Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87451) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Vodabox az energiatakarékos üzemmód
alacsony magas most ez hogy van ez lenne az energia fogyasztás ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#87452) #75501312 válasza DonThomasino (#87451) üzenetére


#75501312
törölt tag

A magas az, amikor teljesen kikapcsol és kb 40 másodperc mire feláll a doboz, de keveset fogyaszt.
Az alacsony, amikor nagyobb fogyasztása van.

[ Szerkesztve ]

(#87453) #07746304 válasza cof (#87448) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ott exInvitel ED3.0 van, meg Telekom xDSL...

(#87454) MadMancs válasza #07746304 (#87449) üzenetére


MadMancs
veterán

Több tapasztalat volt itt hogy mobilnet ( egyre olcsóbb a korlátlan) és MinDigTV extra is megteszi a hatását. Még mindig jobb nekik egy 6000Ft ot fizető előfizető mint egy nullát.

Soul Gem: Van ahol alapból ennyi. Karcagon ( igaz új terület, nyáron fejezték be a hálózatot ) 500as net, Tv prémium, alap tel 4490Ft úgy hogy 2 hónapig 0Ft. Vodafone Home Ultra 500 Prémium néven

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87455) cof válasza MadMancs (#87454) üzenetére


cof
veterán

Durva tényleg. Ez nálam van a szomszéd lakására (Digis). Új előfizetőnek 6499 Ft/hó.

Te jól lebeszélted a székről az ügyintézőt ha odaadták egy ezressel olcsóbban. Szintén Várpalota.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87456) MadMancs válasza cof (#87455) üzenetére


MadMancs
veterán

Túl sokat nem kellett győzködni.
Elmondtam mire van igény. 150es net, tv prémium, 2 mediacard, telefon ( mondtam neki hogy csak a csomag miatt). Azt mondta hogy sajnos ügyfélmegtartó csomagot nem fogad el rendszer 150es nettel ( hallottam előtte hogy pötyög, próbálja), csak 500assal, ezért ezt tudja ajánlani. Persze hogy elfogadtam.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87457) jety91 válasza #75501312 (#87329) üzenetére


jety91
őstag

En kaptam elozo heten a vodafone-tol egy ilyen kerdoivet, amit ki is toltottem. Szoval vannak ilyen szondaztatasok, csak lehet valami alapjan / opcio bepipalas a myupcben kuldenek ilyet

(#87458) tomee987 válasza MadMancs (#87430) üzenetére


tomee987
tag

Facebookon azt válaszolta a Vodafone az érdeklődőknek pár órája, hogy május 1-től a FilmBox csomagot le kell kódolniuk (valószínűleg a filmek jogdíjai miatt), viszont a TV Premium csomag kódolatlan marad továbbra is, minden digitális tévé előfizetőnek.

[ Szerkesztve ]

(#87459) #07746304 válasza MadMancs (#87454) üzenetére


#07746304
törölt tag

8 nappal korábban kell bejeelnteni a lemondást gondolom... na engem nem érdekel már semmilyen ajánlatuk. Csak azt tudnám, hogy meddig akarnak egy olyan platformot erőltetni, ami feltöltési sebességben sosem lesz képes az optikát utolérni. Megjegyzem letöltésiben is a 3.1 még tartani bírja majd a gbps-ot lefele, de felfele karcsú lesz...

(#87460) cof válasza tomee987 (#87458) üzenetére


cof
veterán

Ez meglepő. De jó hír, akkor továbbra is használhatom az USB-s tuneremet.

Még a végén tényleg csak ez az egy csomag marad, VTV box-al vagy kódolatlanul.

Úgy rémlik, hogy a Horizon box-on és a CI kártyán is ott az UPC logó. Örökké nem adhassák azokat ki. El tudom képzelni, hogy akinek prémium TV kell HBO stb. VTV box-ot kap.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87461) #75501312 válasza MadMancs (#87456) üzenetére


#75501312
törölt tag

Woah, hát, erre nem is tudok mit mondani, szerencsés vagy.

