Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91451) anglergab válasza anglergab (#91448) üzenetére


anglergab
addikt

A "legyen nagyon gyors internet és nagyon sok TV csatorna és mind nagyon jó képminőséggel (legalább Full HD, de inkább 4K, de nem túltömörítve)", egyszerre mind (!), hosszú távon gazdaságosan csak IP-vel valósítható meg, nincs más megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#91452) mad823 válasza anglergab (#91451) üzenetére


mad823
őstag

Nincs ezzel baj, csak a STB ne kéne hozzá...

(#91453) pjen válasza mad823 (#91452) üzenetére


pjen
félisten

Végül is alkothatnának egy nemzetközi szabványt és az STB bekerülhetne a Tv be.

(#91454) cocka válasza tomp (#91447) üzenetére


cocka
veterán

Amúgy én papíron olyan router vettem (Archer C2300 v2) ami 2.4-en tud 600-at, na most ezzel szemben a valóság az, hogy kb. 75-nél megáll a történet. (sima LAN-on teszteltem, természetesen oda-vissza gigabites ethernetek vannak) De arra biztosan emlékszem, ha tudott valaha is 75-nél többet, 100 fölé sosem ment. Lehet itt reszelgetni összevissza 1000-ig mindenféle QAM-okkal, de szart nem ér ezek szerint. Az 5 GHznél már sokkal közelebb lehet kerülni a valós gyakorlati sebességhez is. Mondjuk egy papíron 5GHz-en 1733-at tudó routertől elvárható, hogy legalább a felét tudja. Ez közel a gigabites sebesség, azt meg hozza is. Amúgy le is szoktam tojni, hogy 5 GHz-en gyengébb a jel, mert még 10 méterrel arrébb is tud vagy 20-30 megabitet.

2,4GHz-en 40-et tud

Tudtommal az extra trükközős QAM-ok nélkül kb. ott áll meg a történet igen. Kb. 45 megabit a max. Ezek a sebességek azért tényleg szánalmasak 2.4-en ahhoz képest, hogy mit hazudoznak róla összevissza. (UPC-től függetlenül)

Miért nem AndroidTV van a boxon:

Nekem még csak az sincs az S912-őmön. Sima 7.1.2-es Android OS. :D

DVB-C miben jobb amin még máig van MPEG2 és ugyan úgy zavarérzékeny, ráadásul sokkal kötöttebb rajta a szolgáltatás?

Pl. abban, hogy a már eleve kb. 22 éve behúzott kábel (amikor behúzták még szélessávú net se volt és a matáv a végnapjait élte) folyamatosan tudja biztosítani az adást net nélkül is. Ahhoz a vtv hulladékhoz meg ha jól értem mindenképp kell majd net. Még egy régebbi akármilyen box is jobb, mert a beépített modemük le tudja kukázni a netről, ami épp a műsorújsághoz vagy egyebekhez kell.

De ha mindenképpen kell neki net és nem lehet másképp megoldani, majd beüzemelem a régi routerem WDS funkcióját. Azt akkor nem kell 10 méter ethernet kábel meg fúrás-faragás.

[ Szerkesztve ]

(#91455) tomp válasza pjen (#91453) üzenetére


tomp
félisten

Megalkották tavaly. DVB-I a neve. Sokáig tököltek, hogy a DVB-C2 elterjedjen de sokáig nem hittek a bukásában pedig már az elejétől kezdve az volt. Végül feladták és lett a DVB-I azaz az IP alapú kábel TV. Reméljük a 2021-es TV-k már tudni fogják.

(#91456) kezo0 válasza tomp (#91444) üzenetére


kezo0
addikt

Mondjuk a DVB-C adás akkor sem kezd el akadni, ha letöltés mellett otthoni hálózaton másolok Gbittel... ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#91457) cocka válasza tomp (#91447) üzenetére


cocka
veterán

Miért nem tud a hazai VodaTV box wifit? Keress rá a fb-on a voda csoportra és megtudod.

