Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141751) snyper990 válasza bozsozso (#141750) üzenetére


snyper990
őstag

Elvileg nem kéne problémát okoznia, de nem lenne példa nélküli egy ilyen banális hiba a T-s HGW-ket nézve...
Másrészt viszont ha PPPoE passthrough-val kötnéd utána a saját routered és azt routerként konfigurálnád, akkor elvileg maradhatna mindkettő azonos címen, mivel úgy a routered a HGW felől WAN IP-t kap, a routered alhálózata és a HGW alhálózata közt belső hálón nem lesz átjárás, így IP ütközés sem szerintem

(#141752) bozsozso válasza snyper990 (#141751) üzenetére


bozsozso
őstag

És akkor melyik eszközt fogom az ip-n elérni? Vagy akkor hogyan tudom konfigolni egyiket és másikat? PPPoE passthrough mellett a dhcp-t kikapcsolhatom a TC-n? Azt szeretném ha a saját osztaná.
Olvasgattam, hogy a tv boxot a TC-re kell kötni és csak akkor működik. Ebben az esetben is?

(#141753) patrikcoc válasza bozsozso (#141752) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Én úgy oldottam meg, hogy a Technicolor-on a DHCP-t kikapcsoltam, az van a 192.168.1.1-en, és azon vannak a boxok. PPPoE PT bekapcsolva.
Asus router is tárcsáz, az van a 192.168.3.1-en, és minden eszköz innen kap IP-t. Azért nem 192.168.2.x, mert régen volt valami hiba (azon volt a vendég hálózat és bekavart), nem tudom hogy ez még fennáll-e…
Boxok manuálisan kapnak ip-t, 192.168.1.64-65-66. Ez megoldja a “tartalom betöltése sikertelen” hibát is bekapcsoláskor.

[ Szerkesztve ]

(#141754) snyper990 válasza bozsozso (#141752) üzenetére


snyper990
őstag

Azt fogod elérni, amelyiknek éppen az alhálózatán vagy. Ha a Technicolort akarod konfigolni, ahhoz kell csatlakoznod, ha a másikat, akkor ahhoz.
DHCP-t kikapcsolhatod, de akkor arra is külön figyelni kell, hogy minden hozzá csatlakozó kliensen manuálisan kell megadni egy, a HGW IP-tartományában lévő címet. Egyszerűbb, ha bekapcsolva hagyod, elvileg nem fog bezavarni.
Természetesen a saját routereden is bekapcsolhatod, mivel külön alhálózatokat hoznak létre, IP ütközés szerintem nem lesz. (Kb. mintha 2 háznak is Kossuth utca 1. lenne a címe, csak másik városban)
TV boxot minden esetben a HGW-hez kell csatlakoztatni, lehetőleg kábellel, továbbá a HGW-n is kitöltve kell hagyni a helyes PPPoE bejelentkezési adatokat

(#141755) bozsozso válasza snyper990 (#141754) üzenetére


bozsozso
őstag

Akkor ha jól értem akkor 1 gépről nem fogom tudni elérni mind a 2 eszközt.

Hát egy nagyon egyszerű rajz, mert több kábeles eszközöm van. Nem vagyok büszke rá, de így sikerült. :))

Ebben az esetben mind a kettőnek 192.168.1.1 lesz az ip-je, de pl. a switchen lévő pc-vel nem fogom elérni a NAS-t és a másik PC-t.

patrikcoc #141753 javaslata szerint viszont igen? Vagy nem? Bár ebben az a helyi hálón lévő fix ip-s eszközömet át kell konfigolni másik alhálózatra. Viszont ebben az esetben a BOX-os szobába még egy utp kell a PC illetve egyéb eszközöknek.

[ Szerkesztve ]

(#141756) snyper990 válasza bozsozso (#141755) üzenetére


snyper990
őstag

El tudod érni mindkettőt egy gépről, ha megy tőle kábel mindkettőhöz, és a megfelelő kábelt dugod be, vagy a kábel másik végét átdugod a saját routerből a HGW-be (avagy fordítva)... Vagy a rajz alapján az egyik gépről az egyiket, a másikról a másikat éred el.
De igazából a HGW-t egyszer kell jól beállítani, utána nem kell hozzá sűrűn csatlakozni optimális esetben.

„Ebben az esetben mind a kettőnek 192.168.1.1 lesz az ip-je, de pl. a switchen lévő pc-vel nem fogom elérni a NAS-t és a másik PC-t”
Így van.

