Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) Cathfaern válasza Viktor77 (#37450) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én egy buff addonra emlékszek (nevét nem tudom már), ami minden klikk nélkül újrarakta a buffokat (meg pala sealt) amikor leestek :) (combatban is)

[ Szerkesztve ]

(#37452) Viktor77 válasza Cathfaern (#37451) üzenetére


Viktor77
titán

Ez nem rémlik, de az igen, hogy volt rá addon, hogy bizonyos (beállított) hp százalék alatt automatikusan nyomjon bubit. :)

Meg ugye a hajóra, metróra várós addon. Csak oda kellett állni, érzékelte ha jön a hajó, metró, felszállt, ha megérkeztél leszállt.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37453) F-ECT$ válasza Wolverine (#37449) üzenetére


F-ECT$
titán

Egy 40-es raiden, ahol addon nélkül nem láttad, hogy kire is került a curse elég nehéz volt lecurse-ölni, nem?

A dolgok egymásra épülnek. A játék nehéz volt -> egy addon megkönnyítette -> elvették az addont cserébe változott a mechanika -> jött rá új addon -> stb.

Az egész vanilla hangulatot egyébként a versenyzés a world firstért és a mérhető pvp (aréna) ölte meg. Ezért nem lehet egy class sem egyedi (mert akkor azt stackelik az adott bosshoz); ezért nincs random (lockként ugye volt a shadow vulnerability; de említhetném a hit hiányát - akkoriban úgy mentél a bossra, hogy alig pár % hitet tudtál gyűjteni, így elég sok volt a miss, de erre azért nehéz precízen bosst tuningolni); ezért van egy adott ilvl-en mindig ugyanannyi stat; ezért van minden szakmának valamilyen bónusza; stb.

Dive ever, work never.

(#37454) Cathfaern válasza F-ECT$ (#37453) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Láttad akkor is, csak el kellett minden partyba osztani 1-1 decursert, mert a partyt ugyebár látták akkor is. De tény, hogy nagyobb szívás volt addon nélkül (addonnal meg könnyebb, mint jelenleg).

"Az egész vanilla hangulatot egyébként a versenyzés a world firstért és a mérhető pvp (aréna) ölte meg."
Ezek csak talán erősítettek a folyamatot. De az egésznek a gyökere az, hogy ha XY 10-el több DPS-t tud tolni, mert a "nagyonütök" spellje 10-el többet sebez, mint az ZX "belédlövök" spellje, akkor ZX nekiáll sírni hogy ez igazságtalan és XY kasztja miért van előnyben az övéhez képest.
Illetve a PVP annyiból rontott a helyzeten, hogy nem volt beletervezve a játékba, utólag pakolták bele, és emiatt sok dolgot meg kellett változtatni.

Szakmák dettó, az emberek többsége úgy áll hozzá, hogy miért húzzon fel egy adott szakmát, mikor egy másik több mindent ad. És mivel az emberek többsége nem szakmázásból szerez pénzt, ezért a "hozzáadott értékeket" nézik főleg.

Igazából ami megölte a vanilla hangulatát, az a játék sikeressége. Kis létszámú, szűk rajongótáborral el lehet játszani azt, hogy mi ezt így terveztük, és igen szívás, de a játék része, de a nagy tömeggel nem.

(#37455) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Nem tudjátok, Lost City ad Rankahen reput , ha nem HC-n megyek?

Where do you want to go today?

(#37456) Wolverine válasza H.O.D. (#37455) üzenetére


Wolverine
félisten

Szerintem csak tabarddal.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37457) Xirtam


Xirtam
veterán

Sziasztok!

Egy kis segítségre volna szükségem. Történt, hogy ma este lépnék be a bátyám account-jára. És az fogad, hogy befagyasztották az accountot mert gyanus volt. Ez eddig oké. Na de az a baj, hogy se az alapjáték kulcsára se a titkos kérdés megadásával nem tudom kinyitni. Ötlet?! :W

Due to suspicious activity, this account has been locked. A message has been sent to this account’s email address containing details on how to resolve this issue. Visit Web Link for more information.

An error has occurred.
The Activation Key was not found. Please make sure to enter an Activation Key for the correct region

Ezt kapom a CD-KEY-re!

[ Szerkesztve ]

(#37458) Xirtam válasza Xirtam (#37457) üzenetére


Xirtam
veterán

sry , megoldva

(#37459) Wolverine válasza Xirtam (#37457) üzenetére


Wolverine
félisten

Mit írnak az említett emailben? (ha nem jött meg, ellenőrizd a spamfoldert is, hátha oda került)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37460) aclandiae


aclandiae
senior tag

Innen rendelitek a legolcsóbban gamecardot? Már volt többször is róla korábban szó, vagy 10-en a topicból is egy helyről rendelik.

