Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38551) Lirion válasza lumpen_stex (#38550) üzenetére


Lirion
addikt

Te most viccelsz, ugye? Arenában igazán nagy hasznát veszed az ejtőernyőnek vagy a semmit nem adó cipőnek egy s10es cipő ellenében.

A cogwheel meg csak önmagában nagyon jó, sapkában összehasonlítva a t10-zel már semmivel nem vagy előrébb, sőt. Ha heroic loottal nézem, minden téren erősebb a t10es sapka, mint az engis, cogwheel ide vagy oda...

(#38552) lumpen_stex válasza Lirion (#38551) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

senki sem beszélt arénárol. a cipő meg 40-es szintű, akkor jó. ejtőenynyő meg kell pl eye of storm, wsg, stb.

de egyébként megint olvasási nehézségek:

arról volt szó egyik gyártó szakma se ad semmi használhatót, mert blizardék b@szták fejleszteni őket a cataclysm-al, kivéve az enginiering, a sapka az s9-el egálban volt, a cogwhell-ekkel meg túllőtt rajta. az s10-hez nem mértem mert akkor még nem volt, de majd megnézem, gyanitom igy sem rossz.

[link]

[link]

és beigazolódott a gyanúm. a két cogwheel-el csak armor-ban marad el, az pedig max beastmastery-nél számit, egyébként egál. és a pvp szetnél 4 elemnél és megvan az item bónusz, tehát nem hátrány az egyéb sisak.

[ Szerkesztve ]

(#38553) Lirion válasza lumpen_stex (#38552) üzenetére


Lirion
addikt

Én nem s10-hez, hanem t10-hez néztem, de s10-hez képest bizony gyengus az engis cucc.

Ha mondjuk critet és resit, metanak agi+crit dmg-et, akkor ilyen a helyzet:

458 agi vs 375 agi
646 sta vs 512 sta
247 crit vs 208 crit
374 resi vs 208 resi

Szóval valamit nagyon benéztél.
De mind1 is, ha egy kicsit jobb, mert igazából minden profession ad vmi bónuszt, ami kijár az engi mellé is, de egyik prof sem kimagaslóan jó erre vagy arra a célra.

Az ejtőernyő meg nem KELL, max jó, ha van, de remekül lehet anélkül is játszani. Ami előnyt meg ad, az nem összemérhető egy megfelelő szintü epic cucc értékeivel..

(#38554) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Igazából jelenleg minden craftolós prof ~80 main statnyi (int, agi, str, sta) bónuszt ad. Az engi első ránézésre kilóg ebből és többet, de mivel az cogwheel-ek secondary statokat adnak, amik kb. fele annyit érnek, mint a main statok, ezért nincs jelentős különbség (ha egyáltalán jók. Pl. cement shamannak secondary statból egyedül a mastery ami igazán jó).

lumpen_stex:
"arról volt szó egyik gyártó szakma se ad semmi használhatót, mert blizardék b@szták fejleszteni őket a cataclysm-al"
Te itt valamit nagyon benéztél, minden prof update-elve lett, vannak új receptek és bónuszok.

Lirion:
t10-hez ne viszonyítsd, mert az még ICC-ből esik... :)
Jelenleg PvE tierek: t11 (bwd, bot, totfw), t12 (firelands)
PvP szezonok: s9 (az előző szezon), s10 (mostani szezon)

[ Szerkesztve ]

(#38555) ígyvanferi válasza lumpen_stex (#38552) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Gondolom csak véletlenül linketél be Chestet és nem azzal hasonlítottad össze a fejest.

Szerintem pont egy pure DPS kasztnak haszontalanabb az engineering, tanknak (208 dodge/parry/expertise) esetleg healernek (spirit/haste) jobban el tudom képzelni, hogy előnyt jelentenek a cogwheel socketek.

És már megint csak PVP-ben gondolkozol.

[ Szerkesztve ]

(#38556) Lirion válasza Cathfaern (#38554) üzenetére


Lirion
addikt

Jah tényleg. :B t10 alatt t12-re gondoltam, nem tom miért ragadtam le a t10-nél..:)

(#38557) Healbacsi válasza Lirion (#38556) üzenetére


Healbacsi
őstag

No meg egy pve itemet se hasonlits egy pvp itemhez mert az eleg nagy fail.

Ha stat hasonlosagokat akarsz nezni, akkor azonos item lvl mellett nezd az itemeket.. meglepo dolgokat fogsz tapasztalni.

