Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) H.O.D. válasza birno (#37193) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Az Enchanting sajét erőből elég lassan fejleszthető. Ahogy Wolvi is írta, mindenképpen kell egy crafting profession mellé. A Tailoring azért a legjobb, mert a cloth, ami kell hozzá, nem igényel külön szakmát a begyűjtéshez (Leatherworkinghez kell ugye a Skinning, Blacksmithinghez pedig a Mining).
375-ig ez a páros magyon jöl működik, de Northremdem és a Cata területeken már nem esik elég cloth ahhoz, hogy tartani tudd a tempót. Azt viszont ne felejtsd el, hogy a max. levelhez nem kell a szakméknak is max. szinten lenniük, ergo nem vagy elkésve semmivel. Egyébként, mire 70-ről felszintezel 85-re, minimum 10k goldod lesz csak a questekből és az enchant alapanyagok ára is esik folyamatosan.

Where do you want to go today?

(#37202) H.O.D. válasza F-ECT$ (#37200) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Én is eléggé kétoldalasnak látom az Alchemyt: jó a trinket, amit ad, ez mindenkéooen pozitívum és a truegold transmute is viszonylag jó marginnal használható.
Ami viszont fura, hogy az alapanyagok összességében jobban eladhatóak, mint a belőlük gyártható cuccok.

Where do you want to go today?

(#37203) Wolverine válasza H.O.D. (#37202) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez gyakorlatilag minden gyártó szakma cuccaival így van, kivéve az end-game tárgyak (vagyis az aktuális Tierrel egyező itemlevelű cuccok, amiket legyárthatsz) és a keresett gemek.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37204) Khelben válasza H.O.D. (#37202) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ne feledkezzünk meg a sárkányról, amihez most kell összeszednem 30k g-t :D

(#37205) H.O.D. válasza Khelben (#37204) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Ja, meg felhúzni az Archaeologyt, ami azért elég véres, valljuk be...

#37203: a craftolós szakmák az oké, de az 520-525-ös Alchemy recepteknél jobbak nemigen lesznek 5.0-ig és már most is a mazochizmus szintjével egyenlő a gyártásuk.

[ Szerkesztve ]

Where do you want to go today?

(#37206) birno


birno
addikt

JC van felvéve mellé, amihez tudok alapanyagot termelni a main karimmal, akinél herba/mining combo van maxolva, de ahhoz marha sokat kell farmolni és hát ki szereti azt. :D
Tailoringot tuti nem fogom csak ezért elkezdeni húzni, mert amúgy semmi haszna számomra.

Szóval megértem én azt, hogy ez nem épp a legszebb dolog, de valahol azt is mondom, hogy olyan ez mint az élet, keménynek és kissé szemétnek kell lenni ahhoz, hogy tudjon az ember érvényesülni.
Amúgy össz-vissz van vagy 30k goldom, de azt inkább majd Vial of Sands-re költeném ha maxoltam a karit. :)

(#37207) Wolverine válasza H.O.D. (#37205) üzenetére


Wolverine
félisten

A trinketek? Dehogynem lesz jobb... csak nem Alchemyből (simán legyártottam az összeset, meg sem kellett értük izzadnom :DDD).

@birno: JC/Enchant? End-game-re jó párosítás, de drága lesz ;]

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37208) birno válasza Wolverine (#37207) üzenetére


birno
addikt

End-game-re szánom s épp ezért csalok kicsit, hogy ne legyen olyan drága. :D

(#37209) Wolverine válasza birno (#37208) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez speciel sokak ignore-listjére tehet és általánosan rossz híred keltheti; de te tudod.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37210) H.O.D. válasza Wolverine (#37209) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Még az a szerencse, hogy profok szintezáse közben elég nehéz szemétkedni. Bár emlékszem, mikor az engik az AH bejáratot torlaszolték el a cuccokkal :DD

Más: van jelenleg valami megoldás arra, hogy az armory pure XML-t adjon vissza formázott HTML helyett?

[ Szerkesztve ]

Where do you want to go today?

(#37211) birno válasza Wolverine (#37209) üzenetére


birno
addikt

Ha csak annyi ember rak ignore listára miatta mint amennyi eddig, akkor el fogom tudni viselni.

(#37212) Khelben válasza H.O.D. (#37205) üzenetére


Khelben
nagyúr

"Ja, meg felhúzni az Archaeologyt, ami azért elég véres, valljuk be..."

Hálistennek azon már túl vagyok, de tény, hogy legalább annyira gáz, mint a horgászat.

(#37213) ígyvanferi válasza birno (#37208) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Főleg, ha ennyi pénzed van, nem is értem miért van erre szükség.

