Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88651) #75501312 válasza pjen (#88650) üzenetére


#75501312
törölt tag

Jó, hát áramszünet az nem rendszeres, mint pl a Voda vagy horiborzalom fagyásai. :DDD
De általánosságban próbálok vigyázni minden eszközre. Minden kapcsolható túlfeszvédelmes elosztóba van dugva. :K Csak ha azt lenyomom, megy vele másik 4 eszköz is. :DDD
De értem, ne aggódjak, használjam.

(#88652) pjen válasza #75501312 (#88651) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni elosztót amin minden aljzat külön kapcsolható,túlfeszvédős és nem is drága.
"De értem, ne aggódjak, használjam."

(#88653) cof válasza tomp (#88649) üzenetére


cof
veterán

Én is fw frissítést írtam, ez rendben is van. Azt a logót valahol akkor is tárolnia kell, ha egyáltalán tényleg az EPG-vel együtt jön, megnéztem pár videót, és se DVB-T, se DVB-S-nél nem láttam csatorna logókat, csak saját eszközön. Szóval lehet, hogy DVB-C-n jön, csak kódolva van.

Valaki okos, igazán elmagyarázhatná, hogy min meg hogyan lesz egy újonnan bevezetett csatorna esetén, logó a STB-n.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88654) tomp válasza cof (#88653) üzenetére


tomp
félisten

Nyilván miután letöltötte a logót azt elmenti a box háttértárolóján. Minden bizonnyal kódolva megy amit csak az adott eszközök tudnak feldolgozni.

Ránéztem a DVB-C-s RTL Klub HD-ra és újra kockásodik a kép. :DD
Amióta 24letöltési csatorna van, sokkal gyengébb a net jelszintjei. Emiatt a modemnek újra magasabb feltöltési értéken kell üzemelnie amit a tv elé berakott hpf szűrő sem tud megoldani. Még szerencse, hogy max az HBO HD-t nézem DVB-C-ről.

(#88655) NoOne1976 válasza MadMancs (#88629) üzenetére


NoOne1976
őstag

Igen vodaboxxal a voda csatornakiosztast kapsz. Ami ugye abban nyilvánul meg hogy több csatornának van HD verziója.

Ezt hogy kell érteni? Mert a Vodafone oldalán van csatornakiosztás premium csomagra (120 digitális, melyből 35 hd) és Vodafone tv-re (106 csatorna, melyből 43 hd)
Pl. A prémiumnál Arena4 csak sd, Vodafone-nál csak hd változat.
Rengeteg másik adónál meg sd+hd/csak hd.

Vagyis aki dvb-c-s területen kap vtv-t, az megkapja a premium csomag csatornáit a sd+hd változattal és mellé a Vodafone csonagban lévő csak hd-kat is?
Mert ahogy nézem, a 164-es programhelyen a upc-s kiosztásban az Arena4 sd változata van, Vodafone kiosztásban a hd. Ott akkor mi jön vtv-n?
Mert ugyanazon a programhelyen két változatot nem adhatnak. Az érthető, hogy prémiumnál m1 1-es, m1hd 2-es, míg a Vodafone-nál csak a 2-es szám alatt van csatorna betéve.

[ Szerkesztve ]

(#88656) tomp válasza NoOne1976 (#88655) üzenetére


tomp
félisten

Vagyis aki dvb-c-s területen kap vtv-t, az megkapja a premium csomag csatornáit a sd+hd változattal és mellé a Vodafone csonagban lévő csak hd-kat is?

Igen! De amelyik csatorna dvb-c-n csak SD és a VodaTV-n csak HD akkor csak a HD-t kapod meg.
pl Discovery Channel Voda boxal csak a HD-t kapod meg, mint ahogyan az OzoneTV-nél is csak HD van. Arena4 is csak HD.

