Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87401) MadMancs válasza Zin (#87399) üzenetére


MadMancs
veterán

Nézd át a kábelezést nem e csúszott valami szét valahol vagy sérült meg a kábel. Net és Digitális adás működik egyébként?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87402) Zin válasza zolee001 (#87400) üzenetére


Zin
senior tag

hogyan?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#87403) Zin válasza MadMancs (#87401) üzenetére


Zin
senior tag

Müködik igen!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#87404) zolee001 válasza Zin (#87402) üzenetére


zolee001
őstag

Én mondjam meg,hogy milyen készüléked van és hogyan kell egy sima hangolást kivitelezni rajta?

(#87405) Zin válasza zolee001 (#87404) üzenetére


Zin
senior tag

UPC media box.Fent minden oké, de lenti szobába eddig volt pár csatorna analóg szar képpel.Direkt nem akartunk BOX-ot oda,de most RTL hang nincs, kép oké, TV2, kép fekete fehér,hang van...Mi a hiba ilyenkor? :(

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#87406) cof válasza Zin (#87405) üzenetére


cof
veterán

Milyen TV? Nincs benne DVB-C tuner? Vannak szabadon fogható digitális csatornák is. Analógnál nem nagyon fordul elő, hogy van kép de nincs hang, az vagy jó vagy nem. Ott valami a TV-n lett elállítva akkor. Egy automatikus csatorna keresést le kell rajta futtatni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87407) Zin válasza cof (#87406) üzenetére


Zin
senior tag

Ok probálom köszi!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#87408) zolee001 válasza Zin (#87405) üzenetére


zolee001
őstag

Elmondásod alapján az analog csatornákkal van gondod,az sima koax semmi köze a dobozokhoz
Ujrahangolod az analog csatornákat (lehet frekicsere volt)

(#87409) D1L1ZS válasza D1L1ZS (#87111) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Ma ismét volt nálunk egy technikus, CB csere volt, lekopogom műxik rendesen! :C

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#87410) headhunter


headhunter
addikt

Utóbbi hetekben nagyon "beindultak"... [link]

(#87411) tomp


tomp
félisten

Pár órája már az HBO csatornák is nézhetőek a Vodafone TV appban választható hangsávval!

(#87412) #75501312 válasza tomp (#87411) üzenetére


#75501312
törölt tag

Mielőtt ráugrok a DD témára pontosítanál? :D
Gondolom magyar / angol sztereó?

(#87413) anglergab válasza #75501312 (#87412) üzenetére


anglergab
addikt

A TS ugyanaz mint a boxnál, azaz benne van a DD. Az más kérdés, hogy mit csinál az app.

[ Szerkesztve ]

(#87414) tomp válasza #75501312 (#87412) üzenetére


tomp
félisten

Appban nyilván sztereóban megy.
Próbáltam megnézni HDMI kimenettel, hogy milyen hangot ad az app de nyilván közölte, hogy NEM! :DDD

(#87415) #75501312 válasza tomp (#87414) üzenetére


#75501312
törölt tag

Már elcsomagoltam a dobozt, az appot meg sem néztem az elmúlt egy hétben. Pedig még van vhol telóhoz való HDMI kábel, igaz az a tablettel nem ment.

(#87416) #75501312


#75501312
törölt tag

[link]
Ha ez a HD is és végre kicsit hígítják a tömény filmfesztiválos drámákat ismertebb filmekkel, akkor az főnyeremény lesz, mert eddig akárhányszor kapcsoltam a HD adóra, mindig DD 5.1 hangsávval találkoztam, legyen az magyar vagy angol.

[ Szerkesztve ]

(#87417) TeeJay válasza headhunter (#87410) üzenetére


TeeJay
félisten

Engem is hívtak vagy 5x már. Adnak bármi értelmes ajánlatot?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87418) LouiS22 válasza #75501312 (#87416) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez azért lesz nehéz, mert a tulajdonos SPI a függetlenfilmek forgalmazója egyébként is, így hatalmas, A listás hollywoodi produkciókkal ritkán fogsz ezen a csatornán találkozni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#87419) #75501312 válasza LouiS22 (#87418) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hmm, akkor a nagyobb filmstúdió az nem a populáris gyártást takarja, úgy tűnik.

