Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141901) MDanny válasza #46824192 (#141898) üzenetére


MDanny
senior tag

Nyáron egy bekötésnél beszélgettem a szerelő kollégával, ő mesélte, hogy viszi a nyaralójába magával a boxot és mobilinternettel használja. Tesztelő volt az elején, valamint amikor még nem jött ki a mostani frissítés, addig nála már az ment tesztelésen, mutatta a telefonján, hogy működni fog a csatorna sorbarendezés stb. Mondta, hogy kétféle launcher van, az általános az, ami kint van nálunk, az a Telekom TV, míg a tesztelőknek/fejlesztőknek (és lehet bizonyos egyéb dolgozóknak is) a TVGO-alapú verzió került ki.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#141902) blg


blg
senior tag

Természetesen szarabb lett az EPG tartalmilag. Eddig a sorozatoknál volt évad- és epizódszám megjelenítve. Most vagy egyáltalán nincs odaírva, vagy ha van, akkor hülyeséget írnak...

(#141903) MDanny válasza snyper990 (#141900) üzenetére


MDanny
senior tag

Igen, ebbe elkezdtem belemenni, mint villanyszerelő (is), de inkább hagytam, mert éreztem, hogy nem jutunk sehova.

Érdekes amúgy, hogy ma este az ATV Híradót nézve alig-alig vettem észre a jelenséget, de a vége felé jobban, valamint az Egyenes beszéd elején sokkal erőteljesebben jelen volt, most viszont alig. MTV 90s, MTV 00s is érintett, ezeken mégzavaróbb. Olyan, mintha lenne valami rendszeresség az egészben.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#141904) Astroboy


Astroboy
őstag

Sziasztok!

Múlt héten végre behúzták hozzánk is a T-sek az optikát, ADSL-t váltott, 1000/1000 lett.
A sávszélesség szuper, a ping is 20 alatt (50-60 volt az ADSL-el), TV-t nézve stabilnak is tűnik.
Hüvely routert kaptunk, Lan1-es portjára csatlakozok a PC-vel egy ~20 méteres Cat6 kábellal

Tegnap este játszottam kicsit a BFV-el, és egyszer-egyszer ledobott az origin kliens, persze ilyenkor a meccsből is kidob. Alul a tálcán ilyenkor jelzi is, hogy nincs net, de csak pár másodpercig utána minden oké. TV eközben meg se röccen, asszony azt mondta minden oké megy az adás, de gondolom az a puffer miatt mehet simán, mivel csak pár másodpercre megy el.

Router frissítését felraktam amit az első induláskor feldobott, upnp-t engedélyeztem, ezen kívül más nem jutott eszembe.

Miképp tudnék a problémára fényt deríteni, mármint, hogy esetleg a router és a gép között van gond(kicsi az esélye, ugyanezzel a kábellal gond nélkül ment az ADSL ~10 éve :U ), nem szívesen ülnék órákat a router előtt nézve a ledeket, hogy mikor melyik alszik ki?
Van esetleg valami program amivel ezt monitorozni tudnám, vagy hívjam ki a Tréseket oldják meg?

Köszi a válaszokat előre is!

[ Szerkesztve ]

(#141905) enginev3.0 válasza Astroboy (#141904) üzenetére


enginev3.0
félisten

Gépnek adnék fix ip-t windowson belül, és más dns kiszolgálót
Aztán pedig a windows eseménynaplót megnézni egy ilyen hiba után, hátha kiderül valami

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#141906) #46824192 válasza blg (#141902) üzenetére


#46824192
törölt tag

Én kb. semennyire nem követem mi hol tart, így nem tudom valós vagy sem.

Viszont délután körbelapoztam és minden futó műsoron volt évad/epizód írva.