Olyan hosszú vagy olyan titkos ezt leírni? Csak mert ennyi infó miatt nem akarok egy újabb csoportba regisztrálni.

(#91458) anglergab válasza mad823 (#91452) üzenetére


anglergab
addikt

A szolgáltatói STB-nek megvan az az előnye, hogy a szolgáltató biztosítja, és ha jön egy új kodek/interfész/streaming megoldás (azaz elavul), nem kell TV-t cserélni, új STB-t venni, ad a szolgáltató egy újat.
Tehát a TV csak "monitor", a dekóder rész külön van.

[ Szerkesztve ]

(#91459) tomp válasza kezo0 (#91456) üzenetére


tomp
félisten

Igen és csillámpónival megy a DVB-C. Attól még egy régi technika marad. Az analóg sorsára jut. Ezt el kell fogadni.
Ha az ember elugrik a nyaralójába vagy kibérel egy apartmant akkor viheti magával a Voda boxot. Nem kell este néznie a turistás osztrák, német, orosz, szlovák, horvát csatornákat. Ott lesz a saját box a saját csatornákkal. :DDD

(#91460) pjen válasza tomp (#91459) üzenetére


pjen
félisten

Ezt mondjuk Korfun is megteheti?

(#91461) cocka válasza pjen (#91460) üzenetére


cocka
veterán

Kínában is. LOL

(#91462) tomp válasza pjen (#91460) üzenetére


tomp
félisten

Ismerősöm tesztelte Stuttgartban. Tökéletesen ment a box.

(#91463) kezo0 válasza tomp (#91459) üzenetére


kezo0
addikt

Sokkal többször másolok nagy sebességgel az otthoni hálózaton, mint ahányszor nyaralás közben szükségem van az otthoni tévécsatornáim nézésére, szóval nekem ez utóbbi egy abszolút marginális szempont. Ellenben a XXI. században ne akadjon már az otthoni tévéadás semmilyen hálózati művelet miatt...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#91464) tomp válasza kezo0 (#91463) üzenetére


tomp
félisten

Ha meg egy letöltés(torrent)+hálón belül Gbites másolás akkor a CB hardveres erőforrása elfogy így a legérzékenyebb eszközön előjöhet a gond.
Ha csak simán másolok én is Gbittel akkor a box nem akad. Csak ha mellette még elindítok letöltést is. Arról már nem a voda box tehet, hogy a CB hardvere gyakoratilag 150%-on pörög és nem bírja. :)

(#91467) cof válasza cocka (#91454) üzenetére


cof
veterán

Kizárt dolog 2.4GHz-en a 600Mbit/s, fizikai képtelenség. Azt oszd el kettővel és megkapod a valós sebességet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91468) cof válasza kezo0 (#91456) üzenetére


cof
veterán

Nálam sem, tomp-nál szar a hálózat még mindig. Akadnak az alsó frekis csatornák is.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91469) mad823 válasza #72445440 (#91466) üzenetére


mad823
őstag

Ha netflixet, HBO go-t, amazont meg youtube-ot tudok nézni rajta, akkor gondolom bármit, nem? 😁

(#91470) tomp válasza cocka (#91454) üzenetére


tomp
félisten

Ahhoz a voda hulladékhoz ha jól érted....
Szóval nincs, de hulladékozod. Ügyes...
22 éve behúzott koaxon engedik a DVB-C-t? Az szép. Nálunk első lépésként cserélték a teljes koaxot mikor anno a Pace SD boxal elindult a szolgáltatás.
Nálunk akkor húzták be az eredeti koaxot mikor még soros hálózat volt csillagpontos helyett.

(#91471) anglergab válasza mad823 (#91469) üzenetére


anglergab
addikt

Nem, mert Android TV-n, okos TV rendszereken, Chromecast-on, böngészőben, Windows-on, Linux-on nem támogatott a VTV magyarországi változata. Csak a VTV mediabox-on (Linux alapú platform) és Android/iOS-en.

