Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91551) Gondics


Gondics
csendes tag

Másnál is kockásodnak, akadnak folyamatosan a HD csatornák? Ezt csinálja reggel óta, Tatabányai körzeten.
Az SD-k hibátlanok

(#91552) Beniii06 válasza Gondics (#91551) üzenetére


Beniii06
őstag

Szinte biztos, hogy a jelszintekkel van probléma, főleg az időjárás miatt.

"Got any other secret weapons?"

(#91553) kabelmania27 válasza mad823 (#91550) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben megint akadna a vezeték nélküli kapcsolat manuálisan válassz ki egy csatornát, összefoglalóban linkelt programmal megtudod nézni mely csatornák szabadok a környéken.

[ Szerkesztve ]

(#91554) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#91202) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

No a számla releváns része:

Amit természetesen NEM kell befizetnem, az ügyfélszolgálat által is elismerve a hiba.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#91555) ztsoft válasza GoodSpeed (#91554) üzenetére


ztsoft
őstag

Ja, hogy csak úgy szerződést bontottál hűség alatt. :D

Nem értem, hogy meddig bohóckodnak még ezzel a bugos rendszerrel. Nem ez az első eset, hogy más kerül az adatbázisba vagy onnan ki, mint ami a valódi adat (valótlan előfizetői adatok, sokszor más adatai, időnként módosuló jelszó, számlafizetési mód, stb.).

Még azt sem hiszem, hogy az ügyfélszolgálatosok lennének ügyetlenek. Ha egy programozó jól végzi a munkáját, akkor jól működő programot készít, azaz, "hülye biztosat".

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#91556) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#91554) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

+

(#91555) ztsoft : Már tudom, hogy hol hibáztak, miből fakadt. Eredetileg 06.30-ig lett volna hűségem :) Aztán ment a kavarás, hogy felmondtam 2-ával, még pár órára ki is iktatták az Internetemet (ráadásul masszívan júniusban), és akkor történt ez a dolog. Az HBO GO-nál is kilőttek, de azt meg megrendeltem a Telekomnál első hónap ingyenes Magenta 1-esként így már jobbnak láttam nem tovább kavarni a dolgot, mert összegabalyodtak az egyszerűen leírt dolgoknál is :)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#91557) Toth_Jani válasza GoodSpeed (#91556) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Akkor mégsem csak úgy magától történt a dolog, miközben semmi sem változott, hanem volt egy kis kavarás.

(#91559) kali válasza #72445440 (#91558) üzenetére


kali
legenda

Működik.
Próbálj újraindítást, vagy frissítések keresését.

[ Szerkesztve ]

(#91560) mad823 válasza kabelmania27 (#91553) üzenetére


mad823
őstag

No, a helyzet a következő. Sikerült repordukálni a wifi(?) döglést. Így néz ki.
Másik eszközről is hasonló a szitu. UTP-n nem néztem, de mint mondom, a CB wifi részén sejtem a problémát.
Ha a látottakat követően kikapcsolom a wifit a számítógépen, majd vissza - vagy csak simán lecsatlakozom a CB-ról és visssza, akkor minden ismét fasza lesz. Ötletek? :R

(#91561) kabelmania27 válasza mad823 (#91560) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szolgáltatók nem garantálják a vezeték nélküli átvitelt, ezért meg kellene nézni kábeles kapcsolattal is szakad-e, mert ha úgy is szakad lehet modemcsere után megszűnik ez a probléma. Lehet jobban járnál ha a cb-t modem üzemmódban saját routerrel használnád.

(#91562) GoodSpeed válasza Toth_Jani (#91557) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

igen is meg nem is. Ugyanis egy percre sem mondtam fel a szolgáltatást hűségidő alatt.
Az első fázisban - amikor a DIGI-vel még nem balhéztam össze - felhívtam a Vodafone-t - mivel el akartam kerülni a felesleges fúrást, meg tudni akartam, hogy akkor részleges DIGI lesz (csak az Internet a DIGI-től), a többi a Vodafone-tól, vagy minden a DIGI-től. Elsőnek nem kaptam semmilyen nemhogy jó, de elfogadható ajánlatot sem, így jeleztem, hogy oké, akkor július 1-től mind a hármat átviszem a DIGI-hez. Ezt berögzítették, kötbérről természetesen szó sem lehetett, hiszen június 30-ig volt hűségem. Aztán itthon alakultak az igények, és csak szükség volt a vezetékes Vodafone telefonra, na meg a DIGI is olyan alakított a Balkánon sem megszokott ... nevezetesen a DIGI-től meg akartam rendelni a TV-t de közölték, hogy azt csak személyesen lehet, és plusz kiszállási költség stb... mondom, akkor oké Vodafone felhívása, kértem csak Telefon-ra és TV-re ajánlatot, amit kaptam is

