Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53401) bogabi


bogabi
senior tag

Egerben már aktív a visszanézés Cisco-n.

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#53402) Treck válasza Gubek-Einste (#53400) üzenetére


Treck
aktív tag

Szombathely. Viszont a Horizon Go-bol el tudom inditani ugy, hogy a boxon menjen az "adas" :)

http://google.treck.hu

(#53403) qnadam válasza Intruder2k5 (#53399) üzenetére


qnadam
veterán

majd megnézem jobban, szinte csak a doboz felélesztéséhez meg kipróbálásához használtam :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#53404) cigam válasza Intruder2k5 (#53399) üzenetére


cigam
félisten

Az meglepő lenne. Nincsc sok szabad hely a muxokon, és nem hinném hogy központilag teszik bele, hogy Gipsz Jakab Veszprémből éppen mit akar nézni.
+ mivel visszanézéshez folyamatos hálózati kapcsolat szükséges, kizárnám a dvb-c-t.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53405) Intruder2k5 válasza cigam (#53404) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor viszont nagyobb sávszélességű és stabil kapcsolat kell, ami "kizárja" a WiFi-t.

[ Szerkesztve ]

(#53406) Sn00k


Sn00k
veterán

Akkor jol ertem szavaitokat hogy felejtos a wifi ebben a formaban valszeg ez miatt is nem tudja a box mert kell a kabeles stabil gyors kapcsolat...

3njoy the Lif3

(#53407) Diabo6 válasza Gubek-Einste (#53394) üzenetére


Diabo6
senior tag

Köszönöm a segítséget.
Fekete és HDMI-s.

[ Szerkesztve ]

(#53408) cigam válasza Intruder2k5 (#53405) üzenetére


cigam
félisten

Azért a WiFi-t se zárnám ki hisz még a g-s kapcsolat is röhögve átvisz 10-15Mbitet, márpedig még a HD stream se igényel többet. Mint a legtöbb esetben nagyon hely, és eszközfüggő mit lehet összehozni, + a "jelismétlők" műlödésükből adódóan felezik a sávszélességet. Ugyanakkor gyakran AP-ként is működnek, vagyis kábeles kapcsolatot tud biztosítani a box számára. Nem állítom, hogy ez mindenhol bevethető, de ha a konnektornál, ahova dugnád megfelelő minőségű a vétel (térerő, sebesség), működhet a dolog.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53409) qnadam válasza cigam (#53408) üzenetére


qnadam
veterán

nálam egy olyan helyen volt, ahol egyébként stabil a wifi. a kliens egy asus wl-500g volt openwrt-vel, bridge módban. többnyire ment, de többször megállt, nyűgös volt stb. jobb klienssel lehet jobb lett volna, ez alapvetően egy huszonéves nyomtatóhoz volt összerakva, arra elég volt :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#53410) cigam válasza qnadam (#53409) üzenetére


cigam
félisten

No meg az sem mindegy hogy mikor volt ez a "nyügösség". Az elején még voltak problémák kábeles kapcsolattal is, aztán szép lassan kiforta magát. Lehet ha most tennél egy próbát már jó lenne.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53411) qnadam válasza cigam (#53410) üzenetére


qnadam
veterán

ja. kb egy hónapja volt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#53412) cigam válasza qnadam (#53411) üzenetére


cigam
félisten

Akkor tényleg a wifi lehetett problémás, vagy valami más helyi zűr.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53413) milu


milu
aktív tag

UPC Connect Box wifi modem lett telepítve nálunk, sajnos nem tudok belépni sem az itt megadott http://192.168.100.1/, sem a szolgáltató által megadott http://192.168.0.1/, sem a http://192.168.1.1/ címen!

(Az ügyfélszolgálat újra indíttatta a modemet velem ma, bentről szoftveresen is újraindította, sajnos semmi eredménnyel!)

Szeretnék a modem weboldalán különböző beállításokat elvégezni, van valakinek ötlete, melyik címen tehetném meg?

(#53414) 4Grider válasza milu (#53413) üzenetére


4Grider
nagyúr

A legegyszerűbb: Megnézed azon az eszközödön, ami kapott ip címet a routertől, hogy mi az eszköz ip címe.

