Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) ciao


ciao
senior tag

Gyógysárkány 25fősben az bug, vagy direkt van-e, hogy csak 1 holy pap tudja buffolni guardian spirittel a sárkányt. Úgy gondolom persze, hogy nem 1 időben, hanem egymás után, amikor lejár a 10sec az első pap buffjából, a többi holy papnak invalid targetet ír ki. Arcosan lementünk 4 glyph-elt GS-es holy pappal azt koppantunk.

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#31002) sasa311 válasza ciao (#31001) üzenetére


sasa311
veterán

Nyilván direkt van, pont azért, hogy a +40% healt ne lehessen fenntartani a bosson, ami elég triviálisan egyszerűvé tenné a fightot.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#31003) Blizz


Blizz
őstag

Sziasztok, Windows 7-en ,x86-os vagy x64-es verzión fut a WoW? Vagy mindkettőn?

No mistakes, just happy little accidents

(#31004) Cathfaern válasza Blizz (#31003) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mindkettőn fut gond nélkül.

(#31005) Blizz válasza Cathfaern (#31004) üzenetére


Blizz
őstag

Köszi,megijedtem,mert [itt] csak x64-t ír.

No mistakes, just happy little accidents

(#31006) ko9


ko9
addikt

Sziasztok!

Több fórumot is átnéztem, és mindenütt más infót találtam, azért gondoltam rákérdezek:

Érdemes DK-nak spellpowerre gyúrni?

Gondolok én arra, hogy raidekben az aggrot ha tankolok multitargetnél Death & Decay-al és Howling Blasttal tartom fent általában, ehhez meg szerintem nem sokat ér az Attack power.

Vélemény, vagy teljesen hülyeség amit gondolok?

Megkérdeztem egy haverom aki fun szerón játszik, azt mondta, hogy náluk pl teljesen tiltott a spelles DK, mert túl erős lenne :F

Köszi a helpet!

Üdv: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#31007) Viktor77 válasza ko9 (#31006) üzenetére


Viktor77
titán

Spellpower? :Y

Linkeld már be légyszi azt az oldalt, ahol írnak arról, hogy DK-nak kell. :)

Amúgy józan paraszti ésszel is kitalálhatod, kell-e DK-nak SP. Egyfajta plate spellpoweres cucc van a játékban, és az a holy paladinoké. Na, ezekután, mit gondolsz?

Ezt olvasgasd.

MOD: Haverodat meg kérdezd meg, náluk mit hordanának a DK-k ha meg lenne engedve a spelles? Healer plate cuccokat? :)
Tényleg bocs, de ezen nagyot nevettem.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#31008) ko9 válasza Viktor77 (#31007) üzenetére


ko9
addikt

Cuccokat egyáltalén nem cserélném le, csak ha van értelme, akkor spellpowás encsit rakattam volna fel... A Holy Pala cuccnak amúgy se lánám értelmét, minek nekem az Intellect, meg a Mana regen? :DD Annyira hülye énse vok.

Köszi a linket átnézem, úgyis még azon örlődök, hogy DualWield-del tankoljak vagy 2H karddal :DD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#31009) CactuS válasza Viktor77 (#31007) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Gondolom fun szerón nincsen class req sem :U

Azért örülnék, ha a mostani loottáblában nem csak a casterekkel, hanem a DKkal is meg kéne küzdenem a Stamina, Int, haste, SPs nyakláncért, meg gyűrűért :D

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#31010) Wolverine válasza ko9 (#31008) üzenetére


Wolverine
félisten

A DK minden spellje és abilityje az attack powerrel skálázódik, vagyis a strength a lényeg. Frost ágon dual-wield a nyerő, míg blood vagy unholy ágon kétkezes fegyvert használj.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#31011) ko9 válasza Wolverine (#31010) üzenetére


ko9
addikt

Frankó köszi, akkor nem is gondolkozok többet ezen, kiveszem a dual wieldet! (Unholyn DPS-PVPzek, Froston tankolok)
És a spellpowát is elfelejtem.
Ja és még1! Olvastam egy fórumon, hogy a Main handbe kell gyors az off-handbe meg lassú fegyó... Vagy fordítva? Nem emlékszem jól... Ti mit ajánlatok?
Thanks mindenkinek!
Üdv! Ex

OFF: te a worldofwarcraft.hu-s Wolverine vagy? :))

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#31012) Cathfaern válasza ko9 (#31011) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tankolásra a legjobb két lassú fegyver. De mivel az összes tankolós 1kezed gyors, ezért szokták azt, hogy main handbe lassút, offhandbe pedig tankolósat.

