Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) Khelben válasza Vyndree (#39987) üzenetére


Khelben
nagyúr

A rendőrséghez fordultam

Azt ugye tudod, hogy elég lett volna egy email a Blizzardnak és visszakaptad volna? :)

(#40002) Vyndree válasza Ribi (#39998) üzenetére


Vyndree
őstag

Ha vennél valamit amiért elutalod az összeget és nem kapod meg a terméket, akkor simán beletörődsz? Nem volt idegen, mindent tudtam róla (hol lakik, mivel foglalkozik, milyen betegsége van, milyen nagy értékű termékeket hozat be Kínából stb.) mégis megtette, nem tudom mire számított. A bíróságon fel sem merült, hogy milyen számítógépes játékról van szó, mert azzal nem jöhet, hogy meg sem vehettem, mert el sem adhatta.
A vége az lett, hogy adja vissza a pénzt amit elutaltam (és térítsem meg minden költségem) érte és megtarthatja bármit is akart adni, ez a része nem érdekelte a bírónőt. Mellesleg kapott mellé pénzbírságot is, mivel szabálysértési eljárás volt amit elbukott.

(#40003) Vyndree válasza Khelben (#40001) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem vettem volna vissza a Blizzardtól az accom, ha odaadja. ;]

(#40004) Ribi válasza Vyndree (#40002) üzenetére


Ribi
nagyúr

Látom nem érted azt a tényt, hogy olyat hiába akarsz venni ami nem az ő/te tulajdonod. Az más kérdés, hogy elbartereled törvénytelenül. Hagyjuk ezt a témát.

(#40005) lumpen_stex válasza Vyndree (#40002) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

namost én a helyedben ha tudom hol lakik simán elmentem volna hozzá és kivertem volna belőle a pénzt is meg az acc-ot is...

(#40006) lumpen_stex válasza Ribi (#40004) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

nana! nem törvénytelenül. mo-n a blizardnak kuss van...max bannolhat de ennyi.

(#40007) Vyndree válasza Ribi (#40000) üzenetére


Vyndree
őstag

Ha vissza akartam volna venni, akkor visszaveszem anélkül, hogy elutalom neki a pénzt.
ez nem az a kategória, hogy ha a táskámból ellopnak a két kiló heroint, akkor nem megyek a rendőrségre, hogy "tolvaj, kapják el!"
Csak hogy érthetőbb legyen: A rendőrségre úgy mentem be, hogy vásároltam egy számítógépes játékot) amire elutaltam a pénzt és a terméket nem kaptam meg. A bíróságon is ez volt az indíték, sehol nem szerepelt se a Blizzard, se a WoW. Nem is kérdezték sehol, nincs jelentősége. Ez a srác ugyanezt megtette volna, ha egy telefont, vagy laptopot veszek, ebből a szemszögből teljesen mindegy miről beszélünk.

A rendőrségnek semmi köze nem volt hozzá, ott felvették a jegyzőkönyvet és továbbították a megfelelő helyre, őket ne bántsd, engem hibáztass hogy fizettem valamiért amit nem kaptam meg. Még egyszer hangsúlyozom, nem volt extra ár a karakterekért, olcsóbb volt mint ha a boltban veszek egy új játékot.

Tényleg nem akarok nagyon a témába mélyedni, de ki szerint tilos? Hatóság, alkotmány, vagy "csak egy cég" szerint? A rabszolgatartás Magyarországon ha jól tudom tilos és a törvény bünteti, vajon az account felhasználó váltását is? Tényleg nem kötekedni akarok, csak ha ezt nem bünteti a törvény/alkozmány/rendőrség, akkor nem ugyanaz a kategória

(#40008) Vyndree válasza Ribi (#40004) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem érted hagyjuk.

(#40009) Ribi válasza Vyndree (#40007) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem vettél játékot. Accountot vettél, ami pedig nem ruházható át, mert nem a tiéd. Próbáld már meg feldolgozni ezt az egy nyomorult tényt!
Az, hogy a program hogy van licenselve az a gyártótól függ, nem pedig a magyar jogrendtől.
De mint már írtam hagyjuk ezt a témát. Itt zárjuk le.
Inkább aztmondom igazad van, jól csináltad...

