Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88951) -=RelakS=- válasza PeL (#88946) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lentebbi OBS link működik neked?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#88952) kabelmania27 válasza PeL (#88949) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, nézd meg az osztóknál nem lazultak-e ki az F csatlakozók.
Modemújraindítás után nem javul a helyzet?

(#88953) PeL válasza MadMancs (#88950) üzenetére


PeL
addikt

Connect Box-om van... :\

(#88951) -=RelakS=-
Nekem sem nyitja meg az OBS linket.

(#88952) kabelmania27
Megnéztem, elvileg minden okés.

(#88954) kabelmania27 válasza PeL (#88953) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben saját routert használsz és a cb modem üzemmódban van, próbáld meg a routereden beállítani az 1.1.1.1 és 1.0.0.1 dns szervereket hátha jobban betöltődnek az oldalak.

(#88955) PeL válasza kabelmania27 (#88954) üzenetére


PeL
addikt

Nincs saját router sajna. CB restartot próbáltam (kikapcs, vártam fél percet majd vissza), nem oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

(#88956) Marcsello31 válasza inf3rno (#88948) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Ez nem olyan hosszú, én sem a holdon lakom, :DDD . lehet ki próbálom, csak az a baj, hogy 100mbes a routerem, nem lenne jobb akkor sem. Talán jönne a 100 lefele"gondolom én" "stabilan". Majd ha megjött a gigabites router majd akkor, de köszi a tippet. :) . De aztán Lehet megpróbálom, harcolok azért a plusz 10megáért. :D. Rendeltem routert gigabitest, az amazonról, majd azzal :). Gondolom ha a 100as tplinket rakom föl kötöm össze fent a modemmel rövid kábellel, majd egy másik 100as routerrel lent a gépet, akkor sem lenne több 100nál mert a router nem tud többet, vagy még is? :) No megyek kibaszok a fél faluval, összegányolok egy koax kábelt :p :DDD :DDD :DDD :)) . "csak vicceltem" :C Nekem a váltás óta az összes weboldal bejön amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#88957) -=RelakS=- válasza PeL (#88953) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kisebb összegben fogadtam volna rá :D
Reggel messzi oldalakról nekem is voltak olyan képletöltések, amik kb a 90-es évek végét idézték.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#88958) cof válasza Marcsello31 (#88956) üzenetére


cof
veterán

Ha beiktatsz egy rendszerbe egy 100-as eszközt, akkor az lesz a plafon. Azért a +10 Mbit-ért nem érdemes dolgozni, megoldás egy Gigabit-es router.

De a legegyszerűbb megoldás az, hogy leviszed a koax-ot oda ahol most jelenleg a router van, és akkor csak a szolgáltatói eszközt használod.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88959) kabelmania27 válasza Marcsello31 (#88956) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Olcsóbb megoldás ha veszel 5portos gigabites swich-et.
PeL: 192.168.100.1 címen lépj be a modem oldalára és nézd meg modem üzemmódban vezetékes kapcsolattal javul-e a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#88960) PeL válasza -=RelakS=- (#88957) üzenetére


PeL
addikt

Most meg egy csapásra megjavult minden :DDD Bejön az OBS oldal, meg a TS is működik... Ki érti ezt :U

(#88961) inf3rno válasza Marcsello31 (#88956) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért lehet értelme, mert kiderülne kábelt is kell e cserélni vagy csak routert. Ha 100-at hoz 75 helyett, akkor a kábellel is lesz valami. Ha pl cat5 kábel vagy van benne szakadt érpár, akkor az is visszafoghatja. Amúgy olcsóbban kijönnél ha UTP helyett koax-ot toldanál, és levinnéd a modemet a router mellé. Ha CB, akkor valószínűleg új routerre sem lesz szükséged, egyszerűen csak router mode-ba rakod.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#88962) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#88959) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jó neked :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#88963) tomp


tomp
félisten

Nálam is gondok vannak az oldalak betöltésével. Konkrétan nem töltődnek be. Időtúllépés. Van valami infó, hogy mi lehet a gond?

(#88964) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Köszönöm a segítségeteket, kíváncsi lettem most már megnézem majd, swichem nincs, de úton van a gigabites router, a kábel nem hosszú de több mint 8 méter, de nem is 30, nem lehet szakadt a falba van belépítve, csak az idő eszi max. De megnézem ki próbálom mostmár, majd megírom hogy hogy jártam.

