Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141251) ht42 válasza mastodon (#141248) üzenetére


ht42
senior tag

Ha hazaértem megnézem, hogy van beállítva a TC. Arra enléxem, hogy telepítéskor betelefonáltam, hogy állítsák bridge (vagy pass-trough a fene tudja) módba.

(#141252) snyper990 válasza patrikcoc (#141244) üzenetére


snyper990
őstag

Legalább a hangprojektor vezetékes?
Ha a fentebb említett Sony WH-1000XM4-gyel vetted fel, nem csodálkozom. Bluetooth-al csatlakozik a box a távirányítóhoz is, szerintem az kavar be (kevés a BT sávszél). A távirányítóból kivehetnéd az elemet egy próba erejéig, megnézni, hogy akkor is csinálja-e (bár lehet, hogy az elérhető eszközök keresése/újracsatlakozási kísérletek miatt akkor is csinálni fogja).

Egyébként az itt olvasott, pattogásként leírt hanghibát én olyasminek képzeltem el, mint a bakelit pattogásai (lehet, hogy öreg vagyok :F :D).
De ez inkább olyan, mintha hibás csomagok okoznák, vagy egyszerűen lag (amit okozhat a fentebb említett BT-sávszél probléma is, természetesen csak BT eszközök esetén).

#141243 mephisoft: Ez nekem a DNS szerver gyengélkedésére utaló tipikus jelnek tűnik. Próbáld ki egy másikkal az egyik gépen (pl. a Google vagy a Cloudflare-félével), úgy össze tudod hasonlítani a többi géppel, így egyből kiderül, hogy az-e a hiba. Ha az, akkor megpróbálhatod a HGW-ben/routerben átírni a használandó DNS szervert, vagy a klienseken is beállíthatod egyesével. (Vagy kezdheted kapásból a használandó DNS szerver átállításával, mert ha nem is az a probléma, akkor is jobban jársz vele, mint a telekomossal.) Ennek mikéntjéről rengeteg leírás található a neten

#141246 Peeeet: Ez azért van, mert a box standby-ban sem kapcsolja le a HDMI kimenetét (hogy ez miért így van, a szolgáltatót kérdezd - de ez nem igazán megszokott, se nem észszerű megoldás). Egy kapcsolóval meg tudod oldani az eszközök áramtalanítását (akár lelógatott kapcsolós elosztóval, akár vezetéknélküli- vagy okos kapcsolóval)

#141248 mastodon: Hagyd, hogy csatlakozzon a HGW (helyes PPPoE kapcsolódási adatok megadásával), aztán engedélyezd rajta a PPPoE passthrough-t. Csatlakoztasd valamelyik LAN portjára (vagy a 2,5Gbites, vagy LAN1, amelyikkel megy) a saját routered WAN portját, és abban is állítsd be a PPPoE kapcsolatot. Így mennie kell.
(Set top boxokat hagyd a HGW-hez csatlakoztatva, mert egyébként csak IGMP proxy-s szórakozással lehet megoldani, hogy menjen az adás a saját routerhez csatlakoztatott boxon is - kivéve, ha a saját routert access pointként használod. Úgy szintén megy a box, ha tud a routered IGMP snoopingot)

(#141253) tuto558 válasza mephisoft (#141243) üzenetére


tuto558
tag

SAGEMCOM CS 50001, ez szerintem nem a típusszám, az oldalára ragasztott matricán rajta kell lennie a wifi+bejelentkezés adatok felett a tényleges típusnak.

Koax, vagy optikai hálózat? (A router - HGW - típusából kiderül)

Pontosan milyen hibát dob timeout-nál, ha nem tölt be? Hibakód, vagy hibaszöveg (pl ERR_EMPTY_RESPONSE) segíthet kideríteni a probléma forrását.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#141254) patrikcoc válasza snyper990 (#141252) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

“Legalább a hangprojektor vezetékes?”
Természetesen igen, HDMI eARC-el megy, mint az összes itthon (BT-t is csak a fejeshez használok PC-n, wifit is csak telefonokhoz). TV beépített hangszórójával is ugyanúgy csinálja, tehát nem a BT volt a gond a fejesnél.

[ Szerkesztve ]

(#141255) snyper990 válasza patrikcoc (#141254) üzenetére


snyper990
őstag

„TV beépített hangszórójával is ugyanúgy csinálja”
Ugyanúgy 2-3 másodpercenként?
Akkor lehet, hogy tényleg lag.
De nem igaz, hogy nem tudják reprodukálni maguknak, ha meg igen, akkor miért nem sikerül javítani?! Hacsak nem tényleg hardverszintű a gond, bár azt kevésbé tartom valószínűnek, mivel hasonló hardverrel gond nélkül futnak más androidos boxok, TV-okosítók...

