Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53751) balazsko111


balazsko111
csendes tag

Sziasztok! Ha a videotáram nem működik, (vd101) de azon kívül a net jó, tv adás képe is jó, akkor a mediabox mögé fordítva beszerelt (médiabox jelét erősítendő) erősítő megoldhatná a problémámat?

(#53752) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Megkérek mindenkit, hogy a T-s gigabites netről és a csatorna változásokról NE ITT beszéljen, szolgáltatók összehasonlítása ITT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53753) kabelmania27 válasza balazsko111 (#53751) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Rendben van a tévé adás ezért nem biztos hogy javítana.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax, van-e bekötve hpf szűrő vagy Fam/Attenuator feliratú csillapító és milyenek a modem értékek.
Utána boxnál menü 1789 többször le, nézd meg a feltöltési erősséget.

[ Szerkesztve ]

(#53754) golyós


golyós
őstag

Kicseréltettem a routert a Connect boxra de ez sem tud mac szűrést időpontra állítva.
Ha simán beállítom a mac szűrést, hogy mindig blokkolja akkor jó, de amint időt is állítok hozzá (pl: este 7-10ig legyen net) rögtön nem szűri.
Direkt ezért kértem a cserét, váltottam csomagot, írtam alá.Mondhatom fel, vehetek saját routert :W

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#53755) kabelmania27 válasza golyós (#53754) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Saját routerrel mindig jobban jársz mint a hgw router funkciójával.

(#53756) gduck válasza dezz (#53739) üzenetére


gduck
addikt

Vadi újak, a szlovák-magyar-román régióba ezt szánta a Liberty Global vezetése. :W

(#53757) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

2 napja kaptunk Cisco boxot. A fekete, felvevőst, a régi fekete utódja.
Fagy.
Mit tudok tenni? A tököm már totál teli van.
Ez nem szolgáltatás. Ez egy fos...
Hónapok óta szopunk vele.
Voltak kint, kicserélték, nem jó.
Elvileg belőtték a póznán a jelet, de nem.
Volt gyári visszaállítás. Úgy is fagy.
Mi legyen, de komolyan ???

(#53758) Gubek-Einste válasza Gulyopapa (#53757) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Folyamatos bejelentésen kívül mást nem tudsz tenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53759) Gubek-Einste válasza gduck (#53756) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nyugatiaknak ilyennel kell szenvedniük, szegények :O

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53760) golyós válasza golyós (#53754) üzenetére


golyós
őstag

Ezeket a sebességeket mértem kábelen illetve wifin, úgy, hogy 1,5m vagyok a wifitől.

Mitől van ekkora különbség? laptop max 3 éves, nem hiszem, hogy ne tudná ezt a sebességet.?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#53761) kabelmania27 válasza golyós (#53760) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Wifi beállításoknál kapcsold ki az energiatakarékos wmm-et, ha nem javul válts csatornát ha úgy sem akkor az összefoglalóban javasolt programmal keress szabad csatornát.
Gulyopapa: Az adások fagynak meg vagy a box semmire sem reagál? pl menü 1789 sokszor le gomb.

(#53762) Gubek-Einste válasza golyós (#53760) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi nem kábel!!!

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53763) bon válasza Gulyopapa (#53757) üzenetére


bon
őstag

Ha van a TV-n kártya foglalat akkor igényelj mediacard-ot.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#53764) unicumnext válasza golyós (#53760) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Attól is függ milyen a laptop wifije, hány mbit a maximuma.
Én nemrég cseréltem az enyémben a wifi kártyát, mivel csak 150 mbit volt az elméleti maximum, és hát távolról sem volt annyi
egy ilyet tettem bele:
[link]

(#53765) Gubek-Einste válasza unicumnext (#53764) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 150 Mbps az link sebesség de a mérhető adat mélyen csomagolva van a kommunikációban így emiatt van az, hogy ennél sokkal kisebb lesz. Egy N150-es linken kb 40-50 Mbps a mérhető sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53766) Gulyopapa válasza kabelmania27 (#53761) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Szarrá fagy. Ki sem lehet kapcsolni. Csak az áramtalanítás segít.

Mi az a media card?
Van a TV-m oldalán ilyen slot...

(#53767) Gubek-Einste válasza Gulyopapa (#53766) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mediacard

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53768) Gulyopapa válasza Gulyopapa (#53766) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Mi ez a menü le 1789 sokszor le? :)

(#53769) kabelmania27 válasza Gulyopapa (#53766) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor az boxhiba lesz.
Menü 1789 le gombok után megtudod nézni a jelszint értékeket, előtte a le és feltöltési frekvenciákat+egyéb dolgokat, kilépés back gomb.
A médiacard segítségével a tévén lehet nézni a kódolt adásokat, de ehhez CI+ modulfogadóra van szükség, ha a tévében van UPC Digital menüpont akkor valószínűleg menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#53770) Gulyopapa válasza Gubek-Einste (#53767) üzenetére


Gulyopapa
addikt

De mivel tud ez mást ( kevesebbet/többet ) mint a box? Miért hozták létre? Kinek jó ez?