DW frost DK-nak azt okoskodtam ki, hogy legyen 5% hit, 26 expertise, aztán jöhet a többi. Na most, jól gondolom, hogy ehhez a karakterlapon 8%-ot kell látnom? Ugye talentből jön 3%. Armory viszont nem számolja a statokba a talentből jövő pluszokat. Haste pl. 44,51% a játékban, Armoryban 4,26% (ezt speciel nem is egészen értem, hogy miből jön össze: Icy Talons ad 20%-ot, Imp. Icy Talons még 15%-ot... valahol még van 5,25%).

(#37214) birno válasza ígyvanferi (#37213) üzenetére


birno
addikt

Amint írtam, szándékomba áll majd venni egy Vial of the Sands-et, ami nem olcsó mulatság.

(#37215) Wolverine válasza birno (#37211) üzenetére


Wolverine
félisten

Hosszabb távon ez belekerülhet abba is, hogy nem kerülsz be értelmes guildbe.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37216) kenwood válasza birno (#37211) üzenetére


kenwood
veterán

Mi viszont nem szivesen olvassuk,hogy valaki meglopja jatekostarsait es meg buszke is ra. :(

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#37217) birno válasza kenwood (#37216) üzenetére


birno
addikt

Enyhén eltúlozzátok a dolgot én úgy érzem, de ha ilyen sok lelkiismeretes ember van itt akkor nem hozom fel többet a témát.

(#37218) Wolverine válasza birno (#37217) üzenetére


Wolverine
félisten

Ezt az elfogadott íratlan szabályok alapján mindenki ninjázásnak tekinti, ami az egyik legutáltabb dolog az MMO-kban.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37219) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Elég hosszú időre félretettem a WoW-ot,akkor a Cata. még csak küszöbön volt,nem jött ki.
Akkor már lehetett tudni hogy grafika jobb lesz stb...Azt szeretném ezzel kapcsolatban kérdezni hogy ez opcionális vagy sem? A graffal régen sem volt gondom,és a gépem sem nagyon újítottam egy ideje,a régi grafikának viszont teljesen elég volt.A másik kérdésem az ,hogy Hunternek tényleg elvették a manát,és egy Rage szerű dologra váltották le?
Előre is köszönöm a választ. ;)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#37220) Viktor77 válasza GoTReX (#37219) üzenetére


Viktor77
titán

Ugyanazzal a géppel játszom, mint Cata elött. Az új grafika teljesen opcionális, vissza is állíthatod a régi kinézetre (ahogy én is, nekem az új vízeffekt nagyon nem jön be, maradt is a régi).

Igen, a huntertől elvették a manát, Focus-uk lett helyette.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37221) GoTReX válasza Viktor77 (#37220) üzenetére


GoTReX
őstag

Köszönöm a gyors választ!:)
És az is visszaesik magától egy idő után,vagy csak a nevében más?Mert ha visszaesik,akkor érdekes lehet BGken a helyzet. :U

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#37222) Wolverine válasza GoTReX (#37221) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem olyan, mint a rage, hanem olyan, mint a rogue energy.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37223) GoTReX válasza Wolverine (#37222) üzenetére


GoTReX
őstag

Köszönöm a segítségeket,lehet még a héten veszek egy 30naposat a sima Lichre és megnézem mi a helyzet. ;)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#37224) F-ECT$ válasza birno (#37217) üzenetére


F-ECT$
titán

Szintezés közben ez még tényleg nem olyan nagy só (bár ahogy Neked, úgy másnak is kellhet a pénz), viszont a 85-ös instákban már jobban odafigyelnek az ilyenre, és könnyen kick/ignore/report lehet a vége. (Bár egyeseket ez sem zavar különösebben.)

Dive ever, work never.

(#37225) Arnold2 válasza F-ECT$ (#37224) üzenetére


Arnold2
őstag

Meg volt valami olyasmi, hogy ninjazásért bannt kapsz vagy valami hasonló, de ezt Wolvi biztos jobban tudja. Ha sokan reportolják, akkor biztos a körmére néznek. Ezért lett anno a DE gomb kitalálva.

(#37226) H.O.D. válasza Arnold2 (#37225) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Nem hinném, hogy a körmére néznek. Effektíve nem csal, hiszen a gomb megnyomható és csak íratlan szabályok vonatkoznak arra, hogy mit és mikor használj.

