Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141101) mzso válasza Kaba (#141060) üzenetére


mzso
veterán

Csak általánosságban beszéltem, az a benyomásom hogy az eredeti (nem 4ig) Digi videó minőséget egyik alternatíva sem hozza.

"A régi plattform STB-boxokat( nagyobb, többet fogyaszt, stabil)" "Az új plattform androidos smartboxokat használ( apró, keveset fogyaszt,nem mindig stabil)."

Mindkettővel az a baj, hogy van. Külön eszköz útban, külön dugdosni kábeleket, extra hálózati csatlakozó elosztóba, külön menü/szoftver.

Fel nem foghatom, hogy miért nincs egy szabvány hálózati protokoll IPTV-hez, hogy a TV-be csak egy hálózati kábelt kelljen csatlakoztatni.
De legalább valami külső eszköz/tuner szabvány nem ártana, hogy a TV-t saját szoftverével távirányítójával lehessen használni

Gondolom a műholdas szolgáltatása sem elérhető már a Telekomnak?

[ Szerkesztve ]

(#141102) #46824192 válasza mzso (#141101) üzenetére


#46824192
törölt tag

Szerintem globálisan nincs szabvány iptv-re.
Ezért sincs tévéken iptv felirat az ethernet mellett.

Műholdast már talán nem kötnek, de ott is párosítva van a kártya. Mindenhogy szolgabox kell.

Sajnos egyik magyar nagy szolgáltató sem tudja az ex digi dvb-c minőséget.
Box nélkül csak a direct one marad.
Online tv app-al szerintem mindenre (minőség tűrhető), vagy műholdas megoldás kártyával(vagy modullal ezt nem tudom) elég hitvány minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#141103) snyper990 válasza Laci60 (#141095) üzenetére


snyper990
őstag

Nincs mit :)
Szerintem valami biztonsági beállítás okozza, talán a Defender tűzfalban vagy egyéb biztonsági szoftverben, ha használsz.

#141100 mzso: Olyat is tudnak mondani telefonon. Vagy beírod a címedet a Telekom honlapján, és megnézed, mennyiért adják ott az IPTV-t. Szerintem platformfüggetlen az ár (más kérdés, hogy az új platformos mellé internet előfizetés is kell)

#141101 mzso: Androidos boxot felragasztod a TV hátuljára, és nincs útban.
Az LG-féle Magic Remote-tal pedig úgy emlékszem lehet a droidos box felületét is vezérelni.

(#141104) kpetyke


kpetyke
tag

Sziasztok,

Volt egy 2019-es mobil mobilelőfizetésem amit tegnap az appban átváltottam, az a bibi, hogy ezzel minden eddig meglévő kedvezményem buktam. Van lehetőségem visszatérni a régi csomagomra? Van esetleg valami Magenta 1-es kedvezményük, amivel mégis megérné az új élőfizuval maradni?
Régi: 2900ft 2gb net (magenta 1 miatt +2gb) kétszer annyi app forgalma nem számított bele az adatforgalomba.
Most: Mobil M + 4gb (és nincs adat duplázás, és buktam a többi appot)
ezen felül van még minimal vezetéke telefon meg net (2Gbit)

Igazából ha duplázták volna ezt a netet is semmi bajom se lenne, sőt még lehet okosra sim-et is vennék, de így egy kicsit megborított, hogy +600ft a szarabb csomagért.

(#141105) Kaba válasza kpetyke (#141104) üzenetére


Kaba
veterán

Nincs visszatérés, mivel a csomag már ki van vezetve.
Magentával a legolcsóbb mobilcsomagok kb. 2700 Ft-ba kerülnek jelenleg(mobil S+4 GB, mobil XS+8GB).
Ettől függetlenül rákérdezhetsz a 1414-en, lehet még nem futott át a rendszeren a váltás.

[ Szerkesztve ]

(#141106) bundaskutya válasza snyper990 (#141103) üzenetére


bundaskutya
csendes tag

Működik a Magic Remote a boxxal, hang +-, csatorna fel le okés,
de a görgő az sajnos nem működött vele, meg a kurzor sem...
A műsorújságban sem tudsz többet lapozni, az eredeti távirnyán is így van sajnos, csak egyesével...

