Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141301) Zeki válasza modflow (#141298) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Telekom tv go app nem megy rv-n. De a Direct One app igen. Legalábbis azt olvastam. Töluk venni a tv szolgáltatást .

(#141302) Zeki válasza #46824192 (#141296) üzenetére


Zeki
nagyúr

És így gyártatják az elektromos hulladékot. Ez a telefon még mindig sokkal gyorsabb mint egy Samu A52. Jó felé meg az Unió, hogy hosszabb supportra kötelezné a gyártókat
Egy amúgy tökéletes készüléket kell kidobnod , mert a programok már nem akarnak vele kompatibilisek lenni. :(

(#141303) modflow válasza Zeki (#141301) üzenetére


modflow
veterán

Köszi, rákerestem.
Évek óta fejlesztik elvileg, már 2022 van, de semmi????
Ez profi fejlesztői munkára vall.

(#141304) blg válasza modflow (#141300) üzenetére


blg
senior tag

A régi IPTV szuperül működik. Telefonon rendelve talán még lehet olyat köttetni. Nekem az van.

Az új androidos Telekom TV ultragáz. Olvass vissza az elmúlt 2 évre, amióta bevezették, szinte csak annak hibáiról szól a topik...

(#141305) Kaba válasza blg (#141304) üzenetére


Kaba
veterán

Csak net nélkül rendelhető a készlettől függően.

(#141306) modflow válasza blg (#141304) üzenetére


modflow
veterán

Hát ez szuper... :(

(#141307) Bogyi007 válasza blg (#141280) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ez van jelenleg, ha ez megszünik kedvezmény formájában, akkor a vezetékes telefon azonnal repülni fog , konkrétan csak azért kértem, mert így olcsóbb volt tévézni (Internet és vezetékes telefon a Diginél maradt)

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#141308) kali válasza blg (#141304) üzenetére


kali
legenda

Nekem fél áron sem kellene a régi IPTV az Androidos helyett. Nem csak azért, amennyivel többet fogyaszt és fűt a régi. (Bár a fűtés lassan előny lesz, sajnos... De ez nem ide tartozik, bocsánat.)

(#141309) csako válasza Bogyi007 (#141307) üzenetére


csako
veterán

Csak akkor szűnik meg, ha az újakra váltasz.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#141310) Bogyi007 válasza kali (#141308) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nálunk technikailag csak ez lehetséges, úgy látom viszont ezt kínálja fel a Telekom az új rendszerben.

Így viszont rendben leszünk. Ma lehet be is lépek az ügyfélszolgálatra...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#141311) ^Boss


^Boss
őstag

Sziasztok!

nemsokara vegre elerheto lesz nalam is az optika.
nem vagyok kepben, lenne par info ami erdekelne valtas elott, kerem aki tud, segitsen! :)
Milyen hgw jar a 2 vagy 1gbites csomaghoz? (Ugyanaz jar a kettohoz?)
valamelyiknek van e valamilyen nagyobb elonye/hatranya?
bridge modot hogyan lehet kerni? (Vodanal nemelyik hgw-nel csak telon lehetett mar)
van e barmi amire erdemes figyelni?
bekotesnel a szerelovel mennyire lehet leboltolni, hogy a meglevo voda koax altal is hasznalt kabelcsatornan keresztul kabelezzen, ne pedig a falra ragasztgasson ocsmany modon?

elore is nagyon koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#141312) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Ha ezt tapasztalom a ház előtti póznán, azt gondolom érdemes/lehet jelenteni! Még mielőtt nagyobb baj történik. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#141313) fojtviki válasza ^Boss (#141311) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nálunk nem volt probléma a kábelezéssel. Mondtuk, hogy abba a csatornába menjen, ahol volt a voda. Ragasztani csak a csatlakozot ragasztották fel, allítólag kötelező nekik. Fényképet is csinált, hogy fel van ragasztva. Nálunk a fast 5670 router jött, itt úgy láttam dicsérik:)

[ Szerkesztve ]

(#141314) ^Boss válasza fojtviki (#141313) üzenetére


^Boss
őstag

Koszi szepen az infot! Az teljesen vallalhatonak tunik :)

(#141315) blg válasza kali (#141308) üzenetére


blg
senior tag

Nekem meg az új nem kéne:

