Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) anulu válasza sasa311 (#999) üzenetére


anulu
félisten

a kick rúgása / CS-zése fontosabb, mint a shadow bolté. ha kick miss van, akkor a sámán / mage szakítsa meg a heal-t valahogy. vagy az addot tankoló warrior shield bash-el, vagy akármi. egy heal sem mehet be. ez az alap :)

1-2 DD warri / maci DPS gearben simán elég rá, nálunk 3. az MT, 4-5 prot warri.

mikor a boss kijön, MT felveszi (MD mehet rá, sőt ajánlott, nálunk 10-ből 8x miss a shield slam, kész élmény :S) és behúzza 1 és 2-es spot közé, ott állva tankolja.

bossmode timer nagyjából pontosan írja. ami fontos, h a CTRA azt írja, amikor kezdi castolni, tehát az a tuti. mi úgy csináljuk, h 2x5 fős csoport van, meghatározva, h ki hol clickel. 1,5 percre kapja a clickelő a debuffot és 1 percenként van blast nova, tehát kell a 2 csoport. lényeges, h csak 1x szabad kattintani, tilos spammelni! aki kattint 800 shadow dmg/sec-et kap ameddig nyomja. amikor a raid leader mondja, h ''klikk-klikk-klikk'' vagy akármit, akkor akinek kell, egyszerre kattintanak, és amint Magtheridon banishelődik azonnal elengedi mindenki, de semmiképp sem előtte, mert akkor nem megy banishbe :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1002) anulu válasza sasa311 (#1000) üzenetére


anulu
félisten

...akkor az egyik lock menjen talentelni...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1003) Polacheck válasza sasa311 (#1000) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Pedig ez benne volt anno a patch fejlesztései között.

less qq more pewpew!

(#1004) szepi79 válasza Polacheck (#1003) üzenetére


szepi79
őstag

az lehet, de attól függetlenül még működik a 3 tipusú HS.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#1005) anulu válasza Polacheck (#1003) üzenetére


anulu
félisten

ahogy emlékszem csak az SS-re vonatkozott megszorítás a patch notes szerint.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1006) Polacheck válasza anulu (#1005) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

hát, a véglegest nem olvastam végig, ezt őszintén beismerem :)

less qq more pewpew!

(#1007) sasa311 válasza anulu (#1002) üzenetére


sasa311
veterán

Nincs egy pontom, amit el tudnék baxni erre. Ahogy a másik locknak sincs, a 3.nak meg ki van talentelve a HS.
És amíg a másik lock és én vagyunk a no1-2 dps addig nem is szedem szét a talentem. 2 HS is bőven elég, főleg mert 2 perc CD van rajta. Potizzon és bandageozzon a dps ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1008) sasa311


sasa311
veterán

anulu :
Válaszolok itt neked a FS!-os kérdésedre :DDD

igen, köztépszar ratingel 2-3 hét egy item arénából, ha felszaladtok 2K fölé akkor meg 1,5 hét átlagban kb egy item, vagyis 3 hetente 2.

Nekem spéci nem kell semmi, viszont haveroknak kell, ezért arénázunk. Mi pl. ~700 pontot kaptunk ezen a héten egy 1880as ratingű 2v2-re, amit annyira nem nagy szám megcsinálni.

Fogj egy warriort (pala mellé ownage) és fussatok neki. kb 2,5-3 óra, amíg összeszoktok és felhúzzátok a ratingeteket ~1900 körülire. Utána heti 10 meccs. Ezen a héten lemértem, 1 perc várakozási idővel nincs több, mint 3-4 perc egy aréna, vagyis 35-40 perc 10 meccs egy héten...

healinges cucc gondolom neked onnan nem kell, de pl kiváltod a retri setet farmolni, vagy megveszel egy 2H fegyvert az azért jó lenne gondolom :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1009) anulu válasza sasa311 (#1008) üzenetére


anulu
félisten

kösz a választ :)

ha engem vki meglát arenaban, akkor az azt jelenti, h eladtam az accountom és más játszik a karimmal. olyan szinten elegem lett 2.0.1 után a bg-kből, hogy the eye és arena loading screent még csak képről láttam vagy ismerősnél. nem fogok pvp-zni. inkább törlöm az összes karim, minthogy még1x bg környékére menjek.

farmolós fegyónak megvan a hammer of the naaru, gearnek meg szép lassan összeszedem a T4-et :)

itt nyugodt körülmények között le tudom írni amit gondoltam, vélhetően nem fogják félreérteni és nem lesznek spawnoló expertek a témával kapcsolatban. szóval mi is dühít az egész arena set dologban (kocka PvE-s hpzzállásom van, de ezt nem kell ecsetelnem):
- PvP: minimális melóval és némi összeszokottsággal pár hét alatt fel lehet gearelődni - PvE: farmolás, készülés, ha úgy alakul, akkor 100g+ jav költség egy este alatt a boss tanulási fázisában. ha végre lefekszik, akkor is megy a DKP licit ha egyáltalán dob olyan itemet, ami használható. T5 tokenekért pedig kb élet-halál harc megy, mert kell a gear.