Kivételesen a viasat3 hd - troll a konyhában azt pont tudom ,mert tegnap indult ,így az biztosan jól szerepelt (ep1 ismétlés és ep2 új rész)

(#141907) #46824192 válasza Astroboy (#141904) üzenetére


#46824192
törölt tag

Router logban nézelődj, amikor net hiba van.
Hátha ott meglesz a megoldás...

(#141908) Astroboy válasza enginev3.0 (#141905) üzenetére


Astroboy
őstag

Köszi kipróbálom!
(Nem is tudtam, hogy az eseménynapló regeli a hibát ilyen pár másodperces net-kimaradáskor.)

Neked is köszönöm Laca!
Miközben játszok, legyen megnyitva böngészőben a router-log, vagy ráérek a hiba után ránézni?

(#141909) AnonymusX válasza Astroboy (#141904) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Huawei ONT-ot adtak 1000/1000 nethez? Ez fura, ha ez az a típus, amire gondolok, akkor az ilyet anno 150 Mb-es nethez adott a T (és Fliphez). Ilyen net mellé a legújabb Sagemcom/Technicolor ONT járna, amelyek WiFi 6 képesek is.

(#141910) #46824192 válasza Astroboy (#141908) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ráérsz utána is, csak az időpontot jegyezd fel.

(#141911) snyper990 válasza Astroboy (#141908) üzenetére


snyper990
őstag

„Nem is tudtam, hogy az eseménynapló regeli a hibát ilyen pár másodperces net-kimaradáskor.”
Mert szerintem nem is. Maximum annyit, hogy megszűnt az internetelérés, meg hogy megint létrejött. A megoldáshoz közelebb vivő, érdemi információhoz szerintem nem fogsz jutni általa

(#141912) Astroboy válasza AnonymusX (#141909) üzenetére


Astroboy
őstag

Most melózok nem vagyok otthon, de asszem Huawei HG8245H-t adtak.
Speedtesten hozza amit kell, 100 le 100 fel megvan, wifi is ment simán, mondjuk phingom sincs melyik szabványon, majd azt is meglesem.

Laca: :R

[ Szerkesztve ]

(#141913) snyper990 válasza Astroboy (#141912) üzenetére


snyper990
őstag

100/100 kicsit karcsú 1000/1000-res netnél...:U

(#141914) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Vasárnap délelőtt óta áll fent az alábbi probléma:

Javítható házilag vagy hívjam a Telekomot majd?

Üdv Gyuri :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#141915) Astroboy válasza snyper990 (#141913) üzenetére


Astroboy
őstag

Most hívtam a nőt, mert Ő rendelte, azt mondta úgy emlékszik, hogy a 250/70-est kérte.
Mondjuk ennek fényében fura a 100/100 :U

[ Szerkesztve ]

(#141916) kigyi_23 válasza AnonymusX (#141909) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nekem is ilyet adtak a nyáron 2x is volt cserém első villám miatt a második T-s központi hozzá nemértés miatt. Amúgy 1000/1000 kábelen probléma mentesen megy vele. Nyilván wifi-n nem és nem is mehet, de azért 150-et ott is elér gond nélkül.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#141917) #46824192


#46824192
törölt tag

Nagyon adja ez a telekom app chat :) Maga az app is meg az ügyintéző is.

Robot megköszöni hogy be vagyok lépve, kapásból tudja az MT azonosítót. Persze rákérdez megerősítésként.

Erre az ember azzal kezdi adjam meg az mt azonosítómat. wtf..???

Mondom csak rákérdezek mi a helyzet a 720+ órás hibajegyemmel ,mert betöltési hibát ír ha kiválasztom.

Megoldás , a hibára: Telepítsem újra az appot.
🤣🤣🤣

Hát én komolyan mondom besz..ok ....

Szerintetek kapjam szét a telefont és húzzam le az akkut is majd dugjam vissza? Csak hogy az áramtalanítás is meglegyen? Vagy elég egy factory reset...már lassan itt tartunk ha trékom termékről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#141918) patrikcoc válasza gyuromoj (#141914) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Factory resetet próbáld meg, hátha.