A patrikcoc által javasolt megoldás szerint csak a box lesz a HGW-n, minden más a saját routerhez csatlakozik. Ez esetben sem éred el a HGW-t, csak ha külön ahhoz vezetsz egy kábelt (vagy rövid patchkábel+laptop). Ráadásul így a box nem lesz azonos alhálón a többi eszközzel, így nem fog menni a boxon a Chromecast és a médialejátszás belső hálózatról (beleértve a NAS-t is)

Vagy lehet még a saját routert access pointként is használni. Akkor minden menni fog, és mindent elérsz mindennel. Hátránya, hogy ez esetben a HGW route-ol.

[ Szerkesztve ]

(#141757) bozsozso válasza snyper990 (#141756) üzenetére


bozsozso
őstag

Akkor végül is csak akkor tudok elérni minden eszközt minden gépről ha nincs saját router.

(#141758) ht42 válasza bozsozso (#141757) üzenetére


ht42
senior tag

Szerintem minden ami NEM tvbox a saját routerre menjen. A box a Teletotokom routerre. A T routerben dhcp enable 192.168.1.xxx, pppoe jelszó beállítva. Saját routerben ppoe jelszó beállítva, router címe 192.168.2.1, dhcp enable, alhálózat 192.168.2.xxx.
Minden gépről elérhető mindkét router...

(#141759) snyper990 válasza bozsozso (#141757) üzenetére


snyper990
őstag

Igen, vagy a saját routert access pointként használva (ha arról megy a wifi, legalább abba nem tud belenyúlni a szolgáltató távolról).

#141758 ht42: 2.x-es alhálózatról hogy érné el az 1.x-en lévő HGW-t, különösen hogy az általad leírt konfigurációban nemcsak hogy nincs a HGW és a router között LAN-LAN kapcsolat, de még a WAN címük is eltérő?

[ Szerkesztve ]

(#141760) bozsozso válasza ht42 (#141758) üzenetére


bozsozso
őstag

Egyébként így néz ki kb. a teljes kábeles háló jelenleg:

Előszoba: T-s router, saját router, NAS. Innen megy tovább a saját routerből 2 szobába.
1.szoba: saját router AP módban amin van 1 TV 1 médialejátszó XBOX és 2 PC
2.szoba: saját router AP módban amin van 1 TV 1 médialejátszó 1 PC és ide kerül a T-s box

Ez a felállás így ment voda routerrel bridge módban. Most akkor a 2.szobába kell még egy kábel ami a boxba megy a T-s routerből. Az AP-ből meg mehet a többi eszközbe.Az előszobában meg a T-s routerből kell egy kábel a saját router WAN portjába.

#141759: Akkor sem mehet ha mondjuk a maszkolást 255.255.0.0-ra állítom? Szerintem maradok a Te javaslatodnál is ha szükséges akkor kábelen elérem a T-s routert. Úgysem nagyon akarom azt b@sztani.

[ Szerkesztve ]

(#141761) snyper990 válasza bozsozso (#141760) üzenetére


snyper990
őstag

PPPoE passthrough-ra használt HGW-saját router összeköttetés esetén szerintem semmiképp sem lesz köztük átjárás belső hálón, maszkolástól függetlenül.
Ha megoldható, akkor az általad írt megoldás lesz a legegyszerűbb: külön kábel a set top boxba, így minden más maradhatna úgy, ahogy eddig is volt. Ahogy elnézem, a box Chromecastjét és a boxon keresztüli médialejátszást úgysem használnátok.
A HGW-saját router közötti kábeles összeköttetés lényegében ugyanaz, mint az eddigi Vodás HGW-saját router közötti. Ha eddig jól működött, akkor használhatod ugyanazt a kábelt is.
Ha nincs sok wifi hálózat a közelben, akkor hagyhatod bekapcsolva a HGW-s 2,4 GHz-es wifit is egy külön SSID-vel, és pl. mobilról vagy laptopról ahhoz kapcsolódva is eléred a HGW admin felületét, és akkor nem kell kábeleket átdugdosni (kényelmesebb megoldás, bár elég pazarló, főleg, ha ritkán használod). Csak érdemes a saját wifi hálózatodétól eltérő csatornára állítani, hogy ne zavarja.

