Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53701) ztsoft válasza kabelmania27 (#53700) üzenetére


ztsoft
őstag

Mint írtam, ezért nem jött be az admin oldal (lehet, én sem fogalmaztam világosan, már fáradt vagyok), így a HGW-nek semmi baja.

Nálam a hang scart-on, meg optikán is szakad (vagy analóg adásra gondoltál?). De ez a hiba nem csak a Natgeo-n van, csak itt a legrosszabb.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#53702) kabelmania27 válasza ztsoft (#53701) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bocs, elnéztem.
Tévé problémán lehet segít a boxcsere, lehet jobban járnál egy ciscoval.

[ Szerkesztve ]

(#53703) dezz válasza kabelmania27 (#52841) üzenetére


dezz
nagyúr

Na szóval, ritkább lett, de sajnos nem szűnt meg teljesen a probléma (DNS 1-2-3 óránként "eltűnik" 1-2 percre). Időközben egyébként alternatív DNS-t is beállítottam. Az biztos, hogy a utorrent trackerkommunikációját nem bírja a "rendszer", viszont korábban nem jelentkezett a dolog.

Az Isolatoron sajnos nincs input/output felirat. Azt tudom, hogy a házzal kontaktusban lévő csati van a bemeneti oldalon.

(#53704) kabelmania27 válasza dezz (#53703) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A kliensprogram megfelelő beállításával elvileg nem lesz probléma.
Isolátoron system és subscriber felirat szokott lenni, a system oldalra megy a bejövő koax.

[ Szerkesztve ]

(#53705) ncut


ncut
csendes tag

Sziasztok!

UPC Connect Box Wi-fi: 2.4Ghz és 5Ghz is aktív, a teló (iPhone SE) simán csatlakozik a Wi-fire, de csak a 2.4Ghz-en. Ha kilövöm a 2.4-et, az SE nem látja a 5Ghz-s wi-fit.

5Ghz Wireless mode: 802.11a/n/ac mixed állítva.

Mit csinálok rosszul? :B

Köszi előre is!

Nem jut eszembe semmi vicces.

(#53706) khorvat válasza ncut (#53705) üzenetére


khorvat
senior tag

Másik eszközzel látszik az 5Ghz wifi? Ha igen kaki a szifon.

(#53707) kezo0 válasza tomp (#53683) üzenetére


kezo0
addikt

Mutatom is (a korábban Horizon boxszal megszívatott előfizetők hozzászólásait inkább nem...):

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#53708) dezz válasza kabelmania27 (#53704) üzenetére


dezz
nagyúr

Természetesen be van állítva az a lap (is), sőt jóval lejjebb vannak véve (100k, 100/25/10). De a p2p kapcsolatok nem is terhelik a DNS-eket.

Viszont a bt.scrape_stopped be van kapcsolva, mert szeretem látni, hogy a leállított torrenteknél mennyi seeder/leecher van. Így 10-15 percenként frissíti őket. Ehhez már kell a DNS... De mondom, korábban nem volt ezzel gond.

Most látom, hogy van itt olyan is, hogy isp.primary_dns és isp.secondary_dns. Ide most az OpenDNS alap szerverei vannak beállítva. Reseteltem őket, így egy "2"-es maradt a helyükön. Meglátjuk, változik-e valami.

A "subscriber"-ből rájöttem volna, de pontosabban fogalmazva semmilyen a csatikra vonatkozó felirat nincs.

(#53707) kezo0: Akkor gondolom, nem tukmálják már annyira a Horizont. Az jó, mert most jár le a 2 éves hűségem (Cisco HD DVR box).