(#87457) jety91
Évente 1-2 nekem is beesik, sztem most egy darabig nem fognak ilyet küldeni. :DDD

(#87458) tomee987
Hát, én értem, hogy ez jófejség, de akkor most szeretnék baromira lázadni, mert nem fair azokkal szemben, akik kifizetik a teljes csomag díjat. :(
Mert a májusból meg június lesz, utána meg július.

(#87460) CoF
Igen, a ma kapott eszközökön UPC logó van még, a szoftvert frissítették, logókat cserélték és piros lett néhány vonal.

(#87462) cof válasza #75501312 (#87461) üzenetére


cof
veterán

Fél egy, és még megy. :D [kép]

Egyébként ne idegeskedj, mert én 4420 Ft-ot fizetek csak a Digital Bronze TV-ért, másnak majdnem ennyi a teljes havidíj full csomaggal. :)

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87463) kezo0 válasza cof (#87462) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem a hosszú hétvégén nem is fognak hozzányúlni. Ha lesz változás, az valamikor hétfő reggelre várható.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#87464) cof válasza kezo0 (#87463) üzenetére


cof
veterán

Igen lehet, hivatalos infó nincs a hosszabbításról.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87465) viktorhu válasza MadMancs (#87423) üzenetére


viktorhu
veterán

Nálunk soha nem volt természetes az alámondásos szinkron, mindig is buheramegoldásnak számított. Bolgár ismerősöm viszont ki volt akadva, amikor Németországba költözött, hogy ezek a hülyék úgy szinkronizálnak, hogy az eredeti hangot leveszik. Szóval ahol a tévéből is azt a megoldást ismerik, ott a mi megoldásunk a béna, mert nem hallatszik az eredeti hang, csak a szinkron fahangja és műnevetése.
Egyébként erősen szubjektív, hogy mi a legjobb, én pl. Netflixen néha átkapcsolok a magyar hangra, aztán menekülőre is fogom gyorsan - ha olyan nyelven van a film, amit nem értek, akkor a feliratot pártolom, egyszerűen annyit elvesz a szinkron az élvezhetőségből. Ez alól csak gyerekkori "klasszikusok" (lásd Bud Spencer) a kivételek.

(#87466) MadMancs válasza cof (#87460) üzenetére


MadMancs
veterán

Van arra meg bőven idő. 3évre kapott engedélyt UPC név használatára Voda. Ez idő alatt továbbra is kiadhat UPC logóval ellátott eszközöket, a már kiadottakat meg már amúgy se érinti ( pl rengeteg westel, Pannon, Pannon GSM, t-mobile SIM van még szanaszét használatban, vagy párom nagymamája 1 hónapja Invitel feliratú MediaCardot kapott úgy hogy digivel szerződött stb stb)

Egyébként nemhogy prémium de filmbox pack is működik még. Még kártyát is kikaptam tv ből biztos ami biztos. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87467) pjen válasza MadMancs (#87466) üzenetére


pjen
félisten

HBO max pack viszont nem.Még jó, hogy én most is fizetek azért amit mások a korona miatt ingyen kapnak.

(#87468) modi válasza pjen (#87467) üzenetére


modi
tag

Mondjuk, igen jóváirhatnák a TV Premium és Filmbox előfizetőknek ezt az időszakot. Fair úgy lenne...

(#87469) woodworm válasza modi (#87468) üzenetére


woodworm
veterán

Akik meg drágábban kapják a Comfortot, mint más a Prémiumot, kérhetnék az egységes ügyfélkezelést.

(#87470) MadMancs válasza pjen (#87467) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálam is prémium van. Ezért vettem ki kártyát hogy megnézzem.

