Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) Gubek-Einste válasza 4Grider (#54100) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azért visszafelé nem kellene eszközt cserélni, akkor inkább rakja át briged módba és kössön után egy saját router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54102) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#54101) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is így gondolom, a DOCSIS oldali tulajdonságai miatt sokkal jobb a connect box, bár az is igaz, hogy ez a megoldás költségesebb.

(#54103) Ronaldohun


Ronaldohun
tag

Sziasztok!
A mobilom T-Mobiles-os de szeretnék, szolgáltatót váltani. UPC-s előfizetésem is van és év elején kaptam ajánlatot Freedom S, M, L stb díjcsomagokra, csak akkor még nem tudtam menni. Jól látom, hogy ezek megszűntek és helyette Freedom Bronze, Silver, Gold van? Az a durva, hogy míg a Freedom L-ben 6000 Ft-ért 300 percet adtak korábban, most a Bronzban 6500 Ft-ért csak 150 percet.
Vagyis most már feleannyit adnak, ugyanannyi pénzért vagy valamit nem jól értelmezek?

(#54104) khorvat válasza saxoolondon2 (#54099) üzenetére


khorvat
senior tag

ConnectBoxban a tűzfal legyen kikapcsolva nekem az okozott első napokban galibát!

(#54105) -Maujuri- válasza Ronaldohun (#54103) üzenetére

Jesszus, ezt hogy léphették meg????? Én még 4490 ért kötöttem. Mi ez 2000 ft emelés???

(#54106) Ronaldohun válasza -Maujuri- (#54105) üzenetére


Ronaldohun
tag

Még ha csak emelés lenne... De fele annyi percet, sms-t meg net sebességet kapsz. Hát, most nagyon csalódott vagyok :(( A T-től pont a szemét üzletpolitika miatt menekülök, mert a díjcsomagomat 2 éves hűségidő alatt 1 év után egyoldalúan megszüntették, és átsoroltak egy új "korszerűbb" csomagba, ahol ugyanazért az összegért sokkal kevesebb percet és internetet forgalmat adtak.
Na, ekkor gondoltam, hogy hűség után átmegyek, de látom a UPC is ugyanezt a szolgáltatás felezést csinálja mint a T, vagyis csak beetetés volt a jó áras mobil előfizetés. Fizess többet a kevesebbért. Nagy biznisz :W
Érdemes összehasonlítani az év elejei és a mostani csomagokat (Mondjuk "L" vs "Bronze"). A pofátlanság csúcsa:

[link]

[link]

(#54107) poli27


poli27
veterán

Érdekes lesz az új 29 es hálózata a upcnek FTTH-RFoG. A lakásba optika megy be, és lesz egy mini node, ami átalakítja az optikát koaxxá, és utána lesz a kábelmodem még pluszba meg a boxok, de azok már a meglévő koaxon :)
Érdekes ftth az biztos :D
Mondjuk itt tuti tesztelhetik majd a docsis 3.1 et.... ugye nincsennek a hálózaton erősítők teljesen passzív optika lesz... csak a cmts ha docsis 3.1 lesz meg a modemek mehet is a 3.1 es hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#54108) donmackó válasza poli27 (#54107) üzenetére


donmackó
őstag

Kicsit eltérnek az árak a sima koax hálózatoshoz képest.

Release the cable hounds!

(#54109) tomp


tomp
félisten

Múlthéten nem jött a szaki. Akkor megbeszéltem telefonon, hogy 1 héttel később a mai napon jöjjön. 8-ig.
Hát eddig nem erőltetik meg magukat az biztos...
Úgy érzem lesz megint egy telefonálás. De most már jelezni fogom, hogy akkor kötbér is lesz...
MyUPC felületen már nem is látszik a folyamatban lévő ügyem. Az oldal szerint nincsen.

(#54110) Gubek-Einste válasza Ronaldohun (#54106) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az L-hez a Silver való összehasonlitásban:
S -> Easy S
M -> Freedom Bronze
L -> Freedom Silver
XL -> Freedom Gold

#54107 poli27
Nem rossz, a belső kábelek könnyen szerelhetőek/oszthatóak.
Remélem máshol is lesz hasonló kiépítés, az új helyeken ilyent kellene már csak bekötni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54111) Latency válasza tomp (#54109) üzenetére


Latency
senior tag

Nekem október 28-a óta küldik a csomagot a médiakártyával és egy új modemmel. Most már egyre kevésbé vagyok türelmes.

