Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) lumpen_stex válasza Gyick (#37080) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

két..három nyert mecs egy lvlup most húztam fel cc 20 óra alatt 58-ig egy blood elf paladint, csak pvp-vel, minimális, napi egy dg-vel a ruha miatt és nulla quest-el. föleg az alterac valley hozza jól az xp-t.
egyetlen exta rajta a heirloom Reforged Truesilver Champion [link] +crusader enchant. most van 1800honorja, úgy, hogy kiszedtem minden kisebb pvp cuccot és 1600gold-ja, ami csak ah-s zsidózásból van. +némi jelentéktelen xp gyüjtögetésből..

(#37102) maross válasza lakisoft (#37097) üzenetére


maross
veterán

a vinyo fogja a rendszert? :Y . max 2 terulet kozti toltogetesben..de ha egy adott helyszinen van a banda, nehezen tudom elkepzelni...2 terulet kozt is csak akkor feltuno, ha keves ramod van, 2 giganal mar nem kene problemanak lennie.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#37103) Onamish válasza lumpen_stex (#37101) üzenetére


Onamish
csendes tag

Szerintem is gyors a szintezés, leglassúbbnak 70-80 között tűnt, ott jól jött volna a heirloom. Howling fjordon, dragonblightban, borean tundrán a questek 2/3-át megcsináltam utána Icecrownban1/3-át, párat a többi területen, közben dg-be is jártam, pvp-ztem. (Utóbbi elég gagyira sikerült 75-től 79-ig, mert ah-függő mennyire lehet felöltözni catás itemekkel. Én a 2-3 itemmel nem sokra mentem egy 40k+ hps-ellenféllel szemben; ki is léptem, és mentem vissza questelni. :DDD ) Most vagyok 82 és az utolsó három szintet Vashjirban csináltam. Az első kezdőterületen asszem mindet, és a másodikon még párat, néhányszor mentem dg-be. Most pedig már mehetek is Deepholmba, úgy, hogy Vashjir 3/4-ét nem is láttam. Míg mondjuk Northrenden az összes exploreres achievment megvan(nem vagyok achiv gyűjtő), Grizzly Hills kivételével.

Imperare sibi maximum imperium est.

(#37104) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Az elképzelhető, hogy a különböző Darkmoon paklik egyes darabjai többért elmennek, ha épp aktív a Darkmoon Faire (vagy pár nappal előtte)? Most kezdtem ilyen céllal szedni a gazt (eddig örültem, ha magát a Herbalismet fel tudtam húzni, és szedhettem eleget az Inscription szintezéséhez is), de nem nagyon kapkodnak az AH-ban értük. Persze csak azt adom el, amiből több van, több pénzt hoz a kész trinket. Esetleg érdemesebb a DF-ig gyűjteni őket és akkor piacra dobni, vagy csak rakjam a növényt be. Whiptail 40g, Cinderbloom 50g, Twilight Jasmine 80-100g. Whiptailt szeretem szedni éjjel, 400-500 jön egy óra alatt.

(#37105) birno


birno
addikt

Hogyan lehet az interface beállításait karakterenként szabályozni?
Gondolok itt most a sticky targetingre, egyik karakternél kellene, másiknál nem, de pl. ennek a beállítását globálisan menti a game, bár nem értem miért.

(#37106) Wolverine válasza birno (#37105) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem minden opció állítható karakterenként.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37107) birno válasza Wolverine (#37106) üzenetére


birno
addikt

És nincs is rá semmi addon ami állítgatná?
Meg miért van ez így egyáltalán, pl az általam említettet mi értelme van nem karakterenként állíthatóvá tenni?

(#37108) Wolverine válasza birno (#37107) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem tudok ilyen addonról. Ez azért lehet, mert a szerveren tárolt adatokat kell folyamatosan módosítani. Persze ettől nem kizárt, hogy van...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37109) RexpecT


RexpecT
addikt

Tegnap kipróbáltam a WSG-t, de most nem tudom eldönteni, hogy én vagyok ilyen béna, vagy ennyire kiegyensúlyozatlanok a classok, hogy kb 2-3 ütés alatt kinyír egy druid vagy egy pala.

(#37110) Wolverine válasza RexpecT (#37109) üzenetére


Wolverine
félisten

Alacsony szinten nincs balance és nem is lesz.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37111) RexpecT válasza Wolverine (#37110) üzenetére


RexpecT
addikt

Akkor annyira nem zavar :DDD .

(#37112) F-ECT$ válasza RexpecT (#37109) üzenetére


F-ECT$
titán

Én druidát húzok, és csak alátámasztani tudom. Ráugrok valakire, utána 2-3 ütés és vége, de ha mégse, akkor már van rajta 3-5 cp, így 1 finishing kell, aztán helló.

