Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141651) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Érdeklődni szeretnék, hogy most köttettük be a telekom 1000/1000-s internetet. Technicolor Fga2233 router kaptunk hozzá. Router 2.5g portjára csatlakozik az aruba gigabites switch és onnan megy szét a házba cat7sftp kábeleken a net. Tehát a helyi hálóval nincs gond. A kérdésem az lenne, hogy ezen csomag esetén normális-e hogy sokszor a minimális 300-as letöltést sem érem el, se 5ghz wifin mérve, se közvetlenül a laptoppal a router 2.5g portjára csatlakozva. A város ezen részén most lett kész a Telekom új optikai hálózata, most adták át augusztus végén. Köszönöm! :R

(#141652) Shkiz0 válasza Gtaati (#141651) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha a laptop nem valami régi darab akkor természetesen nem.
De egy új hálózat esetén nem hiszem, hogy már induláskor ne lenne meg az elméleti maximum, vagy a körüli sávszélesség.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#141653) IP1954 válasza Gtaati (#141651) üzenetére


IP1954
aktív tag

Ilyen sebességnél a mérések sem pontosak.
Kettő teljesen egyforma gépnél ugyanazon a ponton 940/950-et és 240/250-et mérek.
(Speedtest CLI)
Mivel mérsz?
A tényleges letöltés/feltöltés általában jóval kevesebb.
Nem tud minden webhely mindenkinek 1000/1000-es sebességet biztosítani.
(Akkor sem, ha helyben erre minden feltétel adott.)

[ Szerkesztve ]

(#141654) Essejó válasza RobexX10 (#141638) üzenetére


Essejó
veterán

Az 5670 nem tudja a duckdns-t? Nekem a 3890v3 pl felkínálja, de mivel csak a NAS-nak kell, azon van beállítva.
Az, hogy az Asus külön ip tartományban van mint az ONT az okozza, hogy nem megy rajta a Duckdns. Az Asust AP módba kéne kapcsolnod és. Az ONT-on beállítani a Duck-ot.
Az Asuson általában van egy dedikált gomb az AP mód bekapcsolásához.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#141655) Essejó válasza Gtaati (#141651) üzenetére


Essejó
veterán

Ne wifin hanem lanon mérj sebességet. A T-nél a wifi csak egy úgynevezett kényelmi szolgáltatás, és semmilyen garancia nem vonatkozik a le fel töltési sebességre, tehát Wifin nincs minimális vagy garantált minimum sebesség. Ez már számtalanszor le lett írva itt a topikban.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#141656) Gtaati válasza IP1954 (#141653) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló! Telefon 5ghz speedtes alkalmazással, illetve közvetlenül a technicolor 2.5g portjára csatlakozva cat6 kabellel laptop chrom böngésző és szintén speedtes.net. :R

(#141657) Gtaati válasza Essejó (#141655) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nem tudom, hogy figyelmesen elolvastad-e a hozzászólásomat, közvetlenül a technicolor 2.5g lan portjára csatlakozva egy laptoppal is mértem sebességet. :R

(#141658) IP1954 válasza Gtaati (#141656) üzenetére


IP1954
aktív tag

Speedtest CLI

Speedtesd CLI.Bat

Speedtest.Exe -s 2073
Pause

( 2073 = Magyar Telekom PLC )

Szélessáv

A telefon (WiFi) nem számít ...
1000/1000 csomagnál jellemzően 950/950 körül kellene lennie.
Ahogy írtam, a mérések nem pontosak.
A tényleges letöltés 50-75 MByte/s a feltöltés 50-100 Mbyte/s (jó helyek esetén).
A mindenféle adminisztráció és egyéb okok miatt talán 800 Mbit/s.
A javasolt két mérés sem 100%-ig pontos, talán a Speedtest CLI a legmegbízhatóbb.
Értelem szerűen nem fut semmi más a gépen, és a W10 sem kommunikál ezerrel.
Szerintem a legjobb mérés a tényleges letöltés egy biztos helyről.
A laptop milyen? Nálam egy közel 10 éves I7-es is 950/950 körül működik.

(#141659) Gtaati válasza IP1954 (#141658) üzenetére


Gtaati
őstag

Nagyon szépen köszönöm, kipróbálom :R Acer Aspire E5-511-P5FJ elméletileg egy gigabites realtek van benne.

[ Szerkesztve ]

(#141660) IP1954 válasza Gtaati (#141659) üzenetére


IP1954
aktív tag

Nem elég, ha a hálókártya gigabites.
Némi erővel is kell rendelkeznie a nagyobb (1000 Mbit körüli) sebességhez.
Ha jól látom, sima pentium processzor van benne.
Ismerős újabb gépével kellene tesztelni.
Ha kimegy a telekomos szakember, a sajátjával könnyen meglesz a jóval nagyobb érték.

