Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87601) e90lci válasza cof (#87598) üzenetére


e90lci
senior tag

+1
Meg arról nem is beszélünk,hogy a reklámért fizetünk.30 perc reklám 5 perc film. ;) :D

(#87602) tomp válasza MadMancs (#87600) üzenetére


tomp
félisten

Na ezért is lenne jó megoldás a backup tuner alkalmazása. Ha van UTP-n kapcsolat akkor kizárólag IP. Ha nincs, tuner.
Ha már benne van a boxban a tuner én így használnám. Kevesebb gond, nincsen kavarodás és bonyolultság az ügyfélszolgálatnál.

(#87603) MadMancs válasza tomp (#87602) üzenetére


MadMancs
veterán

Ráadásul így ki lenne védve az ami hét elején volt. Nincs net nincs tv. De mint tapasztalhattuk nem épp a logikusság az erényük. Pláne ha offolják DVB-C. Van még 2 évük a UPC és a Horizon használatára. Nem tudjuk merre induk el.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87604) anglergab válasza cof (#87598) üzenetére


anglergab
addikt

Mivel nincs teljesen szabványosítva a technológia, ezért kell a szolgáltató specifikus box minden IP alapú TV szolgáltatáshoz. Ez (nincs szabványosítva/nincs kompatibilitás) a rugalmasságának a hátránya/ára.
Az előny legalább, hogy a szolgáltató biztosítja az eszközt, nem kell venned, illetve TV-t cserélni emiatt.
Mind a szolgáltatói eszköznek, mind a saját eszköznek van előnye és hátránya a szolgáltató és az előfizető számára. Ugye ezek ugyanazok, csak nézőpont kérdése hogy előny vagy hátrány.
Többletszolgáltatást (nemlineáris) mindenesetre csak IP-n lehet adni, illetve a teljesen IP alapú rendszerek gazdaságosabbak, rugalmasabbak.

[ Szerkesztve ]

(#87605) gduck válasza MadMancs (#87583) üzenetére


gduck
addikt

"mert Telekom területen nincs DVB-C."

Külön ÁSZF is van, hiába Vodafone az is, mégis különálló. Szóval nem lenne olyan nagy meglepetés a DVB-C-re állás. De szerintem ez csak egy városi legenda, amit a szerelők kezdtek el terjeszteni információ hiányában (ugyanis beüzemeléskor a koax kábelt is kellett csatlakoztatniuk).

Bár ezután meg jogos kérdés, hogy miért kaptunk olyan boxot, amiben van DVB-C tuner :D Szóval lehet, hogy mégis be lesz üzemelve ;)

[ Szerkesztve ]

(#87606) woodworm válasza MadMancs (#87600) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem attól függ, hogy mivel haladnak gyorsabban, a boxcserével vagy a hálózatbővítéssel. Egy bizonyos számú vtv box felett nem fog menni az unicast.

(#87607) MadMancs válasza gduck (#87605) üzenetére


MadMancs
veterán

exUPC területen kell koaxot is csatlakoztatni, bár használva nincs. Telekom optika területen tudtommal nincs is koax amit csatlakoztatni tudnának.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87608) anglergab válasza MadMancs (#87607) üzenetére


anglergab
addikt

De van HFC terület ott is.

(#87609) MadMancs válasza anglergab (#87608) üzenetére


MadMancs
veterán

Van. Ez tény. De nagyon sok terület már FTTH. Ott meg nincs se Voda se Telekom DVB-C. Bár ha akarnák lehetne. De kétlem hogy elindítanák Telekom FTTH területen is DVB-C t mikor adott az OTT. Legalábbis szerintem nem lenne logikus.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87610) anglergab válasza woodworm (#87606) üzenetére


anglergab
addikt

Most 2x annyi sávszélességet foglal a TV, mint a net a koaxban. Az a logikus, hogy az analóg és digitális TV MUX-ok száma csökken, és azzal nőhet a net sebessége. Persze ehhez új modem és CMTS kell, ami képes 24-nél több csatornát összefogni a nethez.