(#54112) poli27 válasza Gubek-Einste (#54110) üzenetére


poli27
veterán

pont nincs értelme, inkább olyan Gpont kéne csinálniuk mint a Digi....

(#54113) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#54110) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még egy plusz áramfogyasztó... Boxok, HGW, node.

(#54114) peter9228


peter9228
aktív tag

Sziasztok!

10.* alakú az IP címem a router szerint. Ez azt jelenti, hogy NAT mögött vagyok? Ha igen, lehet ellene valamit tenni? (El szeretném érni kívülről az egyik router mögötti gépet)

Szerkesztés.: Igen, arra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#54115) Intruder2k5 válasza peter9228 (#54114) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen router szerint? A UPC-s HGW-re gondolsz? Az nem a valós WAN IP címedet mutatja, valami belsős UPC-s VLAN. UPC nem oszt NAT-olt IP címet, legfeljebb IPv6-al szokott szívatni.

[ Szerkesztve ]

(#54116) tomp


tomp
félisten

Nem jött senki így hát telefonáltam is.
Betegség miatt emberhiány van a területen így nem tudták teljesíteni a kiszállást. Oké. Gány idő van. Én is kiestem tegnap a munkából. De még egyszer! Megvan az elérhetőségem! Hívjanak akkor fel, hogy bocs ez van. Jövőhét hétfő a 3. időpont. Rögtön kaptam 1500Ft jóváírást mint "kellemetlenségi díj" amiért ma sem jött a szaki. De jeleztem a kötbér igényt is.
Korrekt volt az ügyintéző. Nem "húzta a száját".

Latency
Fel kell őket hívni, hogy hol van. A médiakártyán vajon ilyenkor már megy a havidíj?

(#54117) Latency válasza tomp (#54116) üzenetére


Latency
senior tag

Felhívtam őket és azt mondták még várnom kell pár napot. MyUPC-ben még a régi TV csomagom látszik, de a net már módosult (az megy is rendesen).

(#54118) Gubek-Einste válasza poli27 (#54112) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nyilván sokkal jobb lenne a Digi-féle megoldás de akkor megint kakukktojás lenne a 29-es körzet így pedig egységes lesz az előfizetői eszközpark. A kulcsszó az egységesítés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54119) Tombi válasza poli27 (#54107) üzenetére


Tombi
senior tag

jó árak vannak itt kérem szépen !

költözök is a 29-es körzetbe, de merrefelé is van ?:)

szerk látom: monyoron :B

[ Szerkesztve ]

(#54120) Gubek-Einste válasza Tombi (#54119) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54121) 4Grider válasza Tombi (#54119) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezek nettó nagyker árak.

(#54122) Sn00k


Sn00k
veterán

Valaki hasznal kulso hdd et horizon boxhoz? Szeretnek musort rogziteni es gondolkozom hogy beruhazok egyre. Van konkret tipus ami ajanlott?

3njoy the Lif3

(#54123) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Az baromi jó hogy a viva a Gold csomagba kerül...ez most vicc?! Évek óta a bronze része volt..

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#54124) peter9228 válasza Intruder2k5 (#54115) üzenetére


peter9228
aktív tag

Köszönöm! :R Nálam volt a hiba, rosszul állítottam be egy dolgot, azért nem sikerült elérnem. :)

(#54125) ArthurShelby válasza tomp (#54116) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam is eljátszották egyszer ezt, holnap jönnek 8-12ig. Remélem nem csinálják meg újra. Eddig elég linkek voltak. Mondjuk nálam eszközhiányt mondtak, de szintén nem jelezték nekem.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54126) tomp válasza ArthurShelby (#54125) üzenetére


tomp
félisten

Most már nem izgat. Jeleztem a kötbér igényemet. Ügyintéző megírta a panaszt, elmondta az iktatószámot. Október 28-án jeleztem a hibát. Felőlem év végéig is húzhatják a dolgot. Legalább magas lesz a kötbér. :)

(#54127) Popes


Popes
őstag

Most nézem a számlalevelet és azt írják hogy a TV2 +RTL KLUB-ért 370ft-al többet kell fizetni, ez vonatkozik arra is akinek hűségszerződése van vagy nem? Esetleg az egyoldalú szerződés módosítás miatt inkább mondjam fel és kezdjek újra alkudozni velük?