- PvP: bemész, darálod, nyersz vagy ha elbaxtad, akkor még1, 2 vagy 4 ember anyáz le - PvE: 24 ember vágja a fejedhez az áldást, ha a range checket elbaxod, vagy kapsz egy dmg-t, ami visszaveti a cast time-od és ezért nem ér be a heal -> tank meghal pl.

- PvP: versenyek, pénzdíjak, elismerés, vállveregetés, 5v5 döntő LA-ben, Blizz fizeti a dolgokat - PvE: kirakhatjuk a frigóajtóra az eredményeinket, és mindemellett még néhány jóarcú izomból is fikázza őket.

- PvP: aggrócontrol? az mi? darálás ezerrel - PvE: lerántod a bosst meghalsz és jó eséllyel még pár társad is pl Leotherasnál. wipe. javköltség.

maximálisan elszomorít a dolog. szvsz vissza kéne hozni a régi rankos rendszert úgy, hogy mindenmellett a HLI (Mt. Hyjal és BT) cuccok igenis _minden téren_ legyenek erősebbek még PvP-re is(!!) mint amit pár óra alatt össze lehet hozni. ja, hogy emiatt menne a whine azok részéről akik nem hajlandóak még heti 2x sem raidelni? nem azt mondom, h SSC és TK-ba kell járni mindenkinek, de némi fogalmuk lehetne arról, hogy mit jelent az, h egy-egy itemért keményen meg kell dolgozni és nemcsak az ember ölébe hullik. sry, de heti 1-2 óra arénázással számomra ingyen itemet jelent. high lvl PvP itemet akarsz? melózz érte!! szerintem. bocs, ha kiakadtam, de enyhén szólva is bosszant a dolog.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1010) Polacheck válasza sasa311 (#1008) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Jó battlegroupban vagy. A rampagen kb 10-12 perc várakozás egy 2v2 meccs. Én lockal tolom párban, 1700 körüli ratingnél járunk, de csak a heti 10 meccset toljuk.

less qq more pewpew!

(#1011) nak0n


nak0n
aktív tag

Fene egye meg, hogy instabil az összes olyan szerver, ahol van karim...

(#1012) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

melyik most a leginkább hc, európai allis guild?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#1013) steveetm válasza anulu (#1009) üzenetére


steveetm
őstag

azért az a pár hétjó pár hónapnak is egy rendes pvp gearig.


Két azonos skillü ember, egyik pve cuccban, másik pvp cuccban, esélye ne legyen már(semmi, 0, zéró) a pve cuccosnak leöllni a pvp-set, basszus nonszensz.

És persze pvp cuccos emberke egy instában még a hybrid class-t se közelítse meg semmien tekintetben.

Üdv.: steveetm

[Szerkesztve]

(#1014) -conrad- válasza MCGaiwer (#1012) üzenetére


-conrad-
addikt

Költözöl?

(#1015) MCGaiwer válasza steveetm (#1013) üzenetére


MCGaiwer
addikt

nem lehet 2 ember azonos skillű mind2 téren...
a pve-s lehet tök béna pvpben ---> pvps simán elveri
pve-s lehet tök jó pvpben is ---> pvp akkor is elveri
pvps lehet tök béna pve-bem ---> pveset akkor is elveri
pvps nem lehet tök jó pveben is mert akkor pve-s inkább
amenyiben mégis mind2höz 100%osan ért akkor meg nem mondhatjuk hogy azonos skillel rendelkezik.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#1016) MCGaiwer válasza -conrad- (#1014) üzenetére


MCGaiwer
addikt

dehogy, csak érdeklődök. mert egyedül a forte-t ismerem, viszont hordánál van vagy 10

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#1017) (Kolombusz) válasza anulu (#1009) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nem sokkal azelőtt jött be a patch, hogy én abbahagytam a játékot.
Nekem is nagyon nem tetszett, hogy minden suttyó gm, meg hwl cuccokban, meg epic mounttal járkált pár napon belül. Azért régebben azért kőkeményen kellett pvp-zni. A klánomban volt egy srác, aki még a régi rendszerben lett grand marshal paladin, na ő tudott játszani. :)

Egyetértek veled!