Ezt el is fogadtam, ez volt június 8-án. Ekkor ikszelték ki az Internetemet tévedésből idő előtt. Pár nap múlva 11-én jött volt a DIGI szerelő másodjára (az első május 27-én mondott csütörtököt), de esett az eső, nálam meg betelt a pohár, mert 22-ére tudtak volna harmadjára neki futni a dolognak, feltéve, hogy nem esik az eső, és már a kedvem is elment tőle. Így a DIGI-t visszamondtam. Már vissza volt mondva, amikor gyorsan felhívtam a Vodafone-t és ügyfélmegtartót kértem és kaptam, aki egy olyan ajánlatot adott, amit már szinte akkor ajándék kategóriának minősítettem.

500/22Mbit: 2699 Ft
TV Comfort HD CAM modul: 2600 Ft
Telefon Nonstop L: 2000 Ft
ePack: -600 Ft

Azóta sem láttam ennyiért, ilyen összeállításban a topicban ajánlatot. Szóval így alakult a dolog.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#91563) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Sziasztok! Csak egy buta kérdés .. tegyük fel lejárna a hűségem 07.11-én és a szerződést megkötöttem előző év 07.11-én 12 hónapra akkor nem egy hónappal többet fiezetek mint amennyit kéne? Az első hónapban az első két hónapot fizetjük be és utána folytatólagosan előreszámlázás van nem? Ez igy nekem nem tiszta.

(#91564) Toth_Jani válasza soundsonic (#91563) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nem, az adott hónapot számlázzák le a hónap elején és valamikor a hónap második felében kell kifizetni.
De ha 11.-én lejár a hűségidőd akkor is a hónap végéig fognak számlázni ha nem mondod fel, majd változatlan áron mégy tovább egy darabig.
Kezdéskor pedig egy tört és egy egész hónapot számláznak, ha nem ingyenes hónap volt.

[ Szerkesztve ]

(#91565) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Nekem a 91542-es írásomra válaszolnátok? Köszönöm!

Üdv: Attila

(#91566) Lacus MD


Lacus MD
tag

Sziasztok!

Rengeteget keresgéltem a Vodafone oldalán, sőt még Vodafone szaküzletben is jártam, de nem találtam/kaptam választ a kérdéseimre. Remélem ti tudtok segíteni.

Szeretném valamennyire közös mederbe terelni az itthoni digitális életünket, amivel viszonylag jól haladok, és mostmár csak egy akadály maradt. A TV.
UPC előfizetők voltunk és most átkerülve a Vodafone-hoz adott ez a furcsa hibrid eset, UPC mediacard, connect box, okosTV.

Én a következőt szeretném elérni:
1. nem akarok új set top boxot
2. venni szeretnék egy Apple TV-t, amivel minden eszközünk kommunikál itthon és Vodafone TV app is van rajta, így elméletileg TV-t is tudunk nézni.
3. ha még a béna connect boxot is ki tudjuk cserélni, az maga a kánaán.

Ami nem megy:
1. A vodafone TV app azt se tudja ki vagyok, nem tudok rajta belépni, regisztrációs felületet pedig sehol nem találok. Ehhez kell valami csomagot váltani vagy valahol be tudom állítani?
2. Jól gondolom, hogy tudunk TV-t nézni apple TV-n a Vodafone TV appon?

Köszönöm a válaszokat ;)

(#91567) NoOne1976 válasza Lacus MD (#91566) üzenetére


NoOne1976
őstag

Az appot a vtv boxon keresztül tudod beregisztrálni. Nincs klasszikus regisztráció (email, jelszó)

(#91569) pjen válasza Lacus MD (#91566) üzenetére


pjen
félisten

Amit én kipróbáltam és működik.Laptop,horizon Go,HDMI kábel Tv be.A kép minőség nem az igazi és a kezelés is nehézkes.

