Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91651) Zender90 válasza anglergab (#91650) üzenetére


Zender90
csendes tag

Igen. Igen. 4 éve van upcm. 2 éve költöztem akkor cserélték a régi boxot.most lett egy új tv lejárt a hűség újra kötöttem és kértem egy plusz új boxot.
Ez az új box amit most is reklámoznak ezt 1 hete üzemeltek be.

(#91652) kabelmania27 válasza Zender90 (#91651) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jelenleg a Vodafone box utpkábelről veszi az adásokat ezért ha egy koax osztás kiiktatásra kerül F toldóval elvileg csökkenni fognak a feltöltési értékek és lehet stabilabb lesz a netkapcsolat.

(#91653) Zender90 válasza kabelmania27 (#91652) üzenetére


Zender90
csendes tag

Köszönöm. Akkor megprobalom ezt, remélem bevalik. :)

(#91654) kabelmania27 válasza Zender90 (#91653) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha jól értem az egyik box az új tipus a másik régi. A régi csak koaxon kapja az adást vagy utp kábel is van a modem és a régi box között?

(#91655) Zender90 válasza kabelmania27 (#91654) üzenetére


Zender90
csendes tag

A régi boxhoz csak koax van csatlakoztatva.
Az új moddmhez van csak utp kábel.

(#91656) kabelmania27 válasza Zender90 (#91655) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor egy osztást megtudsz szüntetni, így elvileg kb 3,5-el csökkennie kellene a feltöltési értékeknek, ha 50közelében lenne kevésbé akadna. Miután kivetted az osztót nézd meg az értékeket.
Amennyiben van türelmed nézd meg a régi boxon menü 1221 sokszor le gomb után, hogy milyen erősség/minőséget ír ki, utána lefelé lapozol egyet, kilépés menü/back gomb.
Meg kellene nézni a box milyen feltöltési értéket ír ki.

[ Szerkesztve ]

(#91657) Zender90 válasza kabelmania27 (#91656) üzenetére


Zender90
csendes tag

Az előbb hívtam az ügyfélszolgálatot mert párom otthon van TV-zett volna de megint offline a modem... érdekes módon a mostani ügyintéző mért jelszint igadozást sőt kimaradást is, de nem csak ma hanem vissza menőleg is.... a kérdésemre hogy akkor eddig mit mértek mert mindig azt kaptam válaszul h minden jó..
Holnap jön a technikus. kíváncsi leszek ő mit fog mondani. Addig nem szedem ki azt elosztót sem.

(#91658) merqree válasza Zender90 (#91657) üzenetére


merqree
őstag

Nálam május 24 óta tudják, hogy az utcáról bejövő jel gyenge.
Azóta kötbérigényem van...
Múlt hétre ígérték a javítást az oszlopon, aztán most hétfőre. Ma reggel még mindig kockásodott a Nick Jr ...

[ Szerkesztve ]

(#91659) F-ECT$


F-ECT$
titán

Lassan lejárt volna a hűségem, hívtak, hosszabbítottam, kaptam új Vodafone boxot. Pár perc után jobbnak tűnik mint a régi box (abból is maradt egy, mert 2 TV van), de majd kiderül hosszabb ismerkedés után.

Egyébként 500/20 net, 2 Tv box (legnagyobb csomag HBO nélkül), nem használt vezetékes telefon: 6800 Ft.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#91660) cof válasza F-ECT$ (#91659) üzenetére


cof
veterán

Jó ár érte, ha nincs Digi FTTH vagy Telekom optika konkurencia.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91661) F-ECT$ válasza cof (#91660) üzenetére


F-ECT$
titán

Digi nincs, Telekom lenne hasonló áron, de az IPTV-je nekem nem tetszett mikor a szomszédnál ránéztem.

Dive ever, work never.

(#91662) pjen válasza F-ECT$ (#91659) üzenetére


pjen
félisten

Igen ez az átlag.tv prémium+film boksz+két felvevős ciscó box+1 kártya+HBOmax pack+telefo+500/20 net=9800 :)

(#91663) tomp


tomp
félisten

Voda boxra jött frissítés.
Menü kicsit más lett. Mármint a felső menüpontok(gyereksarok, beállítások,stb) oldalra került külön ikonokkal. Lett a főmenüben filmtár ajánló, gyorsabb UI, hangerő probléma javítva.

