Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54201) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#54200) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, ezt természetesen elírtam, köszi a helyesbítést.

(#54202) Seirei


Seirei
tag

Üdv!

Connect box-al lenne olyan problémám, hogy annak ellenére hogy másik közvetlen szobában van (de nem magaslati helyen - rövid kábel miatt), kevesebb mint fele sávszélet ad + ugrál a pingem mindenhol (multi játszás kb. élvezhetetlen).
Újraindítva volt már többször is, bridge módba rakva másik routerrel párosítva a sávszél az eredetit adja vissza, viszont a ping ugyanolyan szar.
Azt valahogy nem tudom elhinni hogy csak azért adna ilyen szar pinget mert nem "optimális" környezetben van, így valami öltet mi a gondja? Logban mai nap csak sw update error-t adott amikor váltottam router-modem mód között.

[ Szerkesztve ]

(#54203) kabelmania27 válasza Seirei (#54202) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg, hogy rendben vannak-e a modemértékek+milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Vezetéknélküli kapcsolatnál próbálj másik csatornát, összefoglalóban javasolt programmal tudsz szabad csatornát keresni.

[ Szerkesztve ]

(#54204) Seirei válasza kabelmania27 (#54203) üzenetére


Seirei
tag

Értékek rendben, hármas elosztó amit még bekötéskor tettek be, csillapítót nem látok.

(#54205) kabelmania27 válasza Seirei (#54204) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, ha az osztó kimenetei nem egyforma csillapításúak akkor nézd meg hogy a modem a -3,5ben legyen és nem lazultak-e ki az F csatlakozók az osztónál/modemnél/toldásnál.

[ Szerkesztve ]

(#54206) Seirei válasza kabelmania27 (#54205) üzenetére


Seirei
tag

Ott van, és feszesen helyén minden.
Csatornát is váltottam, sajnos rosszabb eredményt kaptam sávszél méréskor mint eddig :(

(#54207) kabelmania27 válasza Seirei (#54206) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, nézd meg vezetékes kapcsolattal milyen, ha rendben van akkor wlan probléma lesz amivel kapcsolatban ITT fogsz segítséget kapni lehet utp-vel jobb lenne a ping.

[ Szerkesztve ]

(#54208) Seirei válasza kabelmania27 (#54207) üzenetére


Seirei
tag

Köszönet!

(#54209) Klown


Klown
aktív tag

Sziasztok!

(Csak infó gyanánt, hátha a Google becache-el, s valaki rákeres.) Ma volt a házban két UPC-s üzletkötő, akik a lakók 50%-os beleegyező nyilatkozathoz szükséges aláírásokat gyűjtötték. A segítségemmel 15 perc alatt meg lett nekik. (Idősek nem mernek aláírni semmit, de én ha mondom, hogy nyugodtan aláírhatják, akkor aláírják, megbíznak bennem. Persze elmagyaráztam, hogy nem jár semmilyen kötelezettséggel, csak nyerhetnek a dolgon, mert ha több a konkurencia, akkor az árharcot eredményez, ergo olcsóbb díjakhoz vezet, amivel ők is jól járnak hosszútávon. Na ezt megértették már... :P )

Az üzletkötők megerősítették, hogy igen, végre Budapest XVI. kerületében, a Centenáriumi lakótelepen is elérhető lesz a kábeles UPC. :C Olyan február-március tájékáig kiépül és akkortól várható a szolgáltatás élesítése, lehet majd előfizetni. :K Felüdülés a HWR és a T hegemóniája után. Már csak a DIGI-t várjuk, mint Libanontól délre a Messiást! :DDD Hátha egyszer ők is méltóztatnak betelepülni ide...

Ja annyit megtudtam, hogy beetetésként lesz 120/10-es net havi 1500-ért, vagy 240-es net + telefon + SD full TV 6800-ért. Korrekt árak szerintem! ;)

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#54210) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali,
ezt írja ki a connectbox. Ez mit jelent?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54211) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#54210) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha rendben vannak a modemértékek és minden jól működik akkor nem kell vele foglalkozni.
Seirei: Nincsmit!
Klown: Köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

(#54212) ArthurShelby válasza kabelmania27 (#54211) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Biztos volt már 1000-szer, de hogy tudom megnézni connect boxon a modemértékeket?