(#87613) asdf_


asdf_
veterán

Horizon Boxon van valami lehetőség/service menu jelszinteket nézni? Pár csatorna, ami benne van az előfzetésben néha/sosem (nem tudom, nem én nézem) elérhető. Megnézném a jelszinteket, mielőtt padlást mászok/reklamálok.

[ Szerkesztve ]

(#87614) woodworm válasza anglergab (#87610) üzenetére


woodworm
veterán

De muxot nem kapcsolhat le addig, amíg nincs megfelelő számú vtv box legalább a prémium előfizetőknél (comfort mehetne kevesebb muxon átmenetileg), viszont nem adhat ki nagy mennyiségű vtv boxot, ha azok csak ip alapon működnek.
Ezért írtam, hogy a kiadott boxok számától és a fejlesztések aktuális állapotától függ majd, hogy éppen milyen módban üzemelnek.

(#87612) ish4d0w
Nem, Puma7-es. :DDD

(#87615) Adam115 válasza woodworm (#87614) üzenetére


Adam115
csendes tag

Van Puma7 de ugyan úgy bugos, hiába javította az Intel :DD

(#87616) pjen válasza cof (#87598) üzenetére


pjen
félisten

Majdnem mindegy,hogy egy dobozra vagy egy kártyára vagy korlátozva.A kártyánál még pár szolgáltatástól el is esel.

(#87617) MadMancs válasza pjen (#87616) üzenetére


MadMancs
veterán

El is felejtettem írni. Csütörtökön megérdeklődtem mikor érkezik végre vtv box. 4-6 hét, hiány van belőle, prioritást élveznek azok a megrendelők, ahol technológiai okokból Horizon nem elérhető (gondolom itt Telekom ra gondolt.) Gondolom ez miatt nem kaptam még se szerződést, se az új csomag aktiválasaról szóló emailt. Igazából most azt se tudjuk mennyi az annyi jelenlegi "örökölt" csomagban. Elég katyvasz van náluk jelenleg.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87618) cof válasza pjen (#87616) üzenetére


cof
veterán

Azért a jelenlegi rendszerrel nem vagyok a dobozra korlátozva, IPTV-n már igen.

Legalább most van 30 csatorna amit bármilyen eszközön nézhetek, ami fogad DVB-C tunert.

De tudom én egy elég szűk réteg vagyok, másnak az a TV ha bedugja a koaxot vagy a dobozba vagy a TV-be.

Mondjuk nekem kényelmes, hogy telefonról is tudom vezérelni wifin keresztül, rögzítést beállítani, akár telefonról is visszanézni a rögzített műsort, de bárhol a világon neten keresztül, műsorújságot nézni a telefonnal. Na, ilyet pl. sem kártyával sem IPTV-vel nem tudok.

Pofásabb lenne csatornalogóval csak lusta voltam még megcsinálni.

Szerintem ez a XXI. századi TV-zés, nem egy korlátozott doboz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87619) pjen válasza cof (#87618) üzenetére


pjen
félisten

Hát igen,viszont most a 30 csatornára vagy korlátozva.Nekem van DIGI,UPC mellett.Az a szabadság.

(#87620) cof válasza pjen (#87619) üzenetére


cof
veterán

Amíg megy a Prémium TV promóció, ez kánaán igen. Aztán én is lehet DIGI-re váltok a nyáron.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87621) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Házilag a connectboxban elő lehet hozni valahogy a modem módot, ha nincs ott a menük közt? Nekem sehogy sem jelenik meg ez, míg másoknál igen, esetleg az ipv6 kapcsolat miatt? Vagy rezet előhozná? Vagy kapcsoljam ki a wifit teljesen rajta és akkor át állítható csak modem ként? Mert az jó lenne, így egy antennás routert tudnék rá dugni, remélhetőleg ipv4el és rendes ipcímmel. A válaszokat előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#87622) Gubu0101 válasza Marcsello31 (#87621) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ügyfélszolgálatot felhívod, vagy mail-ben kéred,hogy kapcsolják ki az ipv6-ot.Én emailben intéztem,du írtam éjszaka ki is kapcsolták

