Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141201) fojtviki válasza #46824192 (#141198) üzenetére


fojtviki
senior tag

Jajj. Igaz én nem egy professzionális felhasználó vagyok, de én teljesen meg vagyok elégedve. Az interneten mindig megvan a névleges sebesség. A boxok egyáltalán nem fagynak, legalábbis eddig. Pendrive-ról is tudok lejátszani vele, Plex tökéletesen működik vele. Egyszóval nekem teljesen megfelel :) A TV adók minősége is sokkal jobb mint vodanál. No a vodafone-tól már agyérgörcsöt kaptam :DDD

(#141202) Zoshi85 válasza #46824192 (#141198) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Várjuk továbbra is szeretettel... :D :D

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#141203) patrikcoc válasza fojtviki (#141201) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

“A TV adók minősége is sokkal jobb mint vodanál.”
DVB-C vagy IPTV volt a voda? Nálam az IPTV-s voda sokkal szebb volt, mint a T androidos…

(#141204) abrtom87


abrtom87
tag

Hello. Az új szofteres android boxnál a sima tv adás össze-vissza teker (pörög a betöltő ikon) sokszor 3 másodpercenként. Újraindítás, áramtalanítás nem segített. Napok óta csinálja. Mit lehet tenni?

(#141205) fojtviki


fojtviki
senior tag

Írtam, hogy nem vagyok pro felhasználó. Sajnos fogalmam nincs, hogy IPTV volt e bocsánat :( Koax kábel volt ennyit tudok, de végülis nem a TV minőség miatt idegeltek ki, hanem a számlázási rendszerrel. Viszont most tényleg sokkal jobb a minőség nálunk :K

(#141206) #46824192 válasza fojtviki (#141201) üzenetére


#46824192
törölt tag

A netet fölösleges a tv csomaghoz keverni ,mert más téma. A net általában jó és stabil.(nem dsl-re értem :) )

A tv box teljesen jó ,mindaddig amíg nem telekom tv-re vagy netflixezésre akarod haszálni.
Arra épp elég hogy három mi box s-ért nem kelljen egyben 70 ezret kicsengetni.

Igazából konkrét fagyás nincs , csak néha nem tud a telekomtv app betölteni elsőre , mert bekapcsoláskor elfelejt a hálókártyája felébredni. A csatorna számok összekuszálódnak. Menü vissza tv ezt megoldja. Néha nem mutat semmilyen futó műsort a fel/le nyilakkal lapozva. Az epg-t ha véletlen megnyomom ,becsukott szemmel elazámolok hatig és gyorsan lenyugszom, és arra gondolok ,mi a francnak kellett ezt megnyomnom :)

Ja, meg a rec and go-t kellett lemondanom, mert egy őskáosz lett összevonva az archiv tv-vel. Gyakorlatilag egy sok epizódos sorozatrészt ha felvettem, elment a kedvem a visszanézéstől mire megtaláltam a 30-40 darab kis index kép között, hogy melyik volt az.
Se egy dátum , se egy jelölés ,melyik a felvett és melyik a random archiv tv-s rész.
+ Nem elég a tartalom gyártó korlátozása ,még a telekom is rátett egy lapáttal és gyakorlatilag a felét sem lehetett visszatekerni annak, amit egyébként lehetne. (bekaocsoláskor ez is teljeaen random hol jó volt ,hol nem (általában nem))

Be volt jelentve ez is hibára , de tudjuk hogy ez nem 72 óra lesz.
Épp ma kaptam egy sms-t , több nappal a lemondás után, hogy hibát találtak és javítják :) [hirtelen arra gondoltam ,hogy tényleg b....??? ,már azt hittem minden rendben és nem találtatok hibát :C ].
Hogy mikor lesz kész azt nem tudom ,mivel nálam már nem aktív a rec&go.

