Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87951) MadMancs válasza Marcsello31 (#87950) üzenetére


MadMancs
veterán

UPCVodánál nincs NAT, mindenképp publikus IP-t kapsz. És tényleg úgy működik ha van IPv6 nincs modem mód, ha nincs akkor van. Nézd meg milyen config fájt kapott a HGW.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87952) woodworm válasza Marcsello31 (#87950) üzenetére


woodworm
veterán

Nem írni kell, hanem felhívni az üfsz-t és kérni az ipv4-et.

(#87953) anglergab válasza MadMancs (#87951) üzenetére


anglergab
addikt

Ez azért van, mivel az IPv6 a UPC-nél DSLITE-ot jelent. Ahhoz pedig nem támogatott a saját eszköz/router/PC. Tehát akkor nem támogatott a modem mód.

[ Szerkesztve ]

(#87954) MadMancs válasza anglergab (#87953) üzenetére


MadMancs
veterán

Én tudom. Én csak próbáltam leegyszerűsítve leírni hogy miért nincs modem mód üzemmód menüpont fórumtársnak. Egyébként ez a DSLite verzió miért jobb? Ennyire nem vagyok benne a témában. Diginél is van IPv6 pedig ott szolgáltatói eszköz sincs.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87955) handrash válasza LouiS22 (#87943) üzenetére


handrash
őstag

Mitől leszek jogosult?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#87956) fjanni válasza Marcsello31 (#87950) üzenetére


fjanni
tag

Pedig a reset segíteni szokott...

(#87957) woodworm válasza fjanni (#87956) üzenetére


woodworm
veterán

Segít a fr@ncokat!

(#87958) #75501312 válasza kezo0 (#87949) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hmm, tényleg működik. Összefoglalóból másoltam a címeket, amikor a minap kábeleztem úgy is próbáltam őket. De akkor halleluja. :DDD

(#87959) MadMancs válasza handrash (#87955) üzenetére


MadMancs
veterán

Ha van digitális kabeltv előfizetésed jogosult vagy.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87960) Marcsello31 válasza fjanni (#87956) üzenetére


Marcsello31
őstag

HAlihó! Köszönöm a válaszokat! A rezetet azért nem merem megpróbálni félek hogy végleg elbaszódik, és most legalább működik, "még atom támadás esetén is".
és szeirntem is kapcsolat függő a modem mód ipv4 publikus agyfasz még portforwardingom sincs, csak ipv6 dhcp szerver és belső ipv4 szerver. ilyen konfigot kap a modem.
Konfigurációs fájlCH7465LG_fiberpower300_v6-sip.cfg
Erre gondoltatok? Én még fogjam be a dolgot, mert van akinél még ennyire sem jó, ahogy látom. ftp le feltöltés torrent minden ok. Előnyösebb lenne az ipv beállítást visszarakni a weboldalukba. De ha megemelik a csomagom árát én mentem. :D. Nálunk az van hogy vagy nem megy 1álltalán vagy állandóan jó. "vidékről írok". Volt egy ötletem hogy veszek a neten egy másik modemet amit basztathatnék ilyesmivel, de írták hogy nem fog menni mert nincs beregelve. Legrosszabb esetben veszek majd egy gigabites 5ghz/4ghz wifi routert ami ipv6 kompatibilis. aztán ennyi. Milyen wifi adapterrel tudom mérni a legjobb sebeséget 5ghzen? :)

[ Szerkesztve ]

(#87962) woodworm válasza Marcsello31 (#87960) üzenetére


woodworm
veterán

Most komolyan nehéz felvenni a telefont és kérni az ipv6 kikapcsolását? Szerintem hiába raksz be másik hgw-t, ugyanazt a konfigurációt fogja megkapni.

(#87964) woodworm válasza #72445440 (#87963) üzenetére


woodworm
veterán

Annyiszor olvasom mostanában, hogy egyik módban egyik, másik módban másik ip-cím működik, de a 192.168.100.1-nek mindig működnie kellene.