Woodworm: Nem egészen. Comfort comfort ra szerződött és prémiumot kap, Prémium alapból prémiumot szerződött. Az hogy melyik csomag hol mennyi más téma. Ahol comfort olcsóbb ott prémium is ahol drágább itt mindkettő. Ebből a szempontból irreleváns.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87471) Toth_Jani válasza modi (#87468) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Jelenleg én 5300 forintot fizetek a TV Comfort + 500 net és telefon csomagért, mivel mind a 2 "nagy" szolgáltató itt van az ajtó előtt igy a Prémiumot is megkapnám max. 6000 ezerért.
Most akkor azt a 600 forintot adják vissza vagy akinek ez 8000 forintba kerül az kapjon 2600-at??
De ez nem a Digi, hogy 6000 mindenkinek és ez van, itt a kiszolgáltatottak (1 szolgáltató) fizetik a sok szolgáltatóból választók díjának egy részét.

(#87472) MadMancs válasza Toth_Jani (#87471) üzenetére


MadMancs
veterán

Abban egyetértek hogy igazságtalan a területi felosztás. Abban is egyetértek hogy lehetetlen bárkinek jóváírást adni, hisz mj alapján mikor egyéni árak vannak sok esetben. Pl albérletben jelenleg 3990Ft a comfort (az más tészta hogy anyum prémiumos mediacardját használom) , anyumnak meg 2900a prémium. 2 utca eltérés. Szóval igen. Lehetetlen jóváírást adni mert nem tudja 1 prémiumos se hogy mennyi lenne a comfort, ergo nincs két fix szám ami a különbözetet adja.

De mégis sok emberben benne van hogy mjndenki ugyanazt kapja pedig egyiknek kis csomagja van másiknak meg nagy. Engem személy szerint hidegen hagy, örülök hogy legalább most hellyel közel mindenki jól jár.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87473) modi válasza Toth_Jani (#87471) üzenetére


modi
tag

Volt rá példa, hogy ilyen esetben jóváirtak.
A Filmbox pro csomagról nem beszélsz ami még 900-1190 Ft.

Vagyis durván minimum 2000 Ft/hó-tól beszélünk.

De egyébként ha egy csatornát valamiért áthelyeznek a Comfortból, a Premiumba megy a harc, hogy ö fizetett, és mit gondolnak.
Vagy egy új csatornát, egyből a Premiumba tesznek.
Csak vissza kell olvasni.

Ha mi premium+Filmbox csomagosok meg kaptuk volna erre az időre az HBO csomagot (bár nekünk az is van előfizetve) akkor még a Comfort csomagosok azért balhéznának ők meg miért nem.

Így végig vezetve, akár némi alapom / alapúnk van erre a meglátásra, Mind a mellett nem érdekel annyira, vállaltam ezt az összeget amikor a csomagot kértem.

Egyébként a szavaidal élve, te meg 600 Ft/hó sajnálsz nagyobb csomagra, és most meg örömmel használod ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#87474) #07746304


#07746304
törölt tag

(#87475) MadMancs válasza #07746304 (#87474) üzenetére


MadMancs
veterán

Azt ugye tudod hogy amit csinálsz az teljesen szabálytalan? EPH kötelező. Viszont Földelési célra használni gázcsövet tilos. Vízcsövet régen engedte, ma már azt is tiltja MSZ.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87476) woodworm válasza MadMancs (#87470) üzenetére


woodworm
veterán

Ennyi erővel a kódolatlan héten az hbo előfizetők is kérhetnék a kompenzációt. Mindenkinek az fáj, ami a saját zsebét érinti. Most akkor a régi és jelenlegi csomagok használó szerint is végig kellene számolni, hogy ki, mekkora előnyben részesült (comfort, bronze, gold)?

(#87477) #07746304 válasza MadMancs (#87475) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ez az EPH:

Mondjuk nem én szereltem fel, hanem gázszerelő az idén.

(#87478) cof válasza MadMancs (#87466) üzenetére


cof
veterán

3 évre? Hát akkor itt nem mostanában lesz változás eszközök terén.

(#87467) pjen HBO eddig sem ment ingyen.