Horizon box: hát gyerekek, nálam ez a doboz gyorsabb, mint a régi Cisco. Ha ennek nem így kellene lennie, akkor a régi doboz már nagyon szenvedhetett. :D

A technikus bácsi meg nagyon türelmes volt, piros pont jár neki. Próbált szegény menekülni, de mondtam neki, hogy jó lenne ha maradna addig, míg be nem állítjuk a DD-t, mert ha ezen sem működik, akkor falnak megyek. Sikerült! Kis lelkem is nyugodtabb most már a hűségidő végéig. :D

(#87420) MadMancs válasza #75501312 (#87419) üzenetére


MadMancs
veterán

Akkor a Cisco szenvedett már nagyon. Az se volt soha eszeveszett gyors, de gyorsabb mint Horizon. :DDD
Annak viszont örülök hogy végre van DD hangod :C

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87421) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Milyen érdekes ez az országonként változó hangzás imádat.
Nálunk ha nincs 35+2 csatorna akkor az emberek ordítanak, a lengyeleknél meg az a természetes, hogy a film eredeti hangja erősen lekeverve és egy férfi hang alámondja a lengyel szöveget monoban, és egy személyben ő a gyerek és női hang is. :N

(#87422) LouiS22 válasza Toth_Jani (#87421) üzenetére


LouiS22
veterán

Ők ehhez szoktak hozzá. Romániában meg felirat van minden nem helyi tartalmon, ahogy a skandináv országokban is ismeretlen fogalom a szinkron. Cserébe mindenki beszél angolul.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#87423) MadMancs válasza Toth_Jani (#87421) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez utóbbi nálunk is teljesen természetes volt a 90es évek elején. :DDD De tudod ha az ember megszokja a jobbat.. Ez kb olyan mintha napi szinten okostelefont használsz megszokod, nem allnál szívesen vissza nyomógombosra. Vagy egy 4K LED után nem szívesen néznél CRT TV-t. Ha egyszer lengyelek is eljutnak a normális szinkronstúdiók használatára, megérzik milyen a normális szinkron, nekik se fog megfelelni a hangalámondás. Gondolom szimpla spórolás, olcsóbb egy szinkronszínészt fizetni mint 10-20-30at filmenként. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87424) ztsoft válasza Toth_Jani (#87421) üzenetére


ztsoft
őstag

Én is így néztem filmet a VHS korszakban (még vicces is volt a felnőtt filmek szinkronja). De ma már nem tudnák így végig nézni egy filmet sem.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#87425) LouiS22 válasza MadMancs (#87423) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem fognak, ismétlem, nekik ez a természetes, megszokott. Van náluk tisztességes szinkronstúdió, mi több, még hozzánk is készültek/készülnek ott tartalmak (feliratok, de doku narrációk is) - ez tényleg olyan, hogy ők ebben szocializálódtak pont úgy, mint ahogy nekünk szinkron KELL. Egyébként pedig például film- és sorozatgyártásban évekkel előttünk járnak, és ott az is teljesen természetes, hogy a közszolgálati csatorna aktívan részt vesz ezekben, de valami számunkra kiugróan magasnak tűnő darabszámmal.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#87426) #75501312 válasza MadMancs (#87420) üzenetére


#75501312
törölt tag

:R
Szegény Cisco box, RIP.

Még meg kell néznem a beállításokat, mert az időkijelzés kisüti a szemem még nappal is + optimalizálni kellene az összekötést mert jelenleg ez az optikai kimenet kicsit megkavarja a dolgokat.

(#87427) MadMancs válasza LouiS22 (#87425) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem tudom, nem ismerem annyira a lengyel szokásokat és technikát.:) De nálunk is természetes és megszokott volt a hangalámondás. Mondjuk lehet azért mert nem volt más. De azért itthon is vegyes a kép. Pl én úgy vagyok vele, hogy ugyan negvagyok DD és 5.1 nélkül ( jó amit Horizon csinál DD ből HDMI kimenetre az irritálóan rossz), de amint újra beszerzek idővel egy normális hangrendszert, biztos ki fogom használni amit csak lehet, de ezért nem rohanok hangrendszert vásárolni ( majd ha lesz annyi felesleg anyagilag).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87428) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Tényleg nincs valakinek friss infója arról hogy holnap a Voda, esetleg meghosszabbítja a kódoltalan időszakot, vagy kikapcsolják ahogy ígérték, és akinek csak Comfort csomagja van előfizethet ha akar???

(#87429) cof válasza Toth_Jani (#87428) üzenetére


cof
veterán

Elég hosszú ideig volt kódolatlan, én nem számítok hosszabbításra.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87430) MadMancs válasza Toth_Jani (#87428) üzenetére


MadMancs
veterán

100% hogy holnaptól újra kódolt lesz ami eddig is az volt. Comfort nézi a 69 csatornát prémium meg a 120at.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87431) The Goth


The Goth
tag

A valóságban mennyi az az 1-2 nap amíg le lehet tölteni a számlát a weboldalukról? Még sosem töltöttem le, most meg csak ezt dobálja fel.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#87432) MadMancs válasza The Goth (#87431) üzenetére


MadMancs
veterán

Úgy tapasztaltam átvette a Voda mobil sebességét a számlázás , azaz kb 1hét.

