Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53901) golfvariant válasza Hoorus (#53900) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Nem. Ősrégi utorrent verziót használtam (1.6.1). Miután feltettem az újat megszűnt a probléma, természetesen előfordulhat hogy jelen esetben a vinyó nem bírja a letöltési sebességet :)

(#53902) ati888


ati888
senior tag

Hello!

A Horizon boxon be lehet állítani, hogy a tv távjával (Viera link) tudjam irányítani?

Ati

(#53903) kabelmania27 válasza Brut (#53875) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Modemértékek rendben vannak?

(#53904) 4Grider válasza ati888 (#53902) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hol élsz?

(#53905) ati888 válasza 4Grider (#53904) üzenetére


ati888
senior tag

???

(#53906) Gubek-Einste válasza ati888 (#53905) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet megoldani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53907) pjen válasza ati888 (#53902) üzenetére


pjen
félisten

Fordítva szokott működni.Legalábbis a cisco távírányítója szinte minden Tv-t kezel.

(#53908) #99546112


#99546112
törölt tag

Kezd alakulni ez a Horizon Go, csak lassan...
Egyébként a magazin tetszik, jó ez a karácsonyi kiadás.
Mellesleg kaptam ma tőlük egy levelet hogy ezt a hónapot és a decembert jóváírják, kötbért kapok vagy mi, sőt tételesen listázva van a tv, 4x-es jóváírás jár a tv miatt ami 12k kb csak erre a hónapra, már látszik a myupc-n is hogy jóváírták, illetve lehet még a január is ilyen lesz, mert még nemtudták elhárítani a hibát ami nem egyedi, de azért kezdek aggódni, nehogy felmondják a szerződést, mert nem tudják elhárítani, bár most nem kockásodik a kep, csak ritkábban mr, ergo csak haladnak vele vagy nemtudom, de ez a dolog aggaszt kicsit. Nem akarok visszatérni a telekomos adsl-re semmi pénzért. :(

(#53909) Gubek-Einste válasza #99546112 (#53908) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem fogják emiatt felmondani, inkább fordítva esélyes ilyenkor a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53910) o.gaby


o.gaby
tag

További 3 csatornával bővûlt a visszanéző. Izaura, spiler, zenebutik. Kár, hogy nem olyannal ami értékelhető is. :(

(#53911) blakey válasza ati888 (#53902) üzenetére


blakey
félisten

A Viera Link a CEC, ha a box tudja akkor semmi akadálya, de tudtommal nincs benne CEC így nem fog menni, fordítva viszont menni fog, a box távját beállíthatod, hogy a tv egyes funkcióit kezelje.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53912) mikung válasza ati888 (#53902) üzenetére


mikung
aktív tag

A jövőbox örül hogy él ... már akinél ... nálam már megint besz@rt. :W

- Először akadt pár hétig (HD, menürendszer), de erre már nem is szóltunk (gondolom a szerelők is unják már a pofánkat)
- Nem sokkal utána a visszanéző kipusztult (nem kezdjük el megint magyarázni hogy nem nálunk van a hiba)
- Dobozka random úgy gondolta hogy sokat tvzünk és nem adott képet ... mondjuk hangot se. :DDD
- Dobozka : u 1.26 > b007 (1-1,5 óra) > mozgó hieroglifák (kb. teleszemetelt szegmens kijelző még 1 órán át) > óra (persze nem pontos) > teljes elsötétülés ... mindezalatt a HDMI -n semmilyen jel nem jött tőle.
- Miután rájuk csörögtem hogy nomivanmáno', szokás szerint leküldtek egy frissítést, újraregisztrálták a kártyát, ééééés volt eredménye ... most már csak az u1.26 villog és semmi egyéb reakció. :C Szervizes jövő héten jön.

No akkor hol/hogy is kell szétrúgni a zrityójukat ha normális dobozkát akarok ? Pl. az előző lapos feketét (nem tudom a típusát) ami nem felvevős volt, de már HDMI -s.

