Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88701) MadMancs válasza #75501312 (#88697) üzenetére


MadMancs
veterán

Külön. A megrendelestől számított 1 év. Anyumnak a net, tv, telefon 2020.03.12 járt le, a HBO , filmbox pedig 2020.04.02 mivel később lett megrendelve. Igaz amint meglett az ügyfél megtartó csomag (ebbe már nem kértem) ami 2020.03.13 lépett érvénybe megszűnt mind a kettő, és következő számlában jóvá írták az előre kifizetett díjat. Szóval úgy tűnik megújításkor ha az új csomagba nem kell akkor törlik (vagy törölhetik, nem tudom mi a hivatalos menetrend) ha utána nem kell.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88702) kabelmania27 válasza st6969 (#88695) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a feltöltési értékek?

(#88704) DonAttilas


DonAttilas
tag

Sziasztok!
Valaki esetleg meg tudná mondani, hogy mennyi a szolgáltatás költöztetésének a díja a vodafonenál jelen pillanatban? Ugyanis úgy adódott hogy a nyárra (3 hónap) máshol fogunk lakni és a meglévő szolgáltatásomat szeretném erre az időre átköltöztetni az új címre, aztán vissza. Érdekelne ennek a pontos összege. Egyelőre ezért a kérdésért nem akarom az ügyfélszolgálatot hívni ahol 30 percet várakoztatnak szokás szerint :D

(#88705) Sanya válasza #72445440 (#88699) üzenetére


Sanya
nagyúr

Soha ne mérj délelőtt. Inkább éjjel.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#88706) #75501312 válasza DonAttilas (#88704) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ma csak 12 percet vártam. :DDD

(#88707) kekedi


kekedi
senior tag

Szisztok,

Problémám van a Horizon Go szolgáltatással.
Probáltam vissza olvasni, de érdemi infót nem találtam.

A jelenség:
-az otthoni nettel nem működik. Se laptopon, se PC-n. (Telefonon még nem probáltam. )Egyszerűen nem tölti be az oldalt. (minden mást igen).
-Munkahelyen kipróbáltam és működik. Telefonon is működik az app.

(ezeket egyidőben próbáltuk, én a munkahelyemen, feleségem otthon)

ötelet?

(#88708) cof válasza kekedi (#88707) üzenetére


cof
veterán

Nem használsz egyedi DNS-t? Nálam bejön az oldal.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88709) kekedi válasza cof (#88708) üzenetére


kekedi
senior tag

Nem. Én legelabb is nem állítottam be ilyesmit.
De gyanúsan a nettel lehet valami. Csak még azt nem tudom mi. (nem tudom a régi internet modem/router nem e szól bele. Még nem cseréltem le a "csoda routerre".)

(#88710) blakey válasza cof (#88708) üzenetére


blakey
titán

Egyedi DNS-el is működik.

(#88707) keked
Nem használsz valamilyen AdBlockert vagy nincs-e bekapcsolva a DoS protection, stb? Milyen böngészővel.
Nálam gond nélkül működik, OpenDNS-t használok.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88711) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Ma is hivott vagy 4x a gep, hiaba nyomok 1 vagy 2 nem fogadja el, erre is jelezenem kell hibat mert kezd teli lenni a tok hogy oranket a telefonert kell nyulkalni :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#88712) kekedi válasza blakey (#88710) üzenetére


kekedi
senior tag

Használok adblockert. Csak azt azért zárnám ki mert Chromot használok és mindkét gépbe be vagyok jelentkezve.
Az egyiken megy, a másikon nem. De majd kivancsisagbol kikapcsolom.

(#88713) #75501312 válasza MadMancs (#88701) üzenetére


#75501312
törölt tag

Megkérdeztem, mert nem akartam lemaradni az időpontokról, ha mostanában telik le.
Valóban, a megkötéstől számított 12 hónap a hűségidő extra csomagokra is, és idő előtti lemondás esetén szintén él a kötbér.
DE! :DDD
Ha alap csomagot hosszabbítasz és a kedves ügyintéző bejelöli az extra csomagokat is melléjük, akkor változhat a hűségidő letelte, ebben az esetben ugyanaz, mint az alap csomagé, eredeti megkötési dátumtól függetlenül.

És emlékszem, hogy anno tavasz (május) környékén volt mindig hosszabbítás, de aztán változott valami, lett január-február majd most a legutolsó szerint november.
Nem hiába voltam megzavarodva, visszakerestem a leveleket az elmúlt pár évre és megvannak dátumra pontosan mikor mit kötöttem, volt bő 1,5 év, amikor nem hívtak és nem volt hosszabbítás, viszont eredeti dátumok szerint most változtathattam volna mindent, extra csomagokat mindenképp. De közben volt egy olyan hívás is, amikor változott a csomag összetétele, ezért kellett frissíteni, és akkor emlékszem, hogy nem volt opció a kevesebb ár, hanem kaptam pluszba a Filmboxot.

