett gear khakhi volt eddig a pecccsig. A legutolsóban s10-et veszel ki honorból. Azért az nem mindegy. Induló gear, mindenki abban van...

(#38458) F-ECT$ válasza Hekanna (#38457) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha lett volna még idő, mi is letoljuk, de csak 1-2 try volt hátra a harcig :(

A 10k körüli dps azért nem túl erős, raidben nem 355 körüli ilvl-lel már többet lehet tolni.

A honorból kivett cucc nem volt kaki (attól, hogy kék), a mostani sem erősebb a conquestes cuccokhoz képest, az más kérdés, hogy egyelőre abból max 1-2 db van mindenkinek jelenleg.

Dive ever, work never.

(#38459) Cathfaern válasza F-ECT$ (#38458) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Occu lazán leverhető, egy feltétele van: bárki 10k alatti DPS-t tol, azonnal kivágni. Én múltkor bemertem írni, hogy "LFM DPS for BH" aztán tele lett a képernyőm WIM ablakokkal. Szóval utánpótlást szerezni nem nehéz, pár csere után a nagyon szarok kihullanak, a többiek meg kicsit jobban odateszik magukat, mert látják hogy könnyen repülhetnek.

(#38460) Guargumi


Guargumi
tag

semmi flame, de 10k lvl85 n az nagyon kevés, egy pure dps től

Már négyszer elváltam, de 70es a karakterem.

(#38461) Cathfaern válasza Guargumi (#38460) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Persze, hogy kevés, de occu-hoz elég :)

(#38462) F-ECT$ válasza Guargumi (#38460) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez azért cucctól függ. Ha nemrég lett 85 és/vagy nem raidel, így nincs 350+ ilvl-je, akkor nehezen tud 10k fölé menni bosson. Persze már raidelés nélkül is össze lehet hozni 360+ pve geart...

Dive ever, work never.

(#38463) Guargumi válasza F-ECT$ (#38462) üzenetére


Guargumi
tag

nem akarok megbántani senkit, ezért inkább csak annyit írok, hogy írásod első részével nem értek egyet, azért ha valaki leballag egy raid bossra, ne szintezős zöld szarokban legyen szvsz.
van egy út, amit végig kell vagy inkább kéne járni, erre voltak jók a különböző kulcsok, s akkor nem lehet belefutni ilyen és hasonló finomságokba, amiktől azért hullik az ember haja:)

Már négyszer elváltam, de 70es a karakterem.

(#38464) lumpen_stex válasza Hekanna (#38457) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

pont ugyanolyan kaki, mint az előző volt ha neked egyel jobb van.

más:

pár napja nagyon laggol a bg, meg a globál wow is időnként. de olyan durván, hogy 1 másodperces lagok vannak.

pingtest.net-el néztem egész eu-ban 80ms a max, és 0 packet loss, és angliából ól is megvan a 115M szóval nem a net lehet ludas. de akkor mi? a cache-t már töröltem, repair is volt, mégis rossz.

(#38465) lumpen_stex válasza F-ECT$ (#38458) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

valóban nem, (78k-s aimed shoot-okat lehet lőni vele, meg 35k-s chimera-t) ha pve-re kell, tele is volt noob-okkal a unrated bg, vagy egy hétig amig farmolták... az uj conquest gear-hez képest viszont szar.

(#38466) Viktor77 válasza lumpen_stex (#38465) üzenetére


Viktor77
titán

Hogy lenne már szar? Van egy érzésem, te kivetted nagy bőszen a 365-ös geart, most meg már nincs kedved kifarmolni a 371-est, így inkább fikázod.

Itt egy összehasonlítás: [link]

6k mana, 3k hp, és 5% resi. Ennyi a különbség, a többi említésre sem méltó. Egyik sem ment meg, és a nagyobbik sem garantál nagyobb ratinget, ahogy a kisebbikkel is kényelmesen elérheted a 2.2k+-t.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#38467) lumpen_stex válasza Viktor77 (#38466) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

tényleg? [link]

a különbség meg ég és föld...

(#38468) Viktor77 válasza lumpen_stex (#38467) üzenetére


Viktor77
titán

Most ez mi? El is olvasod amit írok? Azt írtam, kivetted a 365-ös geart (ahogy nézem így is van), és már nincs kedved kifarmolni a 371-est, így inkább fikázod.

Ha neked 6k mana, 3k hp, és 5% resi ég és föld, akkor igazad van.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#38469) lumpen_stex válasza Viktor77 (#38468) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

ez egy honorból összerakott hunter pvp gear. sztem szövegértési gondjaid vannak. pont nem a 371-est fikázom... és pont azt nem lehet honroból kivenni... egyébként nem sok pvp-t tolhattál ha neked nem...