Deus ex machina

(#54128) canniball válasza Popes (#54127) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, mindenkire vonatkozik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#54129) ArthurShelby válasza tomp (#54126) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Jó de nálam most kötnék be az új szolgáltatást, és a T-ből már nagyon elegem van.
Szolgáltatás nélkül nem szívesen maradnék (még ha kötbért is kapok)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54130) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Közben volt egy kis időm utánajárni ennek a T4 timeout-nak meg partial upstream service-nek, és az a helyzet, hogy nem értem.

Egy 3-as és egy 2-es elosztó van a modem előtt, de ezek alapján a jelszintek rendben vannak, tehát nem emiatt timeout-ol. [link] Gondolom az sem lehet, hogy rosszul szereltem a kábelt, mert akkor nem ilyen lenne a jel-zaj arány, meg a jel erősség.

Ami még érdekes, hogy az Upstream-nél csak 5db T3 timeout-ot ír, ami napok óta változatlan, tehát valószínűleg nem most keletkezett. A T4 timeout-nál 0db-ot ír, ehhez képest csurig van vele a log, és gyakorlatilag minden 30 másodpercben frissíti a legutóbbi log bejegyzést, azért lehet köztük néhány perc.

A T3-al és T4-el kapcsolatban azt is írják, hogy olyankor újraindul a modem, és nincs szolgáltatás. Én ilyesmit nem tapasztaltam, rendesen működik a net.

Nem értem, hogyha nincs T4 timeout, akkor mégis miért írja bele állandóan a logba? Ez valami szoftver hiba, hogy akkor is loggol, ha nincs gond? Egyáltalán komolyan kell így ezt venni?

Buliban hasznos! =]

(#54131) kabelmania27 válasza inf3rno (#54130) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a hármas osztónál nem egyforma csillapításúak a kimenetek nézd meg hogy a -3,5kimenetben legyen a modemes ág, ha egyforma csillapításúak a kimenetek akkor érdemes lenne cserélni.
Milyenek a lefelé értékek?

(#54132) khorvat válasza Popes (#54127) üzenetére


khorvat
senior tag

Nekem most szeptemberben lett újrakötve 2évre, de én ilyet nem láttam eddig egyik számlámon se.

(#54133) vargalex válasza khorvat (#54132) üzenetére


vargalex
félisten

Én sem láttam. Én augusztusban "írtam alá" új hűséget 2 évre.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#54134) canniball válasza khorvat (#54132) üzenetére


canniball
nagyúr

Én most járok nagyjából a két éves hűség felénél és a legutóbbi csekk mellé oda volt szépen csomagolva a TV díjának emelésről és az internet díjának csökkentéséről szóló tájékoztató. Ezeket a számlán eddig nem is láthattad, előbbi jövő hónaptól, utóbbi majd csak jövőre jelenik ott meg.
De ha visszakerestek ez már múlt héten is téma volt.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#54135) pluhi


pluhi
tag

Üdv!

Múlt szombaton jelentettem be, hogy valami gebasz van, ótvar volt az SNR, szakadozott a net. Központi hiba volt, pár óra múlva fixálták.

Most meg ez:

Ráadásul nagyon korlátozás szaga van a feltöltésnél, szépen beáll 1Mbitre. Másnál ok (Budapest és környéke)?

[ Szerkesztve ]

(#54136) Gubek-Einste válasza pluhi (#54135) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyenek a jelszintek?
Én nem tapasztalok ilyet (Bp XVII.).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54137) pluhi válasza Gubek-Einste (#54136) üzenetére


pluhi
tag

Jók, most azzal nincs para. Közben méregettem, nem korlátozás van, felmegy néha 2Mbitre is. Szimplán szar valami.

