Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87351) Toth_Jani válasza MadMancs (#87343) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A VTV boxot például tökéletesen ki lehetne váltani egy az Androidos TV-re jól megírt programmal is, hiszen azokon is ott a DVB-C csatlakozó és a tuner, plusz a LAN csatlakozó is.
És persze erre számtalan példa letölthető az áruházból is, csak nem nálunk, ha jól emlékszem a Lengyeleknél van pár éve Horizon GO tv-re is.
Ez ugyan működik nálunk is csak barkács üzemmódban kell felrakni, és kell egy egér mivel a TV nem érintőképernyős.

(#87352) LouiS22 válasza Toth_Jani (#87351) üzenetére


LouiS22
veterán

Mekkora az AndroidTV-s tévék aránya itthon? Hát szerintem valahol 1 százalék körül. De világszinten is nagyon csúnyán le vannak maradva a piacvezető LG/Samsung duó mögött.

Egészen biztosan volt egy racionális oka annak, hogy nem androidos lett ez a box.

Egyébként most saját magad cáfolod meg. Az AndroidTV és az androidos tévé baromira nem ugyanaz. Előbbinél a natív app úgy van megírva, hogy távirányítóval problémamentesen tudod kezelni (mint egy hagyományos tévét) - de amiről te beszélsz, az egy mobilra írt app tévére tákolása.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#87353) tomp


tomp
félisten

Az imént hívott a Vodafone a hiányzó DD hang miatt!
Májusban javítva lesz.
Kértem az HBO Pak havidíjából jóváírást.

(#87354) #75501312 válasza tomp (#87353) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ez tuti infó?
Nekem is egy fél elharapott mondatban ezt mondták.
Akkor megjavul majd az összes csatinál? És lesz választható hangsáv?
Azt tudjuk a feliratsáv miért nem választható?

(#87355) LouiS22
LOL

[ Szerkesztve ]

(#87355) LouiS22 válasza tomp (#87353) üzenetére


LouiS22
veterán

Évet is mondtak hozzá? :D :D :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#87356) MadMancs válasza tomp (#87353) üzenetére


MadMancs
veterán

Melyik év májusában? :DD
És meg is adták a jóváírást vagy csak kérted?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87357) tomp válasza #75501312 (#87354) üzenetére


tomp
félisten

Konkrétan azt mondta a hívófél, hogy tudnak a hibáról már többen is jelezték és a technikai osztály visszajelzése alapján májusban lesz javítva egy szoftverfrissítéssel.
Amúgy maga a DD most is ott van az IP streamben amit a box meg is nyit mivel szól csak bug miatt lekeveri PCM-re.
Feliratra nem kérdeztem rá de szerintem alap, hogy májusban az első nagy publikus frissítés egy nagy update pack lesz.
Szerintem hívd őket fel és kérdezd meg a feliratot. Mond neki, hogy megvárod, hogy megkérdezze. ;]

LouiS22
Nekik is rossz lenne ha 2021 lenne... ;]

MadMancs
Meg! Közöltem az illetővel, hogy az HBO-nál külön fizetek a DD-ért amit nem tudok használni. Elismerte, hogy igazam van!

[ Szerkesztve ]

(#87358) #75501312 válasza tomp (#87357) üzenetére


#75501312
törölt tag

Oh, nem kell kérnem őket, maguktól mondják, hogy most pár perc zene lesz. :D

(#87359) ztsoft válasza #75501312 (#87350) üzenetére


ztsoft
őstag

Teljesen érdektelenek a magyar csatornák számomra, nagy része trash.

Ezzel én is így vagyok. Kizárólag reklám mentes csatornát nézek, de sokszor a magyar szinkron az őrületbe kerget (köze nincs a képen látható tartalomhoz, pl. DTX, autós tartalom), így inkább nézek hasonló tartalmat a Youtube-on idegen nyelven, még ha nem is értem a beszédet, a képi tartalomból sokat megértek.