(#31013) tibi666


tibi666
senior tag

sziasztok!

minap voltam egy kollégám kisfiánál, feltelepítettem neki a windows 7-et, rendkaptam a gépét.
athlon x2 3800+ van neki, 2 giga rammal és geforce 8600gt-vel. windows xp alatt nagyon szépen futott neki a játék.

most windows 7 alatt, sokkal alacsonyabb beállítások mellett is akadozik crystalsongban 15-17 fps.
a legújabb nvidia drivert telepítettem fel neki, whql-est.

mi lehet a gond?

(#31014) Cathfaern válasza tibi666 (#31013) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Valószínűleg a 2giga ram pont elég volt XPnél, hogy beleférjen oprendszer mellé a wow, de win7 esetén már kevés northenden. Esetleg textúrákat próbáld lentebb venni, az segíthet.

(#31015) sviba válasza Cathfaern (#31012) üzenetére


sviba
tag

rövid kérdés: a mostani állás szerint unholy-obliterate (7/13/51 v. 0/20/51) Arp-val vagy unholy scourge strike (17/0/54) a jobb dps?

sz: a mostani állás alatt a patch-et értem

sz2: single target ofc..

[ Szerkesztve ]

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#31016) Wolverine válasza ko9 (#31011) üzenetére


Wolverine
félisten

Amit fent írtam a fegyverválasztásról, dps-re és tankolásra is vonatkozik ;)

Igen.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#31017) tibi666 válasza Cathfaern (#31014) üzenetére


tibi666
senior tag

nem swappol, egyszerűen kevés az fps.

(#31018) Viktor77 válasza tibi666 (#31017) üzenetére


Viktor77
titán

A kérdésedben ott a válasz. Itt a PH!-n is olvashatsz róla, hogy az nVidia finoman szólva elrontotta a legújabb driverét. Sokkal kevesebb vele az FPS, és rosszabb esetben megsüti a videókártyát. A Blizzard (és már az nVidia is), az eggyel ezelötti javasolja.

[link]

És, hogy a hibát a Blizzard vette észre: [link]

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#31019) LucifeI2 válasza Viktor77 (#31007) üzenetére


LucifeI2
őstag

Nem egy DK-t láttam már spellpoweres cuccokba, az emberi hülyeség határtalan. :U

Most a legjobb élményem az volt, amikor az EGÉSZ party engem osztott healerként, hogy én mekkora noob vagyok, azért mert nem akartam felkelteni az egyik DPS-t. Ez úgy történt, hogy 3 percig moboztunk és folyamatosan combat volt, de nem fogták fel, hogy nem lehet felkelteni az embereket combatban.

(#31020) tibi666 válasza Viktor77 (#31018) üzenetére


tibi666
senior tag

hmmm, én pont pénteken töltöttem le tőlük. kerítek akkor egy korábbit és remélem, hogy megoldódik a hiba.

(#31021) sasa311 válasza tibi666 (#31013) üzenetére


sasa311
veterán

A leírt konfiggal tökéletesen kell fusson a wow win7 alatt.

Tegnap telepítettem egy ennél jóval gyengébb, de szitén 2 GB ramos gépet, az is hibátlanul fut.

Úgyhogy csak a driver maradhat a ludas.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#31022) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Szeretnék DK tankot csinálni, és kérdezném, hogy mire kell gyurni. Parry, dodge, stam, def? Mennyi a hitcap stb. Nagy segítsg lenne egy két használható tanács is. Olvastam, hogy blood talent és frost presence vegyítése is jó. Mi ebből az igazság?
Köszi
bb

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#31023) Wolverine válasza Peti78 (#31022) üzenetére


Wolverine
félisten

Mindhárom talenten tankolhatsz, csak legyél frost presence-ben. Az unholy inkább AoE tank, a blood single target, a frost mindkettőre jó.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#31024) Peti78 válasza Wolverine (#31023) üzenetére


Peti78
őstag

Oké, de dodge vagy parry inkább? Alapbol a parry magasabb, gondolom tankként inkűbb erre kellene rámenni. Def rating mennyi legyen?
kösz
üdv

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#31025) Azazello-


Azazello-
senior tag

ally oldalon lvl40-tol hol erdemes questelni? most woltam arathi highlanden de onnan nincs tovabb :U

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#31026) Wolverine válasza Peti78 (#31024) üzenetére


Wolverine
félisten

A DK inkább a parryben bízhat (az jön a strengthből is), de a dodge sem árt. A def rating természetesen 540, ahogy minden plate tanknál.