[ Szerkesztve ]

(#141256) patrikcoc válasza snyper990 (#141255) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Pont ez a bosszantó benne, hogy ezt már decemberben javították (az 5.1-el együtt)! A tesztelőknek is azzal a szöveggel adták ki, hogy hangpattogás javítva. (8 hónap után)
Mindegy, várom a következő frissítést, mást nem tudok tenni… Remélhetőleg nem kell megint decemberig várni.

(#141257) #46824192 válasza Peeeet (#141246) üzenetére


#46824192
törölt tag

Az iptv box úgy emlékszem nem kapcsoja ki a hdmi kimenetet ,csak fekete képet mutat.
(mi meg csodálkozunk mennyit eszik kikapcsolva,de ez más téma)

Szerintem nincs rá megoldás. Max kapcsolós hoszabítóra teszed a boxot, vagy a monitort is.

Vagy kérsz droid boxot, de hát azzal meg szopunk eleget néhányan mert vannak bajok vele.
(ez kikapcsolva azt írja a samu tv hogy nincs jel,tehát valszeg lekapcsolja)

(#141258) ht42 válasza mastodon (#141248) üzenetére


ht42
senior tag

Ahogy [link]-ben snyper990 írja, úgy van nálam is.
A TC-ben sincs kikapcsolva a DHCP, mondjuk nálam (más okból kifolyólag) a TC-ben az IP 192.168.1.1, az Asusban 192.168.2.1. Mindkettőt elérem természetesen böngészőből.
TV boxok a TC-n.

(#141259) snyper990 válasza patrikcoc (#141256) üzenetére


snyper990
őstag

„Remélhetőleg nem kell megint decemberig várni.”
Pikk-pakk itt lesz az.

Mármint a december :D

[ Szerkesztve ]

(#141260) ptesza válasza ptesza (#141247) üzenetére


ptesza
senior tag

A HGW-t is engedtem betárcsázni, azóta mennek a TV-k laggolás nélkül. Csak a HGW-be dugott androidos TV boxok működnek, de sajnos net nincs és a belső hálózatban sem érem el. Ez azért baj mert így nincs plex.

Mit lehetne tenni, hogy ne a HGW-be kelljen dugnom a TV boxot hanem az utána levő routerbe?

(#141261) snyper990 válasza ptesza (#141260) üzenetére


snyper990
őstag

Meg lehet oldani IGMP proxyval, de attól még nem lesz egy alhálón a box és a routered mögötti hálózatrész, így a Plex nem fog menni belső hálón keresztül (a boxnak mindenképp „közvetlen” kapcsolat kell a HGW-vel, hogy menjen rajta az adás).
Használhatod a saját routered access point módban, akkor egy alhálón lesz minden és menni fog a Plex is. Viszont akkor a HGW route-ol.
Vagy a TV-re telepítsd a Plexet, és a TV-t a saját routered alhálózatához csatlakoztasd, a box meg marad tévézésre

[ Szerkesztve ]

(#141262) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Hogy a rossebb egye meg!!!

A Telekom által szponzorált FTC fontos Európa Liga meccset játszik és ekkor van karbantartás a Telekom Tv Go applikációnál...

Mobilnetre vagyok kényszerülve mivel épp zivatar van a térségben s így nem tudom most használni az appot sem... :W :W :W

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#141263) ptesza válasza snyper990 (#141261) üzenetére


ptesza
senior tag

Köszi választ. Eddig így ment, de a telekom HGW nem bírta. Tele lett a memória és két percenként laggolt.

(#141264) ptesza válasza ptesza (#141263) üzenetére


ptesza
senior tag

Megoldásnak azt sikerült kitalálnom, hogy ha a plexet akarom használni akkor azt wifiről csatlakoztatom. Viszont amíg a hálózati kábel be van dugva addig nem engedi, hogy wifin csatlakozzon. Jó lenne találni valami programot amivel le lehet tiltani az ethernet csatlakozót és így megúsznám a ki-be dugdosást.

(#141265) Markizmark


Markizmark
addikt

Sziasztok!

