Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) Cathfaern válasza F-ECT$ (#37000) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez igaz, de első questekből felöltözik 270+-ra, szóval olyan 81-ig lehet csak problémás a dolog.

(#37002) oktatóx válasza parandroid (#36999) üzenetére


oktatóx
csendes tag

Nekem mostanában a három kedvenc karim a clothos, a warlock, a mage és a priest. Több mint négy hónapot kihagytam, azután mikor kiléptem, "gyanús tevékenység" miatt az accomat zárolta a blizz, az erre a célra megadott email címen kellett igazolnom magam, eredeti CD serial numberrel és az annak idején beregisztrált név-lakcím igazolvány jpg fényképével. Még szerencse, hogy annak idején a valódi lakcímemmel, nevemmel regisztráltam magam, és másnak is csak ezt tudom ajánlani. A kezdő questek szerintem annyira könnyítettek, hogy zölld 78-as cuccokban is bele lehet vágni. Ahogy megkapja szépen sorban a lvl 270+ -os holmikat a karakter, úgy nehezednek, és a végén felöltöztetik a játék valódi elkezdéséhez, ugyanez volt a módszer annak idején a DK-val is. Mire végig ment a Q-eken, lvl 58-as korára már a sima lvl60 lila szintű kék cuccokkal indították pályára.

Dőre aki magát okosabbnak hívén, packázni merészel az Elektrubadúrral...

(#37003) H.O.D. válasza F-ECT$ (#36998) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Mostanra már én is rájöttem, hogy a Polymorph az atyaúristenm de eddig sosem kellett szintezés közben használni. Anélkül lvl 85-ön uncommon gearben 3 krokodil simán szétkapott Uldum déli részén a folyó torkolatánál :)

Where do you want to go today?

(#37004) SimS válasza Healbacsi (#36996) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Nekünk is tegnap lett meg a realm first glvl 25 :) Mondjuk nem magyar guildben játszom, de azért az 1 napos event befigyelt itt is. :K

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#37005) kenwood


kenwood
veterán

Mindenki a Frostot tartja a szintezo talentnek a magnel,pedig azert ennyire nem egyertelmu a dolog,sztem eleg kicsi single target dps froston,foleg a burst dmg.
En 70-rol 80ra es 80-rol 85-re is arcane talenten fejlodtem.
A tulelo spellek egy picit korlatozottabbak,mint froston,de az elso arcane blast ranyomja a slowt a targetre,a masodik leviszi 50% ala,aztan par secen belul meghal.

Ha tobb jon ,akkor ugye van poly,blink,frost nova,cone of cold es ha nagyon szarban a haza,akkor meg a mirror img es az invisibility is elsutheto.

A glyph of evocation segitsegevel szinte le se kell ulnod.
Ha futni kell,erdemes eltolni egy mana shieldet es egy mage wardot is.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#37006) Gyick válasza kenwood (#37005) üzenetére


Gyick
őstag

Én is arcane-on húztam a magemet de én már lvl 50 körül azon toltam.Nem kell ennyire fosni a szintezéstől már az összes karakterrel baromi egyszerű.Én a warriorommal circa 60-as szint környékén vettem észre hogy még nem is vettem neki egyszerse kaját mert egyszerűen nem volt rá szükség :D

(#37007) H.O.D. válasza Gyick (#37006) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Én a 80-85 levelinggel sokat bosszankodtam, de lehet, hogy csak öregszem és tompulnak a reflexeim :)

Más
Van most ugye lvl85-ös Deadmines. Mennyire variálták át az eredetihez képest? Van Cleef pl. nincs is bent, ahogy néztem.

Where do you want to go today?

(#37008) F-ECT$ válasza H.O.D. (#37007) üzenetére


F-ECT$
titán

Hogy az eredeti milyen, arra már nem emlékszem, de a mostani hc baromi hosszú, és a nerfek ellenére még mindig több trash van, mint kellene.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#37009) Buddhha válasza Gyick (#37006) üzenetére


Buddhha
tag

Sziasztok!

Az én mage-em fire talenttel indult egyből, és nem volt vele gond... Northrenden áttekeretem frost-ra, de nem jött be, mentem vissza fire-ra... Nekem nagyon lassú volt a frost.
Fire ágon a Pyroblast-fireball/frostbolt-scorch-fire blast sorral meg tudtam fogni bárkit...

Nekem inkább az end-game-mel van problémám, bár ez inkább gear-kérdés... HC-instákban a dps-em a béka feneke alatt van, raidre nem is merek menni...
Tudtok esetleg infót, hogy mekkora HIT/Crit/Haste kéne, hogy jó legyek? :)

Üdv!
Buddhha (@Bloodscalp)

----O---- PSN: FrAnYo_Buddhha ----O---- Battlenet: Buddhha#2122 ----O---- Infrablútut van-e benne??? I'm hard as a rock, and wise as a mountain!