(#88965) petakpa1 válasza MadMancs (#88912) üzenetére


petakpa1
őstag

Muteromék hamarosan Telekomról (net+iptv+telefon) Vodára váltanak exUPC-s kábeles területen.
150 Mbites net + 68 csatornás digitális kábeltv 1 mediacard-dal fognak szerződni.

Az vajon lehetséges, hogy
- kérnek még egy VTV boxot is plusszban
- VTV boxot átviszik egy másik helyre, ahol egy kis helyi szolgáltató által nyújtott netszolgáltatás van, és az ottani router által netkapcsolatot adva VTV boxnak fognak tudni tv-t nézni?

Rövidebben megfogalmazva a kérdést: VTV boy bármilyen ISP által nyújtott netkapcsolatról megy, vagy van valami ip szűrés, hogy csak exUPC és Telekom netszolgáltatás esetén?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#88966) cof válasza petakpa1 (#88965) üzenetére


cof
veterán

Tapasztalatok szerint megy mobilnettel és Digi-ről is, szóval most nincs korlátozás, de ez a jövőben változhat.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88967) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Valami nincs rendben külföldi irányba. pl trackmania.com nem nyílik meg upc nettel, telenorral megy, hasonlóan több oldalhoz.

Remélem nem általános lesz a szolgáltatás silányulása az új céggel, bár a havi számla 1 héttel lassab kiállítása sem egy túl jó jel.

[ Szerkesztve ]

/s

(#88968) cof válasza wjbhbdux (#88967) üzenetére


cof
veterán

Nekem megnyílik, ugyanúgy a többi oldal is amit linkeltek, hogy másnál nem. Lokális probléma lehet, nem úgy mint a múltkor, hogy EU szintű volt a probléma.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88969) Kátai válasza kabelmania27 (#88907) üzenetére


Kátai
senior tag

Ilyenek: [kép]

(#88970) -=RelakS=- válasza cof (#88968) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A furcsa ebben a lokális problémában, hogy ha egy térképes tracerouttal megnézed, ez is Amsterdamig jut, utána hulla, ha a 84.116.130.82 ip-jű gépet sikerül megtalálni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#88971) busman


busman
addikt

Most jött a Vodafone‐-tól.
"
Amennyiben a hibát wifin tapasztalta, kérjük, tesztelje a szolgáltatását közvetlen kábeles kapcsolat segítségével is! Tájékoztatjuk továbbá, hogy vezeték nélküli kapcsolatra sajnos nem tudunk garanciát vállalni, szerződésünk alapján csak kábelen keresztül garantáljuk a sebességet!"
Azért ez komoly.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#88972) woodworm válasza busman (#88971) üzenetére


woodworm
veterán

Ebben minden szolgáltató hasonló állásponton van.

(#88973) kabelmania27 válasza Kátai (#88969) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képet, meg kellene nézni, hogy melyik kimenet mire van kötve.

(#88974) inf3rno válasza wjbhbdux (#88967) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt sincs trackmania.com (Herend)

Buliban hasznos! =]

(#88975) tomp válasza inf3rno (#88974) üzenetére


tomp
félisten

Voda fb válasz alapján jelezzük a hibát a 1220-as számon. Kedvesek...

(#88976) inf3rno válasza -=RelakS=- (#88970) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem ez nem tűnik hollandnak. at-vie05b-ri3-ae-44-0.aorta.net [84.116.130.82] Legalábbis az "at" Ausztriára utal.

szerk:
Mégis az, ennek a cégnek a szervere: [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#88977) Kátai válasza kabelmania27 (#88973) üzenetére


Kátai
senior tag

Amit fotóztam az abból a "dobozból" jön ki amit a lph.-ból jön be a lakásba, és onnan megy tovább ugyanilyen csatikkal a TV-k be(3db) és a CB modembe.

