Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88801) komace


komace
csendes tag

Hali ! Használ valaki UPC Connect BOX IPv6 mellett routert ? A cumó kap v6 címet, de a mögötte lévő eszközök nem.

(#88802) tomp válasza o_tom (#88792) üzenetére


tomp
félisten

Pedig úgy hirdetik a Voda boxot.

Az HBO csatornákat pedig úgy, hogy HD minőségben nézhetjük őket! A valóság ezzel szemben, hogy csak 1db HD van az HBO csatornák között.
Nem értem miért jó az ügyfeleket megtéveszteni...

(#88803) pjen válasza komace (#88801) üzenetére


pjen
félisten

Vissza kell kérni a 4 et.

(#88804) Marcsello31 válasza komace (#88801) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Én nekem is így van, nekem is ipv6om van de már nem sokáig, át fogom kapcsoltatni ipv4re, a routereim miatt, Hogy van beállítva a routered? A csodaboxon "connectbox dobozon belül a dhcp4 szerver be van kapcsolva?

(#88805) kabelmania27 válasza komace (#88801) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Saját router esetén érdemes kikapcsoltatni az ipv6-ot, mert így elérhető lesz modem üzemmód.

(#88806) komace válasza Marcsello31 (#88804) üzenetére


komace
csendes tag

Be van kapcsolva a DHCP v4, v6 állapotmentesen (alapértelmezett).

(#88807) Marcsello31 válasza komace (#88806) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! A routereden is?! Elvileg így is mennie kellene, mert nálam is így van, http://ipcimed.hu/ oldalon milyen címet látsz ki írni?

(#88809) Marcsello31 válasza #72445440 (#88808) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! köszi a segítséget! De nem e tudom hogy ipv6 alatt lehet e szervert készíteni pl ha játszanék egy játékkal, annak annó ipv4 kellett porttal, ennél menne? :D. mindenestre én megpróbáltatom átkapcsoltani ipv4re, és berakok egy 5ghzes routert mögé. Sajnos nekem kellett a másik rúter, mert messze van a modem a szobától, és még egy fal is elválasztja, de be van vezetékezve, elolvasni elolvasom persze, De szerintem az online játék szervert elfelejthetem ipv6 allatt, vagy nem? :) jelenleg egy tiplink router van rá kötve, onnnan megy lefele szanaszét, és két wifi router ami wifire csatlakozik, és osztja tovább.

(#88810) Soma01 válasza #72445440 (#88808) üzenetére


Soma01
veterán

Modem módban van IPv6? Mert mintha régebben úgy lett volna, hogy akkor csak IPv4 van.

[ Szerkesztve ]

(#88811) MadMancs válasza Soma01 (#88810) üzenetére


MadMancs
veterán

Nincs.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88812) Marcsello31 válasza Soma01 (#88810) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szerintem csak ipv4ben, én nem találtam modem módú lehetőséget ipv6 alatt, ha szerencsém van, holnap át billentenek, és jobban fog menni minden. Próbáltam ipv6 alatt webszervert indítani linux alatt, nem látott kifele meg befelesem. Na mindegy.

(#88813) komace válasza Marcsello31 (#88807) üzenetére


komace
csendes tag

A router kap v6 címet, de mögüle nem kapok a tartományhoz címet. PD -t bekapcsolatm rajta a LAN felé, interfészen kutatja is hogy várja a kéréseket, de mintha a CB nem állna vele szóba a témában. :F

(#88814) Marcsello31 válasza komace (#88813) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! A gépeden ez be van kapcsolva? https://drive.google.com/open?id=1obuAOGblD27vxFDtaQOV3BKnM3SEJwjS

és az ipv6 ki van kapcsolva? Milyen routered van? :) elvileg mennie kellene így is mint ahogy nálam, vagy modem gondod van valahol. valami nem jó ott akkor. Nálam a kezdetektől fogva jól megy még ipv6al is, pedig a routerem nem mai darab.

[ Szerkesztve ]

(#88815) komace válasza Marcsello31 (#88814) üzenetére


komace
csendes tag

Szerintem kicsit elbeszélünk egymás mellett. A gagyi cgnatos v4 címet megkapom, tovább is natolom, no problem. A probléma hogy v6 -os címet csak a hgw -hez közvetlen csatlakozó eszköz kap, mintha nem menne a prefix delegation, ami viszont be van lőve a routeten, a lan interfészen is megjelent.