- technikai hibái miatt, amik itt olvashatók a fórumon. És nem úgy tűnik, hogy javítanák...
- meg a felvételek korlátozása miatt
- ugyanaz a stream, mint a régi IPTV-n, tehát a jobb képminőség csak placebo
akkor meg minek váltani rá?
4K csomagért nem fogok +2000-et fizetni (ezt már egyszer eljátszották 13 éve a HD csomaggal is...)
Android TV nem előny, alapból az van

ha egyszer rákényszerítenek a váltásra, valószínűleg akkor fogok búcsút mondani a lineáris TV előfizetésének

(#141316) csako válasza ^Boss (#141311) üzenetére


csako
veterán

Sagemcom 5670 vagy Technicolor FGA2233 ONT jár hozzájuk, nagyjából egyformák.
Optikán PPPoE Passthrough van, ezt kell bekapcsolni saját magadnak az ONT felületén, hogy a routered tudjon betárcsázni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#141317) Gubu0101 válasza Zeki (#141301) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem is Direct one-van.Lg tvre van letoltve,szerintem tokeletes.Van visszanezo funkcio stb.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#141318) Nite válasza tylerddd (#141312) üzenetére


Nite
őstag

nalunk is ez van, egy honapja jelentettem be, azota sincs valtozas! megvarjak amig beazik es napokra leall majd az egesz...

Paid my dues!

(#141319) kali válasza blg (#141315) üzenetére


kali
legenda

A hibák szerencsére nem mindenhol, illetve nem mindenkinél jelentkeznek. Ha annyi gond lenne, már váltottam volna (akár szolgáltatót is, volt már rá példa különböző okok miatt), de nincs.
Rögzíteni semmit sem szoktunk, így észre sem vennénk, mi a különbség, ha ép van. A visszanéző funkciót is csak elvétve vesszük igénybe.
A kép minősége nem csak abból áll, több tényező függvénye.
A 4K a tévécsatornáknál engem/minket sem érdekel, arra ott a Disney+, Netflix és társai.

fojtviki: Nálunk volt tűzőgépezés a szerelő által, az ajtófélfa bánta, azon vitte körbe, de utána megcsináltam igényesen, kábelcsatornában és nem körben az ajtón.

[ Szerkesztve ]

(#141320) fojtviki válasza kali (#141319) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nálunk ez nem lett volna opció :) Akkor biztos nem lett volna bekötve, ha ilyen módon akarták volna megoldani :D De nem is volt probléma, kérdezték hol menjen, megmutattuk és úgy csinálták.

Apropó, erről jut eszembe, ugye nagyon vékony ez az optikai kábel. Nálunk az utcában a túloldalról jön át az út felett. Nem árt ennek a kábelnek, ha mondjuk az a dagi galamb ráül? :DD A koax-on mindig ülnek, annak nem ártott, de ez a kábel nagyon vékony.

(#141321) Kbali válasza fojtviki (#141320) üzenetére


Kbali
nagyúr

A burkolat alatt kevlár háló van az optikai szál körül. Nagyin erős. A dagi galamb nincs fél kiló.

(#141322) #46824192 válasza blg (#141315) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nagyjából egyetértek, de a jobb minőség nem placebo.

Egyszerűen egy kicsivel jobb a képfeldolgozás.

(#141323) kali válasza fojtviki (#141320) üzenetére


kali
legenda

Én úgy voltam, hogy csak legyen bekötve valahogy, haladjon a szerelő, működjön a szolgáltatás, az esztétikai részét utána intéztem én. Csak így fennmaradt vagy 5 méter optikai kábel a nappaliban, ami az ajtó körül felszabadult, de nagyobb baj soha ne legyen, a bútor mögött nem látszik. :D

(#141324) Kaba válasza fojtviki (#141320) üzenetére


Kaba
veterán

A kábelnek nem lesz baja, stabil, nem szakad és hőálló.( ha sok galamb ülne rá előbb az oszlop dőlne ki :) ).

[ Szerkesztve ]

(#141325) Kaba válasza Bogyi007 (#141310) üzenetére


Kaba
veterán

A régi ügyfeleket nem érinti a változás, így továbbra is jár a kedvezmény a vezetékes telefonra és a tévére.
Amennyiben telekom tévét szeretnél androidos smartboxxal, az nem fog menni, mivel csak nettel együtt lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#141326) Bogyi007 válasza Kaba (#141325) üzenetére


Bogyi007
veterán

Az egyetlen opciót hagytad csak ki ami érdekel s kvázi logikusan kivitelezhető nálam...