(#141107) #46824192 válasza kpetyke (#141104) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nem működik a 14 napos elállás???

(#141108) Kaba válasza #46824192 (#141107) üzenetére


Kaba
veterán

Az új szerződéstől nyilván el tudna állni, de a régi csomagot nem kaphatná vissza, mivel az már nincsen(ki lett vezetve).

(#141109) enginev3.0


enginev3.0
félisten

5670nel a CPU terheltseget nem lehet valahogy elocsalogatni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#141110) #46824192 válasza Kaba (#141108) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ez micsoda baromság.
Nem a régi csomagot akarja ismét megrendelni ,hanem az előző állapotot vissza állítani.

Gondolom visszakaphatná ,ha bemondaná hogy akkor viszlát , viszi a pénzét máshová.

[ Szerkesztve ]

(#141111) Kaba válasza #46824192 (#141110) üzenetére


Kaba
veterán

Nem fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#141112) kpetyke válasza #46824192 (#141110) üzenetére


kpetyke
tag

Telefon alapján sajnos Kaba-nak lesz igaza, de azt tanácsolták, hogy személyesen próbáljam (amiben az a jó, hogy személyesen mindig a 1414hez irányítanak -kivéve ebben monda az úr a vonal túlsó végén -) Lehet én vagyok hülye, hogy ászf-et nem nyálazom át egy mobilappban 2 kattintás között (meg valszeg nincs benne explicit, hogy a csoportos magenta1-es kedvezményeim bukók) de az ilyeneket a fogyasztóvédelem díjazni szokta. Valszeg benyelem és ha már elbasztam ráköltök még 1000ft-t hogy legyen az órámban is sim és akkor mindenki boldog lesz ¯\_(ツ)_/¯

(#141113) Rick4 válasza Kaba (#141108) üzenetére


Rick4
félisten

Az eredeti állapot visszaállításába eléggé beletartozik, hogy visszakapja a régi csomagját....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#141114) Kaba válasza Rick4 (#141113) üzenetére


Kaba
veterán

Nem tartozik bele, mivel nem egy aktuálisan elérhető csomag ezért nem lehet visszaállítani.
Ez minden régi hűségnélküli csomagra is vonatkozik, ameddig az ügyfél nem változtat rajta addig használhatja az eredeti kondíciók mellett(a teljes megszüntetésig).

[ Szerkesztve ]

(#141115) djalmasi válasza kali (#140962) üzenetére


djalmasi
tag

hali, kicsit későn reagálva bocsi.

Nálam így néz ki - Telekom: [link] - JZT: [link] Vodafone: [link]
Csak a saját szerverük ilyen részeges nálam :U

[ Szerkesztve ]

(#141116) Rick4 válasza Kaba (#141114) üzenetére


Rick4
félisten

JOGILAG kötelezhető a szolgáltató az eredeti állapot visszaállítására!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#141117) Kaba válasza Rick4 (#141116) üzenetére


Kaba
veterán

Írd meg nekik, hogy helytelenül járnak el és nem tartják be a jogszabályt :) .
Itt a topikban nem hoz eredményt az elmélkedésed.

[ Szerkesztve ]

(#141118) #46824192 válasza Rick4 (#141116) üzenetére


#46824192
törölt tag

Én is így tudom. A kolléga helyébe futnék ezzel egy kört.

Kaba pedig egyértelműen telekomos , nem fog olyat mondani ami 1ft kár is okozhat nekik.

(#141119) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Jelenleg van 6 telekomos mobil előfizetés a nevemen. Gondoltam váltok telekomra vezetékes net illetve TV terén magenta 1-be. Először korrekt árak jöttek ki ezért is döntöttem úgy hogy váltok. Most ismét belépve azt tapasztalom kiválasztva a kívánt csomagokat, hogy a meglévő előfizetéseim díja jelentősen megváltozik, de nem lefelé. Jelenleg egyik mobilos előfizetésemre sincs hűség. Mi lehet ennek az oka? Olyan mintha minden előfizetésemet meg akarná változtatni egy jóval magasabb csomagra. Ha előfizetek vezetékes szolgáltatásokra akkor a mobilnál nem tarthatom meg a jelenlegi csomagjaimat?