Másik: számátvitel volt tegnap este. Most a upc-től tudok telefonálni, és a régi számomat írja ki, de ha én hívom az otthoni számot, akkor a régi T-s csöng.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54213) #41133696


#41133696
törölt tag

CB-nél hova lett a szoftveres újraindítás? :)

(#54214) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#54212) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Böngészőbe beírod, hogy 192.168.100.1 felhasználó név admin jelszó a modem alján, utána haladó beállítások, eszközök, hálózat állapota utána feltöltés és letöltési fülek, ez a videó segíteni fog, összefoglalóban több dolog is le van írva ami hasznos lehet, ha bármi kérdésed van nyugodtan írj hsz-t, hamar választ fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

(#54215) ArthurShelby válasza kabelmania27 (#54214) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Fura hogy uaz. jön be a 192.168.0.1-en és a 192.168.100.1-en. (én az elsőn néztem meg, a másodikon hibát dobott ki, lehet azért mert mindkét helyen be voltam jelentkezve)
letöltési értékek:
feltöltési értékek:

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54216) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#54215) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, nem kell szakadástól tartanod.
Vannak olyan hgw-k, amelyeknél router módban mindkét cím működik, bridge módban csak a 192.168.100.1
10 vagy 15 letöltési freki van? Nem gond ha lemaradt a képről csak azért kérdeztem mert általában 15 letöltési csatorna van, de vannak területek ahol kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#54217) ArthurShelby válasza kabelmania27 (#54216) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igen, 15 csatorna (freki) van :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54218) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#54217) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, csúcsidőben sem lesz probléma.

(#54219) ArthurShelby válasza kabelmania27 (#54218) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszönöm szépen!
(pedig falban lévő régi koaxunk van :) )
Egyébként volt már olyan, mikor nem volt meg valamiért az 500, meg ma a CB egyszer csak újraindult (én csak annyit érzékeltem először, hogy elment a wifi.
A másik ami fura, de lehet, hogy ez ilyen, hogy ha kihúzom a koax-ot a modemből, és vissza, akkor sok idő (kb 2 perc) mire a CB magához tér, és újra minden jó lesz.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54220) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#54219) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Régi koax is lehet jófajta.
Mivel ez a modem több frekit használ mint a régebbi típusok ezért lassabban jelentkezik fel, ha kihúzod a koaxot akkor elkezdi keresni a ds frekit 0Mhz-től és ha talál valamit megvizsgálja hogy az milyen freki, 354Mhz-ig több digitális tv freki is van ezért kell idő mire összeáll. Ha szeretnéd újraindítani a modemet akkor áramtalanítsd miután bekapcsolod megfogja találni a frekiket, néha érdemes újraindítani.

[ Szerkesztve ]

(#54221) o.gaby válasza ArthurShelby (#54210) üzenetére


o.gaby
tag

Ezt akkor csinálja, ha a Lan hálózatban van olyan eszköz ami nem gigás hálózati csatlakozóval rendelkezik.

(#54222) tomp válasza #41133696 (#54213) üzenetére


tomp
félisten

CH7465LG-NCIP-4.50.18.20-NOSH fw verzió van a modemen?
Nekem ez van és van újraindítás. Az már más dolog, hogy hatástalan. Hiába nyomok rá csak "forog" és nem történik semmi.

(#54223) #41133696 válasza tomp (#54222) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálam is az van, de nincs újraindítás.

(#54224) blakey válasza #41133696 (#54223) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy nyomnod kéne egy gyári visszaállítást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54225) #41133696 válasza blakey (#54224) üzenetére


#41133696
törölt tag

Lehet, de az is eszembe jutott, hogy esetleg azért, mert nem router módban, hanem kábelmodem módban van.

(#54226) Sanya


Sanya
nagyúr

Pénteken hívtak fel, hogy az analóg bronze csomagomat digitalizáljam. Mit mondjak, oké, hogy 100 csatorna, de nincs benne semmi. +1000 forintot nem fizettem rá. Meddig tudom még húzni az analóg bronzot?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#54227) kabelmania27 válasza Sanya (#54226) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amíg rendelhető lesz, webshop-ban (és telefonon) még Trio S csomagot is lehet kérni.