(#53415) cigam válasza milu (#53413) üzenetére


cigam
félisten

Hogyan van bekötve? Nincs a box és közted még egy router?
Mivel szeretnél rákapcsolódni? DHCP-n kapja az IP címet, vagy fix értékek vannak beállítva?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53416) air


air
nagyúr

Szerintetek mennyi idő lehet míg egy tavalyi készülék bekerül a médiakártyák kompatibilitási listájára?
Sony KDL-43W805C-ről lenne szó.
Elképzelhető az is, hogy soha nem lesz kompatibilis?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53417) cigam válasza air (#53416) üzenetére


cigam
félisten

Valószínű, hogy kompatibilis, de a hivatalos listát nagyon régóta nem frissítik. Az összefoglalóban említett nem hivatalos listát fusd át. Ott W4x, W5x, és W7x-es készülékeket írtak be eddig.

Közben ezt találtam. Eszerint CI+-os megy a UPC-vel.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53418) Gubek-Einste válasza Sn00k (#53406) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem túl zavaros nálad a wifi helyzet akkor egy N300-as linkkel már lehet próbálkozni de természetesen a kábel a legstabilabb megoldás. Kezd ez már elég OFF lenni itt így inkább itt folytassuk ezt a témát.

#53407 Diabo6
Akkor nálad megy a visszanéző.
Azért nem az elején kezd mert EPG szerinti kezdést nézni, nem a valósat.

#53408 cigam
Kevered a fogalmakat, AP amire csatlakozunk a kliens eszközzel, kliens/WISP eszköz ami csatlakozik a wifi-re és kábelen adja tovább a hálózati kapcsolatot.
Én nem szerepem ezeket a fajta eszközöket, jobb támogatom a normál méretű, külső antennásokat.

#53413 milu
Az eszköz alján vannak a belépési adatok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53419) kabelmania27 válasza air (#53416) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ügyfélszolgálatnak jelezd. hogy ezzel a tipussal jól működik a médiacard.

(#53420) tomp


tomp
félisten

Másnál nem akadozik a net?
UPC dns-t használok. Több oldal csak több perces töltés után jön be. Aztán helyreállnak. Aztán újra belassulnak a betöltések.
Jelszint okés, sebesség is megvan 100%-ban. Már megint a upc dns? :DDD

(#53421) air válasza cigam (#53417) üzenetére


air
nagyúr

Beletettem, és sajnos 50 percig "Auth. in progress please wait" volt a képernyőn.
Igaz, ez legalább 4-5 éves kártya. A táblázatban azt írják, hogy az 55W808C-vel egy újabb kártya működött.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53422) Gubek-Einste válasza tomp (#53420) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Merre laksz?
Nálam semmi gond, Bp XVII., Google DNS-t használok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53423) tomp válasza Gubek-Einste (#53422) üzenetére


tomp
félisten

Bp VII.
Tegnap este a tv kockásodott. Jelszint+minőség nem esett le a kockásodás idején.

(#53424) air válasza kabelmania27 (#53419) üzenetére


air
nagyúr

Sajnos az én készülékem nincs a listán, így ez nem érdekli őket.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53425) air válasza kabelmania27 (#53419) üzenetére


air
nagyúr

Az a baj, hogy van már 2 kártyám. Egy HD-s és egy sima.
Most akartam rendelni egy harmadikat is, és erre is HD csomagot kérni. Sajnos ezt nem lehet. A HD-t csak a második (2 éves) kártyára tudják aktiválni, és amit kiküldenek az lesz a sima. Így az új kártya esetleg hiába lenne képes működni az új TV-vel, azon nem lenne HD csomag. A 2 éves kártyát is belepróbáltam, azzal sem megy. Annak is 1.0 van a hátára írva.
Hogyan lehetne megoldani ezt a kérdést?
Most úgy tűnik, hogy kénytelen leszek az új kártyát visszaküldeni, és miután ez az ajánlat érvényét veszti médiaboxot kell kérnem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53426) air