(#141919) gyuromoj válasza patrikcoc (#141918) üzenetére


gyuromoj
veterán

Mind a 2 resetet megcsináltam és sajnos nem segített.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#141920) snyper990 válasza Astroboy (#141912) üzenetére


snyper990
őstag

A linksebességet ellenőrizd majd a gépen. Ha 100 Mbit, akkor gyanús, hogy valamelyik UTP csatlakozóval lehet gond (kontakthiba a mozgatástól, vagy korróziótól). Bár akkor a sebességmérés sem mutatna többet kb. 94 Mbitnél...
Esetleg hálókártya drivert is ellenőrizheted, hogy friss-e

(#141921) #46824192


#46824192
törölt tag

Jobban belenézve , tényleg gáz az epg.

Az a besorolás hogy egyéb ,kb. mindenhol ott van.

Csak egyéb kategóriába sorolnak egy sima esti akciófilmet , illetve egy koncertet is.

A lármás család meg vagy 5 féle kategória és még horror - 0-99 évig :)

Petőfi radió - Petőfi elektrik akció-kaland 16+

:C :C :C

(#141922) Astroboy válasza snyper990 (#141920) üzenetére


Astroboy
őstag

Köszi, látod a driver eszembe se jutott.
Így most fejből amúgy 96 Mbit fel és 98 le rémlik a tegnapi speedtest-ről, az majdnem cá' per cá' na mondom királyság, csak nem rendelt sz@r csomagot az asszony.

Erre multi közben ledobál ( zsír, amikor viszed a squadod egy járművel és az ellenség orra előtt eldiffundálsz a pilótaülésből :DDD )

(#141923) Essejó válasza Astroboy (#141922) üzenetére


Essejó
veterán

Miután lehetett volna 1000/1000 is, így de. Ilyen dolgot az asszonyra bízni, végzetes hiba.;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#141924) Astroboy válasza Essejó (#141923) üzenetére


Astroboy
őstag

[link]
Azt mondta az drága, válság van :O

[ Szerkesztve ]

(#141925) Essejó válasza Astroboy (#141924) üzenetére


Essejó
veterán

Végül is felfelé bármikor módisíthatsz.:K

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#141926) blg válasza #46824192 (#141906) üzenetére


blg
senior tag

elég könnyű kiszúrni, mert nem létező epizódszámokat írnak. pl. 10 részes az évad, de ők a 13. részt adják belőle.

Ezek szerint nem egyezik az EPG az IPTV-n és a Telekom TV-n, mert tegnap este én is ránéztem a Troll a konyhábanra a Viasat3 HD-n IPTV-n, és semmi leírás vagy epizódszám nem volt hozzá

(#141927) Lauda válasza snyper990 (#141896) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm! :B ;)

(#141929) kigyi_23 válasza Astroboy (#141928) üzenetére


kigyi_23
addikt

AZ ETH port info-nál mit ír mennyi a link sebesség? Másik UTP kábellel ki tudod próbálni? Akár azzal is ami a beltérihez megy kipróbálhatod a gépet.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#141930) Astroboy válasza kigyi_23 (#141929) üzenetére


Astroboy
őstag

(#141931) kigyi_23 válasza Astroboy (#141930) üzenetére


kigyi_23
addikt

Na ez a baj, hogy ezen 1000-es portok vannak és valamiért 100Mbit a link sebesség. Itt vagy a kábel vagy a hálózati kártya okozza a problémát. Itt a linksebességnél egyből látni fogod, ha megoldódott a probléma nem kell a speedtest-el vesződni.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#141932) Astroboy válasza kigyi_23 (#141931) üzenetére


Astroboy
őstag

Miért? A 250/70-es csomag az 250 Mbit le és 70 fel?
Alaplapi a hálókártyám, Win szerint friss, de rögvest ránézek a honlapon van-e a lapomhoz újabb.

