Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87201) anglergab válasza MadMancs (#87187) üzenetére


anglergab
addikt

Illetve abból, hogy a garantált 100 Mbps, a maximum 500 Mbps, nem következik az 5x-ös overbooking arány. Azaz 100 Mbps alá is mehet bőven (még 10 Mbps alá is) és 500 Mbps fölé is mehetne (1 Gbps fölé is, de max. 1.2 Gbps a modem mint szűk keresztmetszet miatt), ha nem lenne lekorlátozva a profilban.

Úgy tudom, hogy a garantált min. 100 Mbps-nek nem kell folyamatosan meglennie (ez nem is lehetséges mindenkinek), csak az idő 80 %-ában (?).
De javítsatok ki, ha valaki tudja pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#87202) fojtviki válasza #72445440 (#87200) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszi mindkettotoknek. A TV Angliaban lett vasarolva. Hianyzik belole a Magyar regio, Jo lett volna meg Holland is, de az sincs. A szerelok csinaltak, es sajnos igy nem talalta meg a csatornakat. Van benne UK, Germany,Spain,Portugal meg meg 2 azt hiszem, de ezek kozul egyiken sem talalt semmit :(

(#87203) #75501312 válasza anglergab (#87201) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát, sebességben még annyi sem. Nem tudom jót találtam-e meg, 11. oldal.

(#87204) Intruder2k5 válasza fojtviki (#87202) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg manuális kereséssel? Az összefoglalóban megadott 112/120/128 MHz-s frekvenciákon próbáltál vagy próbáltak a szerelők kézi keresést indíztani? Sajnos az AUTO keresés nem mindig nyerő, múltkor én is állítottam be családban egy eMAG-os Horizon TV-t, de automatikusan az is csak 8-10 csatornát talált, manuálisat indítva meg lett mind. Pedig az még a Magyar regionális beállításokat is támogatta.

(#87205) MadMancs válasza anglergab (#87201) üzenetére


MadMancs
veterán

Ebbe teljesen igazad van. Írtam is múltkor mikor erről szó volt, hogy 600-700 mbites csomagot még talán be tudna vezetni mondjuk 250mbit garantáltal (akár QoS segítséggel) de gigabit már szerintem csak nagyon kevés helyen lenne működő képes jelenlegi hálózaton.

Egyébként olvastam madia1 en hogy tegnapi gubancot a terheléselosztó szerverek szoftveres problémája okozta gyakorlatilag egész európában. Lehet valami frissítést kaptak ami balul sült el.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87206) #75501312 válasza #75501312 (#87203) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hoppá, van optikai netjük? Azt hogy? Mert a feltöltés nagyon jól jönne ám, letöltésben még csökkentenék is, csak bírja a youtube / twitch streameket.

(#87207) pjen válasza #72445440 (#87200) üzenetére


pjen
félisten

Nálam nem Azt írja,hangoljam be a Tv t,majd tegyem be a kártyát.Igy csináltam,működik.A Tv megtalálja a csatornákat és kiírja,hogy kódolt.A kártya csak kicsomózza.

(#87208) MadMancs válasza fojtviki (#87202) üzenetére


MadMancs
veterán

Az hogy hiányzik nem baj. 2010 körül mikor betört DVB-C ( philipsnél dolgoztam jópár tv volt nálam szoftverteszten) magyar régióval nem is működött. Add meg neki manuálisan a kezdőfrekvenciát (mediacard útmutató tartalmazza) és meg fogja találni. Vagy állítsd be a teljes, az összes frekvenciára kiterjedő keresést. Múltkor kipróbáltam így mit talál kártya nélkül. Igaz 20percig tartott a keresés de megtalált mindent, ráadásul olyan sorrendbe rakta őket ahogy megtalálta ( nem vette figyelembe az UPC által megadott sorrendet.)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87209) anglergab válasza #75501312 (#87203) üzenetére


anglergab
addikt

Oké, de ebből nem derül ki hogyha a garantált minimum alatti sebességet mérünk az esetek pl. 20%-ában, az gond-e.