(#37010) F-ECT$ válasza Buddhha (#37009) üzenetére


F-ECT$
titán

Hit HC bossokra 8%, raid bossokra 17% kell. A haste/crit/mastery-re EJ-n nézelődj, ott bizotsan ki van számolva minden :)

Dive ever, work never.

(#37011) Wolverine válasza H.O.D. (#37007) üzenetére


Wolverine
félisten

A lvl20-as normál Deadmines is átalakult az eredetihez képest.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37012) szilchi válasza F-ECT$ (#37000) üzenetére


szilchi
őstag

Viszont az AH-ban tud venni magának zöld Cata geart,ilvl 272 és már lvl 77-től fel lehet venni.Szal elvileg AH-ból fel tudsz úgy öltözni,hogy az új területeken ne legyen gond kezdéskor.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#37013) Gyick válasza H.O.D. (#37007) üzenetére


Gyick
őstag

Van bent egy Van Cleef a végén,nem tudom arra gondolsz-e.

(#37014) Cathfaern válasza Gyick (#37013) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az nem az a Van Cleef :)

(#37015) Wolverine válasza Gyick (#37013) üzenetére


Wolverine
félisten

Ő Edwinre gondolt, aki nyilván nincs bent.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37016) H.O.D. válasza Gyick (#37013) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Vanessa Edwin lánya és ahogy olvastam, szopatóabb, mint a fater volt anno :DD

Where do you want to go today?

(#37017) Khelben


Khelben
nagyúr

Megvan a Vial of Sands receptje. (Alchemy-s sárkány). Most már csak 30k gold kell a hozzávalókra :DDD :W

(#37018) efge válasza F-ECT$ (#37010) üzenetére


efge
aktív tag

17% spell hit
majd intellect rogyásig. ahol nincs lehetőség ott crit
mastery felejtős, mehet reforge hit vagy critre

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#37019) Khelben válasza efge (#37018) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ilyen infók össze vannak gyűjtve valahol más kasztokra is?

(#37020) Arnold2 válasza Khelben (#37019) üzenetére


Arnold2
őstag

[Link]

Nem feltétlen kell az 30k legyen. Ha van egy goblin ismerősöd, aki uram bocsá' egy lvl 24-es guildben van, akkor olcsóbban kijöhetsz a dologból. Ha alliancos vagy, úgy is megoldható a cross faction AH-val, de úgy egy kicsit drágább, de még mindig olcsóbb mint ha te vennéd meg a'la nature.

(#37021) F-ECT$ válasza Arnold2 (#37020) üzenetére


F-ECT$
titán

Mennyi a vendor cuccok legolcsóbb ára a goblin + lvl24 guild esetén? Ha jól tudom, kell egy 5k-s üveg, 8x3k-s homok. Ez 29k alapból, ebből 23.2k lesz?

Dive ever, work never.

(#37022) F-ECT$ válasza efge (#37018) üzenetére


F-ECT$
titán

Az intet fölösleges ide keverni, mert egy adott szintű ruhán adott szintű int van, így csak a hit/crit/mastery/haste változhat (és persze a spirit, de az nem kell a mage-nek).

Dive ever, work never.

(#37023) F-ECT$ válasza Khelben (#37017) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem tudom, hogy mióta játszol, és hogy az alchemy mellett mi a másik foglalkozásod, de a cata kezdete óta bőven össze lehetett gyűjteni ezt a 30k-t, ha naponta szántál 5-10 percet a pénzkeresésre is...

Dive ever, work never.

(#37024) Khelben válasza F-ECT$ (#37023) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hát nemtom, bloodscalpon katasztrófa az aukciós ház. Vagy csak rossz szakmát választottam (alch+herb). 8k arannyal értem el a 85-öt, most van asszem 4k, mert vettem pár kezdőcuccot pvp-hez.

[ Szerkesztve ]

(#37025) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Lenne egy reforge kérdésem:
Adott egy item, amin teszem azt, van haste, meg spirit (ergo healer cucc). Ha az itemen eredetileg nincs crit, akkor van arra lehetőség, hogy a spiritet és a haste-et is critre refoergeoljam?

Where do you want to go today?

(#37026) F-ECT$ válasza H.O.D. (#37025) üzenetére


F-ECT$
titán

Csak az egyiket, és annak is csak 40%-át.

Dive ever, work never.