(#1018) steveetm válasza MCGaiwer (#1015) üzenetére


steveetm
őstag

de, létezhet két ember akiknek a pvp skilljeik tök azonosak. Ha nem teccik akkor vegyük két ai-t ami pvpre van programozva és engedjük őket egymásnak. Értelem szerüen a skilljeik azonosak lesznek. ezek után:

''hogy mindenmellett a HLI (Mt. Hyjal és BT) cuccok igenis _minden téren_ legyenek erősebbek még PvP-re is(!!)''

Mi a fészkes fenéért kéne hogy a PVE(EEEEEE) cuccban lévő player bármiféle előnyt élvezzen a kifejezetten PVPzés által megszerezhető és kifejezetten PVP-re jó cuccu emberrel szemben?

Egyébként meg már egy akadályt mondj ami miatt nem lehet egy ember PVPben és PVE-ben is jó, de ezt csak abszolút mint témához totálisan nem kapcsolódo dolgot kérdek(Mert tök nem erről szólt az se amire reagáltam).

Üdv.: steveetm

(#1019) steveetm válasza (Kolombusz) (#1017) üzenetére


steveetm
őstag

A minden suttyót most azért magamravenném, ha meg nem haragudsz.

nem, qrvára nem kellett kőkeményen pvpzni, csak qrvára sokat kellett pvpzni, és ez marhára nem ugyanaz. Régen _esélyed_sem_volt_, ha nem tudtál minden egyes nap 8 órát legalább ráfordítani.(legalább, szerintem több is volt az).

Üdv.: steveetm

(#1020) (Kolombusz) válasza steveetm (#1019) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Halasztott a srác egy évet az egyetemen, úgyhogy volt rá ideje.
A kőkeményent természetesen úgy értettem, hogy nagyon sokat. :)

[Szerkesztve]

(#1021) MCGaiwer válasza steveetm (#1018) üzenetére


MCGaiwer
addikt

DE! a pvp nek megvan a vége, szal az hogy elérsz 2200as rattinget, aztán ott tartod magad heti 10 meccsel, amig el nem telék a 4 szerda, hogy megvedd az egész geart magadnak.

pve? eljutsz sscbe, végigtolod, (1 hónap) eljutsz tkba, végigtolod (1 hónap)
lejutsz mtbe, végigtolod (1 hónap) lejutsz btbe, végigtolod, (1 hónap) és jöna kövi patch, uj insták uj cuccok stb, eközben betanultál kb 30bosst, az insták külömböző trasheit, osztoztál 25 emberrel a cuccokon. a pvps mit csinált? 2200as rattingen tartotta a csapatát, ahonan 1! hónap alatt megvan az EGÉSZ csapatnak a gear. és ezt fogja csinálni majd a kövi kiegészítőben is, meg azután is... 1 dolgot betanul (mondjuk betanul 9 dolgot, minden classhoz egy taktikát stb) a pves még mindig sokkal elöbbre jár, sokkal több mindent kellet érte tennie. szal sztem bt-s cuccoknak 2x olyan erősnek kellene lenniük mint a pvpsnek, lévén a pvps emberektől semmi ujat nem követel meg az, hogy uj cuccokhoz jussanak

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#1022) steveetm válasza (Kolombusz) (#1020) üzenetére


steveetm
őstag

Ezzel szemben most hiába arénáznál 24/7-be ha minden második pontod meglenne. Cuccod igy is meglenne egy idő után, de kik 10/2 meccs helyett 10/7et nyernek példának okáért, 2x hamarabb felöltöznek, és köv sezonnál megint ki tud ütközni a skill beli különbség(Ami természetesen idővel mindig csökkeni fog az abszolút casual szórakozni vágyó emberek felé, de egy-egy új szezonnál az új arénás cuccok értelem szerüen a rendes pvpsek tudják belátható időn belül megszerezni).
Na hát ennek fényében kell a tökömnek a régi honor rendszer.
Üdv.: steveetm

(#1023) steveetm válasza MCGaiwer (#1021) üzenetére


steveetm
őstag

Lehet én vagyok szellemi fogyatékos, de 2200 ratinggel, 2v2 ben kaptál 1-1,2k körül, a hónap alatt, az 4szeres pont, ami 4-5k aréna pont. 1 item 1k pont fölött van, 1 fegyó meg 3k fölött, a számok tuti nem pontosak de valami hasonló. Én megyek és leszopom kéccer aki 1 hónap alatt full aréna szettbe öltözik.
1, 2.:
most jön az új aréna szezon a jobb cuccoka, jobb fegyókkal, nerfelt pontokkal, akkor most miről beszélünk?.

