Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88601) S@c@


S@c@
őstag

Sziasztok,

Most szeretnék csomagot váltani a vodafone-nál. A 3 választható médiaszkőz közül melyiket ajánlanátok, ha a net a legfontosabb? (Több eszközt is kiszolgáljon és lakáson belül 60 nm-en belül jó legyen a jel.)?

Köszi előre is! :R

(#88602) MadMancs válasza S@c@ (#88601) üzenetére


MadMancs
veterán

Hát a mediaeszközök közül netezni egyikkel se fogsz, helyben se nemhogy az egész lakásban.
Ha viszont az extenderekre gondolsz akkor egy 60m² es lakást 1db WPLC kit + 1db WPLC erősítő eszközzel már le tudsz fedni rendesen.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88603) S@c@ válasza MadMancs (#88602) üzenetére


S@c@
őstag

Nem úgy értem, hanem gondolom hozznak végre egy uj wifi egységet is. Mivel a mostani 2016-os. Az már nem szolgálja majd ki a 300megabites letoltést.

Meg láttam hogy valakinek sikerült kibulizni 1 évre 5500-ra 500-as netet tvvel. Tényleg piac?

(#88604) Gubu0101 válasza S@c@ (#88603) üzenetére


Gubu0101
veterán

Neken 5700 durvan. 500 net, premium tv, telefon 1 vtv box.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#88605) S@c@ válasza Gubu0101 (#88604) üzenetére


S@c@
őstag

1évre és meglévő előfízetőként?

(#88606) Pcgamers


Pcgamers
tag

Sziasztok!
Lenne hozzátok 2 darab kérdésem. Nemrég átváltottam a Díjnetes számlázásról erre a MyVodafonesra. Nem ennél a szolgáltatónál van a mobilom, de gondolom ez nem probléma. 2 hete próbálom megnézni a számláimat de mindig csak ez az üzenet fogad: "Számlád elkészült, 1-2 napon belül letölthető lesz My Vodafone-ból. Kérjük, látogass vissza később."
Sajnos nem tudom, mi lehet a probléma, régebbi számlákkal is próbálkoztam, de ott sem működött, ott is csak ezt a szöveget dobta fel.
A másik kérdésem pedig az lenne, hogy jelenleg egy Nonstop S díjcsomagom van a vonalas telefonhoz. Ezzel elméletileg hálózaton belül ingyen beszélek. Egyszer kellet eddig hálózaton kívül telefonálnom, de akkor is fogadtam a hívást. Nemrég megnéztem és megdöbbentem hogy a 100 forintos havidíjon kívül még majdnem 3000 forint feletti forgalmam van és erre összesen 3 perc forgalmat ír. Ez normális lehet úgy, hogy a Vodafone hálózatát majdnem napi szinten használom 20-25 percet, de akkor is egy másik Vodafone előfizetést hívok.
Válaszaitokat előre is köszönöm

(#88607) gduck válasza tomp (#88566) üzenetére


gduck
addikt

Hét ne haragudj, de ha ez ENNYIRE NET érzékeny, akkor ez egy kalap szar. És még finoman fogalmaztam... :DDD

Most tökéletes a NET, jó a PING, nincsenek tüskék, nincs csomagvesztés, stb. Hova kell ennél jobb?

[ Szerkesztve ]

(#88608) tomp válasza gduck (#88607) üzenetére


tomp
félisten

Mivel netről tölti be az egész mindenséget így értelem szerűen net érzékeny. Nem lehet front érzékeny. :DDD
Volt olyan illető aki lecserélte a gyári UTP kábelt egy sajátra és megjavult. Én eleve nem a gyári kábellel használom. Technikus nem is volt hajlandó bekötni miután meglátta milyen kábelem van.
Reggelente tv-t bekapcsolom, boxot be és azonnal indul is a voda animáció után a TV adás. Amire várnom kell az a soundbar, hogy a mélyláda szinkronizáljon a fő egységgel.
Pedig az elején nekem is voltak gondok de miután valamit dolgoztak a hálózaton megjavult minden baja. Milyen érdekes! :DD

(#88609) Ledi válasza Pcgamers (#88606) üzenetére


Ledi
aktív tag

Szia!

A Nonstop S csomagban csak a Vodafone vezetékes irányba ingyenes a hívás. Te biztos mobilt is hívtál ez pedig 65 Ft/perc!

(#88610) Pcgamers válasza Ledi (#88609) üzenetére


Pcgamers
tag

Nem, csak vezetékes Vodafone számot hívok, minden másra a normál mobilt használom, ezért furcsállom az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#88611) Ledi válasza Pcgamers (#88610) üzenetére


Ledi
aktív tag

Akkor passz. :(

(#88612) gduck válasza tomp (#88608) üzenetére


gduck
addikt

Már ne haragudj, de az alap oprendszernek ha világvége van, akkor is kellene valami végfelhasználó barát, alap képet mutatnia, net kapcsolat nélkül is. Ha erre képtelen, akkor ez egy hibás konstrukció!