Úgyhogy most részemről megszűnt az eddigi megelőlegezett bizalom, nem tudom már jóhiszeműen azt feltételezni, hogy minden lehetőségről tájékoztatnak és segítenek. Ha legközelebb hívnak, rá kell kérdeznem minden egyes tételre, dátumra, következményre, mindenre, különben én járok rosszul. Úgy tűnik az írásbeli panasz nem elég, vagy az ember felveszi a telefont és letojja az ügyintéző lelkivilágát és érvényesíti a saját érdekeit vagy átverik. Ami azért is kár és szomorú, mert 10-ből 2 ügyintéző segítőkész, vagy ha felismeri a helyzetet akkor abbahagyja a manipulációt és végzi rendesen a dolgát, amit eredetileg is kellett volna végeznie. Kíváncsi vagyok ezt mennyire támogatja a belsős céges szabályzat, de az már más sztori.

Szóval ha valakinek kérdése van, használja az amúgy is olcsó vezetékest, hangosítsa ki és tegye félre, de megéri várni. Ha másért nem, azért megéri a havi 100 Ft, hogy ingyen legyen az ügyintézés.

(#88714) cof válasza kekedi (#88712) üzenetére


cof
veterán

Adblocker nem lehet probléma, nálam is van, szintén Chrome.

Wi-Free-n megy?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88715) blakey válasza cof (#88714) üzenetére


blakey
titán

Ahány Adblocker annyi féle, nem szabad tutira venni, hogy nem az okozza. Amit uBlock Origin mellett megtudok nyitni az nem működik AdGuard alatt, és ez csak egy példa.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88716) cof válasza blakey (#88715) üzenetére


cof
veterán

Adblock+ van nálam. Inkognitó ablakban mennie kell akkor.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88717) kekedi válasza cof (#88714) üzenetére


kekedi
senior tag

A szolgáltatás be van kapcsolva, de nem azon csatlakozunk hanem a saját interneten.

(#88718) MadMancs válasza #75501312 (#88713) üzenetére


MadMancs
veterán

Sajnos ez így van. De eleve ha ők hívnak nem is szabad egyezkedni/elfogadnj/módosítani. Nekik az a lényeg hogy minél jobban behúzzanak. Ezt valószínűleg nem csak engedi hanem megköveteli a belső szabályzat náluk. Nem érdekük hogy te jól járj, hanem az hogy ha lehet hűséggel minél többet fizess.

Itt a példa: Ugye csodálkoztam hogy albiban nincs telefon. Kiderült hogy azért nincs mert főbérlőmnek mikor bekötette bemagyarázták hogy nem érdemes mert csak a havidíj lesz magasabb tőle.. így lett a net 300 + tv comfort 8896Ft. Míg net 500 + tv comfort + nonstop S csak 7100Ft új bekötéssel. De szegény soha nem volt UPC-s nem ismeri a csomagokat, így elhitte.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88719) #75501312 válasza MadMancs (#88718) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát igen, pedig hányszor olvastam ezt itt már, de kellett a saját károm. :DDD :(((

(#88720) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

ConnecBox + portforwardinggal van bajom.
IPv4 címem van, a GUI-ban látható cím egyezik a külső publikus címmel, tehát nagy valószínűséggel nem NAT-ol a szolgáltató.
A CB menüben aktív a port forward, beállítottam két szabályt, az egyik az OpenVPN-nek, másik torrentnek, mindkettő a doboz mögötti NAS-ra mutat, annak fix IP címe van.
Sajnos egyik szolgáltatás sem működik, nem tudom VPN-nel elérni a belső hálót, és a torrent sem megy, a külső port checker is zártnak látja mindkét portot.
A CB új nálam, most cserélték, a korábbi Technicolor dobozzal nem volt ilyen gondom.
240/20-as net van.
Mi lehet a probléma?

Megoldva, a NAS-ban volt elírva az alapértelmezett átjáró.
Illetve tényleg nem lehet a port forward szabályt szerkeszteni, csak törölni?

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#88721) NoOne1976 válasza MadMancs (#88718) üzenetére


NoOne1976
őstag

Szerintem ez is változó. Aki tavaly hívott engem, annak "elmagyaráztam mi a helyzet", meg is egyeztünk 100 Ft emelésben, cserébe 120-as net helyett lett 300-as.
Aki ez évben hívott és tényleg próbált megetetni (de mivel tisztában vagyok a dolgokkal, így nem sikerült) , ezért kértem, magyarázza már el, miért jó nekem hűséget aláírni a semmiért. Érezte, hogy ezt a halat nem fogja kifogni, így inkább gyorsan elköszönt és ajánlani se próbált semmit.