(#87965) Marcsello31 válasza #72445440 (#87963) üzenetére


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Köszönöm a segítendő válaszokat, és meg értettem, Akkor előrébb lennék ha ipv4et használhatnék, igazad/tok van. A telefon lesz a következő, ha így nem sikerül. közvetlen kapcsolatkor tehát nincs router a modem közt, 160megás a letöltésem, de nagyon hosszú a lan kábel, gondolom ez is számít, meg nem is a mai darab, akkor ipv4 és saját router ami talán kihozza a maxot. :). Köszömöma válaszokat. :C kitartást a bajlódóknak. :R

(#87966) Marcsello31 válasza woodworm (#87962) üzenetére


Marcsello31
őstag

:)) AZ :))

(#87967) szabeska válasza Intruder2k5 (#87947) üzenetére


szabeska
addikt

Ezesetben mennyibe kerul kb? Gondolom egy elofizeteshez nem csak egy tv hasznalhato :F

F1

(#87968) Intruder2k5 válasza szabeska (#87967) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos én nem tudom megmondani pontosan, UPC időkben ~1000Ft körül volt. De biztosan lesz aki tudja a pontos választ is.

(#87969) headhunter válasza szabeska (#87967) üzenetére


headhunter
addikt

pl.: 500Ft [link]

(#87970) MadMancs válasza headhunter (#87969) üzenetére


MadMancs
veterán

Plusz egy az 500-nak.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87971) fjanni válasza #72445440 (#87961) üzenetére


fjanni
tag

Most úgy van beállítva, hogy UPC CB router módban van, ...0.1 a címe, a saját router wan bemenetére van kötve az 1. kimenete a CB-nek. A CB-n fix ...0.2 címe van a saját routernek. Port forwardingban az 5000-5001-es port van továbbítva, mert ezek vannak a saját routeren is beállítva. Dhcp beállítva.
A saját router is router módban van, ...1.1 a címe és amely eszközök ezen vannak azok ebben a tartományban vannak. Dhcp itt is beállítva.
Van eszköz amelyiknek internet kell az a CB-re is tud csatlakozni, nyilván a két tartomány eszközei nem látják egymást.
Amit írtál az az AP üzemmód, ez esetben egy tartományon belül van minden. Ez jobbnak tűnik, ezt is kipróbálom majd.
Most egyenlőre tesztelem, hogy melyik hálózatban akadásmentes a Rpi4 Kodin a Nas-ról lejátszás, mert van amikor még a FHD filmnél is laggol.
De szerintem valamilyen hálózati vagy Kodi beállítás gond van.

(#87972) anglergab válasza MadMancs (#87954) üzenetére


anglergab
addikt

Ez egy IPv4 - IPv6 átmeneti protokoll.
A kábelhálózatokban jellemzően ezt használják.
Az előnye, hogy CSAK IPv6 cím kell a végponton (abból annyi van, hogy szinte akármennyit kaphat a végpont, természetesen az IPv6 nem NAT-olt), és azon megy a natív IPv6 és IPv6-ba csomagolt (tunnel) IPv4 is. Ami természetesen NAT-olt ebben az esetben.
Szóval használ a UPC NAT-ot.
Az IPv6 cím miatt NAT és így port forward nincs.
Természetesen a NAT-olt IPv4 esetében sem lehet port forward, mivel a szolgáltató NAT-ol, nem az előfizető.

[ Szerkesztve ]

(#87973) anglergab válasza #72445440 (#87961) üzenetére


anglergab
addikt

Ez így igaz, a DHCP broadcast-ot használ, arra egy hálózaton mindkettő DHCP szerver válaszolna, mert nem tudnak egymásról. Véletlenszerűen viselkedne a rendszer, ami nem ajánlott természetesen.

Nem véletlen hogy az alapértelmezett DHCP kiosztás 192.168.0.100-tól indul. Van a .100 előtt nagyon sok statikus IP-nek hely, ugye ezek a kézzel konfigurált routerek, PC-k.

[ Szerkesztve ]

(#87974) anglergab válasza anglergab (#87972) üzenetére


anglergab
addikt

Illetve technikailag lehetne IPv6 NAT, de ha valaki kap ezer globális címet, akkor elsőre semmi értelme a NAT-nak, hiszen annyi eszköze a legtöbb előfizetőnek nincs.
Annyi értelme lehet a NAT-nak ilyenkor is, hogy egy alapvető "tűzfal" is a működése miatt. De nem ez a funkciója.

