Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42851) Bati0501


Bati0501
őstag

Mikor pár hete kérdezgettem a Fossil órákról,akkor kaptam ezt a tippet Ra3-től: [link]
Esetleg ismeri vki ezt az órát?Magáról a Seiko-rol mit gondoltok?Jó ez a Solar technológia?
A 44 mm nagynak számít már?
Valószínűleg pont ilyet nem fogok látni egy óraszalonban sem,de ha meg szeretném tudni,h a kezem h áll egy 44mm átmérőjű óra,akkor az jó lenne ha felvennék a boltban egy akkorát vagy az ugyan ekkora órák között is van különbség?
Erről az óráról le lehet szedni a szíjat,ha ki szeretném cserélni vagy fémcsatot tenni rá?

(#42852) jookomak válasza Szépfiúúú (#42846) üzenetére


jookomak
őstag

Én úgy szeretnék prosztónak látszani egy ilyen órával: [link]

(#42853) Cola111


Cola111
aktív tag

nem semmi A világon csak 7 darab van belőle.

(#42854) Empsepo válasza Gabbana (#42848) üzenetére


Empsepo
senior tag

Azt írtad, hogy ne legyen tele mindenfélével a számlap, ahhoz képest amiket belinkeltél...

:F

Ezek nem feketék, de szerintem megfelelőbbek lehetnek:

[link]

[link]

( Mondjuk a második nem is rádió vezérelt. ) :B

(#42851) Bati0501

Biztos, hogy meg lennél elégedve egy ilyen Seiko-val!

:K

Ha tetszik is ( márpedig marha jól néz ki ) szerezd be, a minőségével nem nagyon lesz gond.

Le lehet cserélni a szíjat, de egy minőségi fémszíj drága dolog!

[ Szerkesztve ]

(#42855) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Ha esetleg valakinek van eladó üres Tag Heuer bőrdoboza, és eladná, az írjon rám :)

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#42856) phranxinatra válasza Szépfiúúú (#42844) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Azért így pár perccel 2014 előtt vigyáznék az ilyen kategorikus kijelentésekkel. Bár persze itt bizonyára mindenki tagja a Lordok Házának.

(#42857) Bati0501 válasza Empsepo (#42854) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszi. :)
Gondolom.h van ára,de sztem amit adnak hozzá bőrszíjat sem két fillér...meg nekem most jobban tetszenek a bőrszíjasok,de azért jól jön,ha lehet cserélni,már ha csak azért,mert elhasználódott,ami ahogy olvastam itt a napokban elég gyakori és elég hamar elkezdődik...
Nagyjából mennyibe kerülne egy jó fémszíj?/nem tudom,h úgy h nézni ki.../

(#42858) young78 válasza Gabbana (#42848) üzenetére


young78
tag

Nem bőrszíjas, nem citizen, de talán nem csúnya ez sem:

(#42859) Empsepo válasza Bati0501 (#42857) üzenetére


Empsepo
senior tag

Azt, hogy mennyi egy minőségi fémszíj manapság, nem én fogom megmondani.

:N

(#42860) Bati0501 válasza Empsepo (#42859) üzenetére


Bati0501
őstag

:D

Ja,a 9-es szám mellett lévő kis mutató mire van?Mert ahogy néztem,úgy jár,mintha másodpercenként ütne.De van nagy másodpercmutató is sztem rajta...szóval nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#42861) N.otorious


N.otorious
senior tag

Meg tudnátok mondani, hogy ez az óra eredeti e, vagy nem?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#42862) Miamiquake válasza N.otorious (#42861) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Elsőre :K

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#42863) aischylos válasza N.otorious (#42861) üzenetére


aischylos
tag

Sajnos az igazán jó minőségű hamisítványokat fénykép alapján nehéz (ha nem lehetetlen) felismerni.
És mivel ebben az adott típusban egy Valjoux 7750-es van, nagy eséllyel a hamis szerkezet is lehet ránézésre autentikus.
Szóval szerintem egyértelműen csak a szakszerviz tudná megmondani (az óra megbontása után), hogy nem egy hamisítványt látunk-e?! :B

(#42864) CsLacy válasza Empsepo (#42854) üzenetére


CsLacy
újonc

Sziasztok!