(#141661) Gtaati válasza IP1954 (#141660) üzenetére


Gtaati
őstag

Rendben köszönöm ezt is, kipróbálom másik géppel is! :R

(#141662) user12 válasza Gtaati (#141651) üzenetére


user12
őstag

Pontosan milyen Aruba switch?
Ha menedzselhető és nem javul az issue, érdemes lenne egy factory resetet is csinálni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#141663) Gtaati válasza user12 (#141662) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Igen menedzselhető, [Ő] lenne az. :R

(#141664) user12 válasza Gtaati (#141663) üzenetére


user12
őstag

Ha jól láttam van web gui-ja is. Jumbo frame-et, eee, flow control, opciókat kapcsolj ki rajta, ezek visszaveszik a teljesítményét (volt hasonlóm, én nem szerettem, plusz egy bizonyos throughput felett mintha nem bírta volna az iramot, mintha lassú lenne a cpuja)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#141665) Essejó válasza Gtaati (#141657) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor az úgy elég kevés...

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#141666) Gtaati


Gtaati
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát és segítséget. :R

(#141667) Gtaati válasza user12 (#141664) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszönöm megnézem. Én eddig meg vagyok vele elégedve, nasra másolás esetén 100 mega felett másol stabilan. több 100 giga után is.

(#141668) user12 válasza Gtaati (#141667) üzenetére


user12
őstag

Ezt nem tudtam
Ez esetben hagyj úgy mindent, ahogy van :D

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#141669) IP1954 válasza Gtaati (#141667) üzenetére


IP1954
aktív tag

nasra másolás esetén 100 mega felett másol stabilan

Ezen 100 MByte/s sebességet értsünk, ami 800 Mbit/s sebességet jelent?
Ez a "problémás" laptop és a nas között megy?
Ha igen, akkor mégsem a laptop gyanús.
Mindenesetre sokat segítene, ha mással is mérnél.
3+ éve van optika, sebesség csökkenést (0-24-es üzemben) nem észleletem.

Más:

A 100 Gigabyte-ok keresztül mennek a telekomos szolgáltatói eszközön is?
Ha IPTV is volt, akkor a Sagemcom digitális elosztók ettől kifeküdtek.
Amennyiben átmegy rajta (IPTV mellett) , áramtalanítás, és szervezd át, úgy hogy kikerülje.

(#141670) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Úgy néz ki többeknél előjött a Telekomon keresztüli HBO Max előfizetés lejárta. Elvileg a Telekom üfsz. orvosolni tudja.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#141671) patrikcoc


patrikcoc
aktív tag

Ma volt kint Telekomos szerelő a képvillogás és hangpattogás miatt. 3 különböző HDMI-kábellel próbálta, de sehogy se volt jó. Elvileg a képvillogás ismert és már dolgoznak rajta, de a hangpattogásról nem is tudtak... (pedig itt többen bejelentették, meg már egyszer javították). Viszont most nem zárták a hibajegyet, már több mint 3 napja nyitott (elvileg a megoldásig nyitva marad)...

[ Szerkesztve ]

(#141672) #46824192 válasza patrikcoc (#141671) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nekem van olyan jegyem ,ami egy hónapja nyitva van.

Chat kislány azt mondta automatikusan lesz kötbér számolva a rendszerben. Ehhez képest nyoma nincs a számlán.

(#141673) tylerddd válasza patrikcoc (#141671) üzenetére


tylerddd
veterán

Egyébként az ilyen jellegű, általános hibákat, amiket normális szoftverrel lehetne kijavítani és közösségi szinten ismert, létező probléma, hogy érdemes bejelenteni? Mert ugye ha egyénileg simán lejelented, akkor max. az lesz, ami nálad. Feleslegesen kijön kábelt cserélgetni és nyilvánvalóan nem lesz jó, mert nem ez a baj. Pedig valljuk be, lehet türelmes az ember, de ezek a képvillódzás meg hangpattogás eléggé kellemetlenné teszik az alapvető használatot, főleg, ha hónapokig kell nézni. Azt is el tudom képzelni, hogy kb. mindenkinél jelen van, csak más az ingerküszöbe az embereknek. Olvastam fentebb a csoportos eljárást, de gondolom ez hosszú ideig elhúzódhat.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#141674) Gtaati válasza IP1954 (#141669) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Igen ugyanaz a laptop, a laptop usb 3-as portján van egy külső vinyó és onnan szoktam a nasra másolni. Már beszéltem barátommal, akinek van új gépe, azzal is kipróbáljuk majd, kíváncsi vagyok rá. Tegnap az xbox series x is frissítette a játékokat és 500Mbit/s körül ment utána esett valamennyit vissza. Gondolom attól is függ, hogy szerver oldalon hogy tudják adni. Nasra másoláskor nincs benne a telekomos eszköz, a telekomos eszköz egy kábellel csatlakozik az aruba switchbe és onnan megy be és szét a házba mindenhová. :R

[ Szerkesztve ]

(#141675) IP1954 válasza Gtaati (#141674) üzenetére


IP1954
aktív tag

Így ez egyszerűen mérési hibának tűnik.
Ugyanaz a gép ugyanazon a ponton:
940/950 Speedtest CLI (Dos)
071/072 Szélessáv (Web)
Ha a frissítés 500 Mbit körül megy, akkor az internettel nincs különösebb probléma.