[ Szerkesztve ]

(#91472) cocka válasza tomp (#91470) üzenetére


cocka
veterán

Szóval nincs, de hulladékozod. Ügyes...

Mert egy brandelt eszköz soha nem jó. Értelme sok nincs, cserébe kapsz egy rahedli korlátozást. Kinek jó ez?
Használja aki akarja, én nem fogom.

(#91474) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Azta :Y . Köszönöm mindenkinek a sok új információt. Akkor kivárom a szeptembert és eljátszok egy "megyek innen máshova" verziót vagy akkor csapjon hozzá ennyi pénzért még 1 HBO pakkot.
Igen, tudom hogy nem kötelező váltani. Csak most ez meglepett, hogy most akarnak váltatni.
Amúgy a telefonon megkeresős verziónál múltkor a mobil csomagnál futottam egy olyanba bele, hogy 500Ft-pt akartak elengedni, ha akkor abban a pillanatban újítom a hűségidőt. Mondtam, hogy nem akarom a hűségidőt és fizetem mindenféle kötődés nélkül az eddigi díjamat. Na utána egy tévesen befizetett számla cirkusz után jött a pofára esés, hogy az e-pack kedvezményem is így buktam, mert ahhoz kell a hűségidő :((( Szóval azt is kiperkáltam, meg a késedelmi díjat. Mindezt a UPC vonal végett, hogy összevonták.Ja és a plusz poén, hogy ekkor már csak hápogtak az 500Ft-os kedvezményről, meg ment a mellédumálás. A Vodával sose volt bajom. A UPC ilyen fura banda, ennél az esetnél is pont egy olyan ablakhoz/asztalhoz kerültem sorra akit a régi UPC-s bandából hoztak át és halvány lila gőze nem volt anno mi merre .
Viszont nálunk csak a T lenne alternatíva, ők viszont gyengébb netért még több pénzt kérnek.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#91475) cocka válasza #72445440 (#91473) üzenetére


cocka
veterán

Az opció lesz a hagyományos boxok kigolyózása után is?

(#91476) tomp válasza cocka (#91472) üzenetére


tomp
félisten

Jó hát neked jó a DVB-C. Sokaknak még az analóg is jó.
Már most van olyan bővítés ami csak Voda boxon van, DVB-C-n nem. Ha egyre több ilyen lesz akkor már el fogsz gondolkodni, hogy cserélj.
Gondolom nem örülnél egy olyan full extrás boxnak amitől a havidíjad 30ezer lenne...

Minden újdonságnál vannak ugye károgók. Anti 5G-s emberek is vannak. :D

(#91477) mad823 válasza kabelmania27 (#91420) üzenetére


mad823
őstag

No, az van, hogy egyetlen 1-way tap van, tap ágon a CB, kimeneten a TV, aztán ennyi. Gondolom ez nem sok javítási lehetőséget tartalmaz.

(#91478) cocka válasza tomp (#91476) üzenetére


cocka
veterán

Az 5G gyakorlati előnyeiről még hallottam. :B

(#91479) mad823 válasza anglergab (#91471) üzenetére


mad823
őstag

Ez világos, csak azt mondom, hogy technikailag egy app is lehetne a VTV, hiszen a szükséges vas benne van a TV-ben, ami egy bármilyen stream dekodólásához kell.

(#91480) gduck válasza tomp (#91476) üzenetére


gduck
addikt

3000Ft rablás érte, én speciel ezért adtam vissza! Nem a DVB-C imádat miatt. :P Vodafone szerint ez teljesen normális, hogy ex-UPC területen 3000Ft, máshol 800Ft a bérleti díja. Magyarázták persze az eltérő technológiával, én meg mondtam, hogy az az alapdíjban van "rendezve", nem egy eszköz bérleti díjában. :W Ezen a bérelt eszközön, csak a már kifizetett szolgáltatást tudom másik TV-n nézni! Nem igaz, hogy ezt csak én látom így :U