Sajnos, anno az Orosz nyelv volt kötelező (lehet az Angolt sem tanultam volna). Nem volt olyan körülmény az életemben, hogy más nyelvet kellett volna tanulnom. Most már van, de öreg fejjel már nehezebb (meg nem is engedhetem meg magamnak), így maradnak az ingyenes online iskolák meg a videók. Tudom, hosszú lesz, meg nem is lesz normális tudásom, de ez van.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#87360) Toth_Jani válasza LouiS22 (#87352) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Igen ez igy van a Lengyeleknek megírták natív appként, nálunk meg magasról lesz...k, pedig akkor még talán 1 cég voltak.
De azért ha belegondolsz az HBO GO és a Netflix is meg van írva TV távirányitóra pedig az ő esetükben is pontosan annyi a TV-k aránya, csak sokkal kevesebb az előfizető országon belül.
És a Vodafone sem csak nálunk tudná használni, hiszen biztos vannak más országokban is.

[ Szerkesztve ]

(#87361) LouiS22 válasza Toth_Jani (#87360) üzenetére


LouiS22
veterán

Az HBO és a Netflix régióban gondolkodik, a UPC meg lokálisan, adott országban gondolkodott, és ez a Vodafone-nál sem lesz nagyon másként.

Csak egy számot írok le és érteni fogod: Lengyelország 40 millió lakos, Magyarország 10 millió. Kapásból 4x nagyobb piac, és ha belemennénk a gazdasági mutatók, vásárlóérték és egyéb összehasonlításokba, sírnánk mindketten :) Teljesen más piac a lengyel minden szempontból.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#87362) Toth_Jani válasza LouiS22 (#87361) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mondjuk ez igaz, persze azért nem szívesen nézném a lengyel HBO-t, mert igaz hogy náluk FHD felbontásban van minden, de a hangalámondásos szinkron kicsit durva azzal az egy férfi hanggal. :N
Ezek szerint egy 40 milliós országban nem éri meg a szinkron a befektetett összeget. :U

[ Szerkesztve ]

(#87363) #75501312 válasza ztsoft (#87359) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát, igen, anno kötelező volt az orosz nekünk is, aztán meg csak német volt. Amikor meg választhattam, akkor jött az angol. Megragadtam ott, kell a munkámhoz is, a napi 8 órából 6-ot angolul töltök.
A magyar szinkron elég nagy téma, a jó vagy rossz dolgoktól eltekintve egyszerűen elveszik a szinkronnal az eredeti hangsúly és jelentés és nekem ez sokat elvesz az élményből. Egyébként tényleg a sok film, sorozat és játék segít az angol tanulásban. Nagyon sok dolgot tudtam már azelőtt is angolul, mielőtt tanították volna.

(#87361) LouiS22
Sztem lesz azért majd változás a következő években, a Voda az global cég, lesz majd egy váltás a megfelelő osztályon, és egyből lesz majd standardizáció meg lokalizáció. Sok év múlva. Ha követik itt is a multis szabályokat.

(#87364) tomp válasza #75501312 (#87358) üzenetére


tomp
félisten

Egy komplett albumot lenyomnak 2x mire visszatér az illető. :DDD
Amúgy miután kértem a jóváírást és megadta eléggé szomorú lett a hangja. ;]

(#87365) cof válasza Toth_Jani (#87362) üzenetére


cof
veterán

Nekem se Netflix se HBO, de az a szép, hogy sokkal jobb lehetőségeket biztosítanak ingyen, programozók, mint a hivatalos support.

Kodi alá van mind kettő kiegészítő, és a Kodi-t szinte bármilyen platformon használhatod, Android, Windows, Linux...