(#141676) tylerddd válasza tylerddd (#141670) üzenetére


tylerddd
veterán

Jelszóváltoztatással megoldódott a dolog. Én a Telekomot hívtam, de talán nélkülük is megy szerintem, legalábbis ha ezt tudom, akkor először megpróbálom magam.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#141677) Kbali válasza #46824192 (#141672) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az majd akkor, hogyha lezárták, nem? Merthogy a nyitott napok számítanak.

(#141678) totron


totron
addikt

Az e havi Bónusz helyiértéken a BBC Earth lelhető fel, nézzétek.

(#141679) DFlash


DFlash
tag

Sziasztok, online csomagmódosításnál a jelenlegi díjcsomag helyett egy másikat választva és hozzáadva az elvett tv helyére az otthoni telefont, kell bármi mást csinálni? :)

(#141680) cfcfan30


cfcfan30
tag

Udv
Az lenne a kerdesem, hogy mostanaban tolna megyeben eleg sok helyen (falvakban) huztak az optikat.
Ahol elo is lehet mar ra fizetni, milyen csomagok elerhetok?
Sebesseg/ar erdekelne leginkabb!
Koszonom a valaszt.

(#141681) Kaba válasza cfcfan30 (#141680) üzenetére


Kaba
veterán

A Telekom honlapján megtalálod a szolgáltatások alatt. Megadsz egy címet a környékeden, ahol már működik, akkor az árakat is látod.
250/70, 500/150, 1000/1000, 2000/1000.

[ Szerkesztve ]

(#141682) benmarcll


benmarcll
csendes újonc

Sziasztok!

Nem rég, kb egy héttel ezelőtt kötötték be nálunk a Telekomos netet + tv-t. A 250-es net optikán jön, és ip-tv van. Alapból minden szobába utp-n húzták az androidos boxba a netet, kivéve az én szobámba.
A probléma a következő volna: ha az androidos box-szal wifin keresztül csatlakozok a Telekom által kapott routerre, akkor a tv adás nézhetetlen, talán pár másodpercig megy akadozva, majd meghal az egész wifi hálózat, és más eszközön se megy egészen addig, amíg újra nem inditom a routert. Kábelen továbbra is mindenhol vígan megy a net. (Youtube-ot se, HBO-t, semmit nem bír wifin keresztül.)
Olvastam itt is, meg természetesen az ügyfélszolgálattól is megkaptam, hogy wifire nincs gari, de tényleg normális az, hogy ennyi terheléstől meghaljon a wifi?
Egy régi, sima egyszerű tplink routert rádugva a telekomos routerre, majd a tv-vel a régi routerre wifin keresztül csatlakozva vígan, vidáman, gyorsan működik az egész.
A válasz arra, hogy akkor miért nem használom ezzel a routerrel? Azért, mert ez a router jó lenne máshova is, ha már van egy wifi képes eszközöm, nem bánnám, ha működne is :D

Speedtesten 5ghz-n vígan jön a 250-es sebesség, nem szakadozik, nem akadozik. Családi házról van szó.

Szóval van erre valami tipp, ötlet?
Köszi!

(#141683) AnonymusX válasza benmarcll (#141682) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

Jó sztori. Költői kérdés, de akkor miért létesítenek Androidos TV-t WiFi-n, ha utána mossák kezeiket? Én visszahívnám a Telekomot, hogy akkor kössék be UTP-n, mert ez így nem szolgáltatás.

Valószínűleg a multicastba döglik bele a Telekomos ONT, egyébként milyen típusú?

(#141684) benmarcll


benmarcll
csendes újonc

Igen, én is ezt nem értem. Ha van lehetőség rá, illetőleg ilyen csúcs szuper modern eszköznek titulálják, akkor ugyan csak működjön már egy szerencsétlen ip-tv róla.

Sagemcom F@st 5670 lenne ez a csoda.