(#87210) MadMancs válasza #75501312 (#87206) üzenetére


MadMancs
veterán

Van. De nagyon kevés helyen. Egyébként nekik a DOCSIS is optikai Optika - Koax hibrid (HFC). Ezt NMHH től tudtam meg. Magyarul a teljes exUPC terület optikai net papíron.

NMHH:

Kedves XXX! Az Ön által jelzett csomagnév nem szerepel a szolgáltató ÁSZF-jében, ezért nem találja rendszerünkben sem.
Megegyező paraméterekkel a következő csomagnév található:
Internet 300 szolgáltatási csomag
Maximális le-/ feltöltési sebesség: 300,00/20,00Mbit/s
Garantált le-/ és feltöltési sebesség (a 13/2011 NMHH elnöki rendelet szerint egyedi minőségi célérték):60,00/5,00Mbit/s

A Szolgáltató ÁSZF-jében foglaltak szerint, ezen szolgáltatási csomag a Szolgáltató által biztosított kábelmodem segítségével vehető igénybe, a felhasználói csomag nyújtása HFC (hibrid optikai-koax) kábelhálózaton történik. A hozzáférést optikaként tüntette fel, ezért rendszerünk csak így tartalmazza. Kérjük, regisztrációkor ezt válassza.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87211) #75501312 válasza anglergab (#87209) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát, netre nem találtam ilyen infót, ez meg túl általános, lehet tévére vonatkozik.
Elég hosszú az ászf, kulcsszavakra kerestem csak rá.

(#87212) anglergab válasza #75501312 (#87211) üzenetére


anglergab
addikt

A "13/2011 NMHH elnöki rendelet szerint egyedi minőségi célérték" lesz, amit MadMancs írt.

(#87213) MadMancs válasza fojtviki (#87202) üzenetére


MadMancs
veterán

Kipróbáltam német régióval teljes tartomány keresésben 1Mhz lépcsővel 220 csatornát talált. És olyan sor rendben tárolja ahogy megtalálta.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87214) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Senkinek sincs VTV-je aki horizon go-t is használ? Végignyálaztam a nyilvános infókat és nem találtam arra való bejegyzést, hogy ne járna.

(#87215) MadMancs válasza soundsonic (#87214) üzenetére


MadMancs
veterán

Írták már többen is hogy VTV vel is működik Horizon Go.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87216) tomp válasza soundsonic (#87214) üzenetére


tomp
félisten

Többen is írtuk, hogy megy!
A Horizon Go a TV előfizetéshez jár! A Vodafone TV app pedig a Vodafone TV boxhoz. Azaz mind2 app a rendelkezésre áll annak akinek van VTV.

(#87217) blakey válasza mlinus (#87178) üzenetére


blakey
félisten

A vodafone eleve ha jól tudom még mindig csak 15-16 DS csatornát oszt ki modemenként, a modem képes lenne 24-re

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87218) MadMancs válasza blakey (#87217) üzenetére


MadMancs
veterán

Bár jobban belegondolva igaz amit írtál.
De Telekom optika területen nem vagyok biztos benne hogy van Horizon Go.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87219) cof válasza blakey (#87217) üzenetére


cof
veterán

Ez nem jó hír, a környéken akkor eléggé le van terhelve a hálózat.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87220) blakey válasza MadMancs (#87218) üzenetére


blakey
félisten

Nem írtam semmit.

(#87219) CoF
Nem hinném, nem tapasztalom, szerintem soha nem is volt leterhelve, éjjel/nappal mindig megvolt a sebesség, a feltöltés egyelőre 6 csatornás. Ez egy zöld övezet, családi házak és kisebb társasházak vannak a környéken.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87221) soundsonic válasza MadMancs (#87215) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Köszönöm szépen Nektek! Bocsánat, elkerülhette a figyelmem

[ Szerkesztve ]

(#87222) tomp válasza cof (#87219) üzenetére


tomp
félisten

Vagy csak előre felkészültek, hogy ha hirtelen megnőne a terhelés akkor ne duguljon be a hálózat.
Nálam mikor ugye bejöttek a Home office-os idők máris bővítettek 24-re. Igaz rosszul állították be így bedugult az egész de végül rendesen beállították a Node-ot és azóta még csúcsidőben se megy 480Mbit alá a sebesség.