air
nagyúr

Bár nagyon nem fűlik a fogam médiaboxot használni, de talán lenne némi előnye a kártyához képest.
Az érdekelne, hogy emlékeim szerint volt olyan rögzítős box korábban - talán a Cisco - amiben 3 tuner volt, így egy adás nézése közben 2 másikat tudott rögzíteni, vagy "kikapcsolt" állapotban egyszerre akár 3 műsort is rögzített.
A mostani Horizon boxban hány tuner van? Van legalább 2? Lehet rögzítés közben másik csatornát nézni?
Illetve készenléti állapotban mennyi a fogyasztása?
Sok sok éve volt szürke Philips boxom, ami 40W-ot zabált "kikapcsolva".
Remélem a mostani dobozok zöldebbek!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53427) Gubek-Einste válasza air (#53425) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A HD az magasabb rangú így ő lesz az elsődleges, vagyis az első kettő lesz a HD és a harmadik az SD.
Megoldás:
1; Mindhárom kártya HD lesz.
2; Az első kettő HD és a harmadik SD és aszerint teszed a tévékbe, hogy melyikbe milyen műsort akarsz.
3; Kérsz egy box-ot.

A Horizon box-ban csak egy tuner van így csak azt tudod felvenni amit nézel.
A Cisco-ban két tuner van vagyis egyet nézel és egyet felveszel.
Régen volt Philips amiben három tuner volt vagyis ameddig egyet néztél addig tudtál felvenni kettőt de ő már nagyon régen nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53428) tomp válasza air (#53426) üzenetére


tomp
félisten

A Philips boxban van/volt 3tuner.
Cisco boxban 2tuner.
Horizon csúcs jövőboxban 1tuner van. Azt rögzíted amit nézel...

(#53429) air válasza Gubek-Einste (#53427) üzenetére


air
nagyúr

"Az első kettő HD és a harmadik SD és aszerint teszed a tévékbe, hogy melyikbe milyen műsort akarsz."

Ha ennyire egyszerű lenne, az jó lenne. De sajnos az új TV-ben egyik régi kártya sem működik.
Azt jól sejtem, hogy Cisco boxot már nem lehet kérni, csak Horizont?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53430) tomp válasza air (#53429) üzenetére


tomp
félisten

Ha "jó" üzletbe mész akkor az ügyintéző mindenféle könyörgés nélkül Cisco box jegyet ír be a gépbe és viszi majd a technikus.

(#53431) Gubek-Einste válasza air (#53429) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak egyféle kártya van így nem kellene ilyen gondnak lennie. Kérd, hogy az újra tegyék a HD-t a régi helyett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53432) air válasza Gubek-Einste (#53431) üzenetére


air
nagyúr

Kértem, nem lehet.
Én elhiszem, hogy egyféle kártya van, de a táblázatban ez szerepel:
"2016.06.14. 12:39:43 Sony 55W808C működik, de az 1.0-ás CI+ kártyával gond volt az autentikációnál, míg az 1.2-es (2016/06/13-kor legújabbnál) azonnal minden működik."
Nekem mindkét kártyára 1.0 van írva, és mint mondtam egyik kb. 2, a másik legalább 4 éves.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53433) Gubek-Einste válasza air (#53432) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbáld meg átrakatni a másik kártyára a HD-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53434) air válasza Gubek-Einste (#53433) üzenetére


air
nagyúr

Elvileg holnap hozzák a kártyát. Először berakom. Ha megy, akkor megpróbálom átrakatni, de nem fűzök hozzá túl sok reményt, mert az üzletben azt mondta az ügyintéző fickó, hogy nem lehet.
Ha semmiképpen nem akarják, akkor megkérem a harmadikra is a HD-t.
Ha nem megy az új kártyával, akkor úgyis boxra kell cserélnem. De akkor meg a második kártyáról leszedetem a HD-t.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53435) air válasza kabelmania27 (#53419) üzenetére


air
nagyúr

Azt meg tudja mondani valaki, hogy az egyébként szabványos CI foglalatba helyezett modul miért működik az egyik készülékkel, és miért nem a másikkal?
MindigTV-nél miért nincs kompatibilitási probléma? :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53436) kabelmania27 válasza air (#53435) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előfordulhatnak kompatibilitási problémák+ különböző szolgáltatásoknál más a kódolási eljárás az egyiknél cryptoworks másiknál nagravision/mediaguard/irdeto.

(#53437) cocka


cocka
veterán

Azt esetleg tudja valaki, hogy melyik volt az utolsó olyan modem, amibe még nincs beépítve wifi router?

