Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104837) Statikus válasza villifog (#104836) üzenetére


Statikus
senior tag

Rendben, értem, megértem, hogy vannak a szolgáltatónak kritériumai.
Tegyük fel, elfogadom - nem ragaszkodom ehhez a csatlakozóhoz, de a kulturált megjelenéshez igen.

Milyen megoldást javasoltok?
Legrand Valena Life család lesz.

Ami lentebb elhangzott, vegyek 1-es UTP csatlakozót és fúrjak mellé egy toldóelemet nem járható út, az 1-es UTP is középen van, hátul pedig nagy darab vas, amit nem fúrnék át. :)
Kb. 10 éve (a jelenlegi, jól működő hálózat) építésekor vakfedelet szereltem be, kifúrva, becsavarozva a toldóelemet, belül F, kívül F. Nem jó megoldás, 1-2 eszköz bekötés után elkezd kilazulni az anya, tehát használhatatlan lesz, lehet szétszerelni. Törik a kábel a dobozban, stb.
Létezik kábelkivezető szerelvény, tök jó lenne, de nálam nem fog a falon lógni egy kábel, az biztos. :)
Ha ebbe a kábelkivezetőbe valahogy bele lehetne barkácsolni egy fém rögzítőlemezt, amit átfúrva toldóelemet lehetne belerögzíteni, mechanikai lazulásvédelemmel ellátva és csak az F vége látszódna ki, elégedett lennék. (és olcsó is egy ilyen, max egy ezres). Egyébként meg pont a barkácsolást szeretném elkerülni, mert a szolgáltató egy pillanat alatt kitépi a falból a barkács csatlakozót :)

Én még nem találtam ebben a szerelvénycsaládban F csatlakozó szerelvényt, de ha mondjuk létezne (más családban van ilyen), az elfogadható lenne? Azt nem tépi ki a szerelő? Megfelelő a minősége? 0-2400MHz és 1,5dB csillapítás csillagpontos rendszerhez tervezve jó lehet? :)

Esetleg létezik olyan F kábelvég, ami kívül menetes?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.