(#37027) parandroid válasza Khelben (#37024) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Horda oldalon ott is rendben van, allyban a Catalyst óta valóban rettenetes. Annyian farmolnak, hogy szinte minden fillérekért van. Ha majd lecseng megint a hype az új kieg miatt, mindenki felhúzta az új karaktereit, amiket fel akart húzni, akkor talán visszaáll majd a tavaly ilyenkori szintre.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37028) F-ECT$ válasza Khelben (#37024) üzenetére


F-ECT$
titán

Persze, nagy a szórás a szerverek között, de az alapnyagok eleinte mindenhol iszonyat drágák voltak. Nálunk pl cata utáni első 1-2 hétben 3-500g volt egy stack gaz, de még 2 hónappal később is 200g körül. (Jelenleg meg 40-100g, a classic gazak drágábbak.) Emelett alch-ként 1-200g-ért lehetett árulni naponta a truegold cd-t, és a gemek alapnyagát is te adod, bár tény, hogy manapság már olcsóbb pl az inferno ruby, mint a cucc, ami kell bele.

Dive ever, work never.

(#37029) F-ECT$ válasza parandroid (#37027) üzenetére


F-ECT$
titán

Ahol sok a termelő és kevés a fogyasztó, ott tényleg lehetnek gondok, de az első pár hétben szerintem mindenhol lehetett keresni. Viszont ha tényleg ez a helyzet, akkor a farmerek egy idő után elmennek, mert fillérekért nem éri meg "dolgozni".

Kérdés, hogy az adott szerver populációjának nagysága befolyásolja-e, hogy milyen szinten vannak az árak az AH-ban? Vagy mitől függ, hogy egy stack gaz/bőr/érc ára 200g-n vagy 50g-n stabilizálódott mondjuk március végére?

Dive ever, work never.

(#37030) Arnold2 válasza F-ECT$ (#37021) üzenetére


Arnold2
őstag

23.2k gold úgy, hogy csak goblin raciallal számolunk. Erre rájön még a Bartering guild perk és így lesz belőle: 20880 gold.
A fenti ár akkor áll, ha goblin karaktered van és megvan a guildnek a lvl 24-es perk.
Allysként is lehet így spórolni, ha van egy megbízható goblin ismerősöd, aki olyan guildben van amelyik már lvl 24. Ekkor kéritek a neutral AH segítségét és átjátsszátok a cuccokat. De bele kell számolni a neutrál AH költségeit is, de még így sem 29k a végösszeg.

(#37031) Ribi válasza F-ECT$ (#37022) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ott vannak a gemek is.
Abból se mindegy, hogy elpazarolja kritre, vagy intes gemet rak be.
Az arány sem mindegy, hogy mennyivel jobb az int, mint mondjuk a krit.
Locknál elvileg több mint 3x jobb az int, így ha a ruci 10 intet ad, de nem piros, akkor is hanyagolni kell a socket bonust, mert jobb 40 int mint 30 int+20krit.

(#37032) F-ECT$ válasza Arnold2 (#37030) üzenetére


F-ECT$
titán

A goblin 20%, nem csak 10%? Ez tuti? A végén még befeketetek egybe :)

Dive ever, work never.

(#37033) F-ECT$ válasza Ribi (#37031) üzenetére


F-ECT$
titán

És van ezt felülíró szabály is, pl haste esetén. Vannak határszámok, amiket ha elérsz, akkor befér +1 tick pl az immoba, így ha a határ közelében vagy, akkor jobb azt elérni, mint az intet erőltetni.

De ez csak HC szinten érdekes. Ahol még az a kérdés, hogy hány % kell hit kell egy bosshoz, ott még elég ha azt tudja az ember, hogy a strength nem jó pl a mage-nek :D

Dive ever, work never.

(#37034) efge válasza F-ECT$ (#37032) üzenetére


efge
aktív tag

goblin mindenhol a legolcsóbb árat kapja, mintha exalted lenne. ez pedig 20% kedvezmény
szerintem elég korrekt racial

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#37035) Ribi válasza F-ECT$ (#37033) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem ez leesett neki is :))
Mert aki mp5+int kavicsot rak hunternek az forumon sem fogja megkérdezni, hogy mi a jó neki :)

(#37036) H.O.D. válasza F-ECT$ (#37029) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Nálunk Azjol-Nerub Ally oldalon a gazolás még most sem rossz kereset. Whiptail 65g/stack és esik a Volatile Life is rogyásig, amiből egy 10-es stack 90g körül van. Napi 5-6k gold kényelmesen összejön, ez kb. 3 óra, ha az ember hülye ahhoz (mint pl. én), hogy az AH-t mannipulálja :DD

A reforge kérkést folytatva: spirit és haste közül melyik hasznosabb mage számára? Lehet, hogy inkább a haste-et hagyném meg, a spirit 40%-a meg mehetne critre.

