Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53251) qnadam válasza BladePocok (#52551) üzenetére


qnadam
veterán

ennek lett azóta megoldása? nekem is ilyen, firefoxban és ie11-ben is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#53252) jety91 válasza BladePocok (#52551) üzenetére


jety91
őstag

IE-ben betölt a weboldal?

(#53253) *Ropi* válasza kabelmania27 (#53242) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha visszacserélem úgy, ahogy volt (az 57-es adásit ad), arra mit lépnek?

Igaz, hogy a csatornák megvannak de minden weboldalt 5x kell betölteni, hogy be is jöjjön - ez állandósult már hetek óta.

Nem akarok összeesküvéselméletet gyártani, de kb. pont azóta, hogy fel akartunk váltani Digital akármi csomagra Compal modemmel, de végül visszamondtuk mert csak Horizon boxot voltak hajlandók adni, azt meg inkább kihagyjuk.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#53254) sacaboy válasza air (#53250) üzenetére


sacaboy
tag

Szerintem jogszerűen járt el. Öröklésnél nem csak az értéket hanem a tartozást is örökli az örökös. Jelen esetben ha másképpen nem rendelkezett akkor az egyenes ági leszármazott az illetékes ebben.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#53255) air válasza sacaboy (#53254) üzenetére


air
nagyúr

Tévedsz. Nem járt el jogszerűen.
Az örökös ugyanis azt a tartozást örökli, ami része a hagyatéki leltárnak, és az eljárásban részére át lett adva, és átvette.
Erre utaltam a 2. pontban.
Elhunyt személy tartozását nem lehet eladni. Itt pedig ez történt.
A behajtó cég szó nélkül elfogadta a halotti anyakönyvi kivonatot, és törölte a követelést. Hogy ő miként számol el az UPC-vel, az már az kettejük dolga.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53256) aram01 válasza jety91 (#53246) üzenetére


aram01
nagyúr

köszönöm, megpróbálom ha hazaértem :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#53257) headhunter


headhunter
addikt

Connect Box-hoz elérhető, magyar felhasználói kézikönyv?

MAC szűrésnél a tiltottakat kell felvenni vagy az engedélyezetteket?

(#53258) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv mindenkinek!

Tc7200 modem-routerem van, ez valóban tudja az 5ghz-t vagy sem? Van arra mód hogy teljesen megszabaduljak tőle és csak a saját routeremet használjam ? Esetleg erre az új Connect boxra cserélni megéri? Tapasztalatok erről a készülékről milyenek? :R

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#53259) ronaldo


ronaldo
őstag

Ma reggeltől azt tapasztalom az Ubee modemmel/routerrel, hogy nem működik kábelen a hálózat.

Wifi 2,4 meg 5ghz-en is működik, de emelett 4 eszköz vezetéken is rá volt kötve és működött. Újraindítottam, reseteltem a rotuert, de semmi. Kábelen a routert sem tudom elérni (nem csak a netet nem).

A zöld visszajelző led villog a routeren hátul, ha bedugom, de nem történik semmi.

Más tapasztalt már ilyet?

(#53260) 4Grider válasza Dan-szan (#53258) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kábelnet használatához szükséged van kábelmodemre. Olyanra, amit ismer a szolgáltató (nála bent van a rendszerben).

(#53261) #41133696 válasza headhunter (#53257) üzenetére


#41133696
törölt tag

CB-nél:

MAC szűrés
Ebben a részben beállíthatja a MAC cím szűrőket a helyi hálózat meghatározott eszközein való internetes forgalom tiltásához.

Itt a tiltottakat lehet felvenni.

Egyéb routerek, illetve Firmware-ek esetében lehet ellentétesen vagy pl DD-WRT-nél mind a két opció elérhető.

TP-Link Archer C5-nél például gyári Firmware esetében

UPC privát, és UPC Wi-Free hálózat ugyanazon csatornán van nálam is (PM kérdésre válaszolva):

Origin letöltési teszt - UPC Fiber Power 240 - Youtube Ma is bírta :)

Uplay letöltési teszt - UPC Fiber Power 240 szintén az 5 DVD-t be sem tettem a meghajtóba, gyorsabb volt letölteni :D

(#53262) o.gaby válasza ronaldo (#53259) üzenetére


o.gaby
tag

Nekem volt ilyen, megadta magát teljesen. Nem volt hajlandó IP-t sem osztani kábelen. Modem csere lett a vége. De előtte még próbálj meg egy gyári beállítások visszaállítását, ha akkor se megy, jelentsd be hibára.

