Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91001) tomp


tomp
félisten

Na igen csak az új szerződés kötésnél nem említették, hogy jaa amúgy mégse megy...
Szóval hiába vették ki a leírásból attól még minket megtévesztettek. Nem tudom ehhez mit szólna az NMHH... Utólag hiába veszik ki a kényes infót.
Itt amúgy nekem nem is azzal van a bajom, hogy nem megy. Oké. Még új, millió hiányosság van a streamer szerveren gondolom és nem foglalkoztak a teszteléssel. Azzal van a baj, hogy direkt félre vezettek. Ha szerződés kötésnél közlik, hogy jelenleg még nem megy de még az idén elérhetővé válik esetleg addig kapok valami kompenzációt(akár a meglévő Mediacard 0Ft-ra való állítását) akkor elfogadtam volna. Akkor is kértem volna Voda boxot!

Nekem ne adjanak Horizon radiátort. Akkor adjanak Cisco-t. Azon legalább a visszanéző minősége is jó. Horizon meg egy hulladék. De ha adnának másik boxot máris jelezném nekik, hogy szétesik a DVB-C. Amennyire toppon vannak úgyis kicsúsznának a 72órából így aztán indulna a kötbér.

(#91004) tomp válasza #72445440 (#91003) üzenetére


tomp
félisten

A Horizon is UPC-s box. Kérdés, hogy majd a nagy box cserék miatt mi lenne.
Horizon is minőségi visszalépés lenne nekem a VodafoneTV box után...
Még üzletet is felajánlok nekik ha úgy van. Amíg nincs DD addig az HBO Pak-ot adják ingyen. Ha belemennek akkor oké.

(#91005) #75501312 válasza tomp (#91004) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, de lecserélték a szoftvert és a logót, most már piros. :DDD

(#91006) tomp válasza #75501312 (#91005) üzenetére


tomp
félisten

Attól még a Horizon box Liberty tulajdon. Vagy kimentek a Vodás srácok és lekaparták a Horizon feliratot a boxról? :DDD
Kijelzője pedig nem UPC-t ír hanem VDF?

(#91007) #75501312 válasza tomp (#91006) üzenetére


#75501312
törölt tag

Én nem értem ezt a megkülönböztetést.
Amikor a Voda megvette a magyar UPC-t, akkor megvett mindent, embert, eszközt, az utolsó gémkapcsot is a magyar irodákban.
Tök mindegy, hogy Liberty tulajdon volt, most már Voda tulajdon. Az már más kérdés, hogy le kell cserélni a brandet.
Vagy nem így van? Miért mondjátok, hogy ez meg az az eszköz Liberty tulajdon?

[ Szerkesztve ]

(#91008) tomp válasza #75501312 (#91007) üzenetére


tomp
félisten

Liberty által védjegyzett eszközt nem kapják meg! Mint ahogyan hiába van most már Vodafone vezetékes de a teljes internet hálózat Liberty. Ha a Liberty-nél leáll a rendszer akkor nálunk is. Nem olyan rég volt is ilyen eset.
UPC logót sem használhatták volna örökké.

(#91009) anglergab válasza tomp (#91004) üzenetére


anglergab
addikt

Viszont a Horizon box szoftveresen át lett brand-elve Vodafone-osra.
A CB modem viszont nem, azaz maradt UPC-s.
Valóban mindkettő eszköz külseje Liberty-s: a doboz fehér színű és trapéz alakú (nem tégla), a Horizon box-on pedig van Horizon felirat és "UPC"-t ír ki.
Vagy ez megváltozott?

[ Szerkesztve ]

(#91010) anglergab


anglergab
addikt

Valaki kapott már új/másik modemet?
A Wi-Free és a Horizon Go megmarad?

[ Szerkesztve ]

(#91011) Kicsirics77 válasza anglergab (#91010) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nem, mondjuk majd csak szeptemberben jár le a szerződésem, lehet akkor hoznak, de egyelőre keresni sem kerestek még.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#91012) #75501312 válasza anglergab (#91009) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ami(ke)t kaptam Hozizon boxo(ka)t májusban, azon nincs már Horizon felirat, de van UPC logo, a szotverben meg már Voda van.