Honnan érdemes letölteni a játékot, hogy ne kelljen a netes "letöltközbetelepít" módszerrel szöszölni?

(#37461) Gyick válasza aclandiae (#37460) üzenetére


Gyick
őstag

nézz körül vaterán ott is vannka gc-k 5800-ért.

(#37462) Viktor77 válasza aclandiae (#37460) üzenetére


Viktor77
titán

Tudtommal offgamers-ről. Legutóbb 5400Ft-ot fizettem annak, aki rendeli nekem.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37463) whitezo88 válasza aclandiae (#37460) üzenetére


whitezo88
nagyúr

[link]
ha OTP-ben fizetsz, kb 1-2 óra és meg is jön a kód tőle.

(#37464) aclandiae


aclandiae
senior tag

Most az offgamersnél kb. 5330 Ft-ra jön ki a gamecard USD-ban.
Számolnak még fel bármi más költséget? Számláról kell nekik utalni? Mennyi idő amíg megkapom a gc-t? Jól gondolom, hogy e-mailben érkezik?

(#37465) lakisoft válasza aclandiae (#37464) üzenetére


lakisoft
veterán

29,99 USD az offgamers-nél.
Nem számítanak fel semmit.
Fizetsz és azonnal kapod a kódot.
Nem emailben hanem az offgamer oldalán tudod megnézni.
Nem küldik emailben !!!

(#37466) lakisoft


lakisoft
veterán

Valaki vett már loot kártyát?
Érdemes e venni?
Jár e komolyabb előnyökkel?
[link]

(#37467) lakisoft válasza lakisoft (#37465) üzenetére


lakisoft
veterán

Találtam egy oldalt ahol offgamer cuponok vannak felsorolva:
[link]

(#37468) Wolverine válasza lakisoft (#37466) üzenetére


Wolverine
félisten

Semmilyen előnye nincs. Persze az így megszerezhető petek és mountok viszonylag ritkák.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37469) cl.aci válasza lakisoft (#37465) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Hali.
Ez ilyen formában nem igaz, megkapod e-mailban is a kódot, ha először rendelsz akkor felhívnak telefonon, utána már nem. Nekem kb. fél órán belül megküldték, és mivel nem először rendeltem olcsóbb is volt kb. 1 euróval

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#37470) Khelben


Khelben
nagyúr

Mióta kijött a 4.1-es patch, egyre jobban hasonlít a játék a tört szerverekre... Most se tudok belépni, délelőtt kétszer kidobott...

(#37471) parandroid válasza Khelben (#37470) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hónapok óta nem volt login szerver probléma, ma pont van egy. Nagy kaland...

cl.aci: Nem küldenek e-mailben kódot, egy linket küldenek, ahol az oldalukon meg tudod nézni - képformátumban van a kód, nem kopipésztelhető.

Kezdettől fogva offgamerst használom gc vásárlásra, nekem bejött. Csak egy bankkártya kell hozzá, amivel tudsz online fizetni.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37472) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Sziasztok!

Ha valaki használ Clique addont, tidna nekem egy clique.lua-t küldeni a SavedVariables mappából mondjuk priviben?

Thx előre is :R

Where do you want to go today?

(#37473) LucifeI2 válasza H.O.D. (#37446) üzenetére


LucifeI2
őstag

Vanilla wow-ban is volt addon incoming heal-re, csak akkor nem volt annyira népszerű.

Infection-be raideltem akkor, és ott úgy emlékszem kötelező is volt az addon, mert csak úgy működött, ha megvolt a többieknek is, de lehet rosszul emlékszem.

Addonokról meg annyit, hogy emlékszem volt egy patch még BC előtt, amikor nem működtek az addonok pár napig. Ez volt az a patch, amikor kivették, hogy egy addon automatikusan tudjon targetelni valakit HP alapján például. Gondolom minden healer emlékszik a régi Decursive-re vagy a Healbot-ra. A raiderek igen nagy százaléka használta ezeket.

A patch után, a guildem nem tudta végigcsinálni BWL-t, Chormagusnál wipe volt és vége lett a raidnek, mert a priestek nem tudták mi a különbség a cure disease és a dispell magic között. A régi addon automatikusan még a spellt is kiválasztotta nekik és a targetet is. Ez akkor volt amikor már Naxxramasban jártunk.