Töltheti netről a többi tartalmat, de azért valamit produkáljon is ez a szerencsétlen box bekapcsolás után :W Ráadásul a netnek sincs semmi baja...

Röhej, hogy még így 11 év után is a legstabilabb és legtöbbet tudó box a PHILIPS HD box :( Hiába csili-vili a VTV box, de még nagyon nem stabil!

[ Szerkesztve ]

(#88613) tomp válasza gduck (#88612) üzenetére


tomp
félisten

A box cloud alapú azaz minden grafikai elemet netről tölti be. Ezért is érzékeny.
Ha nálad ennyire rossz akkor miért nem adtad vissza? :DDD
Ha magával a box rendszerrel lenne gond akkor nálam is jelentkezne még most is a hiba.

(#88614) cof válasza tomp (#88613) üzenetére


cof
veterán

Ne már. Nincs benne eMMC amin az alap rendszer rajta van? Akkor, hogy fog ez menni koaxal? :D

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88615) tomp válasza cof (#88614) üzenetére


tomp
félisten

Koaxal? Sehogy! ;]
Csak koaxal eléggé fapados lenne. Csatorna logo még lehetséges(DVB-C-ről letölti) de műsor ablak és menüben lévő képek nem lennének. A box csak koaxal UTP nélkül életképtelen lenne.

(#88616) #75501312 válasza tomp (#88613) üzenetére


#75501312
törölt tag

Fizetett hirdetésünket hallották. Mióta dolgozol a Vodának? :DDD
Pedig a kacsának igaza van, ha nincs net, a doboznak akkor is működnie kell tévéadás nélkül, ha nem így van, akkor az tényleg hibás konstrukció vagy csak egyszerűen a szoftver rossz. De az meg sajnos már csak egy szinten van egy noname kínai csodával, amiből ha kihúzod a netkábelt lefagy. Még nagy csomagveszteségnél is mennie kellene valamennyire.
Bármilyen kicsi / alapszoftver is van a dobozon, az alapvető működési hibákat fel kell ismernie és jeleznie kell, nem pedig lefagynia vagy nem működnie. Sötétbe borulni a legkönnyebb. Legalább egy szerencsétlen hibaüzenetet dobjon már. :DDD
Remélem év végéig javítják ezt és jön a DD is addig, Kellene már egy jól működő doboz.

(#88617) cof válasza tomp (#88615) üzenetére


cof
veterán

A csatorna logók jönnek DVB-C-n?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88618) AtHoS válasza Pcgamers (#88610) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kérj egy részletes híváslistát lásd mit számoltak fel neked.

read-only mode on the forum

(#88619) gduck válasza tomp (#88613) üzenetére


gduck
addikt

Próbáljad meg, hogy 24 órát nem kapcsolod be! Ha pár óra telik el, gond nélkül bekapcsol 10-ből 10-szer! De ha eltelik egy nap, akkor már gondja van! EZ NEM NET PROBLÉMA!!! ;)

(#88617) CoF : Ezt hogy érted? Vannak a régi boxokon is csatonalogók!

[ Szerkesztve ]

(#88620) cof válasza gduck (#88619) üzenetére


cof
veterán

Szerintem az a szoftver része. Ha meg csatornákat variálnak, vagy új csatorna kerül a képbe, akkor jön rá szoftverfrissítés. Csak azért érdeklődöm mert TVHeadend alatt nem húzza be a logókat, csak az EPG-t.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88621) MadMancs válasza S@c@ (#88603) üzenetére


MadMancs
veterán

Külön wifi egységet nem kapsz. Kapsz egy HGW-t (ugyanugy funkcionál mint a mostani), csak ez szép fehér és ConnectBox a neve. Ha a teljes lakást lefedő stabil wifi hálózatot szeretnél, arról saját magadnak saját eszközzel kell gondoskodni.

És igen, 1221 lemondás menüpontjában jó ajánlatokat lehet kialkudni. Én voltam az egyik akinek 500as net + prémium tv + alap tel + 2db mediacard 5490 ért sikerült.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88622) Gubu0101 válasza S@c@ (#88605) üzenetére


Gubu0101
veterán

1 evre uj elofizetes. Elso 3 honap meg 2800.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#88623) S@c@ válasza MadMancs (#88621) üzenetére


S@c@
őstag

A külön egyseget ingyen cserelik ugye?