Az ejtoernyo viszont elegge franko hunternek amikor disengage-el, akkor messzebbre lehet vele ugrani es rovidebb ido alatt, ezt bg-n es pve-ben egyarant lehet hasznositani.

[ Szerkesztve ]

(#38558) ZozzHUN válasza snoopy (#38538) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Olyan aranyos vagy :DDD

Nem is hallottál Free 7 day-ről? Ha van egy hosszú távú előfizetője a blizzardnak, és az felmondja és nem fizeti már egy ideje a havidíjat, akkor automatikusan mézesmadzagot küld neki (7 ingyen nap, akár többször is). Ezt használták fel a hackerek. :C

(#38559) snoopy válasza ZozzHUN (#38558) üzenetére


snoopy
aktív tag

Nem :N :B

(#38560) lumpen_stex válasza Lirion (#38553) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

jobban megnézve, a blizardnak sikerült ez egyedüli működő szakmát is kinyirnia.

(#38561) lumpen_stex válasza Cathfaern (#38554) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

"Igazából jelenleg minden craftolós prof ~80 main statnyi (int, agi, str, sta) bónuszt ad."
.
.
.
"Te itt valamit nagyon benéztél, minden prof update-elve lett, vannak új receptek és bónuszok."

4 sorral később magadnak ellentmondani szép teljesitmény..

van epic gem ami nem woltk-s szin? nincs... enchant, ami mértehő a 350 feletti cuccok statjához? az sincs.

most az uj szetekkel meg a fireland trash farm-al az enginiering-et is kinyirták..

(#38562) Cathfaern válasza lumpen_stex (#38561) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jelenleg ennyit adnak, Wrath of the Lich King-ben kevesebbet adtak... mi itt az ellentmondás? :F

"van epic gem ami nem woltk-s szin?"
Nincs, de a rare-ek több statot adnak, mint a wotlk-s epicek...

"enchant, ami mértehő a 350 feletti cuccok statjához? az sincs."
A Cataclysmes enchantok többet adnak, mint a wotlk-sok (helyenként majdnem dupla annyit, mekkora upgrade a "normális" szerinted?).

Vagy te azt várod, hogy minden content patchel update-eljék az összes szakmát? Ez teljes mértékben sose történt meg, bár a geargyártó szakmák szinte mindig kaptak új recepteket, JC/encha pedig kiegenként 1-2x szokott frissítést kapni. Engi kicsit kivétel, de az mindig is mostoha gyerek volt.
Igazából úgy csinálsz, mint ha eddig tök másként lettek volna a dolgok, és most szar, de igazából 1.0 óta hasonló a profok helyzete :)

(#38563) Wolverine válasza lumpen_stex (#38561) üzenetére


Wolverine
félisten

A WotLK-ban sem volt rögtön a megjelenéskor epic gem; sőt, szerintem Ulduarban sem érkezett még meg, csak ToC-nál. Az enchantok szerintem a WotLK során sem upgrade-elődtek egyhamar.
Várhatóan a következő raidtier érkezésekor majd lesznek erősebb enchantok és epic gemek is, addigra itt lesz az ideje ezeknek - most viszont korai lenne még.

Egyébként Cathfearn nem mondott ellent magának. Minden szakma nagyobb bónuszt ad, mint a WotLK-ban, ami jelenleg kb. 80 main stat. (az engineering meg sosem volt használható end-game szinten a vanilla óta)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38564) F-ECT$ válasza Cathfaern (#38562) üzenetére


F-ECT$
titán

És az Alchemy is eléggé mostohagyerek főleg a potion tekintetében. Most már a flaskos üzletet is elrontották a guild perkkel, maradt a jó öreg transmute.

Dive ever, work never.

(#38565) Kis Samurai válasza Wolverine (#38563) üzenetére


Kis Samurai
tag

Engineering: kezes tinker ami felmegy normál enchant mellé, +480stat a legnagyobb statodra 10sec-ig. Ha kiszámolod ez nagyobb bónusz konstans, mint a többi prof +80 konstans statja. Szóval épphogy Cataclysm óta használható pve-re az engineering újra!

Ja igen, firelands napikkal elérhető lesz egy vendor, aki scope receptet árul engineer-nek, kb olyan piaca lesz mint a belt buckle-nek. Nem azt mondom hogy enginnering-ből fogok megélni, de pár ezer goldot ez is fog hozni a mostani 150k mellé, amit Cata alatt szedtem össze JC-ből :)

[ Szerkesztve ]

Nincs nálam toll, sorry...