De ha már betanul 1 dolgot dolognál tartunk...pve mage, mit kell csinálni? spamelem a 2es gombot, esetleg egy másik builddel spamelek 5 egérgombot aztán 2es gombot.
Persze néha aoezgetek, néha tolok egy polyt, de a pve content 90%-a 1-2 spell spamelése kb. (És szeretném qrvára kihangsúlyozni azt a mage classt az elején, többiről nem szeretnék nyilatkozni.)

ponthogy a pve az ami mindig minden egyes alkalommal, az elsőtől az utolsóig _ugyan_azt_csináld_ semmi újat, semmi különbség, semmi csavar, ugyanazok a makrózott bossok, ugyanakkor van aggroreset ha van, ugyanazokat a képességeket tolja, ugyanúgy kell megölni minden alkalaommal. Hát ez aztán a változatosság, hinnye.


Üdv.: steveetm

(#1024) (Kolombusz) válasza steveetm (#1022) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nem ismerem az arénákat, még a tesztidőszakban voltam bent vagy kétszer, úgyhogy ahhoz nem tudok hozzászólni. :B

(#1025) -conrad- válasza steveetm (#1018) üzenetére


-conrad-
addikt

'hogy mindenmellett a HLI (Mt. Hyjal és BT) cuccok igenis _minden téren_ legyenek erősebbek még PvP-re is(!!)''

Mi a fészkes fenéért kéne hogy a PVE(EEEEEE) cuccban lévő player bármiféle előnyt élvezzen a kifejezetten PVPzés által megszerezhető és kifejezetten PVP-re jó cuccu emberrel szemben?


Nem értem a hozzáállásodat, de tényleg.
Vegyünk egy példát, mondjuk a sajátomat, mi kell pve/pvp-re(sorrend):
SPriest
PVE: +spelldmg, +manaregen, int, sta
PVP: +spelldmg, sta, int, +manaregen

Ugyanazok a dolgok kellenek csak a prioritás más.
Ha valaki HLI-ket jár meg, az hadd kapjon már több spelldmg-et mint az, aki ''csak'' pvp-zik és onnan geareli fel magát. Hasraütök a számokat illetőleg: pvp-ből összeszed 1000 spelldmg-et, akkor ha 1500at hónapok alatt össze HLI-z akkor ez legyen sztem elfogadott.
Igaz, hogy egy pvp szettben nagyobb staminád lesz stb, csakhogy ezt a nagyobb spellup miatt hamarabb le is nukeolja rólad a hil-pve szettes player. Ugyanez minden kasztnál levezethető.
Az 5fős instából gearelődő embereket persze verje le egy pvp szettes player, de a jelenlegi legjobb elérhető cuccokat azért ne verje már egy olyan szett, amit vendortól megvehetsz ha beköltözöl arénába/bg-kre.

(#1026) steveetm válasza -conrad- (#1025) üzenetére


steveetm
őstag

Én meg nem értem amit mondasz.
Én elfogadom az 1500 dmg uppos spriestet, mindaddig amig közelébe nem fog járni a hpja az enyémnek, de nehogymár egy pve cucc több dmg-t több staminát, ezen felül még intet is adjon hát lol már? Minek 26millió stamina a pve content ddjének?(remélem értehető hogy nem tankok írtam)

VAGY csináljnaka egy használható statot a resilienceből, ami viszont csak a pvp, vagy legalább nagyrészben a pvp-s itemek kiváltsága legyen.

Ja bocs, én arénába instába költözök be, ő meg (random pve) instába.

