Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53151) unicumnext


unicumnext
aktív tag

Ma jött Horizon mediabox frissítés, kb 2 percet tudtam vele foglalkozni, első észrevétel gyorsabb lett, és talán szebb a HD csatornák.

(#53152) Bodz válasza Bodz (#53092) üzenetére


Bodz
nagyúr

Hát az van a UPC-nél, hogy a csak mobilnetes kártyát nem tudják nanora cserélni, de még olyanra sem, amit meg lehetne vágatni. Cumi. :)

(#53153) kezo0


kezo0
addikt

Nakéremszépen, megjelent a műsorvisszanéző a Cisco HD DVR boxomon. :)
Bp., XIII. kerület.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#53154) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Arról van statisztika, hogy hányan haltak meg Magyarországon a UPC miatt? Pl. amikor összeszarja magát a csak telefonhoz használt modem, ad tárcsahangot de valójában nem lehet hívást kezdeményezni se fogadni, és erre napokig nincs egy automatikus restart? Ha valaki vészhelyzetben van és ezen próbálna segítséget hívni, annak annyi.

/s

(#53155) Intruder2k5 válasza wjbhbdux (#53154) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen akkor szokott lenni, ha nincs visszirányú kapcsolat. Ha rákötsz egy PC-t a modemre, szerintem meg tudod nézni a jelszinteket.

(#53156) adosztal válasza adosztal (#53081) üzenetére


adosztal
újonc

Senki nem használ Mediacardot?

(#53157) canniball válasza adosztal (#53156) üzenetére


canniball
nagyúr

De igen; a TV-m viszont nem rögzítős így fogalmam sincs mi a megfejtés...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#53158) benceman00 válasza Gubek-Einste (#53150) üzenetére


benceman00
tag

Így külföldről elég macerás otthonra intézni.
Nincs más megoldás?

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#53159) kezo0 válasza adosztal (#53156) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,
a mediacard és box közötti különbségekről (előnyök/hátrányok) sokszor volt már szó a topikban. Én használok kártyát is, boxot is, leginkább azért, hogy meglegyen a lehetőségem akár 3, egyidőben futó műsor rögzítésére is - ilyenkor egyet rögzít a box (és tudok mást nézni közben), kettőt pedig a két tuneres tévém.
A mediacard jó dolog, ha nem akarsz külön eszközt, aminek külön távirányítója és mérhető fogyasztása is van, mint egy boxnak. Viszont cserébe csak 1 napos EPG-t kapsz (a box 1 hetet mutat előre), és le kell mondanod a box interaktív funkcióiról, a videotárról, MyPrime-ról, műsorvisszanézőről is.
A sorozatfelvételi lehetőségről nem tudom, hogy a mediacardtól vagy a tévé konkrét típusától függ-e, de az én mediacarddal használt Panasonic tévém nem tud ilyet. Viszont ha a kártya miatt eleve csak egy napot lát előre az EPG, akkor gyanítom, hogy a tévé hiába is tudná ezt a funkciót... Persze ez csak spekuláció a részemről, talán valaki majd megerősíti vagy megcáfolja.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#53160) norberto_th válasza kezo0 (#53153) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Azt hogy? Nem csak horizon boxon van ilyen? Hol látható ez ha megjelenik?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#53161) Uthenger válasza 4Grider (#53145) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Csomagot lehet nem listaaron is intezni huseg nelkul.
Igaz hogy ~ 2x annyiba kerul a 2 eves huseghez kepest, de meg mindig olcsobb mint a listaar

[ Szerkesztve ]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#53162) adosztal válasza kezo0 (#53159) üzenetére


adosztal
újonc

Sokat segítettél, köszi!

