Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) Gubek-Einste válasza Pityke78 (#53590) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez az eszköz nem alkalmas a WoL-hoz így bridged módba kell tenned és saját router kell használnod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53602) Pityke78 válasza Gubek-Einste (#53601) üzenetére


Pityke78
őstag

Először is köszi a választ, bár nekem ez így nem sokat mond sajnos. :(

Akkor azt jelenti, hogy ezzel a UPC-s wifi routerrel nem tudom mondjuk egy laptopról bekapcsolni a gépet, ami ugyanarra a wifi hálózatra csatlakozik?

Köszi

(#53603) Gubek-Einste válasza Pityke78 (#53602) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem mert nincsen meg benne a szükséges támogatás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53604) ztsoft válasza kabelmania27 (#53598) üzenetére


ztsoft
őstag

Sajnos az utolsó hsz-em óta nincs változás. :(
Bix felé 100-ból 1 - 2 ezres ping, hang hiba, akadozó kép (nem kockásodik, hanem megáll). Igaz, van egy jó hír is, azóta nem volt zöld csík! ;]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#53605) kabelmania27 válasza ztsoft (#53604) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Remélhetőleg megjavítják és újra jó lesz.

(#53606) thrill


thrill
tag

Sziasztok!

Szüleimnek vennénk új TV-t, ez lenne a kiszemelt: LG 43LH500T
Pár helyen a leírás szerint van benne CI+. Tudom ez még nem garancia, esetleg van valakinek ilyen készülék és meg tudja erősíteni, hogy nem kell hozzá mediabox és elég a kártya? Idősek már a szülők és így is kihívás lesz egy távkapcsoló "betanítani" neki. Digitális bronze csomag lenne + HD csomag.

(#53607) kabelmania27 válasza thrill (#53606) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha van benne CI+ modulfogadó akkor működni fog a médiacard, menüben van UPC Digital menüpont akkor biztos jó lesz.

(#53608) ztsoft válasza thrill (#53606) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Ha már a gyártó honlapjának sem lehet hinni, akkor már baj van! Amúgy, "CI+1.3" van benne a gyártó szerint.

Tudom, lehetnek elírások, de ez alapján lehet reklamálni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#53609) sz.v.endre válasza csabi63 (#53580) üzenetére


sz.v.endre
csendes tag

Köszi szépen a választ..., ugyan nem megnyugtató, de remélem, hogy egy szoftver frissítéssel megoldódik.

(#53610) ztsoft válasza ztsoft (#53604) üzenetére


ztsoft
őstag

Ismét jelentkezett a hiba. Csomagvesztés, több ezres ping-ek, 1 - 2 másodpercre megálló kép a Natgeo-n, hang hiba.
Ment a telefon, holnap jön a technikus, majd kiderül mit talál.

Ami feltűnt, az ügyfeles szerint jók az értékek a HGW-n, majd kért egy újraindítást, és már szerinte nem volt jó az érték, ezzel szemben az admin oldalon nem változott semmi.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#53611) kabelmania27 válasza ztsoft (#53610) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet a modemcsere segíteni fog.

(#53612) ztsoft válasza kabelmania27 (#53611) üzenetére


ztsoft
őstag

Lehet, hogy ez játszik közre a Horizon box hülyülésének is?
Azt már tapasztaltam, hogy ha nincs rendben a net a box indulása kor, akkor tud érdekes dolgokat művelni. Ilyenkor az EPG nem igazán működik rendesen, az adások szaggatnak, nem mindig reagál a távra.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#53614) torrente777


torrente777
tag

Vettem egy media player t, hogy nézni tudjam a Horizon go a Tv en de sajnos feltelepítem az apk t a play áruházból és el is indul megy az adás hang van és fekete képernyőn ezt írja:
Tud valaki segíteni akár privátba is?

(#53615) o.gaby válasza torrente777 (#53614) üzenetére


o.gaby
tag

Ezen nem lehet segíteni. A Horizon GO-ban le van tiltva a TV képernyőre való tükrözés.

(#53616) torrente777 válasza o.gaby (#53615) üzenetére


torrente777
tag

De nem tükrözöm a media player en akarom lejátszani.

(#53617) 4Grider válasza torrente777 (#53614) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az én androidos médiaplayeremmel nincs ilyen gond, megy hdmi-n keresztül a kép is. Gondolom a hdmi-nek tudnia kell a másolásvédelmet támogatni, hogy mehessen a stream.