Maradna az IPTV de a vezetékes telefon nélkül...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#141327) Kaba válasza Bogyi007 (#141326) üzenetére


Kaba
veterán

A vezetékest nem veheted ki, mivel hűségben vagy.( csak kötbér fizetéssel).

(#141328) mastodon válasza snyper990 (#141252) üzenetére


mastodon
aktív tag

Technicolor mögé kötött ASUS AX68. Mindkettő be tud jelentkezni PPOE-n, és ad WIFI-n, kábelen netet. Köszi a segítséget mindenkinek!!!
Apróság, hogy a miért nem érem al az ASUS-t Firefoxban (https://router.asus.com/), ha Chrome-ban igen?

(#141329) Zeki


Zeki
nagyúr

Szüleim más településen élnek, de már ott is lett Telekom. Most mástól kapnak 16 megás netet.
Nekik csak tv meg net kell. Bevonhatom őket valahogy az én Magenta 1-embe kötéskor? Üzletbe kell menni, vagy telefonon is megy?

(#141330) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Hali!

Lehet a nevemen 2db internet előfizetés? Egyik Bp a másik vidéken.
Köszi!

(#141331) blg


blg
senior tag

Kaon CG3000

szokott olyat csinálni, hogy elszáll az egyik LAN-port?

a telefon nem tudott kapcsolódni a wifire, ezért áramtalanítottam a HGW-t 10 másodpercre a tápegység konnektorból való kihúzásával.
azóta a LAN4 nem működik. bármit dugok rá, nincs hálózata. LAN4 led nem világít
ötlet?

reset segíthet rajta?

(#141332) tobias40 válasza v!ct0y (#141330) üzenetére


tobias40
veterán

Igen lehet,nekem is 2 településen van.

Zeki:sztem beveheted őket(ha már eleve Magenta1 vagy) de akkora te nevedre megy majd a számla és a te MT számod alá kell betenni őket,de lehet rosszul tudom...

[ Szerkesztve ]

(#141333) Zeki válasza tobias40 (#141332) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem gond, nekem utalják majd a fix számla díját.
Amúgy ja, 3 otthoni, 4 mobil előfizetéssel vagyok magenta 1-es.
Nekik csak gigabites net + tv kell.

(#141334) Leinad-N


Leinad-N
friss újonc

Sziasztok!
Telekomos vonal ADSL szűrőbe (Splitter) történő bekötésében kérnék segítséget Rj11.
Az 1-es képen jobb oldali csatlakozó az internet.
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#141335) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Az androidos okosbox másnak is csinál olyat, hogy kb 5 percenként megvillan a kép alsó fele bármelyik csatornánál? Folyamatosan csinálja. Menüben nem jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

(#141336) #46824192 válasza megema (#141335) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nekem most épp 5 sec volt egy csatornaválltás.

A 3. újraindítás menüből helyrehozta.
Lehet a 1414 is áttér erre.
A szokásos kérdés az lesz hogy " újraindította az eszközt legalább 3x?" ;)

(#141337) tylerddd válasza megema (#141335) üzenetére


tylerddd
veterán

Igen, elvileg 4K-ra állítva jelentkezik a hiba az AV csatlakozós eszközöknél. Nagyon zavaró... FHD-n nem csinálja, csak akkor szemmel láthatóan gyengébb lesz a felbontás.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#141338) bundaskutya válasza Leinad-N (#141334) üzenetére


bundaskutya
csendes tag

Ami az
1. képen van az csak egy dupla aljzat, nem dsl splitter.
Ott a piros-zöld a közepe AB ág, arra szoktunk kötni, alközpontoknál lehet még a széle is CD ágon...
Az RJ11-en a középső érpárat használjuk itthon.

2.tök mindegy én a kék-kék fehéret szoktam kötni telefonnak elsődlegesen.
A lényeg, hogy csavart érpáron legyen.
És a másik vége is ugyanaz legyen :B :K

(#141339) patrikcoc válasza tylerddd (#141337) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Amúgy szerintem ez is valami bug lehet. Vodafone TV-nél 1080p és 4K között nem volt különbség, nagyon szép volt a kép mindkettőnél. Régi IPTV box 1080i-nél szép kepet adott. Ez az androidos box meg 1080i/p--re allítva rondább, mint a 4K - főleg a kép szélei. Korhatárkarikánál, logóknál is látszik, 4K-ra állitva “simák” lesznek. Ilyen jelenség a régi boxnál nem volt. Olyan, mintha a sharpness fel lenne húzva…

(#141340) Leinad-N válasza bundaskutya (#141338) üzenetére


Leinad-N
friss újonc

Így gondoltad?
[kép]
Internethez melyik érpárt szokták bekötni?