Én is hasonló órát keresek,mint a belinkelt típusok.Véleményetek szerint vízálló nem fém szíj pl Hirsch meddig bírja,ha évente 6-8 alkalommal víz is éri?Az ilyen szíjaknak van értelme vagy maradjak a fém szíjaknál?

üdv CsLacy :))

(#42865) ronin s8 válasza CsLacy (#42864) üzenetére


ronin s8
senior tag

Állandó hordás mellett egy nyár alatt víz nélkül is tönkremegy egy bőrszíj. Olyankor jobb a fémszíj vagy a kaucsuk. Én a nato szíjat sem szeretem, mert bebüdösödik, és állandóan mosni kell.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#42866) Sungoo válasza ronin s8 (#42865) üzenetére


Sungoo
addikt

Pont ezért kukucskálok én is a monsterra valami acél csatot. Itthon nem nagy a felhozatal.
Ha van valakinek elfekvőben otthon 20 milliméteres, most szóljon, vagy hallgasson örörkre! :DDD

(#42867) ronin s8 válasza Sungoo (#42866) üzenetére


ronin s8
senior tag

Seiko szervíz mit mond?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#42868) Misi1979


Misi1979
őstag

Nemrég szereztem egy NOS állapotú '87-es Seiko5 7009-826A-t.. Nagyon csecse:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#42869) basaja


basaja
senior tag

Sziasztok:-) Festinához hol tudnék kaucsuszíj után kutakodni?Valahogy ma gugli nem haver...:-)

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#42870) Miamiquake válasza Misi1979 (#42868) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Képeket várunk :)

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#42871) vargapeeti


vargapeeti
tag

Sziasztok! Óra vásárlás előtt állok és igazán tanácstalan vagyok. max 50 eFt-ot szánnék egy megfelelő órára jelen pillanatban. Elsősorban bőr szíjjasat szeretnék és valami olyasmit ami elegáns, de ha farmerhoz húzom sem kirívó. Nézegettem Zeppelin, Orient órákat de nem igazán jutok dűlőre. Az óra max 42 mm átmérőjű lehetne az eddigi tapasztalatok alapján. Tudnátok esetleg segíteni, ajánlani valami szépet? Természetesen nem csak ez a két márka játszik (esetleg Festina? Citizen?)

Előre is köszönöm segítségeteket

Peti :)

(#42872) Szépfiúúú válasza phranxinatra (#42856) üzenetére


Szépfiúúú
csendes tag

Amit írtam az az én személyes véleményem. Hogy ki milyen órát vesz fel ilyen-olyan ruhákhoz az az ő döntése. De akinek van egy kis stílus érzéke az tudja, h. melyik ruhához melyik óra illik.
Nem véletlenül van 7 db órám. Ruha stílusa válogatja, h. mit veszek fel.

(#42873) aischylos válasza basaja (#42869) üzenetére


aischylos
tag

A Forgách utcában a Lomb utca és a Teve utca között, a V95 udvarban van a hazai dealer.

(#42874) Sungoo válasza ronin s8 (#42867) üzenetére


Sungoo
addikt

Meg se mertem kérdezni. Nézegettem az eredeti monster acél csatokat, majdnem annyi, mint maga az óra...

(#42875) basaja válasza aischylos (#42873) üzenetére


basaja
senior tag

Köszönöm:-) Valami netes elérhetőséget is tudnál adni?Közben találtam egy olyan oldalt,hogy Chronostore.Tudtok róla valamit?Igaz nem gyári szíjjakat árul,de mm pontos lenne az órámhoz...Vízálló bőrszíj-szilikon.Melyik jobb?Gondolom a szilikon,de ér valamit a vízálló bőr?Nektek biztos több tapasztalatotok van ebben,mint nekem laikusnak....:-)

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#42876) KelemenUhr válasza Szépfiúúú (#42872) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Azért lassan döntsd el, hogy személyes vélemény, vagy kategorikusan kijelented, hogy hát ez csak egy vélemény, de azért aki nem így gondolja, annak nincs stílusérzéke.. :)

