Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54953) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

A UPC-s routerben vagy a 2,4 GHz-es WLAN-t engedélyezem, vagy az 5 GHz-eset, a kettő együtt nem megy.

Viszont az 5 GHz-esnél van egy olyan opció, hogy "802.11n szabványnak megfelelő üzemmód" --> Greenfield 802.n

Ez azt jelenti, hogy így az AC-s szabványt nem, de az N-es szabványt ismerő eszközök is fognak tudni csatlakozni a routerre? Köszönöm.

(#54954) Gubek-Einste válasza Brandynew (#54953) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

What is 802.11n "Greenfield" mode?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54955) Brandynew válasza Gubek-Einste (#54954) üzenetére


Brandynew
őstag

Ezt én is megtaláltam, de nem teljesen értem, ezért kérdeztem itt rá.

(#54956) Gubek-Einste válasza Brandynew (#54955) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lényegében a régi A/B/G eszközök és az újabb AC/N-es eszközök egyyüttes működését biztosítja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54957) Brandynew válasza Gubek-Einste (#54956) üzenetére


Brandynew
őstag

Tehát az eredeti kérdésemre a válasz igen. Köszönöm.

(#54958) petey válasza petey (#54627) üzenetére


petey
tag

Na, 27-én jön ki a szerelő, odáig fajult a dolog, hogy a rossz csatornáknál kiírja, hogy nincs jel :S egyre jobb.
Kíváncs vagyok, mi lesz a megoldás... :F

(#54959) #41133696 válasza malisonX (#54949) üzenetére


#41133696
törölt tag

Gondolom ott van némi hardveres változás. Lehet például már támogatja a legújabb WiFi szabványt. Kinézetre pont ilyen?

Ha már van ilyen, akkor nem bántam volna, ha azt kapom, mert akkor legalább a Flash-es szívásnak gyakorlati haszna is lehetett volna.

(#54960) malisonX


malisonX
aktív tag

Enyémnek az alján van egy kis kártyatartó, kihúzható kártyával. Azon meg rajta van a gyári wifi hálózat neve és jelszava. De ha csak a videózás alatt nem volt ez benne neked, akkor tök ugyanez külsőre. Adapterből viszont olyan jött hozzá, mint az első CB-dhez volt, csíkos :) A szoftververziója is ugyanaz, mint neked.

[ Szerkesztve ]

(#54961) #41133696 válasza malisonX (#54960) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az újnál nekem is megvan, a réginél szintén volt, annak a doboza maradt itt benne van. Azt viszont nem tudom volt e az alján biztosan beépítve hely, és az akkori szerelő tette e bele a dobozba.

(#54962) Miska0330 válasza #41133696 (#54948) üzenetére


Miska0330
tag

Nekem is frissült.
Software version : CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-1-NOSH

Érezhetően megint jobb lett. :-) Még gyorsabb lett a válaszidő illetve a weboldalak is jobban töltődnek be.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#54963) Brandynew válasza Miska0330 (#54962) üzenetére


Brandynew
őstag

Ezt hívják placebónak :)

(#54964) Miska0330 válasza Brandynew (#54963) üzenetére


Miska0330
tag

Igen! :D

(#54965) headhunter válasza Brandynew (#54963) üzenetére


headhunter
addikt

Placebó vagy nem placebó, de nálam az eddigi 5-6 napos "rendszeres" újraindítás helyett...

Szoftver verzió : CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-1-NOSH
Működési idő : 11day(s)17h:57m:15s

(#54966) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

most beszéltem 1221-el, 60as megszűnő csomag 120ra váltása miatt, és azt mondták hogy nem fogják automatikusan 120ra váltani, csak akkor ha változtatok a csomagon??? már nincs hűségem havi 5ezer valamennyi fizetek a nem létező 60as csomagra :D

ha jól emlékszem mások itt írták hogy náluk automatikusan váltottak 120ra a megszűnő 60as helyett, akkor most mi ez a bullshit amivel már megint meg akarnak etetni, elképesztő

ráadásul már nyáron bedobták a postaládába erről a 120ra váltásról a papírt

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#54967) #41133696 válasza headhunter (#54965) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#54968) norberto_th válasza #41133696 (#54967) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Kellemes Ünnepeket mindenkinek! :C

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#54969) canniball válasza UnSkilleD (#54966) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem már réges rég átállították. Igaz van hűségem, de nem emlékszem hogy ez kitétel lett volna az erről szóló tájékoztatóban. Szerintem telefonálj még egyet, hátha egy másik ügyintézőt fogsz ki aki "normális" választ ad, vagy írj rájuk.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#54970) UnSkilleD válasza canniball (#54969) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

igen ez nekem is nagyon bullshitnek tűnik és a papíron se írtak feltételeket, sajnos kidobtam a papírt :(

na majd megpróbálok egy másik ügyintézőt, de azért ez elég gáz

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#54971) #41133696 válasza norberto_th (#54968) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi Neked is,

második link javítva.