(#141120) fojtviki válasza bozsozso (#141119) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szia. Nagyon új vagyok még itt. Mi az üzletkötőtől sokkal jobb árat kaptunk, mintha neten rendeltük volna meg. Esetleg egy próbát megérhet.

(#141121) bozsozso válasza fojtviki (#141120) üzenetére


bozsozso
őstag

Szia, Üzletkötőnél mire gondolsz? Bemenni valamelyik üzletbe és ott vagy hol találok üzletkötőt?

(#141122) fojtviki válasza bozsozso (#141121) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem. Mi kaptunk egy telszámot kit hívjunk fel ez ügyben. Állítólag ők tudnak adni jobb ajánlatokat. Így is lett. 1G net, TV M csomag és ket box havi 8800Ft. Szerintem korrekt volt :D Ha kell a szám, akkor irj üzit :R

[ Szerkesztve ]

(#141123) bozsozso válasza fojtviki (#141122) üzenetére


bozsozso
őstag

Egyelőre köszi, nem. Az ajánlattal egyelőre nincs bajom. Bár nekem olyan mintha a megjelenő havi számla vinné el, mert amikor még nem kaptam meg a számlát akkor a helyes ajánlatot kaptam, de amint megjelent akkor vitte el. Díjneten mondjuk már kifizettem, de még a fiókomba ott van nem fizetett számlaként. Mindegy megvárom még nem mutat kifizetetlen számlát és akkor megnézem.

(#141124) bozsozso válasza bozsozso (#141119) üzenetére


bozsozso
őstag

Valami nagyon nem kerek most a telekom felületen. Ok, hogy 09.01-től árváltozás van, de egy net 3Gb 2019-es (0Ft hanggal) csomagot 6112Ft-nak mutat az nem jó valahogy, mert 2190-nek kellene lennie.

(#141125) Kaba válasza bozsozso (#141119) üzenetére


Kaba
veterán

Megtarthatod a jelenlegi mobilcsomagjaidat.
Megkötöd a vezetékes és a tévés előfizetést. A későbbiekben adod csak hozzá a mobilt a telekom fiókodban a 30%-os kedvezmény miatt.

[ Szerkesztve ]

(#141126) Kaba válasza bozsozso (#141124) üzenetére


Kaba
veterán

Ez csak egy bug. Nem kell vele foglalkozni. Az áremelés csak 300Ft.
Megtalálod az ászf változásoknál és a Júliusi számlád végén is.

(#141127) bozsozso válasza Kaba (#141126) üzenetére


bozsozso
őstag

Igen azt kerestem most vissza. Köszi.

(#141128) RVR400 válasza fojtviki (#141122) üzenetére


RVR400
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, de jelenleg a normál ára, amivel a neten is meg tudod kötni 9000 Ft, és elvileg most volt áremelés.

[ Szerkesztve ]

(#141129) kali válasza fojtviki (#141122) üzenetére


kali
legenda

Egy ideje nem igazán tudnak jobb ajánlatot adni az üzletkötők, mint amit a honlapon kidob a rendszer. (Kivéve, ha bugos épp az online felület és nem a megfelelő árakat mutatja.)

(#141130) Kaba válasza RVR400 (#141128) üzenetére


Kaba
veterán

Áremelés nem volt az újabb csomagokra. Az ár Magentában olcsób lesz Kb 8000 Ft. Így nem is biztos, hogy jó ajánlatot kapott a 8800 Ft-tal.
Az üzletkötő sem tud más árakat adni. Egy esetleges kedvezményt is csak egy új területnek a bekötésénél adhat.