(#87474) IntelliSense Nem néztem meg a videót bocs, minek a földelés? Van a CB-ben védelem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87479) MadMancs válasza #07746304 (#87477) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen. Tudom mi az az EPH. Az kötelező.
Viszont földelesi célra gázvezetéket (és jópár éve víz/fűtés vezetéket) használni szigorúan tilos.
Márpedig azon okból hogy a földelesi kapcsolat által esetlegesen kialakuló áram tűz és robbanásveszélyes gázcső esetében.

CoF: Igen. ...ugyanis a UPC eredeti tulajdonosa, a Liberty Global csak három évre adott engedélyt a Vodafone-nek, hogy használja ezt a nevet...

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87480) pjen válasza #07746304 (#87474) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom milyen az a CB,az enyémet nem is lehet földelni.

(#87481) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Telekomos területen vagyok,az lenne a kérdésem,hogy ez a Vodafone Mediabox IPTV alapú?Nem DVB-C?

(#87482) kabelmania27 válasza e90lci (#87481) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv! Internet alapú.

(#87483) #75501312 válasza woodworm (#87476) üzenetére


#75501312
törölt tag

Itt nem csak 1 hétről van szó. Ráadásul ha ez több hónap lesz, akkor a Voda a saját előfizetői szabályaival, struktúrájával és üzleti etikájával megy szembe.

"Most akkor a régi és jelenlegi csomagok használó szerint is végig kellene számolni, hogy ki, mekkora előnyben részesült (comfort, bronze, gold)?"
Nem biztos hogy kellene. De ha igen, akkor ehhez 1 db ember kell, akit analitikusnak hívnak és tudja az excelt használni, illetve van annyi esze, hogy tud gondolkozni és ki tudja találni a logikát, ami alapján megír egy képletet, amit aztán végighúz a többi előfizetőre.
Szívesen jelentkezem, természetesen jó pénzért, prémium csomagban prémium árral, van max pack is, választhatnak. :DDD

(#87484) e90lci válasza kabelmania27 (#87482) üzenetére


e90lci
senior tag

Köszi.
És ahol koax hálózat van,nem tudod nem lehetne e kérni DVB-C n a TV-t?

(#87485) kabelmania27 válasza e90lci (#87484) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Telekomos koax területen nem lehet kérni dvb-c tévét, Vodafone koax területen dvb-c szolgáltatás van, ezért nem kötelező a box, lehet kérni médiacardot is.

(#87486) e90lci válasza kabelmania27 (#87485) üzenetére


e90lci
senior tag

Köszi,akkor felejtős nekem DVB-C kellene,nem akarok + boxot.

(#87487) pjen válasza cof (#87478) üzenetére


pjen
félisten

A prémium és a film box se.

(#87488) woodworm válasza #75501312 (#87483) üzenetére


woodworm
veterán

Én csak azt látom, hogy ez a topik egy rinyatopik lett (bocsánat a szóhasználatért) és egymást hergelik az emberek. Szokásos helybetopi a "fáj a fogam - de az enyém sokkal jobban fáj". Fogadni mernék, hogy ha visszakeresnék, akkor 4-5 userre le lehetne korlátozni a folyamatosan panaszkodókat. Mindenkinek előfordul sérelme a szolgáltatóval, mert nincs olyan kétirányú kapcsolat, amivel mindig, mindenki 100%-ig meg van elégedve, néha jó ezt elpanaszolni valahol, mert lehet másnál is előfordult és van rá megoldás. Ha ez nem lehetséges, akkor a folyamatos, ismételt panasszal nem itt kellene élni, ha valami nem tetszik >> ügyfélszolgálat, ha nem tudják, akarják rendezni >> felettes szerv. Ha valakit bánt ez a pozitív diszkrimináció a rendkívüli helyzetben, akkor nosza, jelentse fel a szolgáltatót és vigye végig az ügyet.

(#87489) pjen válasza woodworm (#87488) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ez a totyik azért van,hogy mindenki bele irhassa ami foglalkoztatja.Téged például az foglalkoztat,hogy más mért rinyál.Másokat meg az foglalkoztat,hogy Téged mért foglalkoztat az,hogy más rinyál.