Amúgy megnézném ha mindenkinek cserélnék a boxot Vodára, átlag 2-3db egy háztartásban... Na akkor pusztulna meg az egész hálózat :D

Szóval kurvára nem érzem magam Vodafone előfizetőnek, inkább ex-UPC előfizetőnek. Vodafone fejesként nekem lesülne a pofámról a bőr. Bár mit mondjak, nem csalódtam a Vodafonban. Közel 20 év előfizetői időszak alatt, még mobilt se kaptam kedvezményesen :(

[ Szerkesztve ]

(#91481) kabelmania27 válasza Gzu73 (#91450) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Melyik kimenetben van most a modem?
A problémás tévé kábelét tekerd le a kettes osztóról és indítsd el egy dvb-t keresést a problémás frekire vagy akár egy teljes keresést.
mad823: Lehet rajta javítani, ha veszel egy CE feliratú 5-1000Mhz-es kettes splittert, mert annak mindkét kimenete egyforma csillapítású.
Ideiglenesen cseréld fel a kimeneteket, modemet kösd az out-ra és tapra a tévét, out kimeneten kisebb a csillapítás ezért javulni fognak a modemértékek és kevésbé fog akadni, CB érzékeny a jelre.

[ Szerkesztve ]

(#91482) tomp válasza mad823 (#91479) üzenetére


tomp
félisten

Boxal tudja a szolgáltató, hogy milyen keretek között szolgáltathat. TV-re kiadja az appot aztán lesz 5ezer fajta konfigurációs TV. Mindegyik TV-nek más a hardvere és a tudása. Na azon szolgáltatni OTT-t Nagra titkosítással...
Aztán ha valamelyik TV-n nem menne a stream máris reklamálna az ügyfél méghozzá jogosan.
Telenor MyTV-nek van AndroidTV appja. 2019. júniusban frissült utoljára. De előtte is változó volt, hogy melyik AndroidTV-t futtató eszközön hibamentes és melyiken bugos.
Még a Mi boxon is vannak bugok pedig a Telenor egy időben azzal együtt árulta a MyTV-t mint "boxos" szolgáltatás.

gduck
Az egyik technikus elmondása szerint a vírus miatti karantén alatt nem azért voltak internet problémák mert a betáp elfogyott hanem a sok DVB-C és analóg ügyfelek miatt! Akkora zajt toltak vissza a koax hálózatba, hogy kinyírta a netet. Voltak olyan helyek ahol magát az utcai Node-ot megfektette a nagy mértékű zaj...

[ Szerkesztve ]

(#91483) anglergab válasza tomp (#91482) üzenetére


anglergab
addikt

Így van, a kompatibilitás növelése a hibalehetőségéket is növeli. Több platformot sokkal nehezebb egyszerre támogatni, főleg kezdetben. Más országokban működik amúgy VTV-n, a kulcsszó a multi-device. Egy példa: sokan szívesen használnák Chromecast-tal, míg mások sosem. De a tartalomszolgáltató is beleszólhat hogy engedélyezi-e Chromecast-on a tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#91484) mad823 válasza tomp (#91482) üzenetére


mad823
őstag

Ez lehet, hogy probléma egy telenor esetén, de valahogy én nem hallok olyat, hogy a netflix app bármelyik tévén (legyen az webos, tizen vagy android) problémásan működne - ergo más már meg tudta ugrani.

(#91485) tomp válasza mad823 (#91484) üzenetére


tomp
félisten

Netflix app a TV gyártók segítségével optimalizálva van az utolsó kódsorig!
Ezért gyári app minden TV-n és van hozzá már a távirányítón alapból Netflix gomb.
Netflix app gyakorlatilag mint rendszer app fut a TV-n. Az én 2014-es Sony TV-men is.
Lesz a Voda boxon is Netflix app. Voda boxon is olyan lesz mint TV-n. Azaz nem fog neki gondot okozni az ami a TV szolgáltatásnak igen. Miért nem? Mivel más technológián történik a 2.
Netflix a szerverről megadott mennyiséget letölt. Aztán pihenő. Voda TV viszont folyamatosan pihenő nélkül tölti be az élő adást szerver általi rögzítési csúszás után.