(#53771) Gubek-Einste válasza Gulyopapa (#53770) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Közvetlenül a tévébe rakható így nem kell egy másik eszköz a tévé adás használatához.
Nincsen interaktív tartamom és az EPG is csak 24 órás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53772) Gulyopapa válasza Gubek-Einste (#53771) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Tehát ha jól értem, ugyanazokat az adókat tudnám nézi a kártyával, mint eddig?

Megnéztem, ez van nekem:
PCMCIA CARD SLOT

[ Szerkesztve ]

(#53773) Gubek-Einste válasza Gulyopapa (#53772) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen de nem lenne Videótár/MyPrime/Visszanéző/stb, olyan dolgok amihez kell visszirány is.

CI+-os slot kell a használathoz.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53774) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Igazából az lenne a jó ha a boxos megoldás lenne tökéletes.
Megszoktuk már az évek folyamán.

(#53775) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Arra van lehetőség, hogy az ősrégi Pace mediaboxom kicseréljék egy újabb, hdmi csatlakozósra? Ezt hol kell igényelni és mennyi lenne a költsége? Előre is köszönöm a segítséget

(#53776) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali,
egy kis technikai jellegű kérdésem lenne. Eddig T-s voltam, most fogunk áttérni UPC-re. :C
Viszont nem nagyon látom át, hogy itt a hgw-ben (és majd a routerben) hogy van a wan beállítás .
Anno pppoe bejelentkezés volt. Itt fogalmam sincs mi van. Illetve hogy tudom megújítani az ip címem (ha pl egy letöltő oldal szól, ha mára már sok volt a letöltés)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#53777) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#53776) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nem lesz szükség pppoe bejelentkezésre, routeredben dinamikus-ra állítsd a wan-t, hgw-t tudod modemként használni, összefoglalóban sok hasznos dolog le van írva, ettől független ha kérdésed van nyugodtan leírhatod.
Az ipcímet úgy tudod megoldani hogy a hgw-t router módból átkapcsolod bridge módban illetve klónozod a saját routereden az eszközök mac címét.

[ Szerkesztve ]

(#53778) PapírVilla


PapírVilla
tag

Sziasztok!
Létezik, hogy fix IP-s előfizetéshez adott Hitron CGNV4 modemben nem működik rendesen a DHCP?
Illetve valamennyire működik, mert a modem (router) elérhető, kezelhető a rá csatlakoztatott számítógéppel (automatikus IP-vel), de az internet-kapcsolat nem megy. A Wifi az UPC által le van tiltva (fix IP esetén). Az sem világos, hogy miért van így...? Van valakinek ilyen tapasztalata? Esetleg csak modemként használható és mögé kell tenni egy routert?

(#53779) Gubek-Einste válasza Tappancs2001 (#53775) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel az MTVA HD csatornái részei az összes tévé csomagnak így erre hivatkozva kérjed a cserét HDMI-sre.

#53778 PapírVilla
Érdemes saját router-t használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53780) kabelmania27 válasza PapírVilla (#53778) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg, hogy rendben vannak-e a modemértékek.

(#53781) ArthurShelby válasza kabelmania27 (#53777) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hogy jelentkezik fel a modem/hgw a hálózatra? Az eszközt pl mac cím alapján regisztrálja a upc rendszerében? Mi az azonosító?

My upc-hez regisztrálnom kell, vagy a szerződésben már le van írva valahol a felhasználónév, jelszó? Ha regisztrálni kell milyen adatokat kell megadni, ami alapján azonosítanak?

Bocsánat a hülye kérdéseketért, de nekem a upc még szűz terület.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#53782) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#53781) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A modem/HGW MAC-je alapján történik az azonosítás.
User/pass párost csak az elsődleges e-mail címhez kapsz (több mindenhez is ezek kellenek).
MyUPC regisztrációhoz ügyfélszám, alap e-mail cím (ami lehet nem UPC-s is) és azonosító adatok (születési hely/idő, anyja neve) kellenek. A MyUPC-s azonosító szintén több mindenhez kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53783) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#53781) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Gubek-Einste leírta a lényeget.
Az egész úgy kezdődik hogy a modem közli a cmts-el a mac címét majd a cmts-el majd a modemfelügyeleti rendszer a mac cím alapján meghatározza hogy melyik csomag tartozik a modemhez, a modem letölti a konfigurációs fájlt amivel feljelentkezik a hálózatra.
Semmi gond.

(#53784) balazsko111 válasza kabelmania27 (#53753) üzenetére


balazsko111
csendes tag

Köszi, megnézem és írok! A padláson volt egy splitter, azt kiszedtem, mert csak az egyik vételi helyet használjuk. A vételi helyen van egy splitter, a modemnek es a mediaboxnak, valamint a splitter előtt egy csillapitas, mert a szerelo szerint nagyon magas volt a jelszint. Ezt is kiszedtem egy proba erejeig, de ugy sem mukodott. Ha megnéztem a jelszinteket, küldök képet. Amugy ip-cimet sem kap a mediabox.

(#53785) PapírVilla válasza Gubek-Einste (#53779) üzenetére


PapírVilla
tag

#53778 PapírVilla
Érdemes saját router-t használni.