(#40010) hyperspace válasza Cathfaern (#39992) üzenetére


hyperspace
őstag

akkor ezt a használati jogot viszont eladhatom. :))

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#40011) Vyndree válasza Ribi (#40009) üzenetére


Vyndree
őstag

Egy utolsó próbálkozás, hátha megérted amit mondani akarok, ha nem megy nem erőltetem. Megértettem (még 2005-ben, mikor a játékot kezdtem a Terenason) hogy a Blizz szerint nem lehet eladni, kölcsönadni, gazdát cseréltetni és semmi ilyesmit. Nem azon van a hangsúly, hogy mit vettem, hanem hogy elutaltam a pénzt valamiért amit nem kaptam meg. Olvass vissza, még részleteztem is. Tök mindegy mit vettem, pénzt adtam érte. Azért mert nem eladható, még nem illik a másikat átverni.
Ha veszek egy accountot amin nincs mondjuk karakter, akkor az megint más, így jártam, fordulhatok az atyaúristenhez is, max kap két nagy fülest a srác. (mellesleg ezt is megtehettem volna, de nem tettem) Elutaltam a pénzt, majd mikor hívtam telefonon kiröhögött, hogy menjek a sunyiba, tőle aztán nem kapok semmit, megszívtam stb. Gondolom szerinted teljesen rendben van, hisz' a Blizzard leírta, hogy nem lehet cserélni, tehát bárkit át lehet verni vele minden bünti nélkül? (majdnem ideírtam, hogy tipikus magyar mentalitás)
Ahogy látom abban egyetértünk, hogy Mo.-n nem ütközik törvénybe ennek az akárminek a cseréje, ezért nem követtem el semmiféle szabálysértést, ha gazdát cserél semmiféle büntetőjogi felelősséggel nem tartozik senki.

Pont, vége, ennyi, viszont hallásra. :C

(#40012) Khelben válasza Vyndree (#40007) üzenetére


Khelben
nagyúr

A rabszolgatartás Magyarországon ha jól tudom tilos és a törvény bünteti, vajon az account felhasználó váltását is?

Igen. Ugyanis te aláírtál (vagy más módon elfogadtál) egy szerződést egy céggel. Ha azt megszeged, akkor a cég beperelhet és követelheti rajtad esettől függően a károk megtérítését, az eredeti állapot visszaállítását, stb.

(#40013) dilipok válasza Vyndree (#40011) üzenetére


dilipok
veterán

az az igazsag, h szerintem te nem erted, amit mindenki mas magyaraz neked. Csak hajtod ugyanazt... :F

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#40014) Vyndree válasza dilipok (#40013) üzenetére


Vyndree
őstag

Hajtom, mert nem az a lényeg hogy mit vettem, hanem hogy nem kaptam meg. Az jön le amit mondtok, hogy eladni lehet, de megvenni nem és a vevő a felelős még ha fizet is érte.

[ Szerkesztve ]

(#40015) dilipok válasza Vyndree (#40014) üzenetére


dilipok
veterán

szerinted, hogy a franca ne szamitana, h mit veszel? Kb mint amit irt valaki, ha veszel egy atombombat (hulye pelda), akkor nem csak az eladot fogjak cseszegetni, hanem teged is... hogy is van az a mondas: a szabalyok nem ismerete nem ment fel a felelosseg alol? Hiaba mondod, h te nem tudtad, h atombombat nem lehet venni. Nem lehet, kesz! Orulj neki h elrendezodott (rendorseg foglalkozik ilyennel? eleg lol :F )

Bemasoltam az EULA-bol az idevonatkozo reszt. Gondolom gondosan atolvastad mielott vasaroltal... ;]

Amugy meg (es nem szemelyeskedesnek szanom), mentel volna megint a rendorsegre ha a blizz bannol a p*csaba (mellesleg az EULA szerint teljesen jogosan)?

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#40016) Vyndree válasza dilipok (#40015) üzenetére


Vyndree
őstag

Igazad van, hülye példa volt. :C

(#40017) F-ECT$ válasza dilipok (#40015) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem hagyjátok, nem ért a joghoz. Sajnos sokan azt gondolják, hogy a jog = igazságérzet, de ez nem így van.

Dive ever, work never.

(#40018) Vyndree válasza F-ECT$ (#40017) üzenetére


Vyndree
őstag

Szerencsémre a bírónő sem értett hozzá és az a rendőr sem aki a jegyzőkönyvet felvette, meg az se aki átküldte a városi bíróságra, meg senki csak Ti. :K

(#40019) dilipok válasza Vyndree (#40018) üzenetére


dilipok
veterán

nemtudom hogyan lehet meg jobban feketen-feheren elmagyarazni. OLVASD EL AZ EULA-t... Mondom, orulok h elrendezodott, de az EULA szerint NEM volt igazad...

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#40020) Vyndree válasza dilipok (#40019) üzenetére


Vyndree
őstag

Megértettem. :R

(#40021) Cathfaern válasza hyperspace (#40010) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Használati jog nem eladható, csak átruházható. Azt meg tiltja az EULA, amit elfogadtál :)

(#40022) F-ECT$ válasza Vyndree (#40018) üzenetére


F-ECT$
titán

A bíróságon mindig győz az igazság? A bíróságon mindig minden információ rendelkezésre áll a jogszerű döntéshez? Stb.

Dive ever, work never.