[ Szerkesztve ]

(#53263) kabelmania27 válasza *Ropi* (#53253) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

57-el kimegy a technikus és megcseréli a kimeneteket és elmegy, hagyd outban a modemet.
Jelentsd be hogy szakadozik az internetkapcsolat ha gond van a jellel akkor azt látni fogják bentről pl visszirányproblémánál USSNR értéke alacsony amit nem ír a modem, de lehet modemcsere segít.

(#53264) jety91


jety91
őstag

Megint valami gáz van a UPC DNS-el... Több ismerősömnek is DNS hibát ír pl a github.com. Telefonról, DIGI-s netről bejön :W

Már megy, bár még akadozik eléggé...

[ Szerkesztve ]

(#53265) blakey válasza jety91 (#53264) üzenetére


blakey
titán

Mielőtt még megsérülne a fejed. :) [link]

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53266) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Tapasztalt esetleg olyat valaki Budapest 2.kerületbe, hogy esténként, kb 18.00 órától szétlassul a ping érték ?
20-30ról felugrik 80-100msra .
Megabit megvan de a ping szánalom, ezért az oldal betöltések hosszú másodpercek...
:W :W :W :W :W

4.napja tapasztalom ezt

[ Szerkesztve ]

(#53267) jety91 válasza blakey (#53265) üzenetére


jety91
őstag

Köszi!

Legjobbkor, mikor pont kéne, mivel frissítenem kellene a certbot certificate-eket a szerveren, ami githubról szedi az autófrissítését. Anélkül meg nem fut le a parancs :W

[ Szerkesztve ]

(#53268) Gubek-Einste válasza Dan-szan (#53258) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dual band az eszköz de egyszerre csak az egyik sávon tud szórni.
Át lehet állítani bridged módba és akkor csak modemként fog működni, ebbe az esetben a saját router-ed publikus IP címet fog kapni.
A csere pénzbe kerül, kétséges, hogy mennyire éri meg a csere, az új eszköz több csatornát tud összefogni, ez az előnye ha bridged módban használnád a saját router-ed mellett.
Olvass vissza és akkor meg tudod, hogy mik a tapasztalatok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53269) anna.h válasza kabelmania27 (#53244) üzenetére


anna.h
újonc

A modem ubee evw3226.

(#53270) rohamkocka válasza 4Grider (#53038) üzenetére


rohamkocka
csendes tag

Itt becsatlakoznék én is egy kérdéssel:
második tévét helyeznénk üzembe, amin viszont nem lenne annyira fontos, milyen csatornák jönnek, mert egy tévénél ott van minden (digital gold + cisco box), de mégis előbb szeretném tudni, hogy mit lehet extra eszközök nélkül venni.
Például csináltam ma egy sima DVB-C keresést, és a VIASAT3 is bejött, ami nem közszolgálati.
Anno, az analóg csatornakiosztásnál jól áttekinthető volt ez, de a digitális (https://csatornakiosztas2.upc.hu/pdf/202.pdf) nem annyira.

Szóval mely csatornák nézhetőek kiegészítő eszköz nélkül digitálisan?

rohamkocka

(#53271) Intruder2k5 válasza rohamkocka (#53270) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#53272) rohamkocka válasza Intruder2k5 (#53271) üzenetére


rohamkocka
csendes tag

:)
Köszönöm, nem gondoltam volna, hogy ilyen "kódnévvel" illetik, ha valaki több tévén akarja nézni. :W

rohamkocka

(#53273) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
A nővéreméknél bekötötték a upc--t. A csóka másfél órán keresztül szórakozott, 3 modemet kipróbált. Most úgy van internet, hogy csak internet explorer-en keresztül, chrome-on keresztül nincs. Illetve a másik furcsaság, hogy az ethernet lámpa folyamatosan világít (mikor nincs is bedugva), és ha be van dugva azt sem érzékeli a laptop (a laptopon lévő ethernet ledek sem világítanak). A telefonokon (samsung) tökéletes az internet.
Egyébként a sebesség tökéletesen megvan (30-as net, most 6 hónapig 50). Technicolor 7200u modem.