[ Szerkesztve ]

(#141207) fojtviki válasza #46824192 (#141206) üzenetére


fojtviki
senior tag

Akkor értem. Nekünk nem kell felvétel meg ilyesmi, nem is használjuk. Netflix-et sem, az tökéletesen megy az LG CX-en. Bár mondjuk azt is le kellene már mondani :P . A plex volt a fontos igazábol a fenti szobába, de az teljesen jól működik :DDD

(#141208) Zoshi85 válasza #46824192 (#141206) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

+ kihagytad a hang pattogást. Mostanában mintha ritkábban jönne elő, de azé ottan van az még 🤣

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#141209) patrikcoc válasza Zoshi85 (#141208) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Kíváncsiságból kipróbáltam egy Sony WH-1000XM4 fejessel, hát kár volt. 2-3 másodpercenként pattog. :D
Hangprojektoron szerencsére nem hallani ilyen gyakran (csak ha nagyon fülelek).

@snyper990: Beszereztem egy harmadik fajta HDMI 2.0 kábelt. 4k50. [link]
Direkt raktam rádióra, mert ott gyakran előfordul 50Hz-en is, illetve a felfügggesztett orosz csatornán (nem értem, miért gyakrabb állóképnél). Külön vicc, ha behozom a shutdown overlay menüt, nem fordul elő soha. :D

[ Szerkesztve ]

(#141210) #46824192 válasza Zoshi85 (#141208) üzenetére


#46824192
törölt tag

Csak azt tudtam leírni, amit tapasztalok.
Nálam ez a hang pattogós fícsör lemaradt.

Bár egyszer mint ha lett volna , de akkor meg látványosan eldobált képkockákat is. Ezt betudtam annak hogy a cpu-nak épp más dolga volt.

Ha egyszer valaki tudna erről egy hangfelvételt készíteni, arra igazán kíváncsi lennék.

Talán itt olvastam (de nem biztos, nem emlékszem) ,hogy minden box csinálja , az igénytelenek úgysem hallják ,mert nekik mindegy.
Gondolom ő egy jól menő stúdió profi hangmérnöke lehetett, mi meg csak a többiek vagyunk :U

[ Szerkesztve ]

(#141211) patrikcoc válasza #46824192 (#141210) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

(#141212) #46824192 válasza patrikcoc (#141211) üzenetére


#46824192
törölt tag

Igen, ebben hallani.

Nálam ilyet nem csinál a cucc.

(#141213) mgaben válasza patrikcoc (#141211) üzenetére


mgaben
senior tag

Én sem tapasztalok hasonlót. Bár az igazat megvallva, sokat nem is nézek tv-t, max heti 1-2 focimeccs. De legközelebb kíváncsiságból fülessel nézem majd, azon jobban kijön. Itthon túl nagy a háttérzaj. :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#141214) tobias40 válasza Kaba (#141185) üzenetére


tobias40
veterán

Igen,láttam hogy már nálam is ez az ár van..

(#141215) modd3r


modd3r
őstag

Nálam is van hang "pattogás" az Android-os boxon, sokszor a távirányító sem reagál semmire, kivéve a ki-be kapcsoló gombot. :F Remélem hamarosan kapunk egy frissítést.

(#141216) GreatL válasza modd3r (#141215) üzenetére


GreatL
őstag

Nem frissítés kellene hanem egy normális eszköz... teljesen nyilvánvaló hogy szolgáltatói szar az egész. Nem szar HDMI-portok, értelmes USB kezelés, hibamentes felület. És ne reklámozza szuper eszköznek a szarjait.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#141217) #46824192 válasza GreatL (#141216) üzenetére


#46824192
törölt tag

Szerintem nem eszköz hiba, hanem tudatlanság a fejlesztéshez. És ezt csak megkoronázza még az ,hogy fix a hardver és a droid főverzió, tehát mégkönnyebb a fejlesztés. Sőt ettől jobb opció nem is létezik.

A nem telekomos appok viszonylag megfelelő sebességgel, lényegében hibamentesen futnak.
Nem nehéz összerakni a kirakóst ,hogy hol a hiba.
Természetesen a vezető döntéshozók fejében ... :K

(#141218) enginev3.0 válasza #46824192 (#141217) üzenetére


enginev3.0
félisten

Egy olyan cég esetében, ahol minden díjcsomag portfólió váltás után hetekig szar a weboldal, mégis mit várunk? Vagy egy egyszerű áremelés esetén is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#141219) zolokas válasza enginev3.0 (#141218) üzenetére


zolokas
aktív tag

Jobban jártak volna ha smart tv-k-re fejlesztettek volna appot, nem csak külön boxra.