Dive ever, work never.

(#37113) F-ECT$ válasza ígyvanferi (#37104) üzenetére


F-ECT$
titán

DF-fel eddig egyáltalán nem foglalkoztam. Van erről valahol egy rövid leírás: milyen q-k kellenek hozzá, mi kell az egyes trinketekhez, stb?

Dive ever, work never.

(#37114) ígyvanferi válasza F-ECT$ (#37113) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Itt megtalálod a régebbi trinketeket is, miből állnak, van egy kis guide videó is a lap alján. A lényeg: mocskos sok gaz, összezúzod, abból blackfallow ink, amiket becserélsz infernora, ebből Darkmoon Card of Destructiont csinálsz, majd ha összejött egy pakli (wind, wave, stone, ember) ásztól 8-ig, összerakod, amiért kapsz egy questet, ezt pedig leadod a Faire-en és megkapod a trinketet (az utolsó három lépéshez még nem volt szerencsém). Tsunamihoz 1, Hurricane-hez 2 lap hiányzik, még van két hét a Faire-ig, addig majdcsak összejön önerőből.

(#37115) H.O.D. válasza RexpecT (#37109) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Nekem mage-em van, azzal gyakorlatilag egyetlen másik kasztot sem lehet megölni. Ha petje vanm azért, ha plate-es, akkor azért, ha healer, akkor azért :)
1vs1 class balance nem nagyon van a WoW-ban. Ezért kell csapatvan jétszani :)
WSG egyébként különösen szenya, az alliance oldal rémálma, legalbbis a mi szerverünkön.

Where do you want to go today?

(#37116) F-ECT$ válasza ígyvanferi (#37114) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi, azt számolgattad már, hogy a gazt megéri-e erre használni, nem jobb, ha simán eladod?

Dive ever, work never.

(#37117) F-ECT$ válasza H.O.D. (#37115) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem tudom, hogy a plate miben is akadályozza a mage-edet, bár az tény, hogy alacsony szinten nem túl jó vele pvp-zni. Viszont 85-ön frost talenten eléggé gyilkos mindenki ellen.

Dive ever, work never.

(#37118) lumpen_stex válasza H.O.D. (#37115) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

hmm akkor valami nagyon nem jól csinálsz. arcane mage-el nekem olyan 20x/2-es killjeim szoktak lenni.
két necces egység van a mage számára, az egyik a shadow priest a másik a hunter. a priest az erős pajzsok miatt, néha segit a spellsteal. a hunter meg baromi erőset lő és baromi gyorsan+pet.

melee egység nem játszik, lepattannak a mannashield-ről a manna meg végtelen ha megy a mage armor+glimp. szeretem nézni a bambulást amikor a pala nagy magabiztosan le akar kaszabolni a manna shield elvágja a francba, kap két arcane blast-ot egy spellbrake -et vagy poly-t hogy ne heal-eljen egy barage és fekszik. a rough még a pajzsot se birja leszedni, mielőtt meghalna..

a pvp-re egyébként az összes eu-s szereverről szedi a népeket, a hogy a dg-re is.

(#37119) ígyvanferi válasza F-ECT$ (#37116) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Számolgattam, itt fentebb is épp ezt latolgattam. Pontos számításokat nem végeztem, úgy értem, hosszú távú statisztika nem ártana arról, hogy mennyi növényből átlag mennyi inket tudok kinyerni. 500 gaz (Whiptail) most 1250-et ér. Ebből kb. 3-4 kártyalap jön ki, amik az egészen olcsó, 300-500-ért menő Stones lapoktól a legdrágább 1500-2000-et érő Waves lapokig lehetnek. Ez alapján kis szerencsével megéri.
Ez is lenne jó tudnom, hogy változik-e, és ha igen, merre, mennyivel az egyes lapok és a kész trinketek ára a Faire közeledtével és idején.
A Tsunami trinketre, ami a legdrágább most (16K-17K) szükségem lenne, elsősorban ezért is kezdtem el csinálni. Ha az megvan, akkor esetleg jobban is utánaszámolok, hogy mi éri meg jobban.

(#37120) F-ECT$ válasza lumpen_stex (#37118) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem az összesről, hanem csak a te battlegroup-odból.

Dive ever, work never.

(#37121) DebilEvil válasza F-ECT$ (#37120) üzenetére


DebilEvil
tag

Pedig mindenhonnan, miota bevezettek a cross-battlegroup-okat.

(#37122) H.O.D. válasza F-ECT$ (#37117) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Sok a stamina a plate-en és sokat kell castolni, hogy megboruljon :)

Where do you want to go today?

(#37123) F-ECT$ válasza DebilEvil (#37121) üzenetére


F-ECT$
titán

Sorry, erről megfeledkeztem.

