Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141501) Robiusz


Robiusz
kezdő

Tvgo mobil appon másnál is rossz a hang? :W

(#141502) abrtom87 válasza IP1954 (#141500) üzenetére


abrtom87
tag

Félreérted! Telekom Android TV box IGMP rendszerről van szó! Nem amiről te írsz.

(#141503) mgaben válasza Robiusz (#141501) üzenetére


mgaben
senior tag

Kicsit belehallgatva nem tűnik rossznak.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#141504) IP1954 válasza abrtom87 (#141502) üzenetére


IP1954
aktív tag

A fém dobozos DGS-1008D változatból van több.
IGMP kompatibilisnek mondja magát.
Nem lehetett mögé kötni a tv set-top-box egységeket.
Igaz, azok még nem android alapúak voltak.

(#141505) snyper990 válasza abrtom87 (#141498) üzenetére


snyper990
őstag

Inkább olyan switch-et keress, ami tud IGMP snooping funkciót (úgy láttam, ez nem tudja, de csak átfutottam a specifikációját).
Végül is ezzel is menne valószínűleg, csak ez a multicast csomagokat az összes portjára továbbítja, és azokat a klienseknek kell folyamatosan eldobálni. Nem túl jó megoldás.

#141499 IP1954:
„Kis teljesítményű gép, nem képes többre.”
Attól még a hálózati kártya által támogatott linksebességnek meg kell lennie. Hogy a tényleges átviteli sebesség esetleg kisebb lesz, az más tészta...

(#141506) oba válasza IP1954 (#141499) üzenetére


oba
addikt

Nálam az a helyzet, hogy 2 kábel jön a szobámba, egy a boxhoz (ami már nincs) és egy a laptophoz. Egy másik kábel egy másik szobába megy, egy pedig a nappaliba, ahol a modem is van. Nálam mindkét kábelen 100mbit-es a hálózat sebessége a hálókártya beállításainál. A másik két helyen egyből gigabites (250-es csomagom van, és ott meg is van szépen a teljes sebesség). Ami fura, hogy pár héttel ezelőtt asztali gépem volt, ugyanitt az én szobámban, és azzal jó volt a sebesség, és gigabites kapcsolatnak is ismerte fel. Szóval most az van, hogy az a kábel (vagyis két kábel) ami korábban jó volt a laptoppal nem akarja az igazságot. Ugyanez a laptop a másik két helyiségben lévő kábelekkel szépen működik. Adalék, hogy 3 évvel ezelőtt volt teljes felújítás nálunk a családi házban, villanyszereléssel együtt, akkor kerültek behúzásra a falon belülre a kábelek, ugyanabból a tekercs utp kábelből, cat5e típus. Csatlakozócsere megvolt a kábelen ami hozzám jön, mindkét végén, pont ma volt itt egy telekomos technikus, aki megcsinálta a cserét. Ő sem tudott mit mondani a helyzetre, én is kezdem feladni. Valahogy majd tesztelem a kábelt, szerzek majd kábel tesztelőt, de gyanítom nem ment tönkre 3 hét alatt két kábel is, amiket ráadásu semmilyen hatás nem ér mert bent vannak a falban.

Elnézést a hosszú off miatt, ha esetleg nagyon zavaró akkor egy mod törölheti nyugodtan. Csak azért írtam le, hogy teljes legyen a kép.

(#141507) tobias40 válasza Kaba (#141486) üzenetére


tobias40
veterán

És a meglévő ügyfélnél hogyan alakul a magenta 1 kedvezmény és ha csak pl. internet+mobil esetén,amikor nincs magenta1 de van benne egy mobil?

Ha megpróbálok magammnak kalkulálni a weben egy árat akkor mindíg kiírja hogy csak a 1414-en tehetem meg.
Nem értem mások hogyan tudják megnézni hogy mennyi lenne (a meglévő fiókukba belépve) az árakat ha változtatnék..