(#53618) blakey válasza torrente777 (#53614) üzenetére


blakey
titán

Nem fog működni médialejátszón csak ha engedi a UPC. Kevés olyan eszköz van amin működik.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53619) blakey válasza 4Grider (#53617) üzenetére


blakey
titán

Bár ilyen egyszerű lenne, rootolt készüléken nem megy, olyan androidos boxon sem megy amelyiknek TV rendszere van, tehát nem tablet vagy telefon, 4 androidos boxom van és egyiken sem megy.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53620) torrente777 válasza blakey (#53619) üzenetére


torrente777
tag

Nekem root olt telefonon megy csak az xposed framework nem tetszik neki akkor nem indul el ha fel van rakva. Akkor mi lenne ha az android playeren átírom a build. prop ot úgy, hogy telefonnak látják az eszközök?

(#53621) csabi63 válasza blakey (#53619) üzenetére


csabi63
senior tag

Ez viszi. Bár elég vacak lejátszónak, nem is használom arra, de a Horizon Go miatt megtartottam. Azóta néhány újabb droidos player is megfordult nálam, de azok közül egyiken sem működött. Elég komplikálttá tették.

(#53622) blakey válasza torrente777 (#53620) üzenetére


blakey
titán

Nagyon hektikus a viselkedése a Horizon Go-nak, azaz mégsem, mint írtam, telefon és tablet a támogatott és rootolt telefonokat sem szereti, rengeteg ilyet lehet olvasni, hallani. Nem lehet tudni, hogy épp min fog működni. Nekem csak telefonon és tableten működött android illetve iOS-szen, egyetlen androidos boxon sem hajlandó elindulni.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53623) Tormento


Tormento
csendes tag

Sziasztok!
Az új lakásomba UPC a szolgáltató és a Trio XL csomagot szeretném megrendelni.
Ugye egy készülékhez adnak mediaboxot a digitális és HD adásokhoz, de az szeretném tudni, hogy ha nem kérek még egy boxot a másik tv-hez, akkor milyen analóg adások jönnek a kábelen?
Van csatornakiosztás (bronze) az analóg adásokhoz, de az nagyon karcsúnak tűnik. Valóban csak azok a csatornák jönnek? Köszönöm előre is a választ!

(#53624) kabelmania27 válasza Tormento (#53623) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Box és kártya nélkül az analóg adások és a kódolatlan digitális adások fognak bejönni.
Csatornakiosztásban azok az adások vannak amelyek fel vannak tüntetve.

(#53625) Tormento válasza kabelmania27 (#53624) üzenetére


Tormento
csendes tag

Szia, köszönöm!
Tudom, hogy technikailag melyik csatornák jönnek, csak keveselltem ezt a 28 csatornát.
Kb. 3 éve volt UPC előfizetésem, akkor több volt az analóg csatorna. Emlékeim szerint...

(#53626) kabelmania27 válasza Tormento (#53625) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Analóg adások száma három évvel ezelőtt több volt azokon a településeken ahol volt analóg silver csomag.
A nagyobb netcsomagok bevezetéséhez szükség van újabb letöltési csatornákra amelyet csak az analóg adások megszüntetésével lehet felkapcsolni.

(#53627) Tormento válasza kabelmania27 (#53626) üzenetére


Tormento
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm, így már világos!

(#53628) kabelmania27 válasza Tormento (#53627) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs mit, az előbb kimaradt hogy az új modem már 15ds csatornát használ, valószínűleg compalt fogsz kapni.

(#53629) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok!
Ma modemet cserélt a UPC nálunk és nem látom a NAS-t a LAN-on.
Eddig hosszú évekig jó volt.
Mi tehetek?
A modem UPC Connect Box wifi modem
Fontos lenne hogy lássam a NAS tartalmát !!!!!!
Előre is köszönöm !!!!!!!

(#53630) 4Grider válasza Gulyopapa (#53629) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha beállítod a NAS ip címét abba az ip cím tartományba, amit az új gateway is biztosít, azonnal látni fogod.

(#53631) Gulyopapa válasza 4Grider (#53630) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ha nem látom a NAS-t, akkor hogy tudom megcsinálni?
Bocs, de tök hülye vagyok hozzá...

(#53632) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok. 14.kerületben másnak sincs nete? ahogy neze gettem karbantartás volt.

(#53633) kabelmania27 válasza Gulyopapa (#53629) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Használsz saját routert? Modem bridge vagy router módban van?
Eszközök újraindítása után sem javul a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#53634) Gulyopapa válasza kabelmania27 (#53633) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Bridge módban van a cucc és van saját routerem, Toplink WDR 4300.
Mindent újraindítottam ( nas, modem, router ). Továbbra sem látom a NAS-t a hálózatban.
A NAS korábbi címe ez volt:
http://192.168.0.102:5000/webman/index.cgi

(#53635) blakey válasza Gulyopapa (#53634) üzenetére


blakey
titán

Ha van saját routered és a Connect box Bridge módban van akkor csak a Router beállításaival kell foglalkoznod.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53636) Gulyopapa válasza blakey (#53635) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ok, de hol és mit ??? ;]
Totál tudatlan vagyok benne :O

(#53637) torrente777 válasza csabi63 (#53621) üzenetére


torrente777
tag

Rendelek én is ha ezzel működik.