Dive ever, work never.

(#37124) F-ECT$ válasza H.O.D. (#37122) üzenetére


F-ECT$
titán

Egy adott szintű cuccon tudtommal már mindig ugyanannyi stamina van.

Dive ever, work never.

(#37125) Gyick válasza H.O.D. (#37122) üzenetére


Gyick
őstag

Csak a tankoknak van több életük,a nem tank platesnek ugyanannyi van mint bármelyik másiknak.

(#37126) H.O.D. válasza F-ECT$ (#37124) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Hmm, azt nem is figyeltem. A primary statok az ilevel-ből jönnek? Nincs ilyen, hogy stamina gear?

P.S: mostanában annyi baronségot hordok össze, lassan gyanúba keveredek, hogy azt se tudom, mi az a WoW :DD

Where do you want to go today?

(#37127) Wolverine válasza H.O.D. (#37126) üzenetére


Wolverine
félisten

Stamina-gear nincs. A tankok több hp-je gemekből, enchantokból és talentekből jöhet, másból nem nagyon.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37128) lumpen_stex válasza H.O.D. (#37122) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

kevés az intelect-ed sztem. ezt nézd meg :[link]
70..75 között mindent visz.

(#37129) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Ismét visszakerültem a wow világába, (a legjobb drog a világon, de komolyan :p ) s most úgy tűnik, hogy a duduval fogom folytatni. Létezik mostanság olyan oldal ahol találok egy normális összeállítást a pre-raid gearekről class szerint? (balance dudu érdekelne mostanság) Utoljára wowwikin láttam még LK idején a feral-tanknak, hogy mit honnan érdemes gyűjteni, vagy milyen alternatívák vannak. (addonokat még meg-meg találom a curse-ön + wowinterface-en)

köszönöm előre is.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#37130) F-ECT$ válasza H.O.D. (#37126) üzenetére


F-ECT$
titán

Régebben tényleg volt ilyen, de a Cata-ban egységesítették a cuccokat primary stat szempontjából ilvl szerint.

Dive ever, work never.

(#37131) F-ECT$ válasza CactuS (#37129) üzenetére


F-ECT$
titán

Pre raid gear:
-legyél 85-ös, utána insta addig, míg meg nem lesz a 329-es átlag ilvl
-hc-zni orrba szájba, mert: 346 esik; a kapott JP-ből 346-ot vehetsz; tabarddal nő a repud a frakcióknál és szinte mindnél van olyan 346/359-es cucc, ami jó lehet; napi 1. hc-ért kapott valorért pedig 359-et lehet venni
-AH-ból lehet venni 3-4 craftolt vagy raiden esett boe 359-es cuccot
-ha olyan a szakmád, akkor lehet magadnak csinálni 359-es cuccot
-Tol Barad tokenért is lehet 346/359-es pve cuccot is venni

Dive ever, work never.

(#37132) Wolverine válasza CactuS (#37129) üzenetére


Wolverine
félisten

A WoW Insideren megjelent egy írás, részletes lista nélkül, csak az elméletről. A lényeg: ne használj clothot; a resto és a Balance gear hasonlóvá vált; szeresd a haste-et és a masteryt - a haste legalább olyan fontos, mint a hitcap.

szerk: gemek, enchantok, glyphek raidre; heroic guide (ez a 2. része, az első linkje a szöveg elején van), pre-raid gear guide.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37133) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Sasoltam a minap a class változtatásokat a 4.1-et követően. Hát, a mage elég szép tápokat kap. Jelenleg nem tudom megítélni, hogy szükséges-e, mert még HC instában sem voltam, mióta a Cata kijött, de sok guildes arc panaszkodik, hogy nagyon vékony most a mage raid környezetben. Nekem a jelenlegi ócska gearben a 35k-s AB crit (sima mob ellen, buffok nélkül) azért impozánsnak tűnik, de tényleg nem tudom, raiden ez mire elég.

Where do you want to go today?

(#37134) Ribi válasza H.O.D. (#37133) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hát más más talent kell különböző bossokra.
Viszont nem mondanám, hogy kellene buff szerintem.

(#37135) Lirion


Lirion
addikt

Azt meg tudja vki mondani, hogy a 80+ catás küldiknél mennyire különbözik egymástól a hordás és allis küldizés? Érdemes mindkét frakciónál végig menni, vagy csak néhány küldiben van eltérés?

(#37136) F-ECT$ válasza H.O.D. (#37133) üzenetére


F-ECT$
titán

Az, hogy egy sima mobba lősz egy 35k-s critet nem sokat jelent. Raiden a folyamatos, magas dps a lényeg általában, és nem az, hogy mekkorát critel 1-1 spelled. (Persze néha jól jön a magas burst dmg.)