Tegnap 1414-en kikapcsoltattam a 2NDSSID-t, de elmondta a fazon, hogy amúgy ez egy tervezett új szolgáltatás lenne, amivel Telekom userek tudnak netezni az utcán haladva (nem így mondta, de a lényeg ez volt).
És ha kikapcsoltatom akkor én se tudom majd másnál ezt használni. Szerintem túlélem.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#141266) csako


csako
veterán

Úgy nézem az otthoni alap árak kevesebbek lesznek, cserébe a rájuk vonatkozó Magenta kedvezmény lesz alacsonyabb, így végülis nekem ugyanannyi 🤔

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#141267) user12 válasza Markizmark (#141265) üzenetére


user12
őstag

Mint anno az UPC wi-free :D
Nálunk ha be lenne kapcsolva a hgw wifije, az utcán sétálgató egyének akkor se tudnának csatlakozni, mert az utcán már nem látható a wifije, mivel a leghátsó szobában van a HGW, max a szomszéd tudna ingyen wifizni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#141268) HunAtis81


HunAtis81
csendes tag

Üdv! Új magentásként érdeklődnék, hogy a p2p szolgáltatások korlátozva vannak a telekomnál? Mióta váltottam, torrentem nem szeret beállni seedbe. Erre van valami megoldás? Köszönöm. Szép napot.

(#141269) enginev3.0 válasza HunAtis81 (#141268) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nincs

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#141270) devast


devast
addikt

Sziasztok!

Telekom mióta oszt cgnat ip címeket gigabites optika usereknek? Nekem ez így nagyon nem jó.

(#141271) user12 válasza HunAtis81 (#141268) üzenetére


user12
őstag

Nincs korlátozás.
Esetleg a nyitott portot tedd át valami másra (50.000 + ), nem-e valamivel összeakad

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#141272) ptesza


ptesza
senior tag

Azt talán el tudnám érni, hogy egy erősebb router kaphassak? A mostani Technicolor fga2233. Melyik a legjobb a Telekomnál?

(#141273) Kaba válasza ptesza (#141272) üzenetére


Kaba
veterán

Nincsen jobb.

(#141274) user12 válasza ptesza (#141272) üzenetére


user12
őstag

Milyen szempontból erősebb?
Throughput? Lefedettség?

A kínálat Technicolor és Sagem, kb fej-fej mellett vannak. Nincs jobb és/vagy erősebb, amit a szolgáltató tud adni, csak ha veszel egy saját routert.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#141275) Nite


Nite
őstag

megpróbáltam megnezni mennyi lenne most egy iphone, nekem csak drágább dolgok vannak magenta1-ben :(
kényszerűséből az iptv-t drágábbra kell vegyem, mert csak olcsóbb vagy drágább csomag van, a hűség meg muszáj újra a készülékkedvezmény miatt, aztán a végén, amikor drágább lett az egész csomagom közli, hogy nem léphetek tovább mert olcsóbb cosmagot válaszottam és 18K kötbér...
;]

Paid my dues!

(#141276) dptrsk válasza Nite (#141275) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A listaárakat kell összehasonlítani.

(#141277) bzolika10 válasza devast (#141270) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Kérd meg az ügyfélszolgálatot, hogy vegyenek ki alóla. Általában meg szokták jegyezni, hogy neked publikus ip kell, de van hogy egy idő után visszaraknak cgnat mögé.

(#141278) Adama123


Adama123
tag

Megújultak a Telekom szolgáltatások díjcsomagjai.

[link]

Elérhetővé vált a TV2 Play Prémium, meglévő előfizetőknek is.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#141279) enginev3.0 válasza Adama123 (#141278) üzenetére


enginev3.0
félisten

Jó reggelt ;]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#141280) blg válasza Adama123 (#141278) üzenetére


blg
senior tag

megszűnik a 20%-os kedvezmény két szolgáltatás igénybevétele esetén? hogy rohadjanak meg...

(#141281) csako válasza blg (#141280) üzenetére


csako
veterán

Sőt, Magentával is már csak 12,5% a kedvezmény az otthoniakból, viszont annyira nem gáz, nagyjából annyival olcsóbb is lett az alapár.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#141282) mgaben válasza HunAtis81 (#141268) üzenetére


mgaben
senior tag

Esetleg ellenőrizd, hogy nincs e dupla NAT, mert akkor hiába nyitsz a routeren portot. Lehet passzív seedben vagy, az meg nem a legjobb.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#141283) #46824192 válasza mgaben (#141282) üzenetére


#46824192
törölt tag

Pontosabban ,nem hiába nyit portot , hanem minden átjárón portot kell nyitni.