(#91570) Lacus MD válasza pjen (#91569) üzenetére


Lacus MD
tag

(#91567) NoOne1976, (#91568) ish4d0w, (#91569) pjen

Köszi a válaszokat, ezek alapján ez elég kapufának tűnik. :O

(#91571) anglergab válasza Lacus MD (#91566) üzenetére


anglergab
addikt

Vodafone TV-hez kell egy Vodafone TV mediabox.
Ha mediacard-od van, azt vagy le kell arra cserélni, vagy másodlagos eszközként kell Vodafone TV mediabox is.
Horizon Go-hoz pedig kell legalább egy mediacard/Horizon mediabox, Vodafone TV-hez (app) pedig legalább egy Vodafone TV mediabox.
Böngészőben jelenleg csak Horizon Go van.
A Vodafone TV app csak telefonon és tableten használható, okos TV-n, saját mediaboxon, PC-n, Chromecast-on nem.
A modem pedig CB az ex-UPC területen jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#91572) cof


cof
veterán

Azért mielőtt VTV-re vált valaki ellenőrizze, hogy kompatibilis-e az applikáció a készülékeivel. [link]

Nálam pl. nem az, bár nem tudom, hogy miért, nem valami bőbeszédű a PStore. Talán az 5-ös Droid miatt, bár 4.4-et ír minimumnak.

Ez az alkalmazás egyik eszközöddel sem kompatibilis.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91573) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Tetszik, hogy kapok push értesítést a telómra, amikor befejeződött egy programozott felvétel (VTV app).

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91574) tomp válasza cof (#91572) üzenetére


tomp
félisten

Nekem 6.0.1-től 10-ig van mindenféle androidom.
Egyedül az androidos médialejátszóval(6.0.1) nem kompatibilis a Play Áruház szerint de apk-ból telepítve azon is megy. USB-s kamerát rákötve QR kóddal be is tudok lépni de streamet már enged indítani.

(#91575) cof válasza tomp (#91574) üzenetére


cof
veterán

Root-olt vagy nincsen Widevine L3 sem? Ezekre gondolok mint hiba. Régebben rengeteg TVBOX-on nem ment a HorizonGO sem, ugyanez volt mint nálad. Be lehetett lépni meg bármit csinálhattál az app-ban, de a stream már nem indult el.

Vannak x86-ra Android rendszerek, esetleg azzal is meg lehet próbálni akinek van VTV.

-------------------------------

A spanyoloknál egyébként van böngészős verzió is: [vodafonetvonline.es]... Szóval még nulláról sem kellene kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91576) tomp válasza cof (#91575) üzenetére


tomp
félisten

Netflix SD megy, HorizonGo megy, Telenor MyTV megy. VodaTV app nem. Esetleg nézi az SoC-t mivel az Realtek.

(#91577) anglergab válasza cof (#91575) üzenetére


anglergab
addikt

Lehet nincs x86-ra app, mert natív library kell hozzá, ami csak ARM-ra van lefordítva.

(#91578) anglergab válasza cof (#91575) üzenetére


anglergab
addikt

Csak ARM-re van az app.

(#91579) cocka válasza cof (#91575) üzenetére


cocka
veterán

Nálam pl. nem az, bár nem tudom, hogy miért, nem valami bőbeszédű a PStore.

Ezzel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy sok esetben csak apk-ban letöltve és feltelepítve derül ki, hogy mégis kompatibilis a program az eszközöddel.

Vannak x86-ra Android rendszerek, esetleg azzal is meg lehet próbálni akinek van VTV.

Amik ugye x86 lévén, PC-khez íródtak. Pont most teszteltem fut-e egy natúr 4 magos régi i5-ös cuccon az Android 9 és ott van meglőve a sztori, hogy nem lett integrálva ethernetfelismerés, csak wifit akar minden áron. De amíg nem kap wifit, addig semmilyen hálózati drivert nem tud letölteni (még akkor sem ha van beépített wifi, mert nem ismeri fel). Így gyakorlatilag használhatatlan a rendszer.

(#91580) cof


cof
veterán

ÖF.

ED3 eszköz esetén lefelé irányban/Downstream Channels szekcióban -6 és 12dBmV között megfelelő.

Ezt valaki ki tudná fejteni bővebben? Mi ez? Miért jó, miért pont ezek között az értékek között megfelelő, stb...

