Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Wolverine válasza fordfairlane (#28998) üzenetére


Wolverine
félisten

Biztosan segítene. Nekem is cserélnem kellene a vén Bartont, mert most lesz 5 éves... de nincs pénzem semmilyen hardverre. :(

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#29002) pachito


pachito
őstag

Én egyébként úgy vettem észre, hogy a telepített addonok is sokat számítanak ilyen téren. Öcsém gépén (E2140, 2,5gb ddr2, 7600 gt) minden maxon kb. 10-12 fps csúcsidőben, megpróbáltam addonok nélkül, és felugrott 25-30-ra...persze ki az, aki manapság addonok nélkül játszik? :) De ezt az eredményt látva elhatároztam, hogy törlök minden feleslegesnek ítélt addont, csak a legszükségesebbeket tartom meg.

(#29003) animatrix11


animatrix11
őstag

Kis történet

Naxx10 undying öcsit toltuk, szépen és gyorsan ment minden, kt fight kb 1-2% van a bossnak, már láttam lelki szemim előtt hogy meglesz az öcsi, erre a tank nem állt ki a piros trutymóból :W :W :W
Azóta xy The Almost Undying-nek hivjuk :D

ilyenkor az a gond hogy másik próbálkozásnál valszeg nem tudok ott lenni, többeik letolják én meg cseszhetem a jó kis titleket - igy nem lett meg a Nightfall sem :(

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#29004) cl.aci


cl.aci
aktív tag

Sziasztok.
Accountomra próbáltam bejelentkezni, hogy feltöltsem de nem enged be a felhasználó nevemmel azt írja ki, hogy túl sok kliséeret, (a hónap eleje óta nem játszottam mert lejárt).
Akárhányszor próbáltam nem engedett bejelentkezni, esetleg valami ötletet tudtok adni mit csináljak?
Próbáltam mergelni b.net acc-ra de ott meg az e-mail címemet nem fogadta el, mitől van ez?

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#29005) FefeeX válasza TiMoN (#29000) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, le fogom tesztelni, de valamiért úgy érzem, hogy a 2 magos támogatás csak marketing, és nincs gyakorlati alapja... Nem így kéne futnia a dolognak... Hétvégén úgyis ráérek, több dolgot is tesztelnem kell :)

(#29006) FefeeX válasza animatrix11 (#29003) üzenetére


FefeeX
veterán

Legközelebb én is benne lennék egy hasonlóban :) Undying nekem is hiányzik :)

(#29007) TiMoN válasza FefeeX (#29005) üzenetére


TiMoN
senior tag

Rendben. Nekem a logi g15 irja a "teljesítmény figyelő" hogy mennyit használ a proccból a wow. és mind2 core csíkja mozot 50-60% on. Memoria is 60% 4gb ramnál :S használhatna többet is.

-TiMoN-

(#29008) Iginotus válasza FefeeX (#28963) üzenetére


Iginotus
őstag

Hát nekem nem pvp-re kell.
Annyit már kiderítettem hogy a nemetektől is tudok rendelni de azt nem hozzák ide Magyarországra, a magyar forgalmazó pixel.hu pedig aszt mondta, hogy kB 2 hónap :)
Ennyi most már csak várni kell.

Plug and Pray... :)

(#29009) animatrix11 válasza FefeeX (#29006) üzenetére


animatrix11
őstag

ok majd +beszélünk

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#29010) dilipok válasza szilchi (#28983) üzenetére


dilipok
veterán

sajnos meghalt a gtx285-m es visszakerult a regi 7800gtxem a gepbe. Regen (vagy 1.5 eve) ezzel jatszottam mondjuk 1280ban, de fullon (X2 4200+ + 2gb DDR1). A mostani gepen ami az adatlapomon van + a 7800gtxel 1680ban 10 fps alatt van altalaban ha mozognak elottem. Engem ez nagyon meglepett.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#29011) bélanéni válasza dilipok (#29010) üzenetére


bélanéni
őstag

Az új kártyád 4-5x olyan gyors mint a 7800gtx, de akkor is elég érdekes a dolog.
Mondjuk nem mindegy hol méred. Nekem eléggé fullos konfigom van, de 1-2 helyen 1680-ban (maxon) még így is néha enyhén beszaggat.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#29012) fordfairlane válasza Wolverine (#29001) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez a konfig 3 éves, és már nem éri meg venni bele 939-es X2-t, túl drága, pláne úgy, hogy marad a régi Nforce meg a fejleszthetetlen DDR1. Éppen ezért gondolkodtam azon, hogy egy újabbfajta többmagos platformra váltok. Csak hát jó lenne tudni, hogy tényleg a proci-e a gyenge, ha gyenge is, vajon miben (órajel alacsony, mag kevés, memória sávszélesség), mert a fejlesztés irányvonalát is be kéne lőni (DDR2 vagy DDR3, proci négymagos, vagy inkább kétmagos, magas órajelen, stb... stb...)