Üdv.: steveetm

(#1027) MCGaiwer válasza steveetm (#1023) üzenetére


MCGaiwer
addikt

külömbözik az álláspontunk enyi, az hogy most éppen az 1 hónapot rakadod meg, lényegtelen, 2 hét alat megveszed a kesztyűt és a vállast 1200as pontal. ha 5v5ben tolod és 2000 fölött van a rattinged majdnem kapsz 1500at, ami 2 hét alatt 3k pont, az 90% ban kiadja a fejest/chest/gatya sorból 2 itemet. de ez lényegtelen.

nemtom meddig láttad a hi pve tartalmat, de nem éppen 2 gomb spamből áll egy bc-s boss. (pl már karazhanban aarannál kibuknak a 2 gombosak..., prince is minden egyes fightnál máshova dobja az infernalt. és ottvan a többi random tulajdonsággal rendelkező boss is.) végülis a pvps nek mindig mást kell csinálni, amit eddig láttam egy pvps wari videoban az a ms spamm a célpontra kb... akármelyik classnak nagyon meg kell eröltetnie magát, hogy dps egy célpontot, healt meg cs/kick stb..

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#1028) steveetm válasza MCGaiwer (#1027) üzenetére


steveetm
őstag

Én 1 percig nem hittem azt hogy bármely síkon fedné egymást, de ebben legalább akkor egy a meglátásunk^^

pvp fájt is oan, hogy írja deadly pvp bossmod, hogy helló, 5 mp múlva mage lövi rád a pompyro, vigyázz a wari enragel, meg 2 sec és jön az ambush rugótól, meg a bossok is gyakran szopatnak azzal hogy fél secre elkezdenek castolni egy healt majd belelépnek mielött szakítanád, trashmobok meg kijönnek trinkettel:D

Üdv.: steveetm

(#1029) MCGaiwer válasza steveetm (#1028) üzenetére


MCGaiwer
addikt

jó persze de milyen módon ölsz le pl magevel egy warit? 10 harcból 9x ugyanaz a séma...
(pompyrosnál meg 10/10 szal nagy a változatosság)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#1030) -conrad- válasza steveetm (#1026) üzenetére


-conrad-
addikt

NE ragadj le az 1500nál. Tudtam, hogy ez lesz, ezért is írtam oda, hogy csak hasraütök.
Arra gondoltam, hogy pve-re legyen több spelldmg-je kevesebb staminával, neked meg kevesebb spelldmg-ed több staminával. Viszont a nagyobb spelldmg-vel előbb le fogja verni a te staminádat mint te az övét. Ez nem azért van mert pvp-re jobb a cucca, hanem mert a pve része, a spelldmg az ami a mérvadó és ezzel ver le.
De ez csak egy példa volt, mage sztem ugyanez.
Ahol van eltérés az azok a kasztok, ahol eltér a pvp-pve ''feladat''. Pl. a warri, mert ő tank cuccot szed intázásra, pvpre meg dmg cucc kell neki. Druida, aki tankol/healel pvp-re meg dmg cucc kell neki. Pala, aki healel, pvp-re meg........;
A többieknek ugyanaz a dolga, hogy lenuke-olja a piros csíkját az ellennek. Hogy az pvp vagy pve az a feladat szempontjából mindegy. Itt viszont a pve dmg+ fog számítani.
szerintem

(#1031) nak0n válasza nak0n (#1011) üzenetére


nak0n
aktív tag

Ja hogy ezért:

All realms are being brought down for an emergency maintenance to resolve the issue payers have been experiencing with continents being unavailable across all realms.

We are unable to provide an ETA at this time, however we will provide you with further information as soon as it is available.

(#1032) steveetm válasza MCGaiwer (#1029) üzenetére


steveetm
őstag

attól függ mien builddel megyek, pl ha van iceblock, és azt tudom értelmesen használni akkor pompyros mage pl sansztalan, warit meg szintén buildtől függ, de általában nem próbálom meg megölni mert ha utolér akkor 2 ütés^^ Dotok eszik szépen.

pom pyronál is van változatosság, mert akár ki is várhat, a pom pl trinketelős polyleszedős kasztok ellen is hatásos tud lenni, csak akkor meg oda a iszonyat burst dmged.

Egyébként az arénázásnál meg 2200as ratinggel se jó jönni, mert vanna kombinációk amikkel lehetetlen bizonyos pont fölé menni.

(#1033) steveetm válasza -conrad- (#1030) üzenetére


steveetm
őstag

Nem ragadtam le annál, és nem is nagyon akarlak elkeseríteni de ez msot is így van. Kék szarokból nagyobb spell uptot rakok össze mint aréna cuccból, mégis megölnek az aréna cuccos emberek, nem érzed hogy vmi bugos abban amit mondasz?