(#141341) Badboys


Badboys
őstag

Átváltottam Android tévére. Eddig szívás az egész. Hogyan tudom beállítani a box távirányítót, hogy bekapcsolja a tv t? Csatorna váltásnál minden esetben egy kis kör forog pár másodpercig.miért nem megy folyamatosan a váltás? A réginél pikk-pakk semmi forgó kör nem volt. Az összefoglaló elolvasása sem oldotta meg a problémáim. Sőt az ügyfélszolgálat sem. Köszönöm.

(#141342) kali válasza Badboys (#141341) üzenetére


kali
legenda

Ha a box távirányítójával vezérelni akarod a TV-t is, akkor: Beállítások -> Android TV beállítások -> Univerzális távirányító beállítás: Itt vedd fel a TV-t.
Ha csak azt szeretnéd, hogy a box bekapcsolásakor bekapcsoljon a TV is, akkor: Beállítások -> Android TV beállítások -> TV beállítások -> HDMI CEC -> CEC engedélyezés: Be
Leírás a távirányítóhoz, érdemesebb lett volna amúgy azzal kezdened, minden más helyett: [link]
A csatornák váltásakor ha meg is jelenik egy körbefutó karika, azonnal váltania kell, max 1 másodperc alatt, vagy gyorsabban.

(#141343) Zeki válasza Badboys (#141341) üzenetére


Zeki
nagyúr

Sokaknak szopás a droidos tv box a régi iptv boxhoz képest.

(#141344) Badboys válasza kali (#141342) üzenetére


Badboys
őstag

Azért kérdeztem mert a linkelt megoldás a 4-9 kombináció nem működött és nem is működik. A Beállítás végül sikerült csak nem ezzel a javaslattal. Az univerzális is csak 3-4 próbálozás után jött össze. Nos a második még mindig fennáll tehát erre még keresem a megoldást. Tudom a technika nem ördögtől való csak nem mindig jön össze a 100% eddig működött koncepció. Köszönöm a javaslatot

[ Szerkesztve ]

(#141345) Badboys válasza Zeki (#141343) üzenetére


Badboys
őstag

Szerintem be áll az egy kis idő múltán. Olyan ember vagyok aki nem adja fel egykönnyen. Nagy gáznak kell lenni, ha már föladom.

(#141346) #46824192 válasza Badboys (#141341) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nekem teljesen random idő a csatotna válltás. Van hogy tényleg nagyon gyors, vagy hogy másodpercek és karikázik. Ettől már csak az rosszabb amikor megy az adás a sötét kép meg ott ragad a forgó karikával.

(#141347) Badboys válasza #46824192 (#141346) üzenetére


Badboys
őstag

Három újra indítás ezt is megoldotta most már teszi a dolgát. Jó lesz ez csak türelmesen kell kezelni. Azért a T nél vannak csodák. Eddigi tapasztalatom azt mutatja megérte a cserét.

(#141348) #46824192 válasza Badboys (#141347) üzenetére


#46824192
törölt tag

A legidegesítőbb hogy teljesen vélezlenszerűen csinál hülyeségeket a box. Nem lehet reprudukálni szándékosan a hibáit, ezáltal nem lehet kiszámítani mikor lesz gagyi és ezt valahogyan elkerülni.

(#141349) Szonyka


Szonyka
csendes tag

Sziasztok!

Nem otthoni internettel van bajom, hanem a Tmobile mobil internet beállításával. Újra kellett telepítenem egy laptopot, amihez van egy T-s mobil internet, ZTE MF626 mobile stick-kel. Ehhez keresek drivert, mert amikor csatlakoztatom a laptophoz, nem ad fel semmit. Külső meghajtóként nem jelenik meg. Az eszközkezelőben megjelenik, mint ismeretlen eszköz.
Köszönöm a segítséget előre is.

(#141350) #46824192 válasza Szonyka (#141349) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ha w10 vagy w11 akkor próbáld meg a winben manuálisan kerestetni a drivert hozzá.

Nekem is így volt egy usb-soros port átalakító, megjelent de nem volt driver hozzá. Ha rákerestettem a winnel ,akkor talált hozzá és felrakta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.