[ Szerkesztve ]

(#53709) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Szerintetek ez mi:

Számlaegyenlegem
-11 898 Ft
:Y

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#53710) kezo0 válasza dezz (#53708) üzenetére


kezo0
addikt

De, azt sajnos ugyanúgy tukmálják. Ma is azt írták ez alatt a poszt alatt, hogy most mindenkinek csak Horizon boxot tudnak adni...
És akkor mégis szemezgessünk pár kommentet. Ezek válogatás nélkül, így jöttek egymás után. :P

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#53711) WonderCSabo válasza kezo0 (#53710) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De jo, hogy megkerdeztem itt sracok, hogy lecsereljem-e. :R

(#53712) dezz válasza kezo0 (#53710) üzenetére


dezz
nagyúr

De ha nem akarom visszaadni a meglévő boxot, csak nem cserélik le erőszakkal? :F

(#53713) kezo0 válasza dezz (#53712) üzenetére


kezo0
addikt

Gondolom, addig nem, amíg működik. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#53715) galga2 válasza kezo0 (#53710) üzenetére


galga2
csendes tag

Ezért lettem Inviteles. Bementem az ügyfélszolgálatra mit adnak. Horizon-t. Más nincs? Akkor köszi!
Invitel legalább normálisan használható dobozt ad.

(#53716) Tombi


Tombi
senior tag

Bekötés Horizon box nélkül vagy nm lesz bekötés !!! :D
Remélem valamikor lesz normális box, akkor talán megfontolom a bekötést én is.

(#53717) 4Grider válasza galga2 (#53715) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az invitelnél viszont iptv van, azaz box nélkül egy csatornát sem nézel.

(#53718) Gubek-Einste válasza 4Grider (#53717) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van neki koax-os területe is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53719) #41133696 válasza 4Grider (#53717) üzenetére


#41133696
törölt tag

Legalább néznél utána... :U

(#53720) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Sztori.
Szerdán felhívtam az ügyfélszolgálatot mert a media card lehalt, azt írta ki hogy nincs előfizetésünk a hd csatornákra. Egy hölgy vette fel a beszédstílusa már érdekes volt, később visszatérek rá. Elmeséltem neki mi a problémám, gyári beállítások visszaállítása, újrahangolás, de az újrahangolásnál elakadtam mert szükseg volt a Khz-es számra. Mondja tartsam, utánnanéz. Eltelt vagy 15 perc, mondom halo :DD Nagynehezen megtalálta, beírtam kész. Mondta fél órán belül helyre máll. Oké aztán rátérek 800-adjára is a Horizon Go app-ra hogy a HD csatornák a fasorba sincsenek, nemtudok felvételt beadni. Erre mondja hogy fél órán belül jó lesz. De mondom nem a tv-ről van szó, ott már majd működni fog biztos, hanem az alkalmazásban. De továbbra sem értette, már szinte mutogattam neki de nem tudta miről beszélek olyan szinten felhúzott hogy letettem és újrahívtam őket, hátha valami értelmes ember veszi fel. Felvette egy normális srác, elmondtam mi a gondom kb nem hittem el de 3 perc nem kellett és működött minden, még a horizon app is, a HD csatornákkal párhuzamban. Egyébként a Film+ és Cool HD csatornák nincsenek benne az app-ban?! Mert mind megvan csak az a kettő nincs, gondolom mert még újak.
Szóval nagyon nem mindegy a hozzáállás és hozzáértés, amit meg is említettem a srácnak hogy nem akarok becsnérelni senkit, de az hogy nem érti amit mondok az katasztrófa!
Nem megbántásból de mostanában amikor hívtam őket totál az a falusi jómagyar beszéd fogadott, de az a totál paraszt beszéd, ami egy ilyen nagy céghez nem biztos hogy illik, sőt ezt csak tetézi az, hogy semmit nem ért abból amit mondok.
Ennyire nincs munkaerő?!
Szóval megoldódott nagynehezen de ez milyen már?!
Most megint hívnom kell őket mert ezt a -11.800-at hogy kell befizetni?! :F

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#53721) Gubek-Einste válasza norberto_th (#53720) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Főleg románok dolgoznak a telefonos vonalon, aki tényleg magyar az normális.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53722) gduck válasza tomp (#53697) üzenetére


gduck
addikt

A fizetős tartalmak nem érhetőek el, ez nincs benne a szoftverében. Szerintem nem is lesz. Aki kitalálta ezt a marhaságot erre a régióra, azt remélem már kirúgták. Bár a hülyék mindig a helyükön maradnak :(

(#53723) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Na kiderítettem hogy mi az a mínuszos számla, az egy korrekció így ebben a hónapban nem kell számlát fizetni, meg Decemberben sem. Bár utóbbi kijelentését nem igazán értem, lehet felkéne hívni megint őket hogy egy másik ügyfélszolis mit mond, mert elég bizonytalan hangon mondta ezeket, nehogy elmaadásom legyen miattuk... :U

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#53724) Eliot Anders válasza kabelmania27 (#53669) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Köszönöm a választ. Az ügyfélszolgálatos szinte már rám akarta erőszakolni, hogy írjam alá. Mondtam, hogy még gondolkodok rajta(semmi gond, másnap visszahív :W ) de amit más ph kollégáktól is hallottam áremelkedést az belefér.

