Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37651) Healbacsi válasza Onamish (#37649) üzenetére


Healbacsi
őstag

Elegge versenykepes damaget lehet kitolni a retrivel, foleg raideken allandoan salvazni kell oket, de tenyleg nem az a konnyu fajta. Nem nehez, de jol kell ismerni a jo dps-hez.
A holy nem rossz, erdekes, bar itt is lehet healing meterre healelni, es "esszel". A tank palak elegge jok, aranylag nem is nehez hasznalni oket.

(#37652) Gyick válasza Cathfaern (#37628) üzenetére


Gyick
őstag

"Szóval összességében szerintem kár önmagában megitélni egy-egy kaszttal való dps-elés bonyolultságát abból, hogy hány skillt használ. Igazából még az se mérvadó, hogy te könnyebben dps-elsz DK-val, mert ismerek olyat aki nagyon profi lockkal, de melee-vel egyszerűen nem tud értékelhető dps-t kitolni."

Ezt én is abszolút igy gondolom.Mindig azt hittem hogy az affli lockkal a legnehezebb dpselni mert sok dot-ot kell figyelni stb,amig nem kezdtem el warriorral játszani.Lehet hogy kevesebb spellt használ(bár lehet nem is) de sokkal nehezebb mint akármelyik ranged kaszttal.Friss 85-ös warrinak alapból van 17% miss chance-a volt olyan hogy a lvl 85-ösként a 80-as bábum toltam 8% misst.Ami a warrinál azért gáz mert úgye a bevitt ütésből kapja a raget.Arról nem is beszélve hogy sok tank ha kell ha nem kiteolja a bosst és nem elég csak a rotát figyelni hanem közben futni a boss után,folyamatosan a hátá mögött tartani stb.
Én úgy érzem hogy a lock-al kutyaf@sza dpselni a warrihoz képest,de nem is nagyon lehet összehasonlitani mert más stilus.

(#37653) whitezo88


whitezo88
nagyúr

jön egy barna színű (Prat miatt), Blizzardu nevű warriortól whisp, h system scan van az accomon meg menjek el eg oldalra.
van aki ezt beveszi?

(#37654) Viktor77 válasza whitezo88 (#37653) üzenetére


Viktor77
titán

Az alap UI is színezi a chatben a neveket.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37655) Wolverine válasza whitezo88 (#37653) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha nem lenne, nem csinálnák.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37656) lakisoft válasza Wolverine (#37655) üzenetére


lakisoft
veterán

:D

(#37657) Gyick válasza whitezo88 (#37653) üzenetére


Gyick
őstag

Az a szar benne hogy hiába screenshotolod vagy jelented a gm-nek valószinű lopott accról ír.

(#37658) Onamish


Onamish
csendes tag

A hit cap azt jelenti, hogy a karakter menüben a 85 mellett kell 0-nak lennie, vagy a 88/koponya mellett?

Imperare sibi maximum imperium est.

(#37659) Wolverine válasza Onamish (#37658) üzenetére


Wolverine
félisten

A koponya mellett, az vonatkozik a raidekre.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37660) gabranek


gabranek
aktív tag

mostanában tankolgatom a vortexes instát hátha esik a sárkány, és az egyik partyban egy sh pap csinált olyant, hogy mc-zte a mobot, mire az leugrott a platformról. És ezt egymás után csinálta 1-1 packban álló több mobbal is...lényegében öngyilkosak lettek a mobok :) ezt glyphezéssel tudta elérni? (a run végén akartam megkérdezni tőle, csak sajnos nagyon gyorsan kilépett).

más: nem bírtam kifarmolni az alchemys sárkány receptjét, úgyhogy megvettem ah-ban a kész cuccot 37k goldért :)

田中れいな

(#37661) whitezo88 válasza gabranek (#37660) üzenetére


whitezo88
nagyúr

csak odafut vele és ennyi, ennek nincs köze semmihez.

(#37662) birno válasza whitezo88 (#37661) üzenetére


birno
addikt

Ezt akar ugy is el lehetne jatszani, hogy levitate egy DK-ra, az kimaszik es onnan death grip egy mobra? :)

(#37663) Wolverine válasza birno (#37662) üzenetére


Wolverine
félisten

Valsz. igen; csak aztán nem árt gyorsan visszaérnie, vagy kell egy pap, aki Life Grippel visszarántja.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37664) Healbacsi válasza birno (#37662) üzenetére


Healbacsi
őstag

A levitate nem tart meg senkit sem a semmi kozepen.. csak a talaj folott lebegsz, mint ahogyan a neve is mutatja. Ha nincs alattad talaj, akkor szepen lassan ereszkedsz lefele. Igy meg az is kerdojeles, hogy egy pap vissza tudna-e huzni, mert gyorsan kiesel a range-bol.