Távirányító probléma megoldva.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87366) lszlogal válasza cof (#87365) üzenetére


lszlogal
senior tag

ja, de a linuxos kodi nem fogja megenni az hbogo-t, már szenvedtem vele pont eleget xd

[ Szerkesztve ]

(#87367) cof válasza lszlogal (#87366) üzenetére


cof
veterán

Nem tudom, még sosem használtam. Csak azt írtam, hogy van többféle platformra is Kodi.

Widevine kell hozzá, az meg a Chromium-ban van tudtommal, bár azt sem tudom, hogy te hol akadtál el, itt eléggé off is a dolog, csak megemlítettem.

Linux alapú rendszeren is megy biztosan. Ezt onnan tudom, hogy megy CoreELEC alatt is, és az egy minimális Linux rendszer.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87368) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Van a telómon távirányító alkalmazás,tv és a házi mozi simán össze lett hangolva,viszont a vtv boxal nem boldogul.Van kb 100+ gyártó,szolgáltató stb. felsorolva,van vodafone is de nem akarja össze párosítani néztem még a Sagemcom-ot is.Ötlet?Esetleg gyártó akire rá lehet keresni?Vagy alkalmazás? :))

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#87369) woodworm válasza LouiS22 (#87361) üzenetére


woodworm
veterán

Az HBO GO nem hazai "találmány" véletlenül?

(#87370) lszlogal válasza cof (#87367) üzenetére


lszlogal
senior tag

Az HBOGO megy linuxon kodin belül? :D nekem nem akarja megenni a plugint, de már elengedtem.

(#87371) MadMancs válasza woodworm (#87369) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem hiszem. 2008 januárjában az amcsiknál indult el, 2011ben nálunk.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87372) ztsoft válasza lszlogal (#87370) üzenetére


ztsoft
őstag

Csak egy a sok találat közül, [link]. Még ha a rendszer nem is stimmel, nem nehéz átültetni más rendszerre, persze, Linux-on belül.

A lényege, amit CoF is leírt, InputStream, Widevine, ha ezek megvannak, jó eséllyel használható lesz.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#87373) lszlogal válasza ztsoft (#87372) üzenetére


lszlogal
senior tag

Koszi a segitseget, majd megprobalom. :)

(#87374) woodworm válasza MadMancs (#87371) üzenetére


woodworm
veterán

Ha megnézed, hogy mennyire személyre szabott a közép-európai szolgáltatás és nálunk van a fejlesztés, akkor nem a netflixhez hasonlítanám globális szereplőként, szinte csak a neve egyezik nemzetközi vonatkozásban. Főleg, ha az hbo-nak is jön a streaming szolgáltatása és háttérbe szorul a go.

(#87375) #75501312 válasza woodworm (#87374) üzenetére


#75501312
törölt tag

Az HBO-nak a Go a streaming szolgáltatása, nem?

(#87376) woodworm válasza #75501312 (#87375) üzenetére


woodworm
veterán

Jelenleg igen és marad párhuzamosan az új platform mellett is, ahol az megjelenik. Hosszútávon meg úgy is a tartalom dönt és a lokalizáció mértéke.

[ Szerkesztve ]

(#87377) #75501312 válasza woodworm (#87376) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hjaj úgy tűnik még egy oldalt kellene RSS-be tennem, én ezekről mindig lemaradok. :DDD
Akkor erre írta az HBO üfsz nemrég, hogy tervben van a 4k és DD is.
Gondolom amerikában ez DD+/Atmos lesz, itt meg sima DD.

[ Szerkesztve ]

(#87378) MadMancs válasza woodworm (#87376) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem tudom kivel készítették az interjút , de hogy HBO hoz semmi köze az illető nem az fix.
"HBO GO az HBO szolgáltatása, amely bárhol elérhetővé teszi a tévézést az HBO-előfizetők számára azokon a szolgáltatókon keresztül, amelyekkel együttműködünk. Az HBO NOW az HBO közvetlenül az előfizetőknek nyújtott streaming-szolgáltatása"
HBO Go-t is közvetlenül HBO nyújtja ha önállóan fizetsz elő. Gyak ugyanaz lesz más névvel, drágábban.