[ Szerkesztve ]

(#141508) IP1954 válasza oba (#141506) üzenetére


IP1954
aktív tag

A többi ponton is tesztelni kellene a laptopot.
(Egy biztosan jó legfeljebb 2 méteres min. CAT5E kábellel közvetlenül a digitális elosztóba.)
Ha máshol jó, akkor valószínűleg a két kábel rossz.
Ha máshol sem jó,akkor a laptop hálózati beállításait kellene megnézni.

(#141509) oba válasza IP1954 (#141508) üzenetére


oba
addikt

Mivel máshol jó a laptop ugyanilyen beállítások mellett, így valószínűleg a két kábel valami oknál fogva pár héten belül egyszerre adta be az unalmast. Amit nem igazán értek, vagy tudok elhinni de hát ez van.

(#141510) Kaba válasza tobias40 (#141507) üzenetére


Kaba
veterán

Internet + mobilra nem jár kedvezmény(korábban sem járt).
A weben úgy tudod belépve megnézni az árat, ha díjcsomagot módosítasz. A 1414 akkor kerül képbe, ha egy új vásárlásnál kötbéred keletkezne.

(#141511) tobias40 válasza Kaba (#141510) üzenetére


tobias40
veterán

Akkor tv+mobilra jár?
De nem akarok díjcsomagot módosítani csak megnézni hogy pl. ha kiveszem a magenta1-ből a netet vagy a tv-t akkor hogyan alakul az előfizetésem.

[ Szerkesztve ]

(#141512) Kaba válasza tobias40 (#141511) üzenetére


Kaba
veterán

Nem. Továbbra is két otthoni+mobil szükséges a Magenta 1-hez.
Amennyiben hűségben vagy nem tudsz semmit se kivenni.
Próbáld egy másik cím megadásával a környékeden, akkor is látod az árakat.

[ Szerkesztve ]

(#141513) abrtom87 válasza snyper990 (#141505) üzenetére


abrtom87
tag

ZyXEL GS108S? Ez tudja, jó lehet? Köszi

(#141514) M0RGI válasza patrikcoc (#141373) üzenetére


M0RGI
őstag

Sziasztok!
Tudja valaki mi változott a frissítéssel?

(#141515) snyper990 válasza abrtom87 (#141513) üzenetére


snyper990
őstag

Bármelyik jó, amelyik tudja (bár ennek sem látom a specifikációjában)

(#141516) patrikcoc válasza M0RGI (#141514) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Üres guide és a csatornaszámozás lett csak javítva… De még így is maradt legalább 2 bug csak a guide-ban (megnyitáskor néha elveszti a fókuszt (nincs kijelölve csatorna), a másik meg random elkezd laggolni a fel-le animáció, csatornaváltás után jó egy ideig)…

[ Szerkesztve ]

(#141517) MDanny


MDanny
senior tag

Budapest XVI. kerület, Petőfikert részén a délutáni vihar sajnos megrongálta a hálózatot. Milyen jó lenne most, ha működne a Telekom TV nem telekomos internettel is.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#141518) kis20i válasza oba (#141506) üzenetére


kis20i
csendes tag

Esetleg megpróbálhatod összecserélni a kábeleket a modem hátulján. Hátha a modem portjaival van valami.

(#141519) oba válasza kis20i (#141518) üzenetére


oba
addikt

Azt próbáltam már de sajnos nem segített.

(#141520) snyper990 válasza MDanny (#141517) üzenetére


snyper990
őstag

Ez nem valami erőltetett korlátozás a szolgáltató részéről, hanem az alapkoncepció miatt van. Teljesen másképp működik, mint egy OTT szolgáltatás. Lehet szeretni vagy utálni, de változni nem fog.

(#141521) Robiusz válasza mgaben (#141503) üzenetére


Robiusz
kezdő

Nálam úgy szól mint a lassított felvétel

(#141522) MDanny válasza snyper990 (#141520) üzenetére


MDanny
senior tag

Tudom miről szól a dolog, viszont úgy emlékszem korábban felmerült, hogy a jövőben használható lesz másik hálózaton is.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#141523) tobias40 válasza Kaba (#141512) üzenetére


tobias40
veterán

Nem vagyok hűségben...