Egy fit-to-class roll/need remdszer kifejlesztése lenne a jö megoldás, de az rohadt nehéz, mert vannak egyéerelmű dolgok, pl. mage ne needelhessen cloth felett, ugyamakkor egy paláról hogy döntené el, hogy kell-e meki a spirit, vagy sem. Talent elemzés sem jó megoldás, hiszen bárkinek szuverén joga prot talenten healelni, legfeljebb nem lesz hatékony.

Tehát itt csak az etika marad, amiről pedig nagyon sok szó nem esik az EULÁ-ban. A cross realm DF-nek hála mindig fog partyt találni, guild nélkük pedig lehet létezni.

Where do you want to go today?

(#37227) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

dk-hoz 80-as szinten érdemes kivenni a pvp geart vagy inkább craft-olt a jobb választás? mert úgy látom egyre hamarabb értéktelenedik el a cucc. a 60-a pvp gear 68-ig jó, de a 70-es fullra enchantolva gem-ezve 75-nél kifújt. nekem van 19k hp-m, lvl77-es zöld cuccban meg 42k ellenfélnek....

(#37228) parandroid válasza H.O.D. (#37226) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hányszor voltam úgy a healer druiddal, amikor a szívem szakadt meg, hogy az egész party gondolkodás nélkül és azonnal disenchantot nyom a cloth helaer cuccra, amire én leatheresként nem needelhettem, pedig komoly upgrade lett volna a gearemben. Olyankor de jól jött volna a need gomb...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37229) Wolverine válasza Arnold2 (#37225) üzenetére


Wolverine
félisten

Csak akkor, ha az instance elején lefekteti a party leader, mik a lootolás szabályai. Akkor a GM felléphet a ninja ellen, egyébként nem.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37230) H.O.D. válasza lumpen_stex (#37227) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Nem sok értelmét látom, hacsak nem PvP-vel szintezel. Az új kieg területein gyakorlatilag használhatatlanok a LK-es cuccok, ha epic, ha nem.

Where do you want to go today?

(#37231) lumpen_stex válasza H.O.D. (#37230) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

ja igen. azt nem irtam, hogy csak pvp-t nyomok.

(#37232) Wolverine válasza lumpen_stex (#37231) üzenetére


Wolverine
félisten

Lvl80-as cuccban egy lvl83-as vagy lvl84-es simán agyon fog verni, mindegy, mi van rajtad.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37233) H.O.D. válasza lumpen_stex (#37231) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Ha nem arénázol, akkor egy darabig el lehet vegetálni a 80-as PvP gearrel, mondjuk egy ilvl245 körülivel, de abban a cuccban azért megválrásra ne számíts :)

Where do you want to go today?

(#37234) Lacza


Lacza
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy most az új patch telepítéséhez miért nem elég a 8 giga?

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#37235) Khelben válasza Lacza (#37234) üzenetére


Khelben
nagyúr

8 giga mi? Ram? Hdd? Homokzsák?

(#37236) szilchi


szilchi
őstag

Bahhh...nerfelték a paladin Word of Glory-ját és már jóval huzósabbak lettek az elite mobok leverése.Nameg az instákban nem lehet már kivédeni egy gyengébb healer-t mert kapott egy szép 20 sec-es CD-t a WoG.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#37237) Wolverine válasza Lacza (#37234) üzenetére


Wolverine
félisten

Mert 9 giga kell a patch file-jainak kicsomagolásához.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37238) Viktor77 válasza szilchi (#37236) üzenetére


Viktor77
titán

Nagyon helyes volt. Nekem healerként legjobb esetben is (ha nem kapok damage-et, és nem kell DL a beacon-ös tankba) 18 sec mire összejön a 3 hp. Retriként mennyi volt? Crusader Strikex3. 9mp? Vicc.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37239) szilchi válasza Viktor77 (#37238) üzenetére


szilchi
őstag

Hmm..hát ez egy ilyen "ha nekem se jó másnak se legyen az " vélemény volt....Amúgy proton fejlődök elejétől fogva és a sok "gyenge képességű" healert nagyon jól lehetett ezzel ellensúlyozni valamint a 3-5 fős questeket is simán meg lehetett oldani egyedül is,főleg ha nem volt az adott trerületen 2-3 embernél több és azok is valószínüleg koreai farmolók akik biztos nem segítenének.Mindenesetre nehezebb lett egy kicsit az élet így.Szerintem ez a nerf annyira volt felesleges,mint a mage buffolása.De mindegy,a blizz mindig is jobban tudja,mint mi.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#37240) Viktor77 válasza szilchi (#37239) üzenetére


Viktor77
titán

Pont nem ilyen vélemény volt. De lásd be, nevetséges, mikor egy heal spellt sűrűbben tud használni egy dps kaszt, mint én a healer.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37241) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Érdekesen indult a 4.1-gyel való ismerkedés, ennyi DC-t még összesen nem lárram, mióta játszok. De aztán elmúlt ...