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#29013) Wolverine válasza fordfairlane (#29012) üzenetére


Wolverine
félisten

Jó kérdés. Ehhez össze kellene gyűjteni pár kolléga tapasztalatait itt különböző konfigokkal és beállításokkal... (mondjuk én inkább DDR3-ban gondolkodnék, de vagy 5 éve nem foglalkozom komolyan hardverekkel és nem is ismerem az előnyeiket és a hátrányaikat részletesen úgy, mint a legtöbb szaki itt a PH-n)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#29014) gabranek


gabranek
aktív tag

Tegnap megjött az autheticatorom, még egy hetet sem kellett rá várni :) Lenne is ezzel kapcsolatban egy kérdésem: Mi van ha tönkremegy? Elvileg ilyenkor belogolok battle.netre és leveszem a kütyüt az accomról...de a battlenetre történő belépéshez is kéri a digit kódot :F Tehát a cucc nélkül be sem lehet lépni.
szal ilyenkor mi is lenne a teendő? E-mail a supportnak?

田中れいな

(#29015) Cathfaern válasza Wolverine (#29013) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tegnap nekiálltam próbálkozni ingame beállításokkal, és azt vettem észre, hogy árnyékokat leszámítva kb. mindegy mit állítok FPS-em nem változik lényegében (pl. AA-t felvettem 2x-ről 8x-ra, 1-2 fps különbség, ami mérési hibának is elmegy). Mindez egy 3,6ghz-re húzott C2D-vel és HD4850-el, 4GB 800Mhz-en járó DDR2-es ramokkal, 1440*990-es felbontásban. De laptopomon (2ghz CD, x1400 mobility) is az a helyzet, hogy AA, árnyékok nélkül, illetve kisebb felbontásban, hiába veszem le-fel láthatóságot, vagy állítok mást, fps lényegében nem változik.
Most megpróbálom megnézni, hogy ha ramokon állítok, az mennyire befolyásolja a dolgokat. Ha az se nagyon, akkor viszont CPU-t érdemes fejleszteni mindenképp.
Amúgy úgy tudom, teljesítményben DDR3 és DDR2 között jelenleg nem sok különbség van, persze ez idővel változni fog, illetve új gép esetén érdemes már inkább DDR3-t venni, mert a 2-esnek csak felfele fog menni az ára.

gabranek:
Jap, supportnak kell írni, gyakorlatilag az a kategória, mint ha elfelejtetted volna a jelszavad.

[ Szerkesztve ]

(#29016) gabranek válasza Cathfaern (#29015) üzenetére


gabranek
aktív tag

ok, köszi.

az uj pingvin petet ti már megkaptátok?

田中れいな

(#29017) TiMoN válasza gabranek (#29016) üzenetére


TiMoN
senior tag

én tegnap meg

-TiMoN-

(#29018) FefeeX válasza TiMoN (#29017) üzenetére


FefeeX
veterán

nekem még semmi nem jött postán... :( de majd holnap leszek csak úgyis, szóval remélem addig meg is jön :)

Cathfaern: DDR2 szerinted már nem lesz olcsóbb? Mert gondolkozom, szerezzek-e még 4 gigát a 4 mellé, hátha... :)

(#29019) Cathfaern válasza FefeeX (#29018) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem olvasol PH!-t? :P [link]

(#29020) FefeeX válasza Cathfaern (#29019) üzenetére


FefeeX
veterán

Az elmúlt napokban többször van az hogy semmi nem jön be itt a PH-n, tehát átszoktam egy időre más hírcsatornákra. De kösz a linket :R

(#29021) Wolverine válasza Cathfaern (#29015) üzenetére


Wolverine
félisten

Nálam volt különbség pár beállításnál (látótávolság, textúrákkal kapcsolatos machinációk); de az én gépem lassan kövületnek számít...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#29022) Cathfaern válasza Wolverine (#29021) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Valakinek kéne egy átfogó tesztet csinálni, csak az a baj lusta vagyok hozzá :D Főleg, hogy WoWban nem is olyan egyszerű, mert ha kiállsz a semmire közepére, az azért nem lesz mérvadó, mert pont az embertömeget nem teszteli le, amivel probléma van, ha meg beállsz dalaranba, akkor meg nagyon idő és helyfüggő az fps-ed, mert a tömeg állandóan mozog. Szóval legalább ilyen 10 perces átlagokat kéne nézni.