[ Szerkesztve ]

(#141131) fojtviki válasza RVR400 (#141128) üzenetére


fojtviki
senior tag

Akkor elnézést :B Neten nekem valami 13000Ft körül volt, amikor próbálgattam. Ráadásul tényleg jó sokszor próbáltam. Azért nem is nagyon foglalkoztam a vodafone lemondással. De már majdnem idegösszeomlást kaptam a számlázási rendszertől vodánál, ekkor kaptam telefonszámot egy ügyintézöhöz. Meg is kötöttük, azóta tényleg még olcsóbb lett, mert kellett még egy SIM kártya is, így magenta 1-be kerültünk. Plusz vettünk így egy laptopot igen jó áron :R

(#141132) Kaba válasza fojtviki (#141131) üzenetére


Kaba
veterán

Az árakat nemcsak a neten kell megnézni, hanem a 1414-en is rá kell kérdezni. A weboldal nem mindig aktuális a speciális területeket illetően.

[ Szerkesztve ]

(#141133) Rick4 válasza Kaba (#141117) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem nem kell senkinek se megírni semmit, az én szerződésemnél nem áll fenn olyan helyzet, hogy erre az útra kellene terelni, de amennyiben ez a helyzet állna elő, nem tőled kérnék tanácsot, hanem azonnal elindítanám a jó irányba a dolgokat.
Ehhez képest most csak annyi történt, hogy mivel megpróbáltad félrevezetni vagy szándékosan, vagy tudatlanságból, megírtam a megfelelő megoldást, mint legutolsó lehetőséget, erre nekifogtál teljesen feleslegesen okoskodni.
Okoskodj innentől másnak, nekem ne írogass, nem kérek a tudásodból, köszi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#141134) Kaba válasza Rick4 (#141133) üzenetére


Kaba
veterán

Olvass vissza és látni fogod, hogy nem a kérdezőnek írtál, hanem nekem :) , de szívesen teljesítem a kérésedet, mivel semmi kedvem a kötekedéshez.

[ Szerkesztve ]

(#141135) RVR400 válasza Kaba (#141134) üzenetére


RVR400
veterán

Hülye kérdés, de Te most HO-ban vagy, vagy elszámolod a túlórát? :D

(#141136) pdr755 válasza Kaba (#141125) üzenetére


pdr755
tag

Nekem a következő kérdésem lenne: ha internet és TV-t akarjuk a legújabb csomagra váltani (vezetékes telefon is van jelenleg de azt ki akarjuk venni) akkor kell hűséget kötni? Ha jól értem, hűségnek max annak van értelme aki készüléket akar venni részletre...
Magenta esetén (később lehet h a mobilt is bevonnánk a nagyobb kedvezmény miatt) akár a vezetékes akár a mobil oldalon kell a hűség h a nagyobb kedvezményt levonják?
Ha nem akarok készüléket akkor a mobil oldalon kell e bármilyen hűséget kötni? (Dominóból lenne átváltva majd)
Csak a telenyomort szoktam meg ott a csak SIM is akkor kerül kevesebbe ha legalább 1 év hűséget kötök.

(#141137) plus44


plus44
veterán

Sziasztok!

Szeretném végre a közel 200 adómat rendezni. Kiszedni az összes olyan nem hd csatornát, aminek van hd verziója, illetve beállítani a saját listámat. Ezt az ip tv saját távirányítójával kegyetlen nehézkes és rengeteg idő lenne. Van ez a Műsorújság app, amivel egy fokkal könnyebb lenne, de évek óta nem sikerül összekapcsolni (régebben ment), állandóan kifagy, kidob az app, majd utána hibát dob. Valakinek van valamilyen ötlete, hogyan lehetne mindezt kevésbé fájdalmasan megoldani? (Lg oled a tv, Iphone 13 Pro Max a telefon, amivel próbálkoztam a Műsorújság app kapcsán, ha ez számít)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#141138) Kaba válasza pdr755 (#141136) üzenetére


Kaba
veterán

Nem kell hűséget kötni. A hűségnek csak akkor van értelme, ha valaki eszközt vásárol kedvezményesen részletre. A hűség már az inflációs áremeléstől sem véd(Jan 1.-től). A magentához sem kell hűség csak két otthoni+ egy mobil. A dominó is átváltható előfizetésesre hűség nélkül(így akár vissza is lehet váltani dominósra).

