Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42151) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Lenne egy kérdésem rádiós Citizennel (AT8011-55E) kapcsolatban. Leírás szerint hajnalban próbál rádiójelen keresztül "frissíteni", valamint utána alsó gomb nyomásával le lehet ellenőrizni, hogy az elmúlt 24 órában sikeres volt e a művelet, valamint van mód manuális keresésre is. Nos az automata frissítés nálam még nem járt sikerrel, viszont manuális keresés után sem jelez "ok"-t. Mi az az állapot, ahol biztosan tudja venni a rádió jelet? Épületektől távol mozdulatlanul kezet a magasba tartva, vagy elég csak utcán egy helyben maradni és várni, vagy várni sem kell, csak szabadtéren? Próbáltam épületben is meg épületen kívül is, de eddig mindig "no" jelzést kaptam... :B

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#42152) Dzsana válasza Newyorker (#42146) üzenetére


Dzsana
senior tag

Kiváló választás, és Jung Tominál jól árasítva megkapod.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#42153) Nick no.1


Nick no.1
aktív tag

Kérdésem,van egyáltalán olyan Casio,Citizen echo-drive rádió kontrollos óra aminek a mérete nem vetekszik egy bank lakat méretével???( itt a 43-5x mm átmérőre gondolok)
Nekem max 42mm átmérő lenne a megfelelő,vékony csuklom van......

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#42154) WiZARD válasza flexxx2 (#42149) üzenetére


WiZARD
addikt

Ezekre Zseketto tud válaszolni, tavaly mintha lett volna...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#42155) fiktív1 válasza Real_Necro (#42151) üzenetére


fiktív1
tag

Real!

Estére ablakhoz kell tenni, pofával nyugati irányba, vagy állítva a tartóján. Nem mozogjon, a kezeden nem fogja megcsinálni, csak a GPS-es. Napközben én sem tudok jelet venni az enyémmel, csak kb. este 7 után. Vagy akkor erősebben nyomják a jelet, vagy olyankorra már csillapodnak a többi zavaró jelek. Ez egy hosszú hullám, amivel adják a jelet, este az igazi.

(#42156) Dzsana válasza #24334592 (#42129) üzenetére


Dzsana
senior tag

Majd fényképezz már légyszi egy Portugál IWC is, nekem az kellene.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#42157) ronin s8


ronin s8
senior tag

Na és erről mit gondoltok...?

Ez azért sokkal szebb, nem?

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#42158) TimeCenter válasza Nick no.1 (#42153) üzenetére


TimeCenter
tag

Ez kifejezetten kisméretű, Eco-Drive szerkezetes Radio-Controlled. Nemesacél tok, kristályüveg, WR 100.

Van titántokos és zafírüveges változata is. ITT.

További modellek.

[ Szerkesztve ]

(#42159) flexxx2 válasza ronin s8 (#42157) üzenetére


flexxx2
őstag

az elemet nem gravírozták, amúgy "szép" lenne :)
látszik milyen pánikban voltak, még a patek is kvarcolt

(#42160) flexxx2 válasza Dzsana (#42156) üzenetére


flexxx2
őstag

de melyiket, van néhány modell belőle

(#42161) flexxx2 válasza flexxx2 (#42149) üzenetére


flexxx2
őstag

Zseketto: tudsz nekem válaszolni? lásd előzményt.

(#42162) Real_Necro válasza fiktív1 (#42155) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm, akkor este kiülök ablakba és megpróbálom (mindegyik nyugat felé néz). Kézen valóban nem sikerült találni. Azaz úgy sem. Ok-ra még nem mutatott az óra.
Egyébként olyan jó ránézni az órára, kellemesebb a munka is így... :B

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#42163) flexxx2


flexxx2
őstag

Bevásároltam karácsonyra:

[link]

Csak vicceltem, nem igaz :)

(#42164) lenox válasza ronin s8 (#42157) üzenetére


lenox
veterán

Nekem igen, de ezt ugysem latni... Egy ilyen jobban bejon.

(#42165) fiktív1 válasza Real_Necro (#42162) üzenetére


fiktív1
tag

Ez a folyamat 3-4 percig is eltarthat. Az óra először felkészül a jel fogadására, majd fogadja a jelet. Mindezt mozdulatlan helyzetben. Németországban tudott a kezemen is frissíteni, de itt még nem fordult elő. Majd írd sikerült-e!

(#42166) Dzsana válasza flexxx2 (#42160) üzenetére


Dzsana
senior tag

Őt szeretném:

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#42167) flexxx2


flexxx2
őstag

A kismutató nagyon jó:
[link]

(#42168) flexxx2 válasza Dzsana (#42166) üzenetére


flexxx2
őstag

Ez az, gyönyörű. A másik a 7 day power reserve. Ez a 2 amiből per pillanat nem tudnék választani melyik.