(#37665) gabranek válasza whitezo88 (#37661) üzenetére


gabranek
aktív tag

ja csak ennyi az egész? azt hittem valami extrább dolog, mert még senkitől nem láttam eddig.

田中れいな

(#37666) Wolverine válasza gabranek (#37665) üzenetére


Wolverine
félisten

Mert nem jártál BRD előtt a vanilla idején :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37667) Healbacsi válasza gabranek (#37665) üzenetére


Healbacsi
őstag

Vaniliaban Ubrsben is ledobaltuk a mobokat a hidrol:)

(#37668) Xirtam


Xirtam
veterán

Sziasztok, Disc priest-emet húzom, és 70-től úgy belassult a leveling. Eddig végig instában húztam, de most tanácstalan vagyok.

Questeljek Northland-en? vagy menjek továbbra is random instát?

(#37669) Viktor77 válasza Xirtam (#37668) üzenetére


Viktor77
titán

Northrend.

Együtt a kettőt. Questelsz, közben bejelentkezel instába (mivel dps vagy, nem ritkán fél, egy órát is kell várnod), ha végeztél, folytatod ahol abbahagytad.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37670) Xirtam válasza Viktor77 (#37669) üzenetére


Xirtam
veterán

Healer vagyok.

(#37671) Viktor77 válasza Xirtam (#37670) üzenetére


Viktor77
titán

Én meg hülye. :)

Nem is értem miért írtam, hogy dps vagy.
Így akkor két eset lehetséges.

1. Vagy kiraksz egy második, dps talentet, és azzal questelsz két insta között.
2. Vagy ülsz a fenekeden amíg be nem hív.
3. Igazából viszont healerként is lehet questelni, meghalni biztos nem fogsz.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37672) Xirtam válasza Viktor77 (#37671) üzenetére


Xirtam
veterán

Te mondtad! :P

Healer ként is megfelelő a sebzésem csak több a mana igénye a spelljeimnek. Csak így, hogy már x-edik karakterem annyira nincs kedvem levelingelni. . . De akkor ez lesz, quest + random instance. . .

(#37673) Xirtam


Xirtam
veterán

A másik, hogy valaki a Ragnaros-on nem tud valami értelmes Guildet, Horde oldalon? Maniac-ban vagyok, de olyan halál van a guild chaten . . . :(


Viktor77
(MODERÁTOR)

Igazad van, értelmetlen volt a kérdésem is. Sietnék igazából, így ma estétől így tolom.

[ Szerkesztve ]

(#37674) Viktor77 válasza Xirtam (#37672) üzenetére


Viktor77
titán

Oké, hogy nincs kedved, de ha belegondolsz értelmetlen a kérdés.

Mert ugye vagy questelsz két insta közt, vagy álldogálsz SW-ben a behívásra várva. Ha sietsz akkor elöbbi, ha nem, akkor utóbbi.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37675) Viktor77 válasza Xirtam (#37673) üzenetére


Viktor77
titán

Vagy szemezgetsz innen, vagy megnézed WoW.hu-n a jelentkezés részt, vagy megvárod FS!-on a mostani állásbörzét, mostanában lesz kirakva az eredmény.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37676) Hekanna válasza Xirtam (#37673) üzenetére


Hekanna
csendes tag

Te Xirtam, amikor én Raganaroson voltam 3 éve, akkor még hemzsegtek a jobbnál jobb klánok, versengtek a playerekért. Igaz mostanára nagyon megváltozott a wow, főleg elkényelmesedtek a játékosok, sokat veszítve így munkájuk minőségéből.

Ugyanebben a cipőben evezek. Bloodscalp alli oldalon valami haladni képes, skilles, képben lévő PVE és egyben PVP klán van?

(#37677) Xirtam válasza Hekanna (#37676) üzenetére


Xirtam
veterán

Bloodscalp-ról mentem át, a Ragnaros-ra . . .pont ezért, meg elve, Dalaran közepén állok és trade chaten anyázták egymást a magyarok, az angolok meg írták, hogy kussoljatok már el r.hadt magyarok . . .