(#53438) kabelmania27 válasza cocka (#53437) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Cisco 3208 és 3212

(#53439) gduck válasza Sn00k (#53406) üzenetére


gduck
addikt

Teszteltem Wifis kapcsolattal a jövőboxot, csak a szokásos (vezetékes kapcsolattal is előforduló) hibákat tapasztaltam. Szóval ha megfelelő a jel, akkor működtethető Wifis kapcsolattal is ;)

[ Szerkesztve ]

(#53440) cocka válasza kabelmania27 (#53438) üzenetére


cocka
veterán

Köszi. Állítólag DS irányban 440 megabitet tud a 3212, US irányban meg 120-at. Szal. akkor elvileg még jó lenne a 240-es nethez is, az 500-ashoz már nem.

(#53441) kabelmania27 válasza cocka (#53440) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.
Ezt a modemet 240-esre többen használják, stabilan működik.
500-as csomagnál már nem elég a nyolc ds.
Analóg adások csökkentésével lesznek majd új frekik.

(#53442) cocka válasza kabelmania27 (#53441) üzenetére


cocka
veterán

És ha van egy momentán használaton kívüli koax kábelvégem, akkor azt csak analóg adások vételére tudom használni? Digitális adásokat nem tudok nézni rajta keresztül felár nélkül sehogysem? Gondolom akkor saját box sem játszik ugye?

[ Szerkesztve ]

(#53443) kabelmania27 válasza cocka (#53442) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Analóg adásokat és a kódolatlan digitális adásokat (összefoglalóban levan írva a felsorolás) tudod rajta nézni, dvb-c tuneres boxot tudsz használni, a kódolt adások vételére viszont CI+ modulfogadóval ellátott vevő szükséges, új tévékbe már van, az ilyen boxok elég drágák.
Üres kimeneteket és a felesleges osztást érdemes megszüntetni ha nincs rajta készülék.

[ Szerkesztve ]

(#53444) cocka válasza kabelmania27 (#53443) üzenetére


cocka
veterán

dvb-c tuneres boxot tudsz használni

Hát eddig számítógépbe volt tuner kártyára dugva. De azon csak analóg adások jönnek. Érdekes, hogy eddig nem nagyon találtam olyan boxot, ami DVB-C-s lenne, DVB-T-sből viszont annál többet.

(#53445) aram01


aram01
nagyúr

Voltam ma Connect Boxért, persze hogy nem volt készleten, 3.-án jön a szerelő és telepíti, egyértelmű hogy nem leszek itthon. Kérdés: mit kell neki telepíteni? Kihúzza majd bedugja az újat? Ez esetleg plusz költséggel jár? mert inkább akkor hagyom az egészet a fenébe.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#53446) R3laX


R3laX
addikt

Heló!

Próbálkozok egy más témába vágó kérdéssel, hátha :) . Van egy LG 42LA660S tévém, magic remote távirányítóval. Felajánlja a TV, hogy összepárosíthatom a Horizon box-al, de nem találni ilyen márkájút a választható típusok között. Vki már oldott meg ilyen problémát? Ha már magic remote-om van, nem igazán használnám az "egyszerű" Horizon távirányítót.

(#53447) Intruder2k5 válasza aram01 (#53445) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Be kell regisztrálnia, amit bárki meg tud csinálni, Te is. A kiszállás tudtommal plusz költség, inkább futárral kérd, az ingyenes. Kihozza az MPL, átveszed, bekötöd.

(#53448) kabelmania27 válasza aram01 (#53445) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1221-en tudod módosítani saját beüzemelésre.

[ Szerkesztve ]

(#53449) aram01


aram01
nagyúr

Kösz srácok.

#53446) R3laX: nem fog sajnos sikerülni, vagy a magic vagy a doboz. Válassz, én a magic-et választottam.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#53450) air válasza air (#53434) üzenetére


air
nagyúr

Megjött a 3. kártya. 1.2-es.
Ezt most felismerte a TV, minden infót le tudok kérni róla.
De kb. fél órája a "The set-up is now being finalised, this can take a few minutes. Thereafter, you will be able to enjoy UPC Digital Television." felirat látszik.
Ennek mennyi idő kell? Vagy fel kell hívnom őket, hogy aktiválják? Vagy ilyet már nem kell mostanában, és mégsem teljesen okés a kártya és a TV párosodása?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.