(#42169) #24334592 válasza Csigusz 1 (#42130) üzenetére


#24334592
törölt tag

ez volt a csálcsorgatás beindítására létrehozott "gyengébb" választék ;)

(#42131) Miamiquake még milyen képekkel jön holnap reggel :B

(#42133) jookomak nem vennék rá mérget, de vagy volt a másik odalon, vagy valamelyiknél láttam a kirakatban :F

(#42134) flexxx2 90-ben lettem első osztályos, míg mások a lányokat hajkurászták :Y :B

(#42143) jookomak Baselworld egy mekka, oda minden rendes óramániás 1x az életében elzarándokol. Én valszeg jövőre is, mert a főpavilonra nem volt elég 1 nap :Y és volt még 2 másik épület, abból az egzotikusakra csak fél pillantást vetettem. Ékszerek is kompletten kimaradtak :(((

(#42149) flexxx2 láncos őrök, fegyverek evriweereeee, tehát ha van rajtad egy menőbb öltöny, egy drágább óra a kezeden, akkor talán bejutsz a templomba (szinte minden stand U alakú (benne a szentély ahol megnézheted stb.) sorbanállás után (szerintem nincs rá idő, kivéve ha van konkrét modell amire gerjedsz) és szerintem lehet játszani az árral is ;)

(#42156) Dzsana keep calm, holnap reggelig ;) (ez a fajta nekem is nagyon bejön)

[ Szerkesztve ]

(#42170) ronin s8 válasza TimeCenter (#42158) üzenetére


ronin s8
senior tag

Voltak korai próbálkozások. Többen rámozdultak a témára.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#42171) Szizol válasza flexxx2 (#42163) üzenetére


Szizol
tag

Szép lenne pedig :D

(#42172) busman válasza flexxx2 (#42168) üzenetére


busman
addikt

Nehéz lenne szerkeszteni a hozzászólásaidat? :U Az 5 perces keretbe,belefért volna néhány...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#42173) flexxx2 válasza busman (#42172) üzenetére


flexxx2
őstag

Néhány vesszőn kívül mit hiányolsz?
Te is javítsd a tied: "Az 5 perces keretbe,belefért volna néhány..."

Rájöttem, egybe kell rakni ha egymás után válaszolok. Jól gondolom?
Viszont akkor nem lehet klikkelni az előzményre.

[ Szerkesztve ]

(#42174) ronin s8 válasza flexxx2 (#42159) üzenetére


ronin s8
senior tag

A Rolex-nél megpróbálták ezt is, igaz, csak haloványan, az elemtakarónál. :DD
Le is álltak a gyártással. Ma már a Rolex nem gyárt kvarcórát... :R

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#42175) flexxx2 válasza ronin s8 (#42174) üzenetére


flexxx2
őstag

Kíváncsi lennék azokra akik ezeket tervezték, hogyan gondolna vissza erre az időszakra. Biztos a régi gárda is benne volt. Olyan lehetett mint mesterszakácsnak gyorsétteremben dolgozni.

(#42176) ronin s8 válasza flexxx2 (#42175) üzenetére


ronin s8
senior tag

A svájciak totális tévedésben voltak. Azt hitték, azért omlik össze a piac, mert jött valami, ami jobb minőségű annál, amit ők eddig csináltak. Nézd meg, micsoda minősége volt egy korabeli Omega kvarcnak, nem is beszélve a prémium márkák kvarcszerkezeteiről. Volt olyan Patek, amiben arany vezeték volt.
A valóságban egy olcsón gyártható, kétes minőségű japán tömegtermék kezdte leradírozni őket a térképről. Mire észbe kaptak, már csak a legnagyobb márkák üszkösödő romjai füstölögtek. A 10 dolláros, Kínában gyártott szemét megette a svájci óraipar zömét. A Rolex, a Patek is kínlódott. A Vacheron gyalázatosan szar szerkezetek tokozott, A Blancpain és mellette többszáz márka tönkrement. Kellett még vagy 10 év, mire jött Hayek, és kitalálta a Swatch-ot.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#42177) #57919488 válasza flexxx2 (#42175) üzenetére


#57919488
törölt tag

Sokan bezarhattak az ettermeiket a gyorskajaldak elterjedese miatt is, sok ilyen dolog van/volt lesz is. Az ora ipar is atalakult a kvarc orak miatt. Ha a japanok nem hoztak volna be a kvarc orakat akkor lehet, hogy meg mindig csak minden 10. ember viselne orat.

(#42176) ronin s8:
Ha akkoriban valaki orat akart venni lehet, hogy jo minoseget kapott de nem volt olcso. Citizen, Seiko meg pont azokra gondolt akik ezt nem igazan tehetik meg. Igy az emberek nem gyujtesbe lendultek egy dragabb ora miatt hanem megvettek az egyszerubb valtozatot.