4Grider: Köszönöm.

Gulyopapa: Köszönöm az információt de a csomagárak kicsit eltérőbbek az önálló internet csomagárától.

(#53725) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Gödöllőn másnak is letérdelt a net? Meglehetősen lassú lett, már ha éppen van, és nem garantált, hogy az oldalak teljesen letöltődnek.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53726) Rover623 válasza -=RelakS=- (#53725) üzenetére


Rover623
félisten

Ja.
Már jeleztem egy órája az ügyfélszolgálatnak! :K
A jelenség hasonló mint okt. 15.-én, akkor állítólag
egy "beágyazott egység" okozta a gondot! :D
Most nálam és a gyereknél is egy-egy telefon osztja a
netet...böngészni, Facebook-ozni bőven elég,
de még a Youtube-os videók is eldöcögnek!
Mivel ezek is UPC-sek, legalább "no limit"! :D

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#53727) tomp


tomp
félisten

A 0-240Mbps között ugráló Connect box hibáról a friss fejlemények:
Jelszint oké, csomag vesztés nincs. Próbaként be lett rakva egy másik Connect Box. Azon is beesik a sebesség 5-6mp-ként 0-ra. Ok. Teszt célból beraktak egy TC modemet. Azon is beesik 0-ra.
Pár hete TC-ről való cserénél pár napig még 120-as netem volt és akkor a Connect Boxon stabil volt a net. Telefonon 240-es helyett 120-as config kérése. 120-as net is ugyan úgy szakad.
Jövőhéten folytatódik a hibaelhárítás. :)

(#53728) Gulyopapa válasza tomp (#53727) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nálunk most voltak kint szerelni.
Azt mondták hogy túl magas! a jelszint, ezért akad.
Most betettek 2 helyre, 1-1 ellenállást ( TV, modem elé ). Most jó.
Kint a póznán meg majd be kell nekik lőni nekik a helyes jelszintet.
Sem az alacsony, sem a túl magas nem jó.

(#53729) kezo0 válasza tomp (#53727) üzenetére


kezo0
addikt

Ezek szerint nem a Compal hibája.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#53730) csibuka85 válasza blakey (#53652) üzenetére


csibuka85
senior tag

A UPC nél SOHA NEM lesz Optikai hálózatkiépítés és NEM torrentezésre való a UPC . A szerelő mondta nekem ezeket. Ezért is váltottam Telekomra az új Netmánia 1000 csomagra 1000/200 net. Brutál gyors és stabil 1 ms pinggel.

A UPC -vel tele hócipőm. 25 ször voltakk kinnt 4 év alatt , mert szakadozik a net és rosszul van bekötve , de mindegyik szerelő zt mondja hogy ő nem köti át , mert annak kellett volna aki behúzta drótot 4 éve. Elegem lett belőlük. Pedíg nemrég ezt a KAMU connect boxot is megrendeltem én hülye mert hittem hogy jobb lesz de nem . Telekomnál a kis Huawei router nagyon jó és ugyanolyan mint a connectbox csak negyedakkora és Gigabites a kicsike. Egy szónak is száz a vége , akinek UPC van az meneküljön , mert NEM STABIL az Internetjük sajnos. A feltöltési sebességük meg egy vicc.

Csak egy gondolat : Ma letöltöttem egy 63 gigás játékot. 14 óra alatt 750 gigát töltött vissza belőle a gép. Na ezt már nevezem sebességnek. UPC nél soha nem lesz ilyen UPLOAD sajnos.

Előre is elnézést kérek hogy a Telekomot emlegetem egy UPC -s Topikban.

