Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38703) Khelben válasza Cathfaern (#38699) üzenetére


Khelben
nagyúr

Lopott WoW accot meg kb. leszarja bármilyen hatóság.

Ja, szegény Sheldont is kiröhögték, mikor kihívta a rendőröket :)

(#38704) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Megjegyzem, a személyeskedéssel kapcsolatos intelem mindenkire vonatkozott... :U

(#38705) birno


birno
addikt

Lenne egy kis gondom, szert tettem egy dual monitor rendszerre, wow-on kivul tok siman tudok mozogni az egerrel a 2 monitor kozott, wow-ban viszont nem tudom athuzni az egyik monitorrol a masikra, ami felettebb nagy problema, mivel igy mig varnek pl dg queue-ban semmivel nem vagyok elorebb.
Remelem ezt be lehet allitani valahogy.

(#38706) Wolverine válasza birno (#38705) üzenetére


Wolverine
félisten

Futtasd a WoW-ot teljes képernyős ablakban, másképp nem fog menni a két képernyő használata.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38707) birno válasza Wolverine (#38706) üzenetére


birno
addikt

Igy valoban jo, csak kevesebb az FPS.

(#38708) Wolverine válasza birno (#38707) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez elkerülhetetlen.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38709) Cathfaern válasza Wolverine (#38706) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Alt+Tab-al nem működik? (csak kérdezem, sose használtam dual monitort sajnos)

(#38710) birno válasza Cathfaern (#38709) üzenetére


birno
addikt

Alt-Tab nalam alapbol le van tiltva, mert nem egyszer leptem mar ki fight kozben. :)

(#38711) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Valaki húzott fel mostanában alchemyt AH-ból? Kb. mennyiből jön ki?

(#38712) F-ECT$ válasza Cathfaern (#38711) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát ez nagyon szerver függő. Az tuti, hogy a Cata rész most már elég olcsó, de addig lehetnek meglepő árak, főleg a BC-s részek. Van fenn pár guide ahol írják, hogy összesen mennyi gaz kell az 525-höz, nézd meg, hogy a szervereden összesen mennyiért tudod ezeket beszerezni.

Dive ever, work never.

(#38713) Khelben válasza F-ECT$ (#38712) üzenetére


Khelben
nagyúr

Főleg, amikor x növény szombat délben 40g, estére elfogy és megveszik 120g-ért is.

(#38714) Cathfaern válasza F-ECT$ (#38712) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nyilván ez utóbbit akartam elkerülni, hogy egyesével végig kelljen számolgatnom :) És bár szerverfüggő, de a nagyságrendi ár szerverfüggetlen (lehet egyik helyen 12k, másikon 15k, de az nem valószínű, hogy egyik helyen kijön 1k-ből, másikon csak 20k-ból).

(#38715) Cathfaern válasza Cathfaern (#38714) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha érdekel valakit, wowheades árakkal számolva 2900g ha mindent vesz az ember, és 1700g, ha a drága dolgokat (1-1 oldworldös herb, illetve a gemek) farmolja/beszerzi.

(#38716) F-ECT$ válasza Cathfaern (#38715) üzenetére


F-ECT$
titán

Az nagyon kevésnek tűnik, én 8-10k-ra gondoltam.

Dive ever, work never.

(#38717) Cathfaern válasza F-ECT$ (#38716) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából a szakmák felhúzásának az árát az utolsó lvl-ek szokták megdobni, na most a Cata-s herb árak meg tudjuk, hogy a béka feneke alatt vannak.
Mondjuk ettől függetlenül az én tippemnél is kevesebb (én olyan 5-6k-ra számítottam), és ebbe még benne sincs a guild perk ([link] alapján készült amúgy).

Szerk: Véletlen nincs valakinek Arathor allis auctioneer db fájlja? Azzal pontosabban tudnék számolni, de most nem tudok leakasztani egyet :D

Szerk2: eszembe jutott, hogy armoryn már lehet AH-t böngészni, a régi herbek ára valamivel magasabb, viszont az újaké meg jóval olcsóbb, főleg a gemek rész. Ha ehhez hozzáveszem, hogy a wowheades számítás szerint a 3k-ból 1k az old herbek, többi a Cata-s, akkor szerintem inkább 3k alá megy a valós ár, mint fölé :)

[ Szerkesztve ]

(#38718) bbela0999


bbela0999
csendes tag

Bocsánat, hogy még görgetem a lavinát, de mi volt a tankmacival cata elött? Mert ahogy olvasom, 81-ig nehéz vele az élet, utána könnyű. Megjegyzem, ehhez nekem nem lesz türelmem, hogy 81-ig anyázzon velem mindneki amiért nem fogok elég aggrot.