(#91013) cof válasza #72445440 (#91002) üzenetére


cof
veterán

Akkor ezt nem értem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91014) szabogabor10 válasza cof (#91013) üzenetére


szabogabor10
veterán

Wtf.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91016) anglergab válasza cof (#91013) üzenetére


anglergab
addikt

Más országban van wifi a VTV boxban, ott működik úgy is. De lehet, az egy másik box, ami androidos. Ugye a magyarországi linuxos. Persze az androidos is linuxos, de a linuxos nem feltétlenül androidos.
Onnan ismerhető fel a másik/androidos? VTV box, hogy van rajta S/PDIF és analóg videó+hang kimenet, azaz több csatlakozó van rajta. Amúgy nagyon hasonló a külsejük és a szoftver UI-ja is.

[ Szerkesztve ]

(#91017) anglergab válasza cof (#91013) üzenetére


anglergab
addikt

Valaki wifiset kap, más csak UTP-set?!
Vagy analóg TV esetén van a wifis/androidos változat, mert csak azon van analóg kimenet?

[ Szerkesztve ]

(#91018) dobost válasza kabelmania27 (#90870) üzenetére


dobost
senior tag

Szia!
Köszi a segítséget.
Teljesen korrektül jártak el.
Szerdán délután szóltam nekik, hogy újraindulgat a router, csütörtök délután már jött is a szerelő. :R
Megérkezése előtt ~ 1 órával telefonált, hogy itthon leszünk-e és megkérdezte, hogy pontosan mit tapasztaltam. A rövid telefonos egyeztetés során mondta, hogy valószínűleg haldoklik a router, akkor szokott ilyeneket csinálni.
Megnézte, hogy volt-e kiesés a Voda oldaláról a környéken a kérdéses időpontban, mivel nem, ezért cserélte az eszközt és azóta minden jól működik.

Üdv,
Tamás

(#91019) FraFer82 válasza #75501312 (#91012) üzenetére


FraFer82
tag

És jobbak lettek, mint a régebbi Horizon boxok, hogy látod?

(#91020) #75501312 válasza FraFer82 (#91019) üzenetére


#75501312
törölt tag

Azt nem tudom, mert régi Hoziron box nem volt nálam.

(#91021) MiZo1990 válasza anglergab (#91017) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Egyáltalán nem gondolom, hogy kicsiny országunkba 8 féle VTV boxot hoztak be. Miért tették volna?
Van bennük letiltott DVB-C tuner és valószínű WIFI is, ami szintén le van tiltva.
Elképzelhetőnek tartom, hogy valakinél teszt jelleggel pl. megy WIFI-ről, de képek és/vagy videó nélkül mindenki azt mond, ami jól esik.

(#91022) MadMancs válasza MiZo1990 (#91021) üzenetére


MadMancs
veterán

Face-n rengeteg embernek cb is csak siman box vagy voda box. Nem egy helyen láttam. Szerintem kérdéses képen is ez a helyzet.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#91023) anglergab válasza MadMancs (#91022) üzenetére


anglergab
addikt

Ott olyan nem szokott lenni, hogy UTP nem megy, wifi megy, csak fordítva.

(#91024) #75501312 válasza MadMancs (#91022) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ez egy kiragadott valami volt. Még a kérdező sem tudta mi az az eszköz pontosan.
Mi volt az eredeti poszt?
Tévéhez kommenteltek vagy nethez?
A többi kommentelő is fogalmatlan volt.
ez a nesze semmi fogd meg jól, még feltételezni sem lehet ebből. :DDD

(#91025) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Tippek hogy mi lehet a gond? :D Mert már router reset vagy 5x megvolt. (500-as netem van)

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#91026) Toth_Jani válasza oriic (#91025) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Szerintem az hogy lassú a letöltésed, vagy a feltöltést kevesled?? :D

(#91027) oriic válasza Toth_Jani (#91026) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nyilván a letöltéssel van a gondom, mert így a böngészés is problémás már. :D (11. kerület, Fehérvári út)

alt="" title="" alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#91029) TarekElAli válasza oriic (#91027) üzenetére


TarekElAli
csendes tag

Szabolcsban 3 napja játszották el ugyanezt, és magától megjavult.