(#88816) MadMancs válasza komace (#88815) üzenetére


MadMancs
veterán

IPv6 ot utoljára digivel használtam. De erről itt már volt szó hogy UPC felé IPv6 nem megy saját eszközön. Modem módban eleve nincs is, router módban pedig routered kap egy ipv4 címet és ennyi.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88817) Marcsello31 válasza komace (#88815) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! Lehet hogy én értettem félre, elnézést érte :). csak tippet akartam adni, "hülye kérdés: most tudsz ezzel így rendesen netezni vagy mik nem mennek 1általán?" Nálunk a rendes böngészéssel nincs gond, letöltés megy, viber megy, de félig ipv4 megoldással, a routerem rendesen látja a boxot, kap ip címet, legalábbis belsőt.

(#88818) MadMancs válasza kabelmania27 (#88805) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia!
Ezekre Te mit mondanál? Kép, Kép, Kép, Kép

Felhívtam őket hogy net vacakol napok óta, mediacard tökéletes, Horizon box meg diavetítést játszik reggel óta (tegnap reggel üzemeltem be vendégszobába).
Erre üfsz szerint internet teljesen rendben van. :F Meg a TV vel sincs baj, Horizon box halt meg, csináltatott Horizon először Restart majd gyári visszaállítás. Maradt a diavetítés. :F Ezért küld egy technikust kedden Horizon eszköz csere miatt.

Viszont attol tartok net ettől nem lesz jobb :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88819) kabelmania27 válasza MadMancs (#88818) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modemújraindítás után sem jönnek vissza a hiányzó feltöltési csatornák?

(#88821) MadMancs válasza kabelmania27 (#88819) üzenetére


MadMancs
veterán

Restart se hatja meg.

Ish4d0w: tavaly decemberi kiépítés, UPC építette ki mind a 2 szobára. Február végén egyébként már volt kint technikus ugyanezen hibák miatt, átnézett mindent. Akkor a lépcsőházban oldotta meg a dolgot.
Egyébként tegnap még vendégszobába se volt baj. Csak CB írja amit ír napok óta. Egyébként az volt az első hogy áthoztam Horizont a nagyszobába (ahol MediaCarddal tökéletes a vétel), ugyanaz. Mondtam csajnak nézzen rá jelszintre, meg mit ír CB. Nem hatotta meg. De a kérdés lényege, attól függetlenül hogy technikus eszköz csere miatt lesz ideküldve, lehet neki mondani hogy nézze már át újra a hálózatot és jelszinteket vagy ilyenkor azzal nem foglalkozik?

Annyival kiegeszíteném hogy lehet tényleg meghalt Horizon is kozben, mert gyári visszaállítás után a csík eljutott háromnegyedig, és megállt a tudomány ( a box kijelzőn mér nem forgott körbe az animáció hanem csak a 4 alsó szegmens világított. )

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88822) kabelmania27 válasza MadMancs (#88821) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet a környéken valahol zajbetörés vagy beázás van ezért kiestek a feltöltési csatornák.
Amennyiben nem a társasháznál van a hiba technikus külső hálózati javítást fog kérni.

(#88823) MadMancs válasza kabelmania27 (#88822) üzenetére


MadMancs
veterán

Társasházról van szó.
Nem irigylem azokat akiknek nincs más mód csak Horizon. Februárban is horizon meg se nyekkent, tv tökéletes. Most ugyanez.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88824) o_tom válasza pinpunka (#88800) üzenetére


o_tom
aktív tag

A hirdetésekben szerepel a Dolby hang... Mindegy, reménykedem

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#88825) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Nekem most volt egy ujabb jelenseg, elcsuszott a hang :D Ugy is maradta, addig ameddig nem valtottam csatornat :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#88826) tomp válasza o_tom (#88824) üzenetére


tomp
félisten

Igen szerepel de szerintük teljesen okés így kiadni a boxot...
"2020.05.05-én érkezett megkeresésére tájékoztatjuk, hogy illetékes osztályunknál sürgettük a hiba javítását .
A javításig szíves türelmét kérjük, megértését köszönjük."
Ha péntekig nem érkezik meg a javítás akkor írom a következő levelet nekik...

(#88827) Livius válasza tomp (#88826) üzenetére


Livius
őstag

Kötbér, kötbér, kötbér, ezerrel, erre csak ez lesz a megoldás!

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#88828) #75501312 válasza tomp (#88826) üzenetére


#75501312
törölt tag

Te ebben az évben meggazdagszol. :DDD
Hülye voltam, hogy visszaadtam, most kaphatnám én is a lóvét. :DDD

(#88829) Toth_Jani válasza Livius (#88827) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Vajon azért lehet kötbérezni hogy a HD csatornán a 70-es években itthon készült, láthatóan SD minőségű filmet adnak le?? :D

(#88832) sb


sb
veterán

Sziasztok!

A Vodafone oldalán most 2 hónap 0Ft akció van "új Home" csomagokra.
Emlékein szerint ez felfelé váltás esetén is érvényes volt UPC-s korában, meglévő csomag mellé is.