(#91664) #75501312


#75501312
törölt tag

Kaptam egy fantasztikus levelet, amiben köszönik szépen a hűségemet és hamarosan szerződést hosszabbíthatok.
Na most a hamarosan a szerződésem szerint november, és nem hosszabbítani akarok, hanem lemondani.
Várjak míg történik valami, vagy csak várjak novemberig vagy esetleg valaki keresni fog? Ez ilyen nesze semmi fogd meg jól levél volt, a lényege, hogy jelentkezzek be a fiókomba ha van.

(#91665) gyulazsolti válasza #75501312 (#91664) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Ezt megkaptam én is.
Csak nekem már nincs hűségem.

(#91666) viktorhu válasza #75501312 (#91664) üzenetére


viktorhu
veterán

Hosszabbítani már három hónappal korábban lehet, de nem érdemes. Meg kell várni, amíg lejár, lemondás, felkészülve persze arra, hogy mi lenne a számodra elfogadható ajánlat.

(#91667) cof válasza #75501312 (#91664) üzenetére


cof
veterán

Keresni fognak majd telefonon is biztos hamarosan az év ajánlatával, hogy hosszabbíts +500 Ft-al többet kell csak fizetni havonta. :DD

Amúgy majd ráérsz novemberben hívni őket, ha hó végéig van szerződésed.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91668) kezo0 válasza tomp (#91663) üzenetére


kezo0
addikt

DD hang javítása megtörtént?
A feliratok megjelennek már?
Lehet már műsorrögzítést beállítani azoknál a csatornáknál, amelyeknél nincs visszanézhetőség?
;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#91669) szabogabor10 válasza kezo0 (#91668) üzenetére


szabogabor10
veterán

3/0. :D

Én még kiegészíteném:
Végre mind az 5 HBO HD? Nem. :))
Digi optikát is be kellett köttetnem, hogy ezt megkaphassam. Vicc. (nem csak amiatt köttettem be)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91670) kezo0 válasza szabogabor10 (#91669) üzenetére


kezo0
addikt

OK, de ne legyünk igazságtalanok: az, hogy az egész HBO MaxPak-ben csak egyetlen csatorna HD, nem a VTV box sara, hiszen ez az összes többi box vagy mediacard használata esetén is így van. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#91671) tomp válasza kezo0 (#91668) üzenetére


tomp
félisten

Feliratot nem néztem mert nem használom. Dolby lenne ha kapna a box Dolby-t. Gondolom hamarosan lesz mert megy a kötbér. Rögzíthetőség pedig a csatorna sara és nem a Vodáé. Tetszik vagy nem, ez így van. Voda elérhetővé tenné mindegyik csatornánál ha megtehetné de a jogok nem teszik lehetővé.
Lásd az HBO HD-ről MINDEN rögzíthető vagy visszanézhető. M4 Foci izé Sportról viszont semmi. De igazából nem gond. A "foci" amit művelnek rajta még élőben se nézem. Nem, hogy felvételről. F1 meg torrenten fent van. :DDD

(#91672) szabogabor10 válasza kezo0 (#91670) üzenetére


szabogabor10
veterán

Jogos persze. Egyetlen ok lehet, hogy a lekonvertálás által kevesebbet kell perkálniuk az HBO felé.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91673) tomp válasza szabogabor10 (#91672) üzenetére


tomp
félisten

Azért az HBO-nál elgurult a gyógyszer...
Mi ez az új csatorna logó méret? Legalább 4x nagyobb lett... :W

(#91674) szabogabor10 válasza tomp (#91673) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez totál megdöbbentett engem is tegnap...
Hatalmas faszság volt. Azt hittem rosszul látok. Nagyon ízléstelen.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91675) kezo0 válasza tomp (#91671) üzenetére


kezo0
addikt

Nem hinném, hogy ha valaha is lesz DD hang, akkor az azért lesz, hogy ne kelljen neked több kötbért kifizetniük. :)
Rögzíthetőség csak a VTV boxon függ össze a visszanézhetőséggel. A Cisco-val jelenleg is fel tudom venni az M4 Sport bármelyik műsorát, szóval innen nézve ez egy olyan korlátozás, ami csak a VTV boxon létezik.
Az M4 engem sem a foci miatt érdekel, ellenben egy csomó más labdajáték válogatott meccseit, nemzetközi tornáit is gyakran ők szokták közvetíteni. És nem minden sportesemény kerül fel a netre utólag, vagy csak annyival később kerül fel, hogy akkor már pont nem érdekel senkit...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#91676) cof válasza tomp (#91673) üzenetére


cof
veterán

Undorító az összes csatornalogó meg az idióta karikák is...