(#88657) Gubu0101 válasza tomp (#88647) üzenetére


Gubu0101
veterán

Hiaba nyomkodom semmi, azota mar 3x hivott megint :D Kovinek 1et nyomok, vagy feljelentem zaklatasert ;]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#88658) tomp válasza Gubu0101 (#88657) üzenetére


tomp
félisten

Téged is a kellemes hangú robot néni hív mindig? Kérdezd meg hogy érzi magát. :DDD

(#88659) Clever0


Clever0
senior tag

Vodafonos HGW-ről van valami infó? Milyen az UBEE-hez képest? Mi a típusa?

(#88660) cof válasza Clever0 (#88659) üzenetére


cof
veterán

Van már olyan?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88661) Clever0 válasza cof (#88660) üzenetére


Clever0
senior tag

Most ajánlották, hogy térjek át a 240-es netről 300-asra. Én úgy tudom, hogy annyit az UBEE is tudna, de szerintük új kell, aminek a neve v3hx. Biztosan félreértettem, mert nem találok róla semmit a neten.

(#88662) cof válasza Clever0 (#88661) üzenetére


cof
veterán

A Connect Box típus neve ez: CH7465LG-LC

Tudna 300-at igen, csak nem szeretik, mert az kevesebb letöltési csatornát tud kezelni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88663) MadMancs válasza cof (#88653) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálam is vannak csatornalogók mediacard al TV-n. Be lehet állítani nálam hogy a műsor szolgáltatótól vagy internetről szerezze be őket. Ha a műsorszolgáltatós aktív akkor mindegyiknél van, ha az internetes akkor elég foghíjas, kb 40 nél van többinél nincs.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88664) Clever0 válasza cof (#88662) üzenetére


Clever0
senior tag

Ez a régi UPC-s box, amit mindenki szid és, ha jól emlékszem, nem lehet a belső ip címét megváltoztatni. Az UBEE a doksija szerint lefelé 8 csati 304 Mb/s, felfelé 4 csati 108 Mb/s sebességet tud.
Találtam Sagemcom F@ST3686ACv2 készüléket, de ennyit nem hallhattam félre.

[ Szerkesztve ]

(#88665) cof válasza MadMancs (#88663) üzenetére


cof
veterán

Úgy jönnek a műsor szolgáltatótól logók, ha csak a koax van bedugva? Se Wifi, se LAN a TV-nek. És kártya nélkül?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88666) cof válasza Clever0 (#88664) üzenetére


cof
veterán

Igen ez az, még senki nem jelezte, hogy ennél lenne újabb. Viszont ez nem csak 8 hanem 24 csatornát tud, 1 csatorna FULL sávszélessége olyan 40 Mbit, és ki tudja, hogy valójában mennyi jut ebből az internet sávszélességre a 8 csatornából, azért nem akarják bevállalni már ekkora sebességnél. Még az is szerencse, hogy nálad a 240-es sebesség mellett nem akarták lecserélni, általában 150-es csomagra ajánlottak a régebbiek részükről.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88667) MadMancs válasza cof (#88665) üzenetére


MadMancs
veterán

Kártya nélkül majd megnézem, de net nélkül az tuti. Mint írtam be kell állítani hogy netről vagy a szolgáltatótól szerezze be logókat. Nettel csak harmadánál van logó, szolgáltatótól mindnél.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88668) cof válasza Clever0 (#88664) üzenetére


cof
veterán

Megnéztem a Google-t és valóban van ilyen HGW az oldalukon Sagemcom F@ST3686ACv2.

De ahogy nézem a Telekom is ilyet ad, szóval minden bizonnyal Telekom területen ilyet szórnak. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88669) Clever0 válasza cof (#88668) üzenetére


Clever0
senior tag

Csak egy 6 és egy 8 oldalas gyors telepítési útmutatót találtam, de azokban nincsenek részletes adatok.

(#88670) cof válasza Clever0 (#88669) üzenetére


cof
veterán

Itt van egy kis leírás róla: [link]

Ez jó cucc lehet, nem Puma chipsetes, hanem Broadcom.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88671) viktorhu válasza cof (#88670) üzenetére


viktorhu
veterán

Nincs abban semmi jó. Egyébként meg igen, telekomos hálózaton van a sagemcom.