(#53163) kezo0 válasza norberto_th (#53160) üzenetére


kezo0
addikt

Az EPG-ben. Már lehet visszafelé is görgetni az időben, és egyes műsoroknál ott a visszanézhetőséget jelölő kis piktogram, pont úgy, ahogy a Horizon Go-ban is.

adosztal: Nincs mit.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#53164) szabogabor10 válasza kezo0 (#53153) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam is megjelent. :)
BP XI. ker.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#53165) pjen válasza szabogabor10 (#53164) üzenetére


pjen
félisten

Nálam is 17.ker.

(#53166) tomp válasza unicumnext (#53151) üzenetére


tomp
félisten

Megnézed majd, hogy van e már hdmi-n dolby illetve a HD visszanéző javult e. Azaz a HD valóban HD és az eredeti hangsáv megy e? Azaz dolby esetén a visszanézőn is dolby-n megy e?
Szerintem ez már nagyon alapnak kellene lennie...

Micsoda meló lehetett azon a csúcs hardveren gyorsítani a rendszert. :DDD

(#53167) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Nálam még nem jelent meg, de kíváncsi leszek rá.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#53168) o.gaby válasza unicumnext (#53151) üzenetére


o.gaby
tag

Mi a verzio száma, mert nálam semmi nyoma a frissítésnek.

(#53169) gduck válasza kezo0 (#53153) üzenetére


gduck
addikt

Kíváncsi vagyok PHILIPS boxon lesz-e, egyenlőre még csak a HorizonGO-s alkalmazással megy.

(#53170) htc07 válasza wjbhbdux (#53154) üzenetére


htc07
addikt

miért, talán 100%-os rendelkezésre állást biztosítanak a szerződés szerint? :F

akkor a mobilgyártókat is be lehetne perelni, hogy ha lemerült a telefon nem lehet segélyhívást indítani :C

[ Szerkesztve ]

(#53171) tomp


tomp
félisten

Bp. VII. kerületben is megjelent Cisco-n a visszanéző. :C

(#53172) kezo0 válasza gduck (#53169) üzenetére


kezo0
addikt

Most végre egy pici hátrányban van a Philips box! :P
(Egyelőre, n nélkül! ;) )

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#53173) Gubek-Einste válasza benceman00 (#53158) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezen kívül már minden lehetőséget kipróbáltunk, a szolgáltatói eszközök nem a funkció gazdagságukról ismertek, alap feladatokra jók, másra nem nagyon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53174) air


air
nagyúr

Sziasztok!

Ma reggelre eltűnt a Cartoon Network. Lányom arra szokott kelni.
Horizonon van csak digitalon nincs.
Lehet tudni valamit róla?
Köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53175) csabi63 válasza air (#53174) üzenetére


csabi63
senior tag

Nálam megvan.

(#53176) cigam válasza kezo0 (#53159) üzenetére


cigam
félisten

A sorozatfelvétel funkciót magának a készüléknek kell tudnia. Az, hogy 1 napos az EPG, ezt nem befolyásolja. Amint "becsorog" a következő epizód, bejelöli felvételre.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53177) msup


msup
újonc

Upc digitális kábeltévé szolgáltatásunk van. Legtöbb csatornán nincs kép csak hang de az is szakadozik. Mi lehet a probléma? Rosszak jelszíntek is.

(#53178) kabelmania27 válasza msup (#53177) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Milyenek a modem értékek?

[ Szerkesztve ]

(#53179) kezo0 válasza cigam (#53176) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi, akkor most már ezt is tudom. Bár ugye igazából nem én kérdeztem. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#53180) air válasza csabi63 (#53175) üzenetére


air
nagyúr

Most már nálam is.
Megnéztem az aktuális frekvenciatáblázatot.
Érdekes, hogy az üfsz. reggel képtelen volt megnézni, pedig még azt is megmondtam, hogy nálam eddig melyik frekvencián volt. :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53181) MájMekk