[ Szerkesztve ]

(#87976) fjanni válasza #72445440 (#87975) üzenetére


fjanni
tag

Ok, köszönöm, megpróbálom így, hátha gyorsabb lesz a hálózat. Bár akkor is akadozott a médialejátszó amikor a CB még modem módban volt.
Egyébként az általad leírt mód miért jobb mint az, ha a CB modem módban van és csak egy router van?

(#87977) petakpa1 válasza kabelmania27 (#87882) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi. A jelenlegi 2-es splitter Flomatik márkájú 1000-2W típusú. Mindkét out ágra 3,5 db csillapítás van írva.
Van itthon egy Technetix ES-02+/N típusú 2-es splitter mindkét ágon 3,6 db-es csillapítással, illetve egy noname sárga színű is, de arra csak annyi van írva, hogy 5-900 MHz.

Technetix-et berakom a jelenlegi 4-es helyére és meglátjuk segít-e?

Két splitter egyébként egy rövid 15 cm-es koax kábellel van összekötve, de nem krimpelt, hanem rácsavarós F csatlakozókkal. Ezt érdemes lenne kicserélni az általad linket dugó-dugó F toldóra?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#87979) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

UPC connect boxom van, amely elméletileg stabil jelerősséget hivatott szolgálni, de itt Egerben napszak szerint a speed test méréseim által igazolva változik az adatátvitel átlagos sebessége, elsősorban vezeték nélküli kapcsolaton keresztül. Reggel és az esti, késő esti órákban kifogástalan, utána erősen változik a sebesség. 500/22-es netem van. Mi lehet ennek az oka?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#87980) DonThomasino válasza TFSi (#87979) üzenetére


DonThomasino
veterán

A wifi nagyon csalóka, attól is függ hogy éppen
mennyire terheltek a csatornák, a környékeden.
Ha méni szeretnél, inkább madzagon, és ha lehet parancssorból,
az jobban tükrözi a valóságot.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#87981) kabelmania27 válasza petakpa1 (#87977) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Technetix kettes osztót megpróbálhatod a négyes helyett, lehet segíteni fog.
Csavaros F csatlakozóval nincs gond, ha jól megszorul az árnyékolás, akkor érdemes cserélni a két osztó közötti szakaszt, ha nem 3x árnyékolású koax van bekötve vagy nem javulnak az adások a kettes osztóval vagy szeretnéd, hogy a két osztó kisebb helyen férjen el, ártani nem fog.

[ Szerkesztve ]

(#87982) Gondics


Gondics
csendes tag

Furának tartom, hogy a CB-ben a konfig fájlt szabadon lehet kimenteni és feltölteni. Abban vannak a paraméterek pl. sávszél korlátozás stb. De ezzel így szaabdon vissza élhetnek, ha mondjuk egy 300-as konfig helyett 500-as van felmásolva. Vagy személyes adatok is szerepelnek benne, mert akkor oké, különben nem értem, miért nincs tiltva az a lehetőség? Laikusként gondolkodtam csak el rajta

(#87983) kabelmania27 válasza Gondics (#87982) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A konfig fálj szinkronizáláskor tölti le, a modem mac címe hozzá van rendelve az előfizetésedhez, így az előfizetett csomaghoz tartozó fájl fog letöltődni.

(#87984) DonThomasino válasza kabelmania27 (#87983) üzenetére


DonThomasino
veterán

Annyira jól működik, hogy nekem pár hete
letölött egy bussiness file t, aztán szép csendben
kicserélték mikor rájöttek.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#87985) Gondics válasza kabelmania27 (#87983) üzenetére


Gondics
csendes tag

Köszi az infót! Így már érthető! :)

(#87986) Gondics válasza DonThomasino (#87984) üzenetére


Gondics
csendes tag

Egy kis plusz feltöltési sávszél emelés jól jönne már. Sokat használok felhő tárhelyet és ez miatt ez a 22 Mbit/s nem túl sok.
Nem is értem, miért nem elmelnek rajta, mert szinte mindenkinek szépen meg van a maximum. Ráadásul sok helyen 1-2 frekin meg van ez a szám, nem hogy a 4-6 csatornán, mint pl. nálam. Nevet a 6 csatorna ezen a 22 Mbit/s-en :)

(#87987) anglergab válasza Gondics (#87982) üzenetére


anglergab
addikt

Természetesen nem lehet kimenteni és feltölteni a cfg fájlt.
Miből gondolod, hogy lehet?