(#53638) thrill válasza ztsoft (#53608) üzenetére


thrill
tag

Köszi! Nem arról van szó, hogy nem hiszek a gyártó honlapjának, hanem hogy nincs tapasztalatom a UPC-vel. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, de ott se tudtak biztosat mondani, ami elég nonszensz, tekintve hogy el akarnak nekem adni valamit.

kabelmania27: Neked is kösz!

(#53639) kabelmania27 válasza Gulyopapa (#53636) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Router gondok topikban kérdezd meg.

(#53640) Uthenger


Uthenger
aktív tag

Sziasztok,

Ma kötötték be a dtv-t,
a tv az rendben működik, de nincs visszirány.
A box nem kap IP címet se.

Az elosztó másik ágán a net működik, jelszintek rendben vannak,
felcseréltem a 2 kábelt, a net ugyanúgy megy, tv adás van, de a box nem kap IP-t.

Kicseréltem a kábelt az elosztó és a box között,
kölcsön box-al szintén ugyanez a helyzet.

Lehet még lakáson belül ilyenkor probléma,
vagy a T-boxban keféltek el valamit, és irány a 1221?

Köszi a tippet,
üdv

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#53641) Gulyopapa válasza kabelmania27 (#53639) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Megtettem és köszi ! :)

(#53642) pjen válasza torrente777 (#53614) üzenetére


pjen
félisten

Nekem megy win10 es HDMI s asus lapossal.

(#53643) Gubek-Einste válasza Uthenger (#53640) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valahol kell lennie egy visszirány szűrőnek, nézd végig a kábelezést, hogy hol mi van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53644) kabelmania27 válasza Uthenger (#53640) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyen tipusú box van nálad?
Össze van kötve a box és a modem utp kábellel?
Ha horizon akkor nem jelszint probléma lesz.
Ha nem horizon box van akkor keress egy visszirányszűrőt a box kábelén.

[ Szerkesztve ]

(#53645) Uthenger válasza kabelmania27 (#53644) üzenetére


Uthenger
aktív tag

fekete pace box

közben megnéztem a frekvenciákhoz tartozó jelszinteket a boxon,
és ha jól sejtem akkor amiatt lesz gond...

TSID, Minőség, Erősség
1,100%,88%
2,38%,78%
3,62%,83%
4,100%,85%
5,61%,88%
6,63%,83%
7,61%,89%
8,100%,61%
9,73%,89%
10,67%,89%

jól sejtem? :)
azt mi okozza, hogy azonos jelerősséghez sokkal gyengébb minőség tartozik az egyes streamekhez?

köszi

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#53646) kabelmania27 válasza Uthenger (#53645) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az egy jó kis box.
Azért nem egyformák az értékek mert a különböző frekiken változó a jelminőség vagy jel/zaj arány, de ezek az értékek tájékoztató jellegűek, rossz vételi értékektől még lehet jó adási szint, box értékek rendben vannak hasonló jelminőséggel nem volt gond sd boxnál, több dolog is okozhat gyengébb jelminőséget, ha rendben vannak a tévéadások nem jelszint probléma lesz.
Ha jól értem egy kettes splitter van a box és a modem előtt, remélhetőleg in-re megy a bejövő out kimeneteken box és modem van.
Milyenek a modem értékek?
Az értékekből meglehet mondani kb hány dB-t kap a box.

[ Szerkesztve ]

(#53647) mikung válasza csabi63 (#53621) üzenetére


mikung
aktív tag

http://www.banggood.com/MXQ-Quad-Core-1GB8GB-Amlogic-S805-Fully-loaded-KODI-14_2-Android-4_4-TV-Box-Mini-Smart-PC-p-982636.html?rmmds=search

Ez is viszi. Szerintem el lehet lenni vele főleg ha célzottan Horizon GO "IPTV" boxnak veszed. :))

(#53648) torrente777 válasza mikung (#53647) üzenetére


torrente777
tag

Nekem ugyan ez van csak más a neve v88 as és nem megy vele.

(#53649) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Hopp, a telekom lépett: 1000Mbps internet :)

Remélem a UPC követi, sőt lesz sávszél emelés is :)

(#53650) mikung válasza torrente777 (#53648) üzenetére


mikung
aktív tag

Ha egyre gondolunk akkor az nem S805 hanem RK3229 chipset és nem KitKat hanem már loli droidos. A lolis S905 -ös dobozkámon nekem sem megy. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.