Dive ever, work never.

(#37137) Wolverine válasza Lirion (#37135) üzenetére


Wolverine
félisten

Vashj'irban és Twilight Highlandsen biztosan van eltérés. Hyjal, Deepholm és Uldum nagyjából frakciófüggetlennek tűnik.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37138) Cathfaern válasza Wolverine (#37137) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Valamennyi Deepholmban biztosan kell hogy legyen, elején a hajók körül, meg mikor a toronyban valamelyik oldalról adnak questeket.

(#37139) Wolverine válasza Cathfaern (#37138) üzenetére


Wolverine
félisten

A gunship küldetések az Earthen Ringtől jönnek; az Uldum felé vivő pár küldetésben valóban lehet némi különbség, de szerintem csak kb. abban, ki adja.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37140) H.O.D. válasza F-ECT$ (#37136) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Persze, az tiszta ügy, hogy egy critből még nem lehet eldönteni, hogy fog teljesíteni a karakter egy hosszú fight alatt. A Mana Adept mastery miatt eleve gyengül a dmg, ahogy fogy a mana, ennek a szinten tartésa kulcskérdés lehet és ez single target esetén még nyilván nem gond 2-3 spellig :)

Csak arra céloztam, hogy a 85-ös ócska gearben több, mint kétszer erősebb a mage, mint a 80-as end gearben volt. Persze, az is világos, hogy a fejlődés nem lineáris, hiszem a környezet fejlődése sem az.

Tudom, nagyon helyzetfüggő, de kb. milyen dps az elvárható mostanság egy HC instában? Vagy menjek be, mérjem és ha kickelnek, akkor kevés volt? :DD

Where do you want to go today?

(#37141) Cathfaern válasza H.O.D. (#37140) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

8K felett overallban már elfogadható. Az ideális olyan 10k körül (felett) van.

(#37142) Gyick válasza H.O.D. (#37140) üzenetére


Gyick
őstag

mage-el nem nehéz szar gearben sem kitolni jó dpst hckban(nem ugy mint egy fury warriorral pl),nem kell parázni mehetsz nyugodtan.

(#37143) F-ECT$ válasza H.O.D. (#37140) üzenetére


F-ECT$
titán

Mikor először léptem be HC-ba, akkor olyan 6k körül tolt mindenki (330 körüli ilvl-lel). Ez persze bosson/aoe szituációkban több volt, de overallban kb ennyi, mert a dmg mellett a cc-re is kellett figyelni.

Jelenleg már egy tank is tol akár 8-10k-t is, és ha a tank alatt vagy, akkor azt nem szokták szereteni. Érdemes lehet ezért az elején beírni, hogy kezdő geared van, így talán elnézőbbek és nem rúgnak ki egyből. Én jelenleg (354-es ilvl) overallban olyan 10-12k körül tolok, ez aoe esetén felmegy 20-25k-ig, bosson pedig 14-15k.

Dive ever, work never.

(#37144) H.O.D. válasza F-ECT$ (#37143) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Ami a geart illeti, amit lehetett, azt kiszedtem AH-ból, tulképp csak két zöld itemem van (chest + shoulder). Az ilvl átlag olan 345 körül van, de sztem benézek valamikor, az többet mond majd a puszta agyalésnél :)

Where do you want to go today?

(#37145) kenwood


kenwood
veterán

Olyan addont keresnek (fontos,h 1 addon legyen),ami egy-egy barban megjeleniti a buffokat,debuffokat es a spellek cdjet is.
konkretan destro locknak kellene,hogy a dotok es a soul fire buff mellett tk. a conflagrate es a chaos bolt cdjet is lassam.
Az sem hatrany,ha karakterenkent kulon profil hozhato letre az addonon belul

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#37146) Wolverine válasza kenwood (#37145) üzenetére


Wolverine
félisten

A Raven lenne az első javaslatom.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37147) kenwood válasza Wolverine (#37146) üzenetére


kenwood
veterán

Koszi ez jo lesz.
Ha sikerul megoldanom azt,hogy ne fedjek egymast a barok es kivenni az olyan buffokat,amik kovetesere nincs szukseg combatban ( soul link,fel armor,pact ) akkor minden olyan funkciot ellat,amit szuksegesnek tartok.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#37148) Gyick


Gyick
őstag

Prot Warrinál érdemes a dodge egy részét parry-re reforgolni?

(#37149) Onamish


Onamish
csendes tag

Retri palának milyen gemeket rakjak pve gearbe? A hit/expertise a legfontosabb?

Imperare sibi maximum imperium est.

(#37150) Wolverine válasza Onamish (#37149) üzenetére


Wolverine
félisten

Talán capig, tovább nem. Egyébként jobban jársz a Strength gyűjtésével.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.