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#42877) Skimaster válasza CsLacy (#42864) üzenetére


Skimaster
senior tag

Állandó hordás mellett egy jó minőségű bőrszíj többet kibír mint egy nyár(ellenkezőleg,ahogy ronin mondja),de pl a barátom hirsh,elméletileg vízálló, szíja fél év után a szélén elrepedt,pedig vízben nem is volt! Én zulu-t használók,nato mindegy szinte, és nekem nem büdösödik be! Ha vízben is szeretnéd hordani a gumi a tuti befutó!

(#42878) fiktív1


fiktív1
tag

Van 1 eredeti Monster Seiko fém szíjam eladó 15 e Ft.- Akit érdekel írhat privit. Stift nincs, de seiko fat-et a forgalmazónál lehet kérni olcsón, a Bazilikával szemben, Pesten.

(#42879) Tusuka válasza Skimaster (#42877) üzenetére


Tusuka
tag

Osztom ronin véleményét. Nem bír ki többet, legalább is az én eredeti Jaeger aligátor szíjam még nincs egy éves, de már elég csúnyán néz ki és nagyon meg van repedezve. Klímás irodában dolgozok, kb. 10-15 perc alatt értem be a munkahelyre nyáron, ezen kívül max. hétvégén vettem fel néha. Mindezek ellenére én a bőrszíjakat szeretem.

(#42880) WiZARD válasza Skimaster (#42877) üzenetére


WiZARD
addikt

Csat függő is, egy pillangózár nagyon sokat dobhat a szíj élettartamán, tüskecsattal szemben.
Persze a bőr elhasználódása/koszolódása/büdösödése ellen az se segít. Ez meg nyilván ember/használat függő, hogy az illető mennyire izzad, és mennyire kerül kosz/por alá...

Na meg bőr függő is, egy mostanság divatos "ammo strap" nyilván sokkal többet kibír, mint egy vékonyabb/gyengébb/finomabb bőrből készített szíj.

Néha egy kis bőrápoló se árt a szíjaknak, kevésbé fog kirepedezni.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#42881) Tusuka válasza WiZARD (#42880) üzenetére


Tusuka
tag

Az enyémen van pillangózár, de az valóban igaz, hogy egy vékonyabb finomabb fajta bőrszíj volt, soha nem használtam bőrápolót, nem is tudtam, hogy szoktak. Jó ötlet, Te milyet használtál? Biztos nem árt neki?

(#42882) ronin s8 válasza Skimaster (#42877) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nálam a nato két nap alatt bebüdösödik nyáron, pedig nem vagyok izzadós. Elég egyszer beleizzadni, másnap moshatom ki...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#42883) phranxinatra válasza Szépfiúúú (#42872) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Megtennéd, hogy beavatsz kicsit jobban? Mondj néhány ruha-óra párosítást, légyszíves! Kíváncsivá tettél.

(#42884) aischylos válasza basaja (#42875) üzenetére


aischylos
tag

divisio@festina.hu

XIII.Forgách u. 9./b

Telefon: +36 1 920 1546

Nyitvatartás:

Hétfő - Csütörtök: 08:00 - 16:00
Péntek: 08:00 - 14:00
Szombat-Vasárnap: Zárva

(#42885) aischylos válasza ronin s8 (#42882) üzenetére


aischylos
tag

Teljesen egyetértek.
Vagy fém, vagy kaucsuk (gumi-műanyag). :K

(#42886) WiZARD válasza Tusuka (#42881) üzenetére


WiZARD
addikt

Gyakran én se szoktam bőrápolózni. Nyáron amikor a bőrt elraktam, és felraktam a gumi/fémszíjat, akkor bőrbútorhoz való ápolóval bekentem, megvártam hogy beszívja/megszáradjon, és így raktam el. Akkor is látszott/érződött hogy picit puhult, és kevésbé száraz.
Szóval max félévente, nem kell túlzásba vinni.