(#91486) #75501312 válasza tomp (#91482) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nekem itt a logika hibádzik valahol. (Ez nem neked, hanem úgy általában)
Nem készülékekről kellene beszélni, hanem platformokról. A többit oldja meg a gyártó, mint ahogy teszik ezt Netflix app esetében is.
Amikor először szembesültem az angol árakkal, felháborítóan drága volt, aztán eszembe jutott, hogy ott azért a fizetés is más.
Így viszont már máris másképpen áll Katiban az a gyerek. Azért a pénzért minőséget kapnak, több száz HD csatornával és sok-sok DD 5.1 hangsávval együtt.
Miért olyan k*rv* nehéz integrálódnunk Európába technikailag, amikor globális cégekről és szolgáltatásokról meg technológiáról beszélünk? :( :(((

(#91488) woodworm válasza cocka (#91454) üzenetére


woodworm
veterán

Ha egy ac2300-as routernél a kliensre max. 45-70 Mbit jut át, akkor ott nagy valószínűséggel a kliens a sáros és nem tudja a 40MHz csatornaszélességet és a két streamet, mint a közelmúlt telefonjainak nagy része. Az 5GHz-en 1733-as linksebességet tudó routereken sem fogod nagyon a felét mérni, mivel nincs 4 streamet és/vagy 160MHz-es csatornaszélességet tudó kliens.
A nem szabványos turboqam pedig tiszta éterben szépen tud működni, nálam az n400-as linken átjött a 300Mbit.

(#91489) Gzu73 válasza kabelmania27 (#91481) üzenetére


Gzu73
tag

a hármas osztón van egy -4-es és 2 db -7,5-ös kimenet, eddig a -4-en volta modem, átraktam másik ágra, ezek a jelek -7,5-ös kimenettel jönnek.
így a kettes osztó a -4-es ágon van, vagyis a fenti tv -4+ -4,1 + a 26 méter kábel csillapítása.
vagyis majdnem annyi, mint amikor direktbe kötve próbáltam a -7,5-ön, 2-es osztó nélkül.
minimális eltérés lehet.

ok értem a dvb-t, sztem holnap kipróbálom.

(#91490) kabelmania27 válasza Gzu73 (#91489) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem. Tegnap este a téli jelszinthez számítottam a másik kimenet csillapítását lehet azért nem lett jó a végeredmény.
Problémás tévén most sem mennek a hiányzó frekik és csatornák?

[ Szerkesztve ]

(#91491) cof válasza Gzu73 (#91489) üzenetére


cof
veterán

Nekem nem hozza. Mondjuk az durva is lenne 3x árnyékolású kábelnél, csak egyszerűen bezavar, ugye a csatlakozókon keresztül fel tudja venni pont azt a frekvenciát, és ez zajt eredményez a rendszerben.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91492) tomp válasza #75501312 (#91486) üzenetére


tomp
félisten

Platform, azon belül hardver.
A gyártó nem mindent tud megoldani. Illetve ha az app többet kér mint amire a hardver képes, máris gond van.
Tudnánk integrálódni de azt nagyon nagyon kevesen tudnák megfizetni a hazai fizetések mellett. Ha sokaknál 1-2ezer havidíj lefaragás is hatalmas akkor mit szólnánk ha hoznának full extrás boxot 20-30ezer/hó áron? :)

ish4d0w
Nálam is a magas zaj okozta a gondot amit a Node-nál oldottak meg mert akkora zajt kapott vissza, hogy szinte alig bírt üzemelni. Betáp megvolt de nálam 60-70Mbitet adott. Meglett a zajszűrés és azonnal 517Mbit lett és azóta is ennyi.