(#29024) decibel


decibel
aktív tag

Ha csak egy bosson kell aggrot tartanom, mire érdemesebb ellőni a Killing Machine-t, Frost Strike-ra, vagy Howling Blast-ra? Melyik generál nagyobb single target threathet? Arigato :)

"you are a monkey poo-poo"

(#29025) FefeeX válasza decibel (#29024) üzenetére


FefeeX
veterán

Howling blastra, de érdemes összevárni a rime proccal... Mármint amennyire a lehetőség engedi... Ha nem,nem. Észrevételem szerint, a killing machine kb 2szer olyan gyakran proccol, és nem érdemes Obli helyett HB-t tolni 1 targeten...

(#29026) GabN73


GabN73
addikt

Hali!
Valakinek van valami ötlete hogy miért nem enged be a játék?(az oldalon se enged be )
Kidobott,mennék vissza,kiírja h már battle.netes az acc.Jó.Megpróbálok belépni az emailemmel de nem enged.Felnézek a battle.net oldalra,oda se enged be. WoW community siteról sem lehet pass recoveryt kérni mert azt írja h már battlenetes az acc. a battle.net meg azt írja h az email/névem nem jó. Nos ilyenkor mi a teendő hogy kapjak egy új passt?? Pedig mindig megnézem h elgépeltem e valamit. Most meg se kép se hang... :(((

(#29027) Petie válasza GabN73 (#29026) üzenetére


Petie
veterán

Te regeltél battle.net-re? mert ha nem Te regeltél akkor benyúlták az accountod. sok embernek csórták így el. :(

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#29028) GabN73 válasza Petie (#29027) üzenetére


GabN73
addikt

szerintem elgépelhettem valamit.(emailre gyanakszok)
Mert most regisztráltam újból (!!) (nem tudom hogy hogy) battle.net-re és engedte. Szóval elgépelhettem az emailem.Ha jól tudom már a blizzard is elkezdte mergelni az accocat. Szóval nem tudom h mi a gyász van. :O :O

(#29029) Petie válasza GabN73 (#29028) üzenetére


Petie
veterán

a blizzard nem merge-el accountot. csak figyelmeztet hogy Neked kell, mert november 12 után nem tudsz majd belépni az eddig használt felh/jelszó párossal.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#29030) GabN73 válasza Petie (#29029) üzenetére


GabN73
addikt

regisztrálni regisztráltam egyszer.Csak ezek szerint akkor írhattam el vmit.Most engedett regisztrálni újra.nos ilyenkor mi a teendő?

(#29031) FefeeX válasza GabN73 (#29030) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha valaki lemergelte már az accod akkor mindegy, irnod kell mailt a blizzardnak... :(

(#29032) GabN73 válasza FefeeX (#29031) üzenetére


GabN73
addikt

hát akkor ez lesz ... :/
képeket kell küldeni a cdkről gondolom.

(#29033) GabN73 válasza GabN73 (#29032) üzenetére


GabN73
addikt

main char-az most az első kari vagy a legnagyobb szintű?:D

(#29034) Petie válasza GabN73 (#29033) üzenetére


Petie
veterán

legelső.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#29035) GabN73 válasza Petie (#29034) üzenetére


GabN73
addikt

köszi,már írtam nekik.Mennyi idő kb?

ha tötölnék a karimat azennen ugye nem tud semmit se csinálni a blizz? :/

[ Szerkesztve ]

(#29036) animatrix11


animatrix11
őstag

egy kérdés: ha beveszünk valakit egy arána teambe ahol kb 1200-1300 a rating akkor künnyű ellenfelek jönnek vagy olyanok mint az adott ratingen szokás?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#29037) Cathfaern válasza GabN73 (#29035) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Változó, pár naptól kezdve pár 2-3 hétig tarthat. Amúgy törölt karaktert és eladott itemeket is vissza tudnak állítani, szóval ettől nem kell félni.

(#29038) GabN73 válasza Cathfaern (#29037) üzenetére


GabN73
addikt

köszi,remélem gyorsak lesznek.