Szerk: Ugye nem régi még UPC által kiállított számlát szeretnél letölteni? Mert azokra április 1 óta azt írja 1-2nap. :DDD

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87433) The Goth válasza MadMancs (#87432) üzenetére


The Goth
tag

Nem, ez lenne az első hivatalosan már Vodás számla. :D

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#87434) vg


vg
addikt

Itt 8ker szélén közel a blahához se tv se net. Fasza, eddig ilyesmi sok éve nem volt.

(#87435) Adam115


Adam115
csendes tag

Érdekes bug :DD

Azért kicsit később nem a 29-es körzetes dolgokat találta meg.

(#87436) tomee987 válasza The Goth (#87431) üzenetére


tomee987
tag

Én mióta UPC-s (most már Vodafone otthoni) lettem, mindig 7-10 napot kellett várnom, mire letölthettem a myUPC-ből (most már myVodafone Otthoni) a PDF számlát (amikor már letölthető akkor kaptam e-mail értesítést is). Ez sajnos továbbra is így van.
A Vodafone Mobilnál ott már az első nap elérem az applikációban a PDF számlát mindig is, így most is.

(#87437) headhunter válasza TeeJay (#87417) üzenetére


headhunter
addikt

Ismeretlen számot alapból nem veszek fel, így rákeresve (Vodafone "beetető") kapnak egy esélyt, meddig tudnak lemenni az árral.

Neked is "határozatlan idejű" a szerződés?
Itt elkezdték a Telekom optikát (aknák betonozása + oszlopok állítása "ezerrel"), lehet ezért nyomulnak.

(#87438) MadMancs válasza tomee987 (#87436) üzenetére


MadMancs
veterán

Azt hogy csinálod? Voda mobil, eddig 4 számlát kaptunk, app ba 2-3 nap múlva ( pl 25. - is számlazárás után ma jelent meg összeg), összeg megjelenésétől kezdve 6-7 nap mire szamlakép is megtekinthető. Se appban se weben nem látni addig. Mikor mar szamlakép elérhető akkor jön számla értesítő sms/email. Azaz számlazárás után 10-12 nappal (és fizetési határidő előtt 1 héttel kb).
UPC míg UPC volt számlázási ciklus vége után 2-3 nappal már elérhető volt, most április 3.-án zártak már mint Voda, összeg megvolt már 4.-én viszont április 11el lehetett számlaképet letölteni. Azaz ugyanaz mint mobilnál.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87439) lszlogal


lszlogal
senior tag

Egy rohadt érdekes dologra jöttem rá a Vodafone TV-vel kapcsolatban. Telekom hálózaton vagyok. DOCSIS 3.0. Ezen szolgáltat a vodafone. Cseréltek 5 db boxot nálam lassulás miatt. Az új is belassult. Hirtelen felindulásból felhívtam a helyi szolgáltatómat, és mondtam neki, hogy kapcsolja fel nálam a GPON internetet (DIGI betáp). Rádugtam a VTV boxokat, és így megy már egy hete. Azóta felgyorsult a box, és gond egy szál sem. Az energiatakarékos mód sem okoz problémákat. Boldogan használom.

(#87440) tomp válasza lszlogal (#87439) üzenetére


tomp
félisten

Ezt mondtam én is...
Ha nálad a sokadik box is lassú akkor ott ne a boxot cseréljék hanem javítsák meg a netet.
Hiába van meg a sebesség és hiába jó éppen a ping a méréskor az még nem jelent semmit.

(#87441) lszlogal válasza tomp (#87440) üzenetére


lszlogal
senior tag

Szerinted leírjam a vodafonenak hogy mit testelek, és mire jöttem rá? Mennyire fognak ennek örülni?

[ Szerkesztve ]

(#87442) tomp válasza lszlogal (#87441) üzenetére


tomp
félisten

Én mindenféle képen leírnám! Hátha hozzáértő kapja meg!
Irányítsd a leveledet a technikai osztályra!
Ezzel csak nekik lesz jobb mert jelenleg ha az ügyfél lassú boxot jelent be akkor elkezdik cserélgetni. De ez valójában a végtelenségig lehetne csinálni miközben a boxnak semmi baja nincsen! Hátha megváltoztatják az eljárást. Azaz lassú boxot jelent az ügyfél akkor elkezdik az internethálózat vizsgálatát mivel az internethálózat miatt lassul be a box.