(#38470) Cathfaern válasza lumpen_stex (#38469) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jelenleg (s10 indulása óta) honorból 371-es ilvl-ű cuccokat lehet kivenni.
Amúgy PVP-nél egyértelműen skill >> gear. Ilyen kis különbségek akkor számítanak csak, ha 100%-ban egyenrangú ellenfelekről van szó, ugyanolyan setuppal. Ha bármelyik nem igaz, már nem ez fogja eldönteni a meccset. (BG esetén meg főleg nem számít a gear)

[ Szerkesztve ]

(#38471) Viktor77 válasza lumpen_stex (#38469) üzenetére


Viktor77
titán

1. Elöző szezonban arénáztam. És valszeg most is fogok.
2. Nem ezt írtam én is? Könyörgöm, olvass, értelmezz!
3. Pont a 371-est lehet honorból kivenni. Legalább néznél utána. Tessék, linkelek én is: [link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#38472) lakisoft válasza Viktor77 (#38471) üzenetére


lakisoft
veterán

Szép a karid Grat hozzá :).

(#38473) Hekanna


Hekanna
csendes tag

Bravó mindenkinek aki Occun 10k fölött túl. Tisztában vagyok vele, hogy fölötte kell, de még új a kari. Alig 1 hete vagyok 85, ráadásul lesz*rom a PVE-t. Nem kell nekem PVE cucc, PVP-t farmolom magamnak és BH-ban az is esik, ezért megyek le.
Írhattam volna, hogy kitolok 15k-t és ki is fogom, csak még mivel 350 ilvl alatt van a cuccom, lehetetlen. Bocsássátok meg, hogy nem hazudom, hogy félisten vagyok, mint ahogy azt általában mindenki megteszi.

10k dpst toltam, ezzel középmezőnyben zártam. A boss 1. tryra lement és nem esett cucc. Így jártam, de legközelebb is elmegyek.

GEAR nemegyenlő SKILL.

De éljen aki 20k-t lő. Arénában várom.

(#38474) Arnold2 válasza Hekanna (#38473) üzenetére


Arnold2
őstag

Hűűű ha, micsoda vehemencia :)

Én olyan 15k átlagon voltam rajta destro lock-ként. PVE cuccban átlagos raiderként ez nem nagy was ist das. De te ezt ugye nem tudhatod, mert ahogy te is írtad "lesz@rod".

20k is szokott lenni (sőt), ahol a fight mechanikája azt megengedi, de ettől független nem fogunk arénában találkozni, mert nekem ahhoz se türelmem sem ingerenciám nincs. :)

(#38475) Healbacsi válasza Hekanna (#38473) üzenetére


Healbacsi
őstag

Pvp gearben ne is vard, hogy uberbrutal dps-t tol valaki (par ember azzal is sokat tol).
De azert egy pve bosson a elegge olyan hatarnak szamit, amit azert illik tullepni. A nagyon sok mozgassal jaro harcokban a dps durvan leeshet, de Occu-nal azert valljuk be nem sok mozgas van.

(#38476) Wolverine válasza lumpen_stex (#38469) üzenetére


Wolverine
félisten

Szerintem meg olvass rendszeresebben akár bluetrackert (ha meg az angol), akár Frostshockot, akár wow.hu-t. A 365-ös cuccot csak egy hétig lehetett Honorból kivenni az S9 és az S10 között, és ma már teljesen elérhetetlen a játékon belül. Jelenleg a Honorért vehető felszerelés 371-es, a Conquestért 384-est kapsz.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38477) Hekanna válasza Wolverine (#38476) üzenetére


Hekanna
csendes tag

Szép meg jó, meg minden. Csakhogy a blizz minden pvpst átbaxott. Elfelejtették említeni, hogy a szépen előtálalt S9 után egy héttel behozzák az S10et ugyanannyiért. Szoktam olvasni frostshockot, arenajunkiest, wowrealmsot és eredeti fórumot... seholsem találkoztam vele, hogy lenne az S10 alsó kategóriás honorgearje, amit honorból kiveszel az S9 butítása után 1 héttel, ráadásul jobb lesz, mint az S9 korábbi concvester...

Mindegy. Nem a wowot sz@rom le, hanem a beképzelt pöcsöket. A wowban mindenki tökéletes ugyebár.

(#38478) Cathfaern válasza Hekanna (#38477) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Elnézést is kért ezért a Blizzard, és kárpótlásol mindenki érintett fog kapni 4000 honort. Csak Még azt nem találták ki, hogy döntsék el, ki érintett, szóval pár hét mire ez meglesz.