Hálózati conf probléma de náluk.

(#91030) MiZo1990


MiZo1990
aktív tag

Augusztus 1-től kivezetik az értékesítésből a Smart Guard szoftvert és kikerülnek a csatornakínálatból a TV Slo 1, TV Polonia, ORF1, Deutsche Welle és Nickelodeon HD csatornák valamint teljesen új adatkezelési tájékoztató lép életbe.
(A dial-up internet is megszűnik, de az lehet itt nem érint sok embert.)

[ Szerkesztve ]

(#91031) oriic válasza #72445440 (#91028) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Próbáltam, de ügyfélszolgálat annyira foglalt hogy senki nem veszi fel. :D Neten meg azt írták FB-n, hogy hívjam őket. Hát ok...

(#91032) kabelmania27

Reggel óta ilyen, csak meló előtt gondoltam resetelem routert, hogy ha hazajövök már jó lesz. Nem lett az, nekem meg kellene a sebesség most. (Nem torrentezésre)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#91032) kabelmania27 válasza oriic (#91027) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Valószínűleg átmeneti hiba.

(#91033) Euroman


Euroman
csendes tag

Üdv! Én most hívtam őket, 20 perc várakozás után sikerült.

(#91034) anglergab válasza oriic (#91027) üzenetére


anglergab
addikt

450 MHz-nél zajbetörés van (valószínűleg a 450 MHz-es LTE miatt), de nem az lesz az oka.
Az oka valószínűleg a szolgáltató oldalán van, az kliens oldalon nem látszik, nem kideríthető.

[ Szerkesztve ]

(#91035) kezo0


kezo0
addikt

Kérdezném a VTV box-tulajoktól, hogy most mi a helyzet náluk az M4 Sport műsorainak visszanézhetőségével/rögzíthetőségével. Mert a Cisco boxszal még mindig rögzíthetők az M4 műsorai, de a visszanézés lehetősége már megszűnt (és a Horizon Go-ban sem lehet már visszanézni az M4-en semmit).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#91036) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Nem tudok visszaolvasni többszáz hsz.-t. A kérdésem: Ha bejön az új modemcserés meg tévébox cserés marhaság, akkor valahogy meg lehet őrizni a 150-es netet Cisco modemmel vagy felejtős? A tévébox is megfelel nekünk: Pace HD van.

Vagy mindenkit köteleznek a cserére? Mi a picsának 1 gigabites net egyébként? A szerverek nagyja ki se szolgál 1 gigabiten. LOL Utolsó infóm szerint a Google drive is csak kb. 300 megabittel tol bármit.

(#91037) kezo0 válasza cocka (#91036) üzenetére


kezo0
addikt

Szia, jelenleg még senki sem tudja, mit jelent majd ez az „új modemcserés meg tévébox cserés marhaság”, ezért a kérdésedre adandó bármilyen válasz csak találgatás lenne. Ez a találgatás zajlik itt azoknak a hsz-oknak a nagy részében, amelyeket nem tudsz visszaolvasni. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#91038) anglergab válasza cocka (#91036) üzenetére


anglergab
addikt

Az egy gigabit ED3.0 esetén egy egész szegmens max. kapacitása, amin nagyon sok koax végpont osztozik.
Mint LTE-nél a sok 100 Mbps a szektor max. kapacitása, amin nagyon sok mobiltelefon osztozik.
Az lehet a haszna, ha éppen egyedül forgalmazol egy szegmensben, akár nagyon rövid időtartamig, és nagyon sok eszköz van a koax végpontodon, akkor később torlódik az otthoni hálózatod. Azaz optimálisabban kihasználhatók a frekvenciák, nő a rendszer kapacitása.

[ Szerkesztve ]

(#91039) tomp válasza kezo0 (#91035) üzenetére


tomp
félisten

Nem lehet rögzíteni. Szóval szépen marad a torrent a közmédia ajánlásával. ;]

(#91040) kezo0 válasza tomp (#91039) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi a választ.
Érdekes „üzletpolitika” ez egy közszolgálati sportcsatornától, miközben az összes kereskedelmi sportcsatorna műsora rögzíthető és visszanézhető...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.