[ Szerkesztve ]

(#141762) bozsozso válasza snyper990 (#141761) üzenetére


bozsozso
őstag

Erre a wifi bekapcsolásra én is gondoltam lehet az elején még bekapcsolva hagyom addig amíg ismerkedem a lehetőségeivel azután meg kikapcsolom és ha kell akkor kábelezek arra a kis időre. Most érdekel még az elérhetősége szerintem később már nem.

szerk.: bár az asus routerembe van valami IPTV beállítás lehet azt is kipróbálom. Nem tudom, nem néztem mi van benne.

[ Szerkesztve ]

(#141763) IP1954


IP1954
aktív tag

Legalább van valamilyen nyomós oka, hogy ennyire megnehezítitek az életeteket?
Mit nem lehet használni a telekomos digitális elosztóval?

1 WiFi AP, 2 WiFi jelismétlő, 5 switch, 25+ LAN kábeles és 25+ WiFi eszköz
többek között 2 NAS, 5 médialejátszó, 5 kamera, 5 mozgásérzékelő, időjárás állomás
Web és FTP szerver
. . .
megy rendben a telekomos eszközről a gyári beállításokat kiegészítve (pl. port forward).

(#141764) bozsozso válasza IP1954 (#141763) üzenetére


bozsozso
őstag

Szülői felügyelet időszakos eszköz korlátozásokkal? Lehet erre lenne más megoldás is, de én ezt használom.

szerk.: Illetve lehet nekem van üldözési mániám, de nem szeretném a NAS-om közvetlenül szolgáltatói eszközre kötni.

[ Szerkesztve ]

(#141765) n42


n42
tag

Sziasztok,

Google Chromecast + Google TV GA01919 vagy Xiaomi Mi TV Stick 4K-on lehet használni a TV GO alkalmazást? Meghalt az egyik boxom itthon, de nem szeretnék még egyet kérni, inkább visszavinném.

Illetve a PC-t lehet vele streamelni?

Köszönöm szépen a választ.

(#141766) IP1954 válasza bozsozso (#141764) üzenetére


IP1954
aktív tag

Sagemcom 5670 Parental Control:

[kép]

Ha a NAS nincs teljesen független (internet nélküli) helyi hálón, akkor úgyis mindegy.

(#141767) #46824192


#46824192
törölt tag

Másnál is random megáll a Jocky Tv 5 percenként 20-40 másodpercre?

(#141768) bozsozso válasza IP1954 (#141766) üzenetére


bozsozso
őstag

Én technicolor-ban nem találtam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#141769) kali válasza bozsozso (#141768) üzenetére


kali
legenda

A Telekom alkalmazásban nézz rá, van szülői felügyelet, lehet eszközönként korlátozni a netet.

[ Szerkesztve ]

(#141770) bozsozso válasza kali (#141769) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm, megnézem.

(#141771) kali válasza #46824192 (#141767) üzenetére


kali
legenda

Mindjárt megmondom, már vagy 2 perce megy a Váratlan utazás :D

(#141772) IP1954


IP1954
aktív tag

Szülői korlátozás:
Legalábbis PC alapokon semeddig se tart a gépnek másik nevet vagy MAC címet adni.
Szerintem az értelmes megbeszélés többet ér.
Mit szólna a felnőtt, ha neki is pontosan megszabnák, hogy mikor internetezhet?

(#141773) kali válasza #46824192 (#141767) üzenetére


kali
legenda

Azóta is megy, nem áll meg. Reklám is volt közben, azt így sosem néztem még végig :DD

(#141774) Essejó válasza bozsozso (#141764) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem azon van itt 7 éve, van rajta beállítva egy IP alapú szűrés, hogy csak Mo-i IP-t enged, illetve egy ideiglenes kivétel, mert egyik unokaöcsém a Fülöp szigeteken él, de ő jelzi, hogy mit szeretne, és akkor bekapcsolom neki

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#141775) Badboys


Badboys
őstag

Kb. 2 hete váltottam Android tévére. Minden este ez idáig kikapcsoltam a boxot 24 órára. Másnap este amikor újra bekapcsoltam nem tudta betölteni a műsort és ki írta próbáljam újra. Újra bekapcsolás után többnyire elindult. Viszont volt olyan is, hogy teljesen az alapokról kellett kezdenem a be állításokat. Volt olyan, hogy teljesen lefagyott a rendszer és 220 v ki majd vissza csak így tudtam elindítani a rendszert. Tegnap kijöttek a szerelők a T től az eredmény kb 2 óra elteltével teljesen újra cseréltek minden kütyüt bele érve a rutert is. Jelenleg ott tartunk, hogy azt javasolták ne kapcsoljam ki a boxot. Mivel, ha kikapcsolom vagy működik vagy jön a fölirat, hogy nem tudta betölteni próbáljam újra. Először az egész rendszer nem volt regisztrálva a T rendszerén. Azt kérdezték, hogy néztem egyáltalán a Tv műsort régi rendszeren? Mondtam éveken keresztül minden hiba nélkül. Most meg csak a KO van. Ezzel azt szeretném megkérdezni, hogy mások kikapcsolják a boxot vagy bekapcsolva hagyják? Aki kikapcsolja utána minden macera nélkül betölti a műsorokat? Szerintem ez nem normális, hogy nem kapcsolhatom ki a boxot mert utána vagy van műsor vagy nincs. Valaki járt e már így, ha igen mi lett a megoldás? Köszönöm