[ Szerkesztve ]

(#42178) ronin s8 válasza #57919488 (#42177) üzenetére


ronin s8
senior tag

Akkor is megvolt a rétegződés. Akinek nem volt pénze Patekre, IWC-re, vett Omegát, Universal-t, Tissot-t, akinek erre sem, vett Certinát, Doxát, egyebet.

A kvarcóra egy más minőséget hozott, kb. mint a tévé és a számítógép. Az olyan svájci fejlesztés, mint pl. a hangvillás óra, egy-két év alatt mehetett a süllyesztőbe, mert a kvarc nagyságrendekkel modernebbnek számított, pontos és olcsó volt. Addig csak a legjobbak készítettek kronométert. Szigorúan szabályozták a minőséget. A másodosztályú gyáraknak még azt sem engedték meg, hogy köves horgonygátszerkezetet építsenek be. Az Oris-t is ide sorolták: ők csak pecekgátszerkezetes órát gyárthattak. Hozzájuk fűződik mindmáig az egyetlen pecekgátas kronométer.

Amikor végül a '80-as években visszakapaszkodtak a vonatra, az csak azért történhetett meg, mert az általános nyugat-európai és távol-keleti konjunktúra és jólét miatt megnövekedett az igény a luxusórákra. A svájci óra újra "divat" lett a tehetősebb rétegek körében. A mechanikus szerkezetekre ettől fogva már nem a pontosság miatt, hanem az exkluzívitás és a drágaság miatt volt szükség.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#42179) flexxx2 válasza ronin s8 (#42178) üzenetére


flexxx2
őstag

Ez volt a példa amikor a szabadalmak már károsak egy iparágra. Csak az evolúció kikerülte a svájci dinoszauruszokat.

(#42180) ronin s8 válasza flexxx2 (#42179) üzenetére


ronin s8
senior tag

Én pont ellenkezőleg látom. A svájci óraipar 150 éven át (valójában a középkori ékszerészeten át legalább 5-600 éven át) egy jól szervezett, tökéletes evolúciót járt be. Ezt döntötték be a japánok. Onnantól kezdve minden felgyorsult és a feje tetejére állt. Már nem egy konkrét, gyönyörűen kivitelezett óraszerkezet volt a lényeges, mert azt (alap minőségben) százalékos selejt aránnyal legyártották a gépek, hanem a tok, és a hozzá kapcsolódó dizájn, amit manapság bárki le tud gyártani. Az óraszerkezetek evolúciója is gyakorlatilag véget ért. Ma mindegyik szerkezet elég jó. Amióta tucat szerkezetek tokoznak, a hamisítványok is nagyon jók.
A drága "dinoszauruszok" megmaradtak a nagyon gazdag vevőknek, akik ki tudják fizetni a kézi finiselés és marketing tetemes költségét.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#42181) ronin s8 válasza flexxx2 (#42179) üzenetére


ronin s8
senior tag

Plusz a svájciak maguk is kifejlesztgették a kvarcszerkezeteiket. Minőségben szebbeket, mint a japánok, mert őket ez is érdekelte. ;)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#42182) Empsepo válasza WiZARD (#42140) üzenetére


Empsepo
senior tag

Megtennéd ha belefér, hogy elnézel az Atlantic standjához is esetleg egy-két fotó erejéig?

Tényleg csak ha belefér!

[link]

:R

Szépséges: [link]

[ Szerkesztve ]

(#42183) TimeCenter válasza ronin s8 (#42178) üzenetére


TimeCenter
tag

svájci hangvillás=amerikai BULOVA ACCUTRON

1960-ban mutatta be az amerikai BULOVA a hangvillás technológiát, amit a holdra szálláskor is használt a NASA.1978-ig gyártották a hangvillás órákat. 2010-ben az 50-éves jubileumkor jöttek ki ismét egy 1000 darabos hangvillás kollekcióval.

2013. novemberétől hivatalos magyarországi disztributor a BORKUTIME KFT.

ITT további információk vannak az amerikai Bulova órákról és a hangvillás valamint a Precisionist technológiáról .

(#42184) ronin s8 válasza TimeCenter (#42183) üzenetére


ronin s8
senior tag

Igen, a Bulova élen járt ebben, de pl. az Omegának is jelentős fejlesztései voltak ekörül. Egy időben más cégek is próbálkoztak: Universal, IWC, stb. A kvarcok árnyékában ment a süllyesztőbe ez a technológia is. Túl drágának bizonyult, és zajosan működött. :P Mondjuk a pontosságával nem volt gond. :R
Azt meg tudjuk, hogy ma minden cég a tradícióra gyúr. Egy-egy ilyen újra kibocsátás nem több, mint reklám.. :D

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#42185) pohár válasza #24334592 (#42129) üzenetére


pohár
félisten

ezen a képen a barna számlapos vekker az De Ville lenne? nem nagyon találom a pontos típusát...
elsőre hirtelen azt hittem, hogy Certina :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#42186) WiZARD


WiZARD
addikt

ha már quartz, ez se csúnya :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#42187) #24334592 válasza pohár (#42185) üzenetére


#24334592
törölt tag

de ville :K

meglövöm közelebbről, mert élőben elég mutatós egy darab volt!