Where do you want to go today?

(#37037) F-ECT$ válasza H.O.D. (#37036) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát ez csak akkor jön össze, ha nincs lerabolva a terület, márpedig TB-t és Uldumot csúcsidőben felesleges emaitt felkeresni. Ahhoz, hogy AH-val keress pénzt nem kell manipulálni, egyszerűen csak figyelni kell az árak (nyersanyag és kész termék) alakulását.

Mage-ként ne legyen spirites cuccod, de ha mégis, akkor természetesen a spiritet kell reforge-olni.

Dive ever, work never.

(#37038) Wolverine válasza H.O.D. (#37036) üzenetére


Wolverine
félisten

Mage-nek kb. olyan a Spirit, mintha Agilityt vennél fel a crit miatt :P Healerstat, kerüld; ha nem tudod megtenni, mert upgrade, akkor reforge-old.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37039) H.O.D. válasza Wolverine (#37038) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Régen a Molten Armor adott +critet a spirit után, de most fix +5%-ot ad, ahogy látom. LK végén tele voltam spirites cuccokkal emiatt és volt vagy 55% critem :)

Where do you want to go today?

(#37040) Wolverine válasza H.O.D. (#37039) üzenetére


Wolverine
félisten

A 4.0 óta a Spirit csak a healereknek jó (és a healer speccel is rendelkező kasztok dps-ágain van egy-egy Spirit -> hit konverziós talent, hogy ezek a casterek is tudják használni a healer geart)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37041) F-ECT$ válasza H.O.D. (#37039) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja, locknak is jó volt 4.0 előtt, de az idők változnak.

Dive ever, work never.

(#37042) H.O.D. válasza F-ECT$ (#37041) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Ja. változnak... :)

Gondolom, az intellect -> hit -> crit sorremd maradt azért.

Azom gondolkodtam a wowheadet nézegetve, hogy ha igaz az ottan tooltip és 72 hit rating az 0.6% lvl 85-ön, akkor a 17%.hoz elég masszív mennyiséget kell felhalmozni. Akkor még a 14% is 1680 hit rating, ami iszonyat, ennyi stat összesen nincs a cuccokon :U

Where do you want to go today?

(#37043) Cathfaern válasza H.O.D. (#37042) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Dehogy nincs :) Plusz ott a reforging is.

(#37044) Arnold2 válasza H.O.D. (#37042) üzenetére


Arnold2
őstag

Van, sőt ha megkapom 20-ként végre azt a hülye vállas tokent Cho'gal-tól akkor még több is lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#37045) birno


birno
addikt

Ha dg-ben roll-nál DE-t választ mindenki, akkor ugyanannyi lootot kap az ember mintha dg-n kívül lett volna disenchant vagy csak valamivel kevesebbet?

(#37046) F-ECT$ válasza birno (#37045) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem ugyanannyit, bár nem tudom, hogy pl a guild perk akkor számít-e.

Dive ever, work never.

(#37047) F-ECT$ válasza H.O.D. (#37042) üzenetére


F-ECT$
titán

És most már 17% kell, nincs 3%-os hit buff. Egyébként össze lehet szedni, bár tény, hogy nem sok crit/haste/mastery marad a hit mellett. Majd T13 körül jobb lesz a helyzet :)

Dive ever, work never.

(#37048) Ribi válasza H.O.D. (#37042) üzenetére


Ribi
nagyúr

17%hoz 1740 kell.
Eleinte elég nehéz összeszedni. Mindent hit-re kell reforgeolni és a gemek nagyrésze is hites.

(#37049) Arnold2 válasza Ribi (#37048) üzenetére


Arnold2
őstag

Pure hit az azért túlzás szerintem. Locknak a hit/int mehet nyugodtan, plusz minden enchant menjen ami lehet hitkén, meg reforge. Azért HC-kba nem kell 17% és raidre ha már megvan a 16% plusz esetleg kaja akkor már bőven nincs elveszve.
Szorosan de meg lehet ütni legalább a 16% -ot.

(#37050) H.O.D. válasza F-ECT$ (#37047) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Össze lehet hozni még a jelenlegi kukázott gearrel is, csak gyakorlatilag mindend reforge-olni kell hitre. Raidet már nem nagyon tolok, heroicot is kb. napi egyet-kettőt, mert kell még pár 346-os cucc a lelki békémhez. Ott gyakorlatilag már most sem misselek, tehát a kérdés igazából költői volt :DD

Where do you want to go today?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.