(#141776) Kbali válasza Badboys (#141775) üzenetére


Kbali
nagyúr

A kikapcsolás nálad teljes áramtalanítást jelent vagy csak standby. Utóbbival nekem nincs gondom általában. Most játszotta a héten vagy kétszer, hogy nem adta bekapcskor a tv adást. Akkor aramtalanitani kellett.

(#141777) lszlogal


lszlogal
senior tag

Újra szemügyre vettem az új Telekom androidos boxot. A hangnál esetleg tapasztal valaki mikrolagokat? Mindkét boxon van hasonló probléma, jellemzően standbyból való felélesztés után, de csatornaváltás után is, sőt, teljesen random TV nézés közben is, mikor a távirányító közelében sem vagyok. Ha nyomkodom az EPG-t, akkor is észlelhető a jelenség. A box nyilván etherneten keresztül kapcsolódik, a wifit le is tiltottam rajta.

[ Szerkesztve ]

(#141778) patrikcoc válasza lszlogal (#141777) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Sajnos többen is. LG TV?

(#141779) lszlogal válasza patrikcoc (#141778) üzenetére


lszlogal
senior tag

Igen, LG.

[ Szerkesztve ]

(#141780) prisz válasza lszlogal (#141777) üzenetére


prisz
aktív tag

Rohadtul nem értem, sokan miért szerződnek át erre az androidos cuccra, amikor egyértelmüen egy hibás szoftverrel, és gyenge hardverrel felvértelzett vacak, tele hibával. Nálam a 2 cisco box, 24/24-ben tökéletesen üzemel, ha akarnám, akkor sem tudnám elqrni őket. Valaki világosítson már fel, miért érdemes váltani? Mit tud többet?

(#141781) Essejó válasza prisz (#141780) üzenetére


Essejó
veterán

Kevesebbet fogyaszt állítólag.
Álldom az eszem, hogy amikor tukmálták, mereven elzárkóztam. Asszony már rég madzagostul a csukott ablakon keresztül kib@szta volna a pits@ba.;]

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#141782) lszlogal válasza prisz (#141780) üzenetére


lszlogal
senior tag

Új bekötés volt, a régi IPTV-re már nem szerződhetek tudtommal.

(#141783) snyper990 válasza prisz (#141780) üzenetére


snyper990
őstag

Nálunk több mint egy éve megy hibátlanul, szintén új bekötés volt (már nem emlékszem, hogy lehetett volna-e a régit kérni, de nem bántuk meg). Kiváltottunk vele egy androidos médialejátszót is, meg azóta lett Netflix-előfizetés is, amit elsősorban szintén azon keresztül veszünk igénybe.
Mondjuk nekünk régi, buta LCD-nk van (lehet, hogy számít, nem tudom), meg még az elején kaptuk, így AV-csatlakozó nélküli darab. Előtte UPC/Voda volt, ennek szerintem jobb a képminősége

[ Szerkesztve ]

(#141784) tl-x


tl-x
őstag

Sziasztok! Bevásároltam okos konnektorokból, ip kamerákból, wifi-s izzókból. Sagem routerem 2.4 és 5 ghz-es a TAPO eszközeim az elöbbire tudnak csak csatlakozni. Néha egy két eszközöm offline. Lehet, hogy a router nem tud ennyi wifi-s eszközt kezelni egyszerre?

(#141785) IP1954 válasza tl-x (#141784) üzenetére


IP1954
aktív tag

A darabszámmal valószínűleg nem lehet gond.
Az 5 GHz nem szór be nagy területet.
10 méter + 3 fal 2,4 GHz esetén is problémás lehet.