(#91493) #75501312 válasza tomp (#91492) üzenetére


#75501312
törölt tag

Dehogynem tud a gyártó mindent megoldani. Netflix esetében hogy tudják? Vannak sztenderdek, amiknek meg kell felelni és kész. Ennyire egyszerű.
Ott nem az eszköz kerül sokba, hanem az elérhető 4-500 csatorna.

[ Szerkesztve ]

(#91494) tomp válasza #75501312 (#91493) üzenetére


tomp
félisten

Netflix hogy tudja? Úgy, hogy a TV gyártók leszerződnek velük és megkapják a TV-k teljes hardveres hozzáférését. Úgy könnyű appot fejleszteni rá.
Illetve egy külön csapat foglalkozik a TV gyártónál a Netflix teszteléssel mivel fontos számára, hogy hibamentes legyen mivel üzlet.
Vodafone szerződjön le a hazai márkákkal és teszteljék a kb 120 fajta hardverű TV-n a VodaTV appot? Az növeli a havidíjat. ;)

(#91495) #75501312 válasza tomp (#91494) üzenetére


#75501312
törölt tag

Milyen hazai márka? :) Gyártunk tévét?
Ne a Voda tesztelje, hanem a gyártó ezt mondom.
A Voda adja ki a specifikációt meg a mércét amit meg kell ütni, a többi a gyártó feladata.
Mint ahogy Netflixnél is.
Hiszen Voda globális cég, nem? Ha meg tudják ezt oldani mondjuk HBO esetén is, egy globális társaságnak ez nem lenne probléma.
Az már teljesen más kérdés, hogy Bélánál ez nem fog működni, mert megvette az olcsó gagyit, amin semmi támogatás nincs.
Lépjünk már ki ebből a k*rv* korlátozottságból meg az országhatárból és lépjünk már egy szintet. (Ez nem neked szól, hanem úgy általában)

(#91496) mad823 válasza kabelmania27 (#91481) üzenetére


mad823
őstag

Találtam egy splittert, lecseréltem a tap-et, most ezt látom. Ez már jobb?

[ Szerkesztve ]

(#91497) gduck válasza tomp (#91482) üzenetére


gduck
addikt

"Az egyik technikus elmondása szerint a vírus miatti karantén alatt nem azért voltak internet problémák mert a betáp elfogyott hanem a sok DVB-C és analóg ügyfelek miatt! "

Az analóg nagy túlélő :W 11év alatt nem sikerült megszabadulni tőle, amit sose fogok megérteni! Tudom az érveket, ne soroljátok! :R Akkor is az a véleményem, ha DVB-T alatt meg lehetett lépni, akkor ez már a töketlenkedés csúcsa, hogy DBV-C alatt nem lépték meg 11 év alatt se! Mondhat bárki, bármit! Főleg úgy, hogy pár hónap VTV után már a DVB-C haláláért kampányoltok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#91498) #75501312 válasza gduck (#91497) üzenetére


#75501312
törölt tag

Dehogynem érted. Megvárják, míg kihal az öreg generáció. Marika néni, Pista bácsi, Gizike meg Marcika. Még 10-20 év, amikor a mostani ötvenesek már értik a technikát valamennyire, így nem lesz nagy változás nekik egy-egy új rendszer, eszköz.
Hogy miért? Mert valószínűleg legalább harmadát kiteszik az előfizetőknek.

(#91499) gduck válasza #75501312 (#91498) üzenetére


gduck
addikt

Szerintem ez nem indok, mert nem hiszem, hogy a DVB-T felhasználóknál más lenne az összetétel! Ez egyszerűen TÖKETLENKEDÉS! Nem fogtok meggyőzni, ne is próbáljátok :R

Fekete péntekes napokon, meg évek óta nyugdíjas pankráció szokott lenni az ócsó lapostv raklapok körül, úgy hogy nem hiszem el a 30%-ot :P

[ Szerkesztve ]

(#91500) mad823 válasza #75501312 (#91498) üzenetére


mad823
őstag

CI slot minden mai tévében van, semmi újat nem kell megtanulni. Máris jöhet a halál az analógra, és elég a DVB-C.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.