(#88978) kabelmania27 válasza Kátai (#88977) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a cb oldalán van-e modemüzemmód, amennyiben nincs 1221 vagy 1270-es számon csak internethiba menüpontban kapcsoltasd ki az ipv6-ot. Ennek az osztónak az out kimenete van három felé osztva egy hármas osztóval vagy több ilyen osztó van egymásután kötve? Azért kérdezem mert úgy kellene bekötni, hogy a modem az out kimenetben legyen, vagy érdemes lenne cserélni egy splitterre mert annak mindkét kimenete egyforma csillapítású. Előfordul, hogy a cb modem nem működik stabilan tapkimenetben.
Ha jól számolom rendben van a bejövő jelerősség, alacsonyak a feltöltési értékek. Amennyiben van rá lehetőség próbáld ki, hogy közvetlen a bejövő kábelt kösd a modemre és nézd meg úgy is akad-e az internetkapcsolat, ha osztó nélkül stabilabb lesz akkor splitterrel is van esély hogy stabilabb lesz, mert úgy pozitív a letöltési értéke lennének.

[ Szerkesztve ]

(#88979) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Akinek problémája volt az oldalakkal, az most nézze meg megint.
obsproject.com, trackmania.com, www.speedrun.com hirtelen elkezdtek működni

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#88980) HUmenetke


HUmenetke
tag

Sziasztok! BP 11.kerben szeretnénk Vodafone Home 500netes csomagot beköttetni. Mire számíthatok, milyen az internet stabilitása Budapesten? Home office, játékok, netflix, minden menne kb. Köszi a tapasztalatokat :R :R Most látom, hogy nem kellene ilyet kérdezni itt, bocsánat

[ Szerkesztve ]

(#88981) kabelmania27 válasza HUmenetke (#88980) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Általában rendben szokott lenni a szolgáltatás. Telefonon rendeled meg hamar befogják kötni. Összefoglalóban le van írva pár dolog.

[ Szerkesztve ]

(#88982) HUmenetke válasza kabelmania27 (#88981) üzenetére


HUmenetke
tag

Basszus, megcsináltuk közben netről, jövőhétre kaptunk időpontot...

(#88983) kabelmania27 válasza HUmenetke (#88982) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hívd fel a 1221-et vagy a 1270-et hátha van hamarabb időpont.

[ Szerkesztve ]

(#88984) wjbhbdux válasza -=RelakS=- (#88979) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Igen, most megjavult. :R

/s

(#88985) t-shirt


t-shirt
veterán

Tiszteletem!

Vodatvbox-ban van kedvenc csatornák menü/opció akármi hogy ne a teljes csatornalistát kelljen lapozgatni?

(#88986) gduck válasza tomp (#88633) üzenetére


gduck
addikt

Most már napok óta nem kapcsol be... Minden este ugyanazt játszuk :( Csak pirosan világít az előlapi kijelző :( Ez se NET hiba!

Áramtalanítás... :W

[ Szerkesztve ]

(#88987) MiZo1990 válasza t-shirt (#88985) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Üdv!

Még nincs.

(#88988) tomp válasza gduck (#88986) üzenetére


tomp
félisten

Nálam továbbra is hibátlan. Mivel most már dolgozom így sokszor több mint 24órára van kikapcsolva. Bekapcsolásnál azonnal indul az élő TV.
Távirányító okés? Azaz a bekapcsoló gombot nyomva világít?
Tápot húzd ki, oldalt Service gombot nyomva tartva tápod dugd vissza.

(#88989) gduck válasza tomp (#88988) üzenetére


gduck
addikt

Ok, majd hétvégém lesz időm vele szórakozni ;)

(#88990) Gubu0101 válasza t-shirt (#88985) üzenetére


Gubu0101
veterán

Lent a Zold gomb, az az adot csatornahoz fog "belepni".

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#88991) t-shirt válasza MiZo1990 (#88987) üzenetére


t-shirt
veterán

Köszönöm, remélem tényleg csak "még".

Gubu0101, az a műsorújságot hozza be, abban ugyanúgy a teljes ista vár.