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#141220) TiMoN válasza zolokas (#141219) üzenetére


TiMoN
senior tag

Támogatnám, nem kéne viccelődni ezzel a boxal ami napi szinten több hibát is produkál.

-TiMoN-

(#141221) patrikcoc válasza enginev3.0 (#141218) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Ráadásul majdnem mindennap karbantartás van este 10-től reggel 6ig a weboldalon.
Nekem amióta 2 TV előfizetés van (1 éve), nem lehet online módosítani semmit, mert hibát ír. Szánalmas cég.

[ Szerkesztve ]

(#141222) #46824192 válasza zolokas (#141219) üzenetére


#46824192
törölt tag

Az lenne még csak szép baleset.

Többféle gyártó, többféle oprendszer , többféle verziókkal.

Ha a fejlesztés ,úgymond legegyszerűbb változata (egy darab fix hw) ilyen gondokat okoz, hogy egy év is kevés gatyába rázni,akkor szerinted ott mi lenne? Szerintem inkább ne akarjuk megtudni.

@patrikcoc

Józsi éjszakásba kihúzza a kábelt, alszanak, kimennek letolnak egy gyrost, reggel visszadugják a kábelt. Kb. ennyit javul vagy változik a weboldal ilyen nagy leállások után.
Ennyi munkaórát beletéve is folyton bénázik valami a weboldalon , így csak ezt tudom elképzeli, mint lehetséges magyarázat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#141223) snyper990 válasza #46824192 (#141222) üzenetére


snyper990
őstag

Azt sem tudom, egyáltalán lehetséges lenne-e a multicast miatt...

(#141224) #46824192 válasza snyper990 (#141223) üzenetére


#46824192
törölt tag

Pl. Vlc -vel is tudsz a saját hálódon multicast streamet szórni. Ha azt megeszi a tv (de miért is ne enné) akkor biztosan működhetne.

(#141225) snyper990 válasza #46824192 (#141224) üzenetére


snyper990
őstag

Csak az a kérdés, hogy a T-s hálózaton az IGMP router elfogad-e bármilyen eszköztől „feliratkozást” egy-egy adatfolyamra, beenged-e bármilyen eszközt az adott adatfolyamhoz tartozó csoportba...
Másrészt a TV-kbe sem éppen a legjobb hálókártyák szoktak kerülni

(#141226) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Én nem szoktam nagyon ide írni, de esküszöm mostanság olyan, mintha ide járnék fel: [link] (PR-Telecom).

Állandóan csak a rinya, a bosszankodás, a hiszti megy. Igen, vannak hibák, sőt, de kérdem én, tudtok azért bármit is tenni, hogy megjavuljon, van rá hatásotok? Nem igazán.
Mi a megoldás: szolgáltató váltás.
Nincs más szolgáltató, így jártál, de ne rinyálj. Felnőttek vagyunk, nem óvodások.

Talán kicsit elvetettem a sulykot, bocsánat érte, de tényleg semmi mást nem lehet itt olvasni jóformán.

(#141227) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

30-as szammal miert nem tudok mobil parkolast inditani? :F

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#141228) dptrsk válasza IntelKiller7 (#141227) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Erre van a mobilos topik

(#141229) IntelKiller7 válasza dptrsk (#141228) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Ohh. Rosszra kattintottam. :DDD Koszi

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#141230) ht42 válasza Zsolty20 (#141226) üzenetére


ht42
senior tag

Te azon rinyálsz, hogy mi rinyálunk? ;]

(#141231) jani4454 válasza Zsolty20 (#141226) üzenetére


jani4454
tag

Jobb is, hogy nem írsz...

(#141232) dptrsk válasza Zsolty20 (#141226) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Be kell jelenteni hibára, mindenkinek, minden alkalommal, amikor tapasztalja.
Nem holnap lesz jobb, de ha megugrik a bejelentések száma el kezdenek vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#141233) Robiusz


Robiusz
kezdő

Tvgo app másnál is kutyálkodik napok óta? Lassú vontatott a hang. Minden napra jut valami. Vagy a csoda box vagy a mobil app. :W :(((

(#141234) Zsolty20 válasza ht42 (#141230) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Akkor te azon rinyálsz, hogy én rinyálok azon, hogy ti rinyáltok? :D ;]

Jeleztem a mondandóm végén, hogy bocs ha túltoltam a dolgot. Igen, betudjátok jelenteni, meg is teszitek, nap, mint nap és láttok eredményt? Nem sokat, ugye?