(#40023) Ribi válasza F-ECT$ (#40022) üzenetére


Ribi
nagyúr

Valamint a bíróságon is emberek vannak akiknek ha szar napjuk van, pont ugyanúgy beleszarnak az egészbe és mennek a könnyebb ellenállás fele...

(#40024) Vyndree válasza Ribi (#40023) üzenetére


Vyndree
őstag

Adtak volna annak igazat aki vett egy accountot, majd el akarta adni és még át is vert valakit? (mindemellett havi 300-500eFt értékben vásárol a VÁMot kikerülve Kínából)
Mind a ketten vétettünk a Blizzard szabályzata ellen, de nem erről volt a tárgyalás, hanem a lopás ténye volt a vád, ami bebizonyosodott.

(#40025) Ribi válasza Vyndree (#40024) üzenetére


Ribi
nagyúr

Itt legyen vége plz.

[ Szerkesztve ]

(#40026) LuckyL válasza Vyndree (#39999) üzenetére


LuckyL
őstag

"A rendőrséghez fordultam, mondván vásároltam valamit aminek a vételárat kifizettem, de a terméket nem kaptam meg. Két hete volt a tárgyalásom a városi bíróságon első fokon amit megnyertem. Fellebbezés nem volt, a fizetési meghagyás megérkezett az eladónak."

Szia ez nekem erősen sántít amit leírtál több okból is:

Fizetési meghagyást tárgyalás előtt küldünk, akkor lesz tárgyalás, ha ennek ellentmondanak.
Kizártnak tartom hogy egy wow account miatt bárki is megelőlegezze egy per költségeit.
A rendőrségnek mi köze ehhez az egészhez?

Összefoglalva engem nem zavar, ha kitalálsz történeteket, csak értelmét nem látom.

Üdv.

cryptot minden termékemért elfogadom

(#40027) Vyndree válasza LuckyL (#40026) üzenetére


Vyndree
őstag

No OFF, PÜ ment.

(#40028) -conrad- válasza Vyndree (#40018) üzenetére


-conrad-
addikt

...és természetesen nem közölted velük, hogy jogértést követtél el az eladással is ugye? Kiváncsi lennék, hogy a blizzard milyen kirakatpert tudna rittyenteni a success story-dból, de komolyan. Mondjuk szerződésszegéssel vádol vagy hasonló.

(#40029) Lirion válasza dilipok (#39996) üzenetére


Lirion
addikt

Ez a megfogalmazás megkerülhető. Én nem adom el az accomat, csak bizonyos ellenszolgáltatás fejében másnak lehetővé teszem a hozzáférést. :P

(#40030) dilipok válasza Lirion (#40029) üzenetére


dilipok
veterán

kerulgesse, aki akarja, de utanna nem kell sirni, ha bannoljak esetleg az accountot

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#40031) lumpen_stex válasza dilipok (#40019) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

de vazzeg érts már meg a magyar jog szerint ez ez elua semmis. már onnan kezdve, hogy magyar nyelven nem olvasható el. a magyar jog szerint azt csinálsz az acc-oddal amit akarsz, ha a blizzard rájön akkor kibannol, ha pedig lenne olyan kicsinyes és eljönne pereskedni, akkor meg elbukná.

(#40032) lumpen_stex válasza F-ECT$ (#40022) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

a biróság tele van bürokrata hajalmú, gyenge képességű jogásszal akik pl ügyvédként nem tudnának megélni. mondom ezt úgy, hogy a zasszon' bíró.

az olyan ítéletek kimenete ami nem válás, lopás stb témaköre, csak a szerencsétől függ.

(#40033) dilipok válasza lumpen_stex (#40031) üzenetére


dilipok
veterán

senki nem beszelt perrol a blizzard reszerol... bannolnak es kesz. De mostmar ez unalmas...

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#40034) rt06 válasza lumpen_stex (#40031) üzenetére


rt06
veterán

errol tudnal esetleg pontosabb infot adni?

konkretan az a resz erdekel, hogy ha az eula-ban azt irjak, tiltott a reverse engeenering, akkor en azt figyelmen kivul hagyhatom-e arra hivatkozva, az nalunk semmis, mivel tobbek kozt nem erheto el magyar nyelven
meg akkor is, ha angolul egyebkent tokeletesen megertem, mitobb, a szoftver amit ennek segitsegevel fejlesztek, elsodlegesen angol nyelven keszul?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#40035) lumpen_stex válasza dilipok (#40033) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

"senki nem beszelt perrol a blizzard reszerol"

olvass vissza kettőt..

(#40036) lumpen_stex válasza rt06 (#40034) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

attól még kibannolnak....