[ Szerkesztve ]

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#53731) tomp válasza Gulyopapa (#53728) üzenetére


tomp
félisten

Ha túl magas az sem jó persze. Nálam a jelszint okés. Kiérkezett szaki is ezt mondta és kabelmania27 is. Sőt neki köszönhetően még finomítottunk is a jelszinten a TAP-osztó megcserélésével. Szaki megnézte a kábelezést és az elosztásokat. "Ez rendben, jó!"
A műveletek végén ő is pislogott, hogy akkor most mi a franctól szakad be a sebesség.

kezo0
Ez nem. De ettől függetlenül 2,4GHz-en olykor megáll minden. Még a modemet sem lehet akkor elérni 1-2mp-re. Ezen felül 2,4GHz-et olykor használat közben kapcsolja energiatakarékos módba a modem így fél méterre állva is leesik a jelszint 0-ra majd szépen fokozatosan megy vissza maximumra.
Viszont vannak panaszok a Compalra! Sebesség változtatás azaz csomag váltásokat nem szereti a Connect Box! Vagy nem változik a sebesség pedig nagyobb config fájlt kap, vagy épp az ellenkezője következik be. Azaz a modem kevesebbet ad. Csak modem csere oldja meg. Amelyik modem pedig csomagváltásos hibával szenved, a dobozra rákerül a "rossz" jelző.

(#53732) kabelmania27 válasza Gulyopapa (#53728) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Csillapítóval az a gond, hogy ha visszaveszik az erősítőt akadni fog a net mert 50felett lesz az adási.
Nézd meg rendben vannak-e az értékek és hányas csillapító van bent.

[ Szerkesztve ]

(#53733) headhunter válasza csibuka85 (#53730) üzenetére


headhunter
addikt

Kevés "Netmánia 1000 csomag 1000/200 net.", költözök Austinba...

[link]

(#53734) csibuka85 válasza headhunter (#53733) üzenetére


csibuka85
senior tag

Na jó de az ára is vagy 35.000 ft havonta ha átsuámolom. Kicsit drága de jó az 1000/1000 :)

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#53735) Rover623 válasza -=RelakS=- (#53725) üzenetére


Rover623
félisten

Friss üzi az ügyfélszolgálattól:
Elnézést a tapasztaltakért! Sajnos a területen központi hiba van. A problémáról az illetékesek már tudnak és a javítás folyamatban van.
Szíves türelmed kérjük a megoldásig!

primus inter pares

(#53736) -=RelakS=- válasza Rover623 (#53735) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

úgy két órája magához tért a rendszer

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53737) csabi63 válasza csibuka85 (#53734) üzenetére


csabi63
senior tag

Amerikában nem tudják, hogy nálunk már itt a jövő. Ott még 8 tuneres HD-DVR-el szívnak a szerencsétlenek. :)

(#53738) Tombi válasza csabi63 (#53737) üzenetére


Tombi
senior tag

A jövőben minden egyszerubbe valik. Megadjak azt a szabadsagot hogy egyszerre azt csinald amit ok engednek. Szégyen upc 2016 végén. Adjatok 1 ásót a dead horizon boxnak. :W

(#53739) dezz


dezz
nagyúr

Honnan jönnek ezek a Horizon boxok, hogy ennyire erőltetik, ami nem igazán megy? Korábban ezek a boxok voltak kinti ügyfeleknél, ahol most cserélik jobbra, és mi kapjuk a leváltott (lényegében leselejtezett) régi készülékeket? Vagy eleve ilyet terveztek ide, jó lesz ide alapon? Eddig többé-kevésbé elégedett voltam a UPC-vel, de ez nem szép húzás.

(#53740) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Haliho !
UPC nettel két napja előjött egy idegesítő lassulás...
Várakozás a szerverre, biztonságos kapcsolat létrehozása, szerver azonosítása folyamatban...ilyenek dob és gyakran fél percet várok egy oldalra :(
Más eszközön, ugyanezzel a nettel wifiről nincs problémám ...Ha egy szerverre várakozik, akkor más lapon más oldal se nyilik meg, olyankor mindenre várakozik ! :)
Mi lehet a gond ?