Ragnaros-on meg nem találok egy értelmes guildot. Régen a BS-en az Éjben Kacagók-ban voltam folyamatosan ment a guild chat, volt normális ventri és azon társaság. Most meg a Maniac-ban olyan halál van, beírok valami és kuss! :D

(#37678) Wolverine válasza Xirtam (#37677) üzenetére


Wolverine
félisten

Definiáld az értelmes guildet, hogy mit csinál :) (amúgy a /gf paranccsal megnézheted a Guild Finderben levő hirdetéseket akkor is, ha guildben vagy)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37679) parandroid válasza Hekanna (#37676) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem akarok hülyeséget írni, de az első 5 magyar progress guildből kb 3 a Bloodscalpon van, meg még pár másodvonalas, de még mindig jó guild. Mondjuk az egy főre jutó Veér Istvánok aránya elég horribilis, különösen ally oldalon, de attól még bőven játszható. Csak gyúzd osztani az ignore-okat.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37680) Xirtam válasza Wolverine (#37678) üzenetére


Xirtam
veterán

Definiálom. Jó társaság, akkor a leaderek foglalkoznak a guild összes emberével mint egy család. Folyamatosan élet van a guildben. Nálam ilyen egy jó guild. De az, hogy jóformán van egy társaság akik folyamatosan raidelenek, a többi guild taggal nem foglalkoznak és guild infó sincs sose, annak nem sok értelme van.

(#37681) F-ECT$ válasza Xirtam (#37672) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha x-edik karakter, akkor ugye vannak heirloomok? Emelett ha csak átmenetileg is, de érdemes guildbe lépni, mert van guild perk az xp boostra is.

Dive ever, work never.

(#37682) F-ECT$ válasza parandroid (#37679) üzenetére


F-ECT$
titán

Progress (05-01-én, azóta lehet változtt, wowprogresst most nem érem el):

1.Grim funeral (Twisting Nether, horda), 13 hc kill, world 65
2.Game is not over (Ragnaros, ally), 11 hc kill, world 285
3.Continuum (Bloodscalp, ally), 11 hc kill, world 315
4.Deus Ex (Bloodscalp, ally), 10 hc kill, world 431
5.Elemental Gankery (Ragnaros, ally), 9 hc kill, world 747
6.Empty Trash (Twisting Nether, horda), 9 hc kill, world 774
7.Infamous (Bloodscalp, horda), 8 hc kill, world 987
8.Artum Inferniti (Arathor, horda), 8 hc kill, world 1080
9.Infinite Cooldown (Ragnaros, horda), 8 hc kill, world 1142
10.Reckless Mortals (Arathor, ally), 8 hc kill, world 1400

Az első 5-ből csak 2 BS. Összesítve: 2 TN, 3 Ragna, 3 BS, 2 Arathor. Szóval a BS már messze nem olyan kiemelkedő, mint régebben volt.

Dive ever, work never.

(#37683) Cathfaern válasza Xirtam (#37680) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mi ezt teljesítenénk, de sajnos Arathor ally, nem Ragnaros.

(#37684) Healbacsi válasza Xirtam (#37680) üzenetére


Healbacsi
őstag

"a leaderek foglalkoznak a guild összes emberével mint egy család"

Ilyen guild szerintem mar nem letezik.

(#37685) Wolverine válasza Healbacsi (#37684) üzenetére


Wolverine
félisten

Vagy ha igen, az nagyon kis és zárt guild.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37686) Healbacsi válasza Wolverine (#37685) üzenetére


Healbacsi
őstag

Pontosan.

(#37687) Viktor77 válasza Healbacsi (#37684) üzenetére


Viktor77
titán

Tévedsz.

Túlzás nélkül állíthatom, hogy a mi guildünk ilyen. Nem vagyunk kis guild, zártak sem különösebben. A progress talán nem az erősségünk (5/13HC), de kitartóak vagyunk, és nagyon büszkék a guildben uralkodó hangulatra (ami mindig is elsődleges szempont).
Valószínűleg nagy szerepet játszik ebben az is, hogy a guild nagyobbik része közelebb van a 30-hoz mint a 20-hoz, sőt, vannak még ennél is idősebbek.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37688) Healbacsi válasza Viktor77 (#37687) üzenetére


Healbacsi
őstag

Progress ide vagy oda, akarmelyik vezeto ember (kiveve ha nem vmi csaladapa/anya beutesu) csak muszajbol foglalkozik egyenekkel, es nem azert mert ez az elete. Inkabb foglalkozik vki hus ver emberekkel (tanit, szoc otthon stb stb), mint virtualisan "eppen csunyat mondott ram pistike" esete.

Nem azt allitom, hogy rossz lenne a guilded, ha jol erzed magad, akkor szived joga, de a csaladtol messze allhat, illetve a vezetok nem belso kenyszert vezetve hallgatnak vegig.