(#87443) #75501312 válasza headhunter (#87437) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nem járt a le a hűségidőtök?

(#87444) The Goth válasza tomee987 (#87436) üzenetére


The Goth
tag

Nekem muszáj nézegetni, mert nem kapok semmilyen értesítést a számláról. Fél éve vagyok náluk, de eddig se mail se sms.
Mondjuk lehet ennek az az oka, (bár kétlem) hogy eddig mikor a weboldalon már írta, hogy fizetni való van, még aznap el szoktam utalni, így feleslegesnek gondolták küldözgetni az értesítőket. :D Most is csak azért várok ki, hogy a számlán esetleg szerepel-e valamilyen változás az utalásra vonatkozóan, mivel nekem ez lesz az első ami már Voda név alatt jött ki.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#87445) tomee987 válasza MadMancs (#87438) üzenetére


tomee987
tag

Nem tudom van e összefüggés, de Vodafone Mobil esetében regisztrálva vagyok az OTP Csekkrendezőbe is. 25-én van a számlazárásom és általában 30, 31-én vagy 1-jén szokott megjelenni a fizetendő összeg az applikációban, valamint az OTP SmartBankban is. Ekkor már letölthető nekem a számlakép PDF-ben a MyVoda appban. Az értesítő e-mail/sms, hogy e-számlát kaptam nekem is csak olyan 6-a, 7-e környékén szokott megjönni.
A UPC (Vodafone otthoninál) pl. múlt hónapban is 14-én volt a fizetési határidőm, de csak 11-én délután tudtam letölteni a PDF számlaképet, miközben a számla kiállításának a dátuma 04. 01. volt. :(

(#87446) headhunter válasza #75501312 (#87443) üzenetére


headhunter
addikt

Határozatlan = nincs hűségidő

"...A határozott időtartamú előfizetői szerződés helyébe a meghatározott idő elteltével határozatlan időtartamú előfizetői szerződés lép...
.
.
.
Az Előfizető a határozatlan idejű Előfizetői Szerződést, azonnali hatállyal bármikor jogosult további jogkövetkezmények nélkül felmondani.
.
.
.
1.) a fogyasztói árszínvonal meghatározott változása esetén a határozatlan
időre kötött előfizetői szerződés tekintetében a szolgáltatás díjának naptári
évenként legfeljebb egyszeri módosítása. A díjváltozás mértéke nem
haladhatja meg a megelőző naptári évre a Központi Statisztikai Hivatal által
megadott tényleges fogyasztói árindex mértékét...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ma 2x hívtak, 2.-kat felvettem, kb. 5 percig kalkulálta a csomag árát, ami természetesen csak magasabbra jöhetett ki így marad a hűségmentesség... [link] :U

(#87447) MadMancs válasza headhunter (#87446) üzenetére


MadMancs
veterán

Ha ők hívnak az életbe nem ajánlanak olyat amivel jól járhatsz. Ha viszont felhívod 1221 és lemondás menüpont ( le szeretnéd mondani , mert XXX szolgáltató jobb ajánlatot adott ennyiért és ennyiért, de esetleg meghallgatsz egy ajánlatot tőlük) egyből lesz sokkal olcsóbban is csomag neked. Én is így csináltam anyumnak. 12990Ft ból lett 5490Ft ugyanazon csomag.:)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87448) cof válasza headhunter (#87446) üzenetére


cof
veterán

Én ezt levinném legalább 6000-re, úgy, hogy telefon 100 Ft, Gold helyett Prémium TV -100-200 Ft-ért.

Net az egész pofás, sejtem, hogy van ott jó kis konkurencia ha ennyi.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87449) #07746304 válasza MadMancs (#87447) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ez csak ott működik, ahol vagy új versenyző jelenik meg a színen, vagy a DIGI optikával, vagy tényleg lemondja az előfizető.

Most néztem rá az NMHH mérődobozra.

Tegnap is vacak eredmények voltak.
Nem is fogok ügyfélmegtartóval kínlódni (TV, Telefon), egyetlen jéghideg döntéssel átviszek mindent a DIGI-hez ezektől...
Ennyire gondolom komolyan, az ASUS RT-AC65P AC1750Mbps Dual-Band Gigabit Wireless router már itt is van.

(#87450) #75501312 válasza MadMancs (#87447) üzenetére


#75501312
törölt tag

Én még mindig megdöbbenek azon, hogy ami nekem van, az máshol féláron.
:Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.