Mondóka másik fele, gondolom akkor nem láttál még healer spec embert arénában, és bliz is csak tréfából tett be csak hupos aréna szetet.
Üdv.: steveetm

[Szerkesztve]

(#1034) szepi79 válasza -conrad- (#1030) üzenetére


szepi79
őstag

Arra gondoltam, hogy pve-re legyen több spelldmg-je kevesebb staminával, neked meg kevesebb spelldmg-ed több staminával. Viszont a nagyobb spelldmg-vel előbb le fogja verni a te staminádat mint te az övét. Ez nem azért van mert pvp-re jobb a cucca, hanem mert a pve része, a spelldmg az ami a mérvadó és ezzel ver le.

na ez az ami nagyon nem igaz. hiába megyek én a kis pve talentemmel meg pve gear-emmel arénázni, aki kicsit is komolyan gondolja a PVPt szénné aláz. múltkor mentünk egy 10 menetes 5v5-öt. 10/10 kaptunk ki. azt hiszem, nekem ennyi az arénákból elég is volt.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#1035) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Azt bírom itt az emberek nagyrészének fingja sincs a PvP-ről, csak annyit lát hogy a vérpistik gyorsan szerzik az itemeket és ezen változtatni kéne. Először is sztem az aki a régi honor rendszert kívánja vissza az ássa el magát. :) Több mint valószínű hogy kb Grunt volt abban a rendszerben esetleg Sergeant és nem igazán tudja ott milyen volt a HC. anulu pvp és pve összehasonlátásán kb röhögtem. aggrócontrol? Ne vidd már túlzásba ez már kicsit erőltetett. Az olyan commentek is jók hogy 2000 meg 1900as raitinggel kiszed ennyi meg annyit itemet ennyi meg annyit hét alatt, ez vajon kit érdekell fáj ez neked?. Arra még nem gondoltatok hogy valaki azért játszik Arénát mert szeret pvpzni és nem csak azt nézi mennyi itemet szed ki? Én szeretek arénázni és pvezni is , nekem nem fáj ha minden nyomi aréna cuccba feszít, leinspecteled megnézed a raitingjét és úgy is tudod mi az ábra vele. Úgy oldom meg hogy hetente kétszer vagy háromszor talentelek, ez kb heti 200-300 G csak pvp miatt, hoppá létezik olyan ember aki pvpre is pénzt költ? Fura mi és képzeljétek többen is vannak a csapatunkba akik ezt csinálják vagy csinálták. anulu te még mondtad is hogy arénába be se teszed a lábad, akkor ne prédikálj már itt arról amihez közöd nincs, meg a többiek. Van high end pvp és pve tapasztalatom is mind a kettőben annyi a lényeg hogy csapatmunka és oda kell figyelni. WASD skill-t minden pvp-s ismeri, pve-hez is kell de jelentéktelen pvphez képest. PvE-be az a nehéz hogy összeszedj 25 embert, aki érti akarja csinálni és van vmi fogalma a játékról is ennyi. PvP azért könnyebb mert oda csak 5 ember kell vagy 3 esetleg 2. DE összehasonlítani nem lehet. Nekem pve és pvp egyaránt a játék része, nekem a kettő együtt = WoW. Sok pvp után hiányzik a pve sok pve után hiányzik a pvp.

(#1036) -conrad- válasza steveetm (#1033) üzenetére


-conrad-
addikt

Az utolsó postom ebben a témában mert makacs vagy és nem látod amit mondani akarok:

''Kék szarokból nagyobb spell uptot rakok össze mint aréna cuccból''
Hol írtam én kék szarokat? Te is egész végig endgame HLI-t írtál.

''Mondóka másik fele, gondolom akkor nem láttál még healer spec embert arénában, és bliz is csak tréfából tett be csak hupos aréna szetet.''
1. te írtad, hogy megöl egy ugyanolyan skilles másik ember, flash healba még nem haltam bele a wowban.
2. ugyanaz mint az előzőre: legyen 1000 healup a pvp set, de legyen 1500 a(z endgame) pve szett mert itt is ott is healelni kell.

:(((
Elhiszem, hogy idegesít a dolog de ne forgasd ki a szavaimat pls.
Én azt hiszem érthetően leírtam mire gondolok.
Ha neked 100 hp-d van és ütsz 10et a másiknak meg 60hp-ja de üt 20at akkor jóhogy ő győz, de meg is érdemli a 20-at ha egyszer az egész hli endgame instákat kitakatította érte. (jah és nem csak egyszer mint az, aki összeszedi a pvp ''árát'' és megveszi, hanem lehet, hogy egy darabért 20x lemegy és nem esik.)



szepi:
na ez az ami nagyon nem igaz. hiába megyek én a kis pve talentemmel meg pve gear-emmel arénázni, aki kicsit is komolyan gondolja a PVPt szénné aláz. múltkor mentünk egy 10 menetes 5v5-öt. 10/10 kaptunk ki. azt hiszem, nekem ennyi az arénákból elég is volt.