(#88992) t-shirt


t-shirt
veterán

Valamikor réges-rég, egy messzi-messzi Galaxisban még az analóg műsorszórás és katódsugaras tévék idejében a kedves felhasználó döntése volt, hogy mely csatornákat állítja be és azokat milyen sorrendben… később a Digi szolgáltatásait élvezhettem, ahol nem volt box csak úgy a maga valójában jött a mindenható DVB-C kábelen az adás, egy távirányitó mind felett és éltem boldogan. Egy költözésnek köszönhetően a UPC területére tévedtem és új horizontok nyíltak meg előttem, már nem volt olyan felhőtlen a boldogság, de végülis használható/megszokható volt a dolog. Majd megkaptuk a voda box-ot és jelenleg nincs boldogság. Hosszan áradozott a telepítő, hogy ebben mennyi az új funkció meg milyen hiper-szuper. A készülék leírásának a nagy része arról szól hogyan tudok felvenni és visszanézni tartalmakat, na ez a része engem egyáltalán nem érdekel. Van benne yt, hurrá azt sem ezen keresztül szeretném használni, én csak úgy simán tévéadást szeretnék fogyasztani.

Az a pár csatorna amit néznék igen messze kerültek egymástól a csatornakiosztásban. Bekapcsolás után a csatornaváltás erősen akadozó, másodpercek telnek el mire reagál egy váltásra. Kis idő elteltével valamivel jobb, de akkor is röcögős a dolog, nincs olyan hogy gyorsan végig pörgetem. Tudom tanuljam meg a csatornák számait fejből és akkor nem kell lapozgatnom… Tisztában vagyok vele, hogy nem én vagyok a tipikus fogyasztó, és a csatornák sorrendje is szinte „törvényileg” szabályozott, marketing, fogyasztási szokások és hasonló hívószavak felülírják az ilyen egyszerű igényeket. Nekem ez a cucc jelenleg a használhatatlanság határát súrolja, így is egyre ritkábban vetemedek tévé nézésre, legalább még alacsonyabb lesz így az inger.

(#88993) MadMancs válasza t-shirt (#88992) üzenetére


MadMancs
veterán

Pedig horizonnál nagyobb trágyakupacot nem igen gyártanak a földön. :DDD

Akadozós működés minden esetben nethiba okozza. Az itteni tapasztalatok alapján. Egyébként március 17 óta határozatlan ideig itt is digi féle DVB-C van. Bedugod a kábelt és nézed.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88994) Kátai válasza kabelmania27 (#88978) üzenetére


Kátai
senior tag

Modemüzemmódban van(saját routert használok), az ipv6 kikapcsolva.A net nem szakadozik,csak keveslem a letöltési sebességet az 500-as előfizetéshez képest.OK,hogy Wi-Fi-n nem jön le,de kábelen is csak a felét tudja.

(#88995) MadMancs válasza Kátai (#88994) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez a sebesség se kábelen se wifin nincs rendben ( azt figyelembe véve hogy tudjuk hogy beállítottad már 5Ghz és voltak sokkal jobb eredmények). Milyen gépen méred? Paraméterei? Lehet gyenge gép is. Router tuti hogy nem a gyenge láncszem.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88996) Kátai válasza MadMancs (#88995) üzenetére


Kátai
senior tag

Ilyen. [link] .Most van úton usb-s wi-fi stick,ami tud 5Ghz-et.

(#88997) LouiS22 válasza t-shirt (#88992) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem "törvényileg", hanem törvényileg. Tessen reklamálni a kormányzati döntéshozóknál, akik ezzel is akarták helyzetbe hozni a lista legelején található csodálatos és elfogulatlan adókat.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#88998) t-shirt válasza MadMancs (#88993) üzenetére


t-shirt
veterán

A horizon is sz@r volt, de legalább volt egy kedvencek menü.
Lehet hogy net hiba nem tudom, máshol nem éreztem, hogy gond lenne a nettel, egyébként meg ha net hiba az is az ő saruk :D
Este kipróbálom, ha tényleg megy boksz nélkül is akkor boldogság van :R és megy a polcra porosodni ez a csoda.

(#88999) t-shirt válasza LouiS22 (#88997) üzenetére


t-shirt
veterán

Tudom, csak nem akartam hosszan írni hogy a csatornák eleje van meghatározva a többiről a szolgáltató dönt. A lista elejét még véletlnül sem nézem, ha tehetném be se lennének állítva.

(#89000) viktorhu válasza t-shirt (#88998) üzenetére


viktorhu
veterán

Eddig is ment volna box nélkül, csak egy kártyát kellett volna kérned.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.