Ma egy kicsit átalakítottam a kábelezést, és megfigyeltem, hogy egy osztóval magasabbak ezek az értékek, volt 8-9-10, viszont 2 osztó után a modem csak 1-2-3, ez elég nagy különbség ránézésre. Mi az előnye ennek és a hátránya, ha alacsonyabb vagy magasabbak az értékek?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91581) anglergab válasza cof (#91580) üzenetére


anglergab
addikt

A CB jelerősség tartománya -10 dBmV - +12 dBmV közötti, azaz ilyen jelerősséget vár, ekkora a toleranciája. Ez egy feszültség érték (volt).
De ez önmagában nem sokat jelent. Fontos hozzá a zajszint is. A hasznos jel és a zajszint hányadosa a jel/zaj arány vagy viszony (SNR), ennek nincs mértékegysége mert azonos mértékegységű értékek hányadosa. Ha pl. 0 dBmV a jel, 30 dB az SNR, akkor -30 dBmV a zaj (0 - -30 = +30), azaz a hasznos jel 1000x akkora mint a zajszint, ez elég jónak számít.
Azaz a lényeg az SNR, ha megvan egy küszöb érték, akkor mindegy mekkora a jel és a zaj szintje, amíg a jel benne van a fenti értelmezési tartományban.

[ Szerkesztve ]

(#91582) tekozlo022


tekozlo022
csendes újonc

Sziasztok.
Van egy upc-s routerem (ch7465lg-lc) bridge módban mögötte egy Archer C6-os router. Utóbbiban van minden beállítva ami a NAS-hoz kell. A probléma az, hogy kétóránként elmegy a net és újra kell indítanom a upc-s kütyüt és megint minde jó. Ha router üzemódra váltok, akkor is stabilan van net, de akkor meg ugye a NAS jelez, hogy két útválasztó van a hálozaton. Mit lehet ilyenkor csinálni?

(#91583) Gubek-Einste válasza tekozlo022 (#91582) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen hibával megy el a net?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#91584) kabelmania27 válasza tekozlo022 (#91582) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
192.168.100.1 címen be kellene lépni a modem oldalára és a haladó beállítások, hálózat állapota menüponton belülről a következő hsz-ba kellene másolni a letöltési és feltöltési értékeket. Ha leírod milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy javíthatóak-e az értékek
CoF: Üdv! Minél kevesebb osztás van a modem előtt annál stabilabb a netkapcsolat. Ezért érdemes a bejövőt elosztani modemre és tévére, mert így alacsonyak lesznek a feltöltési értékek, több tartalék van a tűréshatárig és ha valami ok miatt megugrik az adási, nagyobb eséllyel marad 50alatt. Családi házba ezt könnyebb kivitelezni, mert légkábel bejön a padlásra kettes osztóból egy kábel modemhez másik kimenetet el lehet osztani a tévékre (ha modemes szobában tévé van akkor megint egy kettest kell bekötni, mert előfordul hogy két kábelt nem lehet levinni), társasba nem olyan könnyű de pl új építésű lakásoknál általában a bejárat körül osztják el szobákra. De olyan is van, hogy a folyosón van az osztás és onnan hozzák be a szobákba. De ez nem jelenti azt hogy két osztó után nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#91585) tekozlo022 válasza kabelmania27 (#91584) üzenetére


tekozlo022
csendes újonc

Ok, ha hazaérek bemásolom, bár másfél hete cserélték a CB és akkor mértek mindent. Az előző doboizzal ezt a hibát írta ki.

(#91586) tekozlo022 válasza Gubek-Einste (#91583) üzenetére


tekozlo022
csendes újonc

Ezt pontosan megtudom nézni valahol (kód)?
Ha lefutattom a belső ellenőrzést, először hibátlant ír, majd, hogy az Ön hálozatában van a hiba, de akkor is ezt írja, amikor mindn ok... A CB mögötti routert újraindítva a hiba ugyan úgy fennáll.
Nem vagyok nagyon otthonos a témában, de nem értem egyáltal milyen problémák jöhetnének fel.

(#91587) varga pista


varga pista
újonc

Műsor visszanéző funkció: a Sony Movie Channel amikor úgy fél éve néztem, nagyjából 100%-ban visszanézhető volt. Most a TvShop és a Csillagkapu nézhető vissza. A többinél nincs ott az ikon sem.
Másnál is ez van?

(#91589) pjen válasza varga pista (#91587) üzenetére


pjen
félisten

Igen és az a legszebb,hogy ezeket a csatornákat a VTV boxal fel se lehet venni.

(#91590) roti86


roti86
őstag

Sziasztok!