(#38479) F-ECT$ válasza Cathfaern (#38478) üzenetére


F-ECT$
titán

Én pl kivettem 2 db 365-ös trinketet, aztán megjött a hír, így visszaváltottam, és kivettem 2 db 371-eset helyette. Vajon kapni fogok? :)

Dive ever, work never.

(#38480) Viktor77 válasza Cathfaern (#38478) üzenetére


Viktor77
titán

Hordások szívtak ezzel igazán. Írták FS!-en, hogy nekik Dalaranba kell elmenni a 371-es gearért (vagy Gadg, Area52), mert az Orgriban lévő vendor nem árulja. Direkt csináltam egy 1-es karit, megnéztem, és valóban nem. Így aki ezt nem tudta, az bőszen vett ki 365-ös itemeket.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#38481) Wolverine válasza Hekanna (#38477) üzenetére


Wolverine
félisten

Mert tényleg nem említették sehol. Viszont a következő szezon kezdetén is ez lesz a menetrend.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38482) Hekanna válasza Wolverine (#38481) üzenetére


Hekanna
csendes tag

Lol... hol van még a következő szezon...

(#38483) Guargumi válasza Hekanna (#38473) üzenetére


Guargumi
tag

nem akartalak megbántani, csak annyit irtam, hogy anno, egy hetes lvl cap karkaterrel egyből raidre menni a esetleg a top guildekben szoktak, amikor a first kill a cél vagy valami hasonló, jó pvp farmolást.

a 20k nem verd magad, nyugdijas warrior is üt annyit, s akkor még szerencséd van:)

Már négyszer elváltam, de 70es a karakterem.

(#38484) Amarth


Amarth
aktív tag

Üdv!

Legtöbb magyar PVE-s hordás szerver melyik?

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#38485) Bence717


Bence717
tag

hali! kéne egy kis segitség... véletlen tul kicsire állitottam a wow felbontását és amikor elinditanám csak egy fekete képernyöt látok : / ezt h lehetne visszaállitani?

(#38486) Amarth válasza Bence717 (#38485) üzenetére


Amarth
aktív tag

Töröld ki a Config.wtf file-t,azzal minden visszaál eredetire,pl.
Esetleg írd át benne a felbontást.

[ Szerkesztve ]

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#38487) Bence717 válasza Amarth (#38486) üzenetére


Bence717
tag

köszönöm :)

(#38488) lumpen_stex válasza Wolverine (#38476) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

különösebben nem érdekel, mert pihen a hunter. de nem is erről volt szó. megpróbálom egyszerűn leirni, hogy senkinek se legyen kihivás megérteni:

amikor eléred a 85-öt és kifarmolod a honorból kivehető geart, (mindegy mi az aktuális item level) akkor azt gondolnád (jogosan), hogy milyen jó lesz majd pvp meccseken, ahogy a 60-as meg a 70-es epic is jó volt. viszont vannak itt conquest pontból kivehető cuccok is, amikből pár darab elég ahhoz, hogy terminátort csináljon az emberből. nekem csak bracer meg az ij volt meg a váltás előtt de kb kinyírhatatlan voltam. egyébként meg az van, hogy te nyomod a max damage-t a killrated meg minusz. vagyis a honroból kiszedhető cucc max arra jó, hogy arénába ne csupasz seggel menj, esetleg pve-re. vagyis szar se ér. egyébként arénában legalább van valami súlyozás és hasonló gear-es ellenfelet kapsz, igy ott nagyobb sanszod van gagyiban is, mint unrated pvp-n.

(#38489) lumpen_stex válasza Cathfaern (#38478) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

na a 4k honorral aztán sokat érnek, amikor az s9 gear volt vagy 15..20k...

(#38490) lumpen_stex válasza Wolverine (#38481) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

aha nem emliették sehol de azért leirod ezt:

"Szerintem meg olvass rendszeresebben akár bluetrackert (ha meg az angol), akár Frostshockot, akár wow.hu-t."

nem fűzök ehhez semmit, de gondolom rájössz magadtól is mit gondolok...

(#38491) Cathfaern válasza Amarth (#38484) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Arathor. Bár megjegyzem, hogy relatív kevés magyar van ott (mivel arányaiban is kevesebb az ember, mint alli oldalon). Igazából nem nagyon van népes PVE magyar horda oldal sehol.

lumpen_stex:
S10 előtt nem írták sehol. Amint kijött, jött is a bluepost, meg minden komolyabb WoW-os oldal kihírezte.