Ma már a digitális műsorszórásnál nulla értelme van, hiszen ha odakapcsulunk valahova egyből tudjuk, hogy melyik csatornán vagyunk, még akkor is ha reklám van, mert kírja a BOX, TV, de az EPG-ből is kiderül.

Régen néztem már külföldi sorozatokat, de kint amerikában általában alul volt a csatornalogó és transzparens természetesen. Ez már nem a 90-2000-es évek amikor annál menőbb volt, minél színesebb a logó.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91677) szabogabor10 válasza cof (#91676) üzenetére


szabogabor10
veterán

USA-ban nincs is már régóta kinn az HBO logó a csatikon. Itt meg négyszer akkorára növelik... :W
Amúgy amcsi csatikon még most is általában alul vannak a logók. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91678) kezo0 válasza szabogabor10 (#91677) üzenetére


kezo0
addikt

Mondjuk az HBO logója itt is transzparens. De tény, hogy szép nagy lett, most néztem meg.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#91679) #75501312


#75501312
törölt tag

Hát most én is bekapcsoltam az HBO-t, csak hogy lássam mi történt. :DDD
Lehet most szuszakolják bele a sávba a HD minőséget meg a DD-t, és a több technikai tartalom miatt nőtt meg a logó is. :DDD
Tudod, ha ezt a minőséget letöltöd eléri az 1,3 gigás SD méretet, eddig meg csak 7-800MB volt a sztereó miatt. ;]

(#91680) tomp válasza kezo0 (#91675) üzenetére


tomp
félisten

Még mindig nem érted meg miért nincs DVB-C-n másolásvédelem. Na mindegy. Keress rá és akkor megérted. Voda boxon egységesen meg tudják oldani ezért van. De ezt a csatorna dönti el!

(#91681) kezo0 válasza tomp (#91680) üzenetére


kezo0
addikt

Már rég megértettem, de te meg azt nem érted, hogy az előfizető szempontjából mindegy, hogy az egyik eszközön miért érhető el egy szolgáltatás, a másikon pedig miért nem. Nem érdekel, hogy a DVB-C-n is szeretnének valamit megakadályozni, csak az, hogy nem tudják megakadályozni, ezért ott működik!
Tehát számomra csak az a fontos, hogy a VTV box kivételével minden más eszközzel tudok műsort rögzíteni azokról a csatornákról is, amelyeken nincs visszanézhetőség. Semmi közünk hozzá, hogy a háttérben milyen technikai okok/lehetőségek ill. akadályok állnak.
És azt is tudom, hogy mindig a csatorna dönti el, hogy mit enged rögzíteni ill. visszanézni, de ugye a csatornának azzal is tisztában kell lennie, hogy a rögzítést jelenleg csak az előfizetőknél kint levő eszközök töredékén tudja a szolgáltató megakadályozni. Konkrétan a VTV boxokon. Ez a helyzet.
Összefoglalva: a műsorrögzítési lehetőségek szempontjából a VTV box elmarad a DVB-C-s eszközök által biztosított lehetőségektől, és tökmindegy, hogy ez miért van. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#91682) tomp válasza kezo0 (#91681) üzenetére


tomp
félisten

Csak a voda box nem egy új eszköz hanem egy új szolgáltatás mivel nem DVB-C így hát alkalmazniuk kell.
Ki lehet még élvezni a DVB-C-t amíg nem kezdik csökkenteni a kínálatot. :D

(#91683) ΞΔGLΞ válasza szabogabor10 (#91677) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pont ezt akartam írni.
Az HBO fizetős, mint a Netflix meg a többi hasonló, nem lehetne a tartalomnál ott a logó erre most akkora lett, hogy kimondottan zavar, másrészt egy oled tévének is, kb egy szép gyomros.
----
(#91678) kezo0
Nem, Sajnos ennél transzparensebb volt - nevezzük így -, most nagyobb, sőt undorítóan nagy és fényesebb is.