(#88672) #75501312 válasza #75501312 (#88638) üzenetére


#75501312
törölt tag

Megjött, csak sírni kellett kicsit. :DDD

(#88673) Clever0 válasza cof (#88670) üzenetére


Clever0
senior tag

Köszi, elolvastam. Az fura, hogy a leírásban 24 Downstream és 8 Upstream chanel van, OldMike hozzászólásában viszont csak 8/4.
De lehet, hogy teljesen más cucc lenne az új és feleslegesen nézem ezeket az oldalakat. (A Vodafone oldalán meg abszolút nem tudok elmenni.)
Valaki váltott mostanában csomagot és kapott új boxot?

(#88674) Clever0 válasza viktorhu (#88671) üzenetére


Clever0
senior tag

Telekomosként vagy Vodásként ismered a boxot? Mi a nem jó benne?

[ Szerkesztve ]

(#88675) cof válasza Clever0 (#88673) üzenetére


cof
veterán

Az, hogy 24 csatornát tud kezelni, még nem azt jelenti, hogy mind a 24-et használja is. Ez előfizetés, és területi hálózat terheltség függő.

Valakinél megy a CB is 500-as nettel 16 csatornán.

Az a hozzászólás meg nem mai, 2016-os, nem emlékszem, de szerintem akkor még nem volt 500 net sehol.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88676) tomp válasza #75501312 (#88672) üzenetére


tomp
félisten

Nekem is. -500Ft a vodás dolby hiba miatt. :D
Igaz az egyenleg -19ezer. :DDD

(#88677) viktorhu válasza Clever0 (#88674) üzenetére


viktorhu
veterán

Telekomosként azt is meg az ED3.1-es utódját is.

Nekem az volt az első mindkét eszközzel, hogy wifin eldobálta a mobiltelefonokat. Látszólag megmaradt a csatlakozás, csak nem volt aktív netkapcsolat, pl. nem érkeztek meg az emailek, messenger üzenetek stb.

Aztán nem bírta egyszerre az 5 és a 2,4 GHz-et rendesen, úgyhogy az egyiket külön AP-ként beállított routerről adtam. Ja igen, mert telekom hálón koaxon iptv mellett nincs bridge mód, szóval rá vagy utalva az ő eszközükre.

Fix IP beállításokat elfelejti vagy nem veszi figyelembe, az eszközökben kell az ip-t beállítani.

Nincs olyan aspektusa a szoftverének, ami ne lenne elrontva.

A megoldás az lett, hogy lemondtam az iptv-t, és most bridge módban megy a sagemcom, így nincs vele problémám, megvan az 1000/25-ös netem szépen.

Egyetlen előnye a 3.1-es Sagemnek a gyors wifi volt, mobilon 500 megabit fölötti wifis kapcsolatot lehetett vele létrehozni, amikor olyan kedve volt, de rendszeresen kellett a wifit ki-bekapcsolnom.

Amikor megkaptam az első sagemet, még annyira borzasztó volt, hogy inkább nagyobb mobilnetre váltottam, hogy otthon is azon menjen a mobilom, aztán ahhoz képest sokat javult a szoftverfrissítésekkel, anyunál a 150-es netet szépen kiszolgálja már.

(#88678) viktorhu válasza tomp (#88676) üzenetére


viktorhu
veterán

Mondom én, hogy valamelyik sales-es azzal fog felhívni, hogy van a számodra egy szép búcsúpakkjuk, ha átmész a konkurenciát boldogítani :)

(#88679) tomp válasza viktorhu (#88678) üzenetére


tomp
félisten

:DDD
Ha még jogtalanok lennének a panaszaim akkor megérteném. De itt pont a Vodafone csinálja törvénytelenül.
Inkább örüljenek, hogy az NMHH nem kukucskál be hozzájuk. ;)

(#88680) MadMancs válasza viktorhu (#88677) üzenetére


MadMancs
veterán

"Nekem az volt az első mindkét eszközzel, hogy wifin eldobálta a mobiltelefonokat. Látszólag megmaradt a csatlakozás, csak nem volt aktív netkapcsolat, pl. nem érkeztek meg az emailek, messenger üzenetek stb."