(#38566) Cathfaern válasza Wolverine (#38563) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Így van, 3.2-ben jöttek az epic gemek. Viszont emlékeim szerint ez enchantok egyáltalán nem upgradelődtek wotlk során, talán 1-2 új fegyverenchant jött csak menet közben.

Viszont engivel kapcsolatban ellent kell, hogy mondjak: ICC-ig az engi hunternek a legjobb prof volt statilag is, ha meg a hozzáadott értékeket is nézzük (ammo gyártás, ejtőernyős disengage), akkor meg végképp.

(#38567) Wolverine válasza Cathfaern (#38566) üzenetére


Wolverine
félisten

Persze, egy-egy kivétel volt; de általánosságban kerülendő profnak számított.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38568) birno


birno
addikt

Olyan addon van ami riportolja party chatbe ha valami castolast akadalyozo debuff van rajtam(silence, stun, fear stb)?
Plusz ha jol emlekszem olyat is lattam mar ami azt riportolja ha valakit healelni akartam, de los problema miatt nem sikerult, ez is erdekelne. :)

(#38569) F-ECT$ válasza birno (#38568) üzenetére


F-ECT$
titán

Az biztos, hogy vannak ilyenek, de a navüket nem tudom. Valami BG-n kaptam a whispereket folyamatosan harc közben, de akkor nem tudtam rá figyelni, így utólag olvastam el, hogy jött volna a heal, ha nem futkorászok :)

Dive ever, work never.

(#38570) lumpen_stex válasza Cathfaern (#38562) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

"Vagy te azt várod, hogy minden content patchel update-eljék az összes szakmát? "

igen ez elvárható. különben ilyen fejetlen katyvasz a végeredmény.

a gem-ek meg az enchant-ok pedig nem hozzák a cata szintet. beleölsz több ezer aranyat mire felhúzod és kb semmit sem érnek.

(#38571) Cathfaern válasza lumpen_stex (#38570) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Cement offspecem enchantolatlan gemeletlen, reforge-olatlan volt. Úgy 12k DPS-t toltam ki vele. Full felgemeltem, enchantoltam reforgeoltem, most 18-20k. Ha szerinted ez semmi... :)

Minden rossz indulat nélkül, folyamatosan panaszkodsz és szidod a wowot... tulajdonképpen miért játszol vele? :F Emlékeim szerint friss player vagy, de kb. úgy írsz, mint egy már 6 éve játszó totál kiégett player :)

(#38572) lumpen_stex válasza Kis Samurai (#38565) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

már napok óta megy valami score recept a traden ~350 aranyért, ránézésre jobb, mint az gnomis x-ray score. meg hetek óta valami láva nyilpuska 10k-ért..

sztem az enginiering-el ott van az alapvető hiba, hogy készitett dolgok a használathoz kell képzettség, ez viszont nem logikus. mert akkor pl enchant-ok használatáshoz is enchanternek kéne lenned.. pl felrakod a loom köpenyre az ejtőernyőt és nem lehet használni csak 350-es eng-el, persze ezt nem irja sehol. ugyanakkor a távirányitós gőztankot vagy a chopper-t meg akárki használhatja, coptert meg nem. pedig szép piaca lenne a gyrocopter-nek, meg az engis "enchantoknak"...

egyik szakmát se érdemes húzni ami nem gyűjtögető. pénzt csak viszik hozni nem hoznak semmit én 6k-ból nem bírtam fullra húzni az enginiering-et és már nem is fogom. ugyanakkor egy közelharci egységnél mine+skining staminat+agility-t ad + napi 4.800 aranyat fél órás munkával.

(#38573) lumpen_stex válasza Cathfaern (#38571) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

ferdités. nem azt irtam hogy nem ér semmit, hanem azt, hogy nem hozzák a cata szintjét. tudod nem mindegy hogy baszok felmenni vagy felmegyek baszni.

namost a wow-ot fél éve tolom, előtte cc 94-től átment a kezemen pár játék, van rálátásom, nem kel 6 éviv wow-oznom hogy lássam, hogy mik a hibái.

hogy miért wow-ozok, mert szertem az rpg-t és az online játékokat és ha a wow nem is rpg de azért megközeliti. szivesebben játszanék oblivion-nal online hidd el. nemsokára lesz fallout online ha csak fele olyan jó lesz, mint amilyen offlline-ban volt bye-bye wow.

(#38574) Viktor77 válasza lumpen_stex (#38572) üzenetére


Viktor77
titán

Megint hülyeségeket beszélsz, de ezt már megszoktuk.