Persze ha eleve natolt címet kap akkor abból kell kivetetni. (1414)

(#141284) Robiusz válasza Adama123 (#141278) üzenetére


Robiusz
kezdő

Nincs chromecast 2022- ben :(((

(#141285) Zeki


Zeki
nagyúr

Másnak is lefagy a tv? RTL jobban, de a tv2 is. IPTV. Meg mindegyik csatorna, ahogy nézem.

(#141286) patrikcoc válasza snyper990 (#141255) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Kipróbáltam máshogy, a boxxal párosítottam a fejest, nem a TV-vel. Így nem pattog a hang. Ezek alapján talán valami kompatibiltási gond lehet a box és az LG TV-k között (mind a 4 box LG TV-hez csatlakozik HDMI-n)…

(#141287) tomy86 válasza Zeki (#141285) üzenetére


tomy86
addikt

Két tévén is több, mint egy órája megy az RTL gond nélkül IPTV-n. Budapest XXII. kerület, optika.

(#141288) mgaben válasza #46824192 (#141283) üzenetére


mgaben
senior tag

Igen igen. Ahogy mondod. Csak ugye ha a té natolja, akkor a másikon nehézkes lenne, ezért mondtam, hogy sajáton meg kb felesleges akkor.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#141289) mgaben válasza patrikcoc (#141286) üzenetére


mgaben
senior tag

Nekem LG tv van, nem észletem pattogást még rajta. Bár hozzá tartozik, hogy keveset tv-zek.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#141290) snyper990 válasza patrikcoc (#141286) üzenetére


snyper990
őstag

Érdekes...
Kicsit úgy hangzik egyébként, mintha elcsúszna a hang a képtől, és akkor ugrik egyet a hang, amikor újraszinkronizálja őket.
Mindenesetre több mint egy év alatt illett volna már megtalálniuk az okát és javítani.

(#141291) ptesza válasza user12 (#141274) üzenetére


ptesza
senior tag

Talán RAM mennyiség. Most 77% foglalt.

(#141292) Zeki válasza tomy86 (#141287) üzenetére


Zeki
nagyúr

Oké, a telekom netes boxát kellett újraindítani. Előtte valamelyik led lámpája pirosan villogott.

(#141293) Nite


Nite
őstag

delutan felhivtam oket, hogy valami nem oke, erre azt mondta akiscsaj varjak par napot mert a weboldal nem jol szamolja az arakat... most mar legalabb nem is mukodik!

Paid my dues!

(#141294) Zeki válasza Nite (#141293) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én sem tudok bejelentkezve az előfizetéseimre árat látni. De mondjuk nem izgat. Úgyis minden drágul.
Jobban baj, hogy anno a szuper Domino akcióban vett Huawei P9 plus telón egyre több app nem akar működni, vagy nem normálisan.
De legfeljebb a cégesen megy minden ilyen app. 200 ezerért nem veszek telefont.

(#141295) RVR400 válasza Zeki (#141285) üzenetére


RVR400
veterán

Ha bekapcsoláskor az RTL-en van, akkor már nem az első esetben rohad ki az elmúlt 1-1.5 hétben.

(#141296) #46824192 válasza Zeki (#141294) üzenetére


#46824192
törölt tag

2016 -ban jelent meg az a telefon. Tehát 6. éves.
Azóta híztak az appok , változtak a rendszer követelmények és android 11-12 -nél tartunk.
Sajnos eljárt fölötte az idő.

(#141297) patrikcoc válasza Adama123 (#141278) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Az szép, a korlátlan netes mobil 6400 helyett már 8953 Magentában...

(#141298) modflow


modflow
veterán

Sziasztok!

Egy Telekom előfizetésen gondolkodok, sokban egy dolog kicsit elriaszt.
Mégpedig az, hogy a TV nézéséhez én nem akarok külső eszközt. A TV saját androidos rendezettét é rendszerét, távirányítóját akarom használni, mert az tökéletes.

Ez megoldhato telekomos optikai rendszer esetén?

(#141299) blg válasza modflow (#141298) üzenetére


blg
senior tag

nem oldható meg

(#141300) modflow válasza blg (#141299) üzenetére


modflow
veterán

😭
Csak tudnám, akkor miért nem gyártanak olyan tv-t, amihez nem kell külső eszköz.
Csak mert kb. 1 éves, szóval nem mondanám réginek.

És mennyire használható a telekom eszköze?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.