Ezt akkor kellene megnézni, ha egy durván pve felgearozott player (pls ne keverjük a healert meg a dps-t, legyen egy dps shadowpap! ) átmegy pvp talentre, és marad a durva pve ruciban. Akkor lenne összehasonlítási alap. Egy pvp arena setgeart ne hasonlítsatok már 5 fős pve kékekhez pls...hasonlítsátok azt az 5fős pvp kékehez.



[Szerkesztve]

(#1037) sasa311 válasza anulu (#1009) üzenetére


sasa311
veterán

Tökéletesen ígygondolom én is.

szvsz az a gondom, hogy hiába tart X hónapba kiszedni a PVPs aréna setet, még mindig tizedannyi energiabefektetés sincs benne, mintha raidből hoznád össze a PVE setet.
És hiába hangoztatja mindenki, hogy ó az aréna szet az szar PVE-re (aha, warrioroknál, rugóknál, castereknél mind-mind látom pl. a fegyvereket...) és fordítva, pl nem vigasztal, mikor Kis Pistika 12 éves tanuló unalmába egy óráig ül rajtam az UD rugójával pvp setbe, mikor épp a potijaimat és a repairtfarmolnám...
BC előtt T2-ben voltam, kispisi ződekben, vagy kék pvp setben, és nem tudott begenkelni, mert szétrugtam a seggét ha megpróbálta... És ez így volt jó szvsz, mert az eredményeid a befektetett munkával arányosak voltak. Most nemazok. :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1038) LucifeI2 válasza sasa311 (#1037) üzenetére


LucifeI2
őstag

Azt is írd le te hogy oldanád meg ezt Blizz helyébe hogy kielégítsd mind a két tábort. BC? Gank? Van repülő mountod? Repülj el. Igen úgy nagyon jó volt hogy a noskill pvesek az itemjeik miatt bedaráltak mindenkit mivel ők sokkal de több energiát fektettek mindenbe és ezt biztosan élvezte minden friss 60as és minden pvp-s akinek más lehetősége nem igen volt, mert nem volt több ideje vagy lehetősége nagyobb klánba kerülni.

[Szerkesztve]

(#1039) -conrad- válasza LucifeI2 (#1038) üzenetére


-conrad-
addikt

BC előtt T2-ben voltam --> <--- noskill pvesek
Érzed?
valszeg aki 60on mindenhol végigment és pve-ben a lehető legjobb gearja van az nem noskill.
Az meg, hogy maxon teljesítette a játék álltal nyújtott kihívásokat, hadd legyen már azzal jutalmazva, hogy jobb gearja van mint annak aki kóla-hambi párossal végiv 24/7-ezte a BG-et anno..

Én most is azt mondom, hogy ha a karim pvp-re pucéran 0%os, drop zöldekben 20%os, akkor az 5 fős instákban esőekben legyen 50%-os pvp setben 90%os, de a legjobb pve gearban 100%-os. De ne amiatt, mert ki van hegyezve pvp-re, hanem mert a pvp-pve közös feladatait (nuke, heal) jobban lehessen a pve cuccban teljesíteni. (spellup, healupra gondolok elsősorban nem intre caster esetén)


[Szerkesztve]

(#1040) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

már bocs de ha jól tom ez egy rpg, amiben a karaktered erőssége egyenesen arányos annak fejlesztésébe ölt energiával. sztetek ez most igy van? mert mintha kicsit többet kell melózni pveben...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#1041) steveetm válasza -conrad- (#1036) üzenetére


steveetm
őstag

Azért én még reagálok:
Sehol nem írtál kék szarokat, de abban azért egyetértünk(remélem) hogy a kék szaroknál a lila középszar mégtöbb upto. Lila középszar már lehet endgame hli.
1. mivan?
2. legyen. és? Ne legyen jobb pvp-re a pve szett. hogy lehet ezt elérni. pvp szetten, _sokkal_ több stamina, vagy pvp cucchoz illő stat. Pl resilience vmi hasonló akart lenni, kár hogy szrt sem értek el vele kb.