(#88624) MadMancs válasza S@c@ (#88623) üzenetére


MadMancs
veterán

Mit értesz külön egység alatt? HGW? Mert akkor igen.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88625) Pcgamers válasza AtHoS (#88618) üzenetére


Pcgamers
tag

Azt is próbáltam már, de nálam ugyanúgy azt sem kapom meg mint a számlát, mióta a Díjnetről átáltam a MyVodafonera, mert gondoltam egyszerűbb mindent egy helyen megnézni és rendezni ha bármi probléma van a szolgáltatással.

(#88626) S@c@ válasza MadMancs (#88624) üzenetére


S@c@
őstag

Megrendeltem...500-as net, Tv comfort + Telefon 5299-re jött ki 1 év hűségre.

Ez így nekem oké, mivel nem vagyok nagy TV-s és tudom csak 200ft, de ha nem nézem. :B

[ Szerkesztve ]

(#88627) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Akinek UPC-s környezetben telepítettek Voda boxot, meg tudná mondani, hogy hány db tv adása van? Jönnek azok is, amik csak a Vodafone-nál kerültek be? Pl. Arena4 HD (UPC prémiumnál csak sd változat van)
Illetve itt ugyanúgy van sd/hd változat, ahogy a dvb-c-n?
A hivatalos csatorna lista hol található, mármint pdf-ben, hogy ki lehessen nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

(#88628) soundsonic válasza Ledi (#88600) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Azt a reset gombot felejtsd el! Azt új hívják, hogy hard reset és ilyenkor újra regisztrálni kell a box-ot ami közel 2 órás telefonálást fog megkövetelni, különben nem lesz tv-d sem. Én utána olvastam, hogy kell resetelni, hiba volt..

(#88629) MadMancs válasza NoOne1976 (#88627) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen vodaboxxal a voda csatornakiosztast kapsz. Ami ugye abban nyilvánul meg hogy több csatornának van HD verziója.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88630) #75501312 válasza soundsonic (#88628) üzenetére


#75501312
törölt tag

Kellene egy sima reboot gomb, mint a PC-kre vagy legalább egy kikapcs.

(#88631) pjen válasza #75501312 (#88630) üzenetére


pjen
félisten

A konnektórból ki tudod húzni.

(#88632) #75501312 válasza pjen (#88631) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, csak ez olyan, mintha ezt csinálnám: :DDD

(#88633) tomp válasza #75501312 (#88616) üzenetére


tomp
félisten

Én a vodának?
Ott ütöm őket a Voda box miatt ahol tudom. ;]
Gondolom még nincsen normálisan optimalizálva de ez akkor is net hiba mert ha 3G-ről kapja a netet akkor nekem is előjön ez a hiba.

gduck
Nem 1x volt már, hogy több mint 24órát volt kikapcsolva. Bekapcsoltam, voda logó animáció és indult is a TV csatorna.
Ma reggel tesztelgettem a box net kapcsolatát. Ha kikapcsolva lehúztam fél percre a CB-ről a koaxot akkor bekapcsolt rendesen a Voda box.
De ha kikapcsolva újraindítottam a CB-t akkor már nem tért magához a Voda box bekapcsolásnál.

(#88634) pjen válasza #75501312 (#88632) üzenetére


pjen
félisten

A kikapcsoló gomb pont ugyanezt csinálná. :)

[ Szerkesztve ]

(#88635) AtHoS válasza Pcgamers (#88625) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor ügyfél-szolgálatra telefon, legyenek szívesek rendbe tenni a Voda fiókod, mert nem férsz hozzá a számlákhoz és hívásrészletezőhöz, pedig a legutóbbi számlaösszeg szerinted problémás és szeretnéd látni hogyan megy náluk a matek.

Ez is kicsit dominó elven működik, és úgy látszik nálad halmozódnak a negatív dolgok

read-only mode on the forum

(#88636) #75501312 válasza pjen (#88634) üzenetére


#75501312
törölt tag

Akkor csak én gondolom, hogy ezeknek az eszközöknek lelkük van? :DDD

(#88637) soundsonic válasza AtHoS (#88635) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Én sem kaptam még számlát 13-a óta. Nekem is azt írja, hogy 1-2 nap, de most még várok kicsit mert olvastam itt fórumon, hogy másoknak is több mint 8 napot kellett várniuk rá.

szerk:

Van úgy hogy a tápból kihúzás sem segít a VTV-nek ilyenkor ki kell húzni a netet és áramtalanítani és bekapcsolás után visszadugni a netet... és akkor lőn csoda

[ Szerkesztve ]

(#88638) #75501312 válasza soundsonic (#88637) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát, most megnéztem a Voda oldalán, a számlám már ott van, számlakép még nincs, és van még 6 napom befizetni a számlát, ami még nincs díjneten.
Van lehetőség Voda oldalán bankkártya adatok mentésére?