(#91684) kezo0 válasza ΞΔGLΞ (#91683) üzenetére


kezo0
addikt

Elhiszem, hogy a régi logo áttetszőbb volt, bár most már nem tudjuk egymás mellé tenni a régit és az újat. De én nem is hasonlítottam a régihez, hiszen az állítás csak annyi volt, hogy a jelenlegi is transzparens.
Két éve van OLED tévém, és elhiheted, hogy éjjel-nappal kéne ugyanazt a csatornát nézni ahhoz, hogy egy logo beégjen a panelen. És akkor is leginkább a sárga-piros árnyalatú logók jelentenének veszélyt, nem egy ilyen szürkésfehér.
De tény, hogy nem szép, és azért is érthetetlen ez a méretnövelés, mivel folyamatosan nő a lakosság által használt televízió-készülékek átlagos képátlója, szóval pont az lenne a logikus, ha csökkentenék a logók méretét, ha már mindenképpen változtatnak rajta időnként.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#91685) lm83


lm83
őstag

Többen írtátok, hogy az első kerületben vagytok, alagút környéke, stb.
Utóbbi napokban délutánonként nálatok is akadozik?
Játszottam mondjuk fél óra HS-t, kb 3* 10 perces meccs. De vagy kétszer-háromszor megszakadt közben a kapcsolat, szinte lehetetlen így...

Másik, nektek is dobtak be telekomos szórólapot?
Végre megjelennek itt? Valami jó hír legalább, már valami konkurencia is lesz, így nem lehetnek kényelmesek...

(#91686) peter303


peter303
tag

Atolvastam a topicot de nem talaltam egyertelmu valaszt. Upc vagyis mar vodafon lemondas utan mennyi idovel lehet ujra uj kedvezo napi (fele annyi lenne mint amit 10 eve fizetek) akcios szerzodest kotni ugyan arra a cimre?

(#91687) pjen válasza tomp (#91682) üzenetére


pjen
félisten

Szerencse,hogy a DIGI a DVB-C irányban fejleszt.

(#91688) kabelmania27 válasza Zender90 (#91657) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet a környéken meghibásodott egy erősítő vagy zajbetörés van.

(#91689) cof válasza pjen (#91687) üzenetére


cof
veterán

Ez egy meddő vita. :D

Vannak a DVB-C pártiak és az OTT pártiak, kiderült már többször a topikban.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91690) pjen válasza tomp (#91680) üzenetére


pjen
félisten

Mért is dönti el a csatorna.A DIGI nél mért nem döntötte el? UPC rebszer koaxon DVB C+ kódolás+ box vagy kártya.Holott senki nem kényszeríti rá.Három hónapig tudta szabadon sugározni.Ez egy + pénz forrás semmi más.

(#91691) cof


cof
veterán

Elérhető nálam is a Digi FTTH 1000/300 csomag, 3100 Ft hűség nélkül... azt hiszem az internetet elengedem az UPC-nél.

Meg kicsit beleolvastam a Diginet topikba, hogy milyen eszközt adnak, és azt tapasztalom, hogy ezerrel zajlik a fejlesztés náluk, itt az UPC meg egy helyben totyorog ezzel az őskövület ED 3.0-val, még 5 év múlva sem lesz itt 50 Mbit feltöltés úgy érzem, nemhogy mostanában.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91692) MadMancs válasza cof (#91691) üzenetére


MadMancs
veterán

Mióta érhető el?
Itt még mindig (3 éve) csak van az optika az emeletenkénti fehér dobozokkal, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#91693) cof válasza MadMancs (#91692) üzenetére


cof
veterán

Nem tudom pontosan. Pár hónapja néztem akkor még 100/100-as volt csak FTTB, most már csak ezt a 1000/300-at hozza az oldal ha beírom a címet.