(#40037) rt06 válasza lumpen_stex (#40036) üzenetére


rt06
veterán

nem banolnak, nem tudjak az account-omhoz kotni (bar gondolkoztam olyanon is, amit tudnanak, de az o engedelyuk nelkul nem publikalnam - viszont addig is valahogy le kell fejleszteni, az pedig szuksegszeruen az eula megszegesevel jar)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#40038) Cathfaern válasza rt06 (#40037) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem tudom a datamining reverse engineeringnek számít-e, de ha igen, akkor különösebb retorzióra nem kell számítani, nagy wowos oldalak is postolnak ki ebből származó infókat.

(#40039) lakisoft


lakisoft
veterán

Bocsánat hogy egy elemi kérdéssel jövök:

Jelenleg a játékban mi a leggyorsabb mount és honnan lehet megszerezni?

(#40040) Cathfaern válasza lakisoft (#40039) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Már nem a mounttól függ a "lovaglás" sebessége, hanem a riding skilledtől. Ugyebár van az alap pár goldért (60%, csak földi), eggyel gyorsabb (100%, csak földi), aztán a fly párszáz gold körüli árért (140%-os sebesség), a nagyobb fly 5000g-ért (280%), illetve a legnagyobb, újabb 5000g-ért, ez pedig 310%-os, jelenleg ez az elérhető leggyorsabb repülési sebesség (buff és talentet nem számítva).

(#40041) scream válasza -conrad- (#39952) üzenetére


scream
veterán

0-ról hogyan tudom elkezdeni ? Mmint hol vegyem fel hozzá az 1. küldit ? :F

(#40042) rt06 válasza Cathfaern (#40038) üzenetére


rt06
veterán

nem szamit annak
en viszont hasznalok egyreszt (igaz mas altal) visszafejtett kodot az sc2-es replay-es oldalamon is, masreszt torom a fejen azon, hogy a bnet 2.0 authentikaciojat meg kellene fejteni, es irni egy chat-klienst

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#40043) ígyvanferi válasza scream (#40041) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Csak egy Bountiful cookbook kell hozzá, amit valamelyik Bounty vendortól szerezhetsz be. Meg persze meg kell tanulnod előtte magát a Cookinget. Itt van egy guide egyébként az eventes levelinghez.

[ Szerkesztve ]

(#40044) Cathfaern válasza rt06 (#40042) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Na arra könnyen lehet, hogy harapni fognak, mivel van ilyen fizetős szolgáltatás (igaz csak mobilokra elérhető, és csak guild chat / whisper). Szóval mindenképpen óvatosan ilyennel, főleg, hogy gondolom őfelőlük nézve eléggé összekeverhető lesz a dolog egy bot klienssel. Mondjuk amíg nem publikálod, addig nem hiszem, hogy nagyon csinálnának bármit is.

(#40045) lumpen_stex válasza rt06 (#40037) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

valami olyasmi van a szerződésben, hogy azt a particiót amin a wow van ellenőrizhetik és a protokol emulálása is azonnali bann. ezért kell a privát klienst másik particióra tenni.

szóval nem hinném, hogy engednék, amit akarsz. nade nem is kell ehhez előfizetés csak egy trial account...

(#40046) -conrad- válasza lumpen_stex (#40045) üzenetére


-conrad-
addikt

Csak az olyan futó programokat és partíción szereplő dolgokat figyelik amik elterjedtek, így ha csinál magának egy programot arról nem fogják tudni, hogy mit csinál.

(tudok rá példát is, van olyan bot-program amit ismerős írt, nem lett odaadva mindenkinek így csak pár kliensen fut, évek óta megbízható és senki nem bukott még vele)

(#40047) H.O.D. válasza lumpen_stex (#40045) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Valami hasonlót kell elképzelni, mint a víruskeresőknél, ha ismert a hatásmechanizmus, akkor megtalálja, egyébként nem.

Where do you want to go today?

(#40048) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Egy kérdésem lenne a heroicok utám járó Valorral kapcsolatban. Láttam, hogy a Random Cataclysm Heroic és a Rise of the Zandalari külön bracketbe került és utóbbira 140 Valor jár a többi heroic 70-ével ellentétben. Namármost, az első 7 random után járó bónusz itt külön-külön értendő, vagy ebbe minden HC beleszámít, ami lvl85-ös? Tehát besöpörhető elméletben a 7*140 + 7*70, vagy nem? A capet most ne vegyük figyelembe, ha esetleg limmitálná.

[ Szerkesztve ]

Where do you want to go today?

(#40049) Viktor77 válasza H.O.D. (#40048) üzenetére


Viktor77
titán

Mindkettő beleszámít. Ergó ha csak 7 sima HC-t mész, nem lesz meg a heti cap.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#40050) H.O.D. válasza Viktor77 (#40049) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Vagyis 980, amit hetente max. be lehet így gűjteni. Értem, köszi :R

Where do you want to go today?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.