(#54138) Gubek-Einste válasza pluhi (#54137) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azért mutasd meg a jelszinteket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54139) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

kb fél éve bedobták a postaládába hogy a megszűnő 60as net helyett 120asra fognak átrakni de ez még mindig nem történt meg, ez hogy szokott menni?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#54140) Gubek-Einste válasza UnSkilleD (#54139) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg már át kellett volna rakniuk, hívd a 1221-t és kérd az átrakást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54141) golfvariant válasza canniball (#54134) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Valaki megpróbálta már lemondani emiatt? Mi lett a vége? :D

(#54142) Gubek-Einste válasza golfvariant (#54141) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az a tapasztalat, hogy emiatt nem lehet kötbérmentesen megcsinálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54143) pluhi válasza Gubek-Einste (#54138) üzenetére


pluhi
tag

DS/SNR:
Channel 1: 7.9 dBmV 41.1 dB
Channel 2: 7.8 dBmV 41.4 dB
Channel 3: 7.3 dBmV 41.2 dB
Channel 4: 7.2 dBmV 40.9 dB
Channel 5: 7.7 dBmV 40.8 dB
Channel 6: 8.1 dBmV 41.4 dB
Channel 7: 8.2 dBmV 41.3 dB
Channel 8: 9.0 dBmV 41.4 dB

US:
Channel 1: 37.5 dBmV
Channel 2: 36.5 dBmV
Channel 3: 36.5 dBmV
Channel 4: 36.5 dBmV

[ Szerkesztve ]

(#54144) golfvariant válasza Gubek-Einste (#54142) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Egyoldalú szerződés módosítás miatt nem léphetsz ki a hűségből kötbér nélkül? Nem az a hatalmas 370 Ft bosszant, hanem hogy aláírod a hűséget azért hogy fixen annyit fizess 1-2 évig. Azzal hogy a szolgáltatónak plusz költsége merül fel, az engem mint ügyfél nem érdekel. Kb mintha emelnék az áram árát, többet kell fizetnie a szerver fogyasztása miatt :) Nem érdekel, hogy nekik többe kerül. Én sem megyek oda, hogy elnézést, váratlan költségek merültek fel, ezért a jövőben az 7 ezer helyett csak 3-at tudok fizetni :U

[ Szerkesztve ]

(#54145) Ronaldohun válasza Gubek-Einste (#54110) üzenetére


Ronaldohun
tag

Nézőpont kérdése :) Én azt vetettem össze, hogy hasonló árkategóriában mit kapok. És hát a szolgáltatás mennyiségi oldaláról is lehet nézni, viszont akkor meg elmondhatjuk, hogy ugyanazokat az opciókat egy éven belül már 70%-kal drágábban kapod meg.

(#54146) vargalex válasza canniball (#54134) üzenetére


vargalex
félisten

Tudom, hogy téma volt, ezért is néztem utána. Én díjnet-re kapom a számlát, azon nincs semmi ilyen tájékoztató. És külön sem kaptam semmit.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#54147) Ronaldohun válasza golfvariant (#54144) üzenetére


Ronaldohun
tag

Szerintem nem kötelezhetnek, hogy hűségidőn belül többet fizessél, mint amit aláírtál. Más szolgáltatónál ilyenkor arra van lehetőség, hogy kilépj vagy szabadon csomagot váltsál, akár egy olcsóbb/kisebb kategória irányába is.

(#54148) canniball válasza UnSkilleD (#54139) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem is FP60 volt a csomagban és amikor hozzád hasonlóan megkaptam a tájékoztatást arról hogy átraknak FP120-ba már pár napja abban voltam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#54149) canniball válasza vargalex (#54146) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem magán a számlán szerepelt a történet (ott szó sem esett erről), hanem mellé volt csomagolva a borítékban egy külön tájékoztató. Vagy az ilyesmik is megjelennek díjneten?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#54150) Ronaldohun válasza vargalex (#54146) üzenetére


Ronaldohun
tag

A díjneten elsőre csak egy egyszerűsített kivonatot látsz, de ha a letöltést (nyomtatható számlát) választod, akkor le tudod tölteni a pdf-et és azon minden rajta van, ugyanúgy mint azoknak akik levélben kapják.

Egyébként én is most olvastam el az emelést és ez volt a végére írva:
"Amennyiben a módosítás az Ön számára hátrányos rendelkezéseket tartalmaz, és az igénybe vett kedvezményeket érinti, Ön a jelen értesítéstől számított 15 (tizenöt) napon belül további jogkövetkezmények nélkül jogosult felmondani a kábeltelevíziós szolgáltatásra vonatkozó előfizetői szerződését"

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.