Természetesen mindenki azt csinál az effektív szabadidejével amit akar, de így eltoszni ritka hülyeség. :D

Valszeg ha megtudnák csinálni, már megtették volna. A többi terelés és sablon.
Tényleg bocsi a stílusért. :)

(#141235) ptesza


ptesza
senior tag

Sziasztok! Remélem a kérdésem jó helyen teszem fel.

Telekom optikai net van és 3 db androidos TV box. A telekom routerét passthrough módba tettem és az utána található router tárcsázza be a PPPoE kapcsolatot.

A TV viszont nem hajlandó elindulni. Azt írja a TV box , hogy ethernet csatlakoztatva és eléri az internetet is. Az IGMP-t bekapcsoltam de így sem akarja. Mi az amit még be kellene állítani, hogy legyen TV is?

Eléggé komplex a hálózat és a Telekomos router memóriája 80% plusszos foglalt volt és két percenkét laggoltak a TV boxok. Ez csak azóta amióta megvolt a frissítés.

(#141236) snyper990 válasza ptesza (#141235) üzenetére


snyper990
őstag

Ugye betárcsáz a HGW is (azaz meg vannak abban is adva a PPPoE kapcsolódási adatok)?
Ha igen, akkor IGMP proxyval elvileg mennie kell (LAN portokat lehet kijelölni, hogy arra továbbítsa a multicast csomagokat), ha tud olyat a router.

Nyomj a boxokon egy gyári visszaállítást, a HGW-t meg áramtalanítsd, hátha attól helyrejön a memóriakezelés.

Egyébként a boxokat hivatalosan a HGW-hez kellene csatlakoztatni. Már sikerült néhány fórumtársnak IGMP proxyval megoldani, hogy saját routeren keresztül is menjen, de routerfüggő a dolog.

(#141237) ptesza válasza snyper990 (#141236) üzenetére


ptesza
senior tag

A kettő együtt nem tud betárcsázni. Ezért a HGW-ben levő felhasználónév mögé tettem egy x-et. Bekapcsoltam a pasthrough módot .Ezután már képes volt betárcsázni a router. Azt gondoltam, hogy ez így helyes.

(#141238) ptesza válasza snyper990 (#141236) üzenetére


ptesza
senior tag

Van külön kábel a telekom routertől de azon sem megy.

(#141239) enginev3.0 válasza ptesza (#141237) üzenetére


enginev3.0
félisten

De be kell hogy tudjon egyszerre a kettő jelentkezni, nálam is be van az ONT mellett egy másik router is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#141240) #46824192 válasza ptesza (#141237) üzenetére


#46824192
törölt tag

Be tud. Pl. munkahelyen nálunk betárcsáz a hgw és egy másik eszközi is. Így megy legalább egy éve gond nélkül.

(#141241) ht42 válasza ptesza (#141237) üzenetére


ht42
senior tag

Be tud.
Nálam a Technicolor is bemegy, meg az utána kötött Asus is. A tv boxok a Technicolorra vannak kötve (ráadásul az egyik wifin), minden más az Asusra.

(#141242) kali válasza patrikcoc (#141211) üzenetére


kali
legenda

Hát, ehhez nem kell hangmérnöknek, de még túl igényesnek sem lenni, hogy feltűnjön, mert ez egyértelműen hallható.
Ilyen probléma nálunk nincs.