MájMekk
tag

Sziasztok! UPC digital gold kábeles TV előfizetésem van HD felvevős CISCO 8685DVB set top box-szal, ami SCART-csatlakozóval van egy régebbi SONY Trinitron 4:3-as TV-re kötve. Évek óta úgy néztem, hogy mind a TV-n és mind a set top boxon is beállítottam a 4:3-at, így kitöltötte a képernyőt kicsit függőlegesen megnyújtva, de minden látszott. Múlt héten volt egy firmware frissítés, azóta a 4:3 úgy jön, hogy a kép két széle le van vágva, a csatornák logói nem látszanak, ha felirat van, csak a közepe látszik. Ha átteszem letterboxra vagy 16:9-re, akkor meg alul-felül fekete csík, minden rajta van, de kicsi a kép. Az ügyfélszolgálat szerint nem lehet csinálni semmit, most már ilyen lesz. Nem értem...

(#53182) air válasza MájMekk (#53181) üzenetére


air
nagyúr

Azt üzenik a TV gyártók a szolgáltatón keresztül, hogy ideje lecserélni a TV-d.
Ez a fogyasztói társadalom. :)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53183) cigam válasza MájMekk (#53181) üzenetére


cigam
félisten

16:9+zoom nem segít? Addig próbálgasd a képarányokat míg jó nem lesz. Elmételileg anamorp-ra kellene beállítani, és akkor a 16:9 ki fogja tölteni a 4:3-as képet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53184) MájMekk válasza cigam (#53183) üzenetére


MájMekk
tag

Köszi, próbálom.

(#53185) lcsaszar válasza air (#53180) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Nálam is megjött, Bp. XIV.ker, Pace HD. Azonban van egy bosszantó "mellékhatása":

Ha visszanézek egy műsort, nem a műsor elejére megy, hanem az azt megelőző reklámblokk elejére. Ami néha jó 5 perc :O Ma megnézem, hogy bele lehet-e tekerni, valahogy előreléptetni.

(#53186) lcsaszar válasza MájMekk (#53181) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Miért is jó a torzított képarányú kép, tojásfejű emberekkel? Nekem is 4:3 tévém van, és úgy nézem ,hogy a két széle le van vágva, de alul-felül nincs fekete sáv. Ha jól emlékszem, pan-scan ennek a beállításnak a neve. A lényeg úgyis mindig középen van...

(#53187) szijartg


szijartg
senior tag

Horizon box-om van, tegnap kötötték be.
Azt meg lehet oldani, hogy csak az általam kiválasztott csatornákat lássam? Pl. csak a HD-kat és a sima adásokat ne?

(#53188) unicumnext válasza szijartg (#53187) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Sajét kedvenc lista összeállítás
[link]

(#53189) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Trio L csomag, amihez szeretnék igényelni HD csomagot (1TV-re). 4db TV van, 2őn analóg adások vannak, illetve van 1 amin a régi SD box-os (90+ csatorna), illetve 1 ami mediacardos szintén (90+ csatornával).

A mediacardosra szeretném igényelni a HD csomagot de az a gond áll fenn, hogy a régi SD box áll az első helyen és a UPC szerint ezért a mediacardra nem tudom igényelni a csomagot. :F
A másik, hogy igényt tartanék a boxra is.

Hogy lehetne megoldani, hogy a kártyán legyen HD csomag és maradjon box is? Gondolom a boxot már cserélnék egy újabb típusra...

Akinek van ötlete, ne tartsa magában. :R

[ Szerkesztve ]

(#53190) tomp


tomp
félisten

Akinél Connect Box van nem tapasztalt wifin lassú oldal betöltést?
Nálam sokszor előjön a "Várakozás" állapot. Hirtelen helyrejön és megy gyorsan. Aztán megint elkezdi. Próbának kikapcsoltam a modem tűzfalát. Így mintha megszűnt volna, de azért kikapcsolva nem szeretném használni. Miután bekapcsoltam a modem konkrétan elzárt a külvilágtól. Semmi sem jött be. "Az oldal nem elérhető"
Tűzfal újra ki-be és helyrejött. Wifi lassulásnál a modem oldala sem jön be.
Jó lenne ez a modem de ilyen erősen bugos szoftverrel kiadni... :W