Most viszont nem találok semmit, sem ÁSZF, sem akciós feltételek között. A csomagoknál sem ír semmit, csak, hogy lépjek be és akkor kapok infót. Ha így teszek el is tűnik minden csomag, kivéve egyet, amire felfelé váltani tudnék (300mbit/prémium TV/telefon -> 500/prémium/telefon). Viszont ha ezt kosárba rakom akkor semmit nem ír a kedvezményről, 1. hónaptól X Ft.
És a leírás is elmarad ami régen kint volt apróbetűs, kinek is jár pontosan.

Erről van valakinek infója, tapasztalata?

(#88833) komace válasza MadMancs (#88816) üzenetére


komace
csendes tag

Erről lemaradtam és az összefoglalóban sem láttam. :( Mindegy hogy modem vagy router mód, ha a v6 teljes értékű, akkor ki tudom tunelezni magamnak a v4 -et.

De akkor ezek szerint a UPC -s IPv6 gyakorlatilag használhatatlan ?

(#88834) MadMancs válasza #72445440 (#88830) üzenetére


MadMancs
veterán

Ha a múltkori jön ki (ketten vannak ezen a területen ) akkor biztos vagyok benne hogy megoldja. Múltkor kapott kis borravalót is egy kis fusi kábel készítésért + egy szakasz cseréért ( hogy elérjen tv ig.

Komace: Akik kicsit komolyabban használják netet első dolog IPv6 kikapcs. Nézz körbe itt a topicban. Egyébként miért nem modem módban használod ha van saját routered?

Sb: 0Ft akció csak új előfizetőknek szól. Ezért nem látod belépve.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88835) komace válasza Marcsello31 (#88817) üzenetére


komace
csendes tag

A PH megy, webböngészésre alkalmas, de bármi realtime (VoIP, videokonf, távasztal, játék, ...) egyszerűen ledobál. Tippre a v4 cgnatnál fogy el a port és a régóta nyitott kapcsolatokat zárogatja a rendszer és osztja ki újra az erőforrást.

Routert látja, belső v4 címet is kap, v6 címet is kap, de v6 -ra nem kap / nem működik normálisan / egyéni beállítás kell / ... a PD amivel a mögötte lévő eszközöknek oszthatna v6 címeket, így viszont mindenki link local -al és egy duplán natolt v4 címmel netezik ami - mint látszik - nem akkora poén. ;)

(#88836) komace válasza MadMancs (#88834) üzenetére


komace
csendes tag

A v6 -nak elég nagy előnye hogy nem kell natolni, portforwardolni, ... .

(#88837) MadMancs válasza komace (#88836) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezzel tisztában vagyok. Diginél szerettem is hogy minden eszköznek volt saját belső és külső IP-je is.
Viszont más IPv6 technológiát használ a két cég. Itt csak CB vel megy, saját eszközzel nem.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88838) komace válasza MadMancs (#88837) üzenetére


komace
csendes tag

Ebben az üfsz sem tud segíteni ? Mármint nem hogy modem mód v4cgnat+v6 kombóban - olvastam hogy nem megy - hanem hogy olyan konfigot kapjak mogy működjön a pd.

(#88839) MadMancs válasza komace (#88838) üzenetére


MadMancs
veterán

Ebben az UPC féle IPv6 ban nem vagyok valami szaki, de ha jól értelmeztem az itt leírtakat akkor nem. De egy próbát megér 1221, de akkor egy technikust kérj magadnak mert én mikor kikapvsoltattam IPv6 ot, azt se tudta a hölgy mi az az IPv6 ( kollégától kért segítséget) :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88840) #75501312 válasza MadMancs (#88839) üzenetére


#75501312
törölt tag

A múltkor kérdezte a technikus, hogy milyen az IPv6.
Mikor mondtam neki, hogy ez eddig engem elkerült (kopp kopp kopp) akkor csodálkozott nagyon. :DDD

(#88841) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nézem nagyanyám UPCs csomagjait, és nagyon durván lehúzzák. tv bronze, 5639, tv gold 1800, telefon 2000, összesen 9439 per hó és még csak internet sincs benne. Még betennénk egy CI kártyás TV-t a mostani régi helyére, de gondolom a CI kártyáért is plusz pénzt kérnének. Mire lenne érdemes váltani erről? Van olyan csomag, ami csak tv és telefon, és jobban megéri, mint a tv + telefon + internet? (8443, Bánd, Petőfi utca.)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#88842) cof válasza inf3rno (#88841) üzenetére


cof
veterán

Beírtam ezt az utcát, meg egy random házszámot és itt nincs előfizető, szóval az új előfizetőnek 7099 Ft /hó 500 Mbit net, TV Premium, Nonstop S telefon.