(#141685) snyper990 válasza benmarcll (#141684) üzenetére


snyper990
őstag

Tudtommal - az okoswifi-rendszerükkel ellentétben - nem támogatott a boxszal a HGW wifijén keresztüli csatlakozás.
A tapasztalt jelenség nem feltétlenül a HGW hibája, okozhatja akár az egyik kliens is (ezért sem vállalnak rá garanciát). Többek közt ezért sem ajánlott multicast csomagokkal elárasztani egy nem külön erre a célra létrehozott wifi hálózatot.
A legjobb megoldás valóban a kábeles kapcsolat kiépítése lenne, tényleg érthetetlen, így miért adta át egyáltalán a szerelő.
Viszont a saját router (vagyis inkább access point) használata egyébként is ajánlott, mert abba nem tud távolról belenyúlni a szolgáltató, nem tud pl. új wifi hálózatokat létrehozni a tudtod és beleegyezésed nélkül (keress itt rá a 2ndssid kulcsszóra)

(#141686) benmarcll válasza snyper990 (#141685) üzenetére


benmarcll
csendes újonc

Ennyire nem vagyok benne a témában, de akkor a régi router miért bír el vele, és miért nem szakad össze?

(#141687) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok,

A telekomos router miért csinálja azt gondol egyet 1 2 hetente magátol ujraindul? Idegesítő minden közbe megy aztán változik a ip cím miatta!

Sagecom

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#141688) enginev3.0 válasza zolokas (#141687) üzenetére


enginev3.0
félisten

Elvileg nem indul újra, de hetente új ip címet kap mindenki, ha jól tudom

Ha újraindul ott más gond lesz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#141689) zolokas válasza enginev3.0 (#141688) üzenetére


zolokas
aktív tag

Már évek óta csinálja közel 2 éve van nekem optika. Amúgy nem cserélik csak úgy ki. Azt tudom a belső ip változik, a eszközök ip címe változik másra tőle! Gondolom a ujraindulás végett.

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#141690) enginev3.0 válasza zolokas (#141689) üzenetére


enginev3.0
félisten

Factory reset?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#141691) snyper990 válasza benmarcll (#141686) üzenetére


snyper990
őstag

Amikor berakod a régi routert, mindent arra csatlakoztatsz, vagy csak a boxot? Ha utóbbi, akkor máris megvan a válasz (dedikált wifi hálózatot hozol létre a multicast forgalomnak).
Egyébként lehet kompatibilitási probléma is, ami új router-régi kliens közt fennáll, régi router-régi kliens közt meg nem.
De ez itt totál off. Van otthoni hálózatos topik is.

#141689 zolokas: Ha zavar a belső IP változás, ossz ki fix IP-ket...

(#141692) benmarcll válasza snyper990 (#141691) üzenetére


benmarcll
csendes újonc

Hmm, már nem emlékszem pontosan, hogy mással is csatlakoztam-e, de a hétvégén hazakerulok, és meglesem. Most már van irány , merre induljak, köszönöm. :)

(#141693) cfcfan30 válasza Kaba (#141681) üzenetére


cfcfan30
tag

Erre nem gondoltam, koszi szepen.

(#141694) zolokas válasza enginev3.0 (#141690) üzenetére


zolokas
aktív tag

Már volt sokszor. De előjön a ujraindulás hiba.

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#141695) #46824192 válasza zolokas (#141689) üzenetére


#46824192
törölt tag

Miért nem adsz fix címet a belső hálón a routerban annak, aminek szükséges?

Ha pedig azt is eldobja a cucc , akkor ott nagy a baj és azt cseréltetni kell. Bukod a port átirányításokat is ha nincs fix cím.

Más téma!

Van egy több mint egyhónapos nyitott hibajegyem. A nagy ígéretek ellenére a számlán jóváírás sehol nincs.
Meg kell várni még lezárják vagy nyitott állapot mellett is járna a jóváírás?

(#141696) zolokas válasza #46824192 (#141695) üzenetére


zolokas
aktív tag

És azt hogy kell fixet nem csináltam soha.

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#141697) Zeki


Zeki
nagyúr

Üdv!

A szüleimhez ma kötötték be a droidos tv-box gigás netes csomagot.

Addig minden szép és jó volt (a hang csúszást nem figyelve), hogy kiderült, nincs Teletext.
Apám azon olvasta a híreket. Nem lehet ezt valahogy elővarázsolni?

(#141698) dptrsk válasza Zeki (#141697) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Van számtalan android tv app, amivel helyettesítheti.

(#141699) Kbali válasza #46824192 (#141695) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem már írtam neked, hogy lezárás után fogsz kapni bármit, mert a kötbért napra számolják.

(#141700) Zeki válasza dptrsk (#141698) üzenetére


Zeki
nagyúr

A teletext egy gomb. Appba lépni, ott olvasni,már bonyolult. Marad a net.
Ezt is elqrta a Telekom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.