(#141786) lszlogal válasza tl-x (#141784) üzenetére


lszlogal
senior tag

Ebben az esetben ajánlok egy saját router beszerzését, mert nem feltétlen a legjobban látja el a router feladatait egy szolgáltatói eszköz. A szolgáltatói eszköz azért van, hogy tudd használni az internetet, és így ennyi.

(#141787) lszlogal válasza snyper990 (#141783) üzenetére


lszlogal
senior tag

Én azt mondom hogy jó is lehetne, de rossz a megvalósítás. az fix, hogy sokkal jobb mint a voda

(#141788) patrikcoc válasza lszlogal (#141779) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Én úgy veszem észre eddig csak LG tulajdonosoknál van ez a hangprobléma (2017+-os készülékeknél). Jelentsd be, úgy talán hamarabb javítják, ha több a panasz.

(#141789) Zoshi85 válasza lszlogal (#141777) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Igen. Az új frissítés óta. Marha idegesítő.. Talán javítva lesz.. Valamikor........

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#141790) patrikcoc válasza Badboys (#141775) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Próbálj fix ip-t beállítani a boxon belül, nálam így már csak heti 1x jön fel az error bekapcsolás után (tippre amikor változik a publikus IP-m).

(#141791) Robiusz válasza snyper990 (#141783) üzenetére


Robiusz
kezdő

Netflixet hogyan? Állítólag nem kompatibilis a boxal

(#141792) tl-x válasza lszlogal (#141786) üzenetére


tl-x
őstag

Van Xiaomi jelerősítőm az segíthet rajta? Milyen router lenne jó?

[ Szerkesztve ]

(#141793) pingtest válasza Badboys (#141775) üzenetére


pingtest
tag

Nekünk mondták a szerelők, hogy hagyjuk bekapcsolva, mert vannak problémák.

Steam: http://steamcommunity.com/id/bbikass/

(#141794) prisz válasza snyper990 (#141783) üzenetére


prisz
aktív tag

Hát az tényleg buta tv lehet, nálunk a 2. tv a kissebbik szobában egy lgla620s 2013-as darab, és vígan megy a netflix rajta lan-on. Mondjuk a menü angol, de minden más, szinkron, felirat magyar.

(#141795) prisz válasza Essejó (#141781) üzenetére


prisz
aktív tag

Kevesebbet fogyaszt? Kétlem. Én kilövöm a ciscokat egy billenőkapcsolóval, ha nem használom. Kb. 20-30mp után bekapcsoláskor, használatra készek :)

(#141796) patrikcoc válasza prisz (#141795) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Droidos boxon csak a launcher betöltése 20-30mp… :D
És akkor ott van még az EPG, 2-3 műsorcím betöltése 5mp…

(#141797) Badboys válasza Kbali (#141776) üzenetére


Badboys
őstag

Standby bocs nem voltam konkrét. Nálam minden esti bekapcsolásnál ez a műsor megy. Mint írtam volt teljes kifagyás meg minden földi jó. Most marad Standby állapotban meglátjuk mit csinál. Nálam csak napi 2 órát megy este 20 tol max 22 ig. Csak ultra gáz, hogy ezzel a procedúrával kezdeni. Kértem vissza a régi cuccost azt mondták természetesen vissza adják.

Köszönöm mindenkinek aki igyekezett segíteni.

(#141798) snyper990 válasza Robiusz (#141791) üzenetére


snyper990
őstag

A topik keresőjével viszonylag könnyen megtalálható a megoldás:
[link1] [link2]

#141794 prisz: Olyannyira, hogy ezen még LAN port sincs, HDMI is csak egy :) Szerintem 2007-es modellév, de nem vagyok benne biztos

(#141799) Luigi962 válasza tl-x (#141784) üzenetére


Luigi962
őstag

Nekem kb. 30+ okos cuccom van, ált. 2,4GHz wifin a szolgáltatói Technicolor routeren, belvárosi 30 cm-es falak, 85 nm és simán végig tolja a lakást. Régen volt egy Tp-link repeaterem ki is dobtam. 2.4 és 5 Ghz szétválasztva, 5 Gigáson csak közeli Alexa cuccok meg Tv van.

[ Szerkesztve ]

(#141800) #46824192 válasza patrikcoc (#141790) üzenetére


#46824192
törölt tag

Én már próbáltam ezt a fix ip játékot.

Gyakorlatilag hasztalan. Ugyanúgy bekapcsolaskor random nincs ethernet és betöltési hiba.

Ettől még wifin is stabilabb volt. Csak a szerelő rám erőltette a lant.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.