(#53741) tomp válasza dezz (#53739) üzenetére


tomp
félisten

Honnan jönnek? Az utca végén álló elhagyatott telep kukájából. :DDD
Ez a Horizon Light. Ezt direkt így tervezték. De nem tudom MIÉRT?
Habár ha tudna 1-2dolgot amit a Pace HD alapból tud akkor nem lenne rossz a Pace helyett. De még oda sem jó. Annál is kevesebbet tud. Az pedig konkrétan bicskanyitogató, hogy a Cisco helyett is ezt adják/adnák...
Egy vidéki kis szolgáltatónál jó ez a box. UPC féle nagy céghez viszont szánalmas.
De bele is buktak. Nagy sebességgel le is vették a tv reklámját, inkább a Connect Boxot reklámozzák az legalább úgy ahogy jó.
Műsorvisszanézőt fb-on megpróbálták úgy reklámozni ami hűűű nahát a régi boxokon is megy már.. Ez nem jött be. Elöntötte őket a Jövőboxos "elégedettségi" áradat.
Jövőbox... Reméljük az év végi záró "ezt értük el idén" rendezvényen szó lesz az ultramegabrutál jövő boxról...

(#53742) dezz válasza csibuka85 (#53730) üzenetére


dezz
nagyúr

(#53744) tomp válasza dezz (#53742) üzenetére


tomp
félisten

Ehhez lenne egy megjegyzésem!
"Emelem" a kalapom(csak egy kicsit), hogy nálunk nagy elvonás nélkül rakták be a khm..izé nagyon magas színvonalú csatornáit. Sőt! Még bővítettek is azon kívül. RTL2 HD, Cool HD, Film+ HD. HD-t! Azért ez nem semmi!
Oké decemberben kiveszik az MTV Hits csatornát... De a Live HD bent marad.

(#53745) Breeze válasza csibuka85 (#53730) üzenetére


Breeze
aktív tag

Ne általánosíts úgy,hogy a UPC szar, mert épp nálad voltak hibák.És? UPC magasan a legjobb minőséget adja az országban,árban is kedvező!Viszont elnézve a konfigodat, vérpistike megnyilvánulás,hogy egy "negyed millás" vga mellett te töltögetsz,torrentezel játékokat :) ezt kiszúrják egyből torrent hozzászólásoknál is :) Connect boxal semmi baj(már ha nem vagy f*rok hozzá), hibátlanul üzemel, (2,4~5 ghz wifi) Lehet,hogy nem durva a feltöltés sebesség, viszont nagyon jó áron adják.Személy szerint nekem megbízható,Ubee modem cserét kivéve nagyob bajom gondom nem volt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#53746) csabi63 válasza dezz (#53742) üzenetére


csabi63
senior tag

Ez elég nagy gáz. Enyhén szólva nyűgös lennék, ha eltűnne a National Geographic, és a többi természetfilm csatorna. De hát bárhol bármi megtörténhet.

(#53747) dezz válasza csabi63 (#53746) üzenetére


dezz
nagyúr

Egyszerűen hihetetlen. Nem is értem, hogy lehet ezt megtenni, és főleg: miért? Van elég (üres) csatorna. Nem kizárt, hogy csak "keményen tárgyalnak" a Foxnak fizetendő díj csökkentéséről. De ha így lesz, nagyon remélem, hogy a többiek nem követik és ez nem egy folyamat része.

[ Szerkesztve ]

(#53748) theooracy válasza Lac-coo (#53740) üzenetére


theooracy
aktív tag

Milyen routered van?

(#53749) Lac-coo válasza theooracy (#53748) üzenetére


Lac-coo
őstag

A gyári kis fekete UPC-s, meg nem mondom így sötétben milyen :)

Sebesség jó, ping is jó, néha működik ahogy kell, néha nem ....
Mikor alig nyit meg valamit, telefonon ugyanazt az oldalt gond nélkül megnyitja ...

[ Szerkesztve ]

(#53750) theooracy válasza Lac-coo (#53749) üzenetére


theooracy
aktív tag

Nálam az Ubee csinálta ezt. Már idegbajt kaptam tőle. Csak az én notimon, telón, másik notin nem. Gondolom ezt abból, hogy mióta lecseréltem Connect Boxra, megszünt ez a probléma...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.