1. Ilyen szakmákkal nem fogsz raidelni normális klánban. Ha nem érdekel a raid, akkor el lehet ezekkel a szakmákkal lötyögni, csak minek. A játékban mára semmi értelme a sok goldnak, nincs mire költeni.
2. Ha igényes vagy a karakteredre és szeretnéd kimaxolni a lehetőségeidhez mérten, akkor szintén nem gyüjtögető szakmáid vannak.
3. Napi fél órával melóval nem szerzel 5K g-t. Ez szimplán hazugság.
4. Ha mégis szereznél 5K g-t napi fél óra melóval, akkor tele lennél golddal, akkor meg nem mindegy mennyibe kerül felhúzni egy rendes szakmát?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#38575) bbela0999


bbela0999
csendes tag

Mi van olyankor, ha bejelentkezek és bejön a realm selection, teljesen üresen?

(#38576) Viktor77 válasza bbela0999 (#38575) üzenetére


Viktor77
titán

Olyankor az van, ami minden szerdán, és ami ki is van írva a bejelentkező képernyőre. Hogy szerdánként általában karbantartás van 3-11-ig.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#38577) cl.aci


cl.aci
aktív tag

Sziasztok.
Azután érdeklődnek, hogy a karakter áthelyezés megoldható-e úgy hogy azonos b-net acc-on belül egyik wowról a másikra, vagy csak külön b-net accra lehetséges?

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#38578) Lirion válasza lumpen_stex (#38572) üzenetére


Lirion
addikt

Az engi bónuszai többek között abban mutatkozik meg, hogy tudsz ejtőernyőzni, gyrocopterezni, láthatatlanná válni, gyorsan futni, gránátokat dobálni stb., épp ezért van skillhez kötve ez a sok cucc. Mellesleg az engi gránát pvp-ben plusz egy CC effekt, ami azért elég ütős, sokszor érhet többet, mint +80 stat a többi profból.

Egyébként a skinning nem agilityt ad, nem is tudom, honnan szedsz ilyen baromságokat.

(#38579) lakisoft válasza Viktor77 (#38576) üzenetére


lakisoft
veterán

És ilyenkor sokan itt lógnak és írkálnak :D

Már csak 1 óra :D

[ Szerkesztve ]

(#38580) Cathfaern válasza lumpen_stex (#38573) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De mitől "hozzák a Cata" szintjét? És miért pont annyitól?

"namost a wow-ot fél éve tolom, előtte cc 94-től átment a kezemen pár játék, van rálátásom, nem kel 6 éviv wow-oznom hogy lássam, hogy mik a hibái."
A 6 évet nem azért írtam, mert kéne ennyi a hibái látásához (nyilván nem, bár amiket te most itt sorolsz, azok nem hibák, nem is értem miért lennének azok), hanem mert azok a playerek szoktak olyan hozzáállásban / stílusban írni, akik már X éve játszanak, és igazából ki van a tökük az egésszel, csak mondjuk a társaság miatt tolják, viszont így mindennel csak bajuk van. De akkor ha értem végülis te is így vagy ezzel, csak nekem kicsit furcsa, hogy valaki így játszik egy játékkal, de hát ez már nyilván egyéni preferencia :)

(#38581) hyperspace válasza lumpen_stex (#38573) üzenetére


hyperspace
őstag

jobb szerintem a "nedves kőre vagy kedves nőre" páros. :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#38582) robyroby válasza Viktor77 (#38574) üzenetére


robyroby
tag

Amúgy napi 3sec melóval is gazdag lehetsz :)))) pl. alchemy transmute life->air :))))

de igaz... kb. nincs mire költeni :DDD

(#38583) F-ECT$ válasza robyroby (#38582) üzenetére


F-ECT$
titán

Nálunk 4g a life, 20g az air. 15-ből transmute speccel átlag csinál mondjuk 20-at. Ez 20*20 - 15*4 = 340g/nap. Ettől azért eléggé sokára leszel gazdag, bár kinek mi a gazdagság ugye :)

Dive ever, work never.

(#38584) Amarth


Amarth
aktív tag

Üdv!

Melyik az az addon amelyik kiírja a cuccokra,hogy melyik szakmához való,nem tudjátok?

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#38585) ZozzHUN válasza Amarth (#38584) üzenetére


ZozzHUN
addikt

auctioneer-nek az informant addonja, külön is letölthető autcioneer oldalról :)

(#38586) Cathfaern válasza F-ECT$ (#38583) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kell 10 alchemist... ;]

(#38587) birno válasza F-ECT$ (#38569) üzenetére


birno
addikt

Na akkor megvarjuk a szakerto urat, majd jol megmondja. :)

(#38588) Khelben válasza robyroby (#38582) üzenetére


Khelben
nagyúr

azért spec mountokra el lehet költeni egy vagyont... vial of the sands 40-45k nálunk, mamutok asszem 18k, chopper is 16-18k.