Világosabb/barna bőr az picit(néha sokat) sötétedhet bőrápolótól, szóval erre érdemes lehet figyelni. Bár ez néha cél is lehet, hogy sötétítsen :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#42887) basaja válasza aischylos (#42884) üzenetére


basaja
senior tag

Köszönöm:-)

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#42888) Wg5113 válasza Tusuka (#42881) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Szia!
Én a kocsi bőr ülését és kormányát egyszerű baba olajjal ápolom. Ez sokaknak bevált és az óra szíjhoz is jó,nyugodt szívvel javaslom.

(#42889) Misi1979 válasza Miamiquake (#42870) üzenetére


Misi1979
őstag

:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#42890) Empsepo válasza Bati0501 (#42860) üzenetére


Empsepo
senior tag

A központi mutató a stopper!

:)

(#42872) Szépfiúúú

Milyen óráid vannak?

[ Szerkesztve ]

(#42891) Misi1979 válasza Szépfiúúú (#42872) üzenetére


Misi1979
őstag

"Amit írtam az az én személyes véleményem. Hogy ki milyen órát vesz fel ilyen-olyan ruhákhoz az az ő döntése. De akinek van egy kis stílus érzéke az tudja, h. melyik ruhához melyik óra illik.
Nem véletlenül van 7 db órám. Ruha stílusa válogatja, h. mit veszek fel."

Szerintem olyan ember ne írjon-beszéljen stílusról, aki annyira igénytelen, hogy egy rövid kis bekezdésben ennyi helyesírási-stilisztikai hibát vét. Hiteltelen az egész.. Ráadásul egy csukló alapján megítélni az összképet, úgy, hogy nem ismered az embert mögötte, na, ez tesz végképp komolytalanná.

Nincs olyan szabály, hogy zakóhoz nem veszünk fel fémszíjas karórát. Szmokingnál sincs ilyen kitétel, egyedül a white tie dress code-os rendezvényekre illetlen dolog órát felvenni. Szerintem rajtad kívül bármelyik topiktag tudna mutatni olyan nem-bőrszíjas vekkert, ami durván elegánsnak tekintendő..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#42892) akyyy válasza Bati0501 (#42726) üzenetére


akyyy
senior tag

Jó az szerintem ha ingyen van :))

(#42893) ans válasza Misi1979 (#42891) üzenetére


ans
aktív tag

Volt benne helyesírási hiba?

Mostanában öltönyhöz fitness vagy futóóra az igazán menő.

(#42894) Bati0501 válasza Empsepo (#42890) üzenetére


Bati0501
őstag

Tényleg. :B

akyyy: Persze,én is nézegettem őket... :)

(#42895) #57919488 válasza Tusuka (#42881) üzenetére


#57919488
törölt tag

Bőr kabatok es cipokre is sok fele apolo szer van. Nekem nincs borszijas oram de tuti valami szintelen dologgal apolnam plane ha pl. barna-fekete szij es feher a varras :)

(#42896) fiktív1


fiktív1
tag

Forgalazónál 24.900 ft a monster fém "szíja". Klubtagoknak 20-30 % kedvezmény.

Bőr ápolásához Renapur extra kvaliti leather balsam. Ideig jól véd a víz ellen, kézmosásnál, esőnél tökéletes, úszni így sem való.

[ Szerkesztve ]

(#42897) #57919488


#57919488
törölt tag

Volt mar valami utos bejelentes 2014-re vagy ez itt nem igy szokott mukodni?

(#42898) young78 válasza #57919488 (#42897) üzenetére


young78
tag

mire gondolsz? :)

(#42899) #57919488 válasza young78 (#42898) üzenetére


#57919488
törölt tag

Uj modellek vagy megszuno modellek stb. Vagy azokat inkabb egy rendezvenyen szoktak bemutatni es utana lesz publikus?
Csak mert hiaba nezelodok a neten sok info nincs uj 2014-es tervekrol.

(#42900) WiZARD válasza #57919488 (#42899) üzenetére


WiZARD
addikt

majd március végén a Baselworld-ön jön a lényeg...

addig kevés lesz, de itt lesz ez például:
2014-es iwc aquatimer

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.