Csomagban mindig olcsóbb, ha semmiképp nem kell internet akkor is a jelenleginél bőven van mit faragni az árból.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88843) inf3rno válasza cof (#88842) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazából nem kell internet sem, és tv-ből is elég a minimum. Retek klubot meg m1-et néz csak amennyire én tudom. A kérdés, hogy milyen csomag az, amit be kéne rendelni ilyen igényekkel a mostani helyett. Gondolom most valami húségidőn túli szivatás van teljesen irreális árakkal. Régebben úgy rémlik, hogy a telefon+tv drágább volt, mint csomagban a telefon+tv+internet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#88844) cof válasza inf3rno (#88843) üzenetére


cof
veterán

Akkor MindigTV? Az ingyen van.

Ha nem kell semmi különös, csak a minimál csomag, nem nagyon szoktak jó ajánlatot adni. Már csak 2 TV csomag van, TV Comfort, meg Premium. 5499 Ft /hó volt új belépőnek erre a címre a TV Comfort, 150 net, Nonstop S telefon. Ennél olcsóbban nem jössz ki gyanítom, néha jobb csomagban kérni és nem használni, mint egyedi csomagot összeállítani. Nekünk, meg még jó pár fórumtársnak is csak azért van vezetékes telefon, mert csomagban olcsóbb, nekik meg jó statisztika anyag, hogy látják milyen sok vezetékes telefon előfizető van. Soha nem volt még készülék sem használva nálunk, annyira felesleges a vonal.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88845) MadMancs válasza inf3rno (#88843) üzenetére


MadMancs
veterán

Egyetertek CoF al. Tv Comfort + Net 150 + Nonstop S tel el jön ki legolcsóbban. De mivel meglévő ügyfél érdemes a lemondásos trükköt belengetni, de a fenti csomagra meghallgatnál egy ajánlatot. 4-5ezer között szerintem odaadják. Nálunk a net 500 + tv prémium + Nonstop S re adtak 5490ft is ügyfélmegtartó ajánlatot.
Tv re mondhatod nyugodtan a MinDigTV -t, netre meg korlátlan mobilnetet alternatívaként ha más (digi, T, stb nem elérhető ott).

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88846) Faby


Faby
senior tag

Erre valaki tudna válaszolni?

Illetve kérdés, várható-e vajon nagyobb feltöltésű csomag a UPC, bocsánat, Vodafone kínálatában?
A jelenlegi 240 Mbit lefelé mindenre elég, de a 20 Mbit felfelé nagyon karcsú, rendszeres felhő feltöltésre, illetve Plex hálózaton kívülre már kevés.
A nagyobb csomag 22 Mbitje nem lenne érdemi előrelépés.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#88847) inf3rno válasza cof (#88844) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az ideális az lenne, ha MindigTV és mobiltelefon, de 80 felett van, és már nehezen kezeli az új dolgokat... Amúgy itthonra is kell új csomag, mert már azt hiszem 13k-nál jár a havi díj itt is, nagyjából ugyanaz, mint amit most 7k-ért árulnak hűségidővel.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#88848) cof válasza inf3rno (#88847) üzenetére


cof
veterán

Gondolom, hogy most is van az UPC-től valami BOX, a MindigTV-t meg lehet a TV távirányítóval is vezérelni, már ha van benne DVB-T tuner. De pár 1000 Ft egy BOX, a szabadon fogható csatornákhoz még nem kell a T2-t is tudó készülék.

A mobiltelefon helyett meg vannak olyan asztali telefonok, ami teljesen úgy néz ki mint egy vezetékes, de valójában SIM kártya megy bele, fel sem tűnik elsőre, hogy nem vezetékes.

Persze, jobban jársz szerintem ha sikerül kiharcolnod egy 4-5000 Ft-os havidíjat UPC-nél.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88849) inf3rno válasza cof (#88848) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A TV-t most cserélnénk le nála, úgyhogy még akár az is belefér. Majd körülnézek antenna terén, aztán meglátjuk. Elég rozoga a tető, de hátha rá lehet valahogy tákolni. Egyelőre meg kell kérdeznem, hogy milyen csatornákat néz, hátha van valami extra.

Nem tudtam, hogy van ilyen telefon alakú mobil. Nem biztos, hogy lenne vele jó térerő, valamiért ahol él ott elég pocsék, pl mobil internet sem működik rendesen, a hívások meg szaggatnak. Nem tudom, hogy mi okozza.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#88850) kabelmania27 válasza inf3rno (#88841) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Arrafelé nincs másik koaxos szolgáltató. Érdemes lenne első kőrben felhívni a 1221-et és megnyomni a lemondás gombot, hátha adnak jobb ügyfélmegtartó csomagot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.