Nem idegesít, én tök nyugodt vagyok.

jah és nem csak egyszer mint az, aki összeszedi a pvp ''árát'' és megveszi, hanem lehet, hogy egy darabért 20x lemegy és nem esik, tokenek esnek és az meg több classnak szól, kb kizárt hogy 20x lemenj és ne essen az a cuccos ami neked kell.
Amiről te beszélsz az az a fázis mikor még nagyon tanuljátok a bossokat. De ha kb már fel vagytok öltözve, és jön egy új ember, ő hetnete fog nagyon durva szinteket ugrani, míg arénában meg nem.

És már csak egyet árulj el(a kérés költői, bár az kérdés, lényeg, hogy tom nem válaszolsz, azért megkérdem), mi a makkért durva PVE gear a neve amit ő összeszed? Talán csak nem azért mert PVE-re kéne hogy durva legyen? ááh, kizárt.
Üdv.: steveetm

(#1042) steveetm válasza MCGaiwer (#1040) üzenetére


steveetm
őstag

nem, ez egy mmorpg, és különítsük el plz a pve és pvp tartalmat( Az rp-t meg főleg).

Nekem semmi bajom azzal ha belelőltél x óra játékidőt a pve tartalomba, akkor a nehezebb pve tartalmakat már sokkal könyebben teljesítsd. A sírás akkor lenne jogos, ha egy aréna geares ember ugyanúgy teljesítene egy pve instában mint egy x hónapja ott xopó másik emberke. Csak ez nem így van, miért kell elvárni akkor hogy visszafele ez működjön?
Üdv.: steveetm




(#1043) LucifeI2 válasza -conrad- (#1039) üzenetére


LucifeI2
őstag

valszeg aki 60on mindenhol végigment és pve-ben a lehető legjobb gearja van az nem noskill.

Ez nem éppen garantált. De tudtommal ilyen elég kevés van aki ennek megfelel hogy a lehető legjobb gearje van. Nem általánosításként írtam, de sok noskill pves van hidd el.

(#1044) MCGaiwer válasza LucifeI2 (#1043) üzenetére


MCGaiwer
addikt

több n00b r14es-t láttam életemben mint n00b t2 - t2,5 -t3as emberkét..

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#1045) LucifeI2 válasza MCGaiwer (#1044) üzenetére


LucifeI2
őstag

Hol említettem hogy a rank14 az skilles ember? Én nem látom.

(#1046) Nevar


Nevar
aktív tag

Sziasztok! Én úgy látom, hogy mindenhol a PvE-s arcok sírnak, mert már nem az van hogy bemegyek T3 gearrel arénára/BG-re és lepwnolok mindenkit, nemtudom miért fáj az nektek, hogy a blizz igyekszik szétválasztani a PvE-t és a PvP-t? Miért whineoltok? a PvP-sek elveszik a helyet előletek PvE-ben az ingyen epix gearjükkel? ugyanmár...
A PvP-sek ingyen hozzájutnak a cuccokhoz, ráadásul hamarabb mint a PvE-sek? Aki PRO szinten tolja az persze hamrabb hozzájut. De ez UGYANÍGY igaz a PvE-re is! (PvP például Power Trip, PvE: Nihilum)
Olyan meg nincs hogy a noskill vérpistike legankel farmolás közben FULL arena setben, mert noskillel nem lesz full arena setben, ha meg netán ebayelt kari akkor meg pve gearben is levered mert ugye noskilles a gyerek.

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Bloodscalp&n=Nevar

(#1047) Nevar válasza MCGaiwer (#1044) üzenetére


Nevar
aktív tag

Valószínű igazad van, ismerek pár r14-et akinek van max 1-2 arena cucca, tier1 BS fegyója, mert többet nem lehetett az ő skilljével ''kikockulni''

bár, BC előtt kitakarítottuk BWL-t (t2), most meg a guild nem képes túljutni gruulon mert kéne egy kis WASD SKILL ... bár t2,5höz meg t3hoz gondolom tényleg kellett csapatjáték(skill), odafigyelés(skill), de 40 ember között elférhetett 1-2 slacker is

[Szerkesztve]

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Bloodscalp&n=Nevar

(#1048) MCGaiwer válasza LucifeI2 (#1045) üzenetére


MCGaiwer
addikt

omg, ti is csak az orrotokig láttok?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#1049) LucifeI2 válasza MCGaiwer (#1048) üzenetére


LucifeI2
őstag

Kifejtenéd ezt bővebben?

(#1050) (Kolombusz) válasza Nevar (#1047) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

WASD skill? Hmm, az mi?:B

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.