(#141933) snyper990 válasza Astroboy (#141928) üzenetére


snyper990
őstag

WAN IP-t, MAC címeket nem érdemes közzétenni az interneten, mert vissza lehet velük élni (bár kicsi a valószínűsége, de akkor is)
„lehet használt a router amit kaptunk?”
Az évekkel ezelőtti gyári visszaállítások alapján igen. Nem tudom, miért nem törlik a logokat, mielőtt kiadják egy új előfizetőnek...

„Ezek a "critical config log"-ok hibák?”
Nem hibák, csak a bejegyzések prioritási szintje. Így elsőre nem látok benne valódi hibát, csak egy jópár gyári visszaállítást, konfiguráció visszatöltést meg UPnP bekapcsolást. Semmi olyan, ami magyarázná a szakadásokat.
Az optical information oldalon ott vannak a referencia-értékek is, azok alapján is minden rendben van.
Ha a hálókártyád gigabites, akkor, ahogy felettem is írták, próbáld ki másik kábellel. Ha azzal megvan a gigabit, a géphez menő kábel csatlakozóit cserélni kell. Ha az sem oldja meg, valószínűleg megsérült valahol a kábel

(#141934) enginev3.0 válasza Astroboy (#141932) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én elsősorban egy pofon egyszerű dologgal kezdeném, és itt nézném meg hogy minden rendben van-e

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#141935) Astroboy


Astroboy
őstag

Volt új driver a hálókártyához, fel is raktam.

enginev3.0: ez okés, ugyanez van nekem is beállítva

snyper990: akkor ezek szerint a log-ban nem is látni a szakadásokat? Pár másodpercesek voltak csak..

[ Szerkesztve ]

(#141936) kigyi_23 válasza Astroboy (#141935) üzenetére


kigyi_23
addikt

És, ha lenyitod ott az értékek között szerepel az 1Gbps-os verzió? Akármennyire is hihetetlen manapság is vannak gépek főleg notik amikben nincs Gb-es hálózati csatoló csak 10/100-as. (igen ritka, de akad én is meglepődtem amikor ilyennel találkoztam és új modell volt)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#141937) enginev3.0 válasza Astroboy (#141935) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kézzel állítsd be automata helyett

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#141938) AnonymusX válasza Astroboy (#141935) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Ennél a Huawei ONT-nál úgy hiszem gyárilag 1 óra a DHCP lease time. Hirtelen nem tudom, melyik menüben van, de érdemes 1 óráról nagyobb értékre állítani (mondjuk 1 nap vagy akár 1 hét), el tudom képzelni, hogy az online játékból ezért eshettél ki.

(#141939) Astroboy


Astroboy
őstag

Juj :DDD

Új driverrel. Lehet, hogy csak ennyi volt a gond?

AnonymusX: alapból 3 napra volt állítva, átlőttem 3 hétre biztos ami tuti :D

kigyi_23: Nem, 100 Mbps a legnagyobb :O
Msi B4500 Gaming Plus a lapom 2018-ból, nehogy már ne tudja a Gigás netet kezelni mert berosálok :D

[ Szerkesztve ]

(#141940) kigyi_23 válasza AnonymusX (#141938) üzenetére


kigyi_23
addikt

2017 óta használom egészséggel és ez sohasem okozott gondot nem dobta el egyszer sem a kapcsolatot a gyári DHCP beállítások miatt pedig volt pár olyan időszak amikor ő volt a router szerepében nem egy másik router volt bekötve. Most is a Huawei van csak meg egy Gb-es switch és semmi gondot nem okoz.