(#38719) Cathfaern válasza bbela0999 (#38718) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

BC-ben csak offtanknak volt jó, LK elején csak single targetre, ICC-s időkben is főleg single target. Ehhez képest jól áll :)

(#38720) Ribi válasza bbela0999 (#38718) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hát fejlődni nemtudom milyen gyors instában, de ha questelsz úgyis cicában szaladozol.

(#38721) robyroby válasza birno (#38710) üzenetére


robyroby
tag

Elvileg van hangja mikor a dg quelle (fél óra után:) ) feldobja az ablakot és accept... csak az a baj mikor alt+tab-al átlépek máshova akkor nincs wow hang :( vki tud erre megoldást :F

(#38722) Cathfaern válasza robyroby (#38721) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Optionsban kapcsold be a "Sound in background"-ot :)

(#38723) bbela0999


bbela0999
csendes tag

Köszönöm. Inkább átmentem palába... :) Tankpalának kétkezes, vagy egyekezes+pajzs dukál? L2p-n asszem kétkezeset olvastam, furcsa ez egy tanknak. Vagy csak nekem furcsa? :)

(#38724) robyroby válasza bbela0999 (#38723) üzenetére


robyroby
tag

sztem lvl 35-40ig kétkezes, majd pajzs :DD

Cathfaern: köszi :)

(#38725) Cathfaern válasza bbela0999 (#38723) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tank pala 1handed + pajzs. Az egyetlen 2handedes tank a DK (meg a druid, de az kicsit más ugyebár).

(#38726) Ribi válasza robyroby (#38724) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak a DK megy 2kezes fegyverrel, meg a mackó.
Pala meg warri 1kezes+pajzs kezdetektől fogva.
Ehh pont lemaradtam.

[ Szerkesztve ]

(#38727) robyroby válasza Ribi (#38726) üzenetére


robyroby
tag

35 ig retri talenten kétkezessel mentem és nem kicsit volt jó :))))) Sógor is likeolta a palájával... top dps leszel^^

(erről már volt szó vmelyik HSZ-ben)

Szerk: jah tudom high lvl-en így van Ribi^^

[ Szerkesztve ]

(#38728) Ribi válasza robyroby (#38727) üzenetére


Ribi
nagyúr

Őőőő.
Kérdésre kell válaszolni, nem elmesélni szerinted hogy jó fejlődni.
Vagyis azt is lehet, csak nem árt odaírni.
Pala tank kb lvl10től pajzsot használ. Minden skill úgy van kialakítva, hogy pajzsot használ.
Az más kérdés ha nem mész dungeonba tanknak akkor retrin gyorsabb, de ha lvl 30on beállítasz tanknak egy dungeonba kibasznak mint macskát pitypangot szedni.
Én is elmesélhetem, hogy jó lockal fejlődni, csak nem az a kérdés ééérted :F

[ Szerkesztve ]

(#38729) Cathfaern válasza robyroby (#38727) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez Cata után volt? Mert előtte ez tényleg igaz volt, de aztán a Cataclysmban történt módosítások nem lepne ha meg megváltoztatták volna ezt is.
Mondjuk ettől függetlenül szerintem ha tankolni akar később is, akkor már jobb ha az elejétől szokja a prot rotát.

(#38730) Wolverine válasza bbela0999 (#38723) üzenetére


Wolverine
félisten

Biztos, hogy nem írtam olyat a L2P-ben, hogy Prot paladin kétkezest használjon :P Egykezes fegyver és egy pajzs kell annak a specnek, a kétkezes fegyvereket a Retri spec használja.