Jó, de az ismerősömnél ott akadt el a dolog, hogy a szerelő kiment a hóna alatt az új modemmel (Hitron a fix IP miatt) regisztrálta, frissített, online is lett, de DHCP-n keresztül nem volt Internet kapcsolat. Más router nem volt a közelben. Hümmögés, modem csere, hosszas telefonálgatás, az eredmény marad ez. Végül visszarakták az eredeti modemet és - egyelőre - nem lett fix IP, viszont ment megint a net. Ezt nem értem. :F

(#53786) kabelmania27 válasza balazsko111 (#53784) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, ha megnézed hányas a csillapító kilehet számolni kb mennyi a bejövő.

(#53787) ArthurShelby válasza kabelmania27 (#53783) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszönöm szépen a kielégítő válaszokat! :R

Ezek szerint ha tudnám moddolni/rootolni a hgw-t, át tudnám magam tenni másik díjcsomagba (életbe nem kezdenék hozzá, de vicces gondolat).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#53788) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#53787) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.
Elvben sem mert ahhoz tudnod kellene egy olyan mac címet ami épp nincs bekapcsolva, gyakorlatilag lehetetlen megoldani+minden előfizetőhöz regisztrálva van egy modem, ráadásul csak azt tudod regisztrálni amit a UPC egyszer már regisztrált, gyakorlatilag lehetetlen.
Azt viszont érdemes megemlíteni hogy ha veszel olyan modemet ami valaha a UPC hálózatban működött akkor a saját előfizetéseddel regisztráció után tudod használni pl cisco 3212 vagy 3208 de csak 500-as csomag alatt.

[ Szerkesztve ]

(#53789) Tappancs2001 válasza Gubek-Einste (#53779) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Köszi a segítséget. Ebben az esetben is kell valamennyit fizetni?

(#53790) balazsko111 válasza kabelmania27 (#53786) üzenetére


balazsko111
csendes tag

6db-s csillapito van beszerelve. Azert gondoltam a kimenő jel erősségére, mert a bejövőt még csillapítani is kellett, azzal csak nincs gond.. Valamint az egy het alatt, amiota be van kotve a hazba a upc, egyetlen egyszer mar sikerult elernem a videotarat. Elotte es utana viszont csatlakozasi hibakat ir.

(#53791) kabelmania27 válasza balazsko111 (#53790) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A csillapítóval csökken a vételi és nő az adási ezért nézd meg a modemértékeket, ha 50felett van az adási szakadni fog a netkapcsolat.

(#53792) balazsko111 válasza kabelmania27 (#53791) üzenetére


balazsko111
csendes tag

Ez kell? Lehet telefonrol nem megy at akep..

[ Szerkesztve ]

(#53793) kabelmania27 válasza balazsko111 (#53792) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Boxról igen, egyet még tudsz lefelé menni, megint lesznek értékek, utána kilépés back gomb, majd nézd meg a modem értékeket is.
Értékek alapján annyira nem erős, minőség lehetne több, de majd többi freki és a modemértékekből kiderül hogy hány dB körül van a bejövő.

[ Szerkesztve ]

(#53794) kabelmania27 válasza balazsko111 (#53792) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modembe úgy tudsz belépni, hogy böngészőbe 192.168.100.1 felhasználó név admin, compal tipus esetén a modem alján találod a jelszót, tc/ubee esetén admin párossal lépsz be.

(#53795) balazsko111 válasza kabelmania27 (#53794) üzenetére


balazsko111
csendes tag

Tudom koszi, csak a kepek atmeretezesevel vacakolok :)

(#53796) kabelmania27 válasza balazsko111 (#53795) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képeket.
Kiveheted a csillapítót 10 körüli vételi érték elfogadható lesz, nézd meg a box és a modem értékek hogy változtak, nem fontos méretezni a képeket elég csak linkelni, de ahogy gondolod.
A box elég lassan szinkronizál, ha újraindítod csinálj egy műszaki tesztet utána kapcsolj egy olyan csatornára ahol van videótár akkor hamarabb feljelentkezik, aztán nézd meg az eurodocsis feltöltésnél van-e jel ráfogás, sd boxnál így hamarabb lesz ipcím, hátha ennél a tipusnál is használható ez a módszer.

[ Szerkesztve ]

(#53797) balazsko111 válasza kabelmania27 (#53796) üzenetére


balazsko111
csendes tag

Köszönom előre is, most el kell mennem kb egy órára, utána követem az utasításaid :)

(#53798) kabelmania27 válasza balazsko111 (#53797) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, majd folyt köv.

(#53799) balazsko111 válasza kabelmania27 (#53798) üzenetére


balazsko111
csendes tag

itt vannak az új értékek. videotár még mindig vd101

(#53800) kabelmania27 válasza balazsko111 (#53799) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képeket, értékek rendben vannak, van jel ráfogás.
Nézd meg a műszaki tesztet, utána kapcsolj a natgeo vagy az axn-re, pár perc után nyomd meg a piros gombot, remélhetőleg elindul a tájékoztató videó. Türelmesen nézd végig azokat a csatornákat ahol van videótár előbb-utóbb szinkronizálni fog.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.