Mi lehet az oka és mi a megoldás?

Ui: egyszer ott próbálkoztam náluk, és egy fél-egy percig volt chrome-on is internet, ekkor gyorsan megnéztük vezetéken, ott nem volt (és utána chrome-on sem). A HGW-ben nem volt túl sok beállítási lehetőség, és az is hülyén megfogalmazva (wan letiltásának engedélyezése :W )

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#53274) donmackó válasza ArthurShelby (#53273) üzenetére


donmackó
őstag

Kábelcsere, vagy másik kábeles klienssel próba megvolt?

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#53275) ArthurShelby válasza donmackó (#53274) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A kábel ott lett kibontva, a laptop meg máshol már jó volt.
Igazából, úgy hogy nincs bedugva a kábel, és úgy világít folyamatosan az ethernet lámpa nem hinném, hogy a kábellel vagy a laptoppal lenne gond.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#53276) *Ropi* válasza kabelmania27 (#53263) üzenetére


*Ropi*
félisten

Így lesz, köszönöm! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#53277) Wentz


Wentz
csendes tag

Sziasztok! Eddig tokeletesen mukodott a upc-s EVW3226 routerem, viszont tegnap este megadta magat, es mivel a kedves upc csak jovoheten tud kifaradni, nekem viszont hataridos munkaval kellene vegeznem, igy a segitsegeteket kerem: a helyzet, power vilagit, DS es WLAN villog, minden mas led halott. Probaltam ki/bekapcsolni, resetelni, felleptem gepen a 192.168.0.1-re, gyari beallitasokat visszalottem, ip-t megujitottam, de itt megallt a tudomanyom. Tudtok par otletet adni, amivel eletre tudnam kelteni a gepet? Koszonom elore is!

(#53278) Gubek-Einste válasza Wentz (#53277) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos mást nem lehet tenni mint várni a kiszálló technikust, esetleg ha lesz korábban felszabaduló időpont akkor hívnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53279) Wentz válasza Gubek-Einste (#53278) üzenetére


Wentz
csendes tag

Es fog tudni mit csinalni vele vagy csak cserelni fogja? Igazabol csak arra lennek kivancsi, hogy milyen miveleteket tud o elvegezni, amit egy mezei halando nem? :) koszi

(#53280) Gubek-Einste válasza Wentz (#53279) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erősen valószínű, hogy egyszerűen cserélni fogja az eszközt, próbálj meg egy CB-t kérni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53281) Wentz válasza Gubek-Einste (#53280) üzenetére


Wentz
csendes tag

Koszonom a hipergyors valaszt es a tippet ;)

(#53282) donmackó válasza ArthurShelby (#53275) üzenetére


donmackó
őstag

Attól mert valami ott lett kibontva mégy nem garancia hogy jó is (a gyárakban is van selejt). Én biztos hogy a lapos/kábel/hgw portoknál keresném a hibát. Pl. megnézni egy másik pc-vel és kábellel (ha nem megy akkor rossz a hgw, ha megy akkor az előbbi kettő közül az egyik).

Release the cable hounds!

(#53283) Clever0 válasza Intruder2k5 (#53271) üzenetére


Clever0
senior tag

A listába még nem tették be az M5 és M5 HD csatornákat, de azok is jönnek.

(#53284) kabelmania27 válasza Wentz (#53277) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax, ha van Fam/Attanuator feliratú csillapító bekötve vedd ki, ha tap way osztó tapkimenetében van a modem kösd át az outra, hármas splitternél ha nem egyforma csillapításúak a kimenetek akkor a modemet a kisebb (-3,5 vagy -4) dB-s értékűre kösd, F csatlakozókat ellenőrizd előfordul hogy kilazulnak.