(#54972) vargalex válasza headhunter (#54965) üzenetére


vargalex
félisten

Hihetetlen jól sikerülhetett ez a csoda HGW, ha a 11 napos uptime már nagy eredménynek számít...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#54973) #41133696 válasza vargalex (#54972) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mondjuk a Cisco EPC3208-at is újra kellett indítani, ha releváns kábelmodem értékeket akartál látni, igaz csak főként akkor, de azt pár óra alatt elcseszte.

[ Szerkesztve ]

(#54974) vargalex válasza #41133696 (#54973) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem a 3208-al akkor volt ilyen bajom, amikor már kezdte megadni magát. Egyébként hónapokig stabilan mutatta. Tudom, mert folyamatosan statisztika készül nálam a jelszintekről (is).

Alex

(#54975) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok, elég komplex lesz a problémám.
Először is, át lett rendezve az egész lakás, és máshova került a tv (mostanában úgyse használjuk). Ilyenért ki lehet valahogy hívni a szerelőt? Ha fizetős kb mennyibe kerül? (az elosztót kéne áttenni másik helyre, ott ahol a hgw van).

Másik. Trio L-ünk van, novemberben kötötték be. Az első hónap ingyen van, ezt nem adták még meg (nem így látszik a számlán). A bekötés időpontjával is vita van, mivel máskor volt a bekötés, és a munkalap lezárása (kb 1 hét van a 2 között).

Eddig 3 panaszom van. Az első, hogy a megbeszélt napon nem jöttek ki bekötni a szerelők (akinél kötöttem a szerződést helyből adott 3ezer ft jóváírást). Második panasz, hogy bekötés után nem volt zárva a munkalap (a számhordozás miatt), ezért nem volt csomag a hgw mögött, ezért újra indult (nem tudták megmondani miért nincs, és mikor fog lezáródni, a modem meg csak újraindulgatott magától). Miután lett csomag mögötte, kiderült, hogy az egyik f csatlakkozó laza (nem kompressziós csatlakózó) és ezért kellett kijönni a szerelőnek (utána jó lett). A második panasznak 21.-én járt le a 30napos határideje, semmilyen értesítést nem kaptam.
Bementem a upc-be 21-én, kiderült, hogy a 2. panaszt tudomásul vették (semmi más, semmi értesítés), az első ingyenes hónapot tényleg elfelejtették, a munkalap zárása miatt, hogy mikortól indul a számla vita van. Szóval konkrétan írtak a nevemben egy 3. panaszt :W (ingyenes hónap+bekötés időpontja) (egyébként egy kezdő upc-s ügyfélszolga volt, és egy nő segített neki, de már ment volna ki cigi szünetre, és kiderült, hogy bonyolult, így hagyta az egészet).
És akkor még az epack kedvezmény is ott van. Én nem tudom beállítani myupc-n az epack-ot, kiírja, hogy hívjam a 1221-et (alapból szerződéskötéskor be lett állítva az epack). Erre kijött egy 17ezer ft-os csekk (ahol a tört, és a teljes hónapban is levonják az epack kedvezményt, majd az egyéb tételeknél epack kedv terhelésnél vissza teszik). A 1221-en sem lett még átállítva az epack (pedig kértem).

Ui: Békés boldog karácsonyt mindenkinek!!!!!

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54976) zeg74


zeg74
aktív tag

Boldog karácsonyt mindenkinek!

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#54977) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#54975) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Először is, át lett rendezve az egész lakás, és máshova került a tv (mostanában úgyse használjuk). Ilyenért ki lehet valahogy hívni a szerelőt? Ha fizetős kb mennyibe kerül? (az elosztót kéne áttenni másik helyre, ott ahol a hgw van).
Egyszeri munka/Plusz Előfizetői Hozzáférési Pont 3 556 Ft

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54978) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#54977) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszi szépen!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54979) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

(#54980) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!

Kicserélték a wifis modemem mert elromlott a régi, de ugyanolyan van helyette. Technicolor.
Van egy WD TV Live streaming médialejátszóm, rajta egy vinyóval és így NAS-ként is kellene működnie, ami eddig ment is.
Nem látom a gépről egyáltalán. Miért nem?
Fix IP is kellene neki, de azt sem tudom hol kell beállítani.

Vagy 3 éve csináltam meg, azóta nem kellett hozzá nyúlnom, most meg nézek bambán...

(#54981) Gubek-Einste válasza v.attis (#54980) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TC-ben nincsen lehetőség MAC alapján IP címet beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54982) Levi123 válasza kabelmania27 (#54913) üzenetére


Levi123
senior tag

Sajnos az sem segített, kikapcsoltam vártam kicsit majd bekapcsoltam.
Most néztem, rendben van a sebesség + válaszidő.

(#54912) Gubek-Einste: igen ezt néztem a téma összefoglalóban.