Amúgy a pár másodperces kimaradásokból amit régebben írt én még mindig kábel hibára tippelek.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#141941) snyper990 válasza enginev3.0 (#141937) üzenetére


snyper990
őstag

Hiába állítja gigabitre kézzel, ha nem jó a kábel/csatlakozó. Jó az úgy, ahogy van, automatán. Ha minden feltétel adott lesz a gigabites linksebességhez, akkor meglesz a gigabites linksebesség. Légy szíves ne vidd be még jobban az erdőbe

#141939 Astroboy: Akkor úgy néz ki, hogy csak ennyi baja volt. A szakadások ezek szerint csak a géped és a HGW között történtek. Azt nem fogja naplózni, mert minek tenné. Kb. olyan neki, mintha kihúztad volna a kábelt, majd visszadugtad volna. Ez egy routernek/HGW-nek nem „esemény”
#141942: fölösleges még egy routert betenni

[ Szerkesztve ]

(#141942) Astroboy válasza kigyi_23 (#141940) üzenetére


Astroboy
őstag

Tegyek én is egy plusz routert a PC és az ONT közé? Valahol fetreng itthon egy régebbi D-link, csak gondolom nem mindegy, hogy mit rakok be.

snyper990: puding próbája az evés, gyorsan felmegyek tolok pár kör multit. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#141943) enginev3.0 válasza snyper990 (#141941) üzenetére


enginev3.0
félisten

Erdőbe? Egyetlen átkattintással? az szép

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#141944) snyper990 válasza enginev3.0 (#141943) üzenetére


snyper990
őstag

Mikor hibát próbálsz elhárítani, új változók bevonása kb. a legrosszabb, amit tehetsz.
Azon felül életemben nem találkoztam olyan esettel, hogy magától elállítódott volna az az alapértelmezettként automatikus beállítás. Értelme sincs állítgatni, mivel legfeljebb a sebesség korlátozására jó, ha valamiért nem akarod, hogy a maximálisan elérhető linksebességen üzemeljen a hálókártya. Most nagyon nem ez volt a cél... Gyorsabb nem lesz egy korlátozott sebességnél attól még, hogy a maximumra állítod, mivel annak többnyire valamilyen fizikai oka van, vagy, mint most is, driver

[ Szerkesztve ]

(#141945) patrikcoc válasza #46824192 (#141898) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

“Mindenre is ráfogni a hibát, viszont beismerni szigorúan tilos!”
Ezt [link] csak úgy itt hagyom… Már ott tartunk, hogy a box szoftveres hibái miatt TV-t cseréltetnek az emberekkel. :(((

(#141946) Astroboy


Astroboy
őstag

Egyelőre 2 óra multi után úgy néz ki tökéletes, köszönöm szépen mindenkinek aki segített! :R

(#141947) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Megjött az új router..technicolort kaptam. Belőttem, működik, teker.

Az létezhet,hogy a wifi beállításoknál a sebességnél, mindig más értéket ír?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#141948) Pityu.


Pityu.
nagyúr

A mobilcsere program 40EFt-jával vajon mennyiből lehetne kihozni legolcsóbban csak telefont a telekomtól?Semmi előfizetés csak a készülék.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#141949) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Megőrülök... van egy synology nasom. Portot kinyitottam neki, de nem bírok hozzá csatlakozni. Nem natolnak , már rég kiszedettem magam, IP is ezt mutatja.
Se IP-vel, de ddns-el nem megy.

Szerintetek melyik beállítás lehet a ludas?

Technicolor kütyü....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#141950) bohoc71 válasza Pityu. (#141948) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Ne kezdj bele...Nekem már harmadik hete áll a dolog,technikai hibával elszállt a rendszer a véglegesítésnél... Azóta sem szóltak,hogy kijavították a hibát,és mehetek a telefonért. Hiába fordultam bárhová is. A régi telót ráadásul máshol sem tudnám beszámíttatni, mert a telekom rendszer már zárolta.. :O Ja és fű alatt megsúgták,hogy csak az egri kirendeltségen legalább 8 ilyen ügy van,némelyik több mint két hónapja áll....

[ Szerkesztve ]

Meghajlás...Puszi...Taps....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.