(#53191) Gubek-Einste válasza moddingR (#53189) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Simán rendeld meg a kártyára a HD csomagot, a sorrendet majd eszerint állítják be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53192) norberto_th válasza tomp (#53190) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Nálam nincs vele semmi probléma, nem tapasztaltam weboldal betöltési lassulást, a speedtest-en is megvan a full sebesség wifin.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#53193) net91 válasza moddingR (#53189) üzenetére


net91
senior tag

Nálam is hasonló a használat, és nem jelentett gondot a kártyára tenni a HD csomagot. Nálam nem problémázott a UPC ügyintézője.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#53194) Mindreader


Mindreader
tag

Megpusztult a régi Cisco modemem, és kaptam helyette egy Connect Box-ot. Ezzel kapcsolatban lenne két kérdésem:
- lehet-e valahogy forwardolni a 25-ös portot? Sajna ha megpróbálok létrehozni szabályt a 25-ös portra akkor azt az üzenetet kapom hogy a 25-ös, 53-as, a NETBIOS portokat meg még néhányat nem lehet forwardolni. Kérdem én miért? Nincs valami mód rá mégis? Felhívtam az ügyfélszolgálatot de igazából azt sem értették mit akarok. Így most kénytelen voltam csak modem módba állítani az egészet és használni továbbra is a régi routerem.
- meg lehet valahogy változtatni a router címét vagy a 192.168.0.1, az kőbe van vésve. Sajna nem találtam erre vonatkozó opciót.

(#53195) tomp válasza norberto_th (#53192) üzenetére


tomp
félisten

Speedtest nálam is oké. Maga a sebesség jó. Nálam a modem várakoztatja olykor a tartalom betöltést. Ma csinálok egy resetet hátha lesz valami változás.

(#53196) air


air
nagyúr

A következő kérdésem lenne.
Az egyik TV-nket szeretném konzolra tenni, és ezért feljebb fog kerülni, mint eddig volt.
Emiatt az eddig hozzá használt kábel nem lesz elég hosszú.
Az UPC-tól kérhetek-e technikust és új kábelt - mert ők mindig azt mondják, hogy csak megfelelő kábellel garantálják a jelszinteket - vagy mindenképpen nekem kell híradástechnikai üzletben legyártatnom a kábelt?
Ha ez utóbbi, akkor pontosan milyen koax kábelből kell csináltatni, hogy garantáltan jó minőségű legyen?
Én biztosan nem fogom tudni megcsinálni, mert nincs eszközöm, gányolni pedig nem szeretnék, mert akkor nem lesz jó, az tuti.
Előre is köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53197) kabelmania27 válasza air (#53196) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Híradástechnikai boltban megcsinálják méretre a 3x koaxot, technikus 1221-en tudsz kérni a toldás ha jól tudom áthelyezésnek minősül aminek ASZF-ben meghatározott díja van.

(#53198) Zzr válasza adosztal (#53156) üzenetére


Zzr
csendes tag

Szevasz, én is használok, egy régebbi Sony-m van: Felvétel, időzített felvétel, megállítás-visszatekerés simán megy, sorozatot még nem próbáltam felvenni (gondolom úgy érted, hogy egy beállítással automatikusan vegye fel minden este a Barátok Köztöt ;-), de estére megnézem!

(#53199) lcsaszar válasza lcsaszar (#53185) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Kipróbáltam, és lehet oda-vissza menni az időben. Kb. másodpercenként változik ilyenkor a kép. Egyszóval át lehet pörgetni a reklámokat.

A távszabályzón rajta voltak a << > >> gombok, és eddig azt gondoltam, hogy ezek csak a felvevős médiabox-hoz valók. Kellemes meglepetés volt, hogy most már van funkciójuk.

(#53200) szijartg válasza unicumnext (#53188) üzenetére


szijartg
senior tag

Köszi, tökéletes! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.