(#141139) fojtviki válasza plus44 (#141137) üzenetére


fojtviki
senior tag

Pár napja kérdeztem én is :)) [link]

(#141140) mgaben válasza plus44 (#141137) üzenetére


mgaben
senior tag

Webböngésző, Telekom tvgo oldal. Én ott csináltam. Mondjuk nagy rendezés nem volt, 4 sport csatornát kevertem meg kicsit. :D

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#141141) plus44 válasza fojtviki (#141139) üzenetére


plus44
veterán

Megnéztem most, és igen, ez tényleg jobb lenne, viszont, ami a TV Go appban van sorrend, nem az, ami jelenleg van a TV-n, ha az appban csinálok egy módosítást és elmentem, nem jelenik meg a TV-n. :D Hagyom is, ennyit nem ér a dolog…

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#141142) tobias40


tobias40
veterán

Érdemes mindenkinek átnézni az előfizetéseit mert én úgy jártam hogy az eddig fizetett mobilnet előfizum 1323 ft-ról 5033 ft-ra emelkedett! :W (véletlenül vettem észre mikor beléptem a fiókomba!)
Kivetetem a csomagomból ezt az előfizut de így meg ugye nincs magenta1,és az eddig fizetett 11000 ft helyett majd 13200ft-ot fizetek és ugye nincs mobilnetem!

Keresnem kellene egy másik alternatívát,megnézem a Vodafone-t is...

(#141143) Kaba válasza tobias40 (#141142) üzenetére


Kaba
veterán

Ne vedd ki! Csak egy bug. Az áremelés 300Ft.
Az ászf modosulásokban is látod. A Júliusi számlád végén is látod.
A mobilelőfizetésed 1623 Ft-ra fog növekedni.
Már volt róla szó korábban is(ha visszaolvasol láthatod).

[ Szerkesztve ]

(#141144) tobias40 válasza Kaba (#141143) üzenetére


tobias40
veterán

Már töröltettem a cseten,vissza tudom csinálni?
Egyébbként az ügyintéző nem mondta hogy bug,simán rámondta hogy annyi!! :W
Sőt azt mondta hogy a legolcsóbb csomag az 3800 ft,beszélgetés nélkül!
Most mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

(#141145) Kaba válasza tobias40 (#141144) üzenetére


Kaba
veterán

Hívd a 1414-et.
Mondd el, hogy az alkalmazásban és a fiókban téves ár van feltüntetve és a chates is tévesen tájékoztatott, ezért törölted a mobilelőfizetésedet(erről megvan nekik a protokoll, úgyanúgy mint a hívásokról).
Kérd az előfizetésed visszaállítását.

[ Szerkesztve ]

(#141146) Kaba válasza tobias40 (#141144) üzenetére


Kaba
veterán

A fiókodban található árról készíthetsz egy képernyőmentést is, mivel még mindig tévesen szerepel az ár.
Nem is értem miért pánikoltál be ilyen gyorsan. A weboldalon és az alkalmazásban, mindig is voltak hibák. Ami számít az a számla.
A 1414-es ügyintéző meg fogja oldani a problémádat.

[ Szerkesztve ]

(#141147) bkiky01


bkiky01
senior tag

Kaon Gpon-t tudom bridge módban használni?

(#141148) tobias40 válasza Kaba (#141146) üzenetére


tobias40
veterán

Mert a chaten is azt mondta az ügyfélszolgálatos hogy 5033 lesz a díj!
Most az is élő személy, nem Vanda mondta a rossz infokat de hívom a 1414-et!
Kabaré hogy a 21. században nem lehet hinni a webes felületnek sem és a chatnek sem! :W
A fiókban már nem látható mert törölte a chat-es kolléga! :(

[ Szerkesztve ]

(#141149) #46824192 válasza tobias40 (#141148) üzenetére


#46824192
törölt tag

Itt sokszor úgy vannak az árak ,ki milyen lábban és kedvel ébred. :C

(#141150) Kaba válasza tobias40 (#141148) üzenetére


Kaba
veterán

Probléma esetén célszerűbb a 1414-et hívni. (A chaten kifoghatsz kezdőket is).
A 1414-es ügyintéző biztosan megoldja a problémádat, mivel ezúttal egy többeket érintő általános hibáról van szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.