[ Szerkesztve ]

(#38492) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

egyébként a lag bg-n még mindig megvan, van amikor 1..2sec-es ugrás is van. azt figyeltem meg, amikor bejön a lag 45..60ms-ról 150..200ms-re ugrik a játékban a ping és ez mindig akkor van amikor valakivel harcolok, gyak csak azt látom, hogy fekszem. a net pedig jó stabilan 40..50ms akárhova eu-ban +0%packet loss a laggos bg alatt is.

lehet, hogy valami távoli pl ázsiai játékos nyomul és miatta van lag?

(#38493) Amarth válasza Cathfaern (#38491) üzenetére


Amarth
aktív tag

Köszi!

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#38494) Viktor77 válasza lumpen_stex (#38488) üzenetére


Viktor77
titán

Nagyon keményen hülyeségeket írsz, de ami rosszabb, hogy komolyan is gondolod.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#38495) F-ECT$ válasza lumpen_stex (#38488) üzenetére


F-ECT$
titán

Viktor77-hoz csatlakozok. Ne próbáld meg összehasonlítani a low lvl pvp-t( és pvp cuccokat) az end game pvp-vel.

A "néhány conquest cucctól terminátor leszel" kijelentés is erősen sántít, az a 2-3k hp, és 2-3% dmg csökkentés nem hoz ekkora különbséget.

Azt aláírom, hogy hunter esetén a conquestes íj jelentősen megnöveli a dmg-t, de "kinyírhatatlanná" nem tesz.

A honor cucc pedig pont arra jó, amit írsz: ne csupasz seggel menj arénába. Ha az megvan, akkor kezdheted gyűjteni a conquestes cuccokat, és ha már legalább a fele cuccod az, akkor van esélyed előre lépni. (Kivéve szezon kezdet, amikor is mindenki az épp kapható honor cucc közeli gearben van.)

Dive ever, work never.

(#38496) Lirion válasza lumpen_stex (#38488) üzenetére


Lirion
addikt

Nem gondolod, hogy jogos elvásár, ha az ember a rated meccsekből megveszi az erősebb geart, akkor több esélye legyen, mint annak, aki csak délutáni bg slackelés után kiveszi a honor geart?
Egyébként hunterként a fegyvered a legnagyobb súlyú cuccod, így ha abból egy kellően durvát behúzol, sokkal jobban megugrik a teljesítményed, mintha egy chest armort veszel meg. Ezzel szemben pl. egy mage szinte észre se venné a két fegyverbeni különbséget, mert nem jelentős, olyan, mintha te fegyver helyett mondjuk a chestet veszed.

Egyébként horda oldalra Ragnaros/Bloodscalp közül melyik a jobb? Tud valaki vmit mondani?

(#38497) Wolverine válasza lumpen_stex (#38488) üzenetére


Wolverine
félisten

A Honor gear PvE-re annyit ér, mint a repus cuccok és a kékek, nem többet.

Amúgy meg ha nem költöd el a 4000 feletti Honorod abban az egy hétben, akkor is elveszted az új szezon érkezésekor, mert a feleslegből arany lesz; szóval semmiképpen sem tudtál volna felöltözni a 371-es cuccokba azonnal.

Az S10 indulása előtt nem volt szó a Honor gear módosulásáról. Aznap, amikor elindult, azonnal megírta mindenki; és aznap volt kék reagálás is. Ez Európában annyit jelentett, hogy mi relatíve kicsit előbb tudtuk, mert a kedd esti bluepostok azonnal megjelenhettek.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38498) Healbacsi válasza Amarth (#38493) üzenetére


Healbacsi
őstag

A wowprogress.com adatai alapjan:
Bloodscalp:5
Arathor: 3
Ragnaros: 4

Ezek a szamadok ugy jottek, hogy az elso 20-ban levo guildek kozul mennyi a magyar hordas guild.

(#38499) Healbacsi


Healbacsi
őstag

A honor/conquest geares tema egy kicsit elfajulni latszik.
Lumpen amit irt bizonyos szempontbol igaz. Peldaul arenaban egy honor geares es egy conquest geares ember talalkozik, akkor altalaban hiaba ugyesebb picit a honorba oltozott, de a masik fel egy picit de jobb eselyekkel eli tul az adott nuke-ot, es igy az ido neki dolgozik. Tobb hp-pool, tobb mana-pool, manaregen, damage es meg sorolhatnank.
Ha mondjuk bg szintjen nezzuk, ott kevesbe mutatkozik meg ez az elony, mert ott foleg az dont adott esetben, hogy hany vs hany osszecsapas van az adott teruleten, es +-1 ember elegge el tudja mozditani a merleg nyelvet.
A gear igenis szamit, de nem minden a gearen mulik.

(#38500) lumpen_stex válasza lumpen_stex (#38492) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

[link]

szóval ez lag globál dolog, vagy 4.2-es patch-től van, vagy túl sok kinai honor farmer boot szabadult rá a bg-kre.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.