Ennyire könnyítették/könnyítik meg az addonok a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#37474) Wolverine válasza Khelben (#37470) üzenetére


Wolverine
félisten

Meghalt a login szerver és dolgoznak rajta.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37475) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Habár elvileg minden probléma elhárult; 10 perccel ezelőtt még beléptem, aztán láttam, hogy az add-onoknak ismét lőttek, kiléptem, frissítettem, ami kell, most már nem tudok belépni. Előtte szólj egy cimborám, hogy ledobta a batte.net, nem is láttam online. Gondolom, ha nem lépek ki, nem is tűnt volna fel a hiba, de most épp lenne időm egy kis mókára, ezért zavar.

Egyébként már tárgytalan is...

[ Szerkesztve ]

(#37476) H.O.D. válasza ígyvanferi (#37475) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Változott a rev, de mennek az addonok Out of Date-ben gond nélkül.
Megy a login is, levették a Breaking Newst is.

Where do you want to go today?

(#37477) Viktor77 válasza Cathfaern (#37198) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem megoldódott. Volt win újratelepítésem, és elfelejtettem felrakni a LeatrixLatencyFix-et. Ma felraktam, vissza is mentem 40/40 alá.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37478) Onamish


Onamish
csendes tag

A pve ilvl-em 352 most(rpala). Van pár 359-es itemem, ezeket érdemes lecserélni pvp-ben a honor itemekre? Ugye a rosszabb sebzésre gondolok, mert a resit kivéve minden más statban sokkal rosszabbak.(2.7k-m van most) Egyelőre nincs semmi conquest itemem, mert pve guildben vagyok, néha csinálunk rated bg-t, de eddig mindig kikaptunk. Aréna eddig nem nagyon jött be (2v2) egy resto druiddal volt pár jó próbálkozásunk, mikor nyertünk, de ő inkább a pve-t szereti, aztán trade channelen kerestem embereket, eddig csak rugókat találtam rpala+rugó nem a legjobb párosítás, ahogy erre rá is jöttem.

Az új playereket meg jól kizárták a raidelésből, még a normálból is, mindenhova achievment kell, hiába van meg a cata, eddig csak icc-ben és tempest keepben voltam. :(

[ Szerkesztve ]

Imperare sibi maximum imperium est.

(#37479) ígyvanferi válasza Onamish (#37478) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De ha guildben vagy, miért kell achievement a raideléshez? Ha meg kérnek, inkább menj értelmes guildbe.

A 2,7K resi egész jó, ha nem akarod, ne cseréld a 359-est honor itemre. Megnéztem egy PVP-ző retri pala guildtársam, 362 equipped szettben 3239-e van.

(#37480) Wolverine válasza Onamish (#37478) üzenetére


Wolverine
félisten

Guilden belül achit kérnek a raideléshez? Ez elég bunkó hozzáállás, menekülj onnan. Ha pugban kérnek achit... miért puggal akarsz raidelni, ha van guilded?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37481) whitezo88


whitezo88
nagyúr

4.1 mikor is jött ki?
4.2 kb mikor fog, lehet tudni?

mod: megtaláltam :)

[ Szerkesztve ]

(#37482) Wolverine válasza whitezo88 (#37481) üzenetére


Wolverine
félisten

A 4.1 a múlt héten, a 4.2-ből épp elindult a PTR - jó esetben 2 hónapon belül élesedhet.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37483) Onamish


Onamish
csendes tag

Egyszer hívtak raidelni a guildben, de nem volt raid achievmentem, így nem mehettem, azóta nem hívtak. Keresek majd másik guildet. Tud valaki esetleg Twisting Nether horda oldalon casual guildet, olyat, ahol van rated bg is?

Imperare sibi maximum imperium est.

(#37484) Viktor77 válasza Onamish (#37483) üzenetére


Viktor77
titán

Nézd meg wowprogressen mik a lehetőségek.

Az mondjuk tényleg kemény, hogy guildben öcsit kérnek raideléshez. Nem azért van a guild, hogy ezeket velük szerezd meg? Hogy kezdtek raidelni, mikor senkinek nem volt öcsije? :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37485) whitezo88


whitezo88
nagyúr

hogy lehet hogy az armoryn guild rosterban nem írja h bent vagyok (olyan karakterrel amit nem jelenít meg mert inaktív 4 hónapja), ha belépek bnetre ott meg a nevem alatt írja hogy guildben vagyok.
bug?

(#37486) Healbacsi válasza Onamish (#37483) üzenetére


Healbacsi
őstag

A guild recruitment feature egesz jol mukodik, szal akar ingame is tudsz keresgelni.