Elég karaj lett a mage, most 10.2k overallt sikerült HC-n hozni úgy, hogy van két zöld itemem is.

Where do you want to go today?

(#37242) F-ECT$ válasza H.O.D. (#37241) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem kekeckedés, de én is megörültem 1-2 hc után, hogy mekkora király lettem, aztán kiderült, hogy a 3x5% df buff miatt volt az "elvárt" fölötti a dps-em.

Dive ever, work never.

(#37243) Buddhha válasza H.O.D. (#37241) üzenetére


Buddhha
tag

Hali!

Egy karakternevet kérhetek? Az én mage-em kritikán aluli, akárhogy tekerem a haste/hit/crit/mastery statomat nem nagyon alakul a dps-em... :(

Üdv!
Buddhha@Bloodscalp

----O---- PSN: FrAnYo_Buddhha ----O---- Battlenet: Buddhha#2122 ----O---- Infrablútut van-e benne??? I'm hard as a rock, and wise as a mountain!

(#37244) F-ECT$ válasza lumpen_stex (#37227) üzenetére


F-ECT$
titán

A legjobb 80-as cuccok is kukázhatóak legkésőbb 84-en. Csak pvp-vel fejlődni 80-85 között szerintem most eléggé necces, mert a questelésből eső cuccokon is sokkal stamina van, mint a 80-as pvp cuccon, így folyamatosan szívni fogsz mire meglesz a 85.

Dive ever, work never.

(#37245) szilchi válasza Viktor77 (#37240) üzenetére


szilchi
őstag

Ezt én is belátom.Magam is csodálkoztam,mikor először megláttam ezt a spell fejődés közben.Főleg mikor kiraktam talentbe,hogy hogy ha használom van rá xx% esély hogy ne használja el a HP-t.De amikor az is ki volt talentolva,hogy overheal esetén a a heal mértékével megfelelő pajzsot rakjon a palára,na onnantól meg imba volt.Innen egyértelműen érthető,miért is hiányzik nekem.Jó volt "oh shit" helyzetekben és még csak el sem kellett lőni a LoH-et vagy a bubit.Sztem több helyzetben volt hasznos,mint amiben hátrányos volt.És szvsz a healerek életét is megkönnyítette,ha a tank magát is tudja gyógyítani/pajzsot rakni magára.Így több figyelmet lehetett fordítani a retardált dps-re.De evvan,megkell tanulni élni ennélkül is.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#37246) F-ECT$ válasza Buddhha (#37243) üzenetére


F-ECT$
titán

339-es az átlag ilvl-ed. Nekem akkor lockként 7-8k dps-em volt. Arcane talentet próbáltad már?

Dive ever, work never.

(#37247) F-ECT$ válasza szilchi (#37245) üzenetére


F-ECT$
titán

Addig kell élvezni az OP dolgokat amíg vannak. Néha hónapokig hagyják ezeket, néha csak napokig. Lockként sok ilyen volt: emlékszem pl a soul link annó a dmg 50%-át tolta át a petre: szinte rosszul éreztem magam ha nem vertem le 2 ellenfelet egyszerre. Aztán az egyik conflag átalakítás után a critje levette az ellenfél kb 60-80% hp-ját, az sem volt semmi. Vagy volt pl olyan is, hogyha úgy talenteltél át demonról, hogy a pet elöl volt, akkor egy csomó talent hatása megmaradt, és kvázi 2 full (31 pontos) fád élt egyszerre, stb.

Dive ever, work never.

(#37248) Cathfaern válasza szilchi (#37245) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ohshitnek továbbra is tudod használni, hisz 20secenként azért eltolható, az bőven le kell, hogy fedje ezeket (trasht nézve packenként kétszer legalább el tudod tolni, bosst nézve meg 6-8 swingenként)

(#37249) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Velünk jól kibaszott a tegnapi sok DC. ZG-t toltuk és a 2. dc-nél disbandolta a groupot is. Gyorsan regroupoltunk h ne vágjon ki az instából,de mivel úgy inveltük össze a már megkezdett instára az embereket, ezért a randomként elkezdett ZG-ért a végén nem kaptuk meg a 140 VP-ot. Szívás :P.

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#37250) Khelben válasza H.O.D. (#37241) üzenetére


Khelben
nagyúr

Zul amanban egy sámán 17,6k-t nyomott az előbb. Én meg örültem a 11k-nak is (feral druid).

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.