És hogy válaszoljak a korábbi kérdésedre: a medve a Cataclysm előtt sem volt igazán jó AoE-ben, viszont akkor még nem volt cooldownja a Swipe-nak, és lvl69 helyett lvl60-on megkapta talentből a Berserket. Ugyanakkor maci alakban instákat járva szintezni sosem volt igazán jó dolog, még a medve fénykorának tekinthető BC-ben sem.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38731) Lirion


Lirion
addikt

Most viszem silverpine forestet egy kis karival és meg kell mondjam, igazán hangulatos lett. Bár néha érdekes így blood elf karival. :) Viszont közben arra is rájöttem, hogy a heirloomra nem sok szükség van, pár insta lefutásával, néhány bg-vel szintben hamar meg lehet lépni a terület max. szintjét és akkor szar cuccokban is 2-3 sec alatt hullanak a mobok. Ráadásul instákban esik azért jó cucc, honor pontért is lehet 10 szintenként jó fegyvert venni.. szal fölösleges kiadás lenne nagy karit pénzért költöztetni. :)

(#38732) Cathfaern válasza Lirion (#38731) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Heirloomnak három jelentősége van:
1. Fegyvernél (főleg 40 alatt, illetve bizonyos kasztoknál, pl. Hunter) nagyon sokat számít ha mindig igazodik a szintedhez. Nem caster kasztoknál a sebzésedet legjobban ez befolyásolja.
2. Legalább azokon a slotokon nem fordulhat elő olyan, hogy mondjuk 70-es szinten lvl40-es cucc van rajtad, mert pont nem esett más. És persze el lehet lenni abban is, de nem mindegy, hogy ha 3 mob mellé véletlen bejön egy 4. akkor túléled, vagy meghalsz :)
3. Bónusz XP-ért. Ha sokadik karaktert húzod, akkor emiatt nem kérdés a heirloom :)

(#38733) F-ECT$ válasza Cathfaern (#38732) üzenetére


F-ECT$
titán

És nincs durability-je. (Bár most már tényleg ritkán lehet csak halni, de mondjuk instában előfordul.)

Dive ever, work never.

(#38734) parandroid válasza Cathfaern (#38719) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

ICC-t én végigtankoltam offtankként, a szinte nulla cd-s swipe spammel igencsak op trashtank volt a mackó. Sebzése mondjuk nemigen volt szegénynek, tankok között messze a legkevesebbet tolta. De jó volt vele tankolni, én nagyon szerettem, most meg hogy a nerfeket kezdik visszavenni róla (swipe és trash cd pl), így megint kezd alakulni. Mondjuk a berserk fear immunitását visszaadhatnák, instákban jól tudna jönni, de sajnos ezt a pvp-balance miatt úgy fest hosszú távon buktuk... :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38735) robyroby válasza Cathfaern (#38729) üzenetére


robyroby
tag

cata előtt múkodott ám :P

(lvl14-80ig csak tankoltam... no q ^^)

(#38736) Wolverine válasza robyroby (#38735) üzenetére


Wolverine
félisten

Prot pala kétkezessel? Annak sosem szabadott működnie; egy csomó ability eleve megkövetelte a pajzsot.
szerk: vagy arra gondoltál, hogy Retriként tankoltál? Az más kérdés, de ma már arra sem tennék egy fillért sem.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38737) robyroby válasza Wolverine (#38736) üzenetére


robyroby
tag

mint írtam "retri talenten kétkezessel mentem", de valszeg cata óta felejtős :N

[ Szerkesztve ]

(#38738) Lirion válasza Cathfaern (#38732) üzenetére


Lirion
addikt

Tisztában vagyok a heirloom előnyeivel, nem is vitattam azokat. :)

Egyébként 60on és 70en is roppant alacsony áron be lehet öltözni pvp holmikba, a heirloom cucc utána 6-8 szinten át gyengébb, mint az epik pvp (legalábbis a fegyver).
A bonusz xp meg nem ér meg 20 dollárt egy kari költöztetésért, olcsóbb 1 hónap játékidőt venni. :)

Persze én magamra értve írtam, hogy nem szükségesek a heirloomok, ennek kapcsán fel is tettem egy kérdést egy kicsit korábban, de időközben eldőlt, hogy melyik a helyes válasz számomra. :)

(#38739) Wolverine válasza robyroby (#38737) üzenetére


Wolverine
félisten

De hova? Tankolni? Az már nem megy. Dps-elni? Arra pont a Retrit találták ki kétkezes fegyverrel...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38740) birno válasza Cathfaern (#38709) üzenetére


birno
addikt

Egy kis segitseg a gyors window mode valtashoz, igy gyorsan visszanyerheto az a par fps.

/script SetCVar("gxWindow", 1 - GetCVar("gxWindow")); RestartGx();

Valt a Fullscreen es a Fullscreen(windowed) kozott.

[ Szerkesztve ]

(#38741) Cathfaern válasza Wolverine (#38739) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Régi rendszerben elég későn kapta meg a prot pala a rendes prot skilljeit, és addig lényegében retri-n RF-el több threatet lehetett kitolni, mint proton. Ezekben a kis instákban meg úgysem probléma a túlélés, szóval retrin jobban lehetett tankolni kis szinten, mint proton.