(#54228) #41133696 válasza Sanya (#54226) üzenetére


#41133696
törölt tag

CRT tévéd van?

(#54229) Sanya válasza #41133696 (#54228) üzenetére


Sanya
nagyúr

LCD. Mert a digitális TV fullHD vagy HD? vagy csak a HD csomagban, és CRT TV felbontás jön, csak digitálisan? amely kábelhibásan lehet ugyanúgy szar? Plusz használjak egy 40 wattot fogyasztó mediaboxot, egyszerre 2-t, mert 2 tv-m van, azaz 80 watt, amely 1000ft/huf havonta, vagy mediakártyát, ami szintén 1000 forint havonta?

Igen. pontosan.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#54230) kabelmania27 válasza Sanya (#54229) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a tévébe van dvb-c tuner kb 26 kódolatlan digitális csatornát tudsz nézni mostani előfizetéssel.

[ Szerkesztve ]

(#54231) Sanya válasza kabelmania27 (#54230) üzenetére


Sanya
nagyúr

omg :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#54232) blakey válasza Sanya (#54229) üzenetére


blakey
titán

Meglepődnél ha látnád az analóg és a digitális között a különbséget, egy kicsit negatívan állsz a dologhoz. Ráadásul ha van DVB-C-d valamint CI+-os akkor csak kártyát kapsz, a másik tv-n továbbra is megy, mehet az analóg és mellette néhány digitális is, a helyedben váltanék, én 10 éve csak digitális adókat nézek, analógot nem tudom mikor láttam utoljára, de nem is szeretném látni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54233) kezo0 válasza Sanya (#54229) üzenetére


kezo0
addikt

Egyetértek blakey-vel, LCD tévén bűn analóg adást nézni... A digitális még akkor is egy nagyságrenddel jobb minőségű, ha csak SD.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#54234) kabelmania27 válasza Sanya (#54231) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha elegendőek ezek a csatornák digitálisban akkor nem kell váltanod másik csomagra.

(#54235) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali,
A CB-m ma gyakorlatilag leállt. Be volt dugva, de a fehér led nem világított rajta. A rajta lévő kapcsolóval kikapcs-visszakapcs nem segített (közben megnéztem, áram volt a lakásban). Végül kihúztam az adapterét, kicsit pihentettem, majd bedugtam. Ez után jó volt. Másik hibája, hogy néha ledob a wifije, és utána egy kis ideig nem is tudok vissza menni (nem kap ip címet az eszköz, mmint a telefon azt írja ki ilyankor, hogy ip cím lekérése, majd nem kapcsolódik, de egy perc múlva már igen)
(egyébként tervezek majd egy asus routert bekötni mügé, és a CB-t modem módba tenni, de ez akkor sem biztató)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54236) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#54235) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Most az előbb meg volt wifi, de nem csatlakozott a netre, a CB-t sem értem el az ip címén, a telefonon sem tudtam telefonálni. Azért jöttünk át a T-től, hogy itt minőségi, stabil szolgáltatást kapunk.

ui:(a hozzászólásom írása közben megint elment a wifi)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54237) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#54235) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Beállításoknál kapcsold ki az energiatakarékos wmm-et, ha nem javul válts csatornát, összefoglalóban a javasolt programmal tudsz szabad csatornát keresni.

(#54238) blakey válasza ArthurShelby (#54236) üzenetére


blakey
titán

A CB még nem teljesen kiforrott firmware-rel rendelkezik, Cisco epc3925-öm ven, 2013-as firmware-rel és betonstabil, kirobbantani nem lehet, remélem így is marad (kopp-kopp).

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54239) cstibi73


cstibi73
tag

Horizon boxnál műsorvisszanézővel jóval halkabb a tv, mint élő adásnál. Van erre megoldás?

(#54240) donmackó válasza cstibi73 (#54239) üzenetére


donmackó
őstag

Hangosítsd fel a tv-t. Ez ilyen már a kezdetektől. :D

Release the cable hounds!

(#54241) ztsoft


ztsoft
őstag

Ahogy látom, az agyon reklámozott CB-t is sikerült elbaltázni a UPC-nek! Gratulálok a jó munkájukhoz! :C

Mint ahogy a mobil szolgáltatásuk sem stabil (az itteni hozzászólások alapján), pedig a hálózattal (Vodafone) nincs gond (én még ebben az évben nem tapasztaltam kiesést a Vodafon-nál).