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#87623) cof válasza Marcsello31 (#87621) üzenetére


cof
veterán

Nem, 1221 és mondod, hogy kapcsolják ki az ipv6-ot.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87624) Marcsello31 válasza cof (#87623) üzenetére


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Értem, akkor elég ha emailt írok nekik? elég ha ennyit írok, vagy tegyem hozzá azt is "gondolom igen.hogy ipv4 kellene inkább stb". :)

[ Szerkesztve ]

(#87625) anglergab válasza cof (#87618) üzenetére


anglergab
addikt

A Vodafone TV is tud olyat, amit a rendszered/DVB-C nem: pl. Műsorvisszanéző, sok műsor párhuzamos felvétele, műsorok utólagos felvétele, ondemand tartalmak stb.
Ezekhez mindenképp IP kell. IP-n pedig van DRM.

(#87626) gduck válasza anglergab (#87625) üzenetére


gduck
addikt

"műsorok utólagos felvétele"

Ezen kívül mindent amit felsoroltál, tud a PHILIPSHD DVB-C box is ;)

UI: bár mondjuk abban modem is van :D

[ Szerkesztve ]

(#87627) Gubu0101 válasza Marcsello31 (#87624) üzenetére


Gubu0101
veterán

Elég csak megírni/kérni őket ,hogy kapcsolják ki.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#87628) cof válasza anglergab (#87625) üzenetére


cof
veterán

Nem szeretem az olyan dolgokat ami nem lokális, márpedig ez a felvétel nem az amit a VTV csinál, inkább mondanám kedvenceknek.

Ondemand szolgáltatásukat meg soha nem használtam, régóta nem megy a PaceHD-n de nem is izgat.

Ezért is írtam, hogy én nem az átlagot képviselem ilyen szempontból. Szerencsére van választás.

Felvenni is tudok párhuzamosan, megjött a 2. Tunerem is, csak még nem üzemeltem be. Bár lehet, hogy nem is lesz rá szükség, mert nagyon ritka, hogy számomra 2 érdekes műsor is menjen egy időben.

Nekem az én rendszerem jobb választás mint a VTV.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87629) anglergab válasza gduck (#87626) üzenetére


anglergab
addikt

De olyat már nem lehet kérni, nem?

(#87630) cof válasza anglergab (#87629) üzenetére


cof
veterán

Ez még lemaradt de nem akarok tovább offolni, nekem ne szabja meg egy doboz, hogy mit rögzíthetek.

Ilyen szempontból a koax box is rossz, úgy tudom, hogy csak azon lehet visszanézni a felvételt.

És ha én mondjuk éppen PC-n VLC-n akarom, akkor ott nézem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87631) LouiS22 válasza Marcsello31 (#87624) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha felhívod őket, akkor az azonnal megtörténik (a zenehallgatás után). Ha emailt írsz, arra a törvény szerint 30 napjuk van válaszadással feldolgozni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#87632) MadMancs válasza cof (#87630) üzenetére


MadMancs
veterán

Na jó de a Te eseted tényleg elég speciális igeny. Talán 2%-ra tippelném a hasonló előfizetők számát.:)

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87633) Gubu0101 válasza LouiS22 (#87631) üzenetére


Gubu0101
veterán

Akkor nekem mákom volt :))

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#87634) cof válasza MadMancs (#87632) üzenetére


cof
veterán

Annál azért többen vagyunk ilyen igényekkel.

Csak a többiek okosabbak és nem szívnak itt a 30 szabadon fogható csatornával, mert itt a közszolgálatin kívül még HD sincs.