(#37487) Wolverine válasza Onamish (#37483) üzenetére


Wolverine
félisten

Mivel guildben vagy, a /gf paranccsal nyithatod meg a Guild Findert.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37488) birno


birno
addikt

Eddig is ugy volt, hogy a targetelt mob nameplatejere kattintva nem reagal a @mouseover-es macro? Csak ha @target-et hasznalok, a non-targetesre meg siman megy a @mouseoverrel is.
Mert mostanaban sokat szivtam vele mire rajottem, hogy ez a baj s nem remlik, hogy korabban igy mukodott volna.

[ Szerkesztve ]

(#37489) lakisoft válasza Wolverine (#37487) üzenetére


lakisoft
veterán

Mindig tanul az ember valamit. Köszi! :)

(#37490) Arnold2


Arnold2
őstag

Egy kérdés:
Az tiszta, hogy ha kijön a 4.2 akkor a Valor pontokból Justice lesz.
Ugyan ez fog történni Conquest pontokkal is? Tehát átváltódnak Honor ponttá?

(#37491) aclandiae


aclandiae
senior tag

Meddig él?

(#37492) Cathfaern válasza Arnold2 (#37490) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Pontosan.

(#37493) Viktor77 válasza Arnold2 (#37490) üzenetére


Viktor77
titán

Ebbe elég csak logikusan belegondolni. Ahogy nem raktározhatsz 4K Valor pontot, hogy majd ha kijön 4.2 egyből mondjuk két T12-es setitemmel kezdhesd a contentet, úgy nem lehet majd felöltözni PvP-ben sem egyből, főleg, hogy a Conquest poontnak még felső határa sincs.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37494) Onamish


Onamish
csendes tag

Az igaz, hogy 1500-as rating felett kitolódik a conquest point cap? Ha igen mennyivel? Vannak sávok is?

Találtam új guildet. :) Ez a guild finder sokat segített, wowprogress alapján képtelen voltam jó casual guildet találni. Viszont hiába jön be akkor, amikor még guildban vagyok, nem enged keresni, előbb ki kell lépni.

Imperare sibi maximum imperium est.

(#37495) Viktor77 válasza Onamish (#37494) üzenetére


Viktor77
titán

[link]

Ja, és nem kell kilépni. Pipáld ki mi vagy, milyen guildet keresel (mindegy hova pipálsz), a lényeg, hogy legyen mindhárom sorban egy-egy pipa. Így láthatod a recruitoló guildeket. Próbáltam, működik.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37496) Cathfaern válasza Viktor77 (#37495) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem úgy volt, hogy 4.1-ben ez megváltozott, és ratingtől függetlenül ugyannyit kap mindenki? Mondjuk patch notesban nem találom, lehet végül visszavonták :F

(#37497) Viktor77 válasza Cathfaern (#37496) üzenetére


Viktor77
titán

Ez érdekes lenne. Ebbe is csak bele kell gondolni logikusan. Ha valaki mondjuk 2300-on van, az ugyanannyi idő alatt öltözne fel mint én, aki letolja a heti cap 8 meccsét.

Az elöző hsz-emhez hozzátéve, hogy akkor kapod meg a megnövekedett conquest mennyiséget, ha letolod a heti minimumot (nem tudom ez most mennyi, hogy egységesen 135 pont jár minden nyerésért). Én pl. 1600 körül vagyok, de mivel 3 hete nem arénáztam, visszaestem a minimum 1343-as capre (máskülönben 1500 körüli pont lenne a capem).

MOD: Újra elolvasva a hsz-ed, ha a nyerésért járó pontra gondolsz, akkor igen, mindenki ugyanannyit kap. Ergó nagyobb ratingen több nyert meccs kell hogy meglegyen a heti cap.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37498) Wolverine válasza Cathfaern (#37496) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem vonták vissza legjobb tudomásom szerint.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37499) F-ECT$ válasza Viktor77 (#37497) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha jól tudom, akkor ez a 135 pont felment 180-ra.

Onamish: pedig jól járnál, ha keresnél arena partnert. Jelenleg ha megnyered a 8 meccset minden héten (mindezt úgy, hogy mellé buksz akár 50-et), akkor is megkapod az 1343 pontot. Ezzel elég jól ki lehet pótolni a honoros cuccokat, főleg mivel fegyvert nem is lehet honorért venni. (Egy 1 kezes fegyver 2450 pont, ami 2 hét alatt megvan.)

Dive ever, work never.

(#37500) Onamish válasza F-ECT$ (#37499) üzenetére


Onamish
csendes tag

Van aréna partnerem, igaz ideiglenes 2v2, mert a guildben akarok valakit találni. A weekly cap megvan. Azért kérdeztem, mert 1400 pont kell még a kétkezes fegyverhez, így el kéne érni 1550-1600 közötti ratinget, hogy ne kelljen rá jövőhét szerdáig várni.

Imperare sibi maximum imperium est.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.