(#87988) DonThomasino válasza Gondics (#87986) üzenetére


DonThomasino
veterán

Üzleti csomagban jobb a feltöltés, csak elég zsebes.
Ha ez szóba jöhet nálad.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#87989) kabelmania27 válasza Gondics (#87986) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért nem emelnek mert docsis 3 rendszernél 25-65Mhz között vannak a feltöltési csatornák, és csak hat feltöltési csatorna fér el, docsis3.1-nél növelhető lesz a feltöltés.

(#87990) fjanni válasza #72445440 (#87978) üzenetére


fjanni
tag

Köszönöm az infot, minden érthető.

(#87991) zzola


zzola
félisten

1-2 hete vagyok a topikban és kezd elkeseríteni, hogy mennyi szolgáltatási hiba van. Én meg ilyen szolgáltatást akarok otthonra? :F

(#87993) wikings2


wikings2
őstag

Sziasztok!

A CM Admin információja szerint ipv6 címet kapok amit szeretnék 4 re visszaállítani. Az új weblapos felületen csak egy ilyen menüpont érhető el: "IPV6 protokoll beállítások" ami egyszerüen átdob egy nagyon high-level QA oldalra. Mostanság hogy lehet a weblapon keresztül átállítani ezt?
Az eredeti problémám az hogy közel 1 hónapja az internet szakadozik és a log fájlban is követhető hogy mi történik:

Illegal - Dropped FORWARD packet: SRC=2a01:05d0:8369:7800:d132:115f:cb1e:ddc1 MAC=01:5C:6E:7E:45:86;CM-MAC=34:2c:c4:41:d4:8e;CMTS-MAC=00:01:5c:6e:7e:5e;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;
DHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=34:2c:c4:41:d4:8e;CMTS-MAC=00:01:5c:6e:7e:5e;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

Van hogy egy órában 4x is megtörténik ez, ma csak reggel 8 óta 2x megtörtént. Erre orvoslásul kaptam azokat a tanácsokat hogy lehet érdemes ipv4 re váltani és a CM boxot lecserélni valami értelmes modemre.

Köszönöm szépen előre is!

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#87994) Gubu0101 válasza #72445440 (#87992) üzenetére


Gubu0101
veterán

Akkor írom,nálam a vtv box random meghülyülésén kívül más hiba nincs,ami kb hetente 1-2 alkalom.Azon viszont jó lenne ha már javítanának valamit,mert közel sincs ahhoz ami más szolgáltatók simán nyújtanak.Tudom,hogy még most indult és kell idő neki.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#87995) tomp válasza Gubu0101 (#87994) üzenetére


tomp
félisten

A meghülyülésen mit értesz?
Fagy? ->internet hiba
Lassú? ->internet hiba
Nehezen kapcsol be? ->internet hiba
:K

(#87996) #75501312 válasza tomp (#87995) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nálatok indulásnál nem dobott olyan üzit, hogy váratlan hiba történt?

(#87997) Gubu0101 válasza tomp (#87995) üzenetére


Gubu0101
veterán

Fagyás az van azért panaszkodok a boxra,mivel se a telefonok se a sz gép nem érzékel az internetes problémákból semmit.A box meg betyár érzékeny és begajdul,ezen kellene javítani,vagy örökre így marad?Szerintem nem normális működés az,hogy úgy tudom életre kelteni,hogy oda kell battyognom kihúznom a tápkábelt és várnom vele jó 20 másodpercet,majd bedugni,vissza battyogni és bekapcsolni,aztán hopp működik.
Amikor meg úgy volt beállítva,hogy kapcsoljon ki a box akkor bekapcsolás után meg mindig így indult el.

(#87996) Soul Gem Dee,minden bekapcsolásnál,utána nyomok egy gombot és elindul pl az 1-t.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#88000) Gubu0101 válasza #72445440 (#87999) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ha box probléma lenne akkor nem heti 1-2 alkalommal jönne elő,kivéve a minden napos bekapcsolásnál lévő fagyást,de az már téma volt,hogy úgy jó,direkt csinálja az energiatakarékos mód miatt vagy valami ilyesmi.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.