Remélem jó topicba írok (UPC-s kábelt érint). Létezik olyan átalakító, ami koax dugóból csinál F dugót vagy mindenképpen csatlakozót kell cserélni (még nem csináltam ilyet)?

[ Szerkesztve ]

(#91591) varga pista válasza pjen (#91589) üzenetére


varga pista
újonc

Mit tuppeltek, nem kellene egy csoportos feljelentést megejteni az NMHH irányába?

Azt nem is említettem, hogy pl a Comedy Central és a Paramount is meg van jelölve, hogy (részben) visszanézhető, de egyiken sincs ilyen műsor, a voda ügyfélszolgálat mossa kezeit, de konkrétan a két utóbbi csatorna gazdáit is megkérdeztem, röviden összefoglalva: szerintük ez így nincs rendben. A CC különösen, mert a saját gyártású műsorok biztosan visszanézős licenccel vannak átadva, de azokat sem lehet.
Még gyűjtöm az energiát, de a héten megpróbálom összeszedni és elküldeni illetékeséknek a panaszomat, mivel ez kimeríti szerintem a szàndékos megtévesztés fogalmát. Aztán majd meglátjuk.

(#91592) cof válasza roti86 (#91590) üzenetére


cof
veterán

Persze.

f-type male to pal female adapter

Átalakító F csatlakozó koax aljzat

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91593) anglergab válasza cof (#91592) üzenetére


anglergab
addikt

Amúgy ennek mi értelme? Mivel az F csatlakozó épp jobb impedancia illesztést csinál, de ha mögötte van egy sima csatlakozó, akkor a nyereség elveszik, reflexiók és interferencia keletkezik a kábelben.
Ha ez jó lenne, akkor nem vették volna le a technikusok a sima csatlakozós fali "konnektorokat" - kihúzva a koaxot és arra téve F csatlakozót, hanem egyszerűen bedugtak volna egy sima koax kábelt, és a végére tettek volna egy ilyet.
Ahol 1 GHz körüli jelek kellenek, azaz a modem felé, oda natív F csatlakozós (egy darab) kábel kell, mint a műhold esetén.

[ Szerkesztve ]

(#91594) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy TP-LINK Deco M4 3 darabos szettet szeretnék berakni egy házba ahol UPC kávbelnet van. Beraktam a UPC box után, amit modem módba kapcsoltam. Mégsem kapott IP címet a TPlink. Egyszer jó lett, de utána hamarosan eldobta.

Reseteltem mindent, megpróbáltam elölről kezdeni, de akkor sem volt jó.

Van esetleg ötletetek, hogy mi lehet a gond?

(#91595) cof válasza anglergab (#91593) üzenetére


cof
veterán

Ennek akkor van értelme ha se kompressziós fogód, se préselhető dugód nincsen. Nálam is volt már így megoldva átalakítások miatt, de nem éreztem semmi hátrányát.

Persze a kábelre tekerhető F dugó sem rossz, csak normális minőségű legyen.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91597) cof válasza #72445440 (#91596) üzenetére


cof
veterán

Most a hétvégén csináltattam meg éppen, rendes dugóra lett cserélve. Eddig így volt használva a modem kb. 2 évig, és nem volt semmi probléma az internettel.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91598) anglergab válasza cof (#91595) üzenetére


anglergab
addikt

Oké, lehet 550-650 MHz-es volt a szegmens.
De 850 MHz felett szerintem már kellene, mert a nagyobb frekvenciákat gyorsan elkezdi csillapítani a csatlakozó.
Másrészt ha nem elég pontosan 75 Ohm-os az illesztés, akkor jönnek az állóhullámok, szimbólumok közötti interferencia, többutas terjedés, egy jelből lesz egy csomó időben eltolva. Analóg TV-nél ez volt a szellemkép.

[ Szerkesztve ]

(#91599) Tommy1982 válasza anglergab (#91598) üzenetére


Tommy1982
tag

Én ilyet használok Triset-113 kábellel, nekem bevált nincs probléma vele. Egyszer kint voltak a szerelők és meglátták a modemen ezt a csatit és tiszta pánikban voltak, hogy ezt nem ők rakták fel, ki akarták cseréni de én nem engedtem, nem azért vettem ilyen drágán, hogy ők levágják :D

szerk.: bocs mobilon nem lehet rendesen linket berakni :(
https://antennak.hu/index.php?f_dugasz_cabelcon_rg6triset113_kabelre_onkompresszios&kat=130&id=1083

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.