[ Szerkesztve ]

(#42188) BAti77 válasza pohár (#42185) üzenetére


BAti77
aktív tag

De Ville Omega Co-Axial Annual Calendar 41 mm

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#42189) aischylos válasza Real_Necro (#42162) üzenetére


aischylos
tag

Hajnalban nagyon álmos leszel, 2-3 óra körül. :-)

(#42190) Empsepo válasza #24334592 (#42129) üzenetére


Empsepo
senior tag

Hát nekem Ő kéne mind közül: [link]

:R

(#42191) BAti77 válasza Empsepo (#42190) üzenetére


BAti77
aktív tag

Nekem meg az ott középen... :DDD

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#42192) pohár válasza BAti77 (#42188) üzenetére


pohár
félisten

köszi :R
még egy óra felírva arra a listámra, amim sose lesz :DDD (~10k $ chrono24-en)

itt az a kis barna szíjas se semmi...

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#42193) chef69 válasza flexxx2 (#42149) üzenetére


chef69
tag

Szia!
Csak belépőben tudok segíteni:
-Napijegy 60 chf
-8 napos jegy 150 chf
Ha gondolod, Itt online meg is tudod venni nemsokára (azt írják decembertől, de ma még nem találtam meg, hogy hol).

[ Szerkesztve ]

(#42194) BAti77 válasza pohár (#42192) üzenetére


BAti77
aktív tag

Az is Aqua Terra, mint mindegyik... ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#42195) pohár válasza BAti77 (#42194) üzenetére


pohár
félisten

úúúúú dicsak, ez is megy a listámra :DDD
ez valami rohadtmód szép még képen is... árban is mindjárt kellemesebb, nagyjából a fele az előzőnek :))

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#42196) Empsepo válasza BAti77 (#42191) üzenetére


Empsepo
senior tag

Olyan szépek ezek az Omega-k.
Csak azt a nyílhegy formájú percmutatót nem értem.

:F

Valahogy ebben az esetben a kevesebb több lenne.

(#42197) BAti77 válasza Empsepo (#42196) üzenetére


BAti77
aktív tag

Az O+a-tól az Aqva Terra kollekció tetszik nekem is a legjobban. :C Főleg a GMT... :R
Gondolom a Seamaster mivoltára utal a mutató, olyasmi mint a PO-nál. Nekem tetszik... :B

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#42198) Real_Necro válasza fiktív1 (#42165) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm a hasznos infót! Sikerült, most már OK-ra mutat. Eltartott kb 4-5 percig. :R

Kiraktam ablakba (belülre), gombokkal nyugat felé.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#42199) fiktív1 válasza Real_Necro (#42198) üzenetére


fiktív1
tag

Örülök, szuper, sok örömet hozzá!

(#42200) Dzsana


Dzsana
senior tag

Érdeklődni szeretnék, hogy Nektek mi a véleményetek a Glashütte órákról? Azért kérdezem, mert az óragyűjtők általában ugranak a GUB-ra, majd elalélnak, amikor meglátják őket a piacon, meg fel is verik az áraikat. Én meg csak nézek ki a fejemből, és nem értem őket. Én nem tartom semmire sem őket, szerkezetileg semmi extra, sőt, én elég hitványnak tartom őket. Sokszor feleslegesen bonyolúlt megoldásokat használnak, és a minősége sem a legjobb. Itt van pl. az egyik topiktársunk GUB-ja, most kínlódtam vele. Hogy lehet ilyen dátum szerkezetet elkövetni?

A tervezője azt álmodta meg, hogy az a piros műanyag szorítja le a dátumtovábbító cuccait. Na mármost, ez a műanyag elöregedett, megrepedezett, elvetemedett, az istenért sem tartja a helyükön az alkatrészeket. Valaki próbálta kókányolni is, mert mintha ragasztó nyomai lennének rajta felfedezhetőek. Én feladtam, nem tudok vele mit kezdeni, a napokat nem pakolja be a dátumablak közepébe, mert a rugója elcsúszkál az elvetemedett műanyag alatt. Mondjuk ebben egy BUB 1127-es erk van, az automatikája kicsivel normálisabb, mint a GUB 75-é, de ez se valami jó konstrukció. És még valaki gyűjti ezeket a lomokat! :W

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.