De mostanában sűrűn láttam itt Digi autót parkolni a háznál. Lépcsőházban kell lennie emeletenként doboznak? Gondolom a villanyos szekrényben, majd megnézem. Sokszor fúrtak, faragtak is a lépcsőházban az elmúlt hónapokban.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91694) kali válasza cof (#91691) üzenetére


kali
legenda

Ha ezerrel fejlesztene a DIGI, itt nálunk is sokkal jobb lenne a helyzet az ő szempontjukból és talán kevesebb UPC, Telekom és Flip előfizető lenne...
2018. április 11-re volt kiírva nálunk, hogy a DIGI jön optikázni (LAN + koax kerül lecserélésre), már a házban is kitette a tájékoztatót a szolgáltató, hogy adott napon fog megtörténni, de nem fejlesztettek, azóta is csak a régebbi technológia kábelei lógnak a szekrényben.
Ennyit a nagy DIGI fejlesztésről, pedig itt aztán jó lenne, több tízemeletes, az előfizetők pedig panaszkodnak, hogy nem bírja a hálózat a terhelést, nem csak csúcsidőben, de még azon kívül is elég messze van a sebesség a névleges maximumtól és nem csak ebben mutatkozik meg a probléma.
Telekom és Flip optika van, az stabil, ahogy a UPC hálózatával sincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#91695) cof válasza kali (#91694) üzenetére


cof
veterán

Kivételek mindig akadnak. Ez saját Digi által kiépített hálózat vagy átvett? Mert az nem ugyanaz. Talán oka van a nem fejlesztésnek, hogy ha egyszer ki volt írva miért mondtak le róla, esetleg Telekom, UPC befolyásra.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91696) pjen válasza cof (#91691) üzenetére


pjen
félisten

+ még a Tv hez is olyan eszközt ad a DIGI amivel szabadon rögzítetők a csatornák.

(#91697) szabogabor10 válasza kali (#91694) üzenetére


szabogabor10
veterán

Itt is kicsivel több, mint 2 évbe telt, míg eljutottak a fehér dobozkák felszerelésétől a bekábelezésig. De legalább megvan, és így mehetett nálam most az ONT (és az optikai kábel) a tv mellé közvetlenül, és nem kellett a Voda koaxot beáldozni (bár remélem soha többet nem lesz rá szükség, IPTV párti vagyok inkább, főleg ha a Voda nem óhajt új csatikat berakni DVB-C-re).

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91698) cof válasza pjen (#91696) üzenetére


cof
veterán

Arra nem lesz szükségem, ha esetleg a UPC TV-ről is lemondanék, mert nem kellenek prémium TV csatornák. Kiépítem a saját rendszeremet saját TV Tunerekkel a lakásban, IP alapon.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91699) blakey válasza cof (#91695) üzenetére


blakey
titán

Nálunk is 2 éve jelent meg a Digi, kiépítették a hálózatot, bedobták a szórólapokat, azóta semmi, megállt a tudomány, nem fejlesztenek, UPC/Voda és Telekom van még, előbbi nálam stabil, nem panaszkodhatok. Szóval várj azzal a "Digi fejleszt ezerrel" dologgal, mert nem ilyen egyszerű.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91700) kali válasza cof (#91695) üzenetére


kali
legenda

A DIGI sajátja a hálózat a kezdetektől.
Persze, ha valamit nem jól csinál a DIGI, annak csak a konkurencia lehet az oka... Ja, nem, inkább a pénz hiánya például - irtózatos összegeket visz el a mobil, ami nem mostanság látszik megtérülni -, amit néha még maguktól a szolgáltató dolgozóitól is hallani akár. (Évekig voltam máshol DIGI előfizető, más téren is megtapasztaltam ezt, eszközök, anyagok...stb.)
Mindegy, nem ide való téma, el is engedem.
Gondolkodom pedig a váltáson, ha már ilyen sok lehetőség adott itt, mert bár nálunk nincs probléma a volt UPC hálózattal, de ahol igen, ott nem tetszik a Vodafone jelenlegi hozzáállása és nálam elvi okok is játszanak néha.
Igaz, olyanok mondták, hogy érdemes várni a Vodafone kapcsán, akik jobban rálátnak a dolgokra, ezért kíváncsi leszek, mit hoz a jövő...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.