HBO Max meg arra lesz jó hogy még több mindenre fizess elő. Lesz ami itt lesz elérhető lesz ami ott lesz ami amott. Nem más mint lehúzás.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87379) tomp válasza #75501312 (#87375) üzenetére


tomp
félisten

Amerikában HBO Go helyett HBO Now van. De indul az HBO Max!
Amúgy az HBO Europe is tervezi a MAX-ot. Amúgy az HBO Europe egyik székhelye Budapesten van. Innen van sugározva a magyaron kívül még 8ország HBO csatornái is.

(#87380) LouiS22 válasza tomp (#87379) üzenetére


LouiS22
veterán

Pontosabban még itt van a székhelye. De ha követed a céggel kapcsolatos történéseket, akkor tudhatod, hogy már nem innen diktálnak, hanem Csehországból.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#87381) MadMancs válasza tomp (#87379) üzenetére


MadMancs
veterán

Így van . HBO Now és HBO Go egy és ugyanaz. Csak amcsiknál go nak hívják ha szolgáltatón keresztül fizetsz elő Now nak ha közvetlenül. Míg nálunk ugyanúgy hívják mind2 esetben.
"HBO GO is an HBO service that makes TV available to HBO subscribers anywhere through the providers we work with. HBO NOW is a streaming service provided by HBO directly to subscribers"

Max fog tartalomban eltérni, nehogy már 1 helyen elérj mindent.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87382) tomp válasza LouiS22 (#87380) üzenetére


tomp
félisten

Eddig sem Budapesten volt az irányítás. Budapestről csak az országok csatorna kiszolgálása zajlik. Ha jól tudom a cseh HBO-t is innen adják. Prágában csak a vezetőség van.
De a Spektrum TV-t is az HBO-val együtt adják.

(#87383) LouiS22 válasza tomp (#87382) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem nagyon vagy képben. A Spektrum egy teljesen más cégcsoport (AMC Networks) tulajdona. A "csak" a vezetőség van pedig azt jelenti, hogy ott dől el minden ;)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#87384) MadMancs válasza LouiS22 (#87383) üzenetére


MadMancs
veterán

Jól tudod. Z+ t 2002 ben megvette VIVA , 2008 ban Spektrumot az AMC.

Közben szerkesztetted. De igazad van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87385) tomp válasza LouiS22 (#87383) üzenetére


tomp
félisten

hmm valóban. Jó hát anno még az HBO indította el a csatornát. Azóta valóban már más céghez tartozik. De pár éve még az magyar HBO épületéből volt továbbítva a Spektrum is. Volt róla cikk+videó.

(#87386) LouiS22 válasza MadMancs (#87384) üzenetére


LouiS22
veterán

A második mondatot írtam hozzá. :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#87387) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Gyakori az a jelenség amikor a vodabox elveszít egy már
korábban párosított eszközt?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#87388) explo1


explo1
csendes tag

Szevasztok!

Tegnap kaptam egy ilyen SMSt és nem igazán tudom értelmezni:

Kedves Ügyfelünk! A volt-UPC Mobil szolgàltatàs 2020 jùniusàban kivezetésre kerül. Ahhoz, hogy a tovàbbiakban is hasznàlni tudd a mobil szolgàltatàsodat, hìvd a volt-UPC mobilhàlòzatbòl dìjmentesen hìvhatò 1221-es telefonszàmot. Üdvözlettel: Vodafone

(#87389) kabelmania27 válasza explo1 (#87388) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Hívd fel a 1221-et, lemondás gomb után fognak ajánlani új díjcsomagot.
Mobilos díjcsomagokkal kapcsolatban bővebbenITT tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#87390) MadMancs válasza explo1 (#87388) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia.
Mint ugye tudjuk UPC-t megvette Voda. UPC mobil csomagokat kivezeti, pontosabban megszünteti. Ne hívd fel ne 1220 hanem 1401 és kérdezd meg mit tudnak ajánlani. Vannak nagyon jó csomagok amit adnak ilyenkor. Tulajdonképpen nem szolgáltató váltás lesz hanem csak márkaváltás, UPC mobil eddig is voda hálózaton ment.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87391) tomp válasza DonThomasino (#87387) üzenetére


tomp
félisten

SelfCare sem mutatja?
Nálam még nem fordult elő.