(#38589) Amarth válasza ZozzHUN (#38585) üzenetére


Amarth
aktív tag

Köszi,ilyesmire gondoltam! :)

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#38590) steveetm válasza lumpen_stex (#38572) üzenetére


steveetm
őstag

egyik szakmát se érdemes húzni ami nem gyűjtögető. pénzt csak viszik hozni nem hoznak semmit.
Hát, jewelcrafterrel, ha csak az alapanyagot veszem ah-ből, és vendornak adok el mindent amit legyártok, akkor is van, hogy jobban jövök ki goldban, mint amennyit alapanyagra költöttem. Ha meg eladom ah-ban, akkor inkább ne is kezdjük el számolni:D Főleg egy-egy patch után, amit jc-vel keresni, az több mint gusztustalan.
Enchanter ugyan ez, csak ott nem tehetem meg, hogy vendornak adom a cucco(de szar:( ), patchek után megintcsak gusztustalan.

Az a fél óránként 4800g meg miningel vagy herbával meg enyhén vicc kategória, azért kiváncsi lennék pár számadatra, mert kb percenként kéne kibányásznod 1 stack pyrite-t, herbának inkább ne is számoljunk utána:D

Üdv.: steveetm

(#38591) elithun


elithun
őstag

Üdv!
A Blizzard-nak van új support e-mail címe?
Minap írtam a régi címükre (support@blizzard.com), de egy automatikus üzenet átirányított egy Battle.net-es support oldalra, ahova be kéne jelentkeznem, de épp az account adataimmal volnának gondjaim (sem a jelszavamra, sem a regisztrációs valódi nevemre nem emlékszem, 2010-es regisztráció).
Köszönöm a választ előre is. :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#38592) Wolverine válasza lumpen_stex (#38572) üzenetére


Wolverine
félisten

Az enchanternek is van olyan cucca, amit nem használhat más, a gyűrűenchantok. Ugyanígy a leatherworkernek, a jewelcrafternek, a tailornak és a blacksmithnek is vannak saját cuccaik.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38593) bbela0999


bbela0999
csendes tag

Az ilyen és ehez hasonló papirokat hogyé' lehet eladni? Nem találok másikat ah-n.

(#38594) Guargumi válasza bbela0999 (#38593) üzenetére


Guargumi
tag

BoP, ezért nem látsz ilyet.

Már négyszer elváltam, de 70es a karakterem.

(#38595) bbela0999 válasza Guargumi (#38594) üzenetére


bbela0999
csendes tag

De hasonló papírok vannak ah-n. Ez pont miért soulbound?

(#38596) Viktor77 válasza bbela0999 (#38595) üzenetére


Viktor77
titán

Mert az másfajta "papír".
Ez megtanítja valakinek ezt az enchantot (csak enchanternek), ami ah-ban azt pedig egy enchanter "írta" egy papírra, amit betett ah-ba. Ha én megveszem, akkor nem kell üldöznöm az enchantert, hogy tegye föl nekem, hanem felrakhatom én magamnak.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#38597) bbela0999


bbela0999
csendes tag

Értem, köszönöm. Egyébként a szakmákon kívül van valami viszonylag gyors módszer pénzszerzésre?

(#38598) Wolverine válasza bbela0999 (#38597) üzenetére


Wolverine
félisten

Fejlődés közben nincs.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38599) Khelben válasza bbela0999 (#38597) üzenetére


Khelben
nagyúr

Lehet tőzsdézni, de ahhoz kell egy bizonyos kezdőtőke. Kinézel az ah-ban valamit, aminek nagy a forgalma (alapanyagok a szakmákhoz, italok, stb.) és amikor olcsóbb, bevásárolsz belőle egy csomót, majd megvárod, míg feljebb megy. Nem árt, ha nagy táskáid vannak :) Hátránya, hogy egyrészt kockázatos, másrészt akkor működik igazán, ha ott ülsz a gép előtt és tudsz reagálni arra, amikor pl a választott áru kifogy és kétszeres-háromszoros áron lehet eladni belőle pár stacket.

(#38600) Ribi válasza Khelben (#38599) üzenetére


Ribi
nagyúr

Meg ez tipikusan nem kezdőknek való, hanem olyanoknak akik ismerik már jól az árakat. Ismerik a napi/heti ingadozásokat is. És hát a kockázat.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.