Ez mostanában nálunk rendszeres. CB 5Ghz. Volt rá valami megoldás ami nem saját router?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88681) hhgygy


hhgygy
senior tag

(#88529) anglergab borg25 (#88528)
anglergab
őstag
A Wi-Free-vel történt valami?

Csak a szokásos: nem működik.
Megint levelezésben vagyok az ügyfélszolgálattal, aszongya, kapcsoljam be magamnak. Csakhogy nem lehet sehol bekapcsolni, zseniális.
Ezt a kört már lefutottam egyszer a UPC-vel is, akkor is ugyanaz volt:
"Ön leiratkozott erről a szolgáltatásról." A Nagy LÓ.t iratkoztam le.
Aztán valahogy megcsinálták, egy ideig megint működött, de most megint nem.
Azonkívül most teljes a zűrzavar, elindulsz a Vodafone oldaláról, de mindig a régi upc-s oldalon landolsz, ahol nem lehet semmit sem csinálni.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#88682) viktorhu válasza MadMancs (#88680) üzenetére


viktorhu
veterán

A CB-t azonnal bridge módba raktam, szóval ott nem tapasztaltam semmilyen problémát. De végül a sagemnél is csak a bridge mód lett a végleges megoldás.

(#88683) Clever0 válasza viktorhu (#88677) üzenetére


Clever0
senior tag

"Fix IP beállításokat elfelejti" Egész eddig meg voltam elégedve az UBEE DHCP reservation szolgáltatásával, de nemrég több eszköznél is váltogattam az ethernet és wifi elérés között és visszatérve az egyik eszköznek kiosztott egy foglalt címet, a másiknak meg egy újat. Szerencsére elviseli, ha az eszközön a DHCP-t kikapcsolva a korábbi címet beírom neki, nem sír, hogy az a DHCP tartományba esik. (Nem tudom volna-e értelme törölni a foglalást, hátha ugyanazt megkapja újra DHCP-vel is, mint eredetileg.)

(#88684) feketedini


feketedini
tag

Sziasztok!
Vodafone Home Premium új csomag esetén utólag lehet rendelni extra Filmbox Pro csomagot?
Ha igen, akkor arra is van 12 hónap hűség, tehát ez nem lemondható?

(#88685) Gubu0101 válasza feketedini (#88684) üzenetére


Gubu0101
veterán

Azt barmikor vehetsz, szerintem nem kotott husegidohoz.

De mindjart megerositenek a tobbiek, hogy jol mondtam e. :D

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#88686) MadMancs válasza feketedini (#88684) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia.
Megnéztem. Fel se ajánl hűség nélküli opciót filmbox-ra. Csak ezt.

CoF: Net nélkül újra hangolás & net gyorsítótár ürítés után is vannak csatornalogók.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88687) Gubu0101 válasza MadMancs (#88686) üzenetére


Gubu0101
veterán

Meg jo hogy nem fizettem elo hbo ra :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#88688) cof válasza MadMancs (#88686) üzenetére


cof
veterán

:R

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88689) MadMancs válasza Gubu0101 (#88687) üzenetére


MadMancs
veterán

HBO nál sincs hűség nélküli lehetőség. Legalábbis online. Hogy személyesen / telefonon mi a helyzet azt nem tudom.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88690) #75501312 válasza MadMancs (#88689) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nem tudtam ma hívni üfszt, holnap megpróbálom majd és megkérdezem.
Website szerint az HBO-t le tudnám mondani.