(#141243) mephisoft


mephisoft
csendes tag

Nagyon pocsékul működik újabban itthon a (T-Home) Internet. A router egy SAGEMCOM CS 50001. A router WiFi-je ki van kapcsolva, mert a garázsban van a kütyü, egy külön WiFi access point-ot használunk. IPTV van itthon, az rendben megy. Az Android TV-n a NetFlix sosem indult gyorsan, most sem, de ha elindul, onnantól hibátlan. (Az IPTV set top box és a TV előtt van még egy switch, mert nem tudtam volna oda két kábelt elvinni.) A WiFi-n lógó és a routerbe madzagon bekötött számítógépek mind azonosan viselkednek: ha a böngészőben egy-egy új címre mennék, akkor a dolog nagyon gyakran végtelenül lassú, és időnként timeout-ra fut. Pl. a map.google.com szinte sosem jön be. De ha sokadik próbálkozásra egyszer mégis bejön, utána tökéletesen, villámgyorsan működik. Ha belépek a céges VPN-re (ami nem mindig sikerül), akkor onnantól kezdve a böngészés tökéletesen megy. Mindenféle speedtest-ek (ha már egyszer elindulnak) teljesen tökéletes sebességet (200+Mbit/s) mérnek.

A routert már reseteltem. Van valami ötletetek, hogy mit kezdhetnék ezzel?

(#141244) patrikcoc válasza kali (#141242) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Ezt úgy rögzítettem, hogy a fejeshez raktam a telefon mikrofonját. Hangprojektoron nem ennyire feltűnő nálam (7.1.2), viszont a kinti 2.1-en jobban hallani.
Erősen a CPU-ra gyanakszom, mert amikor a guide-ban lapozgatok, sokkal gyakrabb. Csak azt nem értem miért, az összes boxot factoryztam és még csak a Google fiókom sincs hozzáadva… kíváncsi lennék mit javítottak decemberben amitől jó lett, és mi változott a 2.0-ban, hogy megint rossz.

[ Szerkesztve ]

(#141245) kali válasza patrikcoc (#141244) üzenetére


kali
legenda

Néztem én már minden lehetséges módon, mert kerestem a hibát, ha már többen is írták itt.
Fejhallgató, házimozi és hangban eltérő két tévé, de szerencsére sehogy nincs gond.

(#141246) Peeeet


Peeeet
csendes tag

Sziasztok! Egy kisebb problémára keresnék megoldást a szakértőktől: a helyzet az, hogy a konyhámban eddig egy SAT-TV box működött egy 24-es monitorral, HDMI csatlakozással. A boxot a távirányítóval kikapcsolva a monitor jel híján pár mp múlva kikapcsolt. Most a SAT-TV megszűnése miatt egy IPTV box került a helyére, ez viszont kikapcsolásnál másképp viselkedik. Stby-ba kapcsolva pár mp-re megszűnik a jel a HDMI kimeneten, de utána egy fekete kép jelenik meg, így a monitor nem kapcsol ki automatikusan, mint eddig. Ez csak azért probléma, mert magasan, a szekrény tetején van. Kétféle IPTV boxszal is kipróbáltam, mindkettő így működik. Valaki tudja, miért van ez, ill. sw-ből befolyásolható valahogy? Köszönöm a segítő jellegű hozzászólásokat!

(#141247) ptesza válasza ht42 (#141241) üzenetére


ptesza
senior tag

Köszi a választ és a megerősítést mindenkinek. Ma délután ezt fogom tenni. Nálam az a helyzet, hogy amióta beállítottam a passthrogh módot azóta nem érem el a HGW-t. Ezért oda kell mennem és egy kábellel közvetlenül csatlakozni hozzá. Most csak egy kábel jön ki a HGW-ből ami a router WAN portjára megy.

(#141248) mastodon válasza ht42 (#141241) üzenetére


mastodon
aktív tag

Nálam ugyanez van. Hogyan kell a Technicolort beállítani? Elsőre sehogyan sem ment, most csak a TC csatlakozik, de alapvetően az ASUS-szal szeretnék bejelentkezni. TC kiszolgál még tv-t az egyik LAN-on.
PPOE PT bekapcs, de nem adok meg jelszót? DHCP?

(#141249) GreatL válasza mastodon (#141248) üzenetére


GreatL
őstag

Az a Technicolor cucc felejtős lesz. A hülye PR-Telekom osztogatta de akkora fos volt hogy már mást adnak helyette, de évekig szívatták vele az egész országot.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#141250) Kaba válasza GreatL (#141249) üzenetére


Kaba
veterán

Ez nem ugyanaz a készülék.
Telekom Technicolor FGA2233, (optika)
PR-Telekom Technicolor Tc7200 (kábel tv).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.