(#54238) blakey Azért azt ne felejtsd el, hogy a Cisco-ba nem a UPC szoftvere van, másképp az sem lenne ilyen stabil.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#54242) AtaWrc válasza ztsoft (#54241) üzenetére


AtaWrc
tag

Nincs akkora gond a CB-al, csak bridge módba kell használni, és hetente legalább 1X ajánlott újra indítani.
A családban 4 upc mobil előfizetés van, és avval sincs gond.
Phone szolgáltatás az már más kérdés, az egy nagy kalap sz@rkup@c.

(#54243) gduck válasza AtaWrc (#54242) üzenetére


gduck
addikt

Picit ellentmondásosra sikeredett a mondat :D Ha valamit hetente újra kell indítani és csak az egyik üzemmódjában stabil, akkor azzal nincs gond?

Amúgy tényleg gond van a CB-vel? Eddig azt írtátok ez a legjobb UPC router...

(#54244) ztsoft válasza AtaWrc (#54242) üzenetére


ztsoft
őstag

Ja, akkor felesleges volt a CB (igaz az 500-as csomaghoz kell), ezt a TC és az Ubee is tudja. :D
Én arra gondoltam, hogy csak azt használni (router-ként is, mint ahogy a UPC is tervezte), de hát ez sem jött össze.

A UPC Phone nálam csak a telefonszám kijelzés funkciót látja el, hívás fogadásra alkalmatlan. Egy csörgés után már nem fogadott hívást mutat, miközben a vezetékes telefon tovább csörög.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#54245) tomp válasza ztsoft (#54241) üzenetére


tomp
félisten

Ez így ebben a formában nem igaz. A Connect Box azaz a Compal modem mint eszköz nagyon jó!
Apró fw bugok vannak. Ha azokat javítják akkor a legjobb lesz.
Nálam a 2,4GHz-es wifit képes olykor használat közben energiatakarékos módba kapcsolni. Ilyenkor megzuhan 2,4-en.
De maga a modem bitang erős. Lan kapcsolaton megy 240Mbps-en a letöltés(oké 5-6mp-es 0/b-es szakadásokkal szolgáltatói hiba miatt) miközben lan->CB->5GHz-es wifi vonalon megy egy 35Mbps-es FullHD film. Gond nélkül. CB előtt TC modemem volt. Ott ugyan ez csak 120-as net mellett lehetetlenség volt. A filmet nem bírta stabilan átküldeni. Sűrűn bufferelt a Chromecast.

Amit nagyon elcseszett a UPC az a Jövőbox. Na az egy 230V-ról üzemelő rezsós hulladék. :DDD

(#54246) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Nálatok nem szarakodik tegnap óta a net?

Hol betölti a honlapokat, hol nem....

kezd idegesítő lenni... több gépen is ezt csinálja...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#54247) blakey válasza Vangelis (#54246) üzenetére


blakey
titán

Nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54248) Vangelis válasza blakey (#54247) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor lehet azért csinálják , mert nincs már hűségem :D

De még mindig nem tudtam elmenekülni, mert már sajnos a 2 éves lányom is rohan, ha véletlen nincs internet, hogy ...."nincs internet", ha nem megy a videó neki.

Hamar sikerült elrontani... mondjuk a két nagyobbtól látta.... de már jobban ért a tablethez 2 évesen mint a feleségem :D

Így amíg nincs másik net nehéz lemondani a mostani.. de mivel elvileg jön a digi is nem akarok hűséget kötni..... de csak nagyon elvileg jön ... lehet semmi nem is lesz belőle.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#54249) 4Grider válasza Vangelis (#54246) üzenetére


4Grider
nagyúr

A szokásos (topic összefoglalóban leírt) dolgok:
Modem újraindítása, ha megvolt, akkor modem jelszint ellenőrzése, ha esetleg minden ok, akkor DNS cseréje valami alternatívra.

(#54250) kezo0 válasza gduck (#54243) üzenetére


kezo0
addikt

Én továbbra is így gondolom, legalábbis egy Motorola és egy Ubee után... És soha, ismétlem, soha nem kellett még újraindítanom.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.