#31025: a szokásos: STV déli része, Tanaris, Feralas, Hinterlands. Elvileg van pár quest Badlandsben, de el vannak rejtve a questgiverek; illetve természetesen felveheted IF-ben az Uldamanba szóló questeket és lemehetsz oda is a DF segítségével.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#31027) Cathfaern válasza Wolverine (#31026) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A defense legyen 540, ami 689 def rating :) De defes runeforggal kevesebb kell, lévén úgy csak 515 defenset kell összeszedni.

(#31028) Azazello-


Azazello-
senior tag

hogyan jutok el stormwindbol tanarisba?

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#31029) Cathfaern válasza Azazello- (#31028) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Átrepülsz vagy metrozol Ironforge, onnan Wetland - Menethil harbor, áthajozom Theramore-ba, onnan átmész barrens, le délnek, thousend needles-ön keresztülfutsz, és már ott is vagy Tanarisba.
Gyorsabb/"Csít" mód: szerzel portált Dalaranba, ott Violet Holdban van portál Caverns of Timehoz, és már ott is vagy Tanaris :)

(#31030) Wolverine válasza Cathfaern (#31029) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez működik Shattrathban is :) ott a World's End Tavernben van a portál.

A hosszú út b) verziója: Booty Bay -> hajó Ratchetbe -> Theramore. Én mondjuk szereznék egy Water Walking elixírt, és a kikötőből a vízen lelovagolnék Steamwheedle Portig, de én mindig is szerettem az ilyen kikerülős utakat :D

A plate-es def dologban igazad van, látszik, hogy még csak druidával tankoltam, akinek a WotLK-ban nem kell def :B

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#31031) ko9 válasza Cathfaern (#31012) üzenetére


ko9
addikt

Hali!
Mainbe egy ilyet tudnék megszerezni: Torment of the Banished, offhandbe pedig már van egy Axe of the Sen'jin Protector.

Kezdetnek jó lesz?

Köszi! Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#31032) Wolverine


Wolverine
félisten

Fun facts :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#31033) Lirion


Lirion
addikt

Hey!
Olvastam egy olyat, hogy ha vanilla wowra indítok egy bc trialt, akkor ott lehet csinálni 58as karit és ez a bc megvásárlása után is megmarad. Ez tényleg így van?
A másik, ha vanilla wowra rárakok egy bc trialt és az eredeti karakterrel játszok tovább, akkor a trial lejárta után az eredeti karival tudom tovább folytatni kieg nélkül vagy akkor már muszáj upgradelni a játékot is?

(#31034) Wolverine válasza Lirion (#31033) üzenetére


Wolverine
félisten

A második kérdésedre a válasz: kell az upgrade. (csak zárójelben annyit jegyeznék meg: muhaha ;] ahogy mondtam... "there isn't 'quit', just 'brb afk'" :DDD) Az elsőről nem tudok nyilatkozni...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#31035) Lirion válasza Wolverine (#31034) üzenetére


Lirion
addikt

Az új kieg izgalmasnak tűnik, muszáj a monitor elé ülni. ;]

Egyébként most felraktam a sima trialt és megdöbbenve tapasztaltam, hogy mennyire leegyszerűsödtek dolgok a játékban. 20as szinten lehet már hátast venni, ráadásul fing áron.. AH nélkül volt 20. szinten 30 aranyam, pedig még professionöket sem vettem fel.
A küldizés triviális lett azzal, hogy a térképen jelölve van, mi merre szedhető fel, tooltip-ben is írja, hogyha vmi küldihez kell.
Ami a legmeglepőbb volt viszont, hogy kiírja a unit frame-n az ellenség életét is.