(#38742) robyroby válasza Wolverine (#38739) üzenetére


robyroby
tag

Devotion Aura / Righteous Fury és lehet tankolni retrin mint állat 2kezes fegyóval... bár úgy emlékszem Retribution Aurát használtam, mert úgy jobban ment a hentelés :)

ill. volt olyan talent/glyph? low lvl-en h nagyobb AOE sebzést adott retrin? (Seal of Command :F ), de lehet ezt csak beálmodtam :)

szerk: majd megkeresem a dumpjaimat ^^

[ Szerkesztve ]

(#38743) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Erre reagálnom kell, de eredeti topicjában OFF, szóval itt:
Igen, az elcasualosodás egyértelmű jele, hogy Ragnaros HC-ba több try került mire meghalt, mint Illidian-ba, Muru-ba és Kil'jadenbe együttvéve ;)
Ja hogy nincs Gate rendszer (Sunwell), vagy resistance gear farm (BT), ami megállítaná a progresst? Tényleg, ezek szörnyű dolgok, és sokkal jobb volt régen (csak tudnám akkor miért sírt miatta mindenki :) ).

[ Szerkesztve ]

(#38744) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Viktornak. Nem vagyok irigy, csak emlékezz vissza BC és előtti időkre amit te még jobban is ismersz(az összes régi motoros ezen a véleményen van hogy régen jobb volt a játék mint most) mer én BC-be kezdtem ott egyáltalán nem voltam top guildba és sokkal jobban tetszettek azok az idők mint pl az ICC-s, pajtáról nem is beszélek...

(#38745) Viktor77 válasza SzlobiG (#38744) üzenetére


Viktor77
titán

Az idő sok mindent megszépít. Nem volt jobb régen, pontosabban más volt. Volt ami jobb volt, volt ami rosszabb. Hajlamosak vagyunk inkább a szépre emlékezni.

Vagy mi volt jobb? Én sem voltam soha top guildben, de szerencsére BC-től kezdve minden raidinstát láthattam a maga idejében, és nem 10-20 szinttel magasabban.
Ehhez képest vanillában mi volt? Naxxnak a közelébe nem szagoltam, AQ-ban pedig az első bosst öltem. Ez egyáltalán nem volt számomra jó. És a Blizznek sem, mert gyakorlatilag feleslegesen tervezett két instát, nagyon kevesen láthatták.
Ebben mi volt jó? Nem véletlenül vették elő Naxxot újra.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#38746) Cathfaern válasza SzlobiG (#38744) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nálunk a guild raidereinek jó része régi motoros, többség vanilla, de legkésőbb BC óta tolják, legalább egy ideig HC guildben. Ha szóba jönnek a régi dolgok, akkor igen, mindegyikük úgy reagál rá, hogy "hát igen, milyen jó is volt az..." de aztán hozzáteszik (vagy benne van a hangsúlyban), hogy azért nem mennének vissza.

(#38747) Wolverine válasza SzlobiG (#38744) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem értek egyet. A BC-ben ha egyszer lemaradtál a gearelődésben, akkor azt csak úgy tudtad behozni, ha irtózatos módon elkezdtél kockulni. A WotLK óta ez sokkal egyszerűbb lett a kieg alatti gearresettel.
A bossok nem lettek egyszerűbbek azóta sem - csak épp a topguildek elég alaposan ismerik már a játékot, így nehezebb őket meglepni valami újdonsággal. Ez igaz minden alattuk levő szintre is...
Nem mellesleg a WoW 2005 óta folyamatosan haldoklik ;]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38748) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nem is válaszolok inkább mer csak átmenne trollkodásba a dolog sok az elvakult wowos, tudom mert én is az voltam, szerencsére csak voltam. ;]

[ Szerkesztve ]

(#38749) Wolverine válasza SzlobiG (#38748) üzenetére


Wolverine
félisten

Értelmes érvek ellen mi is azokkal jövünk, trollkodás ellen meg trollkodással :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38750) Viktor77 válasza SzlobiG (#38748) üzenetére


Viktor77
titán

Milyen elvakult WoW-os?
Szólj, ha valahol nem tényeket írtam, amikhez még csak WoW-ozni sem kell, elég ha olvasol róla.

Csinálni kell. Kész. Pont.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.