[ Szerkesztve ]

(#53913) #99546112 válasza Gubek-Einste (#53909) üzenetére


#99546112
törölt tag

Akkor jó! :)

(#53914) sirarcheer válasza blakey (#53911) üzenetére


sirarcheer
senior tag

A Horizon Go távját hogyan lehet betanítani hogy kezelje a TV-t (Samsung).
Fordítva megy, mert a Samsungnak van egy kiegészítője amivel tudom kezelni a Horzion Go alap funkciót de a visszanézést nem igazán.

PSN: sirarcheer

(#53915) blakey válasza sirarcheer (#53914) üzenetére


blakey
félisten

Horizon Go egy app, a Horizon box-ra gondolsz, nincs olyanom, de ha a távja olyan, mint a Ciscoé akkor olvasd el a boxszal küldött kézikönyvet, ha az nincs akkor a UPC oldalán megtalálod, fejből nem tudom, de a tv-hez tartózó kódot kell megadni mint az univerzális távok esetében és az alap funkciók menni fognak.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53916) o.gaby válasza blakey (#53915) üzenetére


o.gaby
tag

A Horizon távja semmi mást nem tud a boxon kívül kezelni.

(#53917) blakey válasza o.gaby (#53916) üzenetére


blakey
félisten

Akkor szívás, esetleg ha kompatibilis a Cisco távjával akkor azzal működni fog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53918) Aryan


Aryan
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha lejár UPC-nél a hűségidőm akkor automatikusan meghosszabbodik vagy meglehet hosszabbítani? T-nél automatikusan újraindult a hűségidő, diginél viszont egyikre sincsen lehetőség, egyből többet kell fizetni. Nem szeretnék többet fizetni UPC-nél. Szüneteltetésnek illetve szolgáltatás költöztetésének van díja?

Azért kérdezem, mert most albérletben vagyok, egy évre írtam alá a UPC-nél a Trio-M-re fizetek 8990 Ft-ot. Reggel felhívtak, hogy 9150Ft-ért kapnék 500Mbit-es netet és Digital Gold tv csomagot illetve az alap telefon csomagot, persze ha 2évre alá írok vagy ha egy évre akkor 9600ft lenne ugyanez. Nem biztos, hogy maradok ahol most lakok, lehet, hogy vinném tovább a szolgáltatást az új helyre.

(#53919) canniball válasza Aryan (#53918) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha lejár a hűség akkor határozatlan idejűként folytatódik tovább; ez azt is jelenti hogy az eddigi tapasztalatok alapján néhány havonta párszáz forinttal emelik az árat. Ha nem tervezel hosszabb távra a jelenlegi albérletben akkor azzal is számolj, hogy amennyiben olyan területre költözöl ahol nincs UPC és van hűséged, akkor lehet kötbért is fizetned kell.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#53920) Aryan válasza canniball (#53919) üzenetére


Aryan
senior tag

Köszönöm szépen az infokat :R !

(#53921) lbalu válasza kabelmania27 (#53877) üzenetére


lbalu
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Kivettem a boxokat az erősítő mögül és így minden megy rajtuk.
Még az EPG sem problémázik már.

(#53922) ArthurShelby válasza Aryan (#53918) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Még pluszban annyi info, hogy ha elköltözöl (és ezt papírokkal igazolod is), akkor van rá mód, h az új helyen folytasd, amit az előzőnél elkezdtél. Ha olyan területre költözöl, ahol nincs upc (és ezt igazolni is tudod), akkor megszűnik a hűség ;)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#53923) o.gaby válasza blakey (#53917) üzenetére


o.gaby
tag

Sajnos nem az.

[ Szerkesztve ]

(#53924) canniball válasza ArthurShelby (#53922) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy nem; hallottunk itt már ilyet is meg olyat is.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#53925) Latency válasza canniball (#53924) üzenetére


Latency
senior tag

Nekem kb. 2 hete mondták azt telefonon, ha olyan helyre költözöm, ahol nem szolgáltatnak, akkor a hűség kötbér nélkül felmondható.