(#87490) FunPro válasza woodworm (#87476) üzenetére


FunPro
senior tag

Azért a kódolatlan hbo hetet (ami promóciós tartalom) nem kéne ide sorolni. :K

Mondjuk aztán lehet ez a "mindenkinek premiumot" is az...

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#87491) cof válasza pjen (#87487) üzenetére


cof
veterán

Filmbox megy mióta van ez az kódolatlan sztori.

(#87488) woodworm Nem tudom, hogy most miért zavar másokat, hogy kódolatlanok lettek a csatornák. Lehet, hogy pont neki fáj, mikor ő fizet a legkevesebbet a fullos csomagért. Van aki 8500-at fizet mint én havonta, 120 net, bronze tv, telefon, én sem sírok, hogy hát ő meg csak ötezret fizet 500 net, prémium tv stb...

Engem például totál hidegen hagy, ha majd újra lekódolják, nem fogok csomagot váltani, hogy le legyek korlátozva és csak TV-n nézzem a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87492) #07746304 válasza pjen (#87480) üzenetére


#07746304
törölt tag

Nem magát a CB-t földeled, hanem a CB-ből kijövő Ethernet kábelt. Ezzel:

APC ProtectNet 10/100/1000 Base-T Ethernet PNET 1GB önálló tranziens elleni védelem

(#87493) cof válasza #07746304 (#87492) üzenetére


cof
veterán

Ilyen védelem még a gagyi kínai minipc-ben is van ami pár ezer Ft.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87494) pjen válasza cof (#87491) üzenetére


pjen
félisten

Itt nem az összegről van szó,legalábbis nálam.Amit UPC adni tud az megy nálam,csak a teló alap.Kifizetem.Viszont valamennyi kedvezményt én is kaphatnék,hiszen az én jövedelmem is csökkenhet.De ez csak elvi kérdés,egyáltalán nem érdekel,hogy ki mennyiért és mit kap.

(#87495) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Üdv.
A letöltési sebesség nálam 500-ról lement 10 megabitre a napokban.. legalábbis a speedtest ezt az értéket mutatta így elsőre böngészőből, és persze a letöltésnél is érzem a drasztikus lassulást sajnos. Egyéni probléma lehet ez vajon, vagy a vírushelyzet/vodafone átszerveződés okozhatja ezt az anomáliát?!

(#87496) cof válasza Farkassacred (#87495) üzenetére


cof
veterán

Egyéni, a garantált 100-nak meg kellene lenni minden esetben.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87497) Farkassacred válasza cof (#87496) üzenetére


Farkassacred
őstag

Pedig kábelről megy a nyavalyás.. Akkor egy újraindítás talán segít majd, ha nem marad a reset. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#87498) anglergab válasza cof (#87496) üzenetére


anglergab
addikt

Ez nem teljesen igaz. Elég összetett az NMHH definíciója.
Illetve a gyakorlatban 2-4 Mbps alá is mehet.

[ Szerkesztve ]

(#87499) cof válasza anglergab (#87498) üzenetére


cof
veterán

A gyakorlatban lehet 0 is, elég sok panasz van a Vodafone FB csoportban, tegnap ránéztem.

Ha jól tudom az ÁSZF-ben van leírva a garantált minimum 100, persze sehol nincs 100%-os rendelkezésre állás, de ha 1 nap alatt sem javul a helyzet akkor be kell jelenteni hibára.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87500) MadMancs válasza anglergab (#87498) üzenetére


MadMancs
veterán

Dehogy mehet.

Internet 300 szolgáltatási csomag
Maximális le-/ feltöltési sebesség: 300,00/20,00Mbit/s
Garantált le-/ és feltöltési sebesség (a 13/2011 NMHH elnöki rendelet szerint egyedi minőségi célérték):60,00/5,00Mbit/s .

500nál nem tudom mik a pontos számok, de ennél biztos nem kevesebb.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.