(#87223) cof válasza tomp (#87222) üzenetére


cof
veterán

Igen, ez is előfordulhat. Ebből nem derül ki, hogy mi az oka a 24 csatorna jelenlétének. Mert 16 csatornával is megvan az 500 Mbit ha jól tudom. Viszont így ha le lesz terhelve a környék, már nem lehet új csatornákat megnyitni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87224) anglergab válasza cof (#87223) üzenetére


anglergab
addikt

10 csatornával is megvan az 500 Mbps.
A 24 csatornával pedig az elméleti maximum 1.2 Gbps. Itt korlátoz be a modem: max. 24 csatornát támogat. A hálózaton van több csatorna természetesen. Azaz tud válogatni a CB, melyikekre lock-oljon rá.

[ Szerkesztve ]

(#87225) unicumnext


unicumnext
aktív tag

Nálam is mind a 24 csatorna aktív BP 8 ker. 500 mbit-es net

(#87226) anglergab válasza anglergab (#87224) üzenetére


anglergab
addikt

Korábban néztük, hogy 20-25 analóg TV, 27 digitális TV, és a maradék 50-70 csatorna DOCSIS (letöltés) lehet, ha 1 GHz-es a rendszer.
Az a lényeg, hogy hány előfizető osztozik ezen.

[ Szerkesztve ]

(#87227) LouiS22


LouiS22
veterán

Biztosan megoldódott kábeles net problémája? Nekem továbbrai olyan kilengések vannak, hogy hihetetlen, és van, hogy simán megáll 1-2 percre.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#87228) cof válasza LouiS22 (#87227) üzenetére


cof
veterán

Nálam még nem volt gond ma.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87229) WasabiTrsr válasza WasabiTrsr (#87172) üzenetére


WasabiTrsr
csendes tag

Kozben sikerult felhivni az ugyfelszolgalatot es itt a XI. keruletben valahol lokalisan valami eloszto problema van es 16 ora korulre varjak, hogy meg tudjak majd oldani.

Nalunk egyelore nincs net, a router azt irja "Hozzaferes megtagadva" a kapcsolat allapotanal.

Koszi mindenkinek

(#87232) pjen válasza #72445440 (#87230) üzenetére


pjen
félisten

És ha kivetted valamiért megint hangolni kellett?

(#87234) anglergab válasza MadMancs (#87195) üzenetére


anglergab
addikt

Nekem saját beüzemeléssel nem adták oda a Voda TV boxot.
Azt mondták, mindenképpen technikus kell a beüzemeléséhez.

[ Szerkesztve ]

(#87235) fojtviki válasza MadMancs (#87213) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom a segitseget mindenkinek. A media cardot elvittek, adtak box-ot:) De csak automatikus keresest csinaltak.
Mas: A Vodafone box-ra lehet tenni alkalmazasokat? Van youtube meg valami mas. Hbo Go-t szeretnem ratenni :B

(#87236) MadMancs válasza anglergab (#87234) üzenetére


MadMancs
veterán

Ügyintézője válogatja.
Igazából nem kell technikus. Az is üfszt hívja aktiválásjoz, amit Te is meg tudsz tenni. Egyébként igen, nem akarják kiadni legtöbbször, viszont rajtam kívül van itt még egy fórumtars akinek postán ment ki vtv.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87237) MadMancs válasza fojtviki (#87235) üzenetére


MadMancs
veterán

Vtv box vagy horizon? Mondjuk lényegtelen mert alkalmazást egyikre se lehet telepíteni.:)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87238) kabelmania27 válasza Plebi (#87030) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek jófajta osztók. Amennyiben az első osztó out kimenetén van a második osztó (ahogy a régi osztóval is) rendben van a bekötés.

[ Szerkesztve ]

(#87239) anglergab válasza fojtviki (#87235) üzenetére


anglergab
addikt

Az volt a gond, hogy csak automatikus keresést csináltak. De a Voda boxban van Műsorvisszanéző, felhős felvétel, több HD csatorna. Alkalmazásokat csak a szolgáltató telepíthet rá, ezeknek speciális operációs rendszerük van.