(#53926) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Egyik barátom keresett meg nemrég, hogy a közelmúltban vásárolt telóján probléma van a Play áruház használatával az otthoni wifi hálózatának használata esetén (UPC)

Mivel nem egyértelmű a hiba oka, így gondoltam rákérdezek a teló topikjában, ahol UPC oldali hibának jelezték.

Otthoni wifi-jén (UPC cucc osztja a wifit) a Play áruház időtúllépés miatt nem indul el, de közben böngészővel minden gond nélkül tud netezni. Mobilnettel gond nélkül tudja használni a Play áruházat, sőt a Miskolci Közlekedési Vállalat villamos vonalán szórt Free wifi hálózatra csatlakozva is működik.

Korábbi telójával nem volt ilyen gondja (HGW áramtalanítás, teló újraindítás, Telekom ÜF látogatása, stb.. megvolt)

Mit lehet eszközölni a UPC cuccán, hogy helyrerakjuk ezt a dolgot?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#53927) Handball94 válasza AtHoS (#53926) üzenetére


Handball94
aktív tag

Szia,
Fel kell hívni az ügyfélszolgálatot, hogy IPV6-ot kapcsolják ki, majd ezután, és a modem resetelése után megjavul a hiba.

(#53928) AtHoS válasza Handball94 (#53927) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi, amint el tudom érni barátomat, jelzem is neki a teendőket :R

Mikor kezdték el az IPV6-ot alapból használni?

Nálam mondjuk még nem HGW van üzemben (remélem bírja még jó darabig :B ) és így routerrel van megoldva a wifi hálózat, de ilyen problémába nem ütköztem, szóval ötletem sem volt mi okozhatja a problémát.

read-only mode on the forum

(#53929) ArthurShelby válasza canniball (#53924) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nekem ezt már több ügyintéző is mondta, biztos hogy így van.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#53930) Uthenger válasza AtHoS (#53928) üzenetére


Uthenger
aktív tag

A modem routerkent mukodik, es a wan oldali laba veszi fel az ipv6 os cimet, ami x db ipv4es cim mogott van.
A play es tarsainak kellene az upnp, de mivel az nincs ennel a megoldasnal, ezert fut idotullepesre.
Publikus v6os cimet nem osztogatnak a upc-nel uzleti elfofizetesekhez sem.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#53931) jerry311 válasza Uthenger (#53930) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hogy jön a képbe az UPnP?

(#53932) tomp


tomp
félisten

Nem tudom volt e már:
December 1-től RTL Spike a 79-es helyen.

(#53933) csabi63 válasza tomp (#53932) üzenetére


csabi63
senior tag

Volt róla szó, de elég régen. Tegnap. :)

(#53934) Uthenger válasza jerry311 (#53931) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Ugy, hogyha moge raksz 1 sajat routert bekapcsolt upnp-vel, akkor megy ipv6 mogott is az, ami egyebkent nem

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#53935) AtHoS válasza Uthenger (#53930) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Személyesen bement barátom UPC ügyfélszolgálatra, ahonnan elhozott egy mostanában reklámozott connect box-ot, amivel meg is oldódott a probléma.

Az IPV6 kikapcsolásra az ügyintéző annyi mondott, hogy ez neki "kínai" :DDD

read-only mode on the forum

(#53936) Gubek-Einste válasza AtHoS (#53935) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

CB-n nincsen IPv6, bridged módban sincsen.
IPv6 levétele egyszerű, bármelyik ügyintéző meg tudja csinálni elvileg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53937) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#53936) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Bocsi, mi az a CB?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#53938) khorvat válasza ArthurShelby (#53937) üzenetére


khorvat
senior tag

Connect Box

Azt tudja vki, hogy a UPC Freedom mobiltarifák mellé létezik itt is olyan, hogy adatmegosztó SIM?
Telenornál pl. úgy tudom van ilyen x Ft havidíjért, aminek a lényege, hogy azt lehet vele elérni hogy egy létező előfizetésben lévő internet mennyiséget 2db SIM kártyával is lehet használni bármelyiken netezek a nagy közös előfizetett mennyiséget csökkenti, kvázi nem kell így a SIM kártyát pakolgatni, ha egyszerre több eszközben is szeretném használni!