[ Szerkesztve ]

(#53285) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ha Horizon Go-n keresztül szeretném rávenni a Mediaboxot arra, hogy valamit vegyen fel pl az HBO HD-ről, azt hogy kell? Az HBO HD ugyanis nincs a műsorújságban, csak a sima HBO. A Mediaboxra is a sima HBO felvétel kerül át a HD helyett.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53286) kezo0 válasza -=RelakS=- (#53285) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,
ha úgy egyébként van előfizetésed az HBO HD-ra, akkor a Horizon Go-ban is ott kéne lennie. Nálam megjelenik a HD változat is.
("Cserébe" nálam a MyPrime tartalmak nem érhetők el a Horizon Go-ban, pedig van rá előfizetésem...)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#53287) -=RelakS=- válasza kezo0 (#53286) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kizárólag a kötelező HD-k jelennek meg, pedig van előfizetésem HBO HD-re, de pl RTL KLUB HD-re is.

Ja, a MyUPC-ről átláépve még láttam HD csatornákat. Mióta beléptetett a Horizon Go is, azóta nem látom őket O-o

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53288) blakey válasza -=RelakS=- (#53287) üzenetére


blakey
titán

A HD mellett van SD-kártyád, boxod? Ha igen akkor sajnos azért nem látod, én sem látom, amint HD-ra váltanám az egyetlen SD-kártyámat akkor minden tökéletes lenne a Horizon Goban.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53289) z67 válasza -=RelakS=- (#53287) üzenetére


z67
őstag

Az lehet, amit 100x kitárgyaltunk itt. Van SD eszközöd is, akkor játssza ezt.

(#53290) -=RelakS=- válasza z67 (#53289) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

illetve blakey

Köszönöm. Igen, van "SD" médiakártya.

Hihetetlen, hogy 2016-ban ez annyira nagy gondot okoz, mikor kiírja még a doboz adatait is, amire a beállítást el tudom küldeni :W
Persze a guide meg instant szétfagyasztja a cisco-t

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53291) z67


z67
őstag

Megint csak azt mondom, pofátlan módon be kell kapcsoltatni a HD-t, amit a kezelő szerint csak egyszer kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#53292) szijartg válasza z67 (#53291) üzenetére


szijartg
senior tag

Srácok.
A héten kaptam egy connect boxot. Akkor be is állítottam csak 5GHz-re, ment is szépen minden. Az összes telefonon, tableten, laptopon. 120-as nettel.
De most csak 20-at présel ki magából. Vanalon pedig megvan a 120.
Mi lehet a gond? Semmi ilyen beállítást nem találtam a rendszerébe.

(#53293) szijartg válasza szijartg (#53292) üzenetére


szijartg
senior tag

SW-s restart nem segített, de ki be kapcsolás után újra jó lett :U

(#53294) Szilard7


Szilard7
csendes tag

Sziasztok!

Próbálok segítséget nyújtani egy távolabbi ismerősömnek. Ez a fekete modem/router szépsége van, ami megnyekkent, a hátulján Ubee EVW3226 felirat található. Folyamatosan újraindul, a zöld power led átvált pirosra és restart félpercenként önmagától. Utp kábel be, de sajnos a router menüjébe se tud belépni a leggyakoribb IP címekkel. Mi lehet a gond? Leghamarabb 3 nap múlva jönnek ki megnézni a UPC-től :D
Köszönöm!

Üdv
Szilárd

(#53295) kabelmania27 válasza Szilard7 (#53294) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Meg kellene nézni, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító, bővebben ITT és az összefoglalóba vannak leírva a teendők.

(#53296) aram01 válasza szijartg (#53293) üzenetére


aram01
nagyúr

Jó amúgy? én is rendelnék egyet, érdemes?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#53297) aram01


aram01
nagyúr

Srácok hol lehet kérni a connect box cserét? Beléptem az oldalra de nem találom. :F

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#53298) Gubek-Einste válasza aram01 (#53297) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1221-n kell kérni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53299) cris78


cris78
őstag

Sziasztok!
Csepel egy részén délután áram szünet volt. Az áram visszajött 2 órája. Viszont se net, se tv.
Valakinek esetleg hasonló problémája van?
Várjunk vagy 1221? ( Mondjuk már próbáltam, de megnövekedett hívás számuk van) ( Mondjuk mikor nem...)

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#53300) tomp válasza aram01 (#53297) üzenetére


tomp
félisten

Ha lehetőséged van rá akkor menj el a legközelebbi upc irodába. Pár perc elteltével már a Connect Boxal a kezedben lépsz ki az ajtón. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.