(#37689) parandroid válasza Healbacsi (#37688) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Upsz, my bad, a 3. említés csak 7., fenébe, pedig gondoltam, hogy első 10-et kéne írnom. A lényeg azért remélem átjött, hogy a Bloodscalpon azért néhányan kőkeményen tolják, tehát lehet azért progress guildet találni.

Mondjuk ez nekem aztán olyan mindegy, én full casual játékos vagyok Cataclysm raidben még nem is voltam, a guildünk meg talán ha 3/12 normálnál jár, tehát nincs személyes érintettségem, de motivációm sem.

Viszont vagyunk páran, akik együtt jól érezzük magunkat, segítünk egymásnak, eljárogatunk instába együtt, ilyesmik. Aztán időnként valaki kihagy pár hónapot, valaki visszajön, új emberek is néha jönnek, mennek, ez ilyen.

Szerk.: Kiemelkedő realmnek meg sosem neveztem/gondoltam a BS-t, de azért teljesen leírni sem kell, illetve azért lecsúszottnak sem mondanám.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37690) kkoornel


kkoornel
csendes tag

kb bő 1 év kihagyás után gondoltam kiprobálom ujra, sajnos tul sok szabad időm van, csak ugy nagy összeségében a Balance druidot picit lenerfelték az kiegbe, mert lenyomta ma egy instát és régen ugy emlékszem jobban hasítottam :)

(#37691) F-ECT$ válasza kkoornel (#37690) üzenetére


F-ECT$
titán

Minden le lett nerfelve Cata-ban abban az értelemben, hogy T10-ben lvl80-on több dps-t toltál, mint most friss 85-ösként. Így egy sima insta is izzasztó, főleg kezdő zöld/kék gearben. Olyan 350 körüli ilvl-lel már illik hozni a 10k+ dps-t.

Dive ever, work never.

(#37692) kkoornel válasza F-ECT$ (#37691) üzenetére


kkoornel
csendes tag

én a party többi játékosához mérve mondom h gyengébb DPS-t toltam, pedig anno ment :)

(#37693) F-ECT$ válasza kkoornel (#37692) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem biztos, hogy azonosan voltak gearelve, meg azért 80-hoz képest gondolom a balance druidának is jött néhány új spell/talent, szóval újra kell tanulni a dolgokat.

Dive ever, work never.

(#37694) Wolverine válasza kkoornel (#37692) üzenetére


Wolverine
félisten

Csodálkozol, hogy gyengébb gearben kevesebbet tudsz teljesíteni a többieknél? :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37695) kkoornel válasza Wolverine (#37694) üzenetére


kkoornel
csendes tag

nem volt lényeges nagy különbség a gearek között, de mindegy megnézzük mi lesz 85-n.
Amugy most mennyire viszik Balance druidot instázni?

(#37696) Arnold2 válasza kkoornel (#37695) üzenetére


Arnold2
őstag

Itt van egy logunk. Most csak 5-ik a bagoly, de szokott ő első is lenni ha épp olyan napja van :)

(#37697) Gyick válasza Arnold2 (#37696) üzenetére


Gyick
őstag

a warrior gondolom nem szokott első lenni :)

(#37698) Onamish


Onamish
csendes tag

Arról nincs valami hír, hogy 4.2-ben lehet-e realmek között küldözgetni heirloomokat? Meg a mostani raideket is csak akkor nerfelik ugye? És még egy :DDD , kb mikor jön ki?

Imperare sibi maximum imperium est.

(#37699) Arnold2 válasza Gyick (#37697) üzenetére


Arnold2
őstag

Nem nagyon. A fight legelején toll nagy burst dmg-t ha jól emlékszem, de utána már nem tudja tartani. a mi guildünkben a DPS verseny a (szénné buffolt) arcane mágusok, s. priestek, moonkinek és destro lockok között szokott lenni. Hosszú távon más castnak nálunk nincs nagyon beleszólása a DPS lista alakulásában. Elől szokott még lenni a hunter és a frost DK is ha úgy alakul.
Mindezeket a mi guildünk függvényében mondom, nem mondhatom globálisan.

(#37698) Onamish:
-Én nem hallottam, hogy 4.2-ben lehet majd realmek között küldeni.
-Igen, a 4.2-ben lesz a nagy nerf.
-Nem tudni pontosan. Tippre ~2 hónap szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#37700) Wolverine válasza Onamish (#37698) üzenetére


Wolverine
félisten

1. Még nem lehet.
2. Igen, a raidnerf akkor jön; de aki progressre pályázik, az úgyis Firelandsre fog menni.
3. 1-2 hónap lehet, a Blizzard sosem mond erre időt.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.