(#88639) pjen válasza #75501312 (#88636) üzenetére


pjen
félisten

Á,dehogy :W egyszerűen gonoszak.

[ Szerkesztve ]

(#88640) #75501312 válasza pjen (#88639) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát, úgy tudtam, hogy biztonságosabb a kapcsológombot használni, mert ha kihúzzuk az eszközt a konnektorból, akkor lehet feszültségingadozás és tönkremehet az eszköz.
Sőt, házimozis topikokban az sem mindegy, hogy melyik eszközt milyen sorrendben dugjuk / kapcsoljuk be, sőt, előbb kell az eszközbe dugni kábelt és utána fali aljzatba és utána bekapcsolni. :DDD

Más kérdés: extra csomagokat lehet bármikor módosítani vagy azok is hűséghez kötöttek?

(#88641) soundsonic válasza #75501312 (#88638) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Úgy tudom nincs lehetőség rá. Az extra szolgáltatásokat a hűségidőn túl bármikor lemondhatod, vagy hűségidőn belül módosíthatod felfelé.

[ Szerkesztve ]

(#88642) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!
Elkezdetem utána olvasni a Vodafone médiaboxnak (esetleg lecserélném a jelenlegit), látom elég vegyesek a tapasztalatok.
Nálam elég fontos a tévé nézés.
A kérdésem az lenne, tudja-e azt a "funkciót", hogy egy csatornát nézve, végig tudom-e pörgetni, hogy épp milyen műsor van a többi csatornán, esetleg ami tetszik, oda át is tudok kapcsolni.
Csináltam egy videót, hogy mire is gondolok pontosan.
(nekem nagyon fontos lenne ez a funkció)
Videó

(#88643) cof válasza g_g_g (#88642) üzenetére


cof
veterán

Jó kis PaceHD-t ne add oda. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88644) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Tegnap lejelentettem a hibat, most hivott az automata, hogy kesz. Valaszak 1 vagy 2es gombot, hogy jo lett e vagy nem, nyomkodtam 3x is a 2est,hogy nem jo vagy meg nem tudtam ellenorizni de nem fogadta el, ujra meg ujra kezdte a mondokat :DD :DD Na majd du megnezem :D

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#88645) soundsonic válasza Gubu0101 (#88644) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Ezt velem is eljátszotta...többször is :D Ha megjavult 1-es gomb, ha nem javult meg vagy nem tudja ellenőrizni 2 gomb.. a 2. gombot megnyomva visszatérés az előző menüpontba 1-es gomb, ügyintéző kapcsolása 2. gomb.. Hogy képzelik, hogy ha nem vagyok otthon ellenőrizni tudom javult e a probléma hiába kapcsol ügyintézőt. Utána majd jön az email, hogy a hiba nem náluk van és az ügyintézés lezárult...

[ Szerkesztve ]

(#88646) #75501312 válasza soundsonic (#88641) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ezt az üzit még sosem láttam, mire kell nyomjak?

Extrák: Filmboxnál nincs ilyen opció, HBO-nál meg lefelé váltanék, mert Cinemax nem kell, de lehet megcsörgöm üfszt.

(#88642) g_g_g
Műsorújság nem jó? Igaz az nagyobb és kitakarja a képet.

(#88647) tomp válasza Gubu0101 (#88644) üzenetére


tomp
félisten

Szintén eljátszották nálam is. Túlfesz hibánál és a Voda box Dolby hibánál is. Túlfesznél végül az ELMŰ kijelenette, hogy ez életveszélyes és meg is írtam ezt a vodának. Ugrottak rögtön.
Dolby hangnál nem olyan régen annyit írtak miután 2x is hívott az automata és 2x is 2-es gombot nyomtam, hogy a hibaelhárítása meg lett sürgetve. Én ráérek. Úgyis ők fognak ezért is fizetni. ;]

(#88648) g_g_g válasza #75501312 (#88646) üzenetére


g_g_g
őstag

Az van jelenleg is, de számomra nem túl jól használható, nem szeretem.

(#88649) tomp válasza cof (#88620) üzenetére


tomp
félisten

Nem! A Mediacard fw is tud frissülni DVB-C-ről! Gondolom a csatorna logókat is így oldják meg. Logócseréhez nem kell szoftverfrissítés. De még új csatornához sem.
Horizon box is frissül UTP nélkül! ;)

(#88650) pjen válasza #75501312 (#88640) üzenetére


pjen
félisten

És mi van egy áramszünetnél?A házi mozi az egy másik történet.Én például rendszeresen kihúzom a CB t a konnektorból.Ha nagyon aggodsz vehetsz egy kikapcsolható elosztót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.