Ők másik szolgáltatónál vannak.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87636) #75501312 válasza cof (#87634) üzenetére


#75501312
törölt tag

Jaj már. Nem vagy átlagos. Ne lázadj, hisztizel itt nekem meg másoknak is. Rinya topik lett ez is. Neked sem az ertéel meg tévékettő a fontos. Keress mást és jobban jársz te is meg mi is. :U :DDD

(#87637) anglergab válasza cof (#87630) üzenetére


anglergab
addikt

Ahogyan fejlődött a TV (analóg, digitális, IP), úgy lett egyre több csatorna és egyre jobb minőség/felbontás. Ezzel együtt a DRM is fejlődött.

(#87639) #07746304 válasza #07746304 (#87523) üzenetére


#07746304
törölt tag

Plusz két kép. Battlefield V:

Amikor Connect Box a router is:

Amikor pedig: ASUS RT-AC65P AC1750Mbps Dual-Band Gigabit Wireless router (90IG0560-MO3G10) a router:

alt="" title=""

A különbség látványos.

[ Szerkesztve ]

(#87640) #07746304 válasza #07746304 (#87639) üzenetére


#07746304
törölt tag

Sebesség terén voltak egészen jó pillanatai is ma.

(#87641) #75501312 válasza #72445440 (#87638) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nem ez volt a cél, de gondolom az elmúlt pár hét nem minden hozzászólását olvastad.

(#87642) #75501312 válasza #07746304 (#87639) üzenetére


#75501312
törölt tag

Itt mit kell nézni? 2 és 19? Nem ismerem a felületet.

(#87643) cof válasza #75501312 (#87641) üzenetére


cof
veterán

:DDD

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87644) gduck válasza anglergab (#87629) üzenetére


gduck
addikt

Nem lehet már kérni. Nem csoda, 11 éves hardver :)

(#87646) #75501312


#75501312
törölt tag

Az mitől van, hogy néha lehal az egész hálózat és alig tudok elérni bizonyos oldalakat? Tegnap este és éjszaka is ugyanez történt, és egy hónapja is. 502-es hibát vagyok vagy elérhetetlen az oldal vagy a letöltésem jön 360 byte/s-kel.
Random oldalaknál, nyilván azoknál, ami éppen pont kellene.
Újraindítottam mindent, de akkor sem volt változás.
Internet? CB? Router? Melyik lehet a ludas?

(#87647) #07746304 válasza #75501312 (#87642) üzenetére


#07746304
törölt tag

Packet Loss & High Latency

illetve saját router után, már ezek hiánya :)

[ Szerkesztve ]

(#87648) MadMancs válasza #75501312 (#87646) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez mostanában rendszeres. Én már úgy vagyok vele hogy lefekvéskor kapcsolom telón már csak be wifit hogy mentéseket/szinkronizációkat meg tudja csinálni éjjel. Délelőtt még csak csak elvan, de délutánra szinte mindig off a vége. Látszólag van net olyankor is, de semmi nem működik. Pl ph app csak teker a végtelenségig, weboldal nem tölt be. Illetve elé sokat játszik egy online ki nevet a végén társasjátékkal, itt ilyenkor csak azt veszem észre hogy sokszor 5-10mp ig látszólag nem történik semmi, azt egyszer csak minden máshogy van, nem tudom követni a játékmenetet. Elég zavaró.
Páromnál ugyanez.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87649) kali válasza #75501312 (#87646) üzenetére


kali
legenda

Bármelyik, sőt, hagytál is ki hibalehetőséget, mert az ellenoldali eszközöd is okozhatja.
Ki-ki alapon lehet tesztelgetni, kizárni...stb.
Ha wifi kapcsolatról van szó, leginkább a router és/vagy az ellenoldali eszközök okozzák, illetve az azok közötti kapcsolat.
A felettem író miatt ugrott be, hogy kivéve persze, ha a néhány napja adott "központi hibáról" volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#87650) blakey válasza #75501312 (#87646) üzenetére


blakey
titán

Ez konkrétan az adott oldal hibája volt, az egész világon mindenkinél ezt dobta, nem nálad volt a hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.