(#88722) v.attis


v.attis
őstag

Van valami infó arról, hogy mit tervez a Voda a Upc kábeles területeivel?
Délkelet Magyarország, Békés megye, Gyomai állomáshoz tartozunk és nemhogy javulna bármi, inkább romlik! Sok a net kiesés (fél percesek, de akár fél napos is elég sűrűn van) és mostmár a tévé is folyton szakadozik. Ez már nagyon gagyi. 15 éve van kábeltévém és netem, még anno a Fibernettel kezdtem amit megvett a Upc, de 15 év alatt sosem volt ilyen gáz, mint eddig ebben az évben...

(#88723) #75501312 válasza v.attis (#88722) üzenetére


#75501312
törölt tag

Jelents be a hibákat. Jelenleg a vírus miatt minden jobban leterhelt és lehet azt már a helyi hálózat ott nem nagyon bírja.
Illetve annyit megtehetsz, hogy leellenőrzöd az összes eszközöd, a csatlakozásokat és ha akkor is gáz van, akkor jelentsd hibára.

(#88724) kabelmania27 válasza v.attis (#88722) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg és a következő hsz-ba másold be a modemértékeket.
Tévén hány % a jelerősség/minőség?

[ Szerkesztve ]

(#88725) v.attis válasza #75501312 (#88723) üzenetére


v.attis
őstag

Már reggel is csinálja, random módon bármikor előfordul. A legtöbbet használt tévnél szerelő által elkészített kábelezés van, tehát úgy van minden ahogy itt hagyta, nincs módosítás.

(#88726) v.attis válasza kabelmania27 (#88724) üzenetére


v.attis
őstag

Nem mutatja százalékosan csak két folyamatjelző van a tévén az mindig a felső negyedben mozog.
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#88727) kabelmania27 válasza v.attis (#88726) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, értékek rendben vannak.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#88728) degec


degec
senior tag

Tisztelet !
Vodafone postai sárga csekken érkező számlát Qr-kóddal, Otp-s appal fizet-e valaki itt mobillal ? 4 hónapja nem sikerül a Qr kódot benyalatni egy Samsung s10 el, Samsung a51-es szifon Xr el, semmivel.. más nem küzd ? Minden más számlát hibátlanul benyal az Otp-app, nem annyira műszaki gond bocs hogy ide írtam, ügyfélszolinak jeleztük, de nagyon nem hatotta meg Őket nyilván. Köszi szépen ha jön válasz ! :R Postára gyűlölet járni..ugye. főleg most.

[ Szerkesztve ]

(#88729) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! A upc smart guard program még működik ma is? Lehet vele valami hasznosat csinálni? Vagy az már nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#88730) Ledi válasza soundsonic (#88628) üzenetére


Ledi
aktív tag

Köszi, hogy szóltál! :R
Nem tudtam, hogy ez ilyen problémás, csak gondoltam így egyszerűbb újraindítani, mint mindig kihúzni a konnektorból.Kicsit nehéz hozzáférni a hosszabbítóhoz és ezért gondoltam. A Horizonnal ha folyamatosan nyomtam a kikapcsoló gombot akkor lehetett rebootolni.

[ Szerkesztve ]

(#88731) kabelmania27 válasza degec (#88728) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Próbáld meg amit MadMancs írt a következő hsz-ban, ha nem működik ITT vagy Díjneten fizesd be, vagy utald át, ingyenes az utalás mert otp-nél június 30-ig van ingyenes átutalási akció.

[ Szerkesztve ]

(#88732) MadMancs válasza degec (#88728) üzenetére


MadMancs
veterán

Vodát még nem fizettem QR el, eszamla miatt, de több QR formátum van. Van amelyik csak iCsekk app ismer, van amelyiket csak SmartBank (OTP vel), és van amelyiket mindkettő megeszik. Ilyesmi lehet itt is. Nézd meg iCsekk megeszi e.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88733) Sanya válasza NoOne1976 (#88721) üzenetére


Sanya
nagyúr

nekem +600 forintért íratta volna alá a hűséget.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#88734) v.attis válasza kabelmania27 (#88727) üzenetére


v.attis
őstag

A bejövő kábelen van ez:

Alatta ez:

A -7,5dB-sek a két vendégszoba tévébe mennek.
A -4dB átmegy ebbe:

Ebből a bal oldali megy a fontos és egyben akadozós tévébe, a jobbos a modembe.

(#88735) cof válasza v.attis (#88734) üzenetére


cof
veterán

Ilyen osztókat tesz be az UPC?

Ez nem sok mesterek? -7.5 meg -4.1dB, nálam -3.5dB van csak.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88736) kezo0


kezo0
addikt

Másik fórumon posztolták, onnan hozom ezt. Eszerint nyár végéig megszüntetik a Horizon Go szolgáltatást, ill. tervbe vették az összes korábbi UPC-s box lecserélését VTV boxra. Ez azért felvet pár kérdést, ha igaz.