Levi

(#54983) headhunter válasza vargalex (#54972) üzenetére


headhunter
addikt

Ilyen eredmény (uptime) lenne az elvárható? (Ettől még nagyon messze vagyok...)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#54984) #41133696


#41133696
törölt tag

A Connect Box cseréjével, nullázódott a havi adatforgalmam is :Y

(#54985) #54715584


#54715584
törölt tag

Úgy tűnik egy restart megoldotta a problémát. :)

[ Szerkesztve ]

(#54986) Gubek-Einste válasza #41133696 (#54984) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, ez így van, modem/HGW csere után tiszta lappal indulsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54987) #41133696 válasza Gubek-Einste (#54986) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pontosan előtte elfelejtettem lementeni :D Köszi a választ :R

Kellemes Ünnepeket :K

(#54988) chriss87


chriss87
csendes tag

Sziasztok
Olyan gondom van ,hogy bekötöttük a kàbel tvt + internetet az upc-nél, de a szoba elrendezêse miatt 7.5m kâbel kell a tv vagyis a horizont box beüzemeléséhez..És semmiképp sem akarunk kàbelezni, van valami alternatîv megoldàs? Valami jeltovàbbító ami a falban lévő koax-ból jelet küld a szoba màsik sarkâban lévő horizont boxba?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Alpha

(#54989) Gubek-Einste válasza chriss87 (#54988) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A koax kábel kiváltására nincsen lehetőség, UTP-t ki lehet ilyen megoldással váltani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54990) headhunter


headhunter
addikt

Sebességtesztek: [link]

(#54991) qnadam válasza chriss87 (#54988) üzenetére


qnadam
veterán

hdmi-t át lehet lőni a levegőben, az nem jó?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54992) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Kábeles UPC esetén, RTLII HD, Film+HD, Cool HD nincs....
Valaki észlelt ilyet?

(#54993) tomp válasza urbanjozsi (#54992) üzenetére


tomp
félisten

Budapest VII. kerületben minden oké.

(#54994) gduck válasza chriss87 (#54988) üzenetére


gduck
addikt

Koax kábelnek MINDIG a TV készülékig kellene mennie... A nevében is benne van: KÁBEL TV ;) Ezzel szerintem nem érdemes "trükközni" !

[ Szerkesztve ]

(#54995) kezo0 válasza urbanjozsi (#54992) üzenetére


kezo0
addikt

Bp. XIII. ker.-ben is megy minden.

Ellenben az egyik Cisco boxom mostanában elkezdte azt játszani, hogy kikapcsolt állapotban néha bekapcsolódik, és a kijelzőjén elkezd tízesével elszámolni 100%-ig, mintha nyomtam volna neki egy resetet... Ami nem jó jel, gondolom. Két napja ezzel a bootolási folyamattal végtelen ciklusba került, mígnem áramtalanítottam egy pár percre a boxot. Ezután bekapcsoláskor megint elszámolt 100%-ig, de aztán szerencsére bekapcsolt normálisan. Tegnap egyszer megint csinálta ezt a számolást, de utána rendesen elindult áramtalanítás nélkül is.
Szóval az lenne a kérdésem mindenkihez, aki emlékszik rá (mert én megint elfelejtettem), hogy mi is az a kombináció, amit egyszerre több ujjal benyomva kell tartani a box áram alá helyezése közben, ha akarok neki egy hard resetet nyomni? Azt hiszem, nem ártana a boxnak. Csak arra emlékszem, hogy kell ehhez a kombinációhoz némi kézügyesség... De most már felírom magamnak, esküszöm, ha valaki megadja. :)
Köszi előre is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#54996) urbanjozsi válasza kezo0 (#54995) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Hát itt Szolnokon nem megy.....
Erre a kombinációra Én is kíváncsi lennék, mert Nekem a HDD felejt el kikapcsolni,
és búg addig míg be nem kapcsolom újra, aztán ki....
Szervizes ezzel a trükkel oldotta egyszer meg.

(#54997) kezo0 válasza urbanjozsi (#54996) üzenetére


kezo0
addikt

Most hirtelen ezt találtam, de nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy ez ugyanaz, mintha azt a bizonyos gombnyomás-kombinációt alkalmaznánk.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#54998) Zitronensaft válasza kezo0 (#54995) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ch + és ch- gombok + a rec gomb nyomva tartása mellett áram alá helyezni a boxot.

(#54999) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok. UPC nél teljesen bedőlt a horizon box? 23.-án helyi iroda, mondom kellene 3. box, de ha lehet nem horizon. Mondják oké, horizont nem is kapnak egy ideje, új és meglevő efiknek is Cisco és pace megy ki újra. Így boldogan jöttem. Haza egy original DCR7111 el. Remélem ez annak a jele hogy lecserélik a készletet a normális horizon verzióra.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#55000) tomp válasza MadMancs (#54999) üzenetére


tomp
félisten

Remélem végleg bedőlt ez a jövőboxos "fejlesztés"...
Azért vicc, hogy jövőboxként nyomták de a kezelő felületen kívül kevesebbet tud mint a régi boxok. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.