(#141524) snyper990 válasza MDanny (#141522) üzenetére


snyper990
őstag

Mivel a hálózati infrastruktúra egy jelentős része ennek a kiszolgálására lett beszerezve és telepítve, igencsak meglepne a dolog. Főleg, ha széles körben elérhetővé tennék. Persze nem kizárt, bár ha tömegével használnák ilyen módon az emberek, az nem kis fejlesztési kényszer lenne... Vagy jöhetne a minőségrontás, mint a Voda TV esetén
Másrészt most is ott a Telekom TV Go, az megy más kiszolgáló hálózatán is

[ Szerkesztve ]

(#141525) Kaba válasza tobias40 (#141523) üzenetére


Kaba
veterán

Akkor kivehetsz bármit, amennyiben lemondod, viszont a kedvezményed is meg fog szűnni. Ezért ajánlottam, hogy az árakat nézd környékbeli lakcímmel. Hívhatod a 1414-et is és végigzongorázod a lehetőségeidet, így látni fogod, hogy melyik variáció a legolcsóbb.
Amennyiben csak módosítanál a csomagodon(kivenni nem tudsz), akkor látnád az új árakat a fiókodban is.

[ Szerkesztve ]

(#141526) nelsonmanian válasza kabelmania27 (#141496) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Ezt?

(#141527) MDanny válasza snyper990 (#141524) üzenetére


MDanny
senior tag

Igazad van, ezt megértem. Annak is örülnék, ha pl. ilyenkor netgarancia keretében egy IGMP-képes LTE routerrel tudnám használni.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#141528) snyper990 válasza MDanny (#141527) üzenetére


snyper990
őstag

Mobilhálózaton valószínűleg nem továbbítják a multicast forgalmat, így azzal sem mennél semmire.
Viszont egy LTE router segítségével tudod nézni a TV Go-t

(#141529) MDanny válasza snyper990 (#141528) üzenetére


MDanny
senior tag

Pár másodpercig működik a dolog hotspot-os megoldással, így azt gondolom, hogy megfelelő routerrel működne. Sokra nem megyek a TV Go-val, amikor rendes TV-n szeretném nézni. :)
Persze használom a TV Go-t, de nem TV helyett itthon, bár a verziófrissítés óta akadozik a tabletemen az élő adás.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#141530) hawyka válasza Kaba (#141525) üzenetére


hawyka
tag

Tudom, hogy félig-meddig off, de a Flip jövőjéről tudni eselteg valamit?

(#141531) SV21


SV21
tag

Üdv mindenkinek!

1. Még a régi feltételek szerinti 20%-os kedvezménnyel rendeltem 2 otthoni szolgáltatást 1 év hűséggel, de még nem sikerült bekötni (hálózati bővítés szükséges, több mint 3 hete erre várunk).
Jól gondolom, hogy rám továbbra is a megrendelés idején érvényes árak érvényesek?

2. Adott a családban egy Magenta 1 csomag 2019. nov./dec. óta (optika, speciális kedvezménnyel).
Jelenleg egy mobil előfizetés (0 perc+3 GB net, hűség nélkül) és alap vezetékes telefon illetve 500-as net (202110 végű) alkotják, utóbbiak október végéig hűségben.
A mobil előfizetés megszűnésével hogyan változna a kedvezmény?
Most 1533 Ft a mobil, és 3634 Ft az otthoni szolgáltatás díja.

Előre is köszönöm a választ! :)

(#141532) Kaba válasza SV21 (#141531) üzenetére


Kaba
veterán

1.igen
2. a mobil lemondásával 10%-kal nő az otthoni ára.

(#141533) M0RGI válasza patrikcoc (#141516) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi szépen!
Az üres guide az az, hogy belépve random nem jelenik meg a kijelölés így nem is lehet mozogni a guide-ban? Vagy amit utána írsz?
Csak mert nekem az még mindig fennál.