A klasszikus és a modern tartalomfogyasztási szokásokat vegyíti az új Vodafone TV szolgáltatás

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#88737) Toth_Jani válasza kezo0 (#88736) üzenetére


Toth_Jani
őstag

És A UPC Mediacard sorsa mi lesz, kidobhatom azt is, és csak Prémium TV csomag lesz, mint a Diginél??
Esetleg ezért is nem teszik vissza a kódolást a nem különdíjas csatornákra, vagy csak még mindig jóságosak hogy maradjunk otthon? :)

(#88738) Intruder2k5 válasza Toth_Jani (#88737) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aham, vagy megszűnik a DVB-C. Gyanús ez a box csere...

(#88739) kezo0 válasza Intruder2k5 (#88738) üzenetére


kezo0
addikt

Már csak azért is, mert a VTV boxnak csak HDMI-kimenete van. Mi lesz azokkal az előfizetőkkel, akiknek nincs HDMI-bemenet a tévéjén?
És ez csak egy kérdés a sok közül.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#88740) zoli62


zoli62
addikt

Van olyan, akinek szóló Vodafone TV szolgáltatása van Vodafone stb-vel internet előfizetés nélkül?

(#88741) Intruder2k5 válasza zoli62 (#88740) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Eddig nem úgy volt, hogy VTV boxot csak 500-as net mellé adnak? Mert ha jól emlékszem és igen, akkor nem nagyon lehet ilyen.

(#88743) Soma01


Soma01
veterán

A Connect box automatikusan tud/szokott WiFi csatornát váltani ha érzékeli, hogy telepített az a csatorna, ahol épp van? Vagy csak akkor ellenőriz, amikor elindul/újraindul az eszköz? Vagy akkor sem? Persze mindezt akkor ha automatikusra van állítva a csatorna szám.

(#88745) S@c@


S@c@
őstag

Helló!

Ma voltak beszerelni az 500-as netet és a tv-t. A net popec...a tv olyan amilyen, viszont a telefonrol semmi szo sem volt...illetve annak kéne lenni valami beállításnak vagy azt max csak a connect boxba kell dugni?

(#88746) pjen válasza S@c@ (#88745) üzenetére


pjen
félisten

Így van,csak be kell dugni.

(#88747) st6969 válasza kabelmania27 (#88702) üzenetére


st6969
őstag

Ami érdekes viszont, hogy reggel 7-kor mértem egyet, és akkor közel 500Mbit/s megvolt :K
Szóval mégiscsak a hálózat terhelése okozhatja ezt? Most pl. 150 :F Megdöbbentő, hogy ennyire instabil.

(#88700) viktorhu
"Azért aki most váltott az 500-as csomagra, ott első körben a mérési hibát sem zárnám ki, nem olyan magától értetődő egy 500-as net mérése, mint egy 150-esé."
Nem tudom pontosan mire gondolsz, de nem futtatok torrentet, és nem wifin mérek. Nincs a háttérben letöltés. Ugyanezen állapot mellett tegnap este mértem 44-et, ma reggel meg 495-öt.

(#88748) kezo0 válasza #72445440 (#88742) üzenetére


kezo0
addikt

„A cikkből én azt vettem ki, hogy a Horizon Go alkalmazás szűnik meg a nyár végén és hogy majd egyszer lecserélik a régi mediaboxokat is.”

Én sem írtam mást. Egy mellérendelő összetett mondatot írtam, így az első tagmondatban található időmeghatározás (nyár végéig), nem érvényes a második tagmondatra. Tehát nyár végéig megszüntetik a Horizon Go-t, ÉS emellett azt is tervbe vették, hogy majd lecserélik a UPC-s boxokat. Valamikor. :)

Ugyanakkor itt szeretném megjegyezni, hogy az új platform jelenleg csak akkor elérhető, ha van már egy VTV boxod, mivel a box által adott egyedi kódot kell megadni a VTV applikáció működéséhez, vagy vmi ilyesmi (ha jól értettem az itt olvasott leírásokból). Tehát ha nyár végéig megszüntetik a Horzon Go-t, akkor hogy fogom helyette elérni a VTV-s online felületet/appot, ha nyár végéig még mindig csak a jelenlegi Cisco boxok lesznek nálam...?

* szerk.: meg is van, mi kell a VTV appnak.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#88749) S@c@ válasza pjen (#88746) üzenetére


S@c@
őstag

Köszi, így megnyugodtam :R....Nekem 300-400megabit megvan :B Szóval örülök, bár a tv adás elég gány, szerencsére keveset tv-zek.

(#88750) cof válasza S@c@ (#88749) üzenetére


cof
veterán

Gány? Az egyik legjobb az országban, ami a bitrátát illeti, szerintem te nem a digitális csatornákat hangoltad be.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.