[ Szerkesztve ]

(#87240) tomp válasza #72445440 (#87231) üzenetére


tomp
félisten

Vodafone TV alkalmazás: élő TV-n kívül ugyan úgy van visszanéző csak sokkal jobban átlátható! Évad/epizód szerint mutatja a sorozatokat. Ajánlás is van. 1 hete folyamatosan így nézek rajta filmeket. Mármint a boxon de az app és a box gyakorlatilag ugxan az! A korábban nézett filmek alapján megy az ajánló.
Felvételeket tudod megnézni, vagy ha wifin vagy akkor gyakorlatilag távirányító az app. Azaz tekerheted az élőt, a felvételt. Mármint az appon tekered és a box reagál.

(#87241) fojtviki válasza MadMancs (#87237) üzenetére


fojtviki
senior tag

Ez epp a VTV :) Jott ez, meg a 2 mediacard, abbol ugye az egyiket csereltek horizon-ra. De a VTV-re akartam volna hbo go-t :) De ha nem lehet hat nem :) :R Egyebkent nalunk a sebesseg rendben van, remelem igy is marad :)

(#87242) Intruder2k5 válasza fojtviki (#87235) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A manuális keresést le tudod futtatni a médiacard nélkül is, azt látod hány adót talál meg. Sőt egy próba erejéig átrakhatod a másik TV-ből is, aztán ha jó, visszacserélheted a Horizont is cardra.

(#87243) LouiS22 válasza tomp (#87240) üzenetére


LouiS22
veterán

az lesz majd az izgi, ha integrálják az hbo go-t, netflixet, rtl most(+)-t - akkor vajon milyen ajánlási algoritmus lesz? :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#87244) Adam115


Adam115
csendes tag

Sziasztok!
Olvasgattam a Vodás lakossági internet ászf-et ahhol annyi van leírva hogy dinamikus ip kerül kiosztásra.

A régi UPC-s ászf pedig 3 darab publikus ip-t írt a csomagok részletesésenél a táblázatok alatt.

Ez így is van, a connect box modem módban 3 külömböző, publikus ip-t ad.

A Vodás ászf-ben sehol nincs utalás a 3 darab publikus címre.

Én értem félre?

(#87245) LouiS22 válasza Adam115 (#87244) üzenetére


LouiS22
veterán

Mi a kérdés? :) Dinamikus IP-d lesz így is, úgy is. Fixet üzletiként biztosan kérhetsz, azt nem tudom, hogy lakosságira adnak-e (nyilván van az a pénz, amiért igen).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#87246) MadMancs válasza Adam115 (#87244) üzenetére


MadMancs
veterán

Továbbra is 3db publikus IP-t kapsz modem módban. Router módban 1et.

ÁSZF nem nézegettem mondjuk. Viszont net téren azon kívül hogy a számlát Voda küldi semmi változás nem történt gyakorlatban.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87247) tomp válasza LouiS22 (#87243) üzenetére


tomp
félisten

Na akkor az szuper lesz.:)
Most stílus, szereplő, rendező szerint megy az ajánló és teljesen jó.
Olyan filmet is felhoz amit nem tudsz még megnézni mivel még nem ment. De beállíthatod felvételre.

(#87248) Adam115 válasza LouiS22 (#87245) üzenetére


Adam115
csendes tag

Igazából az, hogy ha az ászf nem kötelezi a Vodát akkor bármikor elvehetik a 3 publikus ip-t?

Számomra a dinamikus ip kerül kiosztásra nem egyértelmű ez jelentheti a NAT-olt ip-t is, esetleg csak egy publikusat stb.

(#87249) cof válasza LouiS22 (#87245) üzenetére


cof
veterán

Nálam majd 1 évig ugyanaz volt az IP cím, az a lényeg, hogy ne áramtalanítsuk a modemet napokra. Csak azért kaptam új IP címet mert beregisztráltam egy másik modemet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#87250) MadMancs válasza Adam115 (#87248) üzenetére


MadMancs
veterán

Dinamikus lehet publikus és nat mögött lévő is. Ne keverd a fogalmakat. Igen bármikor NAT mögé tehet, de jelenleg nem teszi, hanem publikust ad. De igen ha aszf ből kivette akkor bármikor eltérhet eddigi gyakorlatától.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.