Viszont teljes verziót leghamarabb akkor szerzek be, ha lesz cata-s patch, vagy ha megjelent már a kieg. Csak már előre tervezem itt, hogy triallal hogy lehet behúzni néhány ingyen napot. :D

[ Szerkesztve ]

(#31036) Wolverine válasza Lirion (#31035) üzenetére


Wolverine
félisten

Aki most kezdi, azt nem lehet annyira szívatni lvl60-ig, mint a vanillában kezdőket, mert sosem érnék el a 40-et sem, nemhogy a 80-at.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#31037) sptkyle


sptkyle
senior tag

Sziasztok. Jó rég jártam erre. (és akkor is nagyrészt csak olvastam. :)
Nemrég visszatértem a játékba, de rerolloltam WA-ra, aki szépen lassan 80-as is lesz. A kérdésem csak annyi lenne, hogy WA-nak 80-on mik a Cap-jei, és mi a prior? (Hit-crit-ap.... str , haste? ) Ja igen. DPS valék, (Fury) , ha ez számít.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#31038) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

sziasztok
World of Warcraftot próbálta már valaki Vistán?
jellemző, hogy XP-ben 70 fps-em volt, itt meg 15, még a hang is szaggat, semmit nem tudok kezdeni, aero, előtöltés, sidebar kikapcsolgatása sem ér semmit, driverek frissek
úgy látom blizzard és microsoft fórumain is jellemző a téma

ha játszani akarok, vagy csinálok egy xp partíciót és telepítek, vagy kalózkodok egy win 7-et, amit nem akarok
más ötlet van esetleg?

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#31039) Lirion válasza Panzermeyer (#31038) üzenetére


Lirion
addikt

Szerintem nálad lesz a hiba. Az én laptopom 1,86 GHz, 2 GB memoria, ATi Mobil RadeOn X1100 vga, vista és min. grafikán 40-50 fps átlag megvan. Fővárosban is 20-30 között.

(#31040) parandroid válasza Panzermeyer (#31038) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Cseréld le a VGA-drivert régebbi verzióra. A legújabb nVidia drivernek komoly problémái vannak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31041) Lirion


Lirion
addikt

Mióta lehet pvp szerveren mindkét oldalon karaktert csinálni? Vagy ez csak trial account sajátosság lenne?

(#31042) Cathfaern válasza Lirion (#31041) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amióta lehet PvE-ről PvP szerverre transferelni. Fél éve legalább.

(#31043) Panzermeyer válasza parandroid (#31040) üzenetére


Panzermeyer
tag

a gond az, hogy már 2007-től égnek a fórumok ettől a problémától, úgyhogy nemhiszem, hogy 2010 januári driverrel lenne a gond

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#31044) Azazello-


Azazello-
senior tag

kalimdorbol kenytelen vagyok visszamenni eastern kingdomra ha AH-bol kene valami vagy trainingelni szeretnem a karaktert ally oldalon?

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#31045) Azazello- válasza Cathfaern (#31042) üzenetére


Azazello-
senior tag

ha ally oldalon kezdtel egy karit, akkor lvl 65 utan kezdhetsz dk-t horde oldalon?

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#31046) Viktor77 válasza Azazello- (#31044) üzenetére


Viktor77
titán

Darnába meg Exodarban minden trainert megtalálsz. AH dettó.

DK-t akkor indíthatsz, ha van az accountodon egy legalább 55-ös kari. Szerintem mióta törölték, hogy PvP realmen csak az egyik oldalon lehet karaktered, azóta szerintem a DK-d is lehet más frakciójú.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#31047) parandroid válasza Panzermeyer (#31043) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

[link]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31048) Wolverine válasza Viktor77 (#31046) üzenetére


Wolverine
félisten

Szinte minden trainert. :) Warlock esetén vissza kell menni SW-be vagy IF-be. (szerk: azazhogy Ratchetben is vannak lock trainerek, erről majdnem elfeledkeztem)

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#31049) Panzermeyer válasza parandroid (#31047) üzenetére


Panzermeyer
tag

196.21-est használok, a 75-ös fel sem került

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#31050) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok
Most pala tankkal kapcsolatban lenne hasonlo kérdésem mint a dk ugyében. Dodge/parry? a 26k unbuff hp elég?
koszi és bb

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.