[ Szerkesztve ]

(#88691) Gubu0101 válasza MadMancs (#88689) üzenetére


Gubu0101
veterán

Flipnel fizettem tavaly elo HBO ra de kb 2 honap utan le is mondtam, ott nem volt huseg szerencsere. Itt meg szivtam volna, ezek szerint :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#88692) MadMancs válasza #75501312 (#88690) üzenetére


MadMancs
veterán

Ne próbáld meg :DDD
Anyumnak a márciusi hosszabbításig volt HBO és filmbox 1 év hűséggel. Filmboxnál nem, viszont HBO nál végig ott volt a lemondás gomb. Üfszt kérdeztem, azt mondta hiba, ugyanúgy kötbér kötelezettséggel jár a lemondás.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88693) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
most váltottam 150-es netről (TC7200 modem) 500-asra (Connect box). Csongrád megye, Szentes, kertes házas terület, jó hálózattal, sok időssel (nem hinném, hogy nagyon terhelik a hálózatot). A TC7200-zal a 150Mbit 10-ből 10x mindig meg is volt, amikor mértem.
Ügyfélszolgálat segítséggel regisztrálva lett a Connect box, gyorsan mértem is egyet, 220/22. Ez olyan 19 óra körül volt, mondom biztos csúcsidő, jó az, majd mérek később is. Most 86/22-t mértem. Na, kicsérltem a modem és a PC közti LAN kábelt arra, ami a CB dobozában volt, azzal meg 60/22. Most visszacseréltem, 55/22-t mérek. :F
A gépem böngészésre nem rossz: Intel Pentium G4400, Asrock H110M-HDV, 500GB SSD.
Még a garantált 100Mbit sincs meg. Mi a jó franc lehet ez szerintetek?

(#88694) cof válasza st6969 (#88693) üzenetére


cof
veterán

Valami gond van a hálózattal. A CB több csatornán üzemel mint a TC7200, ezért érzékenyebb is, és nem vetted észre eddig. Ez lehet bármilyen zajbetörés, csatlakozók, elosztók...

Azt is nézd meg, hogy nem-e tettek át IPv6-ba. Meg a modemértékek is jöhetnek ide, és osztók száma, típusa, aztán egy szaki kielemzi.

RIP TC7200 :((

Ezért nem váltok, nagyobb csomagra, jó nekem a 120 Mbit. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88695) st6969 válasza cof (#88694) üzenetére


st6969
őstag

1db elosztó van a padláson, kb. 10 éve rakták be (le fogom majd fotózni, hogy milyen típusú), onnan jön direktbe a modembe a koax kábel.
IPv6-ot hol tudom megnézni?
Modemértékeknél ezekre gondolsz?

(#88696) cof válasza st6969 (#88695) üzenetére


cof
veterán

Igen ezekre az értékekre. Úgy tudod a legegyszerűbben meg, hogy IPv6-ban vagy-e, hogy megnézed a menüben van-e modem üzemmód. Ha nincs akkor abban vagy.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88697) #75501312 válasza MadMancs (#88692) üzenetére


#75501312
törölt tag

És az alapcsomag hűsége érvényes rá vagy ezekre más hűség van, mivel nem egyszerre lettek kötve? Bár úgy emlékszem egyszer ezek összeértek vmikor szóval az alap csomagom végéig tartanak ezek is meg pár hete üfsz bácsi is ezt mondta ha jól emlékszem. De azért lehet holnap felcsörgöm őket.

(#88698) st6969 válasza cof (#88696) üzenetére


st6969
őstag

Van ilyenem, tehát ipv4 OK (évekkel ezelőtt át lettem rakna ipv6-ba, amit ügyfélszolgálaton visszakértem, miután kinyomoztam, hogy azért nem mennek itthon a mobilon a Google szolgáltatások, ezek szerint az megmaradt).
Most megint mértem egyet: 265/22. Ez még mindig nem 500, de az nem is zavar igazán. De hogy így szór az 50 és 265 között, az már igen. :(((
Remélem, ez nem normális, és nem arról van szó, hogy a CB az "ilyen". 2 évig filóztam, hogy lecseréljem-e a TC7200-at, amit az olvasott rémhírek miatt nem tettem, de most beadtam a derekam.

(#88700) viktorhu válasza #72445440 (#88699) üzenetére


viktorhu
veterán

Azért aki most váltott az 500-as csomagra, ott első körben a mérési hibát sem zárnám ki, nem olyan magától értetődő egy 500-as net mérése, mint egy 150-esé.

Szerk: puma 6: lesz majd puma 7-es vodafone station by arris :) de valamiért nagyon lassan megy ez az egész upc-voda váltás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.