(#29039) MCGaiwer válasza GabN73 (#29033) üzenetére


MCGaiwer
addikt

nem a legelső, mert az a first char, a main char az amivel a legtöbb időt töltöd, legszivesebben játszol. magyarul az elsődleges karakter

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#29040) GabN73 válasza MCGaiwer (#29039) üzenetére


GabN73
addikt

már mind1 :))

(#29041) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Látom itt mindenki az instákról beszél meg maga a játékon belüli dolgokról, de most másról szeretnék érdeklődni.
A játékkal kapcsolatba tennék fel néhány kérdést!
Authenticator-t valaki nem tudja, hogy esetleg lehet Mo-n kapni? Rendelni tudom, hogy lehet blizzéktől méreg drágán... (Mondjuk csak a posta költség miatt drága)
A másik, hogy ki milyen géppel játszik vele? Nekem AMD 4800+, 2gb rammal jól ment, de a fővárosba (Dalaran) az fps nem ment 15 fölé. Legjobb tudomásom szerint ram kell neki, de abból ,,végtelen" :DDD Illetve 4gb már jó. Ezt mondták... Ti mit mondtok?

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#29042) Viktor77 válasza CsigaGyilkos (#29041) üzenetére


Viktor77
titán

Authenticator csak a Blizzardtól szerezhető be. Külföldön sem veheted meg boltban, az egész világ a Blizzardtól veszi közvetlen. Össze kell állni ketten-hárman, mindjárt olcsóbbra jön ki.

Ahogy Cathfaern nemrég leírta, a WotLK-ig bezárólag elég a játéknak 2 giga, ezután viszont simán megkajál 2.5-3 gigát (mindkét esetben beleszámolva a wint is).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29043) Petie válasza CsigaGyilkos (#29041) üzenetére


Petie
veterán

vagy veszel mobil authenticatort az 0.5€ :)
[link]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#29044) CsigaGyilkos válasza Viktor77 (#29042) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Értem, igazából a főváros a legdurvább csúcsidőben. Ha ott nem szaggat egy gépen, akkor szerintem máshol sem fog. Most veszek még +2gb ramot aztán kipróbálom.

Petie : A Mobile Mobile Authenticator egy bajom van. Nem értem a használati folyamatát. A fizetási metódust még csak-csak. A sima kis kütyünél gondolom úgy kell, hogy belépek a blizz honlapon a saját accomal és aktiválom, hogy nekem van egy ilyen kütyüm. Aztán elindítom a játékot, belépéskor belépek és kérni fog egy számot amit a kütyü kiír ha megnyomom a gombot. Azt beírom és mehet... A mobilosnál meg 1.fizetek, 2.freemail-en keresztül kapok egy linket, telefonnal wapon keresztül letöltöm a programot (az feltelepül???) és akkor a program fogja nekem mindíg kiírni a számot??? Nagyjából így értelmezném ezt a folyamatot. Ha nem így van (nem lepne meg ha rosszul sejteném) akkor javíts ki! THX

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#29045) Viktor77 válasza CsigaGyilkos (#29044) üzenetére


Viktor77
titán

Ugyanezt fogod csinálni mobilon is. Ha kéri a kódot a játék, megnyomod a telefonon a megfelelő gombot, és beírod amit kiír.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29046) TiMoN válasza CsigaGyilkos (#29044) üzenetére


TiMoN
senior tag

Kügyü gyors, ott van előtted 1 gomb van rajta megnyomod és 6 számjegyből álló sort ír ki azt kell beírni.

Mobilos az már lassabb. Hisz előveszed mobil belépsz az alkalmazásokba ott találod BMA-t elindítod és kiír 8 számjegyből álló sort azt gépeled be. Majd kilépsz az alkalmazásból telefonon. :)

Telepítésnél e-mailre és telefonra is jön üzenet. Letöltés és telepítés pár pillanat hisz kb 26kb asszem az egész.

-TiMoN-

(#29047) Cathfaern válasza TiMoN (#29046) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Viszont ha a kütyü lemerül és/vagy valamiért "lemarad" a szervertől, akkor kidobhatod, míg mobilt lehet szinkronizálni (igaz netkapcsolat kell hozzá, de az már a letöltéshez is).

(#29048) CactuS válasza TiMoN (#29046) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekem 1 gomb, az felhozza a gyorslistát, 2. gomb elinditja, és egyből látom a sorszámot, aztán vagy becsukom a flippet, vagy kilépek 1 gombbal. Nem egy 20 perces művelet :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#29049) Kokkantas


Kokkantas
aktív tag

Hali.

HA egy ilyet hord a karakter, akkor a questekért is 10%-kal több xp-t kapot? Ugyanis azt vettem észre, hogy nem ad többet.

(#29050) Cathfaern válasza Kokkantas (#29049) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igen, viszont azt kalkuláld bele, hogy pl. zöld questekért meg kevesebb xp-t kapsz.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.