[ Szerkesztve ]

(#53939) Gubek-Einste válasza khorvat (#53938) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudok róla, hogy lenne ilyen, hívd fel őket ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53940) AtHoS válasza Gubek-Einste (#53936) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor végül is csak leszedték az IPV6-ot, bár kerülő úton :DDD

read-only mode on the forum

(#53941) Gubek-Einste válasza AtHoS (#53940) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mondjuk igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53942) tomp válasza csabi63 (#53933) üzenetére


tomp
félisten

De nem volt írva, hogy melyik programhelyen lesz fogható eme remek csúcs csatorna. :DDD

(#53943) SzGee


SzGee
aktív tag

Én most beszéltem a 1221-el, és megerősítették, hogy valamennyi hűségnyilatkozattal érintett csomagban is megemelik a tv sugárzás díját a jövő hónaptól 370 Ft-tal :(

Elvileg ez alapján fel lehet mondani a tévét de azt mondták, hogy ilyenkor az internet szolgáltatást is újrakalkulálják (nyilván jóval drágább lesz, hogy ne érje meg), mondván nem 3 csak 2 (internet, telefon) szolgáltatást veszel igénybe

A JBQA-t :Y

If you leave me, can I come, too?

(#53944) cris78 válasza SzGee (#53943) üzenetére


cris78
őstag

Az egyéni szerződésekkel mi a helyzet? Anno azt mondták, hogy bármi történik azt nem emelik....

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#53945) SzGee válasza cris78 (#53944) üzenetére


SzGee
aktív tag

nekem is egyéni szerződésem van, nem publikus, nagyon olcsó nagyon kedvezményes (3890 Ft-ot fizetek a netért a tv-ért és a telefonért) de elvileg ezt is emlik... :((( :((( :(((

If you leave me, can I come, too?

(#53946) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Nincs ilyen a UPC mobiltarifához, hogy adatmegosztó sim. Ilyen csak a Telekom Telenor, Vodafone szolgáltatásnál van. Sőt az UPC- tiltja is a nem mobiltelefonban való sim használatot, mert nekik nem ez az érdek, hogy a korlátlan net előfizetéssel PC-n internetezzél. Arra fizess elő külön az UPC mobilinternet előfizetésre, ami ugye korlátos csomag.

(#53947) khorvat válasza radio100jozs (#53946) üzenetére


khorvat
senior tag

Akkor az nem nagy buli, főleg hogy a UPC nem tud 4G-t se csak 3G a plafon, bár ebben az esetben a sebesség nem is hiányozna, csak hát a lefedetség főleg beltérben lehet problémás sok esetben.

(#53948) Handball94 válasza cris78 (#53944) üzenetére


Handball94
aktív tag

Ott is növekszik.
Legutóbbi számlán már rajta van az információ, és a következő havi már magasabb díjat fog tartalmazni, egyoldalú szerződésmódosítás, emiatt 15 napon belül felmondható.
Viszont, jan1-től az internet áfá-ja 27%-ról 18%-ra csökken, így az majd olcsóbb lehet januártól.

[ Szerkesztve ]

(#53949) Uthenger válasza khorvat (#53947) üzenetére


Uthenger
aktív tag

A lefedettseg az amit a upc nem fog tudni befolyasolni:)
Ha van voda lefedettseg akkor orul, ha nincs akkor upc es voda is ugrik

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#53950) o.gaby


o.gaby
tag

Mivel az NMHH-val egyeztetett minden szolgáltató ezért emeli meg mindenki mindenkinek. A szerződést felmondani csak akkor lehet kötbér nélkül ha a kapott kedvezményeket érinti a szerződés módosítás. De mivel emelkedett a csomagok listaára és a kapott kedvezmény senkinek nem módosul, így ez egyik szolgáltatónál sem minősül szerződés szegésnek. Tehát csak kötbérrel mondható fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.