(#87392) DonThomasino válasza tomp (#87391) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen az mutatta, de telóról nem ment a bejelentkezés.
Kitöröltem és hozzáadtam újra qr kóddal így jó lett.
A user/pw s bejelentkezés hogy működik ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#87393) Kátai


Kátai
senior tag

Itt is érdeklődök:
"Tudna valaki segíteni egy rajzzal vagy pontos leírással,hogy hogyan kell a vezetékeket bekötni ha csak modem módban szeretném használni a CB boxot?Tervben van ugyanis egy router vásárlása és azzal szeretném használni a WiFi-t(is)."

(#87394) #75501312 válasza Kátai (#87393) üzenetére


#75501312
törölt tag

Oh, ez roppant egyszerű.
A Connect Boxon van 4 db sárga számozott port, az egyikbe bedugod a kábel egyik végét.
A routeren lesz egy WAN feliratú port, ha nincs felirat, akkor az az egy port más színnel van jelölve, mint a többi, abba bedugod a kábel másik végét.
A router dobozán pedig rajta lesz, hogy melyik IP-n éred el a beállításokat és a kezelőfelületet. Ez általában 192.168.0.1 de változhat eszköztől függően ezért kell ellenőrizni.

(#87395) MadMancs válasza Kátai (#87393) üzenetére


MadMancs
veterán

Rajzzal nem tudok szolgálni. De annyi hogy CB egy tetszőleges portjába ( gyakorlatban az 1es számúban célszerű) csatlakoztatod UTP kábel egyik végét, másikat pedig a leendő router WAN portjába. Routered pedig konfigurálod neked megfelelően ( hálózati résszel valószínűleg nem kell foglalkoznod, szinte kivétel nélkül dynamic ip a default ami neked kell). Na meg persze CB-t állítsd át modem üzemmódba ( ilyenkor a LED csík alul zöld, ne lepődj meg). Ha nincs ilyen menüpont akkor kérd 1221 en hogy kapcsolják ki az IPv6 -ot.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87396) Kátai válasza MadMancs (#87395) üzenetére


Kátai
senior tag

Nagyon szépen köszönöm Nektek! Legyen szép estétek!:)

(#87397) DonThomasino


DonThomasino
veterán

@ MadMancs
Maguktól vissza rakták az alap cfg t.
CH7465LG_fiberpower500_v4-sip.cfg
A myupc be persze továbbra is sz@r.
A feltöltésem 20 lett így bezárul a kör.
Milyen érdekes, hogy ha minden másra nem is
de erre azért figyelnek. :)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#87398) MadMancs válasza DonThomasino (#87397) üzenetére


MadMancs
veterán

Naná. Nehogy már lakossági áron prioritást élvez a hálózaton 30as feltöltéssel. :DDD
My UPCnek nem tudom mi baja. Nem szabadna megzavarodnia csomagváltás után sem.

Azt egyébként csodálom hogy cfg fájlokat nem nevezték át, ha már száműzték FP nevet. Na meg képesek voltak Horizonra kiküldeni egy frissítést logócsere miatt :D

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87399) Zin


Zin
senior tag

Üdv!Fenti szobába van az UPC modem, minden mukodik.Lenti tv-nél analóg 5-8 csatornás adás volt eddig.Most RTL-en hang nincs, TV2 szar fekete fehér a kép hang van.Mi a teendő?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#87400) zolee001 válasza Zin (#87399) üzenetére


zolee001
őstag

hangold ujra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.