[ Szerkesztve ]

(#141534) Badboys


Badboys
őstag

A Telekom Android boxnál kilehet tenni valahogy az órát a képernyőre? Sehol sem találok ilyen funkciót vagy jól el van dugva. Azt szeretném, hogy amikor nézem kijelezze az aktuális órát. Csak kizárólag működésnél kellene. A réginél megnyomtam a az ok. gomb körül lévőnégyszögletes gombot akkor látszott hány óra van ennél nincs .

(#141535) snyper990 válasza MDanny (#141529) üzenetére


snyper990
őstag

Akkor is ugyanez a jelenség (pár másodpercig megy, aztán megáll), ha optikai hálózaton a HGW-n beállítod a PPPoE passthrough-t, a saját routereddel hozod létre a PPPoE kapcsolatot, majd arra csatlakoztatod a boxot, függetlenül attól, hogy a saját router IGMP-képes-e, szóval szerintem máshol van a probléma forrása.
Gépet/laptopot HDMI-vel a TV-re kötni, és azon elindítani a TV Go-t szerintem működőképes megoldásnak kell lennie (mármint amikor a TV Go is működik rendesen)

(#141536) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Végül maradtam a Telekomnál Iptv csomaggal, nem kockáztattam meg az androidos boxot. Azt elfelejtettem viszont megkérdezni, de hátha itt is tudja valaki, ha később további boxot kérek , az újraindítja akkor a hűség időt vagy arra nem vonatkozik? Illetve szerintetek lehet olyat hogy egy iptv box a másik meg az androidos vagy csak egy féle lehet mindegyik? Mert ha lehet keverni akkor lehet a másik szobában ahol ritkábban hasznaljuk ott megpróbálnam az androidosat.

(#141537) Kaba válasza SPeti1984 (#141536) üzenetére


Kaba
veterán

A további boxok igénylésének semmi köze a hűséghez, az marad a régi. Vegyes üzemmód nincsen. Vagy az új plattform az androidos smartboxxal vagy a régi az STB-vel.

[ Szerkesztve ]

(#141538) SPeti1984 válasza Kaba (#141537) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Köszönöm a gyors segítséget.

(#141539) richard_d85 válasza oba (#141519) üzenetére


richard_d85
csendes tag

Szia! A kábelek színsorrendje jó? Én akkor jártam így, amikor rossz volt a színsorrend, mert akár milyen színsorrendben össze lehet kötni, ha mind a 2 végén úgy csinálod viszont nem lesz meg a gigabit csak a 100mbit!

[ Szerkesztve ]

(#141540) oba válasza richard_d85 (#141539) üzenetére


oba
addikt

Igen, jó a sorrend. Pár nappal ezelőtt én cseréltem saját magam a kábel végein a csatlakozókat, pont ilyen sorrendben voltak az érpárok, krimpelőt is vettem direkt emiatt. De tegnap a Telekom saját technikusa is volt itt egy tv set top box csere miatt, és megkértem, hogy cserélje már le nekem a csatikat, szóval most biztosan jól vannak rajta. De a problémát nem oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

(#141541) bozsozso válasza bozsozso (#141473) üzenetére


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Még lenne kérdésem a bekötéssel kapcsolatban.

Optikai net és TV lesz bekötve.

1. Mennyi kábelt fognak behúzni a lakásba?
2. Mennyire probléma az ha a biztosíték táblánál akarom behúzatni a kábelt.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#141542) user12 válasza bozsozso (#141541) üzenetére


user12
őstag

Szia

1. Mennyi kábelt fognak behúzni a lakásba?
Annyit, hogy ahová kéred a HGW-t oda kényelmesen elérjen. Ha szólsz, hogy a későbbiekben esetleg odébb szeretnéd tenni, hagynak rá (persze nem több száz métert). Nálunk pl egy kisebb tekercs van a padláson, ha jól emlékszem egy 50 méteres tekercset használtak fel, ennek olyan kb felére lett volna szükség.
2. Mennyire probléma az ha a biztosíték táblánál akarom behúzatni a kábelt.
Alapvetően nem probléma. Ha lehetőséged van rá, készítsd elő a csövezést ha pontosan tudod, hogy hol futnak az elektromos kábelek vagy van konkrét elképzelésed, hogy legyen.
Esetleg egy fotót készíts róla és jelöld be, hogy szeretnéd - és töltsd fel ide.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#141543) seger


seger
addikt

Sziasztok!

Telekom szerelők, illetve nagyon hozzáértők információja érdekelne!

Adott egy otthoni koax internet. Sajnos KAON eszköz. Alap ipcím meg lett változtatva, jelen esetben 0.100
Viszont a 0.1-en betölt egy telekomos oldal. (nem tudok belépni...nem az enyém)
Ez hogyan lehet? Mi ez az eszköz?
Hogyan deríthető ki? Telekom elküld a picsába, hogy ez lehetettlen...
Mégis mi ez? Semmi telekomos eszköz nincs, csak a Kaon valamint 1db IP box, ami kikapcsolva van, még lan kábel sincs benne...
Kaon eszközben szolgáltatásnál minden kikapcsolva. Sem nyomtató szerver, sem DLNA, sem Nas. IPV6 kikapcsolva.
Mellékelve a képek.
Nagyon kíváncsi vagyok....

Ez jön be a 0.1-en

És ez jön be a 0.100-on. Ide be is tudok lépni. Ez a saját eszköz

(#141544) dptrsk válasza seger (#141543) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A 0.1-es kép mintha egy Sagemcom HGW login oldala lenne.

(#141545) kabelmania27 válasza nelsonmanian (#141526) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek rendben vannak. Koax direktbe megy a modembe vagy van előtte mmwo vagy másfajta osztó?

(#141546) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Mi a különbség a:
1.Telekom ÚJ "M" [link]
2.Telekom IPTV "M" [link]
között?
Jelenleg IPTV-m van de díjcsomag megújításkor kérdezi, hogy melyiket szeretném.

(#141547) seger válasza dptrsk (#141544) üzenetére


seger
addikt

És ez hogyan lehet?
Kertesházban lakuknk. Nincs másik eszköz...

(#141548) bozsozso válasza user12 (#141542) üzenetére


bozsozso
őstag

Szia,

Köszönöm a válaszokat.

Nem fogalmaztam egyértelműen a mennyi kábelt fognak behúzni kérdéssel, de szerintem így is megkaptam a választ. Nem méterre hanem darabra gondoltam. De akkor a net és a TV is ugyanazon a kábelen jön be. A második kérdés csak annyiban érdekes számomra, mert panelban lakom, hogy ahol bejön az áram a lakásba ott van a biztosítéktábla és nem probléma-e, hogy azon a lyukon jön be ez a kábel is vagy az áram okoz valami zavarást és romlik esetleg a net vagy tv minőség. Nem tudom nem vagyok szaki. Ahol én szeretném a lakásba elvinni oda valószínűleg nem húzzák be, mert az egyéb kábeleim sarok díszléc mögött vannak. Egyébkén pár méterre van szükségem a lakásban.

Még valami.

Milyen vastag a kábel amit behúznak?

[ Szerkesztve ]

(#141549) Balcsix válasza d@minator (#141546) üzenetére


Balcsix
senior tag

Szia.

A Telekom TV az android boxos szolgáltatás, az IPTV, pedig a korábbi STB-s, ahogyan a nevében is szerepel. :)

[ Szerkesztve ]

(#141550) snyper990 válasza bozsozso (#141548) üzenetére


snyper990
őstag

Optikai kábelben fény továbbítja az információt egy üvegszálban, elektromágneses mező nem zavarja. De a digitális jelek egyébként is általában elég sok zavart kibírnak minőségromlás nélkül.
Ha az egyéb kábelek mellett van elég hely, és a tervezett vonalon, ahol el akarod vinni, nincs éles törés vagy sok kanyar/sarok, akkor szerintem ha szépen kéred, behúzzák. Főleg, ha előre behúzol egy